KAAS, FRITES- EN IJSZAKEN VOOR DE GROENE TAFEL WALCHEREN BEZWAREN TEGEN DANSEN IN CAFÉ TE BRUINISSE BEZWAREN TEGEN REGELING JAARWEDDE SECRETARISSEN WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1957 PROVINCIAL ls Z R R U W 8 COURANT ECONOMISCHE POLITIERECHTER MIDDELBURG Kostganger van de trap gegooid Kan men een bolletje kaas -/an een gulden of zeven „geringe eetwaar" noemen? Kan men het vergelijken met een pond pruimen of met een blikje leverpastei, dat men tijdens een zomers dagje-uit nog snel even aan een stalletje koopt, omdat men het boterhambeleg vergeten heeft? „Nee", zei de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, dinsdagmorgen, toen voor de Middelburgse economische politierechter de zaak behandeld werd tegen de koopman H. N. S. uit Middelburg, die op een zondag twee bollen kaas van f7 pn f4 verkocht had aan dagjes mensen, die verlegen zaten om beleg. Geen „geringe eetwaar" dus, aldus de officier, die een boete eiste van f6 of 2 dagen. Bovendien had de koopman zijn kazen in strijd met het ltaasbesluit niet van een juiste aan duiding voorzien. Hiervoor eiste de officier f 5 of 1 dag. De raadsman van S., mr. W. H. Vermaas, merkte aan de hand van een jurisprudentie betreffende een soortgelijke zaak op, dat uit de d vaarding niet gebleken is, dat het getrokken monster kaas bevatte. „Het was natuurlijk kaas", aldus pleiter, „maar het stond er niet in". Dat betreffende het tweede geval, terwijl mr. Vermaas in het eerste ge val de kaas toch wel als geringe eet waar wilde aanmerken. Mr. P. van Empel, de politierech ter, achtte het eerste feit bewezen. „Want verdachte geeft zelf toe, dat het over kaas ging en niet over groe ne zeep", aldus mr. Van Empel. „Wat het tweede feit betreft, ik gun U graag een dikke boterham, maar de bol kaas valt toch niet onder de ge ringe eetwaar", zei de politierechter, die in beide gevallen conform veroor deelde. De koopman Van H. uit Wisseker- ke had in zijn frites- en ijshuisje des avonds na zes uur ook snoep- waren verkocht. Van H. vertelde, dat hij dat tot een uur of zeven wel eens doet, maar voornamelijk ver koopt hij toch frites en ijs. "Als er iets anders bij deze twee lekkernij en wordt verkocht, dan moet men of de zaak na zes uur sluiten, of het andere niet meer verkopen", zei de officier, die tot een eis van f 6 of 2 dagen kwam. De politie rechter veroordeelde Van H. tot- een boete van f 6 subs 2 dagen hechtenis. De Vlissinger Van U. had woorden gehad met zijn kostjuffrouw, die hem vertelde, dat hij niet meer bij haar in huis moest komen. Toen hij dat toch deed verzocht de schoonzoon van de kostjuffrouw J. B. hem om weer te vertrekken. Toen dat niet gebeurde gooide B. v. U. de trap af. „Hij wilde me met een jeneverglas te lijf gaan", vertelde B. Conform de eis van de officier ver oordeelde de politierechter vei'dachte tot een boete van f 40 of 8 dagen, als- Zeeland in vergelijking met overig Nederland (Slot van i 1) in Zeeland laag, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Amsterdam. Dit zou ook met plichtsgevoel kunnen samenhan gen. Merkwaardig is dat griep en reuma hier echter veel voorkomen. Het inkomen van de Zeeuwse agra riër ligt hoog, vooral in Zeeuwsch- Vlaanderen, maar ook op Walcheren. Zeeland komt hier uit boven het grootste deel van ons land. Door de aanwezigheid van vele landarbeiders zijn de contrasten, met name in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, groot. Het lidmaatschap van boerenorga- nisaties is wijd verspreid, vooral op Walcheren, Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland. Voortgezet onder wijs wordt op Tholen en de rest van Noord- en Midden-Zeeland, in tegen stelling tot Zeeuwsch-Vlaanderen (verbindingen!) veel genoten. Wat betreft het aantal Zeeuwen, dat een landbouwopleiding heeft gevolgd, toont Zeeland ongunstige cijfers. -Al leen voor de bedrijven kleiner dan 5 ha komen wij op de derde plaats, voor de groter^ op de achtste en ne gende plaats. De volgorde binnen Zeeland is hier: 1. Noord-Beveland; 2. Schouwen-Duiveland, Zuid-Beve land, Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen; Walcheren en West-Zeeuwsch-Vlaan deren; 4. Tholen. Bij de jongeren wordt dit beter, zodat wat dit betreft Zeeland met Limburg aan de top staat. De medische verzorging wordt aan gegeven mot het aantal dokters per 100.000 inwoners. Alleen in Zeeuwsch- Vlaanderen (50) is dit laag, in de rest van Zeeland redelijk hoog (70). Het sociale peil hangt mede af van de aansluitingen op de openbare nutsbedrijven. Boerderijen die op de telefoon zijn aangesloten komen zeer frequent voor op Schouwen, de Be velenden en West-Zeeuwsch-Vlaan deren (30 procent), zeer weinig op Walcheren en Tholen (11 procent). De agrarische elektriciteitsvoorzie ning is in het algemeen hier vrij laag, maar sedert 1950 is daar veel aan gedaan. Hetzelfde geldt voor de watervoorziening, waar Schouwen- Duiveland met 85 procent (1950) aan de top stond. Het oosten van ons land komt er echter ongunstiger af. Het aantal 1- of 2-kamerwoningen is in Zeeland groot, maar kléiner dan in Noord-Nederland. Voor de boeren bevolking liggen de percentages ech ter gunstiger dan voor de „burgers". Het aantal boeken en uitleningen van bibliotheken ligt in Zeeland laag, namelijk op de tiende plaats. Tenslotte het bezoek aan „cultu rele" gebeurtenissen. Met 5,6 kaartjes per inwoner in 1954 ligt Zeeland het laagst; Nederland had toen het cijfer 10,3, Noord-Holland spande de kroon met 14,8. Vooral het bezoek aan sportgebeurtenissen en de bioscopen is hier gering. Hetzelfde geldt voor het aantal voetbalclubs, waar er blijkbaar bij de plattelandsbevolking minder behoefte is aan lichamelijke oefening. Maar ook hier is een ver- entering aan de gang. mede tot betaling van de civiele vor dering, groot f 153. W eggelopen De dienstbetrekking opgeven zonder toestemming van het Gewestelijk Ar beidsbureau mag nog altijd niet. Toch had mej. E. J. K. uit Middelburg er zich aan schuldig gemaakt, omdat zij, volgens haar verklaring, het bij haar werkgever niet meer kon- vol houden. De eis van f 30 of 6 dagen reduceerde de politierechter tot f 25 of 5 dagen. De metselaars C. R. en M. de J. uit Vlissingen stonden voor een zelfde feit terecht. De J. vertelde, dat zijn bang waren zonder werk te ko men, zodat zij hun „stekken" ergens anders gestoken hadden. „Maar als we kondep, gingen we onmiddellijk terug", deelde hij mee. Conform de eis werden beiden veroordeeld tot f 40 of 8 dagen. De handelaar D. van B. uit Arne- muiden moest zich verantwoorden omdat hij zijn visserjjprodukten had laten sohoonmaken in een huis, dat niet aangesloten was op de waterlei ding. Van B. laat de produkten voor zijn bedrijf bij verschillende gezinnen in de gemeente schoonmaken en om de betreffende werkk-~cht, die bo- Slachtoffer van ongeval ter aarde besteld Dinsdagmiddag werd te Rilland- Bath onder grote belangstelling de heer J. L. Engelaar, die vrijdagmid dag met zijn fiets tegen de auto van Wim van Est reed en op slag werd gedood, ten grave gedragen. Onder de belangstellenden waren ook Chef Pijnen en zgn echtgenote. De heer Pijnen legde uit naam van Wim van Est een krans. Namens de Algemene Nederlandse Agrarische Bond, waar van de overledene lid was, werd een bloemstuk gelegd. Het gemeentebe- bestuur werd vertegenwoordigd door de gemeentesecretaris, de heer A. Hack. De heer P. van de Kreeke voerde namens het verplegend perso neel van de stichting Vrederust" waar de heer Engelaar enige tijd is verpleegd, het eerst het woord. Met enkele sobere woorden memoreerde hg het moeilijke leven, dat de heer Engelaar heeft gehad. Hij eindigde met de hoop uit te spreken, dat hg nu in vrede zal mogen rusten. Ver volgens werd het woord gevoerd door ïr. W. Kakebeeke. directeur van de Maatschappij „De Bath-nolders", waar de overledenen werkzaam was. De heer Kakebeeke beschouwde de heer Engelaar als een zeer gewaar deerde werkkracht in het bedrijf. Tenslotte voerde ds. C. den Engelse het woord, die enkele verzen voorlas uit het derde hoofdstuk der Klaaglie deren. Ds. Den Engelse besloot met net bidden van het Onze Vader. De oudste zoon van de overledene dank te hierop voor de laatste eer aan zgn vader bewezen. vendien een van de besten was, te helpen., had hij de produkten daar laten schoonmaken. Daar hier het be lang van de volksgezondheid mee ge moeid was, eiste de officier een boete van f 100 of 20 dagen, waartoe de po litierechter Van B. conform veroor deelde. De cafetariahouder A. Z. uit Vlis singen had in consumptie-ijs gehan deld zonder er een vergunning van de keuringsdienst van waren voor te be zitten. Z. wist niet, dat hri deze nodig had. Conform de eis van de officier bracht de politierechter een tientje in rekening. Ontvanger-griffier van waterschap jubileert De heer A. Mol te Goes vierde het feit, dat hij 25 jaar geleden werd be noemd tot ontvansrer-grifficr van het waterschap „De Brecde Watering be westen Yerseke". De heer Mol vierde dit jubileum maandag in de huiselij ke krinp; Tevens kwamen hem ver scheidene technische ambtenaren van de polder gelukwensen. De archiva ris van het waterschap, de heer L. E. de Brakke uit Middelburg, sprak hem daarbij in hartelijke bewof ..gen toe. Dinsdagavond kwam het polderbe stuur in de „Korenbeurs" te Goes bjj- een om de heer Mol te feliciteren met dit jubileum. Tijdens deze bijeen komst werd de grote waardering, die men voor het werk heeft van de heer Mol als ontvanger-griffier, tot uit drukking gebracht. Tevens werden hem enkele geschenken overhandigd. Benoeming kleuterleidster. De tegenwoordige leidster van de kleuterschool te Zuidzande, mej. C. M. Koole, heeft per 1 november 1957 ontslag gevraagd als zodanig. Voor de vacature hebben zich 5 sollicitan ten aangemeld, waaruit in overleg met de inspectrice voor het kleuter onderwijs thans is benoemd mej. H. Kommers te Middelburg, leidster aan de gemeentelijke kleuterschool 't Zandt aldaar. ALS KAAT MOSSEL KOMT Heftig debat in gemeenteraad Het bezoek van Kaat Mossel op Vlaggetjesdag aan Bruinisse heeft aanleiding gegeven tot een vinnig de bat in de gemeenteraad. Hoewel geen der raadsleden van -uinisse be zwaar luid tegen de komst van de dame in kwestie, was men getroffen door het feit, dat In een café te Bruinisse dansmuziek gespeeld zou worden ter gelegenheid van Kaat Mossel's visite. De raadsleden behorende tot de a.r,. c.h. en s.g.p.-groep protesteerden fel tegen het verlenen van een dansver- gunning aan dit café. Wethouder Van Gilst (R.g.p.) ver klaarde niet op de hoogte te zijn van deze vergunning-verlening. hengelsportvereniging „Middel- g" houdt a.s. zaterdagmiddag van MIDDELBURG Jaarvergadering „Zeelandia" De Middelburgse voetbalvereniging „Zeelandia" houdt dinsdag 10 septem ber a.s. zijn algemene jaarvergade ring in hét clubgebouw te Middel burg. Naast de gebruikelijke agenda punten met betrekking tot de jaar stukken staat de verkiezing van een voorzitter de heer Westerweel is herkiesbaar op de agenda, alsme de de verkiezing van een viertal be stuursleden. Drie daarvan, de heren J. Mijnheer, Joh. Geers en L. A. Jon- gepier zijn herkiesbaar. In de vakatu- re P. de Rugter, die niet herkiesbaar is, moet worden voorzien. Viswedstrijd De burg' half drie tot vijf uur een onderlinge wedstrijd in het kanaal door Walche ren, aan de zogenaamde Vogeldijk. Concert in Huis van Bewaring Donderdagavond a.s. van acht tot tien uur geeft het Middelburgs Mu ziekkorps onder leiding van de heer Piet de Rooij een concert in het Huis van Bewaring te Middelburg. WESTKAPELLE Afscheid van de heer A. Stringer Zaterdagavond heeft de heer A. Stringer in het bijzijn van zijn leer lingen en belangstellenden afscheid genomen, in verband met zijn ver trek naar Nieuw Guinea als zende ling-onderwijzer. Ds. Könemann, medewerker van „The Christian and Missionary Alliance", vertelde iets over het werk van deze vereniging en liet enkele lichtbeelden zien. Daarna sprak de heer H. Wou ters namens het bestuur en de heer K. Sparrentak namens het schoolper- soneel. In de afscheidsrede van de heer Stringer klonk de bewogenheid met de inheemsen van Nieuw Guinea die hem had doen besluiten zijn ar beid te Westkapelle vaarwel te zeg gen. Namens bestuur en personeel werden boekwerken aangeboden en namens de leerlingen een vulpen. Burgerlijke Stand KOUDEKERKE. Bevallen: J. van Zetten—de Witte, z. M. Schippei>-Kaland, z. Getrouwd: J. A. Talahatu, 27 j. en J. A. Lltaaij, 21 j. H. J. Sies, 25 j. en G. P. Lefevre, 24 J. Overleden: P. J. Schilperoort, 93 J., wed. v. L. Meermans, P. Daane, 75 j., wedn. v. N. de Witte. J. van Sluijs, 99 j., wed. van D. Stroo. BTGGEKERKE. Bevallen: S. Lampert—Verhage, d. K. L. Clarisse—Calé, d. Getrouwd: A. Wijkhuijs. 30 en M. J. Koets. 20 j. Overleden: S. Slmonse, 74 J., wed. van J. Vlieger, eerder wed. van C. Dekker. VEEUE. Bevallen: A. M. Jacobsevan den Eroeke (z.). W. C. van den Berge—Ba- rentsen (z.). Overleden: J. W. Buljs, echtge van F Besuijen, 09 j. OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: C. H. Zwijnenburg. 25 j. en A. J. Cornellsse, 20 J. Getrouwd: W. Krijger, 32 j. en J. Mal,laars, 26 j. S. Bommeljé, 23 J. en M. Jobse. 22 t Overleden: M. van Sorge, 44 j., eentge an J. Wondergem. A. de Koene, 80 .1., wedn. van S de Luijster. MF.LISKERKE. Bevallen: P. Wouters—Francke, d C. Dekker—Louws, s, d. E. Wis-e an Keulen, z Ondertrouwd: Wisse, 21 j. Getrouwd: J, Zwemer, 27 j. Wisse, 21 j. RAAD ZOUTELANDE Tijdelijke verplaatsing van gemeentesecretarie De gemeentesecretarie van Zoute- lande zal tijdelijk ondergebracht wor den in het pand Duinweg 2. Een en ander moet geschieden in verband met de verbouw van het pand van de heer A. Lievense, het pand waar in thans het gemeentehuis is geves tigd. Zoals bekend, moet het café van de heer Lievense ten behoeve van de verbreding van de zeewering voor 1 januari a.s. worden ontruimd. Huwelijken zullen worden vol trokken in het verenigingsgebouw Middendorp. Aldus werd in de maan dagavond gehouden raadsvergade ring besloten. Aan het Raadhuisplein zullen zes middenstandswoningen worden ge bouwd voor een maximum bedr&g van 110.000 met een post onvoor zien van 2000. De woningen zullen worden verhuurd voor 10,65 per week, voor de tijd van zeven jaar. Met de P.Z.E.M. is een nieuw con tract aangegaan met betrekking tot de straatverlichting. Verschillende subsidieaanvragen' werden afgewe zen. Met de heer A. Adriaanse is een overeenkomst aangegaan betref fende ruiling van grond. De heer Adriaanse heeft 55 m2 grond geruild tegen 88 m2 met bijbetaling van 1 per m2. Aan de firma K. J. van Loo te Middelburg is 242 m2 grond ver kocht tegen betaling van 10 per m2. Aan de heer P. Verhage is 343 m2 grond verkocht gelegen aan de zuid zijde van de Nieuwstraat, eveneens voor 10 per m2. In verband met een verbindings straat tussen de Bosweg en de Duin weg besloot de raad van de heer J. Lievense 145 m2 grond te kopen. Van de heer M. Adriaanse werd 30 m2 tuingrond voor 252 en van de heer J. Stroop 33 m2 weiland voor 100 aangekocht. De heer G. Gabriëlse, café „De ro de Leeuw", zou graac een zaak be ginnen in het pand Duinweg 2, waar binnenkort de gemeentesecretarie zal worden ondergebracht. Het colle ge van B. en W. wilde daartoe het pand aankopen om daarna 800 m2 te verkopen aan de heer Gabriëlse, die j dan het pand zou kunnen betrekken, als de gemeentesecretarie weer zou worden overgeplaatst. Bij stemming hierover bleken de stemmen, even als de vorige keer te staken, waar door dus het voorstel is verworpen. B. en W. is machtiging verleend tot het aangaan van een kasgeldle ning tot een bedrag van 10.000.000 Tot leden van de adviescommissie vordering woonruimte zijn herbe noemd de heren P. Brasser, W. L. den Hollander. J. Jongse. J. Kleine- pier en C. de Visser. Het voorstel van de heer J. Wou ters om een lantaarn te plaatsen op de hoek BoswegLange Dam is om advies in handen gesteld van B. en W. Zuid-Beveland GOES Evangelisatie-campagne „Youth for Christ" De evangelisatiecampagne van de Youth for Christ, die van 3 tot en met 7 september in Goes wordt gehouden, is dinsdagmiddag gestart met een kindersamenkomst in Oosterkerk, de gereformeerde kerk aan de Berg weg. De leiding berustte bij mevrouw Van Capelleveen, die de kinderen o.a. aangenaam bezig hield met de zoge naamde flanellograaf, zoals b.v. het uitbeelden van een huis met flanel op een flanellen doek. Des avonds was er een openlucht samenkomst op de Markt, die grote belangsteling trok. De heer Van Ca pelleveen bracht de boodschap, en jongeren legden de getuigenis af en zongen liederen. Jammer was, dat men geen gebruik mocht maken van een geluidsversterker, waardoor ve len het gesprokene niet konden vol gen. HEINKENSZAND Nieuwe hoofdonderwijzer begroet Dezer dagen verwelkomde men in Heinkenszand het nieuwe hoofd van de christelijk nationale school, de heer J. J. de Jonge uit Groede. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer P. v. d. Gchte, opende de (be- groetings-)vergadering, waarna de heer De Jonge het woord kreeg. Na zijn toespraak, waarnaar met grote aandacht werd geluisterd, werd de nieuwe hoofdonderwijzer begroet door de loco-burgemeester, de heer C. Nijsse. Namens de hervormde kerk te 's Heer Arendskerke sprak de heer Geene en namens de ouders de heer H. Lammers. „Oranjefeest" Op zaterdag 7 september houdt men in Heinkenszand een oranjefeest. Naast het punt „Klokgelui" vermeldt het programma volksspelen, optreden van de sportvereniging Atlas (om half vier) en dat van het keurkorps van de Zebra, 's Avonds om half acht zal muziekverenging „Excelsior" uit 's Heer Arendskerke in de muziek tent concerteren. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM 3 sept. Aanvoer in totaal 3264. Weekto- taal 5284. Vette koeien en ossen 400. Ge- brulksvee 1035. Vette kalveren 459. Gras kalveren 240. Nuchtere kalveren 180. Var kens 121. Biggen 63. Paarden 102. Veulens 70. Schapen of lammeren 551. Bokken of geiten 34. Prijs in cents per kg. Ie kv/ 2e kw 3e kw Vette koelen 2.85—3.05 2.60—2.83 2.50—2.60 Vette kalv. 2.55—2.75 2.30—1.45 1.90—2.10 Slachtpaarden 2.40 2.30 2.10 Prijs ln guldens per stuk. Ie kw 2e kw 3e kw 375 300 Graskalveren Nuchtere kalveren 82 68 58 Biggen 55 45 38 Veulens 490 440 830 Schapen 00 80 70 Lammeren 85 70 60 Kalfkoeien 1170 970 800 Melkkoeien 1170 870 8oo Vare koeien 850 750 650 Vaarzen «60 760 560 Pinken 600 500 375 Vette koelen aanvoer Iets minder, han del zeer traag, even lager ln prijs. Vette kalveren aanvoer korter, handel vlot, goed prijshoudend. Graskalveren aanvoer even meer, handel traag, Iets dalende prij zen. Nuchtere kalveren aanvoer Iets rui mer, handel vlug, prijzen ruim prijshou dend. Biggen aanvoer even korter, handel stroef, dalende prijzen. Slachtpaarden aanvoer Iets groter, handel redelijk, met hoger in prijs. Veulens aanvoer als vori ge week. handel goed, prijzen onveran derd. Schapen en Lammeren aanvoer Iets minder, handel stug, prijzen als vorige week. Kalfkoelen en Melkkoeien aanvoer gewoon, handel stil, niet geheel prijshou dend. Vare koelen aanvoer matig, handel lui, vooral niet hoger ln prijs. Vaarzen Pinken aanvoer redelijk, handel flauw, iets lager ln prijs. MARKT GOES 3 sept. Granen en peulvruchten. Rode tarwe, basis 17% vocht 26.25—26.50, Witte tarwe, idem 22.5027. Gerst, idem 2225.50 Haver, basis 15% vocht 17—21, Kleine groene erwten 32—38, Schokkers 48—56, Karwijzaad 65—67, Lijnzaad, slag 37—40, Koolzaad 4244, Blauwmaanzaad 120—135, Alle prijzen gelden per 100 kg, boeren- schoon af boerderij. Stroprljzen. De prijzen waren voor Tar- westro, draadgeperst af bedrijf per ton 30 —36, Gerstestro, Idem 28—32, Erwtenstro, idem 50—55. Vlas, De kg. prijs van onge- repeld vlas bedraagt 1721 cent, terwijl de prijs van afwijkend vlas 817 cent per kg is. Enkele goede partijen gerepeld vlas werden verkocht voor 25 cent per kg. VISMIJN VEERE 3 sept. Aangevoerd 1329 export garnalen 1.74—2.45, 48 bot 51—88, 8 wijting 36, 134 middel tong 1.50—3.32, 141 rog 35—41, 3 ka- beljouw 66. 2 visiever 10.08, 9 krab 16—35, 1 paling 2.39. Dc heer A. Jumelot (c.h.) protes teerde ala eerste en daarna betoog de de heer L. J. Hoogerheide (a.r.), dat een mooi feest op deze manier verlaagd werd tot een gewone ker misdag. Wethouder Van Gilat richtte per soonlijke verwaten tot het raadslid D. de Koning (v.v.d.) in diens kwaliteit van voorzitter der plaatselijke mos- selkwekersvereniging. De heer De Koning verwees naar het programma voor dc vierde sep tember. „Er is getracht de festivitei ten in dc buitenlucht te houden en we zijn daarin volkomen geslaagd", aldus de heer De Koning. „Niemand zal een café behoeven te oezocken of te gaan dansen als hij dat niet wil. De feesten worden ln de buitenlucht gehouden, tot avonds laat toe." De heer De Koning geloofde verder niet dat de dansvloer druk bC2X>cht zou worden. Burgemeester H. K. Michaells was van oordeel, dat ieder die een dans- vergunning wil hebben, die ook kan krijgen, zo vaak als hU wil. Als hoofd van de politie is dc bur gemeester alleen verantwoordelijk en hij neemt deze verantwoording ten volle op zich. Wethouder Van Gilst en de heer Hoogerheljde replicieerdcn daarop nogmaals met ae meest scherpe afkeuring, maar de lieren Van Vessem en wethouder Van den Berg deeld.n het standpunt van de voorzitter, die de debatten hierover sloot, omdat de kwestie niet tot de bevoegdheden van de raad behoorde. RAAD HOEDEKENSKERKE Verhoging van de hondenbelasting De raad van de gemeente Hoedekens- kerke kwam onder voorzitterschap van burgemeester mr. K. <T. M. Stie- ger in openbare vergadering bijeen. Ér was een nieuwe jaarvvedderege- ling voor gemeentesecretarissen van Gedeputeerde Staten om advies ont- 'angen. B. en Wj stelden voor, be zwaar te maken tegen de doorbroken si~ .hang tussen de salarissen van gemeentesecretarissen en hoofden van scholen. Zy waren van mening, dat hier historisch gegroeide verhou dingen werden gewyzigd ten nadele van het. gemeentepersoneel. De heer Boone (s.g.p.) merkte op, dat hier volgens hem niet gesproken kan worden van een diskwalificatie van het gemeentepersoneel ten opzichte van de schoolhoofden. Wel kan men zeggen, aldus de heer """-ons, dat in dit geval de overh.'.. is gezwicht voor de dreigementen van een cate gorie ambtenaren, die zich „opvoe ders der jeugd" plegen te noemen. Hij kon deze "'..andelwijze echter niet bepaald opvoedkundig njemen. De -aad besloot hierna bezwaren aan Geel. Staten kenbaar te maken, ons besloot men tot voorlopige oiling van de -senterekening '0:>ö en de rekening van het burger lijk armbestuur 1956. De koninklijke goedkeuring op de verorden-'n-r tot heffing van reinigingsrechten loopt per 1 januari a.s. af, zodat het nood- zakeliik was deze opnieuw vast te stellen. B. en W. stelden voor een wij ziging in de manier van heffing aan te brengen, namelijk door in de maand januari aan de belastingplich tigen een circulaire toe te zenden, waarin hen wordt aangeraden hun belasting 3,vrijwillig in de maand januari te betalen. Dit bedrag zal verhoogd worden tot 4 als men dat In augustus werd te Sint-Annaland niet doet. Deze wijzigingen zouden B. voor het suppletiefonds „Draagt en W. gaarne zien ingevoerd, omdat Elkanders Lasten" een bedrag va 56.50 bij elkaar gebracht. Concert. Begunstigd door het zachte wc-"' gaf de muziekvereniging ONDA te Ritthem zaterdag in de muziektent een concert voor een aanrlachtif ge hoor. Na de pauze werd nog een gro te muzikale wandeling door d- ge meente gemaakt. VROUWENPOLDER Filmvertoning Donderdag a.s. zal in het vereni gingsgebouw 'a avonds om half acht worden vertoond de kleurenfilm „Der Zeeuwen trots op Brabants bodem". tl het de grote invorderingskosten zou 1 drukken. Na enige discussie werd dit voorstel aangenomen. Een ongeveer gelijke regeling werd getroffen ten aanzien van de hondenbelasting. De bedragen voor deze belasting wer den in principe verhoogd voor een luxe hond tot 15 en voor een waak hond tot 7.50. De belastino-nlichti- gen kunnen echter aan deze verho ging ontkomen door in de maand januari hun belasting te voldoen, of binnen veertien dagen, nadat zg een hond hebben aangeschaft, respectie velijk 10 en 5 te betalen, zonder dat reeds 'n belasting aanslag is ont vangen. Met algemene stemmen be sloot de raad aan enige gemeente ambtenaren een gratificatie over 't tweede halfjaar van 1957 toe te ken nen. Aan de n.v. Waterleiding Maat schappij „Zuid-Beveland" zal over 'n tijdvak van 40 jaar een bijdra r"- wor den verleend in de kosten van aan sluiting van onrendabele percelen. Er behoefde naar aanleiding van een verzoek van g-enoemde maatschappij om de aansluiting verplicht te stel len, géén besluit genomen te worden, daar deze verplichting reeds is opge nomen in de bouwverordening. Aan deze verplichting zal echter in de toekomst strenger de hand worden gehouden. In de komende wintermaanden zul len met behulp van de D.A.C.W. ver schillende brandvljvers In de ge meente worden uitgediept. De Iier- verkavelingsdienst zal worden wor den verzocht om in de buurt van de boerderyen waterhoudende sloten te graven in verband met bluswater- voorziening buiten de bebouwde kom men. De raad besloot eveneens, zij het met enige tegenzin, de verorde ning op de heffing van .straatbelas ting opnieuw vast te stellen, omdat de gemeente is aangewezen op een subjectieve uitkering uit het eemeen- tefonds. Aan de gereformeerde stich ting voor kerkelijke sociale arbeid te Wemcldinge werd een subsidie van 120.01 toegekend voor de in de ge meente tewerkgestelde gezinsver zorgster. VEILING KRABBENDIJKE 3 sept. Williams Duchcsse hulsh 75-85 82, hulsh. 65-75 77, hulsh. II 52 keuken 47—57, fabr. 37, Triomphe dc Vlenne hulsh, 85-90 123, hulsh. 80-85 132. hulsh. 7S-80 137, hulsh. 70-75 141, hulsh. 65-70 138, hulsh. 60-65 118, hulsh. II 93. keuken S3. Ja me» Grieve st. 80-85 80, st. 75-80 91, St. 70-75 95 ft. 65-70 92, hulsh. 85-90 68. hulsh. eo-85 88-64. hulsh. 75-80 65—88, hulsh. 70-75 69—88, hulsh. 65-70 67—80, hulsh. II 61—67, keuken 53—64. fabr. 43—82, kroet 23—32, Dubb. Pr. Bonen II 45, Bonne L. d'Avr. hulsh. 65-75 113. hulsh. 60 -65 106. keuken 71-35. fabr. 57-62, kroet 41 —51. Beurré Hardy st. 79-7S 132. st. 65-70 138, hulsh. 70-75 128, hulsh. 65-70 130. keuken 77—98, fabr. 61—82, kroet 20—45. Manks Codlin St. 75-80 76, st. 70-75 76. st. 65-70 74, St. 60-65 67. hulsh. 65-70 70, hulsh. 60-65 72, hulsh n 46. keuken 53, fabr. 43. kroet 25— Peren val 2112. Appels val 21—44, Transp. de Conccls hulsh, 85-95 63, hulsh. 75-85 72. hulsh. 65-75 73, hulsh. TT 47. keuken 49—50. fabr. 33—41, kroet 21—32, Verpakt fruit. Bonne L. d'Avr. st. 65-70 118. st. 60- 65 119, hulsh. 65-70 116. hulsh. 60-65 116— 118, Ellisons Orange st. 80-85 88. st. 75- 80. 92. st. 65-70 91, Beurré Hardy st. 75-80 142, st. 70-75 138—156, st. 65-70 134—ISO, hulsh. 70-75 135—137. hulsh. 65-70 134—136, Zigeunerin st. 75-80 67. st. 70-75 71, st. 85- 70 71, fabr. 32. VEILING KAPELLE 3 sept. Manks Codlin hulsh. 70-80 76. hulsh. 60-70 75, II 47, keuken 49. fabr. 38. Zigeunerin hulsh. 75-85 73, hulsh. 6S-75 73, n 56, keuken 48, James Grieve hulsh. 80-85 78. hulsh. 75-80 78—90, hulsh. 70-75 77—83, huish. 65-70 74-80, II 60-66, keuken 53— 56. Transp. de Croncels hulsh. 8566, hulsh 75—85 7274, hulsh. 65-75 72. II 48, keuken 50. fabr. 41. Ellisons Orange hulsh. 75-80 85, huish. 70-75 80. Jac. Lebel huish. 75-85 60- 63, huish. 65-75 52. n 39. keuken 40. fabr. 33. Early Vlet. hulsh. 00-70 46. H 35. Br. Lebrun huish. 75-85 94. hulsh. 65-75 91—94, huish. 55-65 80—84. II 61, keuken 63. fabr. 48. Pitmaston Duch. hulsh. 75-85 88. hulsh. 65-75 85, II 56. keuken 51. fabr. 41. Bonne Louise d'Av. huish. 65-70 100. hulsh. 60-65 97, keuken 84. Br. Hardy hulsh. 70-75 134, huish. 65-70 134, keuken 96. Kroetappelen 30 gemengde valappelen 30. sterappel val 16, goudreinette val 33. peren val 17, Br. Le brun val 37. Dubb. Princ. bonen II 44, Bra men Industrie II exp. 177, afw. 167. Bra men per doos n 35. VEILING GOES 3 sept. Industrie- en Exportvelllng. Bra men H 161, afw. 153, Bramen (ln doosje# per kg) exp. 200 II 173, Dubb. pr. bonen afw. 47, Bramley's Seedling 50.000 kg even tueel te bestemmen voor opslag 55.60 57.20, Manks Codlin st. 60-70 76. hulsh. 70- 80 78, huish. 60-70 77, hulsh. II 49. Zigeune rin huish. 75-85 75, huish. 65-75 75. huish. n 52, James Grieve st. 80-85 83, st. 75-80 39, st 70-75 91. st. 65-70 86. huish. 85-90 76, huish. 80-85 75, huish. 75-80 87—89. hulsh. 70-75 87—89, huish. 65-70 82—83, hulsh. n 69, Transparente de Croncet st. 75-85 74, st. 65- 75 70, hulsh. 85-95 64, hulsh. 75-85 74—75, huish. 65-75 70—72, huish. II 47. Jac. Lebel huish. 75-85 63, hulsh. 65-75 53. hulsh. II 42, Triomphe de Vienne huish. 85-90 129. huish 80-85 133. huish. 75-80 140. hulsh. 70-75 141, huish. 65-70 337, hulsh. 60-65 131, Br. Lebrun huish. 65-75 95—96. huish. 55-65 86. hulsh. II 56, Br. Hardy St. 70-75 145. st. 65-70 141—147, huish 70—75 143. hulsh. 65-70 137. Pitmaston Duchesse huish. 73-85 88. hulsh. 65-75 87, huish. n 60. Fr. Wijnpeer hulsh. 60-70 82, huish, 50-60 79. hulsh. II 54. Dlv. appels kroet en val 31—34, Dlv. Peren kroet en val 14—27. Verpakt fruit, zigeunerin huish. 80-85 82—90. hulsh. 70-75 86—89. James Grieve huish. 80-85 94. hulsh. 70-75 90—98, hulsh. 60-65 8595. Triomphe de Vienne hulsh. 80- 142—149, hulsh. 70-75 148—158. hulsh. 65- 70 150. Gewone veiling. Seign. d'Esperen hulsh, 60-65 88—116. hulsh. 55-60 93—100, huish. II 57, keuken 67. fabr. 48, Triomphe de Vien ne keuken 80—mi. fabr. 63—78. Manks Cod lin keuken 49—50. fabr. 38—44. Zigeunerin keuken 4950. fabr. 42. James Grieve keu ken 5466, fabr. 5056. Transparente de Croncel keuken 49—52, fabr. 33—47. Bur- bank Gtant I 94—103. grof 65—98, fabr. 61 —85. Warwick Dropper I 165. Nagekomen advertenties) Heden overleed tot onze grote droefheid onze geliefde man. va der. behuwd, groot- en overgrootvader ABRAHAM LAMPERS op de leeftijd van 87 jaar. Uit aller naam: S. LAMPERS— SCHOE Oostkapelle, 2 sept. '57.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3