vM- ASPR DUITSE ROLPRENT VERTELT OVER HET CIRCUSLEVEN Verkoudheid, fee/pijn, Op haar bestemming PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 17 SEPTEMBER 1957 FILMS IN ZEELAND Marilyn Monroe vertoont talent in „Bushalte" Het circusleven dat voor de bui tenstaander door een romantisch Avaas is omgeven, is reeds verschei dene malen verfilmd. Nog niet zo lang geleden zagen we „The greatest show on earth", een Amerikaans produkt, dat de nadruk legde op de uiterlijke pracht en praal van de cirsusvoorstellingen in Amerika. De Duitsers hebben nu een film ge maakt, die hiermee een wel zeer fel contrast vertoont. „De 3 Rinaldo's", Electro (Middel burg) behandelt het leven van drie trapezewerkers. Jeanine (Ingrid An dree) wordt door één van haar part ners ten huwelijk gevraagd en stemt toe. Haar man Alexis (Erich Schellow) is echter niet de enige die van haar houdt. Zijn medewerker Renato (Franco Andrei) overlaadt Jeanine met attenties. Hieruit ont staat een conflict. De spanning tus sen hen wordt steeds groter en be- invloedt het gevaarlijke werk in de nok van het circus, vijftien meter boven de grond. Ingrid Andree, die wel de Duitse Audrey Hepburn wordt genoemd, heeft in deze film een rol gekregen, die haar ten volle past en die ze op knappe wijze ver vult. Heinz Engelmann als de vader van Jeanine speelt bewonderens waardig in deze filmversie van Felix Hollanders roman. Luxor, (Vlissingen) vertoont deze week een oorlogsfilm. Ditmaal speelt de geschiedenis zich op zee af en het is weer hetzelfde liedje: veel helden die, zij het op het nippertje, het le ven er af brengen en bij thuiskomst worden geëerd met lintjes en me dailles. Deze zoveelste rolprent in dit genre vertoont geen nieuwe as pecten. William Inges derde toneelstuk „Bushalte" is verfilmd en wordt gebracht in ALHAMBRA, (Vlis singen). Over het algemeen mag de poging van regisseur Joshua Logan, wanneer we de film met het toneelstuk vergelijken, ge slaagd worden genoemd. De ge hele handeling speelt zich af in een gelagkamer, waar de passa giers van een bus, die in een sneeuwstorm is gestrand, de nacht moeten doorbrengen. Een cowboy, die weinig met meisjes In aanraking is geweest, ont moet hier een barmeisje, name lijk Marilyn Monroe, die met de ze film bewijst dat ze ook wer kelijk acteren kan. De cowboy overwint dank z\j Marilyns ver schijning en optreden zijn schroom en ziet zelfs kans haar in het huwelijksbootje te krijgen. Noormannen gaf Walcheren geen enkele kans (5-0). Afdèlingsvoetbal. In de le klasse van de zondagcom petitie zjjn nog slechts drie van de vijf ploegen zonder verliespunten na de tweede competitiedag, waarop ge lukkig meer wedstrijden doorgang vonden, dan men mocht verwachten. Dat Noormannen een zege zou beha len op Walcheren, was te verwachten, maar een 5O overwinning hadden niet velen de Walcherse voetballers toebedacht. Kruiningen bleef even eens op het goede pad door Domburg met 41 de das om te doen, terwijl Lewed. Boys dat goede pad hervond in de strijd tegen Vogelwaarde, die overigens in een zeer benauwde 32 zege eindigde. De Lewedorpers schij nen iets in kracht te hebben ingeboet. Tenslotte herstelde Robur zich keu rig door Schoondijke een duidelijke 5—1 nederlaag aan te meten. In de res. le klas is Clinge II ken nelijk aan kracht toegenomen, want het bezoekende Luctor H had niet veel in te brengen (52). Breskens II wond er tegen Vlissingen IV geen doekjes om en wil zo snel mogelijk terug naar de afdeling Zeeland (6— 1). Tenslotte behaalde Zeeland Sport III hier de verwachte zege, en wel met 42, op Steen. In de 2e klas A zijn Groede en Retranchement heel wat van plan, want de eerstgenoemde ploeg kraakte Zuidzande met 71, terwijl de grensbewoners met O'de meerderen bleven over Zeeland Sport IV. Aardenburg II en Biervliet H deelden broederlijk (11), hetgeen doet vermoeden, dat de Biervliet- voetballers geen genoegen willen ne men met een dans rond de rode lan taarn. In de 2e klas B rekende Cortgene af met zijn concurrent Philippine (3 1), terwijl Yerseke II zich duidelijk Kruiningen II van het lijf hield (O 5). Tenslotte hebben we in de 3e klas A nog drie wedstrijden. Middelburg IV moest tegen Lewed. Boys H ge noegen nemen met een 46 neder laag, Robur II zag Schoondijke H met de volle buit vertrekken (23), terwijl Retranchement II niet veel in te brengen had tegen Zeeland Sport V (2—6). Zeventien spelers voor centrale training Bondscoach EIek Schwartz heeft zeventien spelers geselecteerd voor de centrale training, die op woensdag 18 september a.s. in het sportpark ,,De Vliert" te Den Bosch wordt ge houden ter voorbereiding op de inter land-wedstrijd tegen Oostenrijk. Het zijn de doelverdedigers De Munck (DOS) en Pieters Graafland (Ajax), de achterspelers Wiersma (PSV), Kuys (NAC) en Walhout (NOAD), de middenspelers Notermans (Fortu- na '54j, Van der Hart (Fortune '54), Klaaasens (WV). Kruiver (PSV) en Van Wissen (MVV), en de voorspe lers Van der Kuil (Ajax). Wilkes (V VV), Lenstra (Spel. Enschede) Rij vers (Feijenoord) Van Melis (Rapid JC), Carlier (Fortuna '54) en Bosse- laar (Sparta). Een tweede opvallende verschijning van het witte doek is Sophia Loren. In „Cupido op een Dolfijn" Grand, (Goes) speelt zij voortreffelijk de rol van een Griekse sponzenduikster, die een twintig eeuwen oude schat opduikt, waarover geleerden elkaar in de haren vliegen. Een aardige, amusante film, die in een prachtig landschap is opgenomen. DONDERDAGCYCLUS „Het uur der schande", Grand (Goes) en „Marie Antoinette", Al- hambra, (Vlissingen) bespraken we reeds eerder. Electro, (Middelburg) brengt donderdag „Mozart's laatste liefde", waarin de rol van Mozart wordt uitgebeeld door Oskar Wer ner. Een mooie film, die een sober beeld geeft van het leven van de grote componist, zonder dat het ver haal al te zeer is geromantiseerd. Scene uit de film „De drie Rinaldo's". Jeanine (Ingrid Andreeen haar va der (Heinz Engelmann) nemen af scheid. Advertentie Bijna alle wedstrijden voor juniorvoetbal afgelast. Voor de juniorencompetitie werden bijna alle wedstrijden afgelast. In groep A I speelden Oostkapelle A en Middelburg A 1—1 geiyk. In groep A III verloor Axel A met 43 van Hulst A, terwijl Clinge A met 3—0 van Steen A won. In groep B VII ver sloeg Aardenburg B Scnoondjjke B met 32, in groep B IX behaalde Philippine B een ruime 50 zege op Sluiskil B en in groep B X won Hulst B H met 54 van Koewacht B. Klein zaterdagprogramma met veel verrassingen. Zeventien van de 26 voor de zater dagcompetitie vastgestelde wedstrij den werden afgelast wegens de slech te gesteldheid van de terreinen, maar de negen wedstrijden, die wel door gang vonden, leverden niettemin en kele grote verrassingen op. In de le klas moest het met een grote 102 zege begonnen Nieuw- dorp in eigen huis een 55 gelijk spel afstaan aan het bezoekende Zaamslag, dat in eigen huis nota be ne startte met een 41 nederlaag tegen Colijnspl. Boys. AZW, dat zijn ploeg flink verjongd heeft, moest te gen Arnemuiden zes maal zijn doel „schoonmaken", terwijl de Arnemui- denaren slechts 1 maal moesten „vis sen". Na het wat zwak begin toont dit weer de kracht van de Walcherse voetballers. In de 2e klas A mag de 54 zege, die Middelburg V in Oostkapelle te gen de club van die naam behaalde, toch ook als een kleine verrassing aangetekend worden, hoewel de hoofdstedelingen echter over een sterke formatie schijnen te beschik ken. Veere ondervond, dat VCK alles in het werk stelt om zijn plaats in de le klas weer terug te krijgen. De Veerenaars moesten met 63 de vlag strijken. Drie wedstrijden vonden doorgang in 2 B. Kats stelde zich danig teweer tegen Mevo en het resultaat was een 22 gelijk spel. Een reuze goede beurt maakte Yerseke III door het bezoekende SVD met 64 af te dro gen. Tenslotte herstelde Wolphaarts- dijk zich keurig door uit het bezoek aan Wissekerke de volle winst te ha len middels een 62 zege. In de 2e klas C deed Colijnspl. Boys II wat verwacht mocht worden door Kloe- tinge II een 31 nederlaag aan te meten. Tenslotte zag VCK H zich na het goede begin tegen Kats II tegen een oppermachtig 's-Heer-Hendrikskinde- ren gesteld, dat de reserves uit Kou- dekerke met een 81 nederlaag naar huis stuurde. Scheidsrechter Zsolt niet bij Nederland-Oostenrijk De belangrijke voetbal-interland NederlandOostenrijk welke 25 sep tember in het Olympisch Stadion le Amsterdam wordt gespeeld, zal niet worden geleid door de Hongaar Zsolt. De Nederlandse autoriteiten hebben de K.N.V.B. medegedeeld, dat zij de Hongaar geen visum zullen verstrek ken- De K.N.V.B. zal de Oostenrijkse voetbalbond thans voorstellen een keuze te doen uit het resterende twee tal van de oorspronkelijke voor dracht: de Britse referee Leafe en de Belg Van Nuffel. Het is niet zeker of Oost.enrijk hier op zal ingaan. Mogelijk zal de Oosten rijkse voetbalbond de K.N.V.B. ver zoeken een nieuwe voordracht van drie scheidsrechters op te maken. H De stichting „Het leven begint bij 40" zal maandagavond 7 oktober in het Minervapavlljoen te Amster dam feestelijk het feit vieren, dat zij in drie jaar tijds 12000 oudere werk zoekenden weer in het arbeidsproces mocht inschakelen. IIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllillllHlllilIl Hij viel flauw, deze krijgsman De bruid was in het wit, en de bruidegom, een lid van de hofhouding, droeg het gala uniform van kapitein bij de Engelse veldartillerie. Hij zag er stoer uit, zij als een droom. En toen ze voor de dominee stonden en het orgel zachtjes speelde voor de betovering van het ogenblik, slaakte menigeen een ontroerde zucht. De bruidegom deed dat ook. Hij viel flauw, deze krijgs man. En dat juist toen de dominee wilde beginnen met de beroem de woorden, die het huwelijk voor kerk en wet een feit ma ken. In de pastorie werd de krijgs man met cognac en frisse lucht bijgebracht, nadat de twee ge tuigen hem als een zak zout daarheen gesjouwd hadden. De dominee, die een kwar- tier later de dienst voortzette op het punt waar ze onderbro- ken was, had na afloop sym- pathie voor de bruidegom. „Och het was de spanning ook wel 'n beetje en in hoofd- zaak, die verdraaid nauwe uni- s H formkraag D!l!l!!!lll!!llll!ll!«IIIIII!l!l!ll|[|l!!llll!lll[|lll!!ll!!l![il!!IIHIl[|[l!llll!!l[lï Militaire staatsgreep in Thailand. In Thailand heeft een vreedzame militaire staatsgreep de regering af gezet. Onder leiding van de fungeren de minister van defensie in het oude kabinet bezette het leger de hoofd stad Bangkok met tanks en gemecha niseerde eenheden. De minister, veld maarschalk Thanarat, liet ook het hoofdkwartier van de verdreven pre mier, Pibul Songgram, bezetten. De regering bood geen verzet en op het ogenblik is niet bekend waar de premier en de overige leden van het kabinet zich bevinden. Elektriciteitsstoring in Den Haag. In Den Haag ontstond gisteren een storing in een onderstation van het G.E.B., dat dient voor de elektrici teitsvoorziening van het grootste ge deelte van de Dinnenstaa. De voe dingskabels naar het station werden door de beveiligingsmstallatie onmid dellijk uitgeschakeld, waardoor de spanning wegviel. Tengevolge van deze storing ont stond ook elders in het net een ern stige spanningsdaling. Deze had tot gevolg dat de voeding van het gelijk- richtstation van de Haagse Tram wegmaatschappij werd onderbroken. De oorzaak van de storing moet worden gezocht in een driefazige kortsluiting, welke ontstond aan de kiemmen van een scheidingsschake laar op het ogenblik dat deze werd uitgeschakeld. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Ongeanimeerde inzet nieuwe beursweek 13 sept. 16 sept. Nederland 1951 (3%) 88 b. 89% b. Nederland 1948 (3%) ao'/s b. 80% Nederland 1955 (3%) 80% 80% Nederland 1947 (3'%) 3 83 84% Nederland 1937 3 81 80% Dollarlening 1947 3 89 90 Investeringscert. 3 90 90, Nederland 1962-64 3 89 Tc 89 Nederland N.W.S. 2% 57% Ned. Indië 1937 3 85% b. 85% Nat. Handelsbank 93% 94% Ned. Handelmij. 155 152% Atg. Kunstzijde Unie 172% 170% Berghs' en Jurgens 235 235 Calvé-Delft 326 325 Hoogovens n.r. 292% 286 Ned. KabeMabrlek 270 265 Philips 266% 265% Unilever 382 382% Wilton-Felj enoord 221 213% Bllliton 288 Kon. Petroleum Mij. 208.70 205.50 Amsterdam Rubber 66% 70% Holland Amerika Lijn 154% 154 Kon. Paketvaart 138 136% Rotterdamse Lloyd 151% 153% Scheepvaart Unie 147% 147% Stv. Mij. Nederland 165 166% H.V.A. 114% 117% Deli Mij. 80 Va 81A Bank van Ned gem 4% - 92 91H Centrale Suiker 175 172 Kon. Mij. De Schelde N.B 173 170 Intern. Nickel 83% 88% Anaconda 52% Baltimore en Ohio 60% Bethlehem Steel 43 46 General Motors 41% 41% Kennecott 92% 97% Missouri K.T. 8 New York Central 28% Republic Steel 53 53% Shell Oil Comp. 84% 83% U.S. Steel 65 84% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 88 87 1. Breda 1954 83 82 Eindhoven 1954 78 79% Enschede 1954 76 78 Den Haag 1952 I 86 1. 85 Den Haag 1952 II 87 1. 86% Rotterdam 1952 I 89 85% Rotterdam 1952 n 86 85% Utrecht 1952 90 88% Amsterdam 1956 I 78 77 Amsterdam 1956 II 87% 87% Amsterdam 1956 iri 87% 87% Amsterdam 1933 (C en A) 92 b. 93 Dordrecht 1956 77 Alkmaar 1956 11 ANP-CBS BEURSINDICES. 12-9 13-9 16-9 intern, concerns 311.03 311.03 309.03 Industrie 141.21 141.21 140.44 Scheepvaart 138.44 137.60 138.02 Banken 109.66 109.66 110.15 Indon. fondsen 90.84 91.67 93.05 Algemeen 211.73 211.77 210.90 BEURSOVERZICHT. Op de beurs van gistermiddag werden de vroegtijdig bekend geworden belang rijke punten als verhoging van de ver mogensbelasting etc. Ten aanzien van de miljoenennota besproken. Vooral de mededeling over de zorgwekkende kas- posities had de 'aandacht ter beurze. In de staatsfondsenhoek was de stemming goed en bij de opening kwamen vaste koersen uit de bus. Staffellening open de circa Va pet. hoger terwijl ook de overige papaeren pet. beter waren. Te gen het slot werden deze winsten met circa pet. gered'Iceerd. Men wacht met spanning de inhoud van de mil joenennota, die vandaag bekend zal worden gemaakt, af. De grote overwinning van bondskanse lier Adenauer had in de morgenuren op de internationale markten zeer vaste koersen voor de Duitse aandelen en obli gaties te zien gegeven. De arbitrage werd door deze affaires volkomen ln be slag genomen, waardoor de internationale waarden totaal werden genegeerd. Ook op de officiële beurs kwam de arbitrage er niet aan te pas met als gevolg, een saaie boel. Kon. Olies openden op f 206.40 18 september. HOOG EN LAAG WATER Vlissingen 7.51 1.30 20.37 1.46 1.43 1.41 14.19 1.52 Terneuzen 8.17 1.48 21.01 1.64 2.03 1.54 14.39 1.64 Hansweert 8.34 1.63 21.18 1.79 2.32 1.71 15.04 1 82 Zierikzee 8.53 1.14 21.37 1.22 2.23 1.26 15.02 1.18 Wemeldinge 9.13 1.29 21.53 1.37 2.38 1.43 15.09 1.37 Feuilleton door i'lare Itrelon Smith (Slot) Het slot van de plechtigheid ging Ann voorbij. Ze wist alleen, dat Joe vasthield. Dat hij haar bij de arm naast haar zat en het gezangboek nam toen ze het pasgetrouwde paar naar de consistoriekamer volgden. Ook daar hadden ze geen tijd o? ge legenheid om met elkaar te praten, want het regende letterlijk geluk wensen en kussen. Rosemary slaakte een kreet van vreugde toen ze Joe zag. „Ik had je een uitnodiging gestuurd maar nooit durven hopen, aat je zou komen". „Ik heb me vrij weten te maken" Ann sloeg plotseling de schrik om het hart. Wat bedoelde hij daarmee? Was ze te overijld geweest in haar gevolgtrekkingen en nij alleen maar voor de bruiloft overgekomen? Zou ze opnieuw afscheid van hem moeten nemen en alles van voren af aan be ginnen Ze wandelden samen naar buiten, waar de gebruikelijke opstopping bij de wachtende auto's begon. Thuisge komen had Ann hot geweldig druk na het vertrek van de twee hoofdperso nen. Ze moest overal tegelijk zijn. De glimlach bevroor letterlijk op haar gezicht, terwijl haar hart zwaar als lood woog. Hoe zou ze het kunnen dragen, .Toe slechts een paar uur te kunnen zien en dan Tenslotte stonden ze allemaal in de keu op het trottoir, boven hen een bewolkte lucht, waaruit sneeuwbuien dreigden. Eensklaps besefte Ann dat Joe naar een dikke mantel omsloeg. „Kom", zei hij, „we moeten hier vandaan". „Ja maar", wierp ze enigszins be zorgd tegen, „dat zou onbeleefd van me zijn en ik heb nog een heleboel te doen". „Later", klonk het kort. Meteen nam hij haar bij de arm en bracht haar naar het parkje in de buurt. Ze was er eens geweest om naar Ned en zijn hondje te zoeken. Die dag hadden ze Rosemary leren kennen. Het was er heel stil op deze win terse dag. Joe bleef staan, wendde zich naar Ann en zei, haar ernstig aankijkend, heel nederig: „Wat ben ik een ezel geweest, Ann, een dom me. verwaande ezel!" Ann weid beurtelings rood en bleek. Ze zag vragend naar hem op en stamelde: „Ik begrijp ie niet". Hij sloeg zacht de armen om haar heen en liet zijn wang tegen de hare rusten, zodat hij het Tn haar oor kon fluisteren. „Ik dacht dat Madeleine me liefhad en was verwaand genoeg om te me nen, dat ze niet buiten me kon". Ann kreeg een achok van blijd schap. „En kan ze dat dan wel?" vroeg ze langzaam, stomverbaasd. Hij richtte zich op, zodat ze hem in het deels berouwvolle, deels vrolij ke gezicht kon zien. „ze vertelde me, dat ze zich vergiet H Morgen beginnen we met ons nieuwe feuilleton „Wonderlijk Avontuur" door Margaret Mal- =1 colm. - llllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllltó'illllllllllllllllllllllllllllllllliliiif had en op wat beters uit was. Ja, dat zei ze, Ann", lachte hij spijtig. „Ze bracht me aan het verstand, dat ik een domoor was en zij zich eenvoudig in mijn positie had vergist. Nu had ze me niet meer nodig! Dokter Fiqdlater had dus gelijk gehad. „O, hoe kon ze zoiets doen?" riep Ann verontwaardigd. Joe trachtte te lachen. „Mijn trots is geknakt, mijn neus in het stof ge- «- M - 3er .Ik wreven", begon hij, maar bleef toen steken en omhelsde Ann innig, ben er blij om", bracht hij er tenslot te ietwat bevend uit. Ann, in zijn armen, fluisterde hem troostend toe: „Maar ik heb ook dom gedaan, schat. Herinner je maar Law. rence enen Johnny. Hij is met een ander getrouwd en ik dacht nogal dat ik zijn hart had gebroken!" „Lievelingriep hij uit, terwijl hij haar vurig kuste. „Hm!" klonk een luide, gebiedende kuch achter hen. Ze lieten elkaar haastig los en za gen de parkwachter, die hen streng aankeek. „Ik moet gaan sluiten", verkondig de hij. „O, ja? Wat is het eensklaps don ker geworden! De winteravonden zijn op komst", zei Joe vrolijk en met een knipoogje tegen Ann, wier hand hij door zijn arm had gestoken. Ze liepen naar net hek, met de :ht- n .Ka beurs. Het gezicht van de wachter helder de op. „Dank U wel meneer, dank U wel, mevrouw". f arkwaehter als een soort cipier ach- er hen aan. BIJ de uitgang nam Joe wat ritselend biljetje uit zijn „Ze is het nog niet, maar binnen kort wel", vertelde Joe. „Drink er maar eens op onze gezondheid!" „Dat zal ik, meneer", beloofde de man, die het hek achter hen sloot. Terwijl ze naar huis liepen, zei Joe: „O, ja, dat had ik bijna vergeten, lie veling. Die oude Finalater schijnt ook al verliefd op je. Hij heeft me zelfs een briefje voor je meegegeven". Ann las het onder een lantaarn. Het was kort en helemaal zoals de man zelf, met zijn onbehouwen, soms kwetsende manier van zich uitdruk ken. „Ik ben er bij! Heb eerst die jonge aanbidder van je uit de strik genaaid en ben nu zelf op het kind verliefd. Wens me gelukik zal het nodig hebben! Het allerbeste voor jullie bei. den!" „Wat bedoelt hij in vredesnaam?" vroeg Joe, die over Anns schouder had meegelezen. „Wel", lachte Ann, „dat hij met jouw Madeleine gaat trouwen". „Ze is niet mijn Madeleine", knor de Joe. „Ik had alleen met haar te doen. Voor mij is er maar één vrouw". „En die isHoe heerlijk hem nu te kunnen plagen, te weten, dat ze geen afscheid van elkaar meer be hoefden te nemen: dat alles was zoals het zijn moest! „Niet vissen!" zei Joe streng en boog zich voorover om haar te kus sen. Toen een blijkbaar verontwaardig de voorbijgangster nijdig omkeek, maakte Joe een plechtige buiging. „Neem me niet kwalijk mevrouw, maar ik heb vroeger heel wat tijd verspild en ben niet van plan, dat voortaan weer te doen". Meteen gaf hij Ann een arm en vroeg teder: „Ben je gelukkig, liefste?" „O, als je eens wistbracht ze er met moeite uit. Hij sloot zijn hand om de hare en ze liepen verder. EINDE. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.60%—10.6114. New York 3.82%—3.83%. Montreal 3.97%— 3.89, Parijs 90.22%—90.32!i, Brussel 7.59%—7.60, Frankfurt 90.86—90.91, Z li rich 87.22—07.27, Zürlch (vrije francs) 89.35—89.40, Stockholm 73.50—73.55. Kopenhagen 54.84%— 4.89%, Oslo 53.18%—53.23%, Milaan 60.87%—60.92%, Wenen 14.66% 14.67%, Japanse verr. dollar 3.80% —3.80%, Turkse verr. dollar 3.79% -3.79%. WVWWWWAWM(VWW tegen vrijdag f 208.20. In het verdere beursverloop daalde de koers tot f 205.50 en kwam hierdoor l 2 beneden pariteit New York te liggen. Aandelen Philips trokken zich weinig aan van een even tuele belastingverhoging voor de tele- viesietoestellen. Het fonds was l punt lager. Unilevers openden op 384% (382) en kwamen tegen het slot op dezelfde koers van vrijdag. AKU's kondon zich 1 punt verbetoren. KLM veertig cent lager. Scheepvaarten over het geheel geno men Va—1% punt beter. Ook hier zeer geringe omzetten. De verzoening van Hatta en Soekarno bleef op de beurs nawerken. De hoge koersen die voor de Indonesische waar den in de morgenuren waren betaald, werden in de middag niet gehaald. Toch waren HVA's 2. Amsterdam Rubbers 2 en Verenigde Delis 1 punt hoger. De aandelenkoersen van Duitse waar den werden door elkaar 5—7 punten hoger vernomen terwijl de obligaties circa 2 punten beter werden geadviseerd. Prolongatie 5 procent. Heden overleed, na een langdurige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der ster venden, ons lief zoon tje en broertje BASTIAAN HENDRIKSE op de leeftijd van bijna 9 jaar. Fam, B. HENDRIKSE- BRUËL. TRUUS. BINI, NEL. Kloetinge, 16 september 1957, Pr. Irenestraat 24. Dg uitvaart: zal plaats vinden woensdag 18 september a.s. om 9 uur in de parochiekerk van de H. Maria-Magdalena te Goes, waarna de be grafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Heden ging van ons heen onze lieve vrouw en moeder, behuwd- en grootmoeder, schoon zuster en tante MARIA WILHELMINA VOORTHU IJZEN DE KAN in de ouderdom van 74 jaar. J. H. VOORT- HUIJZEN W. P. VOORT- HUIJZEN TH. H. VOORT- HUIJZEN SCHUIL JAN WILLEM WOUTER en verdere familie. Tiel, 14 september 1957 Kontjnenwal 48. De teraardebestelling heeft plaats woensdag 18 september a.s. op de algemene begraaf plaats te Middelburg, na uankomst van trein 13.02 aldaar. Algemene kennisgeving Heden overleed, zacht cn kalm, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader FRANS DE TROIJE weduwnaar van LENA DIRKJE DE SMIT In de ouderdom van bij na 93 jaar. Uit aller naam, E. DE TROIJE. Souburg, 15 september 1957. Hudsonstraat 19. Voor de bewijzen van deel neming, betoond na het overlijden van onze geliefde oom, IZAK DE WILDE betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, H. C. HEIJBOER. 's-Gravenpolder, september 1957.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6