KAPPIE en net staatsgeheim ZEEUWSE BURGEMEESTERS OP HAJUTO-TENTOONSTELLING WALCHEREN WATERSCHAP SCHOUWEN OVER VERBETERING ZEEWERINGEN ül ut de ETHER DINSDAG 17 SEPTEMBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COTJRANT VANDAAG 5000STE VERWACHT Amateurs zetten hun beste beentje voor. De „Hajuto 1957" kreeg maan dagmiddag hoge gasten op bezoek! Een gezelschap van ongeveer 80 bur gemeesters, secretarissen en wethou ders uit tal van Zeeuwse gemeenten kwam een kjjkje nemen op deze grootse manifestatie van de Goese middenstand, terwijl de fruitfee met haar gevolg eveneens aanwezig was om de heren gemeentebestuurders te begroeten. Er heerste gisteravond weer een gezellige drukte in de grote exposi tiehal, ondanks het feit. dat de be langstelling niet overweldigend was. Ongeveer duizend bezoekers passeer den de kassa, waarvan het totaal thans ongeveer vierduizend bedraagt. Omstreeks half vier arriveerde de fruitfee met haar gevolg en een kwartier later kwam het gezelschap van de gemeentebestuurders op het Hajiito-terrein aan. In het restau rant sprak wethouder J. H. Roose van Goes een kort begroetingswoord, waarna de fruitfee de leden van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten, afdeling Zeeland wees op de be tekenis van Goes als centrumge meente voor Zuid-Beveland. De fee nodigde allen uit om a.s. zaterdag 't frUitcorso bij te wonen. De gaste uit sprookjesland offreerde de heren vervolgens een van de heerlijke pro- dukten uit naar rijk, hetgeen in dank werd aanvaard. Mr. dr. A. J. J. M. Mes, voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, afde ling Zeeland, dankte de fee in een geestig speechje voor de hartelijke ontvangst. AMATEURS. 's Avonds waren de onvermoei bare ambassadrices van sprook jesland wederom op de tentoon stelling present, Waar zij in de schouwburgzaal het optreden van verscheidene Zeeuwse amateur acteurs en actrices bijwoonden. Dit optreden betekende een bij zonder aangename onderbreking in het programma van louter be- roepsartisten. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: B. Kabboord—Bouterse, z. I-I. A. KuijsKuppen, z. A. van der Veen— Tiekstra, d. P. A. Jasperse—Hoogerheide, d. E. W, van Regteren—de Rijke, d. A. W. van LuijkKruidenier, d. L. Witte— Maljaars, z. J. de Kam—Helleman, d. L. Woutersde Wolf, d. A. Leeman—Scho- nis z. Ondertrouwd: J. Leijnse, 24 j. en J. F. Comelisse, 23 j. J. Flipse, 45 J. en E. S. v. d. Weel, 48 j. Getrouwd: C. A. Jooren, 26 j. en C. J. M. Castenmiller, 23 j. J. Wery, 30 j. - en J. L. H. de Block, 17 j. L. van Os, 34 j. en J. Wichman, 36 J. D. C. van de Kreeke, 28 j. en J. M. Pieterse, 25 W. J. J. A. Mahieu, 27 j. en T>. W. M. Plalzier. Overleden: I. Jongepler, 97 J.. wedn. C. Krijger. C. Louwerse, 83 jgeh. met F. J, Wisse. J. Stoel, 81 j., geh. m. T. P. Meerendonk. C. den Hollander, 74 J., geh. m. N. Passenier. G. de Nood, 66 j., wedn. S. F.' Reljnoudt. W. Boone, 47 j., geh. met L. Wattel. ZOUXELANDE. Overleden: w. Pleijte, 76 J., wedn. van N. Mlnderhoud. Waar zijn onze schepen? Alkaid 14 Basrah. Alnati 15 te Ilheos. Alcor 15 Santos n.. Montevideo. Alp hard 15 Rotterdam n. Antwerpen. Alphaeca 16 te Montevideo. AHhena 15 te Rotterdam. Ameland 15 Beyrouth n. Abadan Arendsdijk 14 Mobile n. Tampa. Axeldijk 15 te Rotterdam. Banda 15 Calcutta n. Penang. Bontekoe 14 Gorontalo. Blitar 15 te Tandjong Priok. Bloemfontein .verm. 20 A'dam n. Durban. CaUlsto 13 500 m. z.t.o. Cp. Race. Corilla 15 Port Sudan n. Asab. Congokust 14 Lagos. Delfshaven 15 te Nagasaki. Eenhoorn 14 Rotterdam n. Algiers. Eemland 16 te Vitoria. Esso „Nederland" pass. 14 Malta n. Fawley, Esso „Rotterdam" 14 te Port Said. Harold 13 bij Faroër eil. Haulerwljk 14 Londen. Hoogkerk verm. 15 Melbourne n. Sydney. Jagersfontein 16 te East London. Jupiter 14 Bremen. Kara 15 Suva n. Auckland. Korenia 13 60 m. n.o, Socotra. Kloosterdak 14 te Rotterdam. Langkoeas 15 te Tandjong Priok. Lemaire 13 170 m. o. Saigon. Lemsterkerk 15 Beyrouth n. Port Said. Leopoldskerk 15 te Rotterdam. Limburg 15 te Khorel Mufatta. Maasdam 14 Rotterdam. Maashaven 13 100 m. n.w. Proutsrotsen. Merwelloyd 15 te Singapore. Nw.-Amsterdam 18 New Vork verw. Noordzee 14 Walvisbaai. Oldekerk 13 Mombasa n, Aden. Ondina 13 420 m. o.n.o. Azoren. Oranje-Nassau 15 Aruba 19 Pto. Limou Ouwerkerk 15 dw. Valencia n. Duinkerken. Parkhaven 13 Bremen. Purfina Nederland 15 v. Bandar Mashur n. Antwerpen. Rita 13 Pladjoe 16 Telok Anson verw. Siberoet 14 Penang. Slamat 15 Philadelphia n. New York. Stad Arnhem 13 Klnnatrshead. Stad Rotterdam 13 70 m. w. Malinhead. Straat Lombok 8 te Beira 16 te Lorenzo Marques. Tari'a 14 Thameshaven n. Curasao. Tegelberg 15 te Durban. Tlba 15 te Montevideo. Tomarl 14 Rotterdam n, Hamburg. Utrecht 16 te Mombasa. Van Waerwljck 13 370 m. n.w. Mahe. Vlvlpara 17 te Mena al Ahmadl. Vasum 14 Genua. Westerdam 16 te New York. Waterman 15 Sydney n. Surabaja. Weltevreden 16 Singapore n. Labuan. Willem Ruys 17 Pt. Said, 26 Rott. verw. Wonogiri 13 Soerabaja verw. De talrijke aanwezigen genoten volop van zang, muziek en voor dracht. De band van „The blue stars" open de de rij van amateurs en vervolgens gaf de zevenjarige Huub Mol uit Wilhelminadorp een nummertje voor dracht weg, dat met een stormachtig applaus werd beloond. De gebroe ders Bram en Johnny Heijboer uit Breskens zongen een aardig liedje, Ria Kousemaker met Saartje van der Linde en Betty Jonker met Ada van Liere meisjes van 12 13 jaar vormden een gewaardeerd piano duo en zo waren er nog tal van ama teurs, die voor het voetlicht traden. De besten van hen zullen aanstaande vrijdag opnieuw optreden. Ook de „profs" brachten nog ge zelligheid, want Joop de Leur zorg de voor een voortreffelijke pianobe geleiding en Willy Rex toonde zich een charmant conferencier. Voor van daag zyn de verwachtingen op de Hajuto-expositie hoog gespannen, want op dinsdag heerst er met de marktdag steeds een grote drukte in de Ganzestad. De vijfduizendste be zoeker zal dan ook zeker vandaag genoteerd kunnen worden. Bodedienst Middelburg- „zak" Zuid-Beveland hervat Voorlopig elke donderdag Na vele onderhandelingen met ver schillende personen en diverse Instan ties is de vereniging „Handelsbelang" te Middelburg er eindelijk in geslaagd om weer een regelmatige bodedienst te verkrijgen tussen de „zak" van Zuid-Beveland en Walcheren. Bode Caljouw zal thans voorlopig éénmaal per week op donderdag de volgende plaatsen in Zuld-Beveland aandoen: Levvedorp, Nleuwdorp, 's-IIeerenhoek, Heinkenszand, Ovezande, Driewegen, Ellewoutsdijk, Oudelande, Kwaden- damme, Nisse, Borssele en Baarland. Om verschillende redenen moest de ene bode na de andere de bode dienst op Middelburg staken met als gevolg, dat, indien men vanuit Mid delburg goederen wilde verzenden naar plaatsen in de zogenaamde „Zak van Zuid-Beveland", dit alleen mogelijk was via Goes. Naast een vaak grote vertraging, bracht deze regeling zeer grote kosten met zich, die soms meer dan de dubbele vracht hebben bedragen van wat recht streeks werd betaald. Het is voor Middelburg van het grootste belang, dat deze dienst ren dabel is en daarom blijft bestaan. Hierdoor kan een gebied bereikt worden zonder al te veel kosten dat tot nu toe in mindere mate door Middelburgse zakenlieden werd bediend. Tonny Carol (6 maal le) clubkampioen van E.M.M. De adspirant-atleten van EMM te Middelburg hebben zaterdag de eer gehad om de nieuwe hoofdstedelijke sintelbaan in gebruik te mogen ne men als eerste van de sportvereni ging. Dat gebeurde tijdens de onder linge clubkampioenschappen, die on danks de regen en de wind toch een vlot verloop hadden. Voor deze wedstrijd, een zeven kamp, waren de adspiranten onder verdeeld in twee groepen, namelijk groep I voor de jongens van 9 tot en met 12 jaar en groep II voor die van 13 tot en met 15 jaar. Bij de eerste groep behaalde de ll-jarige Tonny Carol niet minder dan 6 overwinnin gen, terwijl bij de tweede groep A. G. Denies niet veel voor hem onder deed met 5 overwinningen en een gedeelde zege op de 60 metei'. Tonny Carol werd dus clubkampioen en ont ving een wisselbeker, die beschikbaar gesteld was door de oud-voorzitter van EMM, de heer J. de Looff sr. De verschillende resultaten van deze middag zijn: groep I: kogelsto ten: 1. Robby Vlier 4.25, 2. Jaap Roth 4.13, 3. Tonny Carol 4.00; vèrsprin- gen: 1. Tonny Carol 4.17, 2, Paul van Drunen 3.07,3, Appie de Steur 2.80; hoogspringen: 1. Tonny Garol 1.10, 2. Paul van Drunen 0.95, 3. Jaap Roth 0.85; sprintdriekamp over 40, 60 en 80 meter: Tonny Carol 7. 10.8 en 14.Jaap Roth 8.2, 11.7 en 15.7; Paul van Drunen 8.11.6 en 16; balwerpcn: 1. Tonny Carol 18.30, 2. Peter Keulemans 14,48, 3. Paul van Drunen 13.50. Groep H: kogelstoten 4 kg: 1. A. G- Denies 9.14, 2. Jaap Cansemulder, 7.34, 3. Wim Roth 7.33; Verspringen: A. G. Denies 4.11. 2 Wim Roth 4.07, 3 A. Joosse 3.89; hoogspringen1 Wim Roth 1.25. 2 Frits de Rijke 1.20, 3 A. G. Denies 1.20; sprintdriekamp over 40, 60 en 80 meter: 1 A. G. Denies 6.4, 9.- en 12.1; 2 A. Joosse 6.6. 9 en 12.3; 3 Wim Roth 6.7. 9.7 en 12.4; 4 Paul Hu- brechtsen 6.8, 9.4 en 12 8; balwerpen: 1 A. G. Denies 28.60, 2 Frits de Rijke 25.10, 3 Theo Vervoorn 23.15. Einduitslag in de groepen: I 1 Ton ny Carol; 2 Paul van Drunen en 3 Jaap Roth; groep II: 1 A. G. Denies; 2 Wim Roth; 3 A. Joosse. Voor dezelfde groepen en deelne mers werden tenslotte nog enkele bijnummers afgewerkt. De uitslag van de 200 meter voor groep I luidt.: 1 Tonny Carol; 2 Robby Flier en 3 Paul van Drunen; de uitslag van de 300 meter voor groep II: 1 A. G. Denies; 2 A. Joosse en 3 Wim Roth. Programma concert Leger des Heils Het programma van het laatste concert van dit jaar. dat het muziekkorps van het Leger des Heils a.s. vrijdag in de Graanbeurs te Middelburg zal uitvoeren, luidt als volgt: 1 Mars, Een Schuilplaats; 2 Selectie: Het gebed van een zondaar: 3 Selectie: Gemeenschap met Jezus: 4 Sweetie: Gered Bewaard; 5 Selectie. Gedachten over Jezus: 6 Mars: Dapper Onversaagd; 7 Selectie: Aan God alle eer; 8 Selectie: Getuigen van Jezus; 9 LiedbewerWng: Maidstone: 10 Selectie: Jezus' roepstem: 11 Ave Verum; Lloyd; 12 Mars: De Oproep: 13 Selectie: Heuvel Golgotha; 14 Liedbewerking: Heilig, Heilig, Heilig. Speelgoedshow door „Tico-huis" Het Ticohuis te Middelburg, eigenaar de heer V^agenvoort, hield vorige week in de bovenzaal van de sociëteit „Vergenoeging" een speelgoedshow, waarop de speelgoeddeskundige Jacques Henskens over „De waarde van het hedendaagse speelgoed bij de opvoeding van kindei'en" sprak. In een interessant betoog toonde de heer Henskens aan, dat het speelgoed een veel belangrijker rol speelt in de op voeding van de kinderen dan de mees te ouders wel denken. Men moet de kinderen geen speelgoed verstrekken waai-over zij geen baas kunnen. En dat gebeurt nog maar al te vaak, al dus spreker. Jaarlijks wordt er in Nederland voor een flinke 50 mil joen gulden aan speelgoed besteed en daarvan verdwijnt een heel groot gedeelte na enkele weken in de vuil nisbakken. Gelukkig zijn er nog vele goedwillen de fabrikanten en zaken, die de speel- goedkopende vaders en moeders ten dienste zijn door het verstrekken van degelijke inlichtingen bij de koop van kwaliteitsartikeleri. Bovendien is het speelgoed veelal aangepast aan deze tijd van techniek. En dat kan voor de jongens van bijzonder groot be lang zijn voor hun latere leven. Alles ging gepaard met een demonstratie van het nieuwste, dat op het gebied van technisch speelgoed is voortge bracht. Vergadering dijkraad van de Willem Annapolder De dijkraad van de calamiteuze Willem Annapolder hield in hotel „De Zwaan" te Kapelle een verga dering onder voorzitterschap van de heer J. J. Lindenbergh te Wemeldin- ge. Tijdens deze vergadering werd afscheid genomen van de water bouwkundig ambtenaar, de heer G. M. Lindenbergh. Op zijn verzoek werd hem eervol ontslag verleend. In verband met ziekte, kon de heer Lindenbergh niet aanwezig zijn, doch de voorzitter richtte toch vele goede en waarderende woorden aan het adres van deze scheidende amb tenaar, die vanaf 1924 in deze func tie bij de polder werkzaam is ge weest. Van het vele werk, dat onder zijn bezielende leiding al die jaren is verricht, gaf de voorzitter een overzicht. De rekening over 1956, die sloot met een batig saldo van 6000. werd vastgesteld. Uitvoerig werd voorts van gedachten gewisseld over de komende samenvoeging van pol ders op Zuid-Beveland. De vergade ring sprak als haar mening uit, dat zij aan de gevoerde actie om te be reiken dat het bestuur van de straks samengevoegde polders zal bestaan uit mensen, die in het betrokken ge bied wonen, gevolg zal geven. Jubileum ds. L. A. F. Reddingius Maandag 16 september was het veer tig jaar geleden, dat ds. L. A. F. Red dingius van Bergen (Noord-Holland) te Pingjum en Zürich werd bevestigd als predikant in de Nederlands Her vormde Kerk. Ds. Reddingius werd op 15 mei 1887 in de gemeente Havelte geboren en studeerde aan de rijksuni- versiteit te Groningen. De jubilaris was van 1936 tot 1940 te Zierikzèe en vestigde zich na zijn emeritaat te Ber gen (N.H,). Belgen vielen inwoners van Veere lastig. Enkele Belgen brachten dezer da gen Veere in opschudding, toen zij na een paar glaasjes gedronken te hebben, voorbijgangers op straat las tig vielen. Een van hen liep zelfs een winkel binnen en gaf de winke lier een klap in het gezicht. Op straat liep de woesteling mensen om ver, trok meisjes van de fiets en deelde links en rechts flinke klappen urt. Een vechtpartij tussen de Belg en enkele inwoners van Veere was het onvermijdelijke gevolg van dit brutale optreden van. onze Zuider buurman. De politie maakte een eind aan het kabaal en voerde de vech tersbazen naar het stadhuis, waar na een verhoor, dat tot bijna midder nacht duurde, de schade werd be taald. Het muisje zal nog wel een staartje hebben, want de politie maakte van het oproer proces-ver baal op. Raad Grijpskerke. In het raadsverslag van Grijpsker ke, dat wij vorige week plaatsten, is betreffende het punt reinigingsdienst "een kleine onjuistheid geslopen. De reinigingsrechten werden verhoogd van 5 tot 7.50 maar hiervoor zul len de bakken niet tweemaal per week geleegd worden, zoals vermeld werd. Eenmaal per week zoals gewoonlijk dus zullen de bewoners in de gelegenheid worden gesteld om twee bakken af te geven. Wanneer meer afval bijvoorbeeld uit de tuin afgegeven wordt, zal men moeten bijbetalen. Voorzitter K. de Vries nam afscheid van „Achilles". De Middelbrgse gymnastiekvereni ging „Achilles" heeft tijdens haar jaarvergadering, die in het Neder lands Koffiehuis gehouden werd, af scheid genomen van haar voorzitter, de heer K. de Vries, die zich om ge zondheidsredenen op dokters advies niet meer voor deze functie herkies baar stelde. In tegenwoordigheid van een groot aantal leden schetste de vi- ce-voorzitter, de heer I». Kooinan, de grote verdiensten van de heer De Vries in de 24-jarige periode van zijn voorzitterschap. Als blijk van vriend schap ea waardering bood de heer Kooman de scheidende voorzitter een aandenken en een rokertje aan. Spre ker wees er op, dat de vereniging zijn waardevolle adviezen en leiding zeer zal missen. De heer De Vries bracht de heer Kooman hartelijk dank voor zijn woorden en stipte aan, dat hij de ver richtingen van Achilles steeds zal blijven volgen, waarbij men zonodig op zijn steun kan rekenen. Hij bracht het bestuur dank voor de prettige samenwerking, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de heren J. A. Bal en Kooman. Daar de vïce-voorzitter niet voor de functie van voorzitter in aanmer king wenste te komen en uit de boe- ïfèin1 der vergadering geen kandida ten naar voren kwamen, benoemde de /'Meer Koottmn bij enkele kandidaat stelling de lieer C. J. Nieuwenburg tot voorzitter. Directeur-secretaris J. A. Bal schetste vervolgens de pret tige samenwerking met de heer De Vries, waarna op voorstel van de heer Bal de scheidende voorzitter tot ere-voorzitter van Achilles benoemd werd. De jaarverslagen Van secretaris en penningmeester J. Arnoldus werden goedgekeurd, terwijl in de ontstane vacature .van bestuurslid de heer P. Rijkse Wérd gekozen. Vervolgens werd het werkprogramma in grote trekken bekendgemaakt. Het 35-ja- rig bestaan zal in 1958 enigszins feestelijk worden herdacht. .Op 15 februari is er een receptie in het Ne derlands Koffiehuis met na afloop een gezellig samenzijn; zaterdag 1 maart volgt een adspirantenuitvoe- ring en een feestavond in het Schut tershof en zaterdag 8 maart een feestavond, eveneens in het Schut tershof, waarvoor reeds een radio- gezelschap is geëngageerd. Verder staan nog op het programma gym- nastiekwedstrijden, jubileumwandel tochten, een prestatiemars en het deelnemen aan de böndsfeesten van het KNGV. VUSSINGEN „Accordeonjeugdorkest" gaf concert in Antwerpen Het „Accordeonjeugdorkest" r Vllssingen, dat onder leiding sta' van de heer W. Meulmeester, heef een concert gegeven op het „59e Be stendig Festival", dat zaterdag te Antwerpen werd gehouden. Om- streeks duizend toeschouwers beloon den het optreden van het uit kinde ren van 7 tot 12 jaar bestaande Vlis- singse accordeonorkest met een da verend applaus. De jeugdige musici ontvingen de fraaie plaquette, die biervoor beschikbaar was gesteld. Nadat zij geconcerteerd 'hadden brachten zij een bezoek aan de Ant werpse dierentuin. (Slot van oag i> I. Padmos zegde de voorzitter toe te zullen bekijken of men de gemeente Eikerzee terwflle kan zijn door In het plan een hoekje op te nemen, dat als ijsbaan gebruikt zou kunnen worden. De algehele verbetering van de zeedijken .in de zuidhoek zal even eens binnenkort aanbesteed kunnen worden. Over deze plannen bestaat thans vrijwel eenheid van opvatting met de rijkswaterstaat. Onderzoekingen van „Grondmecha nica" hebben aangetoond, dat men bij het leggen van dijken in de zuidhoek op een inzakking van 30 tot 50 cm zal moeten rekenen. De grond in de westhoek is aanmerkelijk steviger Bij de Langedijk is de verwachte in zakking van 50 tot 60 cm, terwijl bij Koudekerke de bodem zo slap is, dat men met 90 cm verzakking rekening moet houden. In het kader van de bescherming der zwakke plaatsen zullen op ver zoek van rijkswaterstaat de zeeslui zen van de Flaauwers-inlaag in 1958 worden dichtgemaakt. Meevaller Aan het begin van de vergadering vond de beëdiging en Installatie plaats van de nieuwe hoofd-ingeland J. J. Padmos. Bij zijn installatie klaagde de voorzitter over de belang stelling van de ingelanden. Het jaarverslag over 1956 werd zonder bespreking goedgekeurd. Men besloot tot verkoop van een verlaten waterleiding aan de ge meente Noordwelle, die na dem ping ter plaatse een groenstrook zal doen aanleggen. De rekening 1956 van het waterschap (ont vangsten 4.480.238,76, uitgaven 5.458.897,12: nadelig slot 618.658,36) en van het reserve fonds (voordelig slot 2.404,91, stand 54.294,06) werden goed gekeurd. Meegedeeld werd, dat de uitkering stormschade van ton 50 mille meegevallen was. Men heeft momen teel kasgeldleningcn uitstaan tot een bedrag van 1.35 miljoen. Het bestuur werd gemachtigd kasgeldleningen tot een maximum van 5 miljoen op te nemen. Erg optimistisch over de te AxelZeeland Sport 11 De derde klasser Axel trad in de competitie voor het eerst in het veld zondag en wel tegen Zeeland Sport uit Vlissingen. De wedstrijd eindigde in gelijkspel, 11. Axel startte met 'n verjongd elftal ixi een verrassend hoog tempo. Na ongeveer een kwar tier echter nam Zeeland Sport het initiatief over. De Axelse verdediging met de jeugdige doelman Van den Bos bleef het terrein evenwei meester. In de 20e minuut moest de doelpaal red ding brengen bij een hard söhöt van de linksbinnen van Zeeland Sport. Met dubbel blanke stand ging de rust in. Na de thee nam Axel aan vankelijk, gesteund door de wind, het initiatief. Doch deze veldmeerderheid werd slechts tot uiting gebracht in één doelpunt, dat linksbinnen Van Oudenaerde in de veertiende minuut maakte. Langzamerhand kwamen de Vlissingers er beter in en in de 31ste minuut kwam de verdiende gelijkma ker, toen de linksbinnen een harde kogel loste, die door de doelman ver keerd werd beoordeeld. Zeeland Sport dat technisch beter was dan de Axelaars had wel iets meer verdiend dan dit gelijke spel. ZEELANDIA—ODIO 3—2 In een goed gespeelde wedstrijd is het Zeelandia gelukt de volle buit tegen Odio binnen te halen. Reeds in de tiende minuut gelukte het Ver straten de score te openen en tien minuten later was het dezelfde spe ler die nummer twee in het net plaatste (20). Rechtsbuiten Van Maurits van Odio bracht daarna de stand op 21, maar toch zat Zee landia nog op fluweel toen Jan de Ruiter er nog voor rust 31 van maakte. Na de rust bleek Odio echter de partij nog niet gewonnen te willen geven. Nadat de geblesseerde Van Iren door Van Ginkel was vervan- gen. liep de zaak bij de thuisclub et meer zo gesmeerd. Verder dan tweede tegenpunt door linkshln- Van Dijk, twee minuten voor einde gemaakt, kwamen de be ers echter niet meer (32), rmee Zeelandia een verdiende ge behaalde. Collecten De collecte ten behoeve van de pro testants christelijke tbc-organtsatïes heeft te Middelburg een bedrag van f 910.90 opgebracht. De collecte ten behoeve van de pro testants christelijke tbc-organlsaties heeft teSt,-Laurens een bedrag van f 67.42 opgebracht. 60. „Kijk, kapitein", legde overste Fluljstermans uit. „U en uw schip dienden op deze reis zo'n beetje als lokaas". „Als lokaas!" echode Kap- pie verontwaardigd. „Lam geslagen zeekakelobbesen, mijnheer! Wat zijn dat voor sakkerse...." „Tubtuttut, kapitein", suste de overste. „Windt U toch niet zo op. Dit was een hoogst belangrijke aange legenheid. U heeft het va derland een belangrijke dienst bewezen. Als bur ger weet U niet half hoe zeer wij steeds op onze hoe de moeten zijn voor het spionnagewezen De hoofdofficier vertelde Kap- pie omstandig van de na- maak-klst en het sluwe plan, waarin de Kraak zo'n grote rol speelde. „Dat zal dan wel zo zijn" bromde Kapple toen het re laas was beëindigd. „Maar het verkla hoè die spionnen dan die kist uit mijn stalen!' „Het belangrijkste is", weerlegde de overste, „dal wij hun plannen ditmaal hebben voorzien. Hoe hei zich- allemaal precies heeft toegedragen, Interes- verwachten rentepercentages was de vergadering niet. De voorzitter meende dat het per soneel van het waterschap aan het „uitsterven" is. Telkens gaan krach ten met pensioen, zonder dat men, ondanks aantrekkelijke voorwaarden, nieuwe mensen kan aantrekken. Zwarte lonen zijn aan dit verschijn sel niet vreemd, aldus de voorzitter. Op verzoek van jhr. A. van Cittcrs zal men de mogelijkheden onderzoe ken van een aansluiting bij het I.Z.A. Op voorstel van dezelfde hoofdinge land werd het dagelijks bestuur zon der stemming gekozen tot stembu reau voor 1958. De heer P. I.. Vis werd herkozen als vertegenwoordiger in de dijkraad van de calamiteuze polder Burgh en Westland. Bij twee de stemming koos men de heer A. M. den Boer tot reserve-lid der commis sie tot nazien der begroting en reke ning. seert ons minder, nietwaar? Op de een of andere wijze ls het spionnagewezen aan boord van uw schip gekomen. Misschien zijn zij er de hele tijd wel geweest!" Hij wierp een wantrouwende blik op de Maat, die bloedrood yverd en verschrikt op veerde. Inmiddels was het voertuig op de plaats van be stemming aangekomen In een der zalen van de le gatie begroette mr. Alfred Joltch, secretaris-gene raal bij het Ministerie van Langdurige Zaken, het gezelschap op innemende wijze. Marktberichten AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 16 sept. KlelaardappeJen 35 mm op waarts. Eigenheimers f 10—15; bintjes f 9—i2i bevelanders f 14—14.50: meerlan- der f 12; IJsselster 9—1040. Bintjes van de kleigrond 3S mm wnrto gesorteerd in twee maten f 12.50 Zandaardappelen 35 mm opwaarts. Nleuwlandse eigenheimers f 10—13. Voeraardappclen f 34, prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. Tarwe met ruim aanbod, waarvan veel afwijkende. Rode op vochtcondltie voor de prima f 28.35. overigens naar kwaliteit tot circa f 28; prima witte f 23,80—28.90. In de voedersector, sterk ultenlo- pende prijzen van circa f 19 tot circa f 24.50. VOEDERGRANEN. Zomergerst vast naar kwaliteit van f 23.50—25.50. extra daarboven. Haver goed prijshoudend naar kleur en kwali teit van f 21.50—f 2340 extra daarboven. Rogge - naar vochtgehalte f 19—20, bak- rogge daarboven. Peulvruchten: groene erwten met wei nig attenUe f 34.50—38. Schokkérs met meer vraag van f 52—55, VEILING „WALCHEREN" G.A. 16 september. Aardappelen: Bintje bon ken 0.10—10.—. Bintje groten 4.50—9.10. Koopmans BI. groten 16.50—19.80. Bi. Eigenheimers groten 13.30—15.10. BI. Eigenheimers drieling 4.40. Fj-ult: Frar.kenthaler I 174—176, II 152— 173. Black Alicante I 173—186, II 163—167. Ananasmeloen 51—81. Sulkermeloen 90. Netmeloen 34—68. Tomaten A 42—63, B 40 —52, C 21—58. Natuurtomaten 2149. Ap pelen: Glorie van Holland H 60-70 74, 70-80 79, K 51. Ellisons Orange, K grof 75, K 52 —79. Transparant.de Cronsels, K grof 74, K 72. Peren: Bonne Louise II 60, K 68—78. Conference. K 65—77. Beurré Hardy, K 33. Kraaipeer. K 48—55. Appelen val 21—59. Peren val 654. Groenten: Bloemkool A 10—38. B 8—24, C 1023. Kropsla A 3—9. B 3—7. Augurken A 112, B 81, C 3162. Komkommers A 12 13. B 8—12, C 0—9. Bospeen 15—30. Bos- kroten 0—13, Bosrapen 12—16. Prei 3032. Andijvie 7—16. Dubbele princessen 58—75. Stokprlncessen 71—91. Snijbonen 92. Pronkbonen 21—60. Savoyekool 18—24. Ro de kool 6—23. Kroten per. kg 7—18. Uien per kgAs—21; Waspeen 17—25. Rapen per kg 5—9. Spinazie 54—61. Postelein 47—55. VISMIJN VEERE. Aangevoerd 1971 export garnalen 1.97— 2.85. 11 schar 71, 1 bot 49, 13 wijting 47—56, 21 middel tong 3.294.29, 2 rog 39, 3 onge sorteerde vis 49. WOENSDAG 18 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 402 m 716 hC/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8 00 Nws. 8.18 De ontbijtclub 9.00 Voor de vrouw (9.35—9.40 waterst.) VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10 20 Gram. 11.00 Idem. 12.00 Orgel en zar.g. 12.33 Land- en tuinbouwmeded. 1243 Voor het platte land. 12.38 Lichte muz. 1300 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken 16.30 Planoduo. 16.50 Gram. 17 25 Orgelspel. 17.50 Regerlngsultz.: Rijksdelen overzee: Kinderen in Lellendaal aan de Comme- wijne, door zr. Boukje Bulthuis. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V U.: De godsdiensten van het Midden-Oosten tn verleden en heden, door prof. dr. C. J. Bleeker. 19.00 Lichte muz. 19.15 Pari. overz. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Dansmuz. 20 50 Meeuwen bo ven Sorrento, hoorspel 22.30 Gram. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50—2400 Socialistisch nws. In Esperanto. NCRV: 7 00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws- en weerber. 8.15 Gram. 9 00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Amus muz. 10.00 Gram. 10,30 Morgendienst. 1100 Gram. 11.15 Omr. ork. 12.00 Pianoduo. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Meisleskoor 12.53 Gram of act. 13.00 Nws. is.is Met PIT op pad. 13.20 Salonork. 13.50 Gram 15.35 Stu denten-koor en -ork met sol. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 1? 40 Beursber. 17.45 Gram. 17.55 Vocaal ens. 18.15 Me- tropole-ork. 18.45 Spectrum van het chr. org.- en verenigingsleven. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Orge'.cónc. 19.30 Bulten!, overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokran;. 20.20 Radlo-jeugdappèl. 21.30 A Child of Our Time, oratorium, 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. Wegens plaatsgebrek moest de strip De Vijf Rietvinken blijven overstaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3