Situatie op kasgeld gebied wordt voor gemeente steeds hachelijker Mmï HAMEA VAN TOT Zeeuwse Almanak BRUTALE DIEFSTAL UIT HET KLEEDLOKAAL TE ST. LAURENS Z.L.M.-V00RZITTER OPENDE EXPOSITIE IN IJZENDIJKE Agenda a PROVINCIALE ZEELWSE COURANT DINSDAG i SEPTEMBER 1957 RAAD MIDDELBURG De heer B. A. Hesselink: „Financiële verantwoording niet meer te dragen" Het voorstel van B. en YV. van Middelburg om opnienw een lening aan te gaan van f 250.000 ter voorziening in de toenemende behoefte aan kasmiddelen in verband met de in uitvoering zijnde kapitaalswerken, is voor enkele raadsleden maandagmiddag aanleiding geworden om dieper in te gaan op de financiële positie van de Zeeuwse hoofdstad. Die is niet veel beter dan in vele andere Nederlandse gemeenten. De heer B. A. Hesselink (v.v.d.) zag zelfs zo langzamerhand de gemeenten al in aan merking komen om surséance van betaling te gaan aanvragen. „Want we staan momenteel aanzienlijk in de schuld bij de Bank van Nederlandse Gemeenten", aldus de heer Hesselink. Dit raadslid helde verder steeds meer over naar de mening, dat de gemeenten moeten opdraaien voor lasten, die ten onrechte op haar schouders gelegd zijn. De heer Hesselink achtte dit betreurenswaardig. „Wij kunnen als gemeente deze financiële verantwoording niet meer dragen." Voorts wilde de heer Hesselink we ten, welke vooruitzichten er zijn ten aanzien van vaste geldleningen voor de gemeente. „Wij dichten het ene gat met het andere voor een hogere rente en komen er niet meer uit", al dus spreker. De waarnemend burgemeester, de heer J. W. Kögeler, betoogde dat Middelburg, evenals bijna alle Ne derlandse gemeenten, met grote fi nanciële moeilijkheden te kampen heeft. „De enige mogelijkheid om met de financiering van de onder handen zijnde werken door te gaan, zo vervolgde de voorzitter, is het opnemen van kasgeld." In dit ver band kon de heer Kögeler nog een lichte trompetklank laten horen tus sen al dit doffe tromgeroffel, omdat één der geldgevers bereid gevonden is om een lening van f 1.000.000, die half september zou aflopen met drie maanden te verlengen. Voorts was de voorzitter de overtuiging toegedaan, dat dezelfde geldgever in principe wel bereid zal zijn om een lening van een half miljoen, die in oktober afloopt, te verlengen. Maar dit was dan ook het enige lichtpuntje. „De politiek, die de rege ring tot dusver volgde, is funest ge weest voor de gemeenten", vervolgde de heer Kögeler. „Gezamenlijk moe ten de gemeenten door bemiddeling van de vereniging van Nederlandse Gemeenten proberen hierin enige ver- Pracht handen &@*€,5a Het is de Hamamelis die 't 'm doet betering te brengen." Mogelijkheden voor de regering zag de voorzitter in een gedwongen geldlening aan gaan of geld opnemen in het buiten land. Overigens stipte de voorzitter aan, dat al het mogelijke gedaan wordt, maand in maand uit, om uit deze impasse te geraken. Dankbaar gebruik De heer J. S. Hoek (a.r.) liet een ander geluid horen. „Middelburg heeft in het verleden anders een dankbaar gebruik gemaakt van die goedkope politiek der regering", zei dit raadslid. Van zekere zijde is toen gezegd: „Moeten wij niet consolide ren?, want dat zal wel niet altijd zo blijven." Dat is niet gebeurd, aldus de heer Hoek, die opmerkte, dat men niet alle schuld op de regering moet schuiven. „\Vij hebben ook schuld." De heer Kögeler betoogde, dat de raad zich niet moet verdiepen in de nationale financieringspolitiek. „Het onderhavige geval liep toen over 2 miljoen gulden, die Middel burg terug moet hebben van het rijk betreffende de onrendabele top der Griffioenwoningen, waarvoor Ged. Staten hebben aanbevolen om geen vaste lening te sluiten", aldus de voorzitter. De heer A. J. Kaland (c.h.) be toogde, dat de gemeente maar moet afstappen van die twee miljoen gul den. Hij meende, dat men ze ook wel bij de kasgeldleningen zou moeten betrekken. Tot slot zegde de heer Kö geler toe, dat B. en W. de zaak binnenkort opnieuw onder de aandacht van de vereniging van Nederlandse Gemeenten zullen brengen en met klem op A'erbe- tering zullen aandringen. „Want de toestand wordt steeds hache lijker", zei de voorzitter. BREüGELIAANSE FESTIVITEITEN Wederom trekken we wat zuidely- ker dan liet Zwin, tot zelfs onder Brugge, waar het dorpje Wingene ligt. Voor de vierde maal zal dit dorp je zyn „Breugelfeest" vieren, en wel op de tweede zondag van september. Onder leiding van de Belgische kunsthistoricus drs. Frans Vromman is het Breugelfeest allengs van een dorpsfeestje uitgegroeid tot een in ternationaal evenement. Vorig jaar waren er reeds bezoekers uit vele Europese landen en dit jaar verwacht men maar eventjes zestigduizend be langstellenden! Trouwens, in Winge ne werkt nien uitsluitend met nullen, 1»U voorkeur met drie. De kern Aan het feest wordt gevormd door de Breugelstoet. wnaraan 50 groepen, waaronder balletgroepen, A'olksdans- groeppn, A'Cle muziekkorpsen, een doedelzakgroep en ene jeugdfanfare deelnemen. In de stoet zullen 400 er- Aaren toneelspelers 400 rollen vertol ken. In totaal werken 1000 personen PAARD In het vredige Sint-Laurens heeft zich dezer dagen een drama in zak formaat afgespeeld, dat wij U niet onthouden tvillen. Het ging allemaal om een paard, dat een pedicure-be handeling nodig had en dat zich met die behandeling niet best kon ver enigen. In de dorpssmidse ontstond een lichte chaos. Het paard ging er bij liggen en bleef liggen. Een ama zone, die buiten met hddr paard ge reed stond, vond het allemaal muar angstig. Zij waarschuwde de politie, die op dit alarm haastig kwam toe gesneld. Muur het optakelen van lig gende paarden ligt ook niet direct op politioneel terrein en dies delegeerde Hermandad deze netelige kwestie on middellijk aan de brandweer. En om het direct maar helemaal goed te doen, alarmeerde men de brandweer in Middelburg, die spoorslags uitruk te met een manschappenwagen, in houdende twee brandweermannen. Maar in dit geval kon zelfs de brandweer geen uitkomst brengen en toen werd dan ten lange leste een dierenarts geconsulteerd, die het slachtoffer deskundig op de been hielp. De hoofdstedelijke brandioeer ruk te weer in en dat werd toch wel met een tikkeltje vreugde gadegeslagen door de leden van de plaatselijke brandweer in Sint-Laurensdie per slot van rekening ook heel wat mans zijn en die men inaar domweg had thuisgelaten de stoet mee, gekleed in kleurige kostuums uit de Breugeliaanse tijd. Achter de stoet worden etenswaren meegedragen. De Zeeuwse lekker bekken kunnen daar bun liart opha len en hun maag tegoed doen. Een worst ter lengte van een kilometer, schotcis (vele) met rijstepap, horden boordevol pannenkoeken en tonnetjes hier besluiten de stoet. Na afloop van deze grootse optocht, gaan de deelne mers eten. Dit geschiedt op de weide achter het gemeentehuis. Men zal dan leans moeten zien 7 kilometer worst te verorberen, alsmede 2500 stuks pannekoeken en 1000 schotels rijstpap. Over bier w:ordt niet eens gesproken. Er zal genoeg zijn om al les door te spoelen. Het dorpje zal versierd zijn, tribu nes bieden plaats aan 2000 toeschou wers en men heeft een parkeerplaats aangelegd voor 10.000 auto's. Om al les goed te laten lopen niet alleen het hier zijn 200 ordecommissaris sen aangesteld. Dat zal wel een huis houden van Jan Steen worden op het Breugelfeest te Wingene. dat met een fakkeloptocht besloten zal worden. ST--ANNAI/ANDSE AKTIVITEITEN „Activa", de onvolprezen St.-Am nalandse middenstandsvereniging heeft de jeugd uit dat dorp een hoogst plezierige zaterdagavond be zorgd. Met de muziek van „Accele rando" voorc trokken de kinderen met ballonnetjes in de hand naar de plaats, waar zij ze los mochten laten. Het blijft altijd weer een aardig ge zicht. al die gekleurde ballonnen te gen de avondlijke hemel. Daarna kre gen de kinderen een mooi verkeers- spel. aangeboden door „Activa" en de St.-Annalandse afdeling van de ver eniging veilig verkeer. PRIJZEN Ter gelegenheid van zijn 25-jarig be staan heeft de Nederlandse Spaar- bankbond een jubileum-prijsvraag voor de jeugd uitgeschreven, waar voor zij enige honderdon spaarbank boekjes. met een totaal bedrag van f 5.000.als prijzen beschikbaar had gesteld, 'n Aantal spaarbanken heeft daar nog extra prijzen aan toe gevoegd, zodat het geheel niet weinig verleidelijk was A'oor de jongeren. Ook Zeeuwen deden aan de prijs vraag mee en nu de uitslag bekend is géworden, komen de volgende Zeeuw se jongeren als prijswinnaars uit de bus: Janne Keur uit Nieuw- en St.- Joosland Avon f 10,en Jantje de Hamer uit Middelburg f 5.Teuni Riedijk, Tholen f 25,Dickv An- tons uit Tholen f 5.Dini Keiiter en Ger Koper uit Vlissingen wonnen respectievelijk f 25.en f 10,Ria Qstc uit Ritthem evenëeens f 10, Tenslotte kregen .Tennv Valkier uit Vlissingen, Robbic de Voogd uit Sou burg en ,Lenie Jobse uit Goes ieder f 5,Proficiat! Bij de behandeling van het voorstel om de gastarieven te verhogen had de heer Hoek enkele vragen. Zo wil de dit raadslid onder meer weten hoe hoog de gasprljzen in Vlissingen i Goes zijn, en hoe de verhouding is ten opzichte van de butagasprijs. Wethouder jhr. mr. T. A. J. W. Schorer ging uitvoerig in op de over wegingen, die geleid hebben tot in diening van dit voorstel. „Het ge meentebestuur komt niet gaarne met een dergelijk voorstel", aldus jhr. Schorer, „maar het is noodzakelijk in verband met de moeilijke financiële positie." Ondernomen stappen bij de minister van economische zaken tot het verkrijgen van gunstiger inkoop prijzen. hebben echter nog geen suc ces gehad, zo vervolgde de wethou der. die voorts meedeelde, dat binnen kort weer een bespreking met de mi nister gehouden zal worden over deze materie. Bovendien bleek er voor Zeeland geen koppelingsmogelijkheid te bestaan. Wat de prijzen in vergelijking met Vlissingen en Goes betreft, deelde de heer Schorer mee, dat het tarief voor de gewone meter ongeveer op een gelijk peil wordt met do beide ge meenten, terwijl het voor de munt meter in Middelburg nog iets lager 'ligt dan In Vlissingen en Goes. Tot slot wilde de heer Hoek nog Aveten of bij een eventuele gunstige over eenkomst met de minister de gas- prijs A'erlaagd zal Avorden. Hierover kan de wethouder echter nog niets meedelen. Het Bejtuur- der Hollaudfcbt Sociëteit tan Levensverzekeringen brengt bij deze ter kennisfe van het Publiek, dat de Werkzaamheden van dezelve Sociëteit, met primo October aanftaanden, eenen aanvang zullen nemen; zullende van dien dag af en vervolgens het Kantoor dezer Sociëteit worden gehouden op de Heeregracht bij de Huideftraat, No. 494. Amfterdam, 15 September 1807. Wegens de herdenking van de oprichting op 8 September 1807 zullen onze kantoren op Vrijdag 6 en Zaterdag 7 September 1957 gesloten zijn. HOLLANDSCHE SOCIËTEIT VAN LEVENSVERZEKERINGEN N.V. HERENGRACHT 475 - AMSTERDAM TELEFOON 49100 Noorderlicht boven Zeeland Maandagavond was boven Zeeland een in deze streken zeer zeldzaam natuurverschjjn- sel, het noorderlicht, waar te hemen. Vooral langs de Wal- M cherse kust was het rode licht duidelijk boven de zee te zien. H Omstreeks tien minuten over half twaalf werd het verschijn- H sel ontdekt en vijfentwintig mi- |f nuten later was het al weer ver- f= dwenen. Het noorderlicht dat s zich in verschillende kleuren en vormen kan voordoen, ver- f? scheen gisteravond boven Zee- land als een rode bol. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Vergadering ingelanden „De Breede Watering" De stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „De Breede Watering bewesten Yerseke" zijn tegen dinsdag 10 september a.s. des middags om drie uur in vergadeVing bijeengeroe pen. De agenda omvat o.m. de vol gende punten: verlenen van machti ging aan het bestuur tot het aangaan van een geldlening groot f 100.000, in verband met de verzwaring van de zeedhk onder Hansweert, een voor stel tot de instelling van een rechts vordering voor de aankoop van per celen grond in de gemeente Kapelie voor verhoging en verzwaring van de zeedijk onder Schore, een voorstel tot overdracht in beheer en onderhoud van een weggedeelte aan de gemeen te Goes en een voorstel tot aankoop van een perceeltje grond in de ge meente 's Heer Arendskerke. Ten slotte zullen de voorstellen van Ge deputeerde Staten over de concentra tie van polders en waterschappen op Zuid-Beveland worden besproken. V riendschapactie zondagsscholen Ook In Middelburg bijeenkomst Met als motto de woorden van de dichter Guillaume van der Graft: „Met kind'ren overal vandaan, ko men bij elkander staan", gaan zon dagschoolkinderen uit het gehele land vriendschap zoeken met Kinde ren uit andere landen. Hiervoor worden openluchtbijeen komsten gehouden op zaterdagmid dagen in verschillende plaatsen in 't land. Ook in Middelburg zal een dergelijke samenkomst van deze ac tie, die „Vriendschap over de we reld" wordt genoemd, worden belegd. Op 21 september zal er in Middel burg een ballonoptocht worden ge houden en een conferentie, met Het doel, het kind wat belangstelling bij te brengen voor de wereld waarin 't leeft en waarin het straks een plaats moet innemen. De kinderen van de zondagscholen worden aangespoord kralen (van zonnepitten en gekleurd vilt) te vervaardigen, die dan naar kinderen in Israël, Japan, Afrika en Finland zouden worden verzonden. Onderdelen van de zaterdagmiddag bijeenkomsten zullen on de filmband Avorden vastgelegd. Volgend jaar zal deze film op de wereldconferentie voor christelijke opvoeding, die te Tokio gehouden zal worden, worden vertoond. TIJDENS OPENING SPORTVELD Dieven legden gestolen horloge op stoep terug Tijdens de sportAvedstr(jden ter ge legenheid van de opening van het nieuwe sportveld te Sint Laurens hebben één of meer personen een brutale diefstal gepleegd in het kleedlokaal op liet sportveld, hetgeen verontwaardiging gewekt heeft on der de bevolking van de gemeente. Met een buit van enkele horloges en een pakje sigaretten verlieten de on verlaten het terrein. Tot nu toe is de rijkspolitie Aran do groep Sint Lau rens er nog niet in geslaagd om de daders op het spoor te komen. Het werd hen overigens wel ge makkelijk gemaakt, omdat de bewo ners die middag na de opening in de gelegenheid werden gesteld om het kleedlokaal te bezichtigen. Daar hin gen onder meer kleren van de korf balploegen Ondo uit Sint Laurens en Stoi-mvogels uit Westkapelle en van jongens en meisjes, die aan de ande re sportwedstrijden deelnamen. „HET BOERENLEVEN" Vijfde tentoonstelling sinds 1952 Ir. M. A. Geuze voorzitter A'an de Zeeuwse Landbouwmaatschappy en lid van de Tweede Kamer heeft maandagavond in het gemeentehuis van IJzendyke de schilder jjenexposi- tie „Het Boerenleven" geopend. De tentoonstelling geeft een beeld Aan het leven en het werken van de boer in de periode van 15501900. Ir. Geuze schetste in zijn openings woord de plaats van de boer in die tijd. Van „kermisfignrant" is hij langzamerhand in de belangstelling gekomen van de kunstenaar als noeste en harde Averker. Het idee van jhr. L. E. D. S. van Bonninghausen tot Herinckhave om de werken van deze kunstenaars naar het platteland te halen is de enige goede methode om een band te ZEVEN OFFICIEREN TE MIDDELBURG BEËDIGD Tijdens een korte plechtigheid op het sportterrein aan de Nadorst te Middelburg zijn maandagmorgen ze ven officieren Aan de militaire admi nistratie. die hun opleiding op de K MA beëindigden, beëdigd. Dit ge schiedde door de inspecteur van de militaire administratiede brigade generaal L. A. van Raarsel. Aan deze beëdiging werd bijzonde re luister bijgezet door de Koninklij ke Militaire Kapel, die voor deze ge legenheid naar de Zeeuwse hoofd stad was overgekomen. Onder leiding van het korns, marcheerden de com pagnieën van de le COAK naar het sportterrein, waar, nadat de com mandant van de COAK, de luitenant kolonel J. Potteboom, de generaal verwelkomd had, de troepen geïn specteerd werden. Een voor een legden de nieuwe offi- eieren vervolgens de eed af voor de generaal, de zich na afloop met een korte toespraak tot de zojuist beëdig den richtte. De namen van de officie ren zijn: J. J. van Udcn, Haarlem, J. J. H. M. Aerden, Roosendaal, A. Beek, Alkmaar. E. W. L. Ramakers, Den Haag. M. Sturm, Middelburg, W. W. G. M. Mercx, OIrschot en M. A. Engelhard, Amsterdam. Na afloop van deze beëdiging maakten de troepen een mars "door de stad onder aanvoering van de K MK. Op een plankier op de Markt nam de generaal Van Baarsel de pa rade af. Parade-commandant was de luitenant-kolonel Potteboom. Daar deze parade omstreeks het middag uur van leggen tussen de kunst en het plat teland, aldus spr. Het is de vijfde tentoonstelling, die in het gemeentehuis van IJzendijke wordt gehouden na 1952. De vier voorgaande zijn geheel op initiatief van de gemeente tot stand gekomen. De tentoonstelling „Het Boerenleven" is ontstaan door een fusie met de rei zende expositie „De boer in de Ne derlandse schilderkunst", die door de heer H. J. Ronday van de Rijksin spectie voor Roerende Monumenten te Den Haag is samengesteld. Deze collectie van de heer Ronday is de basis geweest voor de tentoon stelling „Het Boerenleven", aldus jhr. Van Bonninghausen. De uitbreiding van de collectie doeken kon tot stand komen dankzij de medewerking van het Rijksmuseum, de stedelijke mu sea te Amsterdam, het Mauritghuis, de Lakenhal en de bekende verzame laars B. de Geus van. den Heuvel en ir. V. W. van Gogh. Op de tentoonstelling zyn doeken bijeengebracht van o.m. Vincent van Gogh. Uit zijn Brabantse periode zijn er de schilderwen „De spinster" en de „Brabantse boerin". Voorts zijn er werken van Willem Maris, Anton Mauve, Isaac van Osta- de. Jan Steen en vele anderen. Daarnaast is er een expositie van gebruiksvoorwerpen uit deze periode. Zoutelande wil geld lenen bij ingezetenen De gemeenteraad van Zoutelande heeft in de gistera\'ond gehouden raadsvergadering besloten bij de in gezetenen een geldlening aan te gaan A an f 110.000. Er kan op deze lening worden ingeschreven met bedragen van minimaal f 100. De rente bedraagt voor een periode korter dan 4 jaar 4%, tot 15 jaar ±Vt% en vyftien jaar en langer 4 '4%. Verder heeft de raad besloten arti kel 17 van de gemeentelijke verorde ning op het kamperen te schrappen. Hierdoor wordt het mogelijk dat de tij delijke zomerverblijven veranderd kunnen worden in permanente huis jes. Een en ander dient echter nog door Gedeputeerde Staten te worden goedgekeurd. Ondernemingsraad Stoomtram Walcheren stelling. De directeur van de Stoomtram Walcheren, de heer C. Bruins, heeft te Middelburg de ondernemingsraad van zijn bedrijf geïnstalleerd. Deze raad komt in de plaats van de he- drljfskern, die thans onthonden is. De nieuwe raad bestaat uit vijf leden. Drie plaatsen worden ingenomen door vertegenwoordigers van de ;esehiedde, was er van de zijde j chauffeurs, één plaats door een ver bevolking een grote belang- tegenwoordiger van het technisch cn één door een vertegenwoordiger van (Foto P.Z.C.) I het administratief personeel. Na afloop van de wedstrijden ont dekte men de diefstal. Drie horloges twee van sportmensen uit de gemeen te en een van een Westkappelse korf baller, alsmede een pakje sigaretten, werden vermist. Het vergrijp werd onmiddellijk doorgegeven aan de po litie, die tot laat in de avond met de naspeuringen is bezig geweest en de ze de volgende dagen onvermoeid voortzette. Op de stoep. De dieven (of dief) wonen zeer waarschijnlijk in St. Laurens, daar z(j goed met de plaatselijke situatie op de hoogte waren. Maandag na melijk vond één der sportmensen, wiens horloge ontvreemd was, het horloge van een zijner sportcolle- ga's op de stoep voor de deur van zijn woning liggen. Van de andere twee horloges is nog geen spoor te bekennen. Inbraak in christelijke u.I.o.-school te Axel Tijdens de vakantie is ingebroken in de christelijke uloschool te Axel. De rijkspolitie hield een zekere G. T., woonachtig te Rotterdam, aan. T. is 'n oud-Axelaar, die in z'n vroegere woonplaats verbleef en tevens een bekende van de justitie. De buit be droeg f 32,80, de gehele inhoud van het kastje van de schoolbibliotheek. De man is na verhoor op transport gesteld naar Middelburg. Zeelands landbouwcijfers (Slot van pag. 1) particuliere bedryven slechts 1. In cle andere provincies tolt men deze fa brieken bij tientallen, maar Zeeland is dan ook weinig zuivelland. Strokartonfabrieken staan alleen in Groningen, aardapelmeelfabrieken ook in Drente en Overysel. Van de 6 Nederlandse coöperatieve en 6 par ticuliere suikerbietenfabrieken heeft Zeeland er van elk één (Sas van Gent). De meeste liggen juist ten oosten van onze provincie. Voor vlasseryen echter staat het zandgebied langs de Belgische grens, n.l. in Oost Zeeuwsch-Vlaanderon op de eerste plaats. Daarna komen de Hoekse Waard. West Zeeuwsch- Vlaanderen en W.-Brabant. Verspreid vinden Avy hen nog op Schouwen- Duiveland. en in Friesland. Gronin gen en Drente. De 113 groente-ver- werkende fabrieken staan voorname lijk in W.-Nederland; Zeeland lelt er twee. De 130 fruitfabrieken staan hoofdzakelijk in W.-Nederland, Gro ningen, Gelderland en Brabant. KAPIT AALPOSITIE De kapitaalpositie van de boer eigen geld en kredietmogelykhe- denzijn in Zeeland vry gunstig. Met name op Walcheren (f 950 per ha) en Zuid-Beveland (f 750). Het laagst is zij oo Tholen en St.-Phi- lipsland (f 400). Ook hier verschij nen de zandgronden in ons land, met hun hechte pezinstructuur, aan de top (soms meer dan f 1500). In één opzicht neemt Zeeland een twijfelachtige toppositie in, n.l. by de bijdragen die nodig zyn voor de \va-. terbelieersing. Per ha verschijnt het met f 30,55; Groningen staat op de vierde plaats met f 14,06. het Neder landse gemiddelde is f 11,92. Tenslotte leent zich nog het land- arbeidersbezit aan grond voor een vergelijking. Met 2 pet van het to tale cultuurland staat Tholen aan de top van ons land. terwijl Zuid-Beve land 1.9 pet heeft. Het effect van de landarbeiderswet, die dit bezit na streeft is in Zeeland in tegenstelling tot N.-Nederland echter gering ge weest. Wat het laatste cijfer van Tholen betreft, merken wij nog op dat dit het seizoenwerk in de uien mede in de hand werkt. VANDAAG Middelburg Electro: „Vlucht uit Fort Bravo", 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Vlissingen Alhambra: „Beklemmende uren", 7 en 9 uur, 18 jaar. Luxor: „De drie musketiers", 8 uur, 14 jaar. Goes Grand: „Slssi, de jonge keizerin", 8 uur, alle leeftijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2