Rumoer in Zierikzeese raad over benoeming gemeentesecretaris KAPPIE en liet stAAtsgelvcivn P. v.d. Asteunt voorstel van oppositie WALCHEREN VRACHTVERVOERDERS KWAMEN BOVEN HUN TONNAGE UIT UT DE ETHER WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 (Advertentie) GEHEIME NOTULEN WORDEN OPENBAAR! Mr. K. A. Keurling (Roer Om) heeft tydens de dinsdagavond gehouden raadsvergadering van Zierikzee zijn enige tijd geleden aangekondigde aan val gelanceerd op de gevolgde procedure by het benoemen van een gemeen te-secretaris. De heer Keuning hield een geëmotioneerde rede, waarin hy de houding van de meerderheid van de raad en van het college van B. en W. in deze affaire in de scherpste bewoordingen hekelde. De kwalificatie „onbehoorlyk" nam hy na herhaald verzoek van de voorzitter, mr. F. Th. Dyckmeester, tydens het debat tot tweemaal toe terug. Het debat, dat door de felle aanklacht van mr. Keuning werd uitgelokt, ging ten slotte uit als een nachtkaars. Het enige opmerkelyk resultaat was, dat de raad het zeer ongewone besluit nam, om de geheimhouding over het gesprokene in de besloten zitting, die vooraf ging aan de benoeming van een gemeente secretaris, op te heffen. De notulen van deze vergadering zullen dus tezy- nertyd openbaar worden gemaakt. In de vergadering, waarin de heren Van den Doel (ar) en Du Croo (vvd) ontbraken, stelde de heer Keuning de benoeming van de heer R. van Ommeren tot gemeentesecretaris aan de orde tijdens de rondvraag. Er be stond voor deze vergadering een rui me publieke belangstelling. Tydens de beëdiging van de heer Van Omme ren het eerste punt van de agenda was de belangstelling zelfs over stelpend. De heer Keuning begon met een be roep op het verantwoordelykheidsge- voel van de raad te doen en stelde opheffing van d,e geheimhouding over het gesprokene in de besloten verga dering van 5 augustus jl. voor. Hy deelde mede, dat het niet in zijn be doeling lag, ook aangelegenheden van persoonlijke aard, die tijdens de ze besprekingen aan de orde waren gekomen op te rakelen. De opheffing van de geheimhouding achtte spreker nodig, om een juist inzicht te krijgen in wat is geschied. Hij weigerde een nadere motivering, waarom de voor zitter hem verzocht. De heren Rameyt, de Moor, Verheijen (allen pvda) en Simmers (kvp) on dersteunden het voorstel in tegenstel ling tot de heer Uijl (ch) die het ge heel maar een eigenaardige geschie denis vond. De voorzitter wees erop, dat al be sprak men niet het persoonlijke wat ter vergadering was gezegd, dit met- tertyd wel openbaar zal worden, wan neer men het voorstel aanvaardde, omdat dat de consequentie zou zyn als de notulen over de bijeenkomst openbaar gemaakt, zullen worden. Dit laatste was voor de heer Simmers aanleiding, om zyn stem aan het voor stel in te trekken. Hy deed een twee de voorstel, namelijk om de hele zaak op te houden tot de raad voltallig bij een zou zijn. Ook de voorzitter wees er de heer Keuning op, dat hij op het punt stond een zaak te openen, waar- by beide afwezigen ten nauwste be trokken waren, hetgeen hem minder juist voorkwam. Niettegenstaande dat, stond de heer Keuning op een stemming. Het voor stel werd daarop aangenomen met 6-5 stemmen. Voor waren mevrouw Van der Werve, wethouder Verheyen en de heren Rameys en De Moor (al len pvda) alsmede de heren Van Gastel (onafh.) en deheren Keuning. Tegen stemden dc heren Den Boer en Bij de Vaate beide (ar), Simmers en Leijdekker (kvp) en Uyl (ch). Het voorstel Simmers werd vervolgens verworpen met 5-6 stemmen omdat de stemmen precies omgekeerd wer den uitgebracht. De heer Keuning begon daarop zijn rede met een inleiding waarin hij o. m. zei, dat het raadslidmaatschap meebrengt, dat men steeds voor ogen moet houden, aan politiek te doen; een zaak waaraan men sluwheid, on eerlijkheid jes en onoprechtheid inha- rent sehynt te moeten achten. „Wee hem", aldus spreker, „die meent in de politiek oprecht te kunnen zijn". Hij wees erop, dat een nieuwe ge meentesecretaris werd benoemd, tij dens een spoedvergadering op 5 au gustus nog voordat de oude secreta ris ontslag was verleend. Voor deze vergadering werden de leden op za terdag 3 augustus uitgenodigd. Hem zelf bereikte hierover een telefoontje in zijn vakantieverblyf op zondag avond. Hij belde toen de secretaris, die hem bij herhaling verzekerde, dat 't er by B. en W. slechts om ging de mening van de raad te vragen over de vraag of voor de functie van secretaris al of niet sollicitanten zouden moeten worden opgeroepen. Later bleek, dat dit de andere raadsleden ook zo was meegedeeld. Op 6 augustus moest hij toen uit de krant vernemen, dat de raad een secretaris had benoemd. Groot was zyn verbazing, toen hy by thuiskomst op de convocatie ais agendapunt vond: „Benoeming ge meentesecretaris". De secretaris bleef evenwel volhouden hem niet vals te hebben voorgelicht. De heer Keu ning opperde nu de mogelykheid, dat gebruik was gemaakt van de formule ring van het agendapunt. Hij vestigde er de aandacht op, dat van de drie met vakantie zijnde raads leden er één, de heer Uyl, door een ander lid van zijn vakantieverblyf werd afgehaald. Afwezig bleven de heren Rameijs en Keuning, waardoor twee figuren, ter linkerzyde van de door de raad lopende scheidingslijn verstek lieten gaan en rechts een meerderheid had, die onder normale omstandigheden niet aanwezig zou zijn geweest. Hij vroeg zich af, waar om ae benoeming zo buitengewoon spoedeisend was gemaakt. „Was het college dan zo zwak, dat ze haar taak zelfs met de hulp van drie loco-secretarissen niet afkon? Waarom ging men tot benoeming over, vóór men zich van de meest ele mentaire dingen der kandidaten op de hoogte had kunnen stellen? Hoe durf de men de democratie zo te schoffe ren door een dusdanig unfair en onbe hoorlijk gebruik (Op dit punt hamer de burgemeester Dyckmeester voor het eerst af en verzocht spreker enke le malen het woord onbehoorlijk te rug te nemen. Deze schrapte het ten slotte). De heer Keuning stelde nog nadrukkelijk, dat het hem niet ging om de keuze zelf en voorspelde, dat de nagalm van deze onsmakelijke zaak, bij de komende raadsverkiezingen nog te horen zou zijn. De heer Rameys (p.v.d.a.), sloot zich by het betoog aan. zy'n partijge noot De Moor onthulde dat het raads besluit op 5 augustus was gevallen met 7-4 stemmen. Hy had toen ge zegd, dat men een politieke onfatsoen lijkheid beging. De voorzitter ant woordde, dat hy uit het betoog van de heer Keuning twee vragen beluisterd had: was de telefonische informatie van de secretaris juist en, waarom moest alles zo snel gebeuren. De eer ste vraag beantwoordde hij bevesti gend. Voor wat betreft de tweede, ver wees hij de vragensteller naar de no tulen. Ondanks herhaald aandringen wilde hij er niet verder op ingaan. „Ik ben geen repeteermachine", al dus mr. Dijckmeestcr, „er is destijds uitvoerig genoeg over gesproken Het gaat om een heel simpele zaak. Ter vergadering werd een voorstel Inge diend. Dat Kwam in stemming en de raad nam het aan, zoals vanavond Erecies eender geschiedde. Zo gaat et nu eenmaal in de politiek". Van „onbehoorlyk" gebruik van een agen dapunt wilde de voorzitter niet weten. (De heer Keuning rectificeerde het woord ten tweede male). Wethouder Den Boer antwoordde op een andere opmerking van de heer Keuning, dat het bestuur van de ge meente wel degelijk in ernstige moei- lykheden zou zyn gekomen, wanneer men het enkele maanden zonder se cretaris had moeten stellen. Dat was een punt van overweging geweest. Juist' voor de voorzitter het debat kortweg besloot, deelde de heer Sim mers nog mee, dat de K.V.P. indertijd op de tweede kandidaat heeft ge stemd. „Medioburgum" maakt nachtwandeling. De sportvereniging „Medioburgum" te Middelburg heeft voor a.s. zater dagavond een nachtwandeling op het programma staan. Om tien uur wordt gestart vanaf restaurant Wöhler. Vroeger gehouden wande lingen trokken altijd veel wandelaars en waren, op de laatste na, zeer geslaagd. De laatste keer viel alles door de regen letterlijk en figuurlijk in het water. Men verwacht ditmaal het recordaantal deelnemers van 100 te overtreffen. OOSTKAPELLE Afloop verkoping Mr. P. W. Meylink, notaris te Mid delburg, heeft te Oostkapelle pu bliek verkocht het landhuis „Wilgen hof", Domburgseweg 61 te Oostka pelle. Koopster werd mevrouw K. Kostervan der Werf te Rotterdam voor f 10.650. Officiële publikaties KERKNIEUWS Ds. G. J. Koldewijn overleden Tn de ouderdom van bijna negenen- zeventg jaar is na een langdurig ly- den overleden ds. G. J. Koldewijn te Almelo, emeritus predikant van de Ned. herv. kerk. Ds. Gerrit Jan Koldewijn werd op 11 september 1878 te Rotterdam ge boren, bezocht het stedelijk gymna sium te Zutphen en studeerde ver volgens aan de rijks universiteit te Utrecht. Nadat kand. Kodelwijn in 1906 door 't provinciaal kerkbestuur van Gelderland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. herv. kerk werd hij op 27 oktober van het daaropvolgende jaar (1907) door wij len ds. M. Sanders van Maarssen te Goudswaard in de classis Dordrecht in het ambt bevestigd. Daarna stond de thans overledene verder nog te Domburg 1911—1920; Enter 1920— 1922; Zetten 19221925; en tien jaar te Hattem, vanwaar hij op 11 augus tus 1935 naar Dinteloord vertrok. Deze zijn zesde en laatste gemeente diende ds. Koldewijn tot 1 mei 1944, toen hem op ruim vijfenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde hij zich met terwoon te Heelsum en is nog vele jaren hulpprediker te Renkum ge weest. Ongeveer vijf jaar geleden verhuisde hij vandaar naar het rust huis „De Klokkenbelt" te Almelo. Te IJselmonde beroepen Ds. M. C. Don, Ned. herv. predi kant te Kuinre (O.), vroeger in Mid delburg woonachtig, ontving een be roep naar de hervormde gemeente van IJselmonde. VLISSINGEN. B, en W. van- Vlissingen, gelet op arti kel 47 van de wet autovervoer personen, brengen ter openbare kennis: dat zij het aantal door de hieronder genoemde on dernemers te exploiteren huurauto's na der hebben vastgesteld op het aantal ach ter hun naam vermeld. L. Geense 3; F C. van der Hout 1; P, de Kam 1; F. W. van Veenendaal 2. Vlissingen, 9 september 1957. LEZERS SCHRIJVEN Het „Blikkenras" zal uitsterven Aan het artikel over de ontgroening der zeevaartscholieren in de P.Z.C. van 6 september j.l. willen wij hier nog wat toevoegen. zoals de lezers ongetwijfeld weten is de ontgroening voortaan tot een minimum beperkt. Daaruit volgt, dat de groentjes niet meer als „Blik" dienen te worden aangesproken, daar zij de officiële doop niet hebben on dergaan. Zij blijven dus „venten" en zullen dat gedurende hun opleidings- tijd blijven. Met leedwezen ziet u dus de laatsten der „Blikken" uit Vlissin gen verdwijnen. Het „Blikkenras" sterft noodgedwongen uit. Wij „Blikken" zijn en blijven trots op onze naam. Vlissingen. Twee Blikken Marktberichten VISMIJN VEERE 10 september. 1520 kg. Exportgarnalen 1.07—1.50. 21 kg. Bot 44—50. 35 kg. Wijting 21—29. 70 kg. Middel tong 2,39—3.31, 99 kg. Rog 26—38. 4 kg. Ongesorteerde vis 41, 1 kg. Krab 16. BEURSNOTERINGEN GOES 10 september. Granen en peulvruchten. De prijzen bedroegen: Rpde tarwe, basis 17 vocht, 26.25—26.75. Witte tarwe, idem, 26.75—27.25. Gerst, idem, 22—26. Haver, ba sis 15 vocht, 17—21. Kleine groene erw ten 32—36. Schokkers 48—54. Karwijzaad 65—67. Slaglbnzaad 37—40. Kooizaaö 42— 44. Blauwmaanzaad 100—125. Aardappelen. De klei-aardappelen no teerden heden: Bintje 8.50—10 per 100 kg., 35 mm. opw„ binnenl. sortering, geleverd aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper. De prijs van voederaardappelen bedroeg 2.50 per 100 kg. Stro en hooi. Tarwestro, draadgepersl af bedrijf per ton 30—36. Gerstestro, (dem 28—32. Lucernehooi, Idem, 90. Vlas. Goede kwaliteit gerepeld vlas 20- 25 cent per kg., afwijkende kwaliteit 12- 20 cent. Goede kwaliteit ongerepeld vlas 17—21 cent per kg„ afwijkende kwaliteit 8—17 cent. Eieren. De eierenprijs bedroeg 2.35 per kg. Waar zijn onze schepen? Alcor 8 Santos. Alderamin 8 Poart Said n. Bouloge. Alhena 12 Antwerpen verw. Alphard 9 Rotterdam. Alwakt 8 50 m. z.o. Mlnicoy. Axeldijk 8 Bremen. Camitia 9 Curasao n. Hamburg. Caltex „The Hague" p. 9 Gibraltar. Corllla 8 130 m. o. Fartak. Caltisto 8 430 m. n.w. Fajjal. Crania 9 360 m. w. Ouessant. Congokust 10 te Douala, Esso „Amsterdam" p. 9 Gibraltar. Esso „Nederland" 8 135 m. o.z.o. Pt. Soedan. Groote Beer p. 7 Cape Race. Heelsum 9 Houston. Haulerwljk 7 145 m. z.o.t.z. Cape Fare we'1 Ivoorkust 8 Hamburg. Jagersfontein 9 Kaapstad. Kalinga 8 120 m. n.w. Paramaribo. Kalydon 8 New York. Korenia 7 Mena al Ahmadt. Kota Agoeng 10 te Rotterdam. Loosdrecht 7 Bahrein. Limburg p. 8 Perlm. Maasdam 8 180 m. o.n.o. Op. Race. Maashaven 8 185 m. z. Canarlsche ell. Merwede 8 Dakar. Mijdrecht pass. 9 Gibraltar n. Houston. Neass Commander 9 dw. Ras Fartak n. Mena al Ahmadi. Ondlna p. 9 Dungeness. Oranje-Nassau 8 720 m. n.o. Barbados. Orestes 4 Baltimore. Ouwerkerk 9 Messina n. Genua. Plato 8 Amsterdam. Planclus 9 Tg. Priok. Purfina Nederland p. 8 Aden. Rita 8 Penang. Rijndam 7 Montreal tot 10 sept. Scherpendrecht 8 Rotterdam. Senegalkust 8 Monrovia. Sigli 6 Sandakan. Straat Lombok 8 Beira. Straat Ball 9 Buenos Aires. Tibia 890 m. n.o. St.-Helena. Taria 8 Thameshaven. Tjepondok 9 Belawan. Vivipara 9 Port Said n, Spezia Vasum 10 Port Said n. Genua Van Riebeeck 9 Soerabaja. Waterman 8 Freman. Weltevreden pass. 9 Minicof n. Singapore. Willem Ruys 10 te Colombo. Zuiderkerk 8 Port Said n. Genua. Zaankerk 9 120 m. n.o. Flnlsterre. Coördinatie melklevering op Walcheren en Z.-Beve!and. Ander emplooi voor arbeiders. In aansluiting' op het dinsdag ge publiceerde bericht over „standaar disatie" van melk op Walcheren en Zuid-Beveland vernemen wy nader, dat er voorlopig alleen sprake is van een coördinatie in de levering van de coasumptiemelk. Ook standaardisatie wordt echter op korte termijn ver wacht. De coördinatie betekent o.m., dat de afdeling „Koena" van Hollandia in Vlissingen gesloten zal worden. Voor een tiental werknemers wordt op het ogenblik nog ander emplooi ge zocht. Een aantal arbeisdkrachten kon reeds naar andere bedrijven wor den overgeplaatst. Voor de gebouwen Is nog geen bestemming gevonden. Naar men ons van de zyde der coöp. vereniging „Bevelandse Melk- coöperatie" te Wemeldinge verze kerde, zullen vermoedelyk geen ar beidskrachten ontslagen worden. Voor het tiental werknemers ver wacht men eveneens emplooi te kun nen vinden in andere bedrijven. Zoals gemeld houden zowel de „Koena" te Vlissingen als de BM.C. in Wemel dinge op met het afleveren van melk, hoewel over een definitieve sluiting van het bedrijf in Wemeldinge nog geen beslissing is gevallen. Deze wordt evenwel deze week verwacht. Wel zal het B.M.C.-station in Goes gesloten worden. Bestuursvergadering Bond van Plattelands vrouwen Dc afdeling Zeeland van de Bond van Plattelandsvrouwen belegde dinsdag in „De Prins van Oranje" te Goes een provinciale bestuursvergadering, die werd gepresideerd door mevrouw VV van een-van Lochem uit Oost burg. Medegedeeld werd, dat het hoofdbestuurslid mevrouw L. N. Huijsman-Griep tezamen met de overige dames van het hoofdbestuur de bondsfilm aan H.M, Koningin Ju liana heeft overhandigd. Vervolgens werd het winterprogramma bespro ken en de te organiseren cursussen. Van 30 september tot 3 oktober wordt er een tuincursus gehouden in Oostkapelle en op 15 oktober wordt een aanvang gemaakt met de kader cursus in kinderverzorging en opvoe ding, die te Goes zal worden gegeven. De algemene najaarsvergadering werd bepaald op zaterdag 26 oktober te Goes. ECONOMISCHE POLITIERECHTER MIDDELBURG Afgifte nieuwe vergunning duurt echter zeer lang Enkele transportondernemers moes ten zich dinsdagmorgen verantwoor den voor do economische politierech ter te Middelburg, mr. P. van Kmpel, omdat zij geen vergunning hadden voor de tonnage, die de capaciteit van hun wagenpark groot was. Het bleek wel, dat vele ondernemers nog onbekend zijn met de bepaling, dat niet Iedereen het recht heeft om met een vrachtauto over de weg te rijden, tenzij hij daar een vergun ning voor heeft. De vrachtvervoer der J. C. J. van O. uit Sas van Gent was bekeurd, omdat hij zonder de vereiste vergunning in een van zijn vrachtauto's suiker vervoerde. Deze wagen zou aanvankelijk ingeruild worden, omdat er een nieuwe ge kocht was. Dit gebeurde echter niet, maar do oude wagen hield hij ook In bedrijf, zodat Van O. boven het ton nage kwam. De opdracht voor het vervoer van de suiker moest echter zo spoedig mogelijk uitgevoerd worden. Wel had hij een tijdelijke vergunning voor het gebruik van dc nieuwe wagen aangevraagd, maar deze had hij nog niet ontvangen. De officier van Ju stitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, wilde weten of het mogelijk is om tonnage van andere transport ondernemers over te nemen. De ge tuige A. de V., rijksopzichter voor het verkeer, verklaarde, dat dit in derdaad mogelijk is. De officier eis te een boete van f 30.of 6 dagen. De raadsman van O, mr. G. Tichel man, bracht nog enkele vervoerscij fers te berde, waaruit bleek, dat Van O. de vergunning voor de nieu we wagen zeer zeker zal krijgen. „Maar het duurt allemaal zo ver schrikkelijk lang", verklaarde de raadsman, die verzocht om de zaak drie maanden aan te houden, zodat hij pogingen in het werk kon stellen om de afgifte der vergunning te be spoedigen. Mr. Van Empel vond het echter niet nodig om de zaak aan te houden en veroordeelde Van O. con form. De transportondernemer- L. van H. uit Waarde had zijn kipauto's van 3% ton, laten verzwaren tot 6 7 ton. Op zijn vergunning kwam hij daarbij aan tonnage tekort, zodat hij voor het rijden r met een kiplaadbak met 5 ton zand onder Poortvliet een bekeu ring kreeg. Hij had echter deze week een vergunning voor 23 ton er bij gekregen, zodat thans de zaak in orde was. Conform eis volstond de politierechter daarom met een boete van f5.— of 1 dag. De melkhandelaar J. J. uit Ter- neuzen had het in- en verkoopboek voor de melkslijters onjuist inge- Pompstation in Krabbendijke uitgebrand Vermoedelyk tengevolge van kort sluiting is dinsdagmorgen omstreeks half acht brand uitgebroken in het houten gebouw van net benzinepomp- station op de splitsing Ryksweg- Westweg te Krabbendijke. In het ge bouw, dat wordt beheerd door garage houder J. Francke, bevond zich op dat moment de bediende P. B. uit Krab bendijke, die brandwonden aan ge zicht en handen opliep. Het pompsta tion brandde vrywel geheel uit. De schade wordt op enkele duizenden gul dens geschat. Het vuur in het houten gebouw greep zo snel om zich heen. dat in korte tyd de gehele inventaris, waaronder en kele stoelen en een houten bureau, in brand stond. De vlammen vonden daarbij gretig voedsel aan enkele bus sen olie. die in de kleine ruimte waren opgeslagen. Door tijdig ingrijpen van voorbijgangers, konden zes vaten olie, die in de opslagplaats achter het pompstation stonden, naar bulten worden gebracht. De brandweer van Krabbendijke was snel ter plaatse en bestreed het vuur met drie stralen. Zij kon echter niet verhinderen, dat 't gebouw praktisch geheel uitbrand de. Mede dank zij het feit, dat de ben zinepompen op meer dan 10 meter van het houten gebouw verwyderd staan, deden zich geen ontploffingen voor. Later op de dag werd een tyde- lijk verblijf geplaatst voor het uitge brande gebouw. 55. „Hulpstoker?" echode de Meester verwonderd. .Meneer, Ik wou dat het 'waar was! Al jarenlang be weer ik dat ik dringend nulp nodig heb. Maar denkt U dat er iets van komt? Niks hoor!" „Wat staat U toch te leuter... eh... wat be doelt U toch met een huip- «toker, mijnheer?" mengde Kapple zich nu ln het ge sprek. „Er is hier geen hulpstoker aan boord". „Kom. kom", glimlachte de heer Floebatt. ..De man heeft me zelf gisteravond een kop chocolademelk ge bracht. Met de complimen ten van de kapitein". De doctorandus gaf zulk een nauwgezet versiag van het gebeurde en van het ge sprek tussen hem en de „hulpstoker", dat Kappie er wel In moest geloven. Fronsend luisterde hij naar de woorden van zijn pas sagier, De kleine gezag voerder, die lang had getwijfeld. Degun nu onraad te ruikenl Als het eens opzet was geweest, dat hij zelf, Okki, én hun passagier zo lang hadden gesla pen? Was de Maat zo zenuwachtig, omdat hij meer wist aan nlj durfde vertellen? Waarom was die marineschuit op het kritieke ogenblik niet ln de buurt geweest? Op dat moment kwam Okki de machinekamer omnenrennen „Kapitein!" riep de scheepsjongen. .Die onder duiker komt langszij. De admiraal wil U spreken!" vuld. De ambtenaar van dc algemene inspectiedienst A. J. dc F. uit Ter- neuzen, die als getuige aanwezig was, verklaarde, dat verdachte het bewust en opzettelijk gedaan had. De officier vond deze knoeierij heel ernstig. De els was dan ook een boe te van f 200 of 40 dagen, alsmede de verplichting om bij de rechtbank een waarborgsom van f 250.te storten gedurende twee Jaar. Mr. Van Empel veroordeelde conform. Voordeel beloofd Voorts heeft de politierechter uit spraak gedaan in ae zaak tegen de brood- en banketbakkers J. V. uit Axel en C. D. uit Zaainslag, die ge durende december 1956 en Januari 1957 spaarzegels van f 0.20 geleverd hadden voor elke gulden, die hun klanten voor beschuit van een be paald merk besteedden. Wanneer de klanten dan een zeker bedrag aan zegeltjes bij elkaar gespaard had den, konden zij het boekje opsturen naar de S.K.B., waarvan men dan 'n textielpakket van f 15.winkel waarde voor een tientje thuisge stuurd kreeg. De officier merkte tydens dc vorige behandeling van dc zaak op, dat de klanten hier voordelen werden be loofd, zodat de verordening sanering bakkersbedryven overtreden was. Zo doende was mr. Schenkenberg tot een els gekomen van 10. De raads man van beide bakkers had betoogd dat hier geen sprake was van het ge ven of beloven van voordelen. Mr. Van Empel verklaarde gisteren, dat dit wl het geval was, zodat de poli tierechter conform de eis van de of ficier vonniste. DONDERDAG 12 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc-'s. 7-09 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 NWS. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8A0 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Idem. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 WatersL 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 1050 Voor de kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Twee plano's. 11.45 Het Monster van Hannover, caus. 12.00 Hammondorgelspel. 1230 Land- en tuinbouwmeded. 1233 Lich te muz. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14J0 Logboek 1934. 15.00 Gram. 15.15 Voor do zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Gr. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuite.: Nederland en de wereld: De film als we tenschappelijk Instrument, door prof. dr. H M. Dekking. 18.00 Nws. 18.15 Sportpro- blemen. 18.25 Amus.muz. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Lichte muz. 1930 Ritm. muz. 19.40 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Radio Fllh. ork. en soliste. (In de pauze: 20.55—21.05 Niet kleiner dan de wereld, klankb.). 21.50 Act. 22.00 Caba ret. 2230 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koer sen. 23.16 Act. of gram. 23.25—2430 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 830 Voor de hulsvrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 1030 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Instr. oct. 12.20 Gram. 12.25 Voor de boeren. 1235 Land-' en tuinbouwmeded. 1238 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.09 Nws. en kath. nws. 13.20 platennleuwa. 13.25 Bariton en plano. 1330 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.25 Vocaal ens. 14.45 Voor d- vrouw. 15.15 Instr. trio. 15.40 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Vlooi en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber, 17.45 Gram. 18.45 Leger des Hellskwart. 19.00 Nws.- en weerber. 19 10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Verz progr. 20.00 Radiokrant. 20.20 Pro- menade-ork., koor en sol. 21 00 De Jeugd vloog uit. klankb. 2130 Lichte muz. 21.59 Gram. 2230 Periodieken parade 22.10 Or- gelconc. 22.35 Gram 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Platennieuws. TELEVISIEPROGRAMMA. KRO: 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Kookpraatje. 20.25 Televitrlne. 20.55 Mu zikale fantasie. 2130 Tien jaar GJ. rep. (Nagekomen advertentie) Heden overleed zacht en kalm, geheel onver wachts, na een kort stondig ziekbed, onze geliefde man en vader, GERRIT JACOBUS PASSENIER Jzn. »P de leeftyd van byna 9 jaar. J. PASSENIER WISSE JAN i'imnurg, 10 sept. 1957 Heden overleed zacht en kalm, geheel onver wachts. na een ziekbed van veertien dagen, on ze geliefde broeder, zwager en oom G. J. PASSENIER Jzn. op de leeftijd van bijna 59 jaar. Fam. PASSENIER Fam. WISSE Domburg, 10 sept. 1957

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3