KAPPIE en hei sinMs^elxeim BOUILLON BRESKENS VISSERIJFEEST 1957: ONGEKEND SUCCES WALCHEREN MARKTBERICHTEN VxvLirJAG b istukxEjMLaüjti lbof f JtCO V I N V I ALE '/.EE U W HE V O U It A N T 6 AANTAL BEZOEKERS GROTER DAN OOIT Ondanks regen, die strop van 2400 bezorgde BRESKENS heeft door zUn visse rijfeesten in het middelpunt van de belangstelling gestaan. De dagen hebben geheel aan hun doel beant woord en mogen een groot succes worden genoemd. De belangstelling was ondanks de vele regenbuien zelfs veel groter dan in vorige ja ren. De regen heeft alleen kans ge zien om het organiserend comité in financieel opzicht een strop te bezor gen, omdat net nu eenmaal verre van aangenaam is, om een openluchtca- baretprogramma te volgen en tegeiy- kertyd dryfnat te worden. De recebte was niet voldoende om de kosten van dit visserijfeest f 13.000,— geheel te dekken. Het co mité zit thans met een strop van f 2400,waarvoor nog een oplos sing moet worden gevonden. Het co mité, dat zich garant stelde, heeft het tekort voorlopig gefinancierd. Maar ondanks die weinig welkome grapjes van Pluvius zijn de dagen voor Breskens bijzonder succesvol feweest. Middenstanders en horeca- edrijven boekten omzetten, die be langrijk hoger waren dan vorige ja ren. De dagen zijn ook vanuit orga nisatorisch oogpunt bekeken bijzon der geslaagd. Het comité, dat zich met de voorbereiding en de uitvoe ring heeft belast met de heer J. W. Karelse als voorzitter, de heer C. Koster, secretaris en de heer F. van de Broecke, penningmeester ver dient hiervoor alle hulde. Jaarmarkt In dit verband dient ook genoemd de naam van de heer A. M. van Sommeren te Middelburg, de voor zitter van de afdeling Zeeland van de Centrale Vereniging voor de Markt- en Rivierhandel, die geheel belangeloos de drukbezochte jaar markt organiseerde. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Raad vergadert De gemeenteraad van Nieuw- en St. Joosland komt a.s. maandag de3 avonds om acht uur in het gemeente huis in vergadering bijeen. De agen da vermeldt ondermeer voorstellen betreffende de vernieuwing van het straatverlichtingscontract, verhoging woninghuren en enkele subsidiever zoeken. Burgerlijke Stand DOMBURG. Bevallen: K. Brand—Koene, d. J. de Visser—de Visser, d. P. J. A. Dondorp— Gosllnga, z. P. C. Sebregts—Kerbusch, z. Ondertrouwd: J. A. Maas, 28 j. en L. Provoost, 20 j. Overleden: D. Jongepler, 78 j., weduwn. van J. Geertse. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 4 sept. Liberte van Kings Lynn. Leliegracht van Ant werpen. Vlissingen vertrokken; 5 sept. Lelie gracht naar Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen: 4 sept. St. Walburg van Londen. Ritornel van zee-Gent. ^lydra van Portland-Brussel. Columbus van zee-Gent. 5 sept. Hast I van Rotterdam. Aruba van Barry-Gent. Astra van Londen. Heron van zee. Au riga G van zee-Gent. Gepasseerd van Antwerpen: 4 sept. Eemdijk naar Rotterdam. Illlas naar Am sterdam. Triton naar Rotterdam. Ria n. Kotka. Horst naar Cork. 6 sept. Memel- land naar Rotterdam. Alpha naar Holm- sund. Merag naar Clouchester. Helvetia naar Londen. Lieve Vrouwekerk naar Rotterdam. Rijsbergen naar Londen. Stel la Marina naar Rotterdam. Stanislas naar Goole. Hebe Nobel naar Londen. De Soto naar Campo. Levante naar Rotter dam. Antares naar zee. Westpolder naar Rotterdam. Marne naar Rotterdam. Het visserijfeest heeft trouwens ook op de andere dagen ongekende aantallen mensen naar Breskens ge bracht. Het aantal vreemdelingen, onder wie Engelsen, Duitsers, Fran sen en vooral veel Belgen, overtrof dat van de andere jaren. Naar .schatting trokken er op de eerste dag van de visseryfeesten 10.000 vreemdelingen en streekbewo- ners naar Breskens. Het bezoekers aantal van de zaterdag deed hiervoor niet veel onder. Circa 250 mensen be zochten op deze dag de cabaret-voor stelling. Minstens 12.000 mensen had den zich zondag opgesteld langs de route, die de stoet met de praalwa gens ging. En de belangstelling voor het vuurwerk overtrof alles. Het is moeilijk, hiervan een juiste schatting te maken, maar het aantal kykers ligt tussen de twintig- en de dertig duizend. Op de laatste extra boot naar Vlis singen was beslist geen plaats voor auto's want de dekken waren bezet door een mensenzeeDe vissery- tentoonstelling trok ruim 10.000 be zoekers. Het tellen van de geparkeer de auto's zou beslist geen simpele op gave zyn geweest! Men mag vaststellen, dat het suc ces van dit eerste lustrum-visserij feest de successen van de eerste vier jaren die toch ook niet gering wa ren nog overtreft Ds. Van der Molen deed intrede in Middelburg Tydens een donderdagavond gehou den kerkdienst in de Gasthuiskerk aan de Lange Delft te Middelburg heeft ds. S. van der Molen uit Aals meer zhn intrede gedaan in de Chr. Geref. kerk van de Zeeuwse hoofd stad. Het kerkgebouw was geheel be zet; onder de bezoekers bevonden zich onder meer de burgemeesters van Middelburg en St. Laurens. Tydens 'n woensdagavond gehouden dienst was ds. Van der Molen bevestigd door prof. Hovius. Ds. Van der Molen hield zijn intrede-preek naar aanleiding van Jo hannes I, het eerste hoofdstuk, vers vijf: „En dit is de verkondiging, die wy van hem gehoord hebben en wy U verkondigen, dat God een licht is en gans geen duisternis In Hem is. De openingszang was psalm 27, de verzen 1 en 2. Na afloop van de predikatie richtte ds. Van der Molen zich tot prof, Ho vius, die hij dankte voor zyn beves tiging. Voorts dankte de nieuwe predi kant de kerkeraad der Middelburgse Chr. Geref. kerk, de organisten en de koster. Verheugd was ds. Van der Mo len over de aanwezigheid van vele af gevaardigden uit andere kerken, on der meer de Ned. Herv. kerk en de Geref. kerk, de loco-burgemeester van de Zeeuwse hoofdstad, de heer J. W. Kögeler, burgemeester W. Baas uit Sint-Laurens, de gemeente, waar de nieuwbenoemde predikant zijn in trek zal nemen, waarna hy zich tot slot nog richtte tot de afgevaardig den van de Chr. Geref. kerk uit Aals meer. Hierna werd het woord gevoerd door afgevaardigden van de kerkeraad der Middelburgse gemeente, die uit Vlis singen en die uit Aalsmeer. De nieuwe predikant werd tenslotte welkom ge heten door de heren Kögeler en Baas. MIDDELBURG Afscheid en welkom bij chr. school aan 't Zand Waar zijn onze schepen? Straat Singapore 4 R'dam (proefvaart) Ameland (t) 4 Bona n. Tripoll Alcor 4 Rio ..de Janeiro Alhena 3 300 m z Sao Vincent Alioth 4 Buenos Aires Anne Christin^: 3 Montevideo n. Asunsion Arendsdijk 3 New Orleans verw. Camitia 3 750 m no Guadaloupe Cistula 15 Trinidad verw. Congokust 9 Duala verw. Corilla 3 80 m w Brishire Dongedijk 5 Los Angeles verw. Dordrecht 13 Philadelphia verw. Eemland 3 Porto Alegre n. Itajal Heelsum 3 150 m zw Bermuda Jupiter p. 4 Ouessant Kabyiia 4 Boston Kalydon 3 200 m z Puerto Rico Khasiella 3 70 m zo Bermuda Kota Agoeng p. 3 Gibraltar Kota Baroe p. 4 Minikoi n. R'dam Kleldrecht p. 4 Kp Fintsterre n. R'dam Kloosterdijk 4 New York n. Antw. Loosdrecht 3 600 m ono Aden Le Maire 2 Moji Maasdam 5 New York n. R'dam Maashaven 3 120 m zw Ouessant Mijdrecht 22 Houston verw. Merwelloyd uitr. p. 3 The Brothers Musselloyd 3 Semarang Nieuw Holland 4 160 m w Str. Torres Noordzee 4 500 m n Perranbuco Ondina 4 Gent Osiris 4 Curasao 4 Suez n. Port Said Purfina Nederland 3 Suezkanaal Rita 350 m z Singkep Roggeveen p 31 Thursday Scherpendrecht (t.) 4 te Einswarden Senegalkust 5 Dakar verw. Sigli 2 Sorong n. Sandakan Sloterdijk 9 New York verw. Straat Lombok 1 Zanzibar Tarla 4 Rotterdam Tibia 3 500 m n Kp. St. Roque Tjipondak 4 Semarang Vivlpara 4 Spezia Van Riebeeck 3 Menado n. Ballk Papan Waterman uitr. 3 450 m zw Cocoseil. Weltevreden p 5 Perim n. Singapore Zuiderkerk 3 Aden De heeren Schipper en De Ru gingen: nieuw schoolhoofd kwam In een gezamenlijke vergadering van bestuur en personeel der lagere school en kleuterschoel van de ver eniging „Chr. school aan 't Zand" te Middelburg werd deze week af scheid genomen van de heren Schipper en G. de Ru. In deze zelfde bijeenkomst werd de nieuwe onder wijzer, de heer H. J. Boom verwel komd. De voorzitter van het school bestuur, ds. E. Durkstra, bracht de heer Schipper dank voor de vele ac tiviteiten, die hij in zijn functie als hoofd der lagere school bewees ge durende een periode van ruim 28 jaar. Nu hy de school met vervroegd pensioen, wegens gezondheidsrede nen, gaat verlaten, is het bestuur toch dankbaar, aldus d© voorzitter, dat de heer Schipper op 't Zand blijft wonen, zodat zijn rijke ervaring het bestuur en het opvolgend hoofd ter beschikking biyft. Ds. Durkstra deed zijn waarderende woorden ver gezeld gaan van enkele boekwerken, aangeboden als aandenken. Ook van de heer De Ru werd af scheid genomen, nu hij een functie aanvaardt als leraar AVO aan de technische echool te Middelburg. De voorzitter stipte aan, dat de vereni ging ook deze onderwijskracht no de ziet vertrekken. Het bestuur prees zich echter gelukkig, dat de heer De Ru actief zal blijven ten bate van de jeugd op 't Zand. Ter herinnering aan zijn 10-jarige werkzaamheid aan de school werd ook de heer De Ru een boekwerk aangeboden. De voorzitter richtte vervolgens enkelè dankwoor den tot mevrouw De Ru, die de school reeds herhaaldelijk heeft ge diend. Hierna ging ds. Durkstra over tot de installatie van de heer Boom als opvolger van de heer Schipper. De heer Boom is gekomen uit Nieuw en St.-Joosland. Ook mevrouw Boom werd welkom geheten Nadat een verversing was aangeboden, kregen de heren Schipper en De Ru gelegen heid om een woord van dank en af scheid te spreken. Middenstandscursus van chr. middenstandsvereniging In het gebouw van de christelijke kweekschool te Middelburg werd de nieuwe cursus voor het midden standsdiploma, uitgaande van de Christelijke Middenstandsvereniging, geopend. De voorzitter van het cur- susbestuur, de heer Jac. Allewijn jr., zette in zijn openingswoord het doel van deze cursus uiteen en ver meldde de voordelen van de erken ning van deze cursus. Voorts stelde hij de nieuwe leraren voor die deze cursus zullen leiden, namelijk de heren P. Geelhoed en J. van Hoorn, en bracht dank aan de leraren van het vorige jaar, de heren Sinke en Jorritsma. Voorts deelde de voorzitter mee, dat de nieuwe cursus 55 cursisten telt, verdeeld over een één- en een tweejarige cursus. Dit jaar slaagden voor het middenstandsexamen 22 cursisten, terwijl er slechts 3 wer den afgewezen. Nadat de heer Jan- sc de Jonge als penningmeester de financiële zijde had toegelicht, be gonnen de heren Geelhoed en Van Hoorn met de lessen Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Middel burg zijn inlichtingen verkrijgbaar Om trent gevonden voorwerpen, gevonden in het tijdvak van 28 augustus 1957 tot en met 4 september 1957. Gevonden zijn: boerinneknop, wanten, duimstok, sleu tel, gummi babybroekje, broche aan zilveren ketting, overall, hotelkamersleu tel, bal, muntbiljet, zwarte portemon nee, damesportemonnee, gouden dames polshorloge, plastic kindercape, gouden ring, kinderpolshorloge, herenpolshorlo ge, zonnebril, kinderportemonnee, kof fersleuteltje, sleutels, sigarettenkoker, zwarte damestas, kanarie, ballpoint, rood jasje waarin portemonnee met in houd, kinderrijwiel. VLISSINGEN Groentijd Zeevaartschool verkort Vlissingen kent niet veel tradities. Een van die schaarse tradities was de ontgroening van de nieuwe leerlingen der Zeevaartschool. Deze traditie zal thans zo sterk veranderen, dat wel- haast van een verdwijning gespro- keh kan worden. Niet langer zal men „groentjes" zien in overalls met een nummer op de rug en niet langer zul len de jongelui opgetrommeld worden voor het schoonboenen van de „bom vrije" kazerne. De nieuwe opvattingen, die overal in den lande ontluiken, voor wat be treft het ontgroenen, lieten ook Vlissingen niet onberoerd. De direc teur van de zeevaartschool wil de ont- GEVAPAN ROLFILM groening in meer beperkte banen lei den. Twee jaar geleden was er nog een groentijd van twaalf dagen, waarin ae oudere jaarsleerlingen de nieuwko mers niet alleen de zotste, maar ook vaak weinig originele opdrachten lie ten vervuilen, vorig jaar is het be perkt gebleven tot anderhalve dag. Het ligt in de bedoeling, de ontgroe ning van de nieuwe leerlingen op te vangen in een eendaagB sportfeest, met wellicht als besluit een wande ling met de groentjes door de stad, om hen aan de bevolking voor te stel len. Hiermee hoopt de leiding van de school te bereiken, dat de tweede jaars de nieuwe leerlingen dus met recht inleiden in het schoolleven en 'de plaatselijke samenleving. Zonder twijfel is dit alles paeda- gogisch volkomen verantwoord en in overeenstemming met de nieuwere opvatting van groenlopen, maar het stemt een beetje wecmoedi"1, dat Vlis singen een traditie goeddeels kwijt- Openbare leeszaal Het boekenbezit vtn de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken: Boudler-Bak- ker, Finale; Fabrlclus, Luie stoel; Gl- bruth. Vrouw overboord? Maclean, De kanonen v. Navarone; De nacht der Gi rondijnen. Romljn, We beginnen toch pas; Vestdijk, De beker van de min; Jackson. Raising demons; Perrin, Le père; Marcel. De mens zich zelf een vraagstuk; Thorwald, Geteisterd koning schap; Suys-Reitsma, Helleense mythos; Jtingk. Licht van duizend zonnen; Heek, In wildernis en dterentuln; Van Loggem. Meesters der negervertelkunst. In de maand augustus werden uitge leend 2171 Ned. romans. 165 romans ln vreemde talen, 744 studieboeken en 636 jeugdboeken (totaal 3716), De tijdschrif ten- en krantenzaal werd bezocht door 252 mannen en 83 vrouwen, de Jeugdlees zaal door 44 meisjes en 20 jongens (to taal 399). Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in het tijdvak van 28 augustus 1957 tot en met 3 sep tember 1937 omtrent de volgende gevon den voorwerpen inlichtingen zijn te verkrijgen: parapluie met hoes, rijwiel- s!ot, zakmes, verschillende sleutels, plas tic bal, regenjas, gymnastiekschoentje, damessandaal, dameshoed, plastic regen jas, dubbele fietstassen en een huissleu tel: een paar damesschoener verschil lende sleutels, ktnderstep. plastic re- genjas, zilveren ring, fietspomp, twee zwarte jasjes, sjaal, kinderzitje van rij wiel, dasspeld, speelgoed zeilboot, paar dameshandschoenen, regenbroek, paar ■mojorhandsehoenen, zakmes, herenhand schoen en een band van regenjas. VEILING KRABBEKDIJKE 5 sept. William Duchesse hulsh. 85-93 9!. huish. 75-85 94, hulsh. 65-75 95, huish. XI 64, keuken 88—62, fabr. kroet 21. Bonne L. d'Avr. hulsh. 65-70 108, hulsh. 60-65 97, hulsh. 55-60 89—90, keuken 78—93, fabr. 61—70, kroet 16—54, James Grieve at. 80-85 76, st. 75-80 85. St. 75-75 86, St. 65-70 79. hulsh. 80-85 72, hulsh. 75-80 73, hulsh. 70- 75 75-76, hulsh. 65-70 73-77. hulsh. II 67. Triomphe de Vlenne huish. 85-90 129, hulsh 80-85 131, huisb. 75-80 142, hulsh. 70-75 145. huish. 65-70 131, huish. 60-65 123. huish. II #4, keuken 81—107, Beurré Hardy st. 75-80 137, st. 70-75 148, st. 65-70 144, st. 60-6$ 119, hulsh. 70-75 143 hulsh. 65-70 137, hulsh. 60- 65 113, keuken 92—99, fabr. 71-80, kroet 41, Cox. Orange Pippin st. 80-85 88, st. 78-80 95, St. 70-75 97, st. 65-70 95, keuken 66—73, fabr. 33—42, kroet 21—22, Herz. Elsa hulsh. 70-80 87. hulsh. 60-70 80, huish. II 87, keuken 53—85, fabr. 41—47, kroet 28—33, Manks Codlln hulsh. 70-80 77, hulsh. 60-70 76, Transp. de Croncels hulsh. 85-98 68, hulah. 78-85 71, hulsh. 65-75 73, Ellisons Orange at. 80-65 78. St. 78-80 84, St. 70-75 88, St. 65-70 85, hulsh. 75-80 74, hulsh. 70-75 77—78, hulah. 65-70 74—76, hulsh. II 64—66, fabr. 45—49, Verpakt fruit. Bonne L d'Avr. hulah. 65- 70 114, huish. 80-65 102, hulsh. 55-60 94—95, James Grieve st. 80-85 76, st. 75-80 85, st. 70 -75 88, st. 65-70 81, hulsh. 80-85 80, hulah. 73 -80 83, hulsh. 70-75 86, hulsh. 65-70 76. Cor. Orange Pippin st. 80-85 107, st. 75-80 114, St. 70-75 120, st. 85-70 116. EIERMARKT BARNEVELD Aanvoer 2.000.000 stuk*. Handel ta melijk vlug. Notering grote eieren 13.75 tot 16.75. Kiloprijs 2.65, basis 54-65, henneelren 10 tot 13.50 kiloprys 2.40, basis 46-54 g. Examen Bij het te Scheveningen gehouden examen vakbekwaamheid sectie automo biel- en garagebedrijven slaagde de heer N. M. de Viet in St. Maartensdijk met het hoogste aantal punten. De heer G. van Slghem te Westkapelle slaagde voor het examen loodgieter. Advertentie Zijn onze Nederlandse huisvrouwen een voorbeeld voor anderen De Nederlandse huisvrouw bezit goe de eigenschappen: zij is bijzonder helder, huiselijk, economisch en bedreven in de kookkunst. Dus man lief wat wil je nog meer! Vooral die kookkunst is sinds kort opvallend goed: krachtiger soap, verfijnde sau sen, ragoüts, puree, hachee enz. t Geheim Een nieuwe handige „smaakverfijner" Knorr bouillon uit Zwitserland Van één zo'n dubbel Knorr tablet tovert ook met kokend water een hele liter bouillon: door de Knorr koks bereid van kostelijk vlees en geurig verse groenten; licht gezouten en gekruid, precies zoals u alles wenst! Als extra hulp biedt Knorr u nog een leuk geïllustreerd boekje aan, met 17 praktische vlug- klaar recepten. Alles met die heer lijke Knorr bouillon als „smaakver fijner". U kunt het zó aanvragen: sluit een postzegel van 10 ct., met uw naam en adres, in een gefran keerde envelop en adresseer: Knorr, Postbus 1700, Amsterdam. U ont vangt het Knorr boekje dan thuis. van kostelijk vlees voor krachtiger soep! 35 ct per dubbel tablet Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGEN. SLUITING DER BADEN EN HET STRANDSTOELENTERREIN, Burgemeester en wethouders van Vlis singen brengen ter algemene kennis, dat de baden en het atrandatoelenterreln aan de badplaats dezer gemeente met Ingang zondag 8 september a.s., gesloten zullen zijn. Vlissingen, 5 september 1857. VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, ter Inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Ko ninklijke Maatschappij ,.De Schelde" te Vlissingen om vergunning tot het uit breiden van de scheepswerf en machine fabriek door het bijplaatsen van diverse elektromotoren me' een gezamenlijk vermogen van 540 p k. ten behoeve van een zuurstofbereidlngsinstallatie op het perceel Walstraat, hoek Vrljgang. Gedurende tien dagen, te rekenen van 4 september 1957 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 17 septem ber a.s.. des voormiddags 10 uur. ten gemeentehuize, een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake Ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die ln persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren tyeeft Ingebracht, indien hij woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen 4 september 1957. VLISSINGEN. MEDEWERKING ART. 72 L.O.-WET 1920 en W. van Vlissingen brengen ter algemene kennis dat de raad der ge meente in zijn vergadering van 30 aug j 1. besloot medewerking te verlenen aan het r.-k. kerk- en schoolbestuur alhier voor: aanschaffing van leer- en hulpmidde len ten behoeve van het 3e en 4e leer- der St. Jozefschool wegens ultbrel ding van het aantal leerlingen: aanschaffing van leer- en hulpmid delen ten behoeve van het 5e leerjaar der genoemde school wegens eerste In richting. Vlissingen. 2 september 1957. 51. Kappie vertelde Okkl precies wat hij dacht van langslapende scheepsjon gens. „Het spijt me. kap' tein"'. sprak Okkl geschrok ken. „Ik begrijp er niets van. Dit is de eerste keer dat ik de wekker niet heb gehoord". Kappie zette hem aan het werk en begon een vlugge tocht over de Kraak. „Een sakkers raadsel achtige geschiedenis", mop perde hij. „Waar kan die kist zijn gebleven? Zo'n log ding verdwijnt toch maar niet ln volle zee zon der een spoor achter te la ten? Uit mijn eigen kajuit notabene!" Op het voordek trof hij drs Floebatt duttend ln een ligstoel. Kappie schud de zijn passagier krachtig bij de schouder, tot deze langzaam ontwaakte. „Wat. ho.. wie., eh.. goedenmorgen, kapitein", sprak de heer Floebatt slaperig. „Hoe laat is het? Hemeltje! De zeelucht doet me blijkbaar goed. Ik ben gisteravond laat hier in slaap gevallen.." De beambte giechelde zacht bij de gedachte, in leder geval nog wel bedankt voor uw chocola, kapiten!" Kappie staarde hem een ogenblik verbluft aan. Hij stond op het punt een rake opmerking te plaatsen over raaskallende passagiers maar besloot zich in te houden. In korte bewoordingen vertelde hij de heer Floebatt van de verdwijning van de kist. „Die admiraal moet hier natuurlijk van weten", besioot hij. „Die moet ons en die kist zogezegd be schermen. Maar zijn onderzeeër Is al sinds gister avond niet meer te zien geweest.." VEILINO GOES 5 sept. Industrie- en Export veil ing. Bramen U 152, afw. 138. Bramen (in doos jes per kg) exp. 202.11 116, Dubb. pr. bonen II 63, afw 31—49, Dlv. appels kroet en val 18—37, Dlv. peren kroet en val 18. Ellisons Orange st. 7S-8S 80, st. 65-78 81, huish. 75- 85 81. hulsh. 65-75 78, huish. II 62. Manks Codlln st. 79-eo «e. st. 69-70 78, hulsh. 7»-so 83, hulsh. 80-70 80, hulsh. II 61, Zigeunerin hulsh. 75-85 81. huish. 85-75 82, hulsh. n 50, James Grieve huish. 80-» 76, hulsh. 78-80 80, hulsh. 70-75 82. hulsh. 65-70 78-78, hulsh. II 84. Transparante de Croncels hulsh. 85- 95 68, hulsh. 75-88 75. hulsh. 85-7» 78-75. hulsh. H 52, Bramley Seedling hulsh. 80*90 64, hulsh. 70-80 65, hulsh. II 44, Cox's Orange Pippin hulsh. 85-80 89. hulsh. 80-85 05. hulsh. 74-80 88, hulsh. 70-75 100, hulsh. 65-70 86. Br. Hardy st. 75-80 154. st. 70-75 149, St. 85-70 149, hulsh. 73-80 147, hulsh. 70-75 149, hulsh. 55-70 138, Herzogln Elsa hulsh. 70-80 88, hulsh. 80-70 «7, hulsh. 62, Wil liams Duchesse hulsh. 85-95 84. hulsh. 75-85 96, hulsh. 65-75 94. huish. i! 60. Bonne Louise d'Avranches hulsh. 65-70 106, hulsh 60-65 101, hulsh. 55-80 66-81. Triomphe de Vlenne hulsh. 80-85 128-138 hulsh, 75-80 138, hulsh. 70-75 114—140, Sclgn. d'Esperen hulsh. 60-70 104, hulsh. 50-60 81. Verpakt fruit: Zigeunerin hulsh. 80-85 84—83, huish. 70-75 66, Transparante de Croncels hulsh. 85-85 73, hulsh. 80-85 73. hulsh. 75-80 73, Br. Hardy hulsh. 78-80 157, hulsh. 65-70 149. Gewone velling. Manks Codlln keuken 4049. fabr. 36—40, Zigeunerin keuken 38— 47, fabr. 3288, James Grieve keuken 4»— <1, fabr. 33—56, Transparante de Croncels keuken 51—55, fabr. 37—44. Bramley Seed ling keuken 48, fabr. 38, Triomphe de Vlenne keuken 88—106, fabr. 68—74, Br. Hardy keuken 94—113, fabr. 56-79, Wil liams Duchesse keuken 50—63, fabr. 42—45. VISMIJN VEERE 5 sept. Aangevoerd 648 export garnalen 65—1,09, 43 handels garnalen 110, 7 schar 39, 25 middel tong 2,61—3,30. GRAANBEURS ST. MAARTENSDIJK 5 sept. Tarwe 25—28, Gerst 24—25, Haver 20—21, Kleine erwten 32—38. Schokken 40 -.".0. Bruine bonen 30—40, Koolzaad 40—45, Maanzaad 100—125, Karweizaad 6567. VEILING ST. MAARTENSDIJK 5 sept. Eigenheimers 12,30—17, II 8—11, Bintjes I 10—11,60, II 8.20, Bonken 18,10, Voer 2,10, Aanvoer 40 ton. Dubbele bonen 44. Zaaruien middel 13,10 Plantuien 12.40, Bonken 18.60, Drielingen 26,20, Plcklers 23. Stek 4.60. Aanvoer 52 ton. VEILING STAVENIS6E Nagekomen advertenties) Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje CARLA L. C. BIMMEL C. W. BIMMEL—SCHOE 5 september 1957. Duinweg 63, Oostkapeile. Heden overleed, na een zeer smartelijk lijden, onze lieve man en zorg zame vader, ABRAHAM BEEKMAN, op de leeftijd van 52 jaar. Uit aller naam, J. BEEKMAN DEN TOONDER. Kloetinge. 5 september 1957. Buys Ballotstraat 39. Heden overleed onze geliefde zu3ter. schoon zuster. tante en oud tante, mej. TANNETJE THOMSON in de ouderdom van 79 jaar. Vlaar dingen: J. F. THOMSON B. P. THOMSON— VERDOORN 's-Gra ven polder: Wed. C. THOMSON— VERHAGE J. HOEKMAN Hoedekenskerke: D. HOEKMAN— s THOMSON Wed. M. DE MAKER —THOMSON Goes, 5 sept. 1957. Kloetingseweg 54. Teraardebestelling te Hoedekenskerke op maandag a.s. te 12 uur. De provinciale afzetcom- missie voor Zeeland maakt bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en geveild vanaf maandag 9 september '57. Cox's Orange Pippin. 55 millimeter en op, 5 millimeter sorteren. Al- lington Plpoin. 60 millimeter en op Beurré Hardy, alle ma ten, op 5 millimeter sorteren Spaanse wijnpeer, aile ma ten. Donderdag 12 septem ber 1957 Sterappels, alle ma ten, rood gekieurd. Bonne Louise, -lie maten, op 5 mil limeter sorteren. Maagde peer, aile maten. Conference 55 millimeter en op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3