Q*%is4$shag! Vlissingen kwam na goed begin tegen Brabantia slechts tot 1-1 HEREN PRAAT, HERMANS EN BOM COMPLETEREN BESTUUR U rookt de lekkerste sigaret van Douwe Egberts ZILVER-SHAG Op haar besternming 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 16 SEPTEMBER 1957 EERSTE KLAP NOG GEEN DAALDER WAARD Wil men meedingen naar ereplaats, dan uit ander vaatje tappen HOEWEL VLISSINGEN In zijn eerste competitiewedstrijd tegen Braban tia veelbeldvend begon door binnen de vijf minuten een doelpunt te scoren uit een zeer goed opgezette aanval, en vervolgens tot de 15e minuut wer kelijk behoorlijk voetbal liet zien, is de wedstrijd over het geheel geno men een teleurstelling geworden. Het werd een matige vertoning, waarvan de 11 uitslag de verhouding het beste weergeeft. Wel was de opstelling van Vlissingen nog niet de sterkste Dingemanse en Piet Stroo waren nog niet beschikbaar, terwijl Pierre van der Schraaf ziek was maar wil Vlissingen in de competitie meedingen naar de bovenste plaats, dan zal er toch uit een ander vaatje getapt moeten worden. Het spel van de voorhoe de was over het algemeen te „pietlutterig". De meeste baUen werden te hoog gespeeld, waarvan de langere achterspelers van Brabantia, die In het kopwerk de baas bleven over de rood-witte voorwaartsen, dankbaar profiteerden. keerde kant van de paal. Van Beek redde vervolgens een kan jer van Chris de Nooyer, waarna linkshalf Van der Horst vlak voor rust nog over Baarts heiligdom heen schoot. Na de hervatting kwam het doel van de Brabanders direct in gevaar, toen een vliegend schot van Adrie Stroo juist over de lat suisde. Bij één der volgende aanvallen van de bezoe kers noteerden we reeds de gelijkma ker, toen rechtsbinnen Bos alleen voor Baart kwam, «lie echter ten kos te van een hoekschop keurig redde. Gelijkmaker Toch kwam na 15 minuten de gelijkmaker. Het was niet nodig geweest, want De Waal en Baart verzuimden beiden in te grijpen bij een Brabantia-aanval, zodat midvoor Van Dijk de bal maar voor het intrappen had (11). Enkele goede schoten zagen we nog op de Brabantia-veste afvu ren, waarmee doelman Van Beek, letterlijk en figuurlijk niet tot de „kleintjes" behorend, wel raad mee wist. Meer gevaar kwam er bij een aanval van Brabantia, toen midvoor Van Dijk makkelijk langs Van Reems ging en vervolgens een goede schietkans kreeg, die door Baart prachtig teniet gedaan werd. Toch konden beide voorhoeden de kracht niet meer opbrengen om door te drukken en het de keepers nog werkelijk lastig te maken. Alle po gingen mislukten en met de 11 stand werd het einde van d<? wed strijd bereikt, een stand, waarmee beide ploegen niet meer verdienden. Van de twee nieuwe kanthalfs, De Kok en Van Reems. heeft eerstge noemde nog het meest voldaan. Van Reems miste vooral na de rust het tempo, waardoor het opbouwend werk van die kant verwaarloosd werd. De invaller-rechtsbuiten, Adrie Stroo, heeft zijn partij behoorlijk goed meegeblazen. Hij viel op door zijn onvermoeide werken en is een speler, die een belofte inhoudt voor de toekomst. Vanaf de aftrap volgden reeds en kele gevaarlijke schermutselingen, maar de eerste werkelijk goede Vlis- singse scoringskans kwam in de 3e minuut; het schot van Henny van Wezel ging nog naast. Dat bleek echter uitstel van executie voor de Brabanders, want binnen de vijf mi nuten kreeg Jan de Nooyer uit een goed opgebouwde aanval de bal op de linkervleugel te pakken en zijn voorzet werd meesterlijk door Henk de Nooyer ingeschoten (1—0). De eerste periode bleef het spel van Vlis singen van behoorlijk gehalte. De en kele aanvallen, die Brabantia toen ondernam, werden slecht afgewerkt door hoog over te schieten. Het eerste gevaarlijke moment voor het doel van Baart ontstond toen De Kok iets te zacht terug speelde, waarbij Baart zich voor de voeten van Van Kraay moest werpen. Adrie Stroo kroeg voor de rust nog een fraaie kans om de voorsprong te vergroten na een goede pass van Chris de Nooyer, maar op korte afstand ging de bal juist langs de ver- Drie Europese zwemrecords op 50 m banen verbeterd In het 50-meter zwembad van Leip zig zijn tijdens de interland zwemwed strijd tussen Oost-Duitsland en Rus land drie Europese records verbeterd, welke echter pas 1 oktober a.s. van kracht zullen worden, indien althans vóór die tijd deze tijden niet opnieuw in een 50-meter bassin zijn verbeterd. Het was Hans Zierold, die op de 200 meter vlinderslag 2 min. 21,4 sec. liet afdrukken. Hij bleef daarmee 2,6 on der de door de L.E.N. voor 1 oktober a.s. vastgestelde limiet en 0,3 sec. on der het thans nog geldende record van de Hongaar Tumpek, gemaakt in 1956 in een 25-meter bad te München. Een ploeg van Rusland verbeterde de 4 x 200 meter estafette vrije slag door 8 min. 27,1 sec. te laten afdruk ken. De ploeg bestond uit Nikolajev, Strujanov, Nikitin en Sorokin. De li miet per 1 oktober is vastgesteld op 8 min. 34,7 sec. het thans geldende re cord is 8 min. 24,5 sec. op naam van Rusland op 14 november 1956 in Mos kou gemaakt. Voorts was het de Russische Uwe Uusmees die de 100 meter schoolslag aflegde in 1 min. 21,6 sec., waarmee zij eveneens het Europees record, ge maakt op een 50-meter baan. op haar naam bracht. De limiet voor dit num mer was 1 min. 22 sec. De nu geldende limiet, ook voor 25-meter banen van 1' min. 21 sec. was nog door geen enkele zwemster be reikt. De Britse autoriteiten hebben con tracten gesloten voor de bouw van een grote atoomcentrale met een ver mogen van 500.000 kilowatt te Hinc kley aan de kust van Somerset. De centrale, die in 1962 klaar moet zijn, zal 600 miljoen gulden kosten. Goes nam Internos-klip op overtuigende wijze (1—4) Goes heeft de lastige Ettense klip Internos op wel zeer overtuigende wijze genomen middels een royale 4—1 zege, die zonder meer verdiend genoemd mag worden. De eerste helft van deze wedstrijd valt wel in het voordeel van dc gastheren uit. Deze lieten vanaf de aftrap een spelletje zien, dat qua spelopvatting, techniek, plaatsen etc. beslist van beter gehalte was dan dat van Goes. Doelman Zwartepoorle moest dan ook al spoe dig zijn kunnen tonen, toen hij met een harde schuiver aan de tand werd gevoeld. Zijn solide redding werd ech ter al spoedig op voor hem minder prettige wijze tenietgedaan toen bij in de 8e minuut de bal door zijn ban den liet draaien, waarvan Van den Berg dankbaar profiteerde (1U). Nog diverse malen moest Zwarte- poorte in de 2e helft handelend op treden maar na het ongelukje heeft hij des te meer zijn klasse getoond. Dat de blauw-gelen in de le helft enig overwicht demonstreerden, betekent evenwel niet, dat Goes er niet aan te pas kwam. Integendeel, regelmatig verschenen de gasten voor het Inter nos-doel, maar de aanvallers waren onmachtig om het tot een behoorlijke afwerking te brengen. Toch werkte Goes voor wat het waard was. Dit zwoegen werd in de 40e minuut beloond, toen Jan Luyk een vrije schop mocht nemen. Door het enige openingetje in het Internos muurtje verdween zijn keiharde kogel (11). De tweede helft heeft een strijd gebracht tussen een steeds aanvallend zowel als verdedigend beter spelend Goes en een Internos, dat steeds minder vat kreeg op het Zeeuwse spel en uiteindelijk volko men ten onder ging. Dat kondigde zich reeds in de 3e minuut aan, toen Huybregtse een voorzet van Krijger met een rustige kopbal afronude (1—2). De buitenspel val, door Internos ijve rig gehanteerd, was voor de Goes- aanval aanvankelijk nog een groot struikelblok. Toch kon succes voor 'ie gasten niet uitblijven en dit succes kwam, toen Oostdijk in de 35e min. de stand opvoerde tot 13. Internos was een geslagen ploeg, hetgeen nog duidelijker werd, toen nauwelijks 1 minuut later Krijger alleen het 4e Goese punt verzorgde. De immigratiedienst in Medai? 'heeft de persberichten, dat negentien Nederlanders uit Medan zouden worden uitgewezen, tegengesproken. Kaartleesrit om het clubkampioenschap. Zaterdag werd de derde rit ver reden voor het provinciale clubkam pioenschap der K.N.M.V. in Zeeland. De uitslag van deze op Walcheren ge houden kaartleesrit was: Solo: J. J. Cruq, Arnemuiden, 4 str. p.; Jansen, Middelburg. 10 str. p.; Duo: Flipse, Nieuwland. 4 str .p.; Jon- tepler, Serooskerke, 8 str.p.; Louws, erooskerke, 13 str. p.; C. Cruq, Ar nemuiden. 19 str. p.; Dammen, Mid delburg, 20 str.p.; Buize, Sluiskil 22 str.p.; Auto: v. Boven, Lewedorp, 12 str.p.; Gelok, Goes, 13 str.p.; Zwank- huizen, Vlissingen, 36 str.p.; Geldof, Serooskerke, 42 str.p. Algemeen klassement over 3 ritten 1957: Solo: J. J. Cruq, 39 str.p; Duo: C. Cruq, 69 str.p.; Buize, 133 str.p.; Dammen, 394 str.p.; Auto: P. v. Bo ven, 66 str.p. Vijftig buspassagiers in Perzië verdronken. Zondag is officieel te Teheran medegedeeld dat de vijftig inzitten den van vier autobussen, die nabij Tabriz, in Noord-Perzië, door buiten hun oevers getreden rivieren werden verrast, om het leven zijn gekomen. Tot nu toe zijn dertig lijken gebor gen. f Advertentie) Nederland - Oostenrijk Het doel bereikt Wanneer het aankomt op uithoudingsvermo gen, dan helpt kauwen meer dan wat dan ook. Kauw Wrlgley P.K. Kauwen is lekker en gezond. Doe 't, kauw. Opnieuw een treffen tussen deze beide landen. In de voetbalge schiedenis van Oostenrijk en Nederland zijn de ontmoetingen maar schaars. Er werden slechts drie wedstrijden gespeeld. De eerste tijdens de Olympische Spelen te Stockholm in 1912. Nederland won toen met 31. De tweede was in Amsterdam in 1933. Wij verloren met 10. Het laatste treffen was in Wenen op 26 mei van dit jaar. RUSTIGE VERGADERING K.N.V.B.-ZEELAND Ir. Hopster: Waardering voor constructief werk. „Ik moet U zeggen, dat ik met een heel wat prettiger gevoel hier weg ga, dan ik gekomen ben", aldus formuleerde bondsvoorzitter ir. H. Hop ster tijdens de rondvraag zijn waardering voor hetgeen op de zaterdag In Goes gehouden algemene jaarvergadering van de K.N.V.B., afdeling Zee land aan constructief werk was verricht en hij prees daarbij vooral ook de z.i. charmante en prettige wijze, waarop de huidige secretaris, de heer J. Allaart, in zijn jaarverslag waardering had getoond jegens de oud-voor zitter A. Imanse, die volgens Ir. Hopster ook voor de K.N.V.B. zeer ver dienstelijk werk heeft verricht. steld had hem voldoening en vertrou wen geschonken om op de ingesla gen weg voort te gaan. Hij hoopte, dat de vergadering waardering zou hebben voor wat in moeilijke omstan digheden door het thans zitting heb bende bestuur was tot stand ge bracht. Na zijn visie te hebben ge geven op de invoering van liet be taald voetbal en de gevolgen daarvan voor Zeeland stipte hij aan, dat het Er was alle reden voor deze met veel welsprekendheid geuite waardering, want de heer Hop ster, die met de heer Wijnen, voorzitter van de commissie van onderzoek, deze met spanning te- gemoetgeziene vergadering bij woonde, had voordien slechts als zeer belangstellend luisteraar de diverse verenigingsafgevaardig den beluisterd. Zoals bekend om vatte de agenda o.a. de veelom streden bestuursverkiezing. Alvo rens dit belangrijke agendapunt aan de orde kwam, hield voorzit ter I. W. Bakker, die op rustige en bekwame wijze deze vergade ring heeft geleid, een pakkende openingsrede, waarin hij het wel en wee, verband houdende met de gebeurtenissen in het nabije ver leden, in kort bestek de revue liet passeren. Het feit, dat destijds geen tegen kandidaat tegenover hem was ge- Zeeuws elftal praktisch niet binnen de lijnen kan komen, omdat geen voor wedstrijden beschikbaar blijken. Hij hoopte dat met steun van de K.N.V.B. in de toekomst iets meer aan training kan worden, gedaan. Met veel waardering getuigde hij van het werk van diverse gemeente besturen, die voor goede terreinen zorgen waaraan hij de hoop verbond, dat deze voortvarende gemeentebe sturen hun nog aarzelende collega's over de brug zouden trekken en de nalatigen zouden bekeren. De goud-gele Virginia Geuriger Zachter U geniet er méér van! Sprekende over het zomeravond- voetbal meende de heer Bakker, dat dit onderdeel nodig restauratie be hoeft, omdat de wijze waarop dit thans plaats heeft zijn doel voorbij schiet. Na nog gewezen te hebben op de „koude oorlog" die met name de scheidsrechtersvereniging „Wal cheren" had gevoerd en die eerst na een „ronde tafelconferentie" werd beëindigd, riep hij op tot eendrach tige samenwerking in het belang van de afdeling en heel voetballend Zee land. De diverse agendapunten gingen over het algemeen vlot onder de na- mer door en zowel de notulen als de verslagen van secretaris, competitie- leider en diverse commissies werden onveranderd goedgekeurd. Over de verlies- en winstrekening en de be groting kwamen enkele tongen in be weging, waarbij o.m. het ontbreken van de post „voetbaltoto" op de prop- Sen kwam. Hierbij kwam de heer [opster nog even in het geweer die o.m. meedeelde dat alles nog te veel op losse schroeven staat om dergelij ke posten op de begroting te nemen. Zijn opmerking, dat tegen de heer Brunt juist 1 dag voorwaardelijke hechtenis was geëist ontlokte de heer Van Hijfte uit Hontenisse de opmerking dat de heer Brunt die dag dan maar „even moest gaan zitten" om van heel de soesa af te komen! Bij de verkiezing van drie be stuursleden gaf de heer Bakker een uiteenzetting over de gevolgde gang van zaken, waarbij hij opmerkte, dat het door de daartoe in het leven ge roepen commissie onder voorzitter schap van de heer Wijnen uitgebrach te rapport voor het afdelingsbestuur onaanvaardbaar was geweest. Op een verzoek uit de vergadering om de conclusie van genoemd rapport als nog ter kennis van de vergadering te brengen werd door de heer Wijnen voldaan, waarbij bleek, dat de com missie van oordeel was geweest, dat beide in het geding betrokken can- didaten niet competent moesten worden geacht een bestuursfunctie te bekleden. Nadat ook nog de kandidaatstel ling van twee Katholieken voor één zetel te berde was gebracht, werd besloten tot stemming over te gaan tussen de drie gestelde dubbeltallen. Bij deze stemming bleek van het dubbeltal Den BoerBom laatstge noemde met 96 stemmen te zijn ge kozen, van het dubbeltal Fremouw Praat kwam laatstgenoemde met 67 van de 128 uitgebrachte geldige stemmen Juist met de hakken over de sloot, terwijl van het dubbeltal Her mansRaas eerstgenoemde met 79 stemmen eveneens een ruime meer derheid behaalde, zodat de heren Bom, Praat en Hermans het bestuur zullen completeren. De verkiezing van leden van de Commissie van Beroep en van de Fi nanciële Commissie zullen door het bestuur verder worden voorbereid, waarna nog een tweetal voorstellen ter tafel kwamen. Het bondsvoorstel tot reorganisatie van het zaterdag voetbal kreeg de goedkeuring van de vergadering, waardoor het bondsbe- stuur gemachtigd wordt verder te onderhandelen om te komen tot in voering van een 4e klas K.N.V.B. voor het zaterdagvoetbal, in welk geval dus 4 Zeeuwse zaterdagclubs zouden worden overgeheveld naar de K.N.V.B. 4e klas. In elk geval zal ook de zaterdagcompetitie zoveel mo gelijk pyramidaal worden opgebouwd. Hierna sloot de heer Bakker deze rustig verlopen vergadering met het uitspreken van de hoop dat het afde lingsscheepje weer in rustiger water zou blijven. Feuilleton door ''.tare Breton Smith „Ja", vertelde Suzy opgewonden. „Ik doe mee in een filmDerek speelt de hoofdrol". „Ik heb altijd gedacht, dat Suzy bij het ballet wilde", zei Ann wat la ter tot haar vader. „Och", grinnikte hij, „Rosemary beweert altijd dat het Suzy om roem en rijkdom is begonnen, maar ik vraag me af, of ze het niet op Derek Miller heeft voorzien. Hij lijkt me er knap genoeg voor". „Maar ze is nog zo jong", protes teerde Ann. voor wie Suzy altijd „het kind" zou zijn. Dokter Derwent keek Ann ernstig aan. „Suzy was eigenlijk als kind al volwassen en nooit zo jong als jij nu nog bent. Ann. Ze heeft geweten wat ze van het leven verlangde en er naar gestreefd, het te krijgen". Rosemarv kwam diezelfde dag van haar uitstapje terug. Ze werd een beetje zenuwachtig bij het zien van Suzv en Joan, omdat ze bang was, dat die beiden iets tegen haar zouden hebben, maar weldra bleek haar vrees ongegrond. Het tweetal was te zeer van eigen leven en problemen vervuld om zich de weelde van jaloe zie op een stiefmoeder te kunnen per mitteren! Toen ze allen aan de thee zaten, kwam John Derwent handenwrijvend en met blozende wangen binnen. „Wij krijgen' sneeuw", voorspelde hïi „Zo, Joanie en Suzy", begroette hij hartelijk zijn dochters en daarop de juist aangekomen Rosemary. „Hallo", antwoordde deze eenvou dig, maar geen van de anderen twij felde er aan, dat voor die twee nie mand dan zij beiden bestond. „Ik heb nog geen bruiloftscadeau meegebracht", verbrak Joan het iet wat gespannen stilzwilgen, „want ik wilde eerst graag eens horen, wat jullie zou wensen. Dan is het er wan neer je van de huwelijksreis terug komt". „Alvast bedankt", zei Rosemarv, die haar thee opdronk en naar de deur liep. „Ik geloof, dat ik mijn boeltje maar eens ga pakken en straks de rest van mijn brieven schrijven". John Derwent stond eveneens op. „Ik zal je tenminste wegbrengen verklaarde hij. „Ik vind het trouwens nogal belachelijk, dat je dadelijk na je thuiskomst weer wegrent en in een hotel gaat slapen. Waarom kun je niet hier blijven?" voegde hij er mop perend aan toe. Ann ging met Rosemary mee om haar bij het inpakken te helpen. „Na tuurlijk kan dat niet. U moogt haar morgenochtend niet zien", plaagde ze, „Nu", knorde Anns vader, „dan zal ik haar in elk geval opbellen*'. HOOFDSTUK XXI. De kerk was overvol. Dokter Dear- went had zo lang in de stad gewoond, dat vrijwel iedereen zijn nuwelijk was komen bijwonen, onverschillig of men al dan niet was uitgenodigd. Ann zat met haar zusters en Mike voor aan, maar ze was allesbehalve vro lijk. Als ze zijwaarts keek, zag ze haar vader al gereed staan, lang en recht, het hoofd opgeheven, een anjer in zijn knoopsgat. Hij keek nu heel vrolijk, om niet te zeggen, joviaal in het rond, maar een paar uur geleden was de goede man nog erg zenuwach tig geweest, had het hele huls op stel ten gezet, beurtelings zlln das en zijn boordeknoopjes gemist, bijna uit wan hoop zijn handen gewrongen! „De mensen zouden denken, dat dit je eerste huwelijk is, paps", had ze hem geplaagd. „Als ze jou hoorden, zouden ze denken, dat ik al honderd maal was getrouwd", had hij gebromd. „O, het is verschrikkelijk. Stel nu eens stel nu eens". Hij was plotseling doodsbleek geworden. Ze had hem een kus gegeven en beloofd, dat alles goed zou gaan. Toen was ze, terwijl Joan een oogje op haar vaders laatste toebereidselen hield, Rosemary gaan helpen met kle den, maar deze had al kant en klaar in haar hotelkamer gestaan. Ook zij was evenwel niet bepaald opgewekt gebleken. „O, Ann, ik ben blij, dat je komt", had ze uitgeroepen. „Je ziet er prachtig uit", had Ann dadelijk verzekerd. „Meen je dat heus? Eerlijk?" Haar bruidstoilet bestond uit een lichtblauwe japon met een wijde lan ge plooirok en een nauwsluitend lijf je, een inderdaad allerliefst geheel. „Ja, 't was een beetje sentimenteel van me om juist blauw te kiezen, maar „Maar blauw Is paps lievelings kleur!" „Dat weet ik, maar ik ben wel wat oud, zie je". „Houd op, Rosemary!" warAnn haar vlug in de rede gevallen. „Doe niet zo mal als paps; hij is gewoon weg ongenaakbaar!" „Wat bedoel je?" had Rosemary verschrikte gevraagd. „Heeft hij er soms spijt van?" Die vraag had Ann toch even doen lachen. „Och neen, maar hij is geloof ik, bang, dat jij nog van mening zult veranderen". „Stel je voor"! Ze hadden naast elkaar voor de spiegel gestaan. Ann in een bladgroe ne japon, heel mooi, maar die haar op het ogenblik niets kon schelen. Wat gaf het. of je er aardig uitzag als er toch niemand was, bij wie je graag Advertentie dames automatic 5 £"5 Nieuws voor haar! jyni Incabioo shockproof, 1 m «35*" J waterdicht, rond model, g Doublé f 1 O.- 35 •20 mm .klein", 21 stenen Goud f 380.- in de smaak zou vallen? „Nu hoop ik maar, dat jij en Joemaar Rosemary was. toen ze Anns betraande ogen zag in haar woorden blijven steken en had vol staan met een kus. Daarop haastig van onderwerp veranderend, had ze gevraagd of het al tijd was om naar beneden te gaan. Haar oom, die vol gens Engels gebruik, „de bruid zou weggeven" wachtte reeds, maar ze wilde niet graag te vroeg in de kerk zijn; dat leek zou „ongeduldig"! Die uitdrukking had allebei doen lachen en daarmee was het pijnlijke ogenblik voorbij geweest. Maar nu Ann daar in de kerk stond, terwijl het orgel begon te spelen, kreeg ze andermaal het gevoel alsof haar keel werd toegeknepen. Ze zag haar vader even over zijn schouder tegen haar glimlachen en daarna Rosemary met stralend gelaat aan de arm van haar oom binnentre den Het werd Ann een ogenblik te machtig en ze sloot even de ogen. Toen voelde ze. dat er iemand zachtjes naast haar ln de bank sloop, maar eerst nadat Rosemary met haar diepe stem de plechtige woorden van de dominee had beantwoord, draaide Ann onwillekeurig het hoofd om en keek. Vlak bij haar zag ze Joe! Joe, die haar ernstig gadesloeg en toen glimlachend fluisterde: „Hallo, Ann!" „O, Joe!" Haar lippen heefden zo, dat ze er de ha"d voor moest houden. „Lieve Joestamelde ze. (Slot volgt)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6