KAPPIE ew liet stAAtsgelveim NIEUWS UIT DE KERKEN ONTWERP-BEGROTING 1958 VAN POLDER WALCHEREN WALCHEREN (Slot van pag. 1) practisch volledig ten laste van de ongebouwde eigendommen ko men. Buitengewone werken Op de begroting wordt een totaal bedrag van 11.249.000 voor het uit voeren van buitengewone werken ge raamd; de belangrijkste werken zijn geprojecteerd aan de Noordwatering. De kosten van de buitengewone wer ken aan de zeeweringen en af- en uitwateringsmiddelen van de polder zijn: aan het Zuiderstrand de ver sterking van de zeewering voor Zou- telande tussen de strandpalen 6 en 14 inclusief de kosten van onteige ning 2.000.000; het verbeteren van de koppen der strandhoofden 5, 7, 9, 11, 17 en 21 1.250.000; het verbete ren van de hoogwaterkering tussen Wetkapelle en Zoutelande (strand palen 36 tot 46), 1.500.000. Aan de zeedijk het maken van twee nieuwe strandhoofden, het ver lengen van het bestaande strand- hoofd en de uitbreiding van de verde diging op het buitenbeloop van de inlaagdijk te Westkapelle 1.000.000 en het verbeteren van de steenglooi ing en van de teen van de dijk tussen de dijkpalen 7 en 22 225.000; aan het Noor der strand het maken van vier nieuwe strandhoofden tussen Westkapelle en Domburg tussen de strandpalen 15 en 21 1.000.000, het maken van vijf nieuwe strandhoofden voor Oostkapelle tussen de strandpa len 77 en 87 1.500.000 en het op ruimen van bunkers in de duinen tussen de strandpalen 17 en 61 1.000.000. Voor de Zuidwatering omvatten dezelfde werken het bouwen van een magazijn te Ritthem 20.000, en het verhogen en verzwaren van de zee dijk tussen de dijkpalen 32 en de be- heersgrens van Vlissingen 1.500.000. De totale raming der gewone werken bedraagt 502.000 tegen 498.000 in het afgelopen jaar. De raming der Noordwatering kon met 10.000 woren verlaagd, maar die van de Oostwatering moest met hetzelfde bedrag worden verhoogd. De ramin gen van de beide overige wateringen moesten enigszins verhoogd worden. Te verwachten is, dat in de komen de jaren de uitgaven van het binnen- beheer zullen stijgen in verband met de te verwachten kosten voor het del ven van watergangen. Voor storm schade wordt een ongewijzigd bedrag van 75.000 geraamd, maar voor de raming der bemalingskosten moest het met 5000 worden verhoogd tot 30.000. Verder vraagt het dagelijks „Nieuwe Koers" houdt weekend te Kapelle De jongeren-groep van de P.v.d.A. in Zeeland belegt op 21 en 22 sep tember a.s. in „Amicitia" te Kloetin- ge een provinciale landdag. Het Tweede Kamerlid, drs. Th. J. Wester hout te Middelburg, zal de sociale aspecten van het Delta-plan belichten. Het lid van Ged. Staten, de heer M. J. van Poelje van Vlissingen zal spre ken over de betekenis van de Prov. Staten en de Prov. Statenverkiezing, terwijl Henk Voorwinde van „Nieu we Koers" het woord zal voeren over „De jongeren en de gemeente-poli tiek". Voorts is er een gezellige avond. Zeeuwse Volkshogeschool bespreekt „Automation". Op woensdag 25 september a.s. be legt de Zeeuwse Volkshogeschool in samenwerking met de Zeeuwse con tactcommissie voor de produktiviteit een bijeenkomst met Zeeuwse werk gevers en werknemers in de jeugd herberg te Domburg. Er zullen inlei dingen worden gehouden over het on derwerp „Automation". Ir. J. P. Ber denis van Berlekom, directeur van de N.V. Vitrite Works te Middelburg, zal de algemene aspecten behandelen, waarna de heer D. A. van den Berg, efficiency-advlseur van het C.N.V., met name het werknemersbelang zal toelichten. Gespreksleider is drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I, voor Zeeland. Het aanvangsuur van deze bijeenkomst is gesteld op 10 uur, het sluitingsuur op 5 uur 's middags. Successen voor Zeeuwse jachthonden Tijdens de dit jaar te St. Annaland gehouden najaarswedstrijden voor jachthonden, om het kampioenschap van Nederland, behaalde in de ge- bruikshondenproef „Castro van Stou- tenburg" eigenaar de heer Stevense uit Renesse.de tweede prijs met het predicaat „zeer goed". De hond be haalde in totaal 208% punt, terwijl „Don vom Wesertor" eigenaar dr. A. H. ten Cate uit Groningen, de eerste prijs verkreeg met 223 punten. In de jeugdproef bezette „Leks" van de heer A. Hanse uit Haamstede de 3e plaats en verkreeg het predi caat „uitmuntendheid" met 69 pun ten. De heer M. L. J. Fokker uit Noordwelle fungeerde in beide ge vallen als voorjager.' RKFC-RCS 1-1 In een op matig peil staande ont moeting heeft RCS één punt op Ro- zenoord bij RKFC moeten achterla ten. De Souburgers, die vrijwel con stant over een kleine veldmeerder- heid beschikten, maakten de fout zich steeds weer vast te lopen in de fuik van trapvaste RKFC-verdedi- gers, die daarbij de kleine afmetingen van liet veld bijzonder goed konden uitbuiten. Tot aan de rust bleef de stand blank. Ongeveer 5 minuten na de hervatting caramboleerde Titeheru vla de paal de eerste RCS-treffer in liet doel der Bergenaren. Na onge veer 20 minuten slaagde de rechts binnen der gastheren erin doelman Beun kansloos te passeren (1-1). Bij na had RCS de zege nog uit het vuur gesleept door een der RKFC-erq hands binnen de beruchte ïynen maakte, maar de scheidsrechter zag deze overtreding over het hoofd. Met onveranderde stand kwam toen het einde, waarmee beide ploegen tevre den kunnen zijn. bestuur in de memorie van toelich ting de aandacht voor enkele bijzon dere posten. De dienst 1958 opent met een voordelig slot over 1956 van 40.949,34. Het is voor de eerste maal sinds 1945, dat de gewone dienst met een goed slot van het vo rige dienstjaar kan openen. Een en ander is een gevolg van de afwikkeling van enige belangrijke oorlogsschade-gevallen in 1956. Door verhoging van enige pachten en ho gere opbrengst van effecten kon de opbrengst van de bezittingen der pol der iets hoger worden geraamd dan in 1957. Daar de werkzaamheden ten behoeve van de Herverkaveling in 1958 vrijwel zullen worden beëindgd, is het bedrag, dat door het ministerie van landbouw ter zake van deze kos ten wordt vergoed op 15.000 ge raamd, tegen 25.000 voor 1957. Voor de financiering van de werk zaamheden aan de zeewering van de polder zal het onvermijdelijk zijn, dat ook in 1958 wordt voorzien in de be hoefte aan kasgeld, hetzij door mid del van het sluiten van één of meer geldleningen op korte termijn, hetzij door opneming van gelden in reke ning-courant. Het dagelijks bestuur stelt voor evenals in voorgaande jaren gebruikelijk is geweest om machtiging te verlenen tot een be drag .van 10 miljoen. Polder Walcheren komt 28 september bijeen.' De algemene vergadering van de Polder Walcheren is vastgesteld op zaterdag 28 september a.s. des mor gens om tien uur in het polderhuis te Middelburg. De agenda vermeldt be halve de voorstellen tot vaststelling van de begroting 1958 en het heffen 'van dijkgeschot in 1958. onder meer een voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen de reder van de „Thorpe Grange", namelijk Houlder and Brothers en Cie te Londen, en/of wie ter zake mede aansprakelijk zou kunnen zijn voor de schade, die het schip op 8 maart j.l. aan de dijk van de Zuidwatering bij Ritthem toe bracht. Deze scnade bedraagt inclu sief 8 pet. algemene kosten totaal 72.640,82. Aangezien de stukken voor verlen ging van de cautie de gestelde cau tie van 100.000 verliep op 8 septem ber nog niet in het bezit zijn van het dagelijks bestuur van de polder, komt het het bestuur gewenst voor om over een machtiging te beschik ken de reders voor bovengenoemd be drag in rechte aan te spreken. Voorts wordt voorgesteld om de compensatieregeling in verband met de huurverhoging, zoals deze voor de rijksambtenaren geldt, ook op het personeel van de polder van toepas sing te verklaren. Tevens komen en kele pachtovereenkomsten ter sprake. Voorgesteld wordt om over de periode van 1 oktober 1957 tot 30 september 1962 het recht van de jacht op de dij ken van de Zuidwatering opnieuw te verpachten aan W. C. Mange te Vlis singen en J. J. Daalhuizen te Sou burg. Algemene vergadering Middelburgs Ziekenfonds Het Algemeen Middelburgs Zieken fonds kwam vorige week in algemene vergadering byeeir onder leiding van baar voorzitter, mr. P. van Empel. Na opening, waarbij de voorzitter enerzijds het overlijden van de bode- incasseerder J. J. van Noppen her dacht, anderzijds het feit dat de se cretaris onder zeer grote belangstel ling zijn 80e jaardag mocht vieren, kwamen aan de orde de jaarversla gen van secretaris en directeur, wel ke aan de leden van de ledenraad %m de medewerkers tevoren waren toe gezonden en waarvan we reeds een en ander hebben gepubliceerd. Daar niemand over deze verslagen verdere bespreking wenste, werdén ze goed gekeurd nadat de voorzitter dank had gebracht aan de secretaris, de heer L. Onderdijk, en de directeur, de heer W. J. Heiliger en zijn staf. Bij de bestuursverkiezing wegens pe riodieke aftreding werden opnieuw zonder hoofdelijke stemming geko zen de heren A. Flipse, zitting heb bend namens de verzekerden en dok ter W. Feikema, zitting hebbend na mens de medewerkers-huisartsen. De begroting 1957, werd officieel goed gekeurd. Zo nodig zal- een aparte algemene Vergadering gehouden worden voor de begroting 1958 voor de vrijwillige verzekering 1958 in verband met de daaraan verbonden premievaststel ling voor de vrijwillige verzekering Deze vergadering zal dan moeten plaatshebben eind november of begin december, omdat dan meer bekend kan zrjn over de te verwachten uit gaven over 1958. Voorafgaande aan de algemene ver- Kadering werd een vergadering ge- ouden door de ledenraad, onder lei ding van de voorzitter, de heer A. Jeras. Op deze vergadering werd be sloten het bestuur van de ledenraad met een persoon uit te breiden en te brengen op drie. Hiervoor werd zon der stemming aangewezen de heer J. Goossens, zodat het bestuur nu be staat uit de heren A. Jeras voorzit ter, J. Overweel, secretaris en J. Goossens. Bij de rondvraag had o.a. een geani meerde discussie plaats over het tandartsenconflict met als onder grond de voldoening, dat dit na 5 maanden zijn einde had gevonden en de tandartsen hun medewerking had den hervat. Op een desbetreffende vraag of terugbetaling zou plaats hebben aan hen die tijdens het con flict de hulp van de tandartsen heb ben moeten inroepen, kon van de zij de van het bestuur nog geen ant woord worden gegeven. Afgewacht moet worden wat de ziekenfondsor ganisaties hierover zullen beslissen. Faillissementen Het faillissement is uitgesproken van de heer A. Akkermans te Dom burg. Rechter-commissaris is mr. A. J. W. van Royen; curator is mr. K. II. Dieleman te Middelburg. Voorts werd het faillissement uitgesproken van de heer K. P. de Keijzer, rechter commissaris mr. J. A. Abbing; cura tor mr. M. A. Terwoert te Middel burg en de heer H. van der Kuilen te Vlissingen, rechter-commissaris mr. J. A. E. Rink; curator mr. H. Bruin te Middelburg. RAAD OOSTKAPELLE Torenrestauratie wordt nu geheel voltooid. De raad van de gemeente Oostka pelle kwam bijeen onder voorzitter schap van burgemeester F. G. Spren- ger. Over de torenrestauratie merkte de heer A. Don (p.v.d.a.) op, dat om de torenrestauratic geheel te vol tooien ook de destijds in het toren portaal gebouwde consistorie van de Hervormde Gemeente zal moetèn worden opgeruimd. „We kunnen hier onmogelijk mee wachten tot de res tauratie van de hervormde kerk wordt goedgekeurd", aldus de heer Don. De heer F. C. de Roo (c.h.) pleitte voor uitstel, maar de raad ging akkoord met het voorstel van de heer Don. Zolang het nodig is kan de kerkeraad gebruik maken van het torenportaal voor de eredienst. Ter gelegenheid van de op 26 september te Middelburg te houden keuringen van rundvee, varkens en geiten stel de de raad voor elke groep een bron zen medaille beschikbaar met het wapen van Oostkapele. Als bijdrage in de kosten van een door de gemeen te Serooskerke te bouwen wachthuis je voor autobuspassagiers bij de Rhijnburgseweg werd 200 beschik baar gesteld. De voorzitter deelde hierbij nog mede, dat een door de stichting Ver pleeg- en Rusthuizen Midden Zee land te bouwen wachthuisje bij „Iepenoord" er nog dit jaar zal ko men. Enkele zaken betreffende het zomerwoningenterrein en het sport veld behandelde de raad met geslo ten deuren. ARNEMUIDEN Raad vergadert Tijdens de a.s. donderdag te houden raadsvergadering van Arnemuiden zal de begroting voor 1958 worden aangeboden. Voorts staan op de agen da vermeld voorstellen betreffende de vaststelling van reinigingsrechten, toekenning looncompensatie in ver band met de huurverhoging, de aan besteding (onderhands) van het schoonhouden van de openbare lagere school en de benoeming van een on derwijzeres aan de openbare lagere school in de kom. Officiële publikaties MI D DELBURG BEKENDMAKING De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat: Veer- hoek. Willem, legernummer 37.07.26.407, wonende te Middelburg, Veersesingel 148 op 7 oktober 1957 voor eerste oefening onder de wapenen wordt geroepen bij het 2e regiment Genietroepen te Vught, Lunettenkazerne. De dienstplichtige, die wegens verblijf op zee In de volstrekte onmogelijkheid verkeert op de bepaalde dag in werke lijke dienst te komen, begeeft zich zo spoedig mogelijk naar de plaats van bestemming, nadat hij in een Nederland se haven is teruggekeerd. Mocht hij na zijn terugkeer wegens ziekte of om andere reden hieraan on mogelijk kunnen voldoen, dan is hij ver plicht zich naar de plaats van bestem ming te begeven, zodra de reden van verhindering heeft opgehouden te be staan. Van laatst bedoelde verhindering dient hij onverwijld kennis te geven aan zijn korpscomnvandant. Middelburg, 13 september 1957. 6 h V O U li A i\ T ZUID-BEVELAND Kortgene verbetert zijn brandputten In de vorige week gehouden raads vergadering van Kortgene de be langrijkste besluiten werden reeds vermeld is per 1 oktober aan mej. M. Priester, typiste ter secretarie eervol ontslag verleend. Als leerling ambtenaar werd de heer J. Brands- ma te Kortgene benoemd. Besloten werd een nieuwe overeenkomst met de P.Z.E.M. te Middelburg aan te gaan betreffende de openbare elek trische verlichting, De heer J. P. G. Heeren werd eervol ontslag verleend als tekenleraar aan de u.l.o. school te Kortgene. In diens plaats is per 1 oktober tot tijdelijk leraar benoemd de heer A. Minder hout te Middelburg. Tot lid van de adviescommissie Woonruimtewet '57, kamer Kats, werd de heer C. Klaas- sen benoemd. De leden van de com missies woonruimtewet op de dorpen Kortgene, Kats en Colijnsplaat wer den herbenoemd. Voorts is in deze vergadering op een aantal subsidieaanvragen afwijzend beschikt. De Hervormde Jeugdraad te Kortgene werd een bijdrage in de kosten verleend voor het geven van e erf aantal culturele avonden in de komende wintermaanden. Er werd een rioleringsbelasting ingesteld van 10 per aansluiting. De raad ging akkoord met het ontwerp van de wij ziging van het plan van uitbreiding voor het dorp Kortgene. Deze wijzi ging was noodzakelijk in verband met de bouw van een pensiontehuis. In de gemeente zullen een aantal brandputten verbeterd worden; te vens zullen enkele nieuwe worden aangelegd, zoals aan de Ringweg te Colijnsplaat. De brandputten bij de molen en aan de Wilhelminastraat te kortgene, die achter de school en achter de kerk te Kats en die onder de zeedijk té Colijnsplaat zullen wor den verbeterd. YERSEKE Personeelsavond Vorige week werd door de „Zeeuw- sche Banier" in Yerseke een gezelli ge avond aangeboden aan het perso neel. Nadat in zaal Nolet de film „Verse mosselen" was gedraaid, werd in de bovenzaal van de „Oesterbeurs" het verdere gedeelte van de avond doorgebracht. Het optreden van een goochelaar had aller bewondering; het duo Scheele-van Loo had veel succes met zijn schetsjes het duo verzorgde tevens de muzikale om lijsting. HEINKENSZAND Uitslagen doelschieting Onlangs gaf de sociëteit Saranus II te Heinkenszand een concours doel schieting, waarvan de uitslag als volgt is: le zestallen Yerseke met wissel beker, 2e zestallen Kwadendamme, lauwertak, 3ë zestallen Heinkenszand, lauwertak; meeste punten P. de Koeier (Yerseke), opvolgende pun ten C. Raas (Heinkenszand); meeste rozen B. Vlaming (Yerseke); opvol gende rozen H. Steenbakker (Kwa dendamme); meeste negens C. Lin- denberg (Yerseke), opv. negens J. Beulen (Kwadendamme), meeste achten H. Steketee (Yerseke), op volgende achten P. Schreurs (Hein kenszand), meeste zevens M. Steen bakker, opv. zeven L. Geus, meeste zessen C. Geus (allen te Kwaden damme); opvolg zessen M. Glerum (Yerseke); meeste vijven C. Bek (Heinkenszand), opvolg vijven M. v. Stee (Yerseke), meeste vieren F. Pe ters (Kwadendamme)), opvolg vieren J. v. Stee, meeste drieën M. Zoete- weij (beiden te Yerseke), opvolg drieën M. Verbeek, meeste tweeën L. Remijn (beiden te Kwadendamme), opvolg tweeën K. Pikaar (Yerseke), meesten enen M. Mureau (Kwaden damme). opvolg enen W. Geijs (Hein kenszand). Na een spannende wedstrijd ko- ningsschieting Saranus II werd de heer C. Bek, winnaar en dus koning. KAPELLE Floralia geeft weer bloemententoonstelling Het comité „Floralia" te Kapelle, dat al vele jaren een bloementen toonstelling heeft georganiseerd, zal zulks ook dit jaar weer .doen. Deze zal plaats vinden op 27 en 28 sep tember a.s. in het koor der neder- 'ands hervormde kerk. Op deze ex positie zullen in de eerste weer de potplanten tentoongesteld worden die het afgelopen voorjaar aan de kinde- O.- EN W.-SOUBURG Concert „Vlijt en Volharding" De muziekvereniging „Vlijt en Volharding" uit Souburg gaf vorige week een concert in de muziektent te Ritthem. Hierna maakte men nog een muzikale wandeling door het dorp. Ds. J. de Vries overleden In de ouderdom van ruim 82 jaar is dinsdag te Goes overleden ds. J. de Vries, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk aldaar. Met ds. De Vries is een man heen gegaan. die hoewel Amsterdammer van geboorte, in de zevenenvijftig ja ren dat hg in deze provincie woonde en werkte, een Zeeuw onder de Zeeu wen was geworden. Naast zijn pasto rale arbeid heeft deze sympathieke fi guur grote verdiensten verworven door zijn werk voor de Zeeuwse in stellingen „Kinderzorg" en „Vrede rust". Tot op hoge leeftijd heeft hij met grote liefde en een ontembare werklust mede leiding gegeven aan dit werk van christelijke barmhartig heid. Ds. De Vries die 27 april 1875 te Amsterdam werd geboren en in de hoofdstad ook het gymnasium be zocht, wijdde zich te Utrecht aan zijn theologische studie. In september 1899 werd hij door het Prov. Kerkbe stuur van Noo^d-Holland tot de evan geliebediening toegelaten, waarop hij 18 februari 1900 in zijn eerste ge meente Grijskerke (W.) in het ambt werd bevestigd. Sedertdien is deze predikant Zeeland steeds trouw ge bleven. Na 3 jaar nam hij een beroep aan naar de hervormde gemeente van Ovezande-Driewegen, waar hij op 3 mei 1903 zijn intrede deed. Vandaar ging hij op 19 juni 1910 naar Goes, waar hg 31 maart 1940 emeritaat ver kreeg. Na zijn emeritaat brak voor ds. De Vries geen rustperiode aan. Integen deel, zo mogelijk met nóg meer ener gie ging hij zich wijden aan de vrij willig door hem opgenomen taken. Zo was hij van 1921 tot 15 augustus 1947 penningmeester van de stichting „Kinderzorg" te Middelburg. Met grote toewijding bracht h\j na de be vrijding het noodtehuis voor de klein ste pupillen in „huize Welgelegen" aan de Voorstad te Goes in orde. Ook zal de naam van ds. De Vries steeds verbonden blijven aan de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom, waaraan hij in een van de moeilijkste perioden leiding heeft gegeven. In 1928 kwam ds. De Vries als opvolger van wijlen ds. N. M. de Ligt in 't be stuur. waar hem de functie van twee de voorzitter werd toebedeeld. Na het aftreden van dr. J. J. C. van Dijk in 1948 werd ds. De Vries voorzitter van „Vrederust". Bij de herdenking van het vijftigjarig bestaan van de Ver eniging op 8 juli 1954 legde ds. De Vries de voorzittershamer neer. Bij deze gelegenheid mocht hij voor zijn werk de koninklijke waardering ont vangen door de bevordering tot Offi cier in de Orde van Oranje Nassau. Honderden patiënten uit de beide Goese ziekenhuizen zullen ook met voldoening terugdenken aan zijn ar beid als ziekenhuispredikant. Ds. De Vries was verder twintig jaar quaes tor van de Ring Goes en" ruim 15 jaar scriba-quaestor van de clasis Goes der Ned. Herv. Kerk. De begrafenis is bepaald op vrij dagmiddag twee uur op de algemene begraafplaats te Goes. ren van de openbare lagere school zijn uitgereikt, met het doel deze zelf verder op te kweken. Doch naast deze collectie bestaat er ook weer de mogelijkheid tot inzending van particulieren in diverse rubrie ken, als snijbloemen, kamerplanten, bloemenschalen enz. Ook hebben ver schillende particulieren een collectie dahlia's uitgeplant met als inzet de resultaten hiervan op deze tentoon stelling te plaatsen. Ongetwijfeld verwacht het comité weer een grote deelname, die naar alle waarschijn lijkheid die van voorgaand jaar weer zal overtreffen, daar reeds velen in zendingen hebben toegezegd. NISSE De collecte voor „Draagt elkan ders lasten'' heeft te Nisse f 50.60 opgebracht. Z^HWSCH-VLAANDFREN SLUIS Raad vergadert vrijdag Aanstaande vrijdagavond verga dert de gemeenteraad van Sluis. Op de agenda prijkt een voorstel tot wij ziging van het gascontract met de Fa. Desclee in Brugge. Dit houdt verband met de aanleg van elektrische straat verlichting in de gemeente. De r.-k. jongensschool heeft financiële mede werking gevraagd voor het herstellen van een bouwtechnische fout aan het gebouw. Tevens zal de raad spreken over het toekennen van een subsidie aan de stichting Zeeuwse Muziek school. Ook is er nog een voorstel tot het opzeggen van de huur van het voormalig gemeentehuis in Sint Anna ter Muiden. Dit gemeentehuis is thans verhuurd aan het Amsterdamse stu dentendispuut „Sint Anne ter Mui- ■l Het weerzien met de heer jolich was hartelijk. Er heerste een opperbeste stemming, nu het zorgvul dig uitgekiende plan zo uitstekend was verlopen. „Zo ziet U toch maar weer eens, wat een vlotte samenwerking tussen de departementen vermag, niet?" sprak de heer Jo lich tot Schout-blj-Dag Pa- tee, „Laat het maar aan di marine over, mijn waarde" antwoordde de vlootvoogd „Wij doen dit soort werk als het ware dagelijks". Slechts Kapple voelde zich bijster slecht op zijn gemak. Het feit, dat hl) ah een domme pion in een overheidsschaakspelletje was gebruikt, zat hem da nig dwars. Hij deelde do victorieuze stemming van de anderen dan ook aller minst. „Splonnage en gehelm- doenerij". mopperde hij tot de Maat. „Hier moesten ze een gewoon burger bulten laten!" „Een hoop ellende, dat komt ervan", oordeelde de Maat. „Let eens op mijn woorden! Trouwens, met Wiskundig adviseur voor predikantspensioenen De raad voor de predikanten <ler Nederlandse Hervormde kerk heeft benoemd Xot zijn wiskundig adviseur, als opvolger van wijlen prof. dr. M. van Haaftcn, prof. dr. P. H. van Rooyen. die buitengewoon hoogleraar is aan de vrije universiteit. Hij is lid maat van de gereformeerde kerken. Intrede kandidaat Tissink Kandidaat^C. J. Tissink tc Middel burg zal op zondag 20 oktober a.s. bevestigd worden als geref. predikant te Giessen'Rijswijk (N. B.) door ds. P. van Til, geref. predikant te Mid delburg. Afscheid en intrede ds. Van leperen Ds. J. G. van Ieneren, hervormd predil0nt te Wemeldlnge, zal op 22 september a.s. afscheid nemen van zijn huidige gemeente en op 29 sep tember a.s. zijn intrede doen te Ter- heide aan Zee. NED. HERV. KERK Beroepen te Wijk bij Heusden: G. H. van Kooten te Genemuiden; te Meerkerk: J. Nolte te Ernst. GEREF. KERKEN Beroepen te Roosendaal (2e maal): J. Plug te Schagen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-west: H. van Leeuwen te Arnhem. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Giessendam: H. van Gilst te Dirksland; te Westkapelle- Zoutelande: W. Hage te Nunspeet; te Meliskerke: J. B. Bel te Krabben- dijke, die voor dit beroep bedankte. OUD GEREF. GEMEENTE Tweetal te Kampen: M. A. Miras te Krimpen aan de IJsel en J. van der Poel te Ede, van wie laatstge noemde is beroepen. zó'n naam móet Je wel narigheid krijgen!" Nog voor dat ICappie gelegenheid kreeg, uitleg te vragen van deze raadselachtige uitspraak, ging de deur open. Twee potige mannen droegen een kist binnen, die als twee druppels water leek op dte. welke op zo geheimzinnige wijze uit Kapipe's ka juit was verdwenen. Marktberichten VISMIJN TE VEERE. 17 september. Aangevoerd 1977 export garnalen 65—1.46, 62 bot 67—78, 85 wijting 35—63, 75 middel tong 2.11—3.98, 33 rog 45— 53, 4 krab 18, 1 paling 1.70. V.V.Z.B. GOES. 17 september. Industrie en exportvei ling. Bramen II en afw. 152. Dubb. prin- cessebonen afw. 58—67. Div. appels val en- kroet 26—51. Div. peren val en kroet 22— 36. Transparente de Croncels, H 75-85 72, H 65-75 75, H II 59. Ellisons Orange, ST 75- 85 86, ST 65-75 87, H 75-85 90, H 65-75 87, H II 66. James Grieve, H 80-85 86, H 75-80 92. H 70-75 92, H 65-70 90, H II 71. Cox's Orange Pippin, ST 75-80 96, ST 70-75 99. ST 65-70 100, ST 60-65 90, ST 55-60 65, H 75-80 92, H 70-75 96—98, H 65-70 93—94, H 60-65 89, H 55- 60 73. Notarisappel, H 85-90 66. H 75-85 69. Alllngton Pippin, H 70-80 72, H 60-70 76, H II 53. Bramley Seedling, H-90-95 61, H 80-90 63, H 70-80'Gl. Conference, ST 65-75 10B, ST 55-65 94, H G5-7S 106—107, H 55-65 93—84, H H 63. Bonne Louise, H S5-70 95, H 60-85 88— 89, H 55-60 85—86. H 50-55 82, H H 71. Maag depeer, H 65-75 77, H 55-65 74. Glorie van Holland, H 75-85 82, H 65-75 S3, H II 51. Beurré Hardy, H 70-75 121—134, H 65—70 124—120, H 60-65 117—123, HII 100—103. Verpakt fruit: Cox's Orange Pippin, H 80-85 98—102, H 75-80 99—104, H 70-75 97—103. Gewone veiling: Transparante de Cron cels. keuken 69. fabriek 49—56. Bramley Seeling, keuken 41—50, fabriek 42. Cox's Orange Pippin, keuken 58—68. Ellisons Orange, keuken 66, fabriek 57—66. Alllng ton Pippin, fabriek 4146. Glorie van Hol land, fabriek 56. Notarisappel, keuken 52. Beurré Hardy, keuken 87—103. fabriek 79. Bonne Louise, keuken 7884, fabriek 68. Conference, keuken 69—78, fabx'lek 55—68. Maagdepeer, keuken 50—55, fabriek 31—53. Druiven I 130—160. EIERNOTER1NG GOES. Bericht van handelaren: kippe-eieren VEILINGSVERENIGING „KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN". 17 september. DUbb. Prïncessebonen II 45. Dubb. Prïncessebonen afw. 27. Cox Orange Pippin, ST 80-85 88, ST 75-80 90, ST 70-75 95, ST 65-70 93, ST 55-60 71, H 80-85 89, H 75-80 88—93, H 70-75 90—100, H 65-70 89— 91, H 60-65 86—90, H 55-60 70—74, K 59—76, F 37—55, Kr. 3046. Bonne L d'Avranches H 65-70 8—93, H 60-65 90—91, H 55—60 87—88, H 50-55 84. H II 69—70, K 77—80, F 63—70, Kr. 47—58. Conference. ST 60-65 93, ST 55- 6 085, ST 65-75 89, ST 55-65 91, H 70-75 104, H 65-70 107, H 60-65 94—96, H 55-60 87, H XI 65, H 85-75 90, K 58—70, F 44—61, Kr. 28—46. Maagdepeer, H 65-75 65, II 55-65 62, F 41. Beurré Hardy, H 75-80 129, H-70-75 127, K 92-99. Ellison Orange, ST 70-75 85, ST 65-70 89, ST 75-80 92, H 70-75 86, H 65-70 83, H II 68, K 69. F 44—60, Kr. 27—42. William Du- chesse, H 75-85 86, H 65-75 80, F 44. Soldat Laboureur, H 60-70 76, H 50-60 77, F 58. Ap pels val 18—55. Peren val 1052. Verpakt fruit: Cox Orange Pippin, ST 85-90 92, ST 80-85 99—102, ST 75-80 100—106, ST 70-75 103, ST 65-70 97—98, ST 60-65 91— 92. Conference, H 70-75 108, H 65-70 103. BEURSBERICHT MARKT GOES. 17 september. Granen en peulvruchten. Rode tarwe, basis 17 'la vocht 26—27. Witte tarwe, idem 26.50—27.50. Gerst, idem 22— 27. Haver, basis 15 'la vocht 17—21.75. Klei- groene erwten 32—36, Schokkers 48—54. Karwijzaad 65—67. Slaglijnzaad 38—42. Koolzaad 4244. Blauwmaanzaad 100125. Aardappelen. Naar aardappelen bestond weinig vraag. Bintjes, 35 mm opw. bin- nenl. sortering, noteerden 9—10 per 100 kg. geleverd aan de sorteerinrlchting, sor- teerkosten voor rekening van koper. De prijs van voederaaardappelen be droeg 2.50 per 100 kg. Stro en hooi. Tarwestro, draadgeperst af bedrijf per ton 30—34. Gerstestro, idem 28—32. Erwtenstro, idem 50. Lucernehooi, idem 90. Vlas. Er was een toenemende vraag naar goede kwaliteit vlas. De prijzen wa- voor: goede kwaliteit gerepeld vlas 20—25 ct. per kg, afwijkende kwal. 12—20 ct. Goede kwaliteit ongerepeld vlas 17—21 ct. per kg, afwijkende kwal. 8—17 ct. Eieren. Eieren noteerden 2.38 per kg. VEILING SCHERPENISSE. Eigenheimers gewone 13.08—13.82. Aan voer 3 ton. Uien. Hebriden middel 13.20, pickels 23.50. Rijnsburgers middel 13.07. Aanvoer 10 ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 15