mi .9 Wil 5 Wil e [ÏJ 7 H |3 9 [Jl IJl W 12 HUURDER MAG NIET SLAPEN IN SCHUUR TE ZOUTELANDE NEDERLANDS PAVILJOEN OP WERELDEXPOSITIE BRUSSEL ZEEUWSE P.T.T.-KAMER DOET NUTTIG WERK IVOROL VIER LEIDERS IN ERE-DIVISIE KRIJGEN HET NIET GEMAKKELIJK Op haar bestemming maagklachten 8 PROVINCIALS ZBSUW8B O OURANT DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1957 i Advertentie} *mNSDA$f'MÊB^Ë fowso/ZMÊ*BV OONDEfiOAC VWOAO ZATilDAO 'ZOND/.G MAANDAG DINSDAG WOtNSDAC^^^W DONDEKDAO JWsEPTfMRtnP JsfPTfMBtfl/ SiPTtMltRg SEPTEMBE*A^ ASEPTlMBEtÊ^Lj Sf RTEM8C SEPTEMBER KANTONGERECHT MIDDELBURG Raadsman: „Geen verschil tussen woning en schuur De kantonrechter te Middelburg, mr, J. Moolenburgh, heeft woensdag morgen de zaak voortgezet tegen de exploitant van vakantieverblijven C. J. uit Goes, die op 22 juni j.l. geverbaliseerd was, omdat hij op zyn recrea tieboerderij „De Molen" te Zoutelande nachtlogies verschaft had aan één of meer gezinnen en personen zonder dat h(j daarvoor in 't bezit was van een vergunning van B. en \V. van deze badplaats. De zaak was op 21 augustus j.l. aangehouden omdat de kantonrechter, de officier en de grif fier zich persoonlek van de situatie op de hoogte wilden stellen, hetgeen onmiddellijk des middags na de zitting geschiedde. Voorts werd een onder zoek ingesteld naar de werkzaamheden, die mevrouw J. zo af en toe op de kampeerboerderij vérricht. Zo was gebleken, dat zij in het be gin van het seizoen gedurende een drietal weken enkele dagen met een werkster de boerderij had schoonge maakt. Dit gebeurde dus niet regel matig. Het schoonhouden van het in terieur van de verschillende apparte menten, waarin de boerderij is ver deeld, geschiedt door de. bewoners zelf. Maar niet alle bewoners zijn even „netjes", had mevrouw J. ge zegd, zodat zij dit zelf wel eens moet doen. Waarom J. de vergunning van B. en W. niet gekregen nad, is niet he lemaal duidelijk geworden. De raads man van J. mr. VV. K. H. Dieleman, deelde tjjdens de eerste zitting mee, dat h\j reeds in januari een bezoek bracht aan de burgemeester van Zou telande, maar dat deze hem toen ge weigerd had enige uitleg, te geven waarom de vergunning aan J. gewei gerd is. De officier van justitie eiste twee weken geleden een boete van f 25 of 5 dagen. De officier, mr. T. Lebret, wees er op, dat men, in tegenstelling met ho tels, logementen, pensions en derge lijke, geen vergunning nódig heeft voor het verlenen van nachtlogies in woningen. In de dagvaarding ston den het authentieke woongedeelte en de kampeerboerderij naast elkaar. In het eerste gedeelte van het vakantie verblijf mag logies verschaft worden, zo merkte de officier op, maar in de vertimmerde schuur wordt als bedrijf een kampeerboerderij geëxploiteerd. Een bedrijf dus, en dat mag niet. Wat betreft de woning eiste de of ficier ontslag van rechtsvervolging, maar het logies verschaffen in de kampeerschuur achtte de officier be wezen, zodat mr. Lebret een boete van f 25 of 5 dagen eiste. Geen verschil De toepassing van de nachtlogies- verordening was voor mr. Dieleman niet helemaal duidelijk. Zij geldt voor woningen en woongedeelten, die over eenkomstig Bouw- en Woningtoe zicht zijn aangebracht. Dus het geldt ook voor de schuur, aldus de raads man, omdat de betreffende instantie het gebruik heeft goedgevonden. Er is dus volgens pleiter geen verschil tussen woning en schuur. Voorts stipte mr. Dieleman aan, dat er op de 22e juni ongeveer 35 kampeerders waren. De grond op pervlakte van het geheel bedraagt ongeever 101 vierkante meter. De Nieuw stationsgebouw voor Rotterdam-zuid De Nederlandse Spoorwegen zijn reeds begonnen met de bouw van een nieuw station voor Rotterdam-zuid, dat het oude houten gebouwtje aan de Rosestraat zal vervangen. Eigenlijk is het zo, dat er aan beide zijden van de spoorbaan, dus ook aan de kant van de Oranjeboomstraat, een station komt. De twee geboutven worden door het reeds bestaande tunneltje met elkaar verbonden. Aan de frontzijde, die in de Rosestraat is gedacht, wordt een stal ling voor ongeveer 600 rijwielen ge bouwd. Beide gebouwen zullen een wachtkamer krijgen. verordening eist voor elke persoon 1^2 meter, zodat er toch nog altijd een kleine 67 mensen onderge bracht worden. Tot slot kwam mr. Dieleman tot de conclusie, dat zijn cliënt niet in strijd heeft gehandeld met de verordening en voorschrif ten, zodat hg op vrijspraak aan drong. Mr Moolenburgh achtte bewezen, dat in de schuur nachtlogies was ver schaft zonder vergunning van B. en W. Dit nachtlogies verstrekken is een deel van een grotere overeen komst. Met het verhuren wordt te vens logies verstrekt, aldus zei de katonrechter. Verder gebeurt er niets, want elk gezin is volkomen vrij om te doen en te laten wat het wil. Voor de woning sprak mr. Moo lenburgh J. vrij, maar voor het logies verschaffen in de schuur eiste hjj een boete van f 11 of 4 dagen. De Goesenaar zal hoger beroep aan tekenen. Vragen over stormvloed Het Tweede Kamerlid Van den Heuvel heeft aan de minister-presi dent en aan de minister van financiën en van verkeer en waterstaat de vol gende schriftelijke vragen gesteld: 1. Kunnen de ministers een over zicht geven van de schadelijke gevol gen, welke de stormvloed van 26 au gustus aan waterkeringen heeft ver oorzaakt, in het bijzonder aan de deltawerken in het Haringvliet, aan waterkering en sluiswerken nabij He kelingen en aan de kaden in de Bra bantse Biesbosch? 2. Kunnen de ministers een uit eenzetting geven van de schade, wel ke tengevolge van de stormvloed aan gronden en gewassen en aan ander roerend en onroerend goed Is ont staan? Welke omvang had die scha de? 3. Is er naar het oordeel van de bewindslieden geen reden tot vergoe ding van de ontstane schade ook in de persoonlijke sfeer waartegen men zich naar bljjkt bezwaar lijk kan verzekeren? België won in voorronde om worldcup van IJsland In een voorwedstrijd voor de world cup heeft een Belgisch voetbalteam vandaag een IJslandse ploeg met 52 verslagen. In de lente van 3958 zal de Ko ninklijke Deense Automobielclub het grootste hotel van het land met 360 kamers in gebruik stellen op een terrein bij het station Vesterport. De parterre en de eerste etage van het gebouw krijgen parkeeraccomodatie voor 250 auto's, terwijl elders een theater en kantoren ingericht zullen worden. OPBOUW REEDS VERGEVORDERD CONTACT BEDRIJF-GEBRUIKERS Met telefoonautomatisering Hulst wordt dit jaar begonnen Het is verheugend te kunnen vast stellen, dat de P.T.T.-leiding er naar streeft om aan de Wensen van de ge bruikers van de P.T.T.-dienst tege moet te komen. Een uitvloeisel daar van is de totstandkoming van de P.T. T.-raad (een landelijk college) en de P.T.T.-kamers (regionaal). Ook in onze provincie bestaat een P.T.T.-lta- mer, welke zoals destyd gemeld, werd geïnstalleerd door de directeur- generaal der P.T.T., ir. J. D. H. v. d. Toorn. De taak van de raad bepaalt zich tot het geven van advies in alle zaken van algemeen P.T.T.-beleid. Tevens is zij orgaan van overleg tussen leiding en gebruikers. De P.T.T.-kamers functionneren analoog, zij het dan, dat zij zich meer beperken tot aange legenheden van regionale aard. In de raaci en de kamers zetelen uit sluitend „outsiders" van de P.T.T. De verschillende maatschappelijke groe peringen zijn er in vertegenwoordigd. Zo heeft de minister van verkeer en waterschap op voordracht van Ged. Staten in de Zeeuwse kamer benoemd de herenK. van Everdingen, lid van het dagelijks bestuur van de kamer van koophandel en fabrieken voor de Zeeuwse eilanden te Middelburg, te Vlissingen, tevens voorzitter van de P.T.T.-kamer voor de provincie Zee land; P. Blommaert, lid van het da delijks bestuur van de kamer van :oo'phandel voor Zeeuwsch-Vlaande ren te Terneuzen, te Sint-Jansteen; mr. J. F. G. Schlingemann, secretaris van de Zeeuwse landbouwmaatschap- pij te Goes; A. L. S. Lockefeer, bur gemeester van Hulst; J. L. van Leeu- ven, burgemeester van Brouwersha- burgemeester wen, burgemeester v, ven; J. C. W. Jobse, van Rilland-Bath. Als secretaris is een P.T.T.-ambtenaar toegevoegd, nl. de referendaris 2e klas P. A. Dansen te Middelburg. Teneinde op eenvoudige wijze het con tact met P.T.T. te houden worden de vergaderingen bijgewoond door de topfunctionarissen van P.T.T. in Zee land: de directeur van 't telefoondistrict, ir R. Diks en de directeur van het post- district, de heer P. J. Waale. Het is de bedoeling, dat wensen, wel ke bij een bepaalde groep gebruikers leven, via de vertegenwoordiger van die groep in de kamer worden be kend gemaakt en besproken. Voor- en nadelen kunnen worden overwogen en zonodig direct 'door de P.T.T.-lei ding worden toegelicht. Deze zal, in dien zulks mogelijk is, aan de wensen van de kamers tegemoet komen. Kan dit niet, dan worden de redenen aan de kamer medegedeeld, welke daar aan bekendheid kan geven. Het on derling begrip tussen gebruikers en de P.T.T. zal hierdoor worden bevor derd. Het ligt niet in de bedoeling, dat de P.T.T.-kamers incidentele klachten behandelen. Dit blijft behoren tot de competentie van de betrokken P.T. T.-directeuren. Klachten en wensen van algemene aard daarentegen kun nen aan het secretariaat van de P.T. T.-kamer; Lange Noordstraat 48 te Middelburg worden gezonden. Het werk van de P.T.T.-kamer in on ze provincie heeft inmiddels al resul taten opgeleverd. Zo heeft zy er de hand in gehad, dat met de automati sering van de telefoondienst te Hulst welke in verband met de huidige om standigheden aanvankelyk was uitge steld, toch dit jaar nog een aanvang wordt gemaakt. De overige plaatsen in dit deel van Zeeland zullen naar alle waarschijnlijkheid het volgend jaar volgen. Brug der samenwerking Nederland behoort tot de landen, die het verst zijn gevorderd met de opbouw van hun inzendingen op de aanstaande wereldtentoonstelling te Brussel. De ruwbouw van de Neder landse afdeling zal in oktober voltooid zijn. Begin september gaan de gras zoden op de zeven meter hoge dijk, die dwars over het terrein loopt. Met de bestrating van het grote voorplein wordt een dezer dagen een aanvang gemaakt. De fundatie van het carillon fs gereed en de volgende maand zul len de bloembollen worden geplant. Op de dag van de opening 17 april 1958 zullen duizenden bloemen het terrein sieren. Er werken op het ogenblik ongeveer 150 arbeiders op de Nederlandse afdeling. Het interieur-ontwerp voor het ont vangstcentrum en het paviljoen ge wijd aan het koninkrijk der Neder landen wordt gemaakt door de Haag se binnenhuisarchitect S. Aardewerk. Zoals bekend, komt langs het gehele front van de hoofdingang een glas-in- beton versiering van Daan Wilschut, 's Avonds zal deze versiering van bin nenuit verlicht worden. Sultan van Marokko straft politieke tegenstanders De Marokkaanse regering heeft de bezittingen van 193 personen, allen vijanden van Sultan (thans: koning) Mohammed V geblokkeerd. „In landsbelang" kunnen de ge noemde 193 personen slechts met spe ciale toestemming van de minister van binnenlandse zaken over hun ei gendommen beschikken. Bovenaan de lijst staatde oud grootvizier El Mokri, die eens sultan Mohamed V op de troon hielp, doch later medewerkte aan zijn verban ning. Ook de vijf zoons van de overleden pasja van Marrakech, El Glaoui, de grote tegenstander van Mohammed V, worden genoemd. Zij worden sinds mei in hechtenis gehouden. Ook op de lijst staan voorts alle leden van het „comité van dertien", dat de politie ke strijd tegen de sultan leidde een strijd die resulteerde in twee jaar ballingschap. Ditzelfde geldt voor alle gewezen ministers van de afgezette sultan-Bgn Arafa, die bij de gratie der Fransen heerser was gedurende de balling schap van Mohammed V. Kotter aangevaren door Duitse logger In de nacht van dinsdag op woens dag zijn de zes opvarenden van een Amsterdamse visserskotter „Am. 17" in IJmuidcn aan land gegaan na een angstig avontuur op de Noordzee te hebben beleefd. Het scheepje werd namelijk dinsdagochtend tijdens hot vissen geramd door een op volle snel heid varende Duitse motorlogger, die later bleek de „Rudolf Wendt" te zijn. De aanvaring veroorzaakte zulk een schok, dat de stuurman een arm brak en de overige vijf bemannings leden allen min of meer gewond raak ten. Bovendien kapseisde de kotter bijna, maar als door een wonder richtte het scheepje zich weer op. Schipper D. Varkevisser deelde mee aan te moeten nemen, dat men op de brug van de Duitse logger de kot ter niet heeft gezien. Jf1 als briljanten Wie de hoofdingang betreedt, komt ïtvangstruimte van ongeveer De grote hal, waar de inzending betreffende het koninkrijk der Neder landen een plaats krijgt, sluit aan op het ontvangstcentrum. Deze inzending is er een vol symboliek. Ze wordt be heerst door drie verticale elementen die van het plafond afhangen, Neder land, Suriname en de Nederlandse Antillen voorstellend. Op deze pylo nen zullen toepasselijke afbeeldingen worden aangebracht. Verder zijn er ruimten in uitge spaard. waarin voorwerpen zullen worden tentoongesteld, die kenmer kend zijn voor ae verschillende rijks delen. De pylonen hangen boven een vijver van ongeveer 27 vierkante me ter en worden in het oppervlak daar van als eenheid gereflecteerd. Op een der hoeken van de vijver komt een marmeren blok met een bovenvlak van negen meter in het vierkant. Een wereldkaart, die op het bovenvlak wordt aangebracht geeft de geogra fische positie van het koninkrijk der Nederlanden weer. „Voorouder-palen" vormen de blik vangers van de inzending over Nieuw- Guinea, waar aandacht wordt ge vraagd voor het ontwikkelingswerk in dit gebiedsdeel, voor onderwijs, ge zondheidszorg, transport, en indus trialisatie. Ongeveer 2,5 meter boven dit alles verheft zich de brug der sa menwerking. Vandaar heeft men uit zicht op een wand, die de samenwer king nationaal en internationaal tot onderwerp heeft. Dit verhaal-in- beelden omvat zowel Nederland's strijd tegen het water, als onze bij drage aan Benelux en andere vormen internationale samenwerking. De brug eindigt bij de rotonde der ver ten, een cylinder met een middellijn van 8 meter, aan de buitenzijde be kleed. In deze cylinder worden voor stellingen bijeengebracht, ,die laten zien dat Nederlanders door de eeuwen heen over de wereld zijn uitge zwermd. Verder komen hier grote dio rama's gewijd aan Nederland, Suri name, de Nederlandse Antillen en Nieuw-Guinea. Franse boeren ontevreden over regeringspoütiek Woensdag ontstond er grote poli tieke spanning, welke tot gevolg kan hebben, dat de Franse regering spoe dig omvergeworpen wordt of, dat haar politiek van soberheid in de strijd tegen de inflatie verlamd zal worden. De boerenbond heeft er bij de leden van de Nationale Vergadering op aangedrongen de regering ten val te brengen, wanneer deze weigert ver andering te brengen in haar land bouwpolitiek. De belangrijkste ontwikkeling was, dat het bestuur van de conservatieve partij (de onafhankelijke en boeren groep, welke 103 leden in de Natio nale Vergadering heeft) besloot de eisen van de boeren geheel en al te steunen, ook die van een spoedige bijeenroeping van de Nationale Ver gadering en van hogere prijzen voor tarwe en melk. Leiders van de con servatieve partij hebben woensdag avond besprekingen gevoerd met mi nister Bourgès-Manoury. De boeren beweren, dat zij reeds de steun hebben van 230 leden van de Nationale Vergadering. Van der Sluys nummer 45 in ronde van Catalonië Daan de Groot en Wout Wagtmans gaven op De zesde etappe van de ronde van Catalonië is gewonnen door de Belg Couvreur. Tweede en derde waren respectievelijk onze landgenoten Mies Stolker en Leo van de Pluym. De Zeeuw Bram van der Sluys klasseer de zich met een aantal andere ren ners, onder wie Iturat, zesde. Hier mede heeft Van der Sluys de vijfen veertigste plaats in hét algmeeen klassement veroverd, waarin hij eerst de vierenzestigste plaats bezette. Stolker bezet in het algemeen klas sement de negenentwintigste plaats en Van de Pluym de zesenveertigste. Eerste in het algemeen klassement is de Spanjaard Bahamontes. Daan de Groot en Wout Wagtmans hebben de stryd moeten opgeven. WEER VERRASSINGEN OP KOMST? Fortuna en Feijenoord zijn tot de winst in staat Nu ook op de tweede competitiedag de uitslagen in de ere-divisie weinig houvast hebben geboden en clubs, waarvan hoge verwachtingen werden gekoesterd, nog zonder punten aan de staart van de ranglijst bengelen, is het wel lastig te blijven geloven in de kracht van favoriete clubs als b.v. Fortuna, Feijenoord en P.S.V. En toch zullen we ons andermaal aan de voorspellingen moeten wagen bij het derde van het uit 34 bedrijven be staande stuk, dat voetbalcompetitie heet. De eerste thuiswedstrijd van NAC wordt gespeeld tegen Rapid JC en we verwachten, dat de Bredanaars zij het met veel moeite aan het lang ste eind zullen trekken. Fortuna Sparta, met waarschijnlijk legio duels tussen Bram Appel en Rien Terlouw, is een geheel „open" strijd, waarbij het dus ook geenszins zou verwonde ren als de Fortunezen de eerste winst boekten. GVAV, dat tot heden ver raste met twee overwinningen en deel van het leiderskwartet uitmaakt, krijgt het in Den Bosch bij BW ze ker niet cadeau, maar gezien ,de niet al te hechte BW-defensie wat mis sen de Bossenaren Krijgh zit er voor de Groningers toch minstens wel één puntje in. Bij AmsterdamDOS zijn we geneigd de Utrechtenaren on danks het nadeel van de uitwed strijd als favoriet te tippen, ten zij de Munck wegens zijn zondag opgelopen blessure verstek zou moeten laten gaan. Feijenoord, dat al heel vroeg met spelerspech suk kelt, zal toen van Blauw Wit moe ten winnen om in de running te blijven. Noad, de wisselvallig spe lende Tilburgers, zullen de handen meer dan vol krijgen aan het be zoekende ADO. Toch geven we de Hagenaars weinig kans er geheel zonder kleerscheuren af te komen. De uitslag van WVMW, een echt zuidelijke derby, staat geheel in het teken der twijfelachtigheid en ver van een puntenverdeling zal het hier wel niet blijven. Elinkwijk zal te gen Sportclub Enschede wel geen al te hoge verwachtingen koesteren en eerlijk gezegd zien we Abe c.s. hier gemakkelijk de volle winst inpalmen. Bij de big-match AjaxPSV hangt natuurlijk veel af van het al dan niet meespelen van Trevor Ford. Is dit wel het geval, dan zullen de Ajax- ieden hard moeten ploeteren om hun leidersplaats te kunnen behouden. Een punten verdeling lijkt hier een re delijke voorspelling. NACRapid JC 1; FortunaSparta 1; BWGVAV 3; AmsterdamDOS 2; Feijenoord—Blauw Wit 1; Noad ADO 3; WV—MW 3: Elinkwijk— SC Enschede 2; AjaxP3V 3. Feuilleton door iarp Rrelnn Smith 66 Ann begon met afgewend gelaat de kopjes en schoteltjes op tv ruimen. Ze voelde zich ellendig, maar begreep dat zé, hoe dan ook, moest trachten, een nieuw leven te beginnen. Ze moest proberen, Joc te vergeten. O, als ze maar,... Nu ja, wat had het voor zin erover te piekeren Ze draai de immers aldoor in hetzelfde krin getje rond. Er zat niets anders op„ dan Joe uit haar gedachten te ver bannen. 1 Op hetzelfde ogenblik hield Joe, zit tend bij een flauw brandend vuurtje en wachtend op de klokslag van tie nen om Madeleine haar slaapmiddel te geven, zich in gedachten met Ann bezig. Hij wreef vermoeid met de hand over het voorhoofd. Madeleine was hem een raadsel. Ze lag maar in bed, slap en lusteloos, terwijl er on ophoudelijk tranen over haar wangen stroomden, die ze niet scheen te kun nen stuiten. Haar eigen dokter was 'n week lang elke dag naar haar ko men zien. Af en toe hield ze wel plot seling op met schreien en staarde dan heel afwezig naar het plafond. Ais men haar aanraakte of tot haar sprak, bewoog ze zich niet en gaf evenmin antwoord. Een verpleegster zorgde voor haar, terwijl de buurvrouw elke dag de jon gens meenam, die ze pas weer terug bracht, als ze naar bed moesten. Ma deleine wilde niemand anders bij zich hebben dan Joe. Als hij naast haar zat hield ze zijn hand vast en zei niets, maar viel tenslotte in slaap. Zodra ze ontwaakte, keek ze of hij er wel was. Alles was zo plotseling gegaan. Joe was de beloofde paar dagen gebleven, ofschoon hij er naar hunkerde tc ver trekken. Hij vond het vervelend, dat hij geen andere kleren bij zich had en zei Madeleine, dat hij weer naar huis moest. Toen hij bezig was in te pak ken, had zc eensklaps, uitgeroepen: „Dus je gaat weg... voor goed? En een blik op haar gelaat had hem over tuigd, dat het vooruitzicht haar erg ontsteld moest hebben. „Ja," had hij geantwoord, „maar ik weet nog niet waarheen. Misschien naar de Verenigde Staten of Canada." Dat zou. dacht hij, van Ann afhangen. „Ik moet heus gaan, Madeleine." had hij er vastberaden aan toegevoegd. De volgende dag was ze flauw ge vallen en hij had veel moeite gehad om haar weer bij te brengen. Daarna was ze gaan schreien. Natuurlijk was hij toen niet ver trokken. Hij had wel zes maal gepro beerd Ann te schrijven, maar alle on voltooide brieven weer verscheurd. Kon hij maar gewoonweg zeggen: „Ik heb ontdekt, dat jij me liefhebt, en wist al, dat ik van jou hield!" Als hij zich toch eens had vergist... Ten langen leste had hij besloten maar te wachten tot hij weer naar Ann kon gaan, haar in zijn men.,. Ann kon gaan, haar in armen ne- De klok sloeg tien en hij ging naai; boven. Madeleine was wakker. „Ik dacht da^ je het had vergeten. Joe lachte even. Ze nam enigszins huiverend het medicijn in. „Ja, lekker is het niet," gaf hij toe, „maar je zult het gauw niet meer nodig hebben. Binnenkort ben je er weer helemaal bovenop." Hij had het gevoel alsof zijn stem niet bijster overtuigend klonk. „Geloof je dat heus?" vroeg ze, on- uitsprekelilk lusteloos. „Natuurdjk," antwoordde hij, haar t Attvei teutte) bemoedigend op de hand kloppend. Toen schrok hij even van de kracht, waarmee ze zijn vingers omklemde. „Blijf bij m_-, tot ik slaap," ver zocht ze. Terwijl hij zo naast haar zat, keek hij naar haar mager wit gezicht en maakte zich een beetje ongerust over de jongens. Dit was geen gezond leven voor hen en ze waren alles wat Made leine bezat. Toch scheen er weinig echte vertrouwelijkheid tussen moe der en kinderen te bestaan. Madeleine zei altijd, dat ze maar moesten gaan spelen en geen van de twee bleek zich veel om zijn moeder te bekommeren. Integendeel vonden ze het blijkbaar prettig, de hele dag bij mevrouw Har- ris te mogen blijven. De volgende morgen ging hij met de huisdokter weer naar Madeleine toe. Ze sliep; om haar mond lag een droevige trek. „We zullen haar maar niet wak ker maken," zei dokter Eindlater droogjes, terwijl hij naar het venster liep. „Ga je met haar trouwen?" vroeg hij eensklaps. Joe sprong op. „Lieve hemel neen! Hoe kom je daarbij „Óch van horen zeggen Hier in de buurt geloven ze het algemeen." Joe kreeg een kleur. „Het spijt me voor haar. maar... maar ik heb nooit aan een huwelijk met Madeleine ge dacht," zei hij stijfjes en met niet ge heel verklaarbare tegenzin. „Niet?" vroeg de ander glimla chend. „Ik geloof anders dat onze patiënte het wel verwacht." „Nonsens!" barstte Joe uit. „Er is nooit sprake geweest van een huwe lijk. We zijn alleen maar goede vrien den. Ik ben... nu ja, je herinnert je ongetwijfeld de omstandigheden waar onder haar man is gestorven. Ik was de enige overlevende. Welnu, ik heb me altijd verantwoordelijk voor het gebeurde gevoeld." „Dat is grote dwaasheid!"zei dok ter Findlater snel. „Misschien wel," gaf Joe met een vaag handgebaar toe. „In elk geval ga ik met iemand anders trouwen." Op dit ogenblik werd er geklopt en trad de verpleegster binnen. „Ik stoor toch niet, dokter?" vroeg ze bedeesd. „Helemaal niet, zuster," zei dokter Findlater zachtjes. „Onze patiënte schijnt te slapen en slaap is het bes te geneesmiddel, zodat we haar met rust zullen laten. Kunnen we niet sa men naar beneden gaan. Adamson?" „Natuurlijk," antwoordde Joe Toen het verpleegstertje, na wier komst Madeleine wel zeer plotseling was ontwaakt, weer naar beneden kwam, stond Joe in de voorkamer somber uit het raam te staren. Wat was hij een dwaas geweest! De laat ste tijd was het hem wel opgevallen, dat Madeleine zich tc veel aan hem vastklampte, maar dokter Findlater had er geen doekjes om gewonden. „Ze heeft het op jou gemunt met al dat vertcpa van hulpeloosheid. Toen ze me miduen in de nacht liet roepen, heb ik zoiets al voorzien. Er was mpt die jongen niets bijzonders aan de hand. Ik werd gewoonweg woedend Zij en ik hebben als kat en hond ge vochten. Ik geloof, dat ze noch om die kinderen noch om iemand anders geeft. Ze heeft alleen belangstelling voor zichzelf." (Wordt vervolgd) f Advertentie i Als U tot dusver zonder resultaat tabletten, poeders enz/ gebruikte om van Uw maagklachten af te komen, neem dan nti de frappant werkende RABRO MAAGTABLETTEN. Het grote succes van RABRO is tweeledig. In de eerste plaats is de samenstelling gericht op een veelzijdige werking, zodat zuurbranden en pi|nen verdwijnen. Bovendien brengt RABRO een blij vende verbetering. En dat is wel het allerbelangrijkste I j. RABRO COMPANY H.Y. O QQ P" 50 ««"«teo I I üiuu nok in orotere ol I NIJMEGEN HOLLAND Iklemereverp.kki 1 Verkrljghin

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 4