Gouverneur Faubus ligt in bed met een mond vol tanden UITSLAGEN NATIONALE TENTOONSTELLING DEN BOSCH BLIJFT ADO OOK TEGEN STERK FEIJEN00RD ZONDER VERLIES? Aambeien? HEMOTABS 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1957 OPENHARTIGE BUI GING NIET DOOR „Hij voelt zich helemaal niet goed" (Van onze Haagse redacteur) „De gouverneur is ziek hij ligt In bed. Wat la uw nummer daar? Misschien belt hij U wel terug. Met dit antwoord moesten wij genoe gen nemen, toen wij er gisteravond na veel moeite In slaagden telefonisch verbinding te krijgen met de woning van gouverneur Faubus van Ar kansas. De man die weigert om uitvoering te geven aan het bevel van de rechtbank van Little Rock. De man die met behulp van een heel leger van soldaten negerjongens en negermeisjes verhindert om naar een school te gaan, die de blanke bevolking in haar haat jegens donkerder gekleurde stadgenoten uitsluitend voor zichzelf opeist.'De man die zich het onge noegen van president Elsenhower, de wrevel van minister Dulles en de verontwaardiging van omtrent de halve wereld op de hals heeft gehaald. Dinsdagmiddag ontvingen wij van het persbureau United Press het volgende bericht: „Little Rock, 11 september gouverneur Orwell E. Faubus van Arkansas heeft besloten door te zetten. Hij zal voorlopig de soldaten van de national guard voor de scholen van Little Rock op wacht laten staan. Vanmiddag zal hij de in woners van Litte Rock, van Arkan sas en desnoods van heel Amerika de gelegenheid geven hem op te bellen met hun reactie op zijn handelwijze, Zijn telefoongesprekken zullen tege lijkertijd worden uitgezonden via een voor deze gelegenheid gearran geerd net van liefst 40 Amerikaanse radiozenders". Wij hebben het „desnoods van heel Amerika" op eigen houtje uitgebreid tot „desnoods de hele wereld", in de vage hoop dat gouverneur Faubus zijn bereidwilligheid en voorgenomen openhartigheid zou willen uitbrei den tot Nederland. Wanneer iedere Amerikaan zomaar een gouverneur mocht opbellen, moest het toch ook ons mogelijk zijn antwoord te krij gen op de vraag, welke argumenten hij tegenover onze lezers in Ne derland kon aanvoeren ter moti vering van een handelwijze, die in Nederlandse ogen volstrekt onaan vaardbaar is. Om 5 uur vroegen wij een interlocaal telefoongesprek aan, met de heer Faubus, Little Rock, Arkansas Amerika. Het gesprek was aangevraagd voor omstrpeks negen uur in de avond, d.w.z. twee uur 's middags in Little Rock. Op dat tijdstip kon het toestel van gouverneur Faubus dus al witgloeiend staan en de radio-uitzending over 40 zenders ln volle gang zijn. Een kwartier tevoren kregen we bericht, dat „abonnee in Little Rock" pas om middernacht, Ne derlandse tijd, te spreken zou zijn. We hebben de P.T.T. ge vraagd het toch maar te proberen en een half uur later kregen we bericht dat mister Matthews ons te woord wilde staan. Wie en wat mr. Matthews pre- Pauselijke encycliek over radio, film en televisie Paus Pius heeft zich in een ency cliek uitgesproken voor een sociale en morele censuur van radio, film en televisie. Hij waarschuwt in deze encycliek, de 22ste die hij in de 18 Jaar van zijn pontificaat heeft uit gegeven. voor de grote gevaren die het christelijk geloof en de goede zeden bedreigen, als de machtige uitvindingen van film, radio en tele visie door de mens «orden misbruikt voor slechte doeleinden. Zonder „morele waarborgen" zul len deze middelen, aldus de paus, „de werkelijke ontwikkeling der mensen in de weg staan en de goe de zeden verzwakken". In de encycliek, die „miranda pror- aus" (opmerkelijke technische uit vindingen) heet, wordt een beroep Sedaan op zowel de staat als de in- ustrie om samen te werken met de kerk om te zorgen, dat deze nieuwe middelen een juiste en hun passen de bijdragen zullen leveren tot de geestelijke ontwikkeling der men sen. cies is zijn we niet te weten kun nen komen. Hij wasi... een zegs man. GEEN COMMENTAAR Nadat wij minister Matthews met een korte toelichting onze vraag hadden voorgelegd, ontwikkelde zich het vol gende gesprek: „Kunt U ons een antwoord geven ln de geest van de gouverneur f" „Het spgt me, maar ik kan geen com mentaar geven voor de gouverneur. Dat kan hij alleen zelf doen". En hij herhaalde: „Alleen de gouverneur zelf kan U een commentaar geven, wat is uw nummer dd£r?" Wij begrepen daaruit dat de gouver neur ons zou terugbellen, gaven ons nummer, en vroegen: „Wanneer kun nen wij een antwoord verwachten?" „Zijn secretaris heeft gezegd, dat hij niet in staat is te telefoneren". Uit de volgende, helaas zeer onduidelijke woorden, begrepen we dat de gou verneur te kennen had gegeven alleen zelf de pers te woord te staan En mr. Matthews voegde daaraan toe: „Vergist U zich niet meneer, ik ben niet in de positie welk commen taar ook te geven". „We hebben begrepen dat de gouver neur op dit ogenblik ziek is". „Ja, hij ligt in bed. He is not well at all hy voelt zich niet helemaal goed". „Kunt U ons nog dit vertellen: de gouverneur heeft net Amerikaanse volk uitgenodigd hem vanmiddag op te bellen, is dat doorgegaan?", vroe gen wjj. „Nee, hij was van plan om vragen voor de radio te beantwoorden, maar h(j moest dit afzeggen omdat zijn ziekte hem dwong het bed te houden zei mr. Matthews. „Dat is jammer", antwoordden wij. Om half één in de afgelopen nacht had Little Rock nog steeds niet te ruggebeld. Of het nog ooit zal gebeu ren is een grote vraag. Voorlopig ligt gouverneur Faubus ln bed ver van de telefoon met een mond vol tanden, naar het schijnt. Er bestaat ongerustheid over het lot van het 169 brt. metende Deense kustvaartuig „Seine" dat zondag of maandag in Rotterdam werd ver wacht, maar tot dit ogenblik nog steeds niet is gearriveerd. Het schip is op 4 september met een lading vismeel van Skagen (Denemarken) vertrokken. De „Seine" heeft telefonie aan boord, doch de installatie zou on klaar zijn, zo vernemen wij. Er is een bemanning van 5 personen aan boord van het schip, dat van 5^ P. Almlund in Ommel (Den.) is. De Zeeuwse uitslagen van de op de tweede dag van de nationale paardenten- toonstel/Ung te Den Bosch geho'uden keu ringen zijin als volgt: Hengsten en afstammelingen: I A Nico van het Zwartewater. Kinde ren Mart. Simons te Grubbenvorst met Successeur, Gambo van de Liter, Sadie, Sylvia en Ketty D'ahea; 1 B Moustlc van Urbain, C. N. den Hamer en zoon te Schoondijke met Marc van de lLter, Car lo, Urbaln van de Roskam, Certain van Moustic, Udine van St. Kruis, Jenny van de Coegorspolder en Cora. Vierspannen merriën. I A Paula, Qult- Tal van klinkende namen in Rentoc's rennersveld „Rentoc" mag zich weer in een goede belangstelling verheugen. De wielerwedstrijd, die deze vereniging te Kruiningen, zaterdag 14 septem ber, ter gelegenheid van het te hou den zangfestïval, zal organiseren, belooft reeds nu een succes te zullen worden. Een flink aantal wielrenners werd op de deelnemerslijst geplaatst, waarvan velen in staat worden ge acht de bloemen tc kunnen weghalen. Onder de onafhankelijken zien we o.a. Arie van Wetten (Noordwijker- hout), Piet de Bruin (Roosendaal), Cees Paymans (Tilburg), Henk van Glerum (St. Willibrordj en Wout Hceren (Roosendaal) en bq de ama teurs Coen Niesten (Beverwijk), J. G. van Beers (Zaandam), J. F. Braat (Aalsmeer), C. v. d. Horst (Stand- aardbuiten) en Jos Heeren (Roosen daal). Van de Zeeuwse wielrenners werden ingeschreven: J. Duinkerke (Borssele), M. Dominicus (NSeuw- dorp), J. Huissoon (Heinkenszand), J. Korstanje (Goes), C. Oosthoek Cs-Hêerenhoek), P. Rentmeester (Yerseke), J. de Roo (Schore) en B. Tieleman (Kloosterzande). Ongetwij feld bevinden zich dus ook onder de Zeeuwen ernstige favorieten voor de overwinning. Schwartz tevreden, Kruyver niet ,Jk heb in mijn lan ge voetballoopbaan nog maar zelden, ge zien. dat een el/tal in beide speelhelften tot zeer goed spel komt, natuurlijk ben ik te vreden. Het is toch menselijk dat 'n ploeg die bij de rust met J, 1 voorstaat, het wat kalmer aan gaat doen" Met die woorden ont ving Elek Sclnvartz om in de Nederlandse kleedkamer. Natuur lijk, het publiek is in die eerste helft ver wend en het valt niet mee tegen een ploeg die tot de laatste mi nuut verwoed door blijft vechten twee maal 1,5 minuten goed voetbal in hoog tempo te spelen. Elke actie heeft nu eenmaal zijn reactie", was de nuch tere analyse van de Nederlandse bonds coach. De heer G. Kruyver, voorzitter van de tech nische commissie, liet een iets minder opti mistisch geluid horen. .Neen, geheel tevre den hen ik niet, daar voor viel het spel in de tweede helft teveel te gen. Overigens, ik ge loof dat de oorzaak van het minder goede spel na de rust voor een groot deel moet worden gezocht i» het feit dat de zeer goed spelende en fel aanval- lende Victor Nuren- berg als tweede stop per fungeerde". Faas Wilkes vond hét, in zijn geheel genomen, zeker geen slechte wedstrijd. „In de eers te helft gelukte alles, maar wanneer je bij de rust met 42 de lei ding hebt, dan is het bijna niet te vermijden dat je het xcat rusti ger aan gaat doen en wat minder risico's neemt. Maar ja, het laatste schijnt altijd 't belangrijkst, daar blij ven de mensen aan denken". In de Luxemburgse kleedkamer zag men na afloop van de strijd slechts tevreden ge zichten, al waren de spelers wel van me ning dat een kleinere marge de score de krachtsverhoudingen beter had weergege ven. „Wij hebben in de tweede helft goed gespeeld hè", kwam de 'Hongaarse trainer Nan dor Lengyél, ons vra gen. Maar voor wij 'antwoord konden ge ven schalde de stem van rechtsbinnen Letsch, de onvermoei bare, door de ruimte: „ach jo, wat geeft dat.. er waren 55.000toe schouwers, fantas tisch". Het betekende voor Luxemburg een flinke recette. scheidsrechter Mur doch stak met een brandend peukje een nieuwe sigaret aan, toen wij bij hem de kleedkamer binnen gingen. „Mijn mening" vroeg hij, inhalerend. ,Jn de eerste helft speelde Nederland goed na de rust werd het tempo verstoord, om dat ik de strijd te vaak wegens obstructie moest onderbreken. Weet U wat mij vooral is opgevallen f In En geland is het spel snel ler en daar schieten de voorhoedespelers zodra zij bij het strafschop gebied zijn, onverschil lig in welke situatie. Dat heb ik hier ge mist!" ta, Sadie, Sylvia, Stallen de Dobbelaere te IJzendijke; 2 A Nellie, Ruda, Elza, Adele van de Ruigtens, eigenaar Iz. de Buck te Grijpskerke; 2 B Juliana, Jet van Bleyendaal, Karen van Bleyendaal, Cora van de Malre Hoeve, Jac. Fr. Brooijmans te Oud-Vossemeer. Vierspannem merriën. Ie prijs, Olga van Dierkensteen, Paula van Dierkensteen, Sonja van Dierkensteen, gebr. De Millia- nó te Watcrlandkerkje en Udtno van St. Kruis, Pr. Ed. de Backere te St. Kruis. Vierspannen merriën: 1 A Annie van Herseur, J. L. Hermanussen te Beers (N. Brab.) Cora van Lindenhof, M. A. Maes te St. Kruis en Jennie van de Ronduit S. van Vooren-van Besien en zonen te Heille-Sluls en Cato van Moria, H. A. Koopmans te Steenbergen (N. Brab.) 2 A Jenny van St. Kruis, Pr. Ed. de Backere te St. Kruis, Jeanne d'Ahea, A. J. E. Temmerman te'Hoofdplaat; Annie van Reigershoeve, G. Doens te IJzendijke, Irma van Urbaln, gebr. Aernoudtc Azns. te Sluis; 2 B Marleen, G. A. Steijvers te Klelnschoot-Budel, Bella-Dorvna van Alzicht, kinderen C. M, Romme te Ter- heijden, Toos van het Zwartewater, Jac. Fr. Brooijmans te Oud-Vossemeer, Marie van het Zllverveld, H. Brabers te Loon op Zand; 2 D Alice, J. J. M. Vermunt te Ens, Bura van Molenhoek, C. Buitenhuis te Marknesse, Cora, L. Vos Dan te Grijps kerke, Sonja, W. de Voogd te Marknesse. Zomeravondvoetbalwedstrijd Vlissingen-Middelburg Op zaterdag 14 september a.s. speelt een zomeravondvoetbalelftal, samen gesteld uit spelers van het rayon Vlis- singen, tegen het elftal uit het rayon Middelburg. De wedstrijd wordt in Vlissingen gespeeld (Baskenburgse- weg) en begint om 5 uur. Enkele uit slagen in het rayon Vlissingen: (Advertentie/ OOOOOOOOOOOOOOO Geen geneesmiddel heeft ooit zulk een zegetocht over de wereld gemaakt als Aspirin*). Het is de meest gebruikte pijnstiller, werkt voortreffelijk tegen verkoudheid en bij het hedendaags speurwerk op het gebied van reumatiek staat het in het centrum der be langstelling. Aspirin*)-tabletten bestaan uitsluitend uit deze wonder lijke stof en dragen het han delsmerk van de uitvinder. Scheepsongeluk voor de kust van Oregon Het 3 676 ton metende Noorse vrachtschip „Thorahall" is dinsdag avond ln a* monding van de baal van Coos aan de zuidkust van de Ameri kaanse staat Oregon in aanvaring; ge komen met een baggermachine. De baggermachine. aan boord waarvan zich 47 mensen bevonden, zonk on middellijk. Drie beman nningsleden kwamen om het leven en drie werden gewond. De „Thorshall" ls direct na de aan varing weer naar de haven terugge keerd; Reddingsboten en een helikop ter snelden te hulp. Alle inzittenden van een reddingsboot van de „Rossell' welke door de woeste golven omsloeg, konden worden opgepikt door hef- schroefvliegtuigen en vaartuigen van de kustwacht. Duitse boeren: landbouw buiten vrijhandelsgebied. Het presidium van de Duitse boe renbond heeft woensdag bondskanse lier Adenauer en de bevoegde afde lingen van de Westdultse regering verzocht landbouwprodukten te hou den buiten een toekomstig Europees vrijhandelsgebied, dat de Europese gemeenschappelijke markt zal aanvul len. Een spelmoment voor het Luxem burgse doel. Italiaanse wijnboeren opstandig over prijzen. De hevige botsingen tussen de Italiaanse politie en de ontevreden wijnboeren, die maandagavond plaatsvonden in San Pietro Vernoti- co cn drie andere plaatsjes in Zuid- Italië, hebben drie doden geëist. Een duizend wijnboeren en knech ten poogden een aanval te onderne men op een aantal openbare gebou wen als protest tegen de lage prijzen voor hun druiven, het gevolg van de overproduktie van de druiven die de laatste jaren in Zuid-Italië heeft plaats gevonden. Twee boeren kwamen maandag avond om het leven, een stierf gis teren aan de toen opgelopen verwon dingen. Gisteren was de situatie in deze vier plaatsen weer rustig, maar nu worden weer ongeregeldheden ver wacht in de landbouwgebieden rond Brindlsi. PROGRAMMA ERE-DIVISIE Hekkesluiters geven elkaar partij Nu na drie speeldagen nog maar twee ere-divisieclubs, Sparta en ADO, er geheel zonder kleerscheuren zijn afgekomen en eenzelfde aantal nog geen enkel puntje heeft vergaard, mogen we vaststellen, dat tot heden aan verrassingen zeker geen gebrek is geweest. Inkrimping van het twee tal ongeschonden club» is zeker niet denkbeeldig, omdat ze zondag voor een laatige opgave worden geplaatst. Vast staat in elk geval dat het aan tal „puntlozen" tot één en mogelijk tot geen enkele zal worden terugge bracht, want de beide hekkesluiters zullen elkaar party moeten geven. GVAV ontvangt het tot heden niet meevallende NAC en we vrezen voor de Bredanaars, dat de reis terug met lege handen zal moeten worden ge maakt. DOS moet in staat zijn BvV dat de juiste opstelling nog steeds niet gevonden heeft, van het lijf te AMSTERDAMSE Na flauwe opening 10 sept. 11 sept. Nederland 1951 (3%) 87 Nederland 1948 (3%) 81 b. 79% Nederland 1956 (3%) 79% 79A Nederland 1947 3%) 3 81% 82% Nederland 1937 3 79% 79% Dollarlening 1947 3 89% 90 Investeringscert. 3 89% 89% Nederland 1962-64 3 88% 88% Nederland N.W.S. 2% 57% Ned. Indië 1937 3 84% 84% Nat. Handelsbank 94% 94% Ned. Handelmij. 156% 155 Alg. Kunstzijde Unie 169% 166% Calvé-Delft 320 317 Hoogovens n.r. 285% 285% Ned. KabeUabriek 265 Philips 264% 260% Unilever 376% 373% Wilton-Feijenoord 215 215 Biiliton 291% Kon. Petroleum Mij. 203.80 202 Amsterdam Rubber «6% 65% Holland Amerika Lijn 154 153% Kon. Paketvaart 135% 135% Rotterdamse Lloyd 155% 156 Scheepvaart Unie 149 147% Stv. Mij. Nederland 169% 167 H.V.A. 115 115 Deli Mij. 78% 79 Bank van Ned. gem 4% 91% 81% Bank van Ned. gem. 0-5- 0 111% Ven Berkels Patent 192% Centrale Suiker 175% Kon. Mij. De Schelde N.B. 165% 167% Intern. Nickel 83% 81% Anaconda 61% 50% Baltimore en Ohio 49% Bethlehem Steel 45% 45 General Motors 41% Kennecott 93% 91% Missouri K.T. 7% New York Central 27% Pennsylvania 19% 1® Vs Republic Steel 62% 52J1, Shell Oil Comp. 84 84% Tide Water 32% U.S. Steel 64% 63tfi PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 90% 89 1. Breda 1954 83 83 Eindhoven 1954 80 78% Enschede 1954 76% Den Haag 1952 I 87 1. Den Haag 1992 II 88 Rotterdam 1952 I 89% 83 1. Rotterdam 1952 II 86% 36% Utrecht 1952 90 1. Amsterdam 1938 I 79 78 1. Amsterdam 1956 II 87% 87 Amsterdam 1956 III 88 87% Amsterdam 1933 )C en A) 91% Dordrecht 1966 77% alkmaar 1956 77% 77% O O O OOOOOOOOOOOOOOO gedeponeerd handelsmerk ANP-CBS BEURSINDICES. 9-9 10-9 11-9 305.84 305.84 302.18 141.90 141.00 140.39 139.07 139.49 137.81 110.64 110.64 110.48 89.83 89.83 90.38 209.46 209.29 207.32 ntern. concerns Industrie Scheepvaart Banken Indon. fondsen Algemeen BEURSOVERZICHT. Publieke verkopen in het niet-officlële ochtendverkeer waren oorzaak van een flauwe stemming op het Damrak speciaal voor de openingskoersen. Kon. Olies CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.62'/g—10.62%, New York 3.82%—3.83%, Montreal 4.00—4.00%. Parijs 90.40—90.50, Brussel 7.60%— 7.61%, Frankfurt 91.00%—91.05%, Zürlch 87.35%—87.40%, ZUrich (vr. fres.) 89.33—89.38, Stockholm 73.60% —73.65%, Kopenhagen 54.92—55.97, Oslo 53.23%—53.28%, Milaan 60.90% —60.95%, Wenen 14.69%—14.70%, Ja panse verr. dollar 3.79H—3-80A, Turkse verr. dollar 3.79%3.79%. VWVVVVVWVVVVWVVWvVVVV openden op f 199.20 tegen f 203.20 eergis teren. Gedurende het verdere beursver- loop trok de koers aan op lichte verko pen voor Parijse rekening en dekkings aankopen. Het fonds verliet de markt op circa f 200.80 en bleef zodoende ruim f 1 beneden pariteit New York. Unilevers bij de opening 386% met een verlies van circa 10 punten bij eergisteren, kregen tegen het slot van de beura plotseling aankopen te verwerken voor buiten landse rekening waartegenover niet vol doende aanbod meer aanwezig was. De aandelen verlieten de markt op dé hoog ste prijs van de dag: 373—374. zodoend» het verlies terugbrengend tot ongeveer 2 punten. Philips steeg van 258% tot 253% en verloor ruim 5 punten. De buitenland se vraag werd hier node gemist. AKU'i lagen enigszins verlaten met zeer geringe koersfluctuaties en moesten een verlies van circa 4 pet. incasseren. KLM ver loor een paar dubbeltjes. In de scheep vaarthóek ging het heel kalm toe en de aandelen konden zich niet aan de alge hele flauwe stemming bij de opening onttrekken. Er werden verliezen geleden van circa 1 punt. Van Nievelt en Scheep vaart Unies echter verloren circa 3 pet. De koersstijging van HVA s van 4 pet. van eergisteren werd blijkbaar te hoog geacht en enig aanbod was oorzaak dat het fonds gisteren 2 punten lager werd vernomen. Amsterdam Rubbers puntje beter, Deli Mij. 1 pet. hoger. De weekstaat van de Nederlandsche Bank werd door de beurs gunstig ontvan gen. Er was wat vraag en de koersen lagen circa boven eergisteren. De staf- fellenlng maakte een gunstige uitzonde ring. Hier prevaleerde de f 200.000 vraag waardoor de koers hoger werd dan de vorige Glotprijs. Aandelen N.V. Stoomspinnerij „Twen- the" werden 2 punten hoger bieden op 137 geadviseerd op gunstig bedrijfsnieuws eerst halfjaar 1857. Het ontslag van de 93 werknemers bij de N.V. Schokbeton had heel weinig Invloed op de koers, die J pet. lager (73) werd vernomen. Aandelen Fridor werden geadviseerd op 23 (26) en de obligaties 64 (65), het bericht van de verkopen van de inventaris van de Fridor fabrieken aan een Australisch-Belgische combinatie had op de koers geen al te grote Invloed. Prolongatie 5 procent. houden. Sparta is aan 7:in plaats op de ranglijst verplicht Amsterdam de volle buit te ontfutselen, terwql by Blauw WitFortuna, de twee enige clubs zonder een enkele punt, de uit slag niet ver van een puntenverde ling zal blijven. Voor het nog punt gave ADO staat een zeer lastige thuiswedstrijd op het programma, want Feyenoord is er de ploeg niet naar zich zonder meer gewonnen te ffeven. Dat MW op eigen grond een astig. te kloppen tegenpartij vormt, zal ook NO AD wel aan den lijve on dervinden. S.C. Enschede heeft tegenover zyn supporters iets goed te maken en mogelijk dat VVV daar de dupe van gaat worden. PSV, gewaar schuwd door de nederlaag van En schede, zal zeker wel oppassen om zich niet door Elinkwyk te laten verrassen. Ajax heeft een zeer las tig uitstapje voor de boeg en het zou geenszins verwonderen als de Ajaxieden op de Rapid-klip avery zouden oplopen. GVAV—NAC 1 DOS—BVV 1 SpartaAmsterdam 1 Blaüw WitFortuna 2 ADOFeyenoord 3 MVV—NOAD 1 S.C. EnschedeVW 1 PSV—Elinkwijk 1 Rapid JCAjax 3 Prins Bernhard opende int. reclamecongres Prins Bernhard opende gister in de Ridderzaal te Den Haag het in ternationale reclamecongres. In een toespraak z.eide de prins verheugd te zijn, dat dit congres ter gelegen heid van de dertigste verjaardag van het Nederlands genootschap voor reclame hier te lande gehouden wordt. Zij, die spreken over reclame en verkoopbevordering en zich de ge weldige invloed van dit werk voor het verbruik voor ogen stellen, wor den heden ten dage geconfronteerd met waarschuwingen tegen overdrij ving van dit verbruik. Economen vertellen ons, aldus de prins, dat wij minder moeten ver bruiken en dat wij onze activitei ten op moer produktief terrein moe ten ontplooien. Een zekere matiging in het verbruik van onze tegenwoordige welvaart is dan ook onvermijdelijk. Zij, die zich met reclame bezig houden, kunnen niet ontkomen aan het vraagstuk, hoe deze noodzaak in overeenstem ming gebracht moet worden met de eisen van hun beroep: het opvoeren van het verbruik. Ik ben van mening, zo zcide prins Bernhard, dat een oplossing voor de ze tegenstelling kan worden gevon den. Men zou wellicht de nadruk kunnen leggen op de informatieve en adviserende aspecten van de mo derne publiciteit. Deze zouden het publiek niet moeten uitnodigen zo veel mogelijk geld uit te geven, maar wel tot het besteden van geld op de juiste manier. Advertentie j neem dit tabletje en U stilt de pijn* Duizenden lijders aan aambeien zijn blij verrast over de blijvende verlichting van nun kwaal. Hemotabs is een volkomen nieuw middel ln tabletvorm, gewoon in e nemen met "n glaasje water. U heeft •teen salf of letplllen nodig. Hemotabs >loen de zwellingen slinken en bevor deren genezing: ze zijn zacht laxerend en heipen sodoende de normale functlea regelen, ao belangrijk voor 'n volkomen herstel en lange vrijwaring van p(jn. 'n Complete kuur 1,47, bij apothekers en drogisten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 12