mm ST.-LAURENS NAM SPORTVELD EN STRAAT IN GEBRUIK WALCHEREN OPGEWEKTE FEESTELIJKHEDEN VOOR JEUGD EN OUDEREN ss SPANNENDE WEDSTRIJD MET TRACTOR EN MELKBUS ETHER ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda MAANDAG 2 SEPTEMBER 1957 P R O V I N O I A L 'ZB RU W BB COURANT 1 MET AANTREKKELIJK PROGRAMMA „Kleine gemeente kan ook iets belangrijks verrichten Sint Laurens heeft zaterdag het nieuwe sportterrein en de nieuwe Van Citterstraat in gebruik genomen. Deze beide feestelijke gebeurtenissen werden omlijst met een aantrekkelijk sport- en folkloristisch programma, dat de oranjevereniging voor jong en oud had samengesteld. Zowel de opening van het sportterrein vóór de wedstrijden als die van de nieuwe straat, werden verricht door de burgemeester van Sint Laurens, de heer W, Baas. Velen hadden zich verzameld bij het kleedlokaal, toen de bur gemeester in zijn openingstoespraak allereerst wees op het bijzondere van déze dag in verband met de jaardag van H.K-H. prinses Wilhelmina. De burgemeester wilde niet nader Ingaan op de moeilijkheden, die wa ren gerezen, vóórdat het terrein in gebruik kon worden genomen, maar wel wilde de heer Baas hulde bren gen aan de raad, die de gelden be schikbaar gesteld had voor dit voor de jeugd van Sint Laurens zo be langrijke sportveld. „Ons sportveld wordt geopend in een tijd, dat minister Struijken bezig is de gemeentegrenzen on der de loep te nemen" zei de heer Baas verder. Deze wilde de ope ning van sportveld en straat ech ter zien als een bewijs daarvoor, dat ook minder grote gemeenten in staat zijn om iets belangrijks te verrichten. „Het is thans al zó ver", zo ging de burgemeester verder, „dat, wan neer men in Middelburg vraagt „Waar is hgt sportterrein?", dé vra genstellers verwezen worden naar het sportveld in Sint Laurens". In dit verband wees de burgemeester er op, dat Sint Laurens „buur" Mid delburg gaarne wil helpen, wanneer er gebrek is aan sportvelden. Tot slot bracht de burgemeester hulde aan de korfbalvereniging „Ondo", de ringrijdersvereniging en de Oranjevereniging. Dankwoorden werden gesproken door de heren W. van den Broeke, de voorzitter van „Ondo", de voor zitter van de Oranjevereniging, W. S. Pouwer en de voorzitter van de ringrijdersvereniging, C. van Sloo- teri. NIEUWE STRAAT. Ook bij de opening van de Van Citterstraat, waar er van de 25 wo ningen reeds zeven klaar zijn en en kele bewoond, waren veel inwoners aanwezig. Burgemeester knipte hier het lint door, dat over de straat was gespannen, waarbij hij hoopte, dat ook de toezegging voor de andere ZUID-BEVELAND WILHELMINADORP Jongetje liep tegen rijdende motor De 6-jarige J. M. uit Nieuwdorp, kwam toen hij plotseling de Westha- vendi'jk te -Wilhelminadorp overstak, iri botsing met een motor, bestuurd doom J. L. 'Uit Goes. Hoewel het knaapje geen noemenswaardige ver-, wondingen opliep, werd hij op dok tersadvies voor onderzoek naar zie kenhuis „Oostwal" te Goes overge bracht. RAAD WEMELDINGE Overeenkomst met P.Z.E.M. inzake straatverlichting De gemeenteraad van Wemeldinge, welke onder voorzitterschap stond van burgemeester C. N. F. van Sas, verleende eervol ontslag aan het raadslid D. Jeremiasse (p.v.d.a.) we gens zijn benoeming tot gemeente-ar beider. Na onderzoek van de geloofs brieven werd tot de raad toegelaten de heer D. Meijaard, die de zetel van de heer Jeremiasse zal bezetten. Voorstellen betreffende looncom- pensatie huurverhoging en vaststel ling nieuwe kindertoeslagverordening voor het gemeentepersoneel werden aangenomen. Het voorstel tot intrekking van de salarisstaten voor de kleuterleidsters en de werklieden der gemeente en tot vaststelling van een nieuwe salaris- staat voor werklieden per 1 augustus ontmoette geen bezwaar. De bezoldi ging der kleuterleidsters wordt sinds 1 januari 1956 van rijkswege geregeld. De leden van de commissie van advïea ingevolge de woonruimtewet 1947 werden herbenoemd, behalve de heer D. Jeremiasse, in wiens plaats dé heer D. Meijaard werd gekozen. De raad verleende zijn medewerk'ng aan het bestuur van de school voor christelijk volksonderwijs voor de Inrichting van' een bestuurskamertje, waarvan de kosten zfn geraamd op 634.Met de P.ZFM'we.rd een overeenkomst aangevian 'make de straatverlich ting. Zopa-.- uibfdelijke stemming be sloot de r a 'oe te treden tot de ar beid van -'achting verpleeg-, en rusthuir;'M"n-Zeeland. Aan d" Gmnf stichting voor kerke-, lijk soei"r-'v'd werd over 1956 een subsid'o van f 433 54 toegekend in de kosten v-n ezihsverzorging. Aange nomen werd'hét voorstel om met de N.V P o1- van Nederlandse gemeen ten overeen te komen, dat het normale krediet in rekening-courant door toe- voeTteT van een extra krediet tot 1 september 1957 wordt verhoogd tot 230 000 en tot 1 oktober tot 260.000 Aan mejuffrouw M. de Hamer, die gedurende' 38 jaar, eerst als leidster en later als hoofdleidster, aan de kleu terschool was verhonden, werd eervol ontslag Verleend. Da heer A. de Schip per werd ncr 1 november eervol ont slag: vp.r'eend a's arbeider voor de al gemene begraafplaats in verband met het. bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd, De raad trok een krediet uit van 1700.voor het uitdiepen en het schoonmaken van de brandputten, welk weri' door de Heide Mij. zal wor den uitgevoerd. De voorzitter deelde aan het slot van dé Vafggdering mede, dat ér een onderteek viae ingesteld paar de ge- vaarte'TP bochten in de gemeente. Daar w-vor <roeii het zicht belemmert, zal gesnoeid moeten worden. De heer De Jonsre informeerde of er behalve de 15 thans in aanbouw zijnde wonin gen, nog huizen zullen worden ge bouwd. Wanneer de financiële toe stand het toelaat, zal dat inderdaad het geval zijn, aldus de voorzitter. 25 woningen spoedig zou nlogen af komen. Ina Pouwer bood de Durge- meestersvrouw bloemen aan, waarna Jopie Gideonse (evenals Ina in Zeeuw se klederdracht) de heer Baas een wandbord overhandigde. Beide kin deren werden verrast met een lepel tje. Tussen de beide openingsplechtig heden werkten de jongens en meis jes en ringrijders van Rïnt Laurens een aantrekkelijk, sportprogramma af. dat bestond uit stoeltje rijden té paard, sjeesje rijden, hindernis lo pen, hardlopen, wielrennen, hoog' springen en een korfbalwedstrijd tussen „Ondo" en „Stormvogels" uit Wgstkapelle. Na een enerverende strijd won het pittig ploegje uit Sint Laurens de strijd met 54. Een pluim verdienen ook do muzikanten van de muziekvereniging „Eendracht maakt macht" uit Serooskerkc, die tijdens deze feestelijke dag voor de vrolijke noot zorgden. De voornaamste uitslagen van de wedstrijden lulden: stoeltje rijden: 1. P. Gideonse, 2. M. Koole, 3. Joh. Ma- rinïssen; sjeesje rijden: 1. M. Koole Jhz., 2. F. J. Gastel, 3. C. Abraham- se, 4. J. Riemens, 5. L. Simonse; hin dernislopen: 1. L. Wisse, 2. W. Joos- se, 3. J. Wisse, 4. P. Pouwer, 5. A. Pouwer; hardlopen: 1. P. Hillebrand, 2. G. Hoefkems, 3. R. Riemens. 4. H. Davidse; hoogspringen: 1. J. Houter man, 2. A. Joosse, 3. W. Wattel; wielrennen: 1. P. Hillebrand, 2. J. Adriaanse, 3 C. Adriaanse. Burgemeester W. Baas van Sint-Lau- rens heeft zaterdagmiddag onder grote belangstelling van de zijde van de inwoners de nieuwe Van Citter straat geopend- (Foto P.Z.C.J VLISSINGEN De heer W. Keus verlaat de dienst gemeentewerken Tijdens een bijeenkomst in de wet houderskamer van 'het Vlissingse stadhuis nam het gemeentepersoneel zaterdagochtend afscheid van de heer W. Keus, technisch ambtenaar le klas, die na bijna twintig jaar in dienst van gemeentewerken te zijn geweest, met pensioen gaat. Perso neel van alle takken van dienst wa ren tegenwoordig toen burgemeester mr. B. Kolff de scheidende ambte naar, diens echtgenote en zoon toe sprak. De burgemeester noemde plichtsbetrachting en bescheidenheid de goede eigenschappen van dè heer Keus. Eigenschappen, die vooral laatst weer naar voren zijn gekomen bij de inrichting van de „De Ruyter- tentoonstelling". Behalve dat de heer Keus de inrichters alle mogelijke hulp bood, gaf hij ook adviezen bij het werk en kwam hij met eigen ideeën, die getuigden van inzicht en kennis van zaken. De directeur van gemeentewerken, de heer J. Moll, vertelde vervolgens hoe de heer Keus in 1938 in dienst van de gemeente trad, nadat men reeds in de jaren 1920—1928 kennis met hem had ge maakt als opzichter bij de bouw van de gereformeerde kerk. Drie jaar ge leden zou de heer Keus, die nu 68 jaar oud is, reeds worden gepensio neerd, maar het gemeentebestuur heeft kans gezien hem nog enige tijd voor de gemeente te behouden. Van hét personeel kreeg hij ter herinne ring een zilveren horloge, terwijl zijn echtgenote een fraaie bos bloemen werd aangeboden. Waterfietsen voldeden niet. In de vrijdagmiddag gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Vlissingen werd aan de heer J. Schip per in verband met zijn vertrek naar Nieuw-Guinea eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openb. Vincent van Goghschool. Mej. M. L. Prummel kreeg eervol ontslag als lerares in vaste dienst aan de gem. industrie en huishoudschool, terwijl mej. W. Ver- hage uit Middelburg aan dezelfde school tot tijdelijk lerares werd be noemd. Het voorstel tot aankoop van 5.57.20 ha grond, ten oosten van de buitenhaven, ondervond geen beden king. Voorts wérd f 5000 beschikbaar gesteld voor reparatie van de com- posteringsmstallatie. Er is ook het advies vair een onpartijdige deskun dige hiervoor gevraagd, zo kreeg de heer D. Romijn (pvda) te horen. Tot secretaris-penningmeéster van de Commissie van beheer van het fonds der Zeemans-, en Vissersbeurs werd benoemd de heer A. Woltering. De heer C, W. Eu we te Dep Haag werd: benoemd tot tijdelijk vakleer kracht l.o. aan de openbare ulo. Bij de rondvraag bevestigde, wet houder Van Popering (pvda) op een vraag van de heer Bikker (oh), dat .inderdaad een vergunning was p-éwef- gerd om een woning aan de Badhuis straat tot. winkel te verbouwen. Dit in verband met de woningnood en hot feit, dat het een aanvraag van buiten de gemeente betrof. Énkele wijzigingen in de salaris verordening. waartegen G.S. geen be zwaar hebben, zullen alvast gereali- seerd worden, zo werd op een vraag Marijs (ar) meege- j. Knppp (vvd) dat—de...nieuwe iër^e^ van dé Jieer deeld. De heer H. «werd gerustgesteld muziektent, die stórmen-t-rotseei spoedig van de boulevard zal worden weggehaald. Ir, J. H. Krïetemeijer (ar), die in formeerde naar een krediet dat des tijds werd gevoteerd voor de aankoop van waterfietsen, vernam, dat de ve hikels niet voldoen bij het badbedrijf en daarom zijn verkocht. Geslaagd optreden van Stork Town Dixie Kids" „The Stork Town Dixie Kids" ult Den Haag hernieuwden zaterdag avond dé Kennismaking met Vlissin gen. waar zij enige jaren geleden ook al eens een concert van Dixieland mu ziek gaven. Het zomershow-comité had deze jóngens van 16 tot 24 jaar, die b(j hun eerste optreden zo'n sue-' ces hadden, uitgenodigd om in Vlissin gen het openluchtbal op de Grote Markt op te luisteren. Van dat eer ste bezoek hadden zij een prettige her innering bewaard en daarom aan vaardden zij de uitnodiging graag. De belangstelling was groter dap tijdens hup vorige bezoek aan Zeeland, toen zij optraden in het Ledeltheater te Oostburg. Het programma vertoonde dezelfde nummers als toen en het werd even vlot afgewerkt. De bezet ting was echter anders. Doordat en kele léden van het zeven man tellende bandje in militaire dienst waren ge gaan, moest indertijd met plaatsver vangers worden gespeeld. Ditmaal stonden evenwel alle oude leden weer op de planken. Dit was aan het spel te horen. De iphsici leverden prachtis- teamwérk, waardoor 't samenspel aan zuiverheid had gewonnen. Behalve 't succesnummer „When the saints ero marching in", werd vooral „The Twelth Street-Rag" met een daverend, aonlaus begroet. Wie het meeste op viel was Frits Katee. die niet alleen zeer goede klarinetsoli blies maar ook op de saxpphoon excelleerde. De klei ne Pim Hogervorst wekte bewonde ring met ziin banjo-soli. Het strakke ritme van dë band maakte 't dansen op deze muziek tot eert groot plezier en weinigen bleven dan ook aan de kant staan. Men danste, eenmaal op de vloer, door tot, veel te vroeg naar de zin van velen,- de afschèidsmelodie klonk. Ook het weer hield zich gned gedurende het optreden van „The Stork Town Dixie Kids", zodat het in alle opzichten.een geslaagde avond is geworden. Officiële nubükaHr- MIDDELBURG. BEGROTING 1958. B. en "W. van Middelburg mgken be-.. Kend, dat de gemeentebegroting en d.e bedrljfsbegrotingen vnor 1058 dn de ge meentesecretarie (afdeling', financiën) voor een ieder ter inzage liggen en tegen betaling der^kosten algemeen Verkrijg baar-worden gesteld- Middelburg, 23 augustus 1937 IN TERNEUZEN Kinderspelen en optochten De zaterdag door de Ternnwnse Jeugdraad georganiseerde feestelijk heden ter gelegenheid van de ver- Jaardag van h.K.h. prinses WHIielmi- na, welkt» feestelijkheden tevens dien den ter herdenking van d<> bevrij dingsdag, daar 5 mei dit jaar op een zondag viel, mochten zich in een hij- zonder grote belangstelling verheu gen. Niet alleen was liet aantal dccl- nemenden zeer groot, maar ook het publiek was hij de verschillende on derdelen van het programma In gro te getale aanwezig. In de morgenuren werd voor de jeugd van 4 tot en met 7 jaar in bet „Concertgebouw" een tweetal zeer druk bezochte filmvoorstellingen geven, waarna des middags op terreip aan de Azaleastraat een Lu- naspel, bestaande uit verschillende volksspelen werd gehouden voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar. De voornaamste uitslagen hiervan waren: 1. Maarten Penne, 85 punten; 2. Piet van 't Westeinde, 78 p.; 3. Ma rianne van Krimpen, 77 p.; 4. Marga Smit, 74 p.; 5. Cobi van Es, 73 p..; 6. Joop van Es, 72 p.; 7. Koos van Doe- feelaar, 71 p.; 8. Beppy Harms, 71 p.; 9. Jaap van de Riet, 70 p.; 10. Ko •Scheele, 70 p.; 11. Marijke Grootjans, 70 p. Aan deze spelen, die gevolgd wer: den door een ballonwedstrijd, waarbij circa 600 ballons de lucht ingingen, hamen bijna 1400 kinderen deel. Op het Zuidlandparcours vond ver volgens over een afstand van 10 km een wielerwedstrijd voor jongens van 13 tot en met 15 jaar plaats, die door zeer velen werd bijgewoond en waar bij tal van premies, bestaande uit boeken enz. werden uitgeloofd. .De uitslag ihervan. luidt: Eerste koers. 1, J. de CaluwÓ, .medaille ..en bloegion- 2. Lpunis, medaille. 3, R. de Vos. Twééde koers. 1. F. Wissel, me daille en bloemen. 2. H. T&zelaar. me- MIDDELBURG Vergadering N.C.V.B. Vorige week is dc eerste maande lijkse vergadering in dit seizoen gei houden van afdeling Middelburg ('t Zand) van do-N.C.V.B; Als spyeker was. die avond aanwezig de heer O. de Moor uit Utrecht die een lezing hield óver do geestelijke verzorging van de militairen. Deze avond mag als zeer geslaagd worden beschouwd. Op prettige wijze doelde hij een en ander mede over de werkzaamheden van het Prot. Interk, Thuisfront. Uitslag verkoping Ten overstaan van notaris mr. P. Lóeff te Middelburg werd geveild: a. Huis met tuin aan de Koudekerkse- itoeg 44, groot .ongeveer 292 ca; b. T5cuwtèrrem~aan de Koudekerkseweg.. groot ongeveer 258 ca, Deze percelen .werden'in combinatie toegewezen aan de heer J. W. van Mensch te Middel burg voor f 9775,7- - ZOUTELANDE Raad komt bijeen :D~è raad van de gemeente Zoute- lande komt heden, maandagavond, in openbare vergadering bijeen. De 36 punten omvattende agenda vermeldt o.m.: koop en verkoop van gronden, verdeling van dé woningwetwoningen, aangaan van een geldlening bjj de in gezetenen en een besluit aangaande 't al of niet laten staan van de kampeer- huisjes. Middelburg-COAK 32 Het voetbalelftal van de COAK speelde een oefenwedstrijd tegen een combinatie van Middelburg. Hoewel de militairen door verlofgangers en zieken nogal verzwakt waren, gaven zij de groen-witten uitstekend partij en de rust ging in met dubbelblanke stand. Na de hërvating namen zij zelfs de leiding, doch al spoedig zorgde Mid delburg voor de gelijkmaker om even later zelfs een 21 voorsprong te ne men. Nu bracht de COAK de balans in evenwicht, doch in de laatste mi nuut, toen 't reeds duister was, greep de militaire doelman naast de bal. zo dat Middelburg met 32 won. dallle. 3, C. van Ham. Ruim 30 jeug dige renners namen aan deze koersen deel. Des avonds vertrokken van drie verschillende punten in de stad na dat eerst op (1c Markt de Terncuzen- 8" Muziekschool nog een concert had gegeven optochten, die aan de Axelsebrug tezamen kwamen en daarna naar dc Markt trokken. Het waren een lampiopoptocht voor de allerjongsten, ccn fakkeloptocht voor de oudere Jeugd en een bijzonder aan trekkelijke en originele maskeradeop tocht voor dc jeugdverenigingen. Onder grote belangstelling g» ng gaf d drumband Harmonie Terneuzen met hierna op de Markt een concert, waarna de dag werd besloten met een goed geslaagde taptoe door het tam boer- en pijperkorps „Irene" nadat, tevoren nog de heer P. J. van der Goes namens do organisatoren, via de geluidswagen, dank had gebracht aan allen die medewerkten tot het welsla gen van deze dag. Muarten Penne 85 punten ZWAAR PARCOURS IN SCHOONDIJKE G. de Badts bleek beste rijder Zaterdagmiddag werden in Hchoon- dijke „trckUors-behciuliglU'idawed- strijden" gehouden. Aap deze wed strijden was het kampioenschap van West ^eemvseh-Vlaanderen verhon den. Veertien deelnemers met tracto ren ép aanhangwagens reden een lang niet eenvoudig parcours op het ter rein van de lagere school. Hun mani pulaties werden door velen gevolgd. Op de wagen achter de tractor stond een melkbus op een plank en het was de kunst te zorgen; dat deze altijd wiebelende bussen er niet afvielen- Dat was gen geringe opgaaf, want de deelnemers moesten een aantal hin dernissen nemen, die niet voor de poes waren, Zo moest men over balken rij den, maar dan met slechts twee wie len en niet met beide tegelijk. Daar na moest men veilig door een hek zien te komen en de melkbus verwis selen met een andere, die op een hooimijt stond. Als men dan de rich- tingsproef met goed gevolg had afge legd, was het de bedoeling zich zón der brokken in de nauwe „garage", NOORD ZEELAND „Kqnsfc en Eèr"-wisselbeker ging naar v.v. „Burgh" De voetbalwedstrijden in Je serie qjp de beker, uitgeloofd door „Kunst en Eer" en georganiseerd door de voetbalvereniging „Zierikzee" werden onder zeer slechte weersomstandig heden gespeeld, wat uiteraard veel afbreuk deed aan het spel. Hierondor volgen van de gespeelde wedstrijden de uitslagen: Steenbergen-Burgh 0-0 Zierikzee-Renesse 0-0; Zierikzee- Burgh 0-S: Renepse-Steenbergen 0-2; Zierikzee-Steenbergen 0-2; Renesse- Burgh 1-2. Door deze uitslagen werd Burgh eerste met 5 punten en kwam deze vereniging in het bezit van de wissel- beker. Steenbergen werd tweede met 3 munten. Zierikzee werd derde met 2 punten en Renesse bezette de laatste plaats met J punt. THOLEN Raad komt bijoer. De raad van de gemeente Thai - komt op woensdag 4 September, der middags om 3 uur in het verenigings gebouw in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt onder meer: verlenging ontruimingstermijn onbe woonbaar verklaard pand Markt- nr. 3, vaststelling verordening looncompen- satie in verband met de huurverho ging en de benoeming hoofd openbare lagere school. gemaakt van balken, te werken, Deze wedstrijden waren wel in hqge mate origineel, omdat de eigen len waren we? in hoge mate omdat de organisatoren vqle ondstqn hadden toegevoegd een bestaande regeling. Men heeft in Schoondijkc niet alleen de deelnemers, maar ook de toeschou wers op een plezierige middag ver gast! Als kampioen van West Zeeuwsch-Vlaanderen kwam G. de- Badts uit dc bus. De verdere' uitslag luidt als volgt: ■z J. Luteljn, 3 A. Luteiin, 4 A. Pois- sonicr, 5. C. den Hollander, 6. B. v. d. Ree, 7. B. v. d. Slikke, 8. P. Hubrcgt- se, 9. J. Cysouw. 10. J. van Luyck, 11. A. Cammaert. 12. A. Verkruysse, 13. I Poissonier. 14. H. de Weger. 15. W. de Reu, 16. A. van der Broecke, Rentmeester en Huissoon 2e en 5e in Kruibeke Piel Rentmeester en Jaap Huis soon hebben in Kruibeke in België deelgenomen aan een wedstrijd over 110 kilometer. In een sterk be zet veld wisten df Zeeuwse amateurs respectievelijk beslag te leggen op een tweede en vijfde plaats. AI vroeg bad zich een vluchtgroep gevormd uit de Belg Marcel Sleeu- waert en dc Nederlanders, Rent meester, Van dor Horst en Timmer mans, die onder leiding van Rent meester een voorsprong wisten op te bouwen van anderhalve minuut. In deze volgorde wisten zij zich ook te klasseren. Van hun voorsprong was tenslotte slechts vijftig meter overgebleven, want in een felle jacht probeerden Jaap Huissoon en de Belgen Sweeokx en Vermaire zich bij de kopgroep te voegen. Zij schoten juist iets tekort om de kopgroep op te rollen. Jaap Huissoon bleef zijn me devluchters in dc eindsprint de baas en eindigde op de vijfde plaats. In het grote poioten klasseerden de Ne derlanders Schalk, Verhoef en J. Duinkerke zich resp. twaalfde, der tiende en veertiende in dezelfde tijd als dé Belgische kampioenen Claude Roman (weg) en Jos Denoytte (ach tervolging. 'IT DE TERNEUZEN Verkoping ging niet door De verkoop in „Du Commerce" te Terneuzen van het woonhuis met aan- behoren aan de Lange Kerkstraat 80 aldaar, groot 70 ca, door notaris G. J. van Campen, ging niet door. Het hoogste bod bedroeg namelijk f 1800, waarvoor bet woonhuis niet werd ge gund. Wedvlucht. Uitslag wedvlucht gezamenlijke pon den West Zeeuwsch-Vlaanderep op zon dag 23 augustus 1957, vanuit Orleans met 725 duiven. Hoogste snelheid 1676 meter. t. Visser te Breskens; 2 J. van Hee, St.-Kruis: 3 M. Leurgans, Retranchement: 4 C. Hertogh, Breskens: 5 en 10 C. v. Op- durp. Breskens: 6 L. Verstraaten. Bres kens: 7 U. Maes, Eede: 8 Ko Quaars Breskens; 9 A. Breyaert, Aardenburg. Burgerlijke Stand TERNEUZEN, Bevallen; T. E. Bruel—Slabbekoom. z.; C. Moes—Karremans, d.; S. H. Vroegop— HOOG EN LAAG WATER 3 september Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee. Wemeldinge U.-I-N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. U.—-N.A.P. 9.13 9.40 9.56 10.15 10.35 21.57 22.21 22.38 22.57 23.13 1.67 1.82 1.14 1.29 2.58 3.23 352 3.33 3.56 1.40 1.53 1.70 1.34 1.51 15.'38 16.02 16.27 16.23 16.30 1.45 1.58 1.75 1.24 1.43 Meertens. d.; Y. de Jonge—Vlaming, z.; A. A. Eggermont—Gelderland, d.; J. Boerbooms—De Mul, z.; T. J. Maat—Lu- casse, z.; M- L. van TatenhoveBracke, z.\ J. J. van HeckeDe Back, d.; C. M. Vermeulen—De Bruijne, d-; T. M. C. Els- kamp—Dukker, d.; S. A. de Witte—Mie- len. d.; E. Jansen—Jansen, d. Ondertrouwd: P. H. Esselbrugge. 23 i P. Laurens, 23 j. Getrouwd: J. Hoekman, 23 j. en J KJaassen, 22 j.; J. de Bokx, 35 j. en J. S. P. Dirkx, 27 j.; F. G. Loof, 28 j. en M. A W. van Hoeve, 27 j.: M. Dubbelman, 29 j. en M. C. Gazan, 22 j. Overleden: J. D. Scheele, 80 J., geh gew, met P. van Sabben: A. P. Kegels, 41 j„ e. v. M. c Roelandt: J. A. Vertin de, 65 j„ e. v. C. M. de Feijter; F. J. Stoffels, 75 j.. geh. gew. met J. A. de Back: E-. F A Arbroscheer, ?n j., e, v P. L. A. Buljsse: E. A. van Kruijssen. 60 j., e. v. M. de Klerk: J. Jolijt. 90 J.. geh. gew- met p. w. rte Feijter. VANDAAG iJzendüke Raadhuis: Tentoonstelling „Het boerenleven", opening om I9.3Ó uur. is van Gent Noordstraai: Ten: Kunstkring. Hl! M>AG 3 SEPTE.MBF.R I 162 m- 716 kc/s. 7.00 AVRO 740 VPRO. S"J0—2LOO AVRO. AVRO 7.—. Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO. Dagopening. AVRO: 840 Nieuws. 8.15 Giam. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waters;. 9.10 Morgenwij ding. 10.00 Gram. !0.5« voor de kleuters. 11.00 Lichte muz. H 30 Gram. 12.00 Zang en piano. 12.30 Land- en tulnb- meded. 12.33 Lichte rnuz 13.00 Nieuws. 13.15 Me ded. of gram. 13.20 Promenade-ork. l?.$5 Beursber. 14.00 Bas en piano.. 14.30 Ma ger worden doet geen pijn. caus. 14.45 Gram. 1540 Pianorecital. 1600 Lichte muz. 16.10 West-Indisch ork. 16.30 Voor de jeugd 17.30 Nieuwe gram. 18-00 Nieuws 18 15 Planospe). 13.30 Voor de jeugd. 18 40 Zigeunermuz '.9.00 Licht® muz. 19.35 Gram. 19.45 Toneel beschou wing. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 2040 De muziek waarvan wij houden. 21.00 Gram. 21.30 JU beval: mii niet. hoorsp. 2140 Lichte muz. 72.20 Act 2240 Pianorecital 23.00 Nieuw* 73.15 Beursber v. New York. 23-16 vev York calling, caus. 23.25 Hilversum II. 298 m 1097 kc/s. 7.09— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws- T.io Gram 7.45 Mor gengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 840 Voor de vrouw. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. ii.So Gram. 11.50 Als de zieie luistert, caus. 12 00 Mid dag-noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. '.2.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws, 13.20 Dansmuz. 1340 Gram. 14.00 Idem. 14.30 Voor de vrouwen v. platteland. 14.40 Utrechts Stedelijk ork!. kamerkoor en sol. 1540 Gram. 16.00 Voor de zieken. 1640 Ziekeniof 1740 Voor de leugd. 17.40 Beursber. 17.45 Re.eeringsuiiz. Nederland en de Wereld: De emigrant en de taal door drs. J. van Kampen, muz. 18.20 Sportpraatje. 18 30 39.00 Nieuws. 19.30 Gram 3 Boek der Boeken- :9.3e Gra: 20.45 De gewone man 2Ó40 Avondgebed en iral 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.30 Journ. en weerber. 20.45— 22.20 Filmprogramma. Lichte Amus. muz. >.15 Uit het n. 2840 Act. Gram. 22.43 13-00' Nieuws

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7