COLGATE SUPER MET GARDOL Zeeuwse keuringsuitslagen van „Nationale" Den Bosch €lidPariaie.,4* bestrijdt tandbederf de gehele dag BOTERSMOKKEL NAAR BELGIË WEER IN DE KIEM GESMOORD Op haar bestemming AMSTLËVEN levensvcrzeker Geef 'm MECCANO 10 PROVINCIALS ZBBUWBB COURANT WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1W7 Op de eerste dag van de Jubileumten toonstelling van de Koninklijke Vereni ging „Het Nederlandsche Trekpaard" die dinsdag In de veeraarktballen te 's Hertogenbosch Is begonnen, werden naast de eerst geplaatsten, de volgende Zeeuwse paarden bekroond: HENGSTEN: Hengsten van 6 Jaar en ouder, grote maat: Guido uit de Kluis, fa. D. A. Tim merman en Zn. te KattendJjke. Hengsten van 6 Jaar en ouder, mid denmaat: 1 a Nico van den Bungelaar, W. M. Bens en Zonen te Mill (N. Br.). 1 b Nico van de Klef, A. Maljaars te Ittelgeest. 2 a Marc van de Liter, C. N. den Hamer en Zn. te Schoondljke. 2 b Max van Llndershof, Willem de Buck en Zn., te Meliskerke. 3 a Nico van Hoosterhof, J. Q. C. Lenshoek te Kloe- tinge Hengsten van 6 Jaar en ouder, kleine maat: Karei van Albert, W. M. Bens en Zonen te Mill (N. Br.). Hengsten van 4 en 5 jaar, grote maat: Benèo van Passluis, H. C. KulJ- pers te Nederwetten—Nuenen en Kind. Joh. Kuijpers Hzn., te St. Oedenrode, (N.Br). 2 David, J. der Weduwen te Kerkwerve, C. Padmos te Eikerzee, L. P. Hanse te Noordwelle, J. R. P. Ber- man te Drelschor en A. N. Steendljk A.Jzn te Nieuwerkerk. 3a Mac. van Rondeputten, M. van Fraaljenhove Jzn. te Axel. Hengsten van 4 en S Jaar, midden maat: Costaud van Nieuwenberg, Kind. W. Peters te Berkelaar-Echt (Limb.). Hengsten van 4 en 5 Jaar, kleine maat: le pr Successeur, Stallen de Dobbelaere te IJzendijke en Adr. J. Catseman te Biervliet. 2 a Elegant van 't Hoog land, Al. Serrarens te Ossenisse. Hengsten van 8 Jaar, grote maat: le pr. Frits van Relgershoeve, G. Doens te IJzendijke. 3. Union, Adr. J. Catse man te Biervliet. Hengsten van 3 Jaar, middenmaat: 1 a Carlo van Aardenhof, Gebr. N. C. en C. A. Wouters te Gilze (N. Br.). 3 b Cupidon van Rondeputten, M. van Fraaljenhove Jzn. te Axel. Hengsten yan 3 jaar, kleine maat: 1 a. Costaud van Soesterhof, Kind. H. van Bommel te Stiphout (N. Br.) 2 a. Gambo van de Liter, Willem de Hupk Zn. té Meliskerke. Hengsten van 2 jaar, grote maat: 2 a. Leo van 't Hagelkruis, Jac. de Put ter Pzn. te Axel. 2 b Jim yan Zapm- slag, Abr. Haak Czn te Zaamslag, J. Koster te Boschkapelle en M. L. M. IJsebaert v. d. Linden te Axel. 3. Karei van Zuiddorpe, Abr. Haak Czn. te Zaam slag, J. Koster te Boschkapelle, M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden te Axel. le pr. Carlo, A. J. v. d. Meulen-Becu te IJzendijke, Hengsten van 2 jaar, middenmaat: le pr. Edzard van Bottemaheerd, Emile Kallen te Wittem en D. J. Tonckens te Westerembden-Stedum. 2 a. Certain van Moustic, Gebr. A. en J. Haverbeke te Biervliet en A. J. v. d. Meulen-Becu te IJzendijke. 2 b. Costaud van Kem- kensberg, Marc. D' Hoore te Sluis. 2 c. Constant van de Heihof, Marc. D' Hoore te Sluis, A. J. E. Temmerman te Hoofd plaat, R. J. de Milliano te Oostburg en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland. 3. Leon van stoppeldijk, Abr. Haak Czn te Zaamslag, J. Koster te Boschkapelle, M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden te Anel. Hengsten van 2 jaar, kleine maat: 1 a. Urbain van de Roskam, A. J. v. d. Meulen-Becu te IJzendijke en A. van Iwaarden te Zuidzande. Advertentie I BETTER en SNELLER Chefarine „4" helpt niet alleen beter, maar bovendien sneller. De 4 geneesmiddelen in één tablet ver enigd, werken niet alleen beter bij de bestrijding van pijnen en griep. Door de juiste keuze der middelen - elk op zichzelf al beroemd - is bovendien be reikt, dat de geneeskrachtige werking sneller tot stand komt. Chefarine „4" helpt ook dan, .wanneer andere midde len falen en doet werkelijk wonderen! Tegen pijnt :n en gtiep. Geschikt voor de gevoeligste maag. il die wordt beschermd door hel bestanddeel Chelaroi. maat: 1 a. Paula van Dierkensteen, gebr. de Mllllano te Waterlandkerkje. 1 b. Paula, Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. 3. a. Annie van Relgershoeve, G. Doens te IJzendijke. 3 b. Juliana, Jac. Fr. Brooljmana te Oud- Vossemeer. 3 d. Zlta van Pannenhof, Willem de Buck en Zn. te Meliskerke. Merriën van I jaar en ouder, midden maat: le Gravin van de Schaapshoeve, Adr. Bax Azn. te Zevenbergschen Hoek (N. Br.). 2 c. Jeanne d' Ahea, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat. 2 G Honda van Oudenpolder, Adr. Schrler en J. Platschorre te Waarde. 3 a, Ruda, Iz. de Buck te Grijpskerke. 3. Olga van Dier kensteen, Gebr. de Mllllano te Water landkerkje. Merriën van 8 Jaar en ouder, kleine maat: 1 a. Mina van Veerhoek, gebr. A. A. en B. van Velde te Moerkapelle (Z. Holl.). 2 a. Weljnanda, Robert Doffe- mont te St. Jansteen. 2 C Irma van Urbain, gebr. Aernoudta A. Xzns te Sluis Merriën van 6 en t Jaar, grote maat: 1 a Lies van Ender, H. Soberjè te Vel- den-Arcen en Velden. 1 B Bertha van de Melo, R. SteJJaert-Noens te Graauw. 1 c, Bea van Gerda, O. A, M. A. Blon- deel te Aardentourg. 3 a. Jenny van Coe- gorspolder, A. Murre-van Drtel te Sluls- kll-Terneuzen. 2 f Nadtka, wed. D. Burm te Nieuw-Namen-CUnge. 2 G Fannie,, Gebrs. Buijsse te Biervliet, IJzendijke en Groede. 8 a. Mies van Lamminsvliet, gebr. Louagie te Sluis. 3 b. Cora van Lin- derthof, M. A. Maes te Eiland-St. Kruis. 3 d. Marola van IConingslust, Willem de Buck en Zn. te Meliskerke. Merriën van en 7 jaar, middenmaat. 1 a. Res ie van de Wilhelminahoeve, p. Wullms te Maasniel. 1 b. Tosca van Monmkenhof, fa. D. A. Timmerman en Zn. te Kattendijke. 2 b. Quitte, Stal len de Dobbelaere te IJzendijke. 3 a. Ina van Spaarte, fa. J. Meeuwse te Kloe- tinge. 4 g. Nicoline van Elsdiek, Gebr. Smallegange te Ellewoutsdijk. Merriën van 6 en 7 jaar, kleine maat. le Jennie van de Ronduit, S. van Voo- ren-van IBesien en Zonen te Hellle-Sluis. 3 a. Jenny van 5t, Kruis, Pr. Ed. de Backere te St. Krui6. Merriën van 4 en 5 Jaar, grote maat. 1 a. Jet van Bleyendaal, Jac. Fr. Brooij- mans te OudrVossemeer. 2 c. Sadie. Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. 4 a. Elza, Iz. de Buck, Grijpskerke. 4 b. Bea van Moustic, P. Koole. Souburg. 4 d. Marijke van Veere, w. Louwersg, Veere. 4 g. Cora van de Maire hoeve, Jac. Fr. Brooijmans te Oud-Vossemeer. 4h.Erna van de Zwaan, H. M. de Regt-de Kra ker te Terneuzen. Merriën van 4 en 5 Jaar, middenmaat. 1 a. Sylvia, Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. 1 b. Udine van St. Kruis- Pr. Ed. de Backere, te St. Kruis, 1 c. Olga van Veerhoek. Em. de Badts te Sluis, 2 b Adele van de Ruigtens, Iz. de Buck, Grijpskerke. 3 a. Caty van Joanna Marïapolder, J. C. Kooijman te St. Annaland. 3 e. Karen van Bleygpdaal, Jac. Fr. Brooijmans te Oud-Vossemeer. 3 f. LJila, C. v. d. Hou ten te Dujvendijke. Merriën van 4 en 5 jaar, kleine maat. 1 a. Carla van Alex, Kind. J. M. v. d. Elzen, te Oss (N. Br.). 2 C Qulna van Oost-hoeve, J. der Weduwen te Kerk werve. 3 b. Quitba van Oost-hoeve, J. der Wedpwen te Kericwerve. Merriën van 4 jaar en ouder met zui gende veulens, grote maat. 1 a. Sonja van Dierkenstein, Gebr. de Milliano te Waterlandkerkje. Merrjën van 4 jaar en ouder met zui gende veulens, middenmaat, l a. Gipsy van Kieiberg, Jacq. Bussemakers-Aerts te Steeg-Sevenum (Limb.). 1 b. Nellie, Iz. de Buck te Grijpskerke. Merriën van 4 jaar en ouder met zui gende veulens, kleine maat- 1 a. Cato van Moria, H. A. Koopmans te Steen bergen (N. Br.). 3 d. Anny van Steeg. Iz. de Buck te Grijpskerke. Merrien van 3 jaar. grote maat. 1 a. Astrld, J. Boumans te Gulpen (Limb l b. Wallona van Mppnikenhof, lab. A. Timmerman en Zn. te Kattendijke. 1 c. Oarline, J. Kuijpers te Duizeldonk- Heimond- 2 a. Una, Stallen de Dobbe laere te IJzendijke. 2 b. Frida van Rei gershoeve. G. Doens te IJzendijke. 2 f. Cora, F. D. Haak te Biervliet. 3 c. Toos van het Zwartewater, Jac. Fr. Brooijmans te Oud-Vossemeer Merriën van 3 Jaar, middenmaat. 1 a. Aja van Carlo, J. van ~Mook-van Boxtel te Maren-Alem (N. Br.), l b. Cora, b- Vos Dzn, te Grijpskerke. 2 a. Liza van Sénateur, Jap. jrz. Brooijmans te Oud- Vossemeer. 2 C Ketty d" Ahea, Gebr. Aernoud-t A. Xzns te Sluis, 2 d. Hejsa van Certain, Gebr. A. en J. Haverbeke te Biervliet, 8 a. Roza van Aardenburg, A. P. Blondeel te Aardenburg. 3 b. Ve ronica van Linguënda, J. van Overbeeke te Kapelle. t k. Juliana van Ronduit, S. van Vooren-van Bezien en Zonen t« Heille-Spul. 4 b. Zalite van Donkerzlcht, P. Koole te Souburg. 4 e. Clara van Duin- erve, I. Verhage te Koudekerke. 4 g Minette van Veere, W. Lottwerse te Vee re* 4 h. Fiorina van Dulnerve, I. Ver hage te Koudekerke. Merriën van 3 Jaar, kleine maat. 1 a, Costa van Roosendaal, Mart. Maessen te Montfert (Limb.). 1 b. Nellie van Nico, Dordtreehtse Landbouw Ondern. N. V. te Strljensas. Merriën van 2 Jaar, grote maat. le pr. Victoria, Stallen de Dobbelaere te IJzen dijke. 3 b. Honda van St. Kruis, Pr. Ed. de Backere te St. Kruis. 3 d. Oda van Kamperseweg, Jac. Fr. Brooijmans te Oud-Vossemeer. 4 b. Julia van Wils, J. der Weduwen te Kerkwerve. 4 c. Aman da van Willemskerke, D J. Tollenaar te Hoek. Merriën van 2 jaar, middenmaat. I a. Callne van Hoekhof, J. P. Timmermans te Sohljndel (N. Br.), 1 b Xenia van Monnikenhof, fr. D, A. Timmerman en Zn. te Kattendijke. 2 b, Florette van Costaud, A, J. Verhage-Hoste te Schoon- dijke. 3 b. Cora d' Ahea, Gebr. Aer noudts A. Xzns te Sluis. 3 c. Juliana van de Wierlngermeer, A. J. E, Temmer, man te Hoofdplaat, s d. Gerdlna vBn Reigerehoeve, G. Doens te IJzendijke. c. Mona van Bleyendaal. Jac. Fr. Brooijmans te Oud-Vossemeer. Merriën van 2 jaar. kleine maat. 1 a. Alblna van Tonenhof, D. Smedema te Eenum-'t Zandt (Grom). 2 a. Irene van Terhofstede, Eug. van Damrae te IJzen dijke. 2 d. Bea van Vengeur, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat. 2 e. Bravade d' Ahea, Gebr. Aeronudts, A. Xzns te Sluis. Merriën met afstammelingen. Mina van Veerhoek, Gebr. A. A. en B. van Velde te Moerkapelle (Z Holl.) met Lia van Veerhoek, Olga van Veerhoek. Mona van Dijkzicht. FOKGROEPEN. le pr. Paula Qultta. Sylvia, Una en Victoria. Stallen de Pobbeiaere te IJzendijke. 2 a. Tosca van Monnikenhof, Wallona van Monnikenhof en Xenia van Monniken hof. Fa. D. A. Timmerman en Zn. te Kat tendijke. 2 b. Olga van Dierkensteen, Advertentie J Alleen de nieuwe en geeft U wittere tanden - gezondere tanden frissere adem Alléén Colgate Super bevat GARDOL! GARDOL het doeltref fendste bestanddeel, dat ooit tegen tandbederf ia tandheelkundige laboratoria werd ontwikkeld en waarop Colgate het uitsluitende recht bezit- De GARDOL in Colgate omgeeft Uw tanden als het ware met een onzichtbaar schild, dat minstens 12 uur blijft en er door eten en drinken niet afgaat. Bovendien verfrist Colgate op afdoende wijze de adem en maakt Uw tanden schitterend wit. Grote tube f L3S Standaard tube t 0.75 Probeer het en ondervind waarom Colgate Super met GARDOL de meest verkochte tandpasta ter wereld is Paula van Dierkensteen en Sonja van Dierkensteen. Gebrs, de Mil liano te Waterlandkerkje. 2 c. Frits van Reigershoeve, Frieda van Relgershoeve, Annie van Reigershoeve en Gerdlna van Reigershoeve. G, Doens te IJzendijke. 3 a. Udine van St. Kruis, Jenny van St. Kruis, en Honda van St, Kruis. Pr. Ed. de Bac kere te St. Kruis. 3 b. Jet van Bleijendaal, Karen van Bleyendaal, Mona van Bleyendaal. Jac. Fr. Brooij mans te Oud-Vossemeer. VRAAGT PROSPECTUS ECONOMISCHE POLITIERECHTER MIDDELBURG Klantenkregen argwaan en trokken zich terug De beambten van 's Rijksbelastingen keken wel een tikkeltje vreemd op toen zij omstreeks het middaguur van de 23e april jl. de vrachtauto van de koopman J. E. V. uit Oudewater aantroffen aan boord van de veerboot Rruimngen-Perkpolder met als ladig 3750 kg koelhuisboter, bestemd voor enkele adressen in Zeeuwsch-VIaanderen, nota bene nog wel by de Belgi sche grensMaar nog groter was hun verbazing, toen dezelfde auto s avonds terugkwam met als lading precies dezelfde 8750 kg boter. Dat wekte uiteraard hun argwaan op, zodat zij fluks besloten om deze zaak te onderzoeken. Het gevolg was, dat V. zich dinsdagmorgen moest verant woorden voor de economische politierechter te Middelburg, mr. P. van Em- pel, daar de douaniers tot de ontdekking gekomen waren, dat hier een flink smokkelcomplot aan de haak geslagen was. V. was zich gisteren van geen kwaad bewust. Hij moest de boter in op dracht van de firma Van G. uit Sint- Michielgestel naar Hulst, Clinge en Nieuw Namen brengen. Verdachte vond dat helemaal niet vreemd, om dat hg in zijn loopbaan nog wel gro tere ladingen in Nederland had afge leverd. „Maar toch niet aan de Belgi sche grens", meende mr. Van Empel. Als getuigen werden gehoord de as sistenten van 's Rijksbelastingen D. en De V. Deze verklaarden, dat de tegenstrijdige verklaringen van de chauffeur van de vrachtwagen en de koopman reeds hun argwaan opge wekt hadden. Bij het onderzoek bleek, dat V. een briefje brj zich had met een autonummer, dat later bleek toe te behoren aan de auto van de con tactpersoon. Deze zou om twee uur bij de boot zijn. Hij miste echter deze boot en dus ook de boter, waarna V. zelf zijn „klanten" ging opzoeken. Deze hadden echter reeds lont gero ken en verklaarden, toen V. met de lading arriveerde, niets van boter- koop af te weten. Deze „klanten" ble ken in werkelijkheid enkele gereno- meerde botersmokkelaars te zijn. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenken berg van Mierop, merkte op, dat verdachte bepaald niet in het bezit was van een blan co strafregister. Reeds eerder was hij voor deviezenovertredingen veroordeeld. Het was de officier duidelijk geworden, dat de „klan ten" als bestel adressen fungeer den. maar dat de gehele affaire mislukte toen zij lont roken. V. moest toen wel onverrichterzake terugkeren. Mr. Sehenkenberg eiste twee weken gevangenisstraf onvoorwaardelijk met verbeurd verklaring van de in beslag geno men boter. ALLEEN MAAR BRENGEN De raadsman van V,, mr. Lagro uit Bodegraven, ging uitvoerig na hoe de MLTC behaalde 6—2 zege op Animo uit Terneuzen En promoveerde naar 2e klas zuid Animo uit Terneuzen met 62 te winnen, zal het eerste team van de MLTC de volgende competitie uitko men in de 2e klas zuid van de KNL TB. Hoewel de compertitie reeds in juni- was geëindigd werd deze pro motiewedstrijd alsnog vastgesteld door een beslissing ten opzichte van de tennisclub uit Bergen op Zoom. De vier enkelspelen leverden een 22 gelijke stand op, zodat de dub belspelen de beslissing moesten bren gen. Na een spannende strijd bracht het damesdubbel, waarin Animo zelfs enkele malen op matchpoint kwam te staan, toch nog een zege voor MLTC op. Het heren-dubbel werd eveneens in 3 sets gewonnen en met nog de dubbels be spelen had ML 'C aan één gewonnen partij voldoen' de om te promoveren. Ook de laatste partgen werden een Middelburg-zege. De gedetailleerde uitslagen zijn: HE I: mr. J. Dolleman (ML/TC)C. Jurry (Animo) 1—6, 4—6; HE H: A. Drost—A. Ysebaert 6—2, 6—2; DE I: mevr. A. J. C. M. Vroommej. R. van Mossevelde 6—-4, 64; DE II: mevr. W. Koersmej. T. Denie 26, 68; GD I: mevr. Vroom en J. Dol lemanmej. Van Mossevelde en Jurry 61, 63; GD II: mevr. Koers en Drostmej. Denie en Ysebaert 108, 62; HD. J. Dolleman en DrostYsebaert en Jurry 62. 57, 61; DD: dames Vroom* en Koers dames Mossevelde en Denie 62, 5—7, 9—7. Van Bruggen (Go Ahead) naar VC Vlissingen De voetballer H. van Bruggen, die sinds de invoering van het betaalde voetbal als contract-speler in het eerste elftal van Go Ahead uitkwam, werkt en woont sinds enige tijd te Vlissingen en heeft derhalve zijn contract niet verlengd. Hij heeft thans overschrijving aangevraagd als amateur naar de V.C. Vlissingen. zaak tot stand gekomen was. De raadsman vond de bestellingen van 2000 en 750 kg boter door de winke liers helemaal niet groot. Bovendien kan de firma Van G. onder ede ver klaren, dat één der Zeeuws-Vlaamse adressen wel boter besteld heeft. Tot slot tipte pleiter aan dat 't hier alleen gaat om 't brengen van de boter; an ders gebeurde er niets. Daarom vroeg mr. Lagro dan ook vrijspraak. De politierechter achtte echter wet tig en overtuigend bewezen, dat de boter voor de smokkel bestemd was. Alleen toen de heren in Zeeuwsch- VIaanderen in de gaten kregen, dat de douane de auto op de boot in de gaten hielden, ging de zaak niet door, aldus de politierechter, die V. ver oordeelde tot twee weken gevanee- nisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar, alsmede verbeurd verklaring van de boter. Nederlandse schaaksters hebben finale bereikt De Nederlandse dames, die deelne men aan het wereldkampioenschap schaken voor dames landenteams in Emmen zijn nu zeker van een plaats In de finale. Na de zevende ronde nemen zij in groep A de tweede plaats in na Rusland. De uitslag van de zevende ronde was: NederlandRoemenië 11; mevr. Van der VeenMaria Pogorievlcl *4 *h\ mevr. Cath. Roodzant (Ned.) Margaretha Teodorescu Vs. Dc einduitslag in groep A luidt: 1. Rusland, 11 punten; 2. Nederland, 7% punt; 3. Roemenië, 7 punten; 4. Tsjecho-Slowaklje, 6 punten; 5. Ier land, 5 punten: 6. Frankrijk Zbi punt; 7. Finland 2 punten. In groep B heeft Oost-Dultsland de leiding met 10 punten, in groep C leidt West-Duitsland met Sbi punt. De eerste drie teams van elke groep gaan over naar de finale. Het zijn in de groepen B en C behalve de lei dende teams, Bulgarije. Hongarije, Zuid-Slavië en Engeland. Uitslagen juniorenvoetbal Groep A I: Middelburg A I—Vlis singen A I 03; Vlissingen A II Middelburg A II 2—2; Oostkapelle A 1—Vlissingen A III 7—1RC9 A I— Zeelandia A I 01: Walcheren A I Zeeland Sport A I 06. Groep A II: Goes A IPatrflzen A I 70; Hansw. Boys A IGoes A II 43; Luctor A IKapelle A I 2—1; Yerseke A I—Rillandia A I 3—5. Groep B T: Arnemulden B IVlis singen B II 61; Middelburg B I RCS B I 7—2; VCK B I—Middelburg B II 4—1; Vlissingen B I—Zeelandia B I 4—0. Groep B II: Middelburg B III— Vlissingen B IV 2—0; RCS B II— Zeelandia B II 50; Vlissingen B III—Walcheren B I 0—5. Groep B IJl: Zeeland Sport B IT Meeuwen B I 0—8: Serooskerke B I —RCS B I ultg.; Vlissingen B VII— Vlisingen B V afg. Groep B TV: Luctor B IKapelle B I 1—2: Wolf aartsdijk B I—Kloe- tinge B I 7—1; Robur B IKruinin- gen B I 23. Groep B V: Krabbendijke B I Goes B II 8—0; Yerseke B I—Rillan dia B I 1—1. Groep B VI: Beren B INieuw- >rp B I af - ding 32 B Groep B VII: Oostburg B IAar denburg B I 60; Biervliet B I Oostburg B II 20; Schoondijke B I Breskens B I 11: Breskens B II IJzendijke B I 15. Groep B VIII: Brouwershaven B I Mevo B I 50; Renesse B I Burgh B I 17; Zonnemaire B I Dreischor B I 13Duiveland B I Zierikzee B IT 22. Groep B IX: Axel B IAxel B II afg.; AZVV B I—Philippine B I 0—0 Com Bovs B ICorn Boys B II12; Sluiskil "B I—Spui B I 2—2; Zaam slag B I—'Tern. Boys B I 017Ter neuzen B ITerneuzen B II 8—0. Groep B X: Clinge B IGraauw B I 101; Hontenisse B IHontenisse B II 6—0: Hulst B I—Hulst B II 4—2; Koewacht B IRapenburg B I. alle afgelast; Hulst HIVogelwaarde I 011; Kwadendamme ILowed orpse Boys I 6i; Vlissingen VIIVlissin gen V 05. Zeilwedstrijd TerneuzenBreskens. De Royal Belgian Sailing Club te Gent hield voor naar leden een zeil wedstrijd TerneuzenBreskens en terug om de coupe „Stormkind." De heer Uijtenhoven, die uitkwam in de ,.Papillon"-klasse, won deze coupe. Tweede werd de heer Van Hoütrive, derde de heer Halleu en vierde de heer Ebbelink. De uitslag bij de „kruisers" was: 1 „Lalage" en 2 „Seaduck." Na afloop van de wedstrijd reikte commodore H. Leten van de R.B.S.C. in „Grand Hotel Rotterdam" te Ter neuzen de prijzen uit. 0 Een 14-jarig meisje van een middelbare school in New York, Brenda Kanegis, heeft bij sqheikundeproeven op school toevallig ontdekt, dat men een el ln de helft van de normale tijd kan koken als men wat glycerine aan het water toe voegt. JUNKER ♦RUN Populair model fl. 208 - Feuilleton door Glare llrplnn Smith 71 Opeens straalde haar gezicht van blijdschap. „Heb je me opgebeld, Joe? Wan geer dan?" „Wanneerwanneer?" Hij schud de langzaam het hoofd, terwgl hij probeerde zijn gedachten te verzame len. „Dat moet dan", zei hij ver baasd. „gisteravond zijn geweest. Het lijkt ai jaren geleden." „Ik was bg' Hilda gaan logeren. Waarom heb je me opgebeld, Joe?" Ze kwam wat dichter bij hem, want ze stonden aan de rand van het trot- tpir, waar voortdurend ongeduldige, prikkelende voorbijgangers tegen lien opbotsten. „Ik weet het niet. Alleen maar om je stem te horen, denk ik", zei hij langzaam- Toen, zich plotseling van de drukte bewust, keek hij om zich heen. „Laat ons wat oplopen Ann." Ann stevig bij de hand houdend, bracht Joe haar uil- de mensenmenig te naar een naburig parkje, wat er, ondanks een vijvertje in het midden, niet erg genoeglijk uitzag. Ze wan delden zwjjgend om het. vgyertje heen. Tenslotte herhaalde Joë, haar ernstig aanziende: „Ik kan het bijna niet geloven.dat je hier bent." „En toch", verzekerde ze glim lachend, „ben ik er heus," „Maar wat kom je hier doen?" vroag hij. Grappig tóch, dat 't so ma zo moeilijk viel, een gesprek te voe ren, zelfs te denken! Ann kreeg een kleur, terwijl hij haar bleef aanstaren. „Ikik", begon ze, njet wetend wat te zeg gen. Toep. keek ze op haar beurt hem eens aan en las de waarheid in zijn ogen. „Ik dacht", ging ze voort, dat je misschien iemand nodig zou heb ben. Ik heb de kranten gelezen zie je," „O, Ann, je hebt zo door en door gelijk." Hij tilde haar hand op en legde die tegen zijn wang, bijna zon der zelf te weten wat hij deed. „Ik heb werkelijk iemand nodig... hard nodig!" Ann wist niet precies waf nu te doen, want ze schrok van Joe's ge laatsuitdrukking- Ui) leek zo angstig, zo hulpeloos en ook zo door en door uitgeput, bijna als die avond, toen haar vader hem had meegebracht. „Misschien sterft ze. Ann" zei hij eensklaps, „maar ais ge blijft le ven Ann drong de boze woorden van haar lippen terug en wist zowaar zelfs troostend te glimlachen. „Je moet doen wat je het beste vindt, Joe", sprak ge kalm- „Het is koud; we kunnen beter opwandelen." Op hun terugweg naar de drukke straten scheen hij zijn zelfbeheer sing te herwinnen. Hij vroeg haar waar ze logeerde en ze noemde hem de naam van het hotel. „Je gaat toch niet weg?" vroeg hij haastig. „Ik ga niet weg," beloofde ze. Bij het ziekenhuis nam hij af scheid. „Ik durf niet te lang uitblij ven zie je." „Bel me maar op. Ik zal thuis zijn," zei ze. „Graag," glimlachte hij. In de 6leeht verlichte conversatie zaal dronk Ann thee dat wel water leek en at een droge sandwjeh. Ze wist nu, dat Joe haar liefhad, maar wat gaf dit wanneer Madeleine bleef leven? -Toe was dwaas-ridderlijk ge noeg om, zonder het zelf te willen, drie mensenlevens te verwoesten. En dan durfde hij haar notabene sen timenteel en een warhoofd te noe men! Ze was juist aan haar eenzaam maal bezig toen Joe binnenkwam. Hij zag er minder slecht uit dan daareven en had een grote, breed geschouderde, op het oog heel vrien delijke man bij zich. Advertent\n „Ann, mag ik je dokter Findlater voorstellen?" De beide mannen bestelden ook iets te eten, maar Joe gebruikte heel weinig. Hij liet zijn hoofd op een van zijn handen rusten en speelde zolang met een zoutvaatje, dat Ann het bijna had uitgeschreeuwd. Haar zenuwen waren tot het uiterste gespannen. Terwijl ze een onbeduidend gesprek met dokter Findlater voerde, viel het haar op, dat ook hij Joe aan dachtig gadesloeg. Toen ze later in de vervelende conversatiezaal zo'n beetje zaten te praten, kwam Ann eensklaps op de gedachte, dat Joe bang was met haar alleen te zijn en daarom dr. Findlater had meege bracht. Ze was enigszins verrast, toen deze, gebruik makend van het feit, dat Joe sigaretten was gaan kopen, kalm vroeg: „Wilt u nog wat opblijven na ons vertrek? Ik moet u alleen spreken." „Goed," antwoordde ze. Ze was blij toen de twee mannen opstapten. Nooit had ze zich zo ver van Joe gevoeld als die avond. Hij had naast haar gezeten en toch wist ze, dat hij zich nauwelijks van haar tegenwoordigheid bewust was ge weest. Het leek haar een eeuwigheid voor dokter Findlater terugkwam. Hij wond er geen doekjes om, maar zei ronduit: „Joe heeft u zeker zijn dwa ze plan verteld?" Ann slikte even. „U bedoelt, dat hij wil trouwen met „Ja," klonk het grimmig, „de man is gek." Ze glimlachte zwakjes. „Alleen maar idealist, geloof ik. Hij denkt dat ze van hem houdt en hem nodig heeft." „En ik zeg, dat ze alleen maar op een man jaagt," zei dr. Findlater, terwijl hij zijn sigaret in de asbak uitdoofde. „Ik heb Joe gewaar schuwd. Ze heeft het aldoor op hem voorzien gehad; ik ken dat soort." Hij sprak op zo heftige toon, dat Ann er van schrok. Toen ze hem vragend aanzag, gromde hij: „Ik was indertijd ook met zo een ge trouwd. Nu ja, ze leeft niet meer." Hij zag dit blijkbaar op haar ge zicht, want even glimlachend ging hij voort: „O, ja, Joe heeft me ver teld, clat u van iedereen het beste denkt. Dat kan ik helaas niet, kind lief. In slechte mensen steekt maar weinig goeds en in goede heel vee! slechts. Neem me niet kwalijk, dat de hele zaak me ontzettend ergert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 11