Duizenden in zonnig Oostburg op juhileumfokveedag en jaarmarkt WALCHEREN Agenda RATTENVANGER GING BUITEN ZIJN „WERKTERREIN" OP JACHT ZEEUWSCH-VLAANDEREN DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MOOI, UNIFORM VEE „Eminent" en „Tosca van de Belt" van een uitgesproken fraai type PRACHTIG FOKVEE, de kramen van de zonovergoten jaarmarkt, do radpratende standwerkers en duizenden en nog eens duizenden mensen beheersten woensdag het moderne stadsbeeld van het winkelcentrum Oostburg. Deze eerste woensdag, die in de tweeweekse winkelactie van de winkeliers viel, dè woensdag van het jaar voor het nijvere streekcen- trum, is met de jubileumfoltveedag en de feestelijke jaarmarkt met standwerkersconcours een bijzonder glorievolle dag voor Oostburg ge worden. Zowel tussen de kramen als in de winkelstraten bewoog zich een onaf gebroken mensenstroom, marktkooplieden, vertegenwoordigd in de Cen trale Vereniging voor Markt, Straat- en Rivierhandel, en winkeliers heb ben zich dan ook samen beijverd om van deze dag iets groots te maken Groot was ook de belangstelling voor het prachtige fokvee van West- Zeeuwsch-Vlaanderen, dat deze dag op het Oostburgse Ledelplein was verzameld. Zeer velen waren er dan ook getuige van, hoe achtereenvol gens de driejarige volbloed stier Emi nent van A. C. C. Swatelé uit IJzen- dijke en de vijfjarige keurstamboek- koe Tosca van de Belt van A. E. de MillianoPlasschaert uit Oostburg tot kampioen en kampioene werden uitgeroepen. Bij de stieren werd de éénjarige volbloedstier Rudie van G. C. v. Rattingen uit Biervliet reserve- kampioen, bij de koeien was dit de driejarige Tini van 't Eikenbosje van de gebr. Rijckhorst uit St. Kruis. De koe Elza van A. J. VerhageHoste uit Schoondijke werd kampioene van de droogstaande koeien; het reserve kampioenschap ging naar Marta II van A. E. de MillianoPlasschaert. Fraai type Zowel de kampioenen (s) als de ï'eserve-kampioenen (s) waren van een uitgesproken fraai type, zo verklaarde later de rijksveeteelt- consulent, ir. W. L. Harmsen uit Middelburg, die bij de keuringen als arbiter optrad. De kampioens keuring stond op hoog peil. De rijksveeteeltconsulent zei, dat de ze juhileumfokveedag in alle op zichten een succes is geworden,. Er is mooi, uniform vee aange voerd, hetgeen ook voor het jon gere vee geldt. Bijzondere vermelding verdienen de bedrijfsgroepen en de fokgroepen, waarbij vooral de afstammelingen van Sjoerd van de stierenvereniging „Oostburg" opvielen door uniformi teit en een uitstekend exterieur. Daarnaast dienen genoemd de melk gevende dochters van de K.I.-stier Witzij's Adema van de K.I.-vereni- ging West-Zeeuwsch-Vlaanderen, die eerste prijzen behaalden. In de morgenuren werden de orga nisatoren, juryleden en helpers door het gemeentebestuur in de foyer van het Ledeltheater ontvangen. Hier me moreerde burgemeester mr. K. Hoek- zema de oprichting van de regelings commissie voor deze fokveedagen, die woensdag de 20ste veetentoonstelling organiseerde. Mr. Hoekzema herinnerde aan liet initiatief van 1934 en bracht hulde aan de heren E. H. de Milliano, I. Brevet en A. Debbaut, drie Oostbur gers, die vanaf de oprichting lid van de regelingscommissie zijn. Enveloppen Terwijl in de middaguren bij de keuringen de spanning steeg, bereik te de drukte tussen de kramen op de jaarmarkt een hoogtepunt. Van een grote „vrijgevigheid" was deze mid dag het optreden van de marktmees ter, de heer H. de Hamer, die van uur tot uur ennveloppen, met kans op een waardebon als inhoud, bij dui zenden ronddeelde. De eerste vijf ja rige Oostburgers, die zich bij hem aanmelden kregen een taart Vier standwerkers staken elkaar ondertussen naar de kroon in wel- In memoriam ds. J. de Vries Men schrift ons: Zo is dan de laatste van het drie manschap, dat gedurende een lange recks van jaren de Ned. herv. ge meente van Goes heeft gediend, nl. ds. Homburg, ds. Steinz en ds. De Vries, overleden. Een hoge leeftijd mocht ds. De Vries, tot in zijn ouderdom een oer-sterke man, bereiken. Slechts de laatste één of twee jaar begonnen zich ook by hem ouderdomsverschijnselen te ver tonen, maar zijn geest bleef, uitge zonderd de laatste weken, helder, zo dat hij in staat was met alles, waar in hij belangstelde en dat was zo veel intens mee te blijven leven. Er zou over ds. De Vries veel te schrijven zijn. Maar van mensverheer lijking was hij buitengewoon afkerig. Hiervan moeten wij ons dus, ook na zijn dood, onthouden. Hij voelde zich altijd en in alles dienstknecht van Je zus Christus en stelde zijn leven in Zijn dienst. De dank voor het werk van ds. De Vries komt dus alleen God toe. Van Hem had hij de gave gekregen, om bij alle gelegenheden een passend woord te kunnen spreken, zo eenvou dig zo op de man af, heel kort meest al, en dan zó, dat niemand, van welke richting of overtuiging ook, het af wees. Velen uit de gemeenten, wier pre dikant hij geweest is, velen, die in de Goese ziekenhuizen verpleegd zijn ge weest, zullen zich zo'n woord herin neren. Dank zij zijn goede gezondheid kon hij hard werken. Hij begon er 's mor gens vroeg al mee en wist zijn tijd in te delen. Langdurige bezoeken wist hij te vermijden. Wat lichamelijk of geestesziek was, wat verwaarloosd of misdeeld was, had de liefde van zijn hart. Wij den ken aan zijn veeljarige arbeid voor „Kinderzorg" en voor „Vrederust" en aan zijn werk als ziekenhuispredikant in Goes. Maar hoeveel zieken en een zamen bezocht hij bovendien nog in hun huizen, waarbij hij niet vroeg, tot welke kerk zij behoorden. En nu is aan dit zegenrijke leven van deze getuige van Jezus Christus, van deze eenvoudige, blijmoedige Christen een einde gekomen. Dit bericht zal velen even weemoe dig stemmen, maar toch zal zeer ze ker de danktoon voor wat ds. De Vries voor hen geweest is, de boventoon hebben. Het Soli Deo Gloria staat voor ieder, die met ds. De Vries in aanraking is gekomen, duidelijk boven dit leven ge schreven. bespraaktheid, originaliteit, be schaafdheid en verkoopkunde. K. Hövig, de man, die zijn fles jes „repro" met veel verve aan de man bracht, kreeg de eerste prijs. Tweede werd F. v. Emrik (scheermesjes), derde K. Schoes- ter (fruit) en vierde H. Poppe (balpennen). In de bovenzaal van café-restau rant „De Korenbeurs" heeft de marktmeester, de heer Den Hamer, aan de welbespraakte heren de prij zen uitgereikt. De prijzen van de fokveedag waaronder een groot aantal schitte rende bekers werden te half zes door burgemeester Hoekzema in de hall van het Ledeltheater uitgereikt. Voetballende ambtenaren werden bestolen. Tijdens een voetbalwedstrijd tussen een elftal van de politie en een team van de gemeente-ambtenaren van Bergen op Zoom op het sportveld Ro- zenoord, is een onbekende de kleed kamer van de ambtenaren binnenge drongen en heeft daar uit de kleren alle portemonnaies en portefeuilles gehaald. In totaal werd 600 a 700 gestolen.* Een der spelers miste zelfs een bedrag van 350. Horloges en an dere waardevolle voorwerpen zijn niet aangeraakt. De politiemannen misten niets. De deur van hun kleedkamer klemde enigszins en vermoedelijk heeft de dief gedacht, dat die op slot was. De recherche maakt bij het on derzoek gebruik van een speurhond. VLISSINGEN Propaganda-avond van de „Bescherming Bevolking" De „Bescherming Bevolking", af deling Vlissingen, heeft de laatste tijd regelmatig propaganda-avonden ge houden, waarop films vertoond wor den, en korte uiteenzettingen worden egeven van het werk van de B.B. in lissingen. Dinsdagavond hield men weer zo'n avond in het A.N.M.B.-ge- bouw aan de Stavermanstraat in Vlis singen. Op deze bijeenkomst sprak de heer J, de Kam, gedelegeerde van de stichting ter bevordering van de be scherming bevolking, een korte pro- pagandatoespraak. Hiervoor én hier na vertoonde de heer J. Dert jr. enige boeiende films, o.a. de bekende docu mentaire „Brand van Zaandam". Na de pauze draaide de heer Dert een eigen film, namelijk „De Ruyterher- denklng" en nog een journaal. Deze avond was meer speciaal voor de af deling brandweer van de B.B., maar werd ook door anderen druk bezocht. Vrijdagavond komt de geneeskundige dienst aan de beurt. VAN ONZE ADVERTEERDERS Nieuwe zelfbedieningszaak Woensdag heeft de heer G. B. J. Brouwer zijn nieuw zelfbedienings- levensmiddelenbedrijf aan de Bloe- menlaan 104106 te Vlissingen in gebruik genomen. Deze nieuwe win kel, één van de weinige zelfbedie- ningsbedrijven in Zeeland, is op een bijzonder smaakvolle wijze inge richt. Op een goed overzichtelijke manier zijn de artikelen bij elkaar geplaatst in de moderne, lage uit stalkasten. Er zijn overigens een he leboel moderne snufjes in deze zaak te vinden. Zo is er bijvoorbeeld een zeer modern apparaat om koffie te malen. En daar het een zelfbedie ningszaak is, kan dit apparaat met enkele eenvoudige handgrepen door de klanten zelf bediend worden. Bijzondere zorg is er besteed aan de kaas- en vleeswarenstand. De zwarte tegels die de achterwand vor men, contrasteren op een opvallende wijze met de daar uitgestalde wa ren. Een éénrichtingsverkeer leidt de bezoekers langs de uitgestalde ar tikelen naar de kassa, die zich di rect voor de uitgang bevindt. Het geheel is in heldere, moderne kleuren uitgevoerd en maakt een frisse, fleurige indruk. Vrouwenclub P. v. d. A. De afdeling Vlissingen van de vrouwenclub van de Partij van de Arbeid kwam dinsdagavond in huis houdelijke zitting bijeen, ter bespre king van het winterwerk. De voor zitster, mevrouw A. de Priester Gubbels, deelde o.a. mede, dat de Vrouwendag op 7 november in het Concertgebouw zal worden gehouden, waar een toneelstuk zal worden op gevoerd. ZOUTELANDE Kinderkoor opgericht Zoutelande heeft een kinderkoor gekregen. Het bestuur van hét nieuw opgerichte koor bestaat uit mejuf frouw S. Adriaanse, mevrouw Francke-Stroo, mevrouw A. Kruid- van Vliet, mejuffrouw Van Kleunen en mevrouw Stroo-Huibregtse. Tot nu toe hebben zich 600 kinderen op gegeven om lid te worden van de „Duinzangertjes". De wekelijkse re petities staan onder leiding van me juffrouw Johanna Boer uit Middel burg. Knobbelrit per fiets Maandagavond om half acht start te de eerste der elf groepen, die deel namen aan de knobbelrit per fiets te Zoutelande. De jeugdraad der Hei - vormde Kerk had dit jaar voor het eerst een wisselbeker beschikbaar gesteld. Ds. J. F. Wagener reikte aan de C.J.M.V. deze beker uit. De jon gens van deze vereniging hadden de tocht zonder strafpunten volbracht. VEERE „De Veerse Dijkruiters" kozen een bestuur De onlangs opgerichte rijvereniginf „De Veerse Dykruiters" hield haar eerste vergadering. Uit de vijftien le den, waarmee de vereniging startte, werd een bestuur gekozen bestaande uit mejuffrouw J. Meijers en de heren B. Meijers, J. de Nood, J. A. A. Mol en J. M. Breel. Tot instructrice is be noemd mevrouw Connollij te Seroos- kerke (W.). Erevoorzitter is de bur gemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael. Examen Te Utrecht slaagde aan de stich ting vakopleiding meubileringsbedrij- ven inzake vakbekwaamheid behan- gersbedrijf de heer M. C. Koude te Veere. WESTKAPELLE Samenkomst Voor de hervormde en gereformeer de vrouwenvereniging in Westkapelle sprak in het hervormd jeugdgebouw Ds. Homburg, gereformeerd predikant te Vlissingen, over het onderwerp „De zin van ons leven". De leiding van deze avond was in handen van mevr. A. OosthoekKruit. DOMBURG Raad vergadert De raad der gemeente Domburg komt a.s. vrijdagavond om acht uur in het gemeentehuis in vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer een intrekking van een raads besluit tot verkoop van grónd en het aangaan van èen contract met de n.v. P.Z.E.M. voor de straatverlichting. Kerkwerve krijgt een zuiveringsinstallatie. Wanneer de zuiveringsinstallatie van Kerkwerve medio 1958 gereed zal zijn, dan is het opbouwplan van deze gemeente voltooid. De installatie is het laatste kapitaalswerk dat nog moet worden uitgevoerd. Met de werkzaamheden is men woensdag be gonnen. De installatie waarop de ge hele dorpskern wordt aangesloten krijgt haar plaats op de Zandweg te Kerkwerve, op een afstand van onge veer 250 meter van het dorp. Dinsdag werd de eerste paal geheid en gisteren is de fundering gereed gekomen. Vandaag zal met de bouw van de zuiveringsinstallatie worden begonnen. Het college van burge meester en wethouders was bij het heien van de eerste paal aanwezig. Burgemeester Francke merkte op, dat nu een begin is gemaakt met ae afsluiting van het wederopbouwplan. Hij hoopte, dat de installatie met een maand of acht gereed zou zijn en dat de aansluiting op de bestaande riole ring geen moeilijkheden zou opleve ren. Het laatste stuk riolering, van de plaats waar de installatie komt naar de Kerkstraat komt vandaag (don derdag) gereed. Demonstratie spadenploeg te Hoofdplaat Zaterdag 21 september a.s. zal er te Hoofdplaat een ploegwedstrijd worden gehouden georganiseerd door de Ver eniging van Oud-leerlingen der Rijks Middelbare Landbouwschool te Schoondijke in nauwe samenwerking met de 3 landbouwjeugdorganisaties in West Zeeuwsch-Vlaanderen, te we ten: C.J.B.T.B., L.J.G. en de R.K.J.B. Van iedere organisatie nemen de 4 beste ploegers deel aan de wedstrijd. Het is voorts gelukt om in nauwe samenwerking met de Ned. Heidemij. een demonstratie te organiseren, die niet alleen uniek is in Nederland, doch in de gehele wereld. Na afloop van de wedstrijd zal na melijk de eerste openbare demonstra tie worden gegeven met de spaden ploeg. Deze spadenploeg is uitgevon den en geconstrueerd door ir. Horo witz in samenwerking met een beken de fabrikant van ploegen en wiedma- chines in Kampen. In zeer besloten kring heeft de spa denploeg reeds gewerkt. Deskundigen uit binnen- en buitenland zijn van me ning dat deze „ploeg" een omwente ling betekent op het gebied van grondbewerking. Men spreekt wel van spadenploeg, doch waarschijnlijk is de naam sptf- iriachineb eter op zijn plaats omdat dit werktuig niet ploegt, doch zuiver spitwerk vérricht- De werkbreedte is 2.10 m, de spit- diepte is verstelbaar var, 0 tot 25 a 30 cm. De grondlegging is volkomen in stelbaar en het gewicht bedraagt 450 'kg. De bevestiging kan geschie den aan iedere hefinrichting. De aan drijving vindt plaats door middel van de aftapkas. Maximaal vraagt dit werktuig, dus bij de werkbreedte van 2.10 m en een diepte van 25 cm onge veer 25 pk. Brandstichting? <f~>e politie te Koewacht arresteerde dezer dagen 'n inwoner uit de grens strook welke er van wordt verdacht de brand, welke op 1 september j.l. een hangar met vlas in de as legde, te hebben gesticht. Het onderzoek in deze kwestie is nog niet afgesloten. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: E. Langedijkv. d. Wende, d; A. W. Hertogs-Dort z\ J. Pleijte-Din- gemanse z; J. G. L. Verdaasdonk-Ta- tenhoven d; P. W. Clarisse-Huijps z; L. Wielandl-v, Beek d; M. A. de Vin-W.l- lemsen z; J. C. Valok-de Jonge d; M. J- v. d. Linden-Holla d. Ondertrouwd: W. J. de Kok, 48 Jaar en P. Theune, 43 Jaar; P. de Meulmeester, 21 jaar en J. S. J. Crinse 18 jaar; R. C. J. M. Baartmans, 41'jaar en A. M. v. d. Linden 23 jaar; M. G. Vaessen, 21 jaar en R. M. Aerssens, 21 jaar; G. H. Clo'.v- tlng, 28 jaar en C. S. Hol 22 jaar; L. C. Coppejan 27 Jaar en J. A. A Verhoogh, 36 jaar. Getrouwd: H. Jacobs 26 jaar en A. M. de Bree 24 jaar; O. E. G. Karlsson, 34 jaar en A, Wijkhuijs 44 jaar Overlijden: P. J. v. Houte, 91 jaar. wedn. van J. H. Schuijs, A Fas ten au 83 jaar wed. van W. M. Haccau; L. Hofman, 69 jaar, echtg. van J. M. Miere- 'met, OOST- EN WEST-SOUBURG Bevallen: J. M. Vermeer-Joziasse d; J. Provoost-Westerweele z; A. D. Meer man-van Eenennaam d; L. Melse-Jobse d; P. N. Hoebeke-Brand z\ J. de Visser- Davidse z; P. Gabriëlse-Gllde d. Ondertrouwd: J, Hijman, 25 jaar en M K. Bruens, 21 jaar. Getrouwd: J. N. Francke, 70 jaar en J. Vader, 81 jaar. Overleden: P. Marijs, 86 jaar echtg. van J. Barentsen. VANDAAG. Terncuzen Luxor: „Foei toch Brigit te", 8 uur. 18 jr. IJzendtjke Gemeentehuls. Tentoonstel ling „Het boerenleven". Sas van Gent Gymnastieklokaal Noord- straat: Tentoonstelling Sasse Kunst kring. Hulst: conoert door Luchtmaohtkapel. KANTONGERECHT TERNEUZEN Collecte De te Oostkapelle gehouden col lecte voor het fonds „Draagt Elkan ders Lasten" heeft f 163.opge bracht. De éollectè voor de t.b.c-bestrijdlng heeft te Zoutelande 267,25 opgebracht. Schutter mikte op straatlantaarn De elektricien A. J. P., die op de Baandijk in Terneuzen woont, is in het bezit van een fox-hondje. Daar is op zichzelf niets tegen, maar wel re zen er bezwaren, toen op een kwade dag het diertje, wiens normale bezig heden bestaan uit het vangen van ratten op het grondgebied van zijn baas en broodheer, met een buurman meewandelde en de verleiding niet kon weerstaan om zich „buiten de we gen te begeven" en als doodgewone, loslopende hond „een terrein gelegen tussen de Industrieweg en de Kanaal- weg" ter plaatse, te betreden. Onge lukkig genoeg was dit terrein een jachtveld van de arts Van B. V. en deze betrapte de fox op heterdaad. De dokter duwde de boosdoener in zijn auto en voerde hem als „stuk van overtuiging" gevankelijk naar het „bureau" De eigenaar van de al dan niet ras zuivere foxterrier moest zich thans voor de Terneuzense kantonrechter, mr, H. van den Belt, verantwoorden. Veel ter verontschuldiging kon de man niet aanvoeren, „Het was nu eenmaal zo!" Een tientje of twee da gen vorderde de officier van justitie, mr. Th. Lebret. en de kantonrechter kon het met deze eis eens zijn. De 22-jarige los-arbeider A. R. B. uit Philippine werd op de openbare weg, de Vaartstraat aldaar, met een windbuks aangetroffen. EVen tevoren was de lamp van een straatlantaarn gesneuveld en de los-arbeider had in verband daarmede een weinig geloof waardig verhaal tegenover de politie opgedist. De dienaren van Hermandad waren echter ook niet mis en een nauwgezet onderzoek had uitgewezen, dat B. de ware schuldige was. Voor de vernieling had B, al eerder in Middelburg terecht moeten staan en hij was er kennelijk niet over ge sticht, zich nu nog eens te moeten verantwoorden voor het bij zich heb ben van de windbuks, die aan zijn vader toebehoorde. Tien gulden of twee dagen, met verbeurdverklaring van de buks, luidde de eis, doch de kantonrechter legde één gulden of één dag, eveneens met verbeurdverklaring op. Drie koeien van de landbouwer A. J. uit Hontenisse zouden zonder ver gunning op het weiland van collega agrariër D. in de naburige gemeente Vogelwaarde hebben gelopen. Daar klopte niet veel van, merkte J. op, want het waren niet drie koeien, doch twee runderen en een graskalf ge weest, die het ongewenste bezoek had. den afgelegd! De dieren hadden de af rastering doorbroken, die inmiddels werd hersteld en verder is het met buurman D. nu weer pais en vree. Vijf gulden of één dag vroeg de of ficier en daarbij bleef het. njVlasbewerker H. van K. te Kapel- lebrug woont op een eigenaardige plaats, namelijk tussen de doorlaat post en de Belgische grens en dit nad hem parten gespeeld. Hij was na melijk België ingetrokken met een paspoort dat vervallen was. Toen hij bij Zundert weer Nederlands gebied wilde betreden, was Leiden in last. Conform de eis werd in dit geval f 1 of 1 dag opgelegd. A. A. M. de M. te Terneuzen reed des avonds door Axel met een auto, waarvan het kenteken aan de achter zijde niet goed was verlicht. Eis en uitspraak f 3 of 1 d. De Belgische metaalbewerker G. P. V. uit Gent, die als toerist in Neder land verbleef, reed met zijn auto over een afgesloten gedeelte van de Abs- daalseweg te Sint-Jansteen. Het bleek, dat de heer V. door aanwijzingen van enkele burgers en door andere auto's enigszins misleid was geweest. Eis f 6 of 2 dagen, uitspraak con form. E R. van R., chauffeur te Biervliet, reed in de Zandstraat te Sas van Gert met een zeswiellg motorrijtuig, dat enkele tonnen te zwaar met. koolzaad geladen was. Na een uiteenzetting door de chauffeur, die onder meer er op wees. dat het niet altijd even ge makkelijk is om zich precies aan het toegelaten gewicht te houden, eiste de officier f 75 of 15 dagen. Mr. Le bret deed daarbij de toezegging voortaan in dergelijke gevallen zwaar te zullen vorderen. Het vonnis luidde f 60 of 12 dagen. De landbouwer W. J. D. uit Axel had zich als gebruiker van een per ceel grond in de Coegorspolder niet gehouden aan de voorschriften van de distelverordeniing. De heer D. voerde aan, dat het hier een perceel betrof, waarover een nieuwe weg moet ko men en dat reeds was overgeschreven op de Rijkswaterstaat. Van de water staat had hij min of meer toestem ming gekregen om het perceel in te zaaien, zulks ter bestrijding van het onkruid, waarvan het zaad anders naar zijn eigen land zou kunnen over waaien. Overigens had de landbouwer een groot gedeelte van het perceel van distels laten zuiveren, een klein gedeelte, tengevolge van drukte in het bedrijf, echter nog niet. Een administratief ambtenaar .van de Rijkswaterstaat bevestigde de ver klaringen van de heer D., waarna de officier schuldig verklaring zonder op legging van straf vroeg. De kanton rechter vonniste conform. Collecte De collecte voor het Koningin Wil- helminafonds in de gemeente Cad- zand bracht f 108,77 op. Van onze adverteerders. Modeshow. De modehuizen Van der Meer en Nobel-Molducci te-Terneuzen hielden woensdag in de zaak van eerstge noemde firma een bijzonder geslaag de modeshow, waarvoor grote belang stelling bestond. Op het gebied van de n&jaars- en wintermode werd het al lernieuwste getoond in modellen van ferenommeerde buitenlandse huizen, n het bijzonder vielen daarbij op mantels met persianer-, nertz- en be verbont en met zogenaamd kleur-op- kleur-bont. Ook in mantelkostuums, japonnen in de nieuwe lijn in tweed, tricot enz. vielen talrijke fraaie mo dellen te bewónderen, die werden ge toond door mannequins bestaande uit leden van het personeel aangevuld met enkele Terneuzense dames. Als naar gewoonte zorgde de firma No bel-Molducci ook thans weer voor een keurcollectie bijpassende hoeden, handschoenen en sjaals in de aller nieuwste modellen en tinten. De show wordt heden donderdag, vrijdag en zaterdag hernaald. Collecte De in Terneuzen (kom) gehouden collecte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds bracht op f 754,64. De opbrengst in het Luxor Theater was f 121,38, die van de straatcollecte f 48.85, terwijl te Driewegen f 21,26 en te Sluiskil f 150,75 werd gecollec teerd. Hengelconcours De Terneuzense hengelaarsvereni- ging „Ontspanning na Inspanning" hield het laatste hengelconcours van dit seizoen voor haar leden. De deelneming was nog vrij groot, doch het weer zeer slecht en de vang sten navenant. Van de weinige palinkjes die zich door de volijverige vissers lieten ver schalken, waren er slechts twee bo ven de maat! De uitslag luidde tenslotte: 1. P. Rlemens; 2. A. Hoek; 3. A. Loof; 4. M. de Ridder; 5. W. Benne; 6, J. Feder- man; 7. M. van der Est; 8. J.de La- voir. Zoals gebruikelijk werd de prijs uitreiking in „La Belle Vue" gehou den. Vogeltentoonstelling De in het begin van dit jaar te Terneuzen opgerichte „Vogelvereni ging Terneuzen" houdt van woens dag 13 tot en met zaterdag 16 no vember a.s. in hotel Centraal een tentoonstelling van kanaries en tro pische vogels. Een groot aantal in schrijvingen werd reeds ontvangen. CADZAND Rumoerige V.V.V.- vergadering In een rumoerige vergadering is het de V.V.V. te Cadzand niet gelukt de moeilijkheden in het bestuur op te lossen. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer B. Steenhart, mede, dat de heer G. H. Vijgeboom, secretaris-administrateur, als admini strateur bedankt heeft. De voorzitter wenste echter, niet meer samen te werken met de secretaris, zodat hij de leden voor de keus stelde: óf de se cretaris of de heer Steenhart uit het bestuur. Omdat de heer V. zelf niet aanwezig was, kon hij niet gehoord worden. Na lange discussies werd be sloten, dat het bestuur zelf een op lossing zal trachten te vinden, waar na weer een algemene vergadering zal worden uitgeschreven. Om een nieuwe bezoldigde, admistrateur te vinden zal men sollicitanten oproe pen. Als afgevaardigde van de Provinciale V.V.V. was aanwezig, de heer J. P. de Regt. Hij hoopte dat alles nog gere geld kon worden, zonder dat er de goede naam van de V.V.V. mee ge schaad zal worden. CLINGE Concert De fanfare „Weldoen door Ver maak" te Clinge gaf voor het eerst een openbaar concert onder leiding van de nieuwe directeur, de heer A. v. d. Branden. Voor dit concert, gegeven voor het gemeentehuis te Ciinge, be stond grote belangstelling. Wedvluchten „Steeds Sneller", IJzendijke. Prijs- vlucht uit Quivrain met 56 duiven, afstand 100 km. Snelheid eerste duif 1241 meter per minuut. 1 en 4 H. Steenaert, 2, 3, 6, 7 en 9 Vict. Claeijs, 5 en 8 J. Depréz, 10 Fr. Lowagie, 11 P. Martens. Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. 16 en 17 sept. Aanvoer intotaal 5080 dle- ren.Vette koeien en ossen 1514, Gebruiks- vee 950. Vette kalveren 400, Graskalve ren 343. Nuchtere kalveren 212, Var kens 809, Biggen 60. Paarden 103, Veu lens 33, Schapen of lammeren 620, Bok ken of geiten 31. Prijs ln cents per kg. Ie kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 295-310 270-290 260-290 vette kalveren 260-285 240-260 200-220 Varkens (levend gew) 175 174 172 Slachtpaarden 230 220 210 Prijs in guldens per stug. Ie 2e 3e kwaliteit Kalf koelen 1150 950 800 Melkkoeien 1150 950 800 Vare koeien 840 740 640 Vaarzen 850 750 550 Pinken 500 400 350 Graskalveren 485 325 275 Nuchtere kalveren 80 68 58 Biggen 50 40 35 Veulens 450 400 330 Schapen 95 80 70 Lammeren 90 80 "0 Vette koefen aanvoer ruimer, handel traag, de prijzen van gisteren vertoon de neigingen tot dalen. Kalf- en Melk koeien aanvoer klein, handel stU, ntet geheel prijshoudend. Vare koeien aan voer ruimer, handel stug, iets minder in prijs. Vaarzen en Pinken aanvoer flink, handel flauw, prijzen vooral niet hoger. Vette kalveren aanvoer korter, handel Vlot, prijzen even hoger. Graskalveren aanvoer groter, handel stroef, niet geheel prijshoudend. Nuchtere kalveren aanvoer Iets kleiner, handel tamelijk, prijshou dend. Varkens, aanvoer groter, handel redelijk, iets minder in prijs, zware var kens 1,60—1,62 per kg. Biggen aanvoer als vorige week, handel slepend, dagende prijzen, Slachtpaarden, aanvoer gewoon, handel kalm. niet geheel prijshoudend Veulens, aanvoer korter, handel flauw, prijzen iets minder, Schapen en Lam meren, aanvoer ruimer, handel iets le vendiger, ruim prijshoudend. Er was op de Veemarkt een afdeling fokschapen. Hiervoor bestond goede belangstelling. VEILING „WALCHEREN" G.A. 18 september. Cox Orange Pippin, 17 ton. H I 80-85 88, 75-80 92, 70-75 95. 65-70 93— 95, 60-65 92. 55-60 74-78, H II 54. keuken 68— 70, fabriek 49, kroet 4243. Laxton Super be. 2 ton. H 1 80-85 78, 75-80 75, 70-75 73, 65- 70 66, 60-65 58, keuken 61, fabriek 38, kroet 36. Conference, 23 ton. H I 65-70 1.05, 55-65 91, H II 62, keuken 65—67, fabriek 53, kroet 38. Allington Pippin, 5 ton. H I 80-90 70, 70-80 74. 60-70 72. H II 51, keuken 58, fa briek 41, kroet 43. Glorie van Holland 5 ton. H I 85 en op 77, 75-80 83, 65-70 82, H II 54, keuken 59, fabriek 45, kroet 45. Bonne Louise d'Avranches, 7 ton. III 65-70 86, 60- 65 88, 55-60 84, 50-55 79, H H 64, keuken 72— 75, fabriek 57, kroet 43. VEILING „WALCHEREN" G.A. 18 september. Aardappelen: Bintje bon ken 9.70—12.60, groten 4.40—7.30, drieling 2.50—4,20. Koopmans BI. groten 12.10—15.80. drieling 4.304.90. Meerlanders groten 9. BI. Eigenheimers groten 12.80—13.70, drie ling 4.30. Climax groten 8.70—9. Appelen: Cox's Orange Pippin. H 75-80 82—93, II 53, K grof 68—89, K 61—69. Glorie van Holland, H 65-75 70—81, 75-85 70—91, II 57, K grof 75—78, K 70—80. Bramley Seed ling, H 70-80 46—47, 80-90 48, K 39—44. Lax- ton Superbe, H 60-70 61, 70-80 64, II 27, K 40. Ellisons Orange, H 60-70 92, K 78—69, K grof 8588. AlUr.gtcn Pippin, H 60-70 40— 50, 70-80 74, K grof 57, K 45. Appelen val 13—53. Conference, H 55-60 76—77, 60-65 82, 65-70 86—88, II 67, K grof 72—76, K G4-83. Bonne Louise. K 74. Seigneur d'Esperen, K 95. Beurré Hardy, K 90. Peren val li— 49. Groenten. Bloemkool A 12—48, B 10—23. Komkommers A 14, B 8—12, C 10. Kropsla A 3—11, B 4—8. Augurken A 100—120, B lil, C 66. Bospeen 628. Boskroten 3—16. Bos- rapen 5—15. Andijvie 6—13. Dubb. prlnces- sen 40—71. Stokprlncessen 53. Snijbonen 60—125. Pronkbonen 20—51. Savooiekool 6— 24. Rodekool 6—19. Wittekooï 4—5. Prei 21 —30. Waspeen 31—37. Breekpeen 1014. Uien per kg 12—16. Kroten per kg 7—17. Rapen per kg 16. Spruiten 41. VISMIJN TE VEERE. 18 september Aangevoerd 1126 export garnalen 65—94, 631 handelsgarnalen 100— 110, 35 bot 52—71, 71 wijting 40—46. 55 mid del tong 250—356, 48 rog 38—48, 3 krab 22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3