MAGGI Grootse jubileumtentoonstelling „Het Nederlandsche Trekpaard" Verkeersproblemen zwaartepunt in Zeeuwsch-Vlaanderen DU BIMNPIM BAKKERS BELOOFDEN TEXTIEL DOOR MIDDEL VAN ZEGELS Ossestaartsoep ZEEUWSE ARBEIDERSKUNST- KRINGEN VORMEN FEDERATIE 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 4 SEPTEK 'ER 1957 OP 10 EN 11 SEPTEMBER IN DEN BOSCH Zeeuwse hengsten weer favoriet voor begeerde nationale titel DE KONINKLIJKE vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" houdt op 10 en II september aanstaande haar 25ste nationale tentoonstelling. Deze Jubileumtentoonstelling is tevens de 16e, die in de veemarkthallen van Den Bosch wordt georganiseerd. Deze grootste Nederlandse koud- blocdshow belooft bij de viering van dit zilveren jubileum een trek- paardenevenement van bijzondere allure te worden. Vooral de tweede dag, waarop zoals vanouds de uitslagen bekend worden gemaakt, zal een feestelijk karakter dragen. En wat de uitslag zelf betreft: uit Zeeland komen twee prominente hengsten naar de tentoonstelling, die een goede gooi naar de nationale titel zullen doen: Guido uit de Kluis van de firma D. Timmerman uit Kattendijke en Successeur van de Stallen De Dobbe- laere uit IJzendijkc en A. Cutsman uit Biervliet. Hun voornaamste tegen standers komen uit Limburg, zodat het er veel van weg heeft, dat het zoals zo vaak wederom een LimburgsZeeuwse aangelegenheid wordt. Er zullen meer dan 430 trek paarden worden geëxposeerd, die tezamen een waarde van twee miljoen gulden vertegenwoordi gen. Zij zijn onderverdeeld in tien rubrieken hengsten en mer- riën, die weer uiteenvallen in grote, midden en kleine maat, zodat er dertig categorieën zijn. Waarschijnlijk zal prins Bern- hard, de voorzitter van het ere- comlté, een bezoek aan deze ju bileumtentoonstelling brengen. In ons land, met zijn vele kleine boerderijen, neemLhet trekpaard nog steeds een belangrijke plaats in. Al ls sinds de oorlog het aantal trek paarden in Nederland van 300.000 tot 200.000 verminderd: de gebruikte trekkracht van paarden is in Neder land nog tweemaal zo groot als de mechanische. En cr mag worden aan genomen, dat de vermindering van de trekpaardenstapel niet in dezelfde lijn zal voortgaan als in de afgelopen jaren het geval is geweest. Boven dien heeft de stamboèkfokkerij in de zelfde periode, gedurende de af gelopen twintig jaar grote vorde ringen gemaakt. Het ledental van het „Nederlandsche Trekpaard" verdub belde zich in deze periode van 5500 tpt 11.000! Zeeland, de provincie met het op één na hoogste ledental van de vereniging, gaf eenzelfde gunsti ge ontwikkeling te zien: in 1933 telde „Het Nederlandsche Trek paard" in ons gewest 1137 leden en eind 1956 was dit aantal 2247. Van de 300.000 trekpaarden van voor de oorlog waren er circa 25.000 ingeschreven in de stamboekregisters. En waar de kwantiteit verminderde, steeg de kwaliteit! Want op de 200.000 van "thans zijn er 35.000 stamboekpaarden. Er is dus een be langrijke verschuiving van het niet- stamboek naar het stamboek waar te nemen. De boeren van grotere be drijven hebben trouwens nimmer hun belangstelling voor deze stamboek fokkerij laten varen. Export Ook voor de export blijft dc stam boekfokkerij van grote betekenis. Se dert 1947 is voor 60 miljoen gulden aan trekpaarden geëxporteerd. De stamboekvereniging legde hiervoor de grondslag. De vele successen, die vanuit Nederland geïmporteerde paarden in het buitenland behaalden, hebben Nederland een uitstekende naam als paardenfokkend land be zorgt. Groot is trouwens weer de buiten landse belangstelling voor deze 25ste nationale tentoonstelling. ~üa n en occt Tumult in Veere door Wim Abeleven. De in Veere woonachtige auteur Wim Abeleven vond in Oostburg de uitgeverij A. C. Beerman bereid zijn geschrift „Tumult in Veere" te boek te stellen en in kloek formaat de we reld in te zenden. Of het ver zal ko men mag betwijfeld worden. Het is een in wat brokkelige stijl geschre ven verhaal, waarin de auteur de ze ven oude beelden van de heren en vrouwen van Borssele en Bourgondië uit het museum „De Schotse Huizen" plus zeven nieuwe beelden, die na de restauratie in de gevel van het Veer- se stadhuis werden aangebracht, tot leven laat komen. Een dankbare aan leiding tot het scheppen van een se rie voor de hand liggende gebeurte nissen: ..Verleden en Heden" ont moeten elkaar, de misstanden bloeien welig op en reeds na de tiende blad zij voelt men aankomen waar het op uit zal draaien. Jawel, de auteur heeft alles gedroomd .Indien hij er in geslaagd zou zijn althans nog een beetje oorspronkelijk te dromen, zou men hem gaarne het niet bijster ori ginele procédé vergeven, maar ook dat is niet het geval. „Tumult in Veere" ls blijven steken tussen een kindervertelling en een sprookjes boek, zoals dat gelezen zou kunnen worden door de jeugd „van acht tot tachtig". Het werd geen van beide, werd vlees noch vis. De auteur hing deze ganse geschiedenis op tegen het décor van het pittoreske en bij velen geliefde Veere en was ongemeen kwistig met lokale kleur. Zó kwistig, dat hij op bladzijde veertien niet kan nalaten in een „terzijde" op te mer ken: ..Nu moet ik U even vermelden, dat mijn vrouw en ik de laat.<fte tien jaren zeven grote openluchtspelen geschreven en geregisseerd hebben"... Abeleven verzorgde zelf de preten tieloze en dus passende illustraties. v. B. Het bestuur van de vereniging stelt zich op het standpunt, dat het aan tal trekkers op de bedrijven niet In een dergelijke mate zal blijven toe nemen, zoals dat in de afgelopen 20 jaar het geval is geweest (met 60.000). Per „tractor" verdween er dus 1*A paard. Tijdens een gistermiddag In Den Bosch gehouden persconferentie gaf de voorzitter, de heer J. A. Stols uit Sint-Philipsland, als zijn mening, dat er geen sprake van ls, dat deze tendens zal voortgaan. „Voor het paard blijft er altijd een plaats over", aldus de heer Stols, die hierbij wees op de belangstelling voor de stamboekfokkerij in het bij uitstek gemechaniseerde Ame rika. De rol die het paard op het boeren bedrijf vervult is niet weg te denken. Het doel, zoals de oprichters van 1914 dat voor ogen stond, wordt door de huidige bestuurderen van „Het Ne derlandsche Trekpaard" met dezelfde wellicht nog groter liefde en enthousiasme nagestreefd. Dat doel is de verbetering van de trekpaarden/okkerij. Omdat de stam boêkfokkerij door de kennis van af stamming, bloedlijnen en fokpresta- ties tot een beter ras leidt. Omdat het stantboekpaard een hogere fokwaar de heeft. Omdat de stamboekpaarden een belangrijke meerwaarde hebben. De gemiddelde prijs van een voljarig niet-stamboekpaard Is f1200, dat van eenzelfde stamboekpaard f 1700 tot f 1800. Omdatnog veel meer. Men denke maar aan de export. Programma Op de eerste dag vinden de keu ringen in de verschillende categorieën plaats. In de namiddag worden de „fokgroepen" en de „merriën met af stammelingen" gakeurd. De tweede dag begint met de keu ringen van de hengsten met afstam melingen en de vierspannen. Daarna volgt de spectaculaire eindstrijd om de nationale kampioenschappen. De middag wordt om twee uur ge opend door de koninklijke harmonie „'s-Hertogenbosch" in gala. Direct daarop is er het grote défilé van alle bekroonde paarden, kampioenen en oud-kampioenen. Om kwart over drie begint een feestelijke demonstratie door de plattelandsjeugd van Neder land. Zevenhonderd jongeren, van de drie boerenjeugdorganisaties, die in een dergelijke manifestatie voor het eerst samenwerken, zullen de trek paardenfokkers een massale hulde brengen. De afdeling Noord-Oost Pol der geeft voorts een bijzonder attrac tief nummer „Hongaarse Post". Te voren wordt de grote show van de in massa aandravende vier-, acht-, zes tien- en waarschijnlijk tweeëndertig spannen merriën gegeven. Als besluit zal de Koninklijke Mili taire Kapel, aangevuld met 't Jacht hoornkorps uit 's-Hertogenbosch, al len in ceremonieel tenue, onder lei ding van majoor Rocus van Yperen een daverende taptoe geven. Het ziet er naar uit, dat deze zilveren jubi leumtentoonstelling een glorierijk hoogtepunt zal worden In de geschie denis van 25 nationale tentoonstel lingen. ECONOMISCHE POLITIERECHTER MIDDELBURG „Klanten hadden geen voordeel", zei verdachte Voor de economische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, stonden dinsdagmorgen terecht de brood- en banketbakkers J. V. uit Axel en C. D. uit Zaamslag. Zij had den gedurende december 1956 en ja nuari 1957 spaarzegels van 0,20 geleverd voor elke gulden, die hun klanten voor beschuit van een be paald merk besteedden. Wanneer de klanten een bepaald bedrag aan ze geltjes bij elkaar gespaard hadden, konden zij die opsturen naar de Stich ting ter bevordering van de afzet van kwaliteitsprodukten voor de bakke rij, koifweg S.K.B. genoemd, waar van men dan een textielpakket van f 15,winkelwaarde voor een tien tje toegezonden kreeg. Het ging er mi maar om, of hier voordelen wer den gegeven dan wel beloofd. De bakkers vonden het niet. Zij vertelden, dat er veel belangsteling» voor dit stelsel bestond en dat de om zet van de produkten toenam. Van zelfsprekend is het er de stichting om begonnen om haar omzet te verho gen, maar om voordeel gaat het niet, omdat ieder ander, die f 10,naar de SKB stuurt, eveneens een pakket toegezonden krijgt. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mieror>. merkte op, dat de bakkers een pakket be loofden. Zij deden dus beloften van voordelen, aldus de officier, die op merkte, dat zij hiermee de verorde ning sanering bakkersbedrijven over traden. Mr. Schenkenburg eiste een boete van f 10,of 2dagen. Uitvoerig ging de raadsman, mr. Nyslng uit Zwolle, op de zaak in. De raadsman kwam tot de conclusie, dat er geen voordelen gegeven of beloofd worden. De politierechter zal schrif telijk uitspraak doen op 10 september a.s. Melkverkoop Tijdens deze zittinp- kwamen ook enkele melkhandelaren voor de groe ne tafel, die in strijd hadden gehan deld met de bepalingen betreffende verkoop van melk. De landbouwer P. M. van W. uit Hontenisse moest zich verantwoorden omdat de fabriek der coöperatieve vereniging, waarvan hvj voorzitter is, onvoldoende gesterili seerde melk ten verkoop aangeboden, had. Een deskundige verklaarde, dat de kroonkurken van. de flessen niet stevig genoeg waren aangebracht. De ofricier eiste een boete van f 600. De politierechter nam deze eis over, maar bracht f 400 voorwaardelijk in rekening met een proeftijd van twee jaar. 20 PCT WATER Tijdens de verkoon van melk door de melkverkoopster A. F. te Haamstede was men tot de zowel voor controleur als voor verkoop ster optellend" ontdekking geko men dat zich 20 pet water in de melk bevond. De zoon van mevr. F., J. F., die de melk had rondge bracht, veronderstelde, dat deze bh' het koelen op de boerderij, waar hij ze gehaald had, te diep in het wa ter gestaan moest hebben. De officier stipte aan, dat de melk in elk geval niet in orde was. Alle omstandigheden in aanmerking ge nomen eiste mr. Schenkenberg echter een lagere boete dan gewoonlijk voor dit aanzienlijk hoge gehalte ge vraagd wordt, namelijk f 100 of 20 dagen, waartoe de politierechter con form veroordeelde, De melkhandelaar S. van H. uit Oudelande had de melk niet door een kraan geleverd, maar door middel van een schep. Voor de verschillende soorten melk had Van H. niet genoeg bussen. Conform werd hij veroordeeld tot een boete van f 6 of 2 daeen. Ten slotte gaf de voorraad melk van de landbouwer-melkveehouder L. A. te Koudekerke binnen twee uur een ont kleuring. Conform de eis moest A. f 40 betalen of acht dao'en hechtenis ondergaan. (Advertentie) EEN LEKKERE SOEP i VOOR WEINIG GELD Zoals de naam al doet verwachten is in deze soort extra vleesextract verwerkt. Een pikante soep voor fijnproevers. Andere voordelige Maggi soepen a 15 ct zijn KONINGINNESOEP HIJST-JULIENNE POULETSOEP GROENTESOEP TOMATENSOEP ASPERGESOEP KERRYSOEP WINDSORSOEP Piet Kraak gaat toch weer in Elinkwijk spelen Piet Kraak, hotelhouder te Zierik- zee en oud-doelman van het Neder lands voetbalelftal heeft zijn voet balschoenen toch niet voorgoed aan de wilgen gehangen. Naar wij verne men heeft hij besloten weer voor zijn laatste vereniging, Elinkwijk, te zul len uitkomen. Zondag a.s. zal men hem reeds weer onder de lat kunnen zien, wanneer Elinkwijk voor de ere divisie een wedstrijd speelt tegen de club van Lenstra, S.C. Enschede. De heer Kraak blijft in Zierikzee woon achtig. Coureur bij botsing op racebaan gedood In een van de eerste ronden van de 500 mijls race voor merkauto's ls te Darlington een botsing van drie auto's voorgevallen, waarbij de be kende Amerikaanse coureur Bobby Myers gedood is. Twee andere cou reurs werden gewond. De race is een uur onderbroken geweest, terwijl de drie autowrakken van de baan werden geruimd. De beide gewonden zijn Fon- ty Folck en Paul Coldsmlth. Piet Rentmeester eerste in wedstrijd bij Lillo De Zeeuwse renner Piet Rentmees ter uit Yerseke heeft in Lillo bij Antwerpen een wielerwedstrijd over 120 kilometer gewonnen in de tijd van 3 uur en 27 minuten. Tweede werd Adrie Rokx, derde J. van den Klundert. De eerste Belg, P. Jacobs, bezette de vierde plaats. Uitslagen zomeravondvostbal Rayon Middelburg: Pingelaars- Stavast 71; FocusKraaien 10. Rayon Vlissingen I: PZEMCoal I 15. Coal kampioen; PVS IPZEM 2—1; GPCSBLV 2—0. Rayon II: PVS II—WW 4—0. Na val van trap overleden De heer A. de G. te Sas van Gent viel na thuiskomst van de Sasse ker mis, toen hij nog even naar beneden ging, van de trap. Bewusteloos bleef hij onderaan de trap liggen. De in middels gewaarschuwde buren riepen dokter Puylaert, die overbrenging naar het ziekenhuis te Sluiskil nood zakelijk achtte, 's Morgens om zeven uur is de heer De G. in het zieken huis zonder dat hij nog tot bewust- zyn is gekomen, overleden. EXAMEN Aan de Duitse Modeacademie te Düsseldorf behaalde de heer A. J. La- voolj jr., te Middelburg het coupeurs diploma voor dameskostuums- en mantels. KERKNIEUWS Mej. da. M. de Boer 25 jaar predikante Vandaag, woensdag 4 september, is het vijieiitwintig jaar geleden, dat mej. da. M. de Boer van Vlissingen we.d bevestigd als predikante bij de Algemene Doopsgezinde Sociëteit. Doiu.na De Boer werd in 1907 ge boren cn in 1931 proponente bij de Algemene Doopsgezinde Sociëteit. Zij diende eerst zeven ja'ar de doopsge zinde gemeente van Staveren en Moikwerum en vertrok op 3 septem ber 1939 vandaar naar Vlissingen. Op een latere datum zal dit jubi leum worden herdacht. Geref. Kerken Beroepen te Heiken: W. H. M. Reinders kand. te Apeldoorn; te Heinkenszand en te Zwartewaal-Abbenbroek H. J. Koffrie aand .te Ede. Aangenomen naar Wilsum (graafschap Bentheim Duitsland) K. G. Idema te Oud Beierland; naar Nieuwdorp: A. F. Goedendorp te Den Burg op Texel. EVANG. LUTH. KERK. Viertal te Haarlem: L. G. C. Grabandt te Leeuwarden. J. J. F. Herrmann te Alkmaar, H. Johannes te Vlissingen en D. Solinger te Purmerend. ACTIVITEIT VERGROOT Uitgebreid programma vastgesteld Tijdens een vergadering van de be sturen van Arbeiders Kunstkringen in Zeeland heeft men besloten te ko men tot een meer daadwerkelijke sa menwerking tussen de verschillende kringen met behoud van zelfstandig heid, wat betreft de samenstelling der programma's. Hierdoor is de Fe deratie van Arbeiders Kunstkringen in Zeeland officieel geworden. Deze samenwerking kan de afzon derlijke kringen financiële voordelen brongen, voornamelijk wat betreft de subsidies. Reeds heeft men de eerste vruchten van deze samenwerking ge plukt. Door bemiddeling van het ge westelijk arbeidsbureau te Tilburg ls namelijk voor het aanstaande seizoen het Zuidelijk Toneel geëngageerd. Deze toneelgroep zal in Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierikzee, Kortgene, Axel, Oostburg en Kruiningen voor stellingen geven van het toneelstuk „Nacht in de middag". De Arbeiders Kunstkring te Ter- neuzen had reeds een programma voor het komende seizoen vastge steld, zodat het Zuidelijk Toneel daar dit jaar niet zal optreden. De kringen Schouwen-Duiveland, Noord-Beveland, West-Zeeuwsch- Vlaanderen en Oost-Zuid-Beveland zijn pas dit jaar opgericht en begin nen dus hun eerste seizoen. In het geheel worden door de federatie dit maal 48 voorstellingen gegeven tegen vorig jaar 31. Gelet op de vergrote activiteit acht 't bestuur het niet onbillijk, wanneer men de verdeling van de overheids- JAARVERSLAG 19S6 KAMER VAN KOOPHANDEL Helikopterverbinding voldoet goed In het jaarverslag van de Kanier van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-VIaanderen over het jaar 1956, dat deze week is verschenen, wordt opgemerkt, dat het zwaartepunt van de werkzaamheden van de kamer op het gebied van het verkeer heeft gelegen. De ligging van het gebied brengt mee, dat zich tal van problemen voordoen met betrekking tot de verbindingen met overig Nederland, die elders niet voorkomen. In het verslag wordt verder herinnerd aan de te Goes gehouden vergadering van de samenwerkende Zeeuwse kamers in verband met de steeds nijpender wordende toestand bij de veerdiensten over de Wester- schelde. In verband hiermede heeft de Hierin werd erop aangedrongen te Kamer van Koophandel indertijd willen bevorderen, dat in de rïjksbe- oen adres gericht tot de minis-1 groting voor 1957 alsnog een post zou ter van verkeer en waterstaat, worden uitgetrokken voor de bouw doch aan het einde van het ver slagjaar was hierop nog geen antwoord ontvangen. Het adres had in het bijzonder betrekking op de toestand aan het veer KruiningenPerkpolder, omdat daar het aantal werkuren on danks de vergroting van de Moerdijkpont nog steeds zeer groot is. Naar aanleiding van het feit, dat de minister van verkeer en water staat in zijn memorie van antwoord te kennen heeft gegeven, dat alleen de bouw van één nieuwe boot door gang kon vinden, richtten de samen werkende kamers zich tegen het ein de van het jaar met een adres tot de Tweede Kamer. van een tweede nieuwe veerboot, zulks ter overbrugging van de huidi ge moeilijkheden. In het adres werd mededeling ge daan van het feit, dat een vertegen woordiger der kamer te Terneuzen een bespreking met een commissie uit de llaail der Waterstaat had bij gewoond, waar naar voren werd ge bracht, dat het zeker in de bedoeling lag pen tweede, zelfs een derde veer boot te bouwen voor hol v""" Bres- kensVlissingen. Op grond hiervan wei. lodig geoordeeld in Breskens een geheel nieuwe veerhaven ten westen -'an de bestaande haven, aan te leggen. In verband met het door prof. dr. J. F. Haccou samengestelde rapport over de vraagstukken van het ver keer in het gebied der kamer, wordt opgemerkt, dat onmiddellijk na het uitbrengen van het rapport in novem ber 1955 aan de directeur-generaal van de rijkswaterstaat een exem plaar werd toegezonden met het ver zoek over de inhoud daarvan een be spreking met hem te mogen hebben. Na herhaald verzoek was op het einde van het verslagjaar, dus ruim een jaar later, nog geen antwoord ontvangen. Voor een „hearing" over de inhoud van het rapport, die gepresideerd werd door de commissaris der konin gin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F C. de Casembroot, bestond in dertijd veel belangstelling. Het bleek daarbij dat alle sprekers van oordeel waren, dat een vaste oeververbinding voor Zeeuwsch-VIaanderen de enige oplossing zou aijn om uit het isole ment te geraken. Het college van Ged. Staten van Zeeland gaf aan dit waagstuk de hoogste prioriteit. In het overzicht van de werkzaam heden van de kamer wordt tenslotte nog melding gemaakt van de ophef fing van de halte Sluiskil van de Ne derlandse Spoorwegen en van het feit, dat de belangstelling voor de hplikopterverbinding AxelRotter dam vice-versa tijdens het verslag jaar fileef bestaan en dat op het einde van het jaar een groter toestel op deze lijn kon worden ingezet. subsidie aan de gewijzigde omstan digheden zou aanpassen. De heer J. Bliek uit Vlissingen is voorzitter van de nieuwe federatie, terwijl de heer C. Hoek uit Goes het secretariaat zal waarnemen. PROGRAMMA. Het programma voor het komende seizoen, voor zover dit reeds bekend is, luidt: Middelburg: 16 en 17 oktober, Zui delijk Toneel met „Nacht in de mid dag"; 4 december, Joods Cabaret mot Rolie Numan, Hans Krieg en Mira Krieg; in februari (juiste datum nog niet vastgesteld), muziekavond met André dc Raaff en Jacq. Schutte, Christine Spierenburg, Bert Robbe en Henk Porei; 2 en 3 april, Toneel groep Studio met het blijspel „Met gebruik van keuken". De toneelvoor stellingen worden gegeven in de Stadsschouwburg, de muziekavond en de cabaretavond in de Stads Concert en Gehoorzaal. Goes: 14 en 18 oktober, Zuidelijk Toneel met „Nacht in de middag"; in december, het Nieuw Nederlands Toneelgezelschap; in februari wordt een voorstelling gegeven van „De To verfluit" met medewerking van Auk- je Karsemeijer, Herman Emmink, Pierre Palla, Jules de Korte en Enny Mols-de Leeuwe; ln april geeft Stu dio een voorstelling. Terneuzen: 26, 27 en 28 december, gezelschap Johan Kaart: 15, 16 en 17 januari, gezelschap Kees Manders; 14, 15 en 16 april, de Schouwburg spelers. Verder ligt het in de bedoeling, dat in Terneuzen nog een drietal kinder voorstellingen wordt gegeven. Het programma voor Axel luidt: 15 oktober, Zuidelijk Toneel met „Nacht in de middag" en in februari nog twee of drie avonden. Het Zuidelijk Toneel komt verder met „Nacht in de middag" in Zie rikzee op 30 oktober, in Kortgene op 31 oktober, in Oostburg op 1 novem ber en in Kruiningen op 2 november. Studio bezoekt Zierikzee en Kort gene in februari en Oostburg in maart. Voor de tweede avond in Kruinin gen is nog niets vastgesteld. Het pro gramma van de Kunstkring te Vlis singen publiceerden wij reeds eerder. Van der Lijke achtste in Belgische koers De wedstrqd om de „Kleine prijs van Brasschaat" (59 deelnemers) is ge wonnen door Joseph Verachtert. Hij reed de 124 km in 3 uur en 15 minu ten. De Z ouw Van der Lijke klas seerde zich met Piet Haan. Plantaz, Jef Lahaye, Piet Maas, Hijzelendoorn en Hinsen ex aequo als achtste. Rik van Looy, de „keizer der ker- miskoersen", is dit seizoen nauwelijks te stuiten. Dinsdagmiddag breidde hij zijn imponerende overwinningen- reeks uit met een triomf in het inter nationaal zeer sterk bezette criteri um om de ..Grote priis van Bras schaat", waaraan 44 renners uit acht landen deelnamen. Van Looy reed de 150 km in 3 uur 26 minuten en 13 se conden. Lenstra toegevoegd aan centrale training Abe Lenstra is uitgenodigd om deel te nemen aan de centrale training, die wordt gehouden ter voorbereiding op de interlandwedsti-yd tegen Luxem burg op woensdag 11 september. De laatste biieenkomst ls vandaag In het sportDark „De Vliert" te Den Bosch. Lenstra kin daarop evenwel niet aanwezig zijn aangezien hij met SC Enschede een vriendsch" -°ü1ke wed strijd srieelt tegen Kaisers-Lautern. Ook Loner (NOAD) en Kraay fDOS) zijn alsnog ui^enodïgd voor de cen trale training.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 8