Meisjes Schimmel en Lagerberg zwommen sneller dan de heren! DEVIJF RIETVINKEN DUITSE ROEIERS ONTNAMEN DE RUSSEN DE ZEGE Op haar bestemming MIDDELBURG HIELD STERKE BOEKANIERS BIJNA IN TOOM PRISMA windt zichzelf op 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 2 SEPTEMBER 1957 TIJDENS ,>RONDE VAN SAS" Zesde plaatsen voor Coby Melieste (Bruinvis) en Jan Dirkse (Luctor) Op de lange afstand zijn de meisjes van de zwemvereniging ,,'t Gooi" uit Bussum heel wat mans! Dat bewezen namelijk Corrle Schimmel en Tineke Lagerberg zaterdag in Sas van Gent. In de „Ronde van Sas" be haalde Corrle Schimmel evenals vorig jaar opnieuw een uitstekende overwinning en met haar tijd van 28 minuten en 26,6 sec. over de twee kilomexer door het vrij koude water van het kanaal TerneuzenGent was zij, mét Tineke Lagerberg, die in een uitermate spannende finish met een meter verschil geklopt werd door haar ploeggenote, ruim een halve minuut sneller dan de eerste aankomende lieer, Rein Prins van D.J.K. uit Amsterdam, die de afstand zwom in 28.55. Dat de Zeeuwse deelnemers voor dit geweld het hoofd moesten buigen, is begrijpelijk, maar toch zijn de zesde plaatsen, die Coby Melieste van Bruinvis bij de dames, en Jan Dirkse van Luctor bij de heren behaalden, van be hoorlijk gehalte. Om kwart over vier werd het start sein gegeven voor deze 11e interna tionale „Ronde van Sas", die georga niseerd werd door de „Bruinvis". To taal 31 dames doken het water van de sluis in de eerste kanaalarm in. Reeds onmiddellijk na de start namen Corrie Schimmel en Tineke Lagerberg de leiding, elkaar echter geen meter toe gevend. Ook het 13-jarig Gooizwem- stertje Marion Heemskerk bleek een klasse beter dan de rest. Eerste plaats voor Jaap Huissoon in Knokke Tijdens het afgelopen weekeind heeft de Zeeuwse renner Jaap Huis soon in België een uitstekende pres tatie geleverd. In Knokke won hij een wedstrijd over 110 kilometer. De vijftien ronden waren in verband met het slechte weer ingekort met twee ronden. De Zeeuw Emil Ver- straatte wierp in deze wedstrijd over slechte keiwegen de lont in het kruitvat door in gezelschap van vijf Belgen een ontsnappingspoging te wagen. Na 25 kilometer sloot zich' een groep van vier renners waarbij Jan ae Poorter en Jaap Huissoon, bij hen aan. Jaap Huissoon was het die na ongeveer 35 kilometer uit deze kop- 6roep wegschoot. Hij kreeg echter ie Vos mee aan zijn wiel. Hierdoor werd het tempo gedrukt. Met de ene demarrage na de andere probeerde hij de Belg af te schudden, wat hem vier ronden voor het einde tenslotte gelukte. Zijn voorsprong was toen echter slechts twintig seconden op de kopgroep. Allengs wist hij die echter toch nog tot twee minuten op te voeren. Een poging van Jan de Poorters om in het laatste stadium met de Belgen Pintallon en Vergau- we Huissoon in te halen mislukte. Ondanks het feit dat De Poorter in de laatste ronde een lekke band kreeg wist hij zich door een snel her stel vierde te klasseren. De uitslag luidde: 1. Jaap Huissoon, 2. Vergau- we, 3. Pintallon, 4. Jan de Poorter, 7. J. Duinkerke, 9. M. Dominicus. Door de eerste drie plaatsen ver overde de ren en toerclub „Theo Mid delkamp" het ploegenklassement voor „Maldegem" en „Stadion" uit Oostende. Saneringsbcwijzen met zes maanden verlengd De saneringsbcwijzen van verplicht verzekerden zijn met zes maanden verlengd als de geldigheidsduur ver lopen is in dc periode liggende tus sen 1 april en datum, waarop de tandarts, die het saneringsbewijs heeft afgegeven of die tot afgeven van dit saneringsbewijs heeft gead viseerd, zijn werkzaamheden krach tens de gesloten overeenkomst heeft hervat. Op deze wijze wordt bereikt, dat patiënten, die in het bezit zijn van een dergelijke verklaring van een tandarts, in dit opzicht geen nadeel ondervinden van het feit, dat de tandartsen gedurende vijf maanden niet voor de ziekenfondsen hebben gewerkt. De minister van sociale zaken en volksgezondheid heeft het betreffen de advies van de ziekenfondsraad overgenomen. Eindhovense dames A. Simons en M. Metten van PSV lagen weliswaar me ters achter op de beide koploopsters, maar waren toch beduidend sterker dan de anderen. Na Coby Melieste finishte 't op komende Bruinvissterretje Ingrid Baart, die heel de wedstrijd schoolslag zwom Enigszins tegen vallend was de 14e plaats van Luc- tor-zwemster Annie Cornelisse. Niet zo groot Bij de 46 beren, die 5 minuten la ter startten, was de suprematie niet eo groot, hoewel Rein Prins cn Jan Bultman van 't Gooi van meet af de leiding namen. Tot 100 meter voor 't einde lagen zij praktisch in gelijke positie, maar in een verwoede eind sprint tikte Prins een tiental secon den eerder aan. VV. van Spingelen van UZ en PZ (Den Haar) werd gemak kelijk derde, terwijl II. Kaaschaert van GZV uit Gent vierde en eerste Belg werd. Een goede wedstrijd zwom Jan Dirkse, die cracks als J. Boogaert van GZV en Schlingeman van HZ en PC achter zich liet. De lawine aan wissel- bekers was echter snel verdwenen.. Corrie Schimmel werd dus de eerste dame, Coby Melieste kreeg bekers omdat zij de eerste Zeeuwse- en eer ste Bruinvisdame was. Rein Prins (eerste), Rasschaert (eerste Belg), Jan Dirkse (eerste Zeeuw) en Adrie Sampon (eerste Bruinvisheer), die 16e werd in 36.38, wonnen de bekers bij de heren, waarbij Sampon defini tief. De clubwisselprijs was voor 't Gooi, eveneens voorgoed. De uitslagen luiden: dames: 1. Cor rie Schimmel 28.26.6, 2. Tineke Lager berg 28.32.3. Marion Heemskerk ('t Gooi) 31.08.—, 4. A. Simons (PSV) 35.13.—, 5. M. Metten (PSV) 36.41.—. 6. Coby Melieste 38.55, 7. Ingrid Baart (Bruinvis) 40.32.8. Corrie Voogd (Luctor) 40.33, 9. Marie Verplanke (Scheldestroom) 41.36, 10. Tiny Daal huizen (SZV) 40.51, 11. Ria Melieste (Bruinvis) 42.07, 12. Adi Jansen (Bruinvis) 42.17, 13. L. Bondewel (Scheldestroom) 42.56, 14. Annie Cor nelisse (Luctor) 43.20, 15. mevr. H. de Vries (Luctor) 44.54. Heren: 1. Rein Prins 28.55, 2. J Bultman 29.08, 3. W. van Spingelen 30.41, 4. H. Rasschaert 32.28, 5. H. Vringer (Zwemlust, Utrecht) 32.33, 6. Jan Dirkse 33.20, 7. J. Boogaert (G ZV) 33.32, 8. C. Schlingeman (HZ en PC) 33.53, 9. Piet Rotte (Luctor) 34.09, 10. M. van Popelem (Krabben) 34.10, 11. Piet van den Heuvel (Schelde stroom) 34,38, 12. Leo van Klinken (S ZV) 35.04, 13. J. van der Steen (GZV) 35.16, 14. P. Timmermans (Krabben) 35.36, 15. Cor Wagenaar (SZV) 35.40. EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN Voor Nederlanders waren er geen prijzen De Duitse roeiers zijn als de grote triomfaters uit de strijd om de Europese roeititels voor heren te voorschijn gekomen. Zij wonnen drie titels tegen Rusland, Italië, Engeland en Australië elk een en ontnamen daarmee de Russen de Coupe Glandaz, die de laatste drie jaar steeds naar Moskou was verhuisd. Bovendien leg den de Duitsers beslag op do Carlo Montu-prijs, bestemd voor het land, dat in de finales het grootste aantal punten behaalt. De Duitsers kwamen door hun drie eerste, twee tweede en twee vierde plaatsen op een totaal van 43 punten, Rusland, dat ook deze trofee drie maal achtereen had gewonnen, be reikte met een eerste plaats, vier tweede en een derde 40 punten. Italië werd dank zij de overwinning In de achten, die 12 punten opleverde, derde met 14 punten. De Nederlanders ziln er niet aan te pas gekomen. Slechts de twee zonder stuurman van ,,'t Spaarne", de vier met stuurman en de acht van „Nereus" kwamen In de finale. In de herkansing versloegen de man nen van ,,'t Spaarne" de Deense ploeg, waarbij de Nederlanders hun tempo tot 37 slagen verhoogden. De acht van „Nereus" eindigde op anderhalve bootlengte achter de Duitsers en met bijna drie lengten voorsprong op Denemarken. De vier met stuurman van „Nereus" leverde een bijzonder goede presta tie. De eerste wedstrijd eindigden zij ge lijk met Polen, zodat overgeroeid moest worden. Zij startten de tweede maal in een zeer hoog tempo, dat de Polen nog verhoogden. De Nederlan ders sloegen deze aanval eehter af en wonnen met lai lengte. Ze deden er de tweede keer 1,8 sec korter over dan de eerste maal toen zij geheel fris waren. Skiffeur Redele had geen en kele kans tegen de Zuidslaaf Vlasic en de Deen Nielsen. Feuillelon door riiire Rrelnn Smith «3 Ann had eveneens een slechte nacht gehad, al piekerend over Hubert en zichzelf de schuld gevend van de situ atie. Gelukkig nog maar. dat Joe niet wist wat er eigenlijk gebeurd was. want hij zou naar een ongenadig standje hebben gemaakt. Ze kwam in de verzoeking niet naar kantoor te gaan, maar ze zou Hubert toch weer onder de ogen moeten komen. Hoe langer ze het uitstelde, hoe moeilijker het zou zijn. Pomfret bleek in een vrolijke bui. „Als de kat van huis is, dansen de muizen," zei hij, luchtig met een stof doek zwaaiend. „Er is niet veel post vandaag, juffrouw. U zult dus gauw naar huis kunnen gaan." Ze vond een briefje, dat Hubert een poosje zou wegblijven. Toen boog ze zich over haar schrijfmachine en dacht aan Joe. Het was wel een vreemde geschie denis. Dat ze nu juist toen ze hoorde van zijn aanstaand vertrek moest be seffen, hoeveel ze van hem hield! Hete tranen welden In haar ogen toen ze zich dat ene ogenblik herin nerde, waarop ze zich van haar lief de bewust werd dan dat zonderling gespannen moment, toen Joe haar met die eigenaardige blik had aange zien... en daarna de telefoonbel. Vóór dat ellendige geluid was ze toch zo gelukkig geweest, vrijwel ze ker, dat Joe haar liefde had begrepen en er blij om was. Helaas, moest ze zich hebben ver gist; Joe was immers verloofd. Onwillekeurig drukte ze haar hand tegen de bevende lippen. Waarom had Joe het nooit iemand verteld? Hoe kon ze ooit weer huiswaarts gaan en nieuwsgierige blikken trotse ren? Maar die arme Rosemary dan? Terwijl zij, Ann, dacht aan Hubert, in zak en as zat over Joe, had ze bijna Rosemary's adembenemende bekente nis vergeten. Rosemary en haar, Ann's vader! Hoe was het mogelijk, dat zij dit nooit had bemerkt? Ter wijl ze er daarentegen zeker van was geweest, dat Rosemary op Joe ver liefd was. Inmiddels ging Ro-semary juist op dit ogenblik het huis weer binnen, tegen alle waarschijnlijkheid hopend, De puntentellingen voor de Coupe Glandaz en die van de trofee „Carlo Montu" luidt als volgt: Coupe Glan- daz: 1. Duitsland 4 pnt.; 2. Italië 2 pnt.; S.ex aequo Rusland, Engeland en Australië 1 pnt. Trofee „Carlo Montu": 1. Duitsland 43 pnt.; 2. Rusland 40 pnt., 3. Italië 14 pnt., 4. Roemenië 13 pnt. en 5. Zwitserland 9 pnt. Nederland eindig de samen met Zuid-Slavië met 2 pun ten op de 16e en laatste plaats. De medailleverdeling is als volgt: Duitsland: 3 gouden en 2 zilveren me dailles, Rusland 1 gouden, 4 zilveren lië en Australië, allen 1 gouden me en 1 bronzen medaille, Engeland, Ita- daille, Oostenrijk 1 zilveren medaille, Roemenië 2 bronzen medailles. Zwit serland, Polen, België en Tslechoslo- wakije allen 1 bronzen medaille. Een spelmoment uit de hockeywed strijd MiddelburgDe Boekaniers die zaterdagmiddag op het nieuwe sportterrein van de Zeeuwse hoofd stad werd gespeeld ter gelegenheid van de ingebruikneming van het clubhuis van de M.MJI.C. De Boeka niers wonnen deze wedstrijd met 20 (Foto P.Z.C. Goes,bekerde'Middelburg door 53 zege er uit Door een 53 zege op Middelburg ln eigen huls Is Goes de enige Zeeuw se club die zich voor de „beker" heeft geplaatst. Het begin was hoopvol voor Middel burg, want Groenewegen opende met een fraai doelpunt de score (I0). Huibregtse maakte echter kort daar op met een goede kopbal gelijk (11) en toen even later na een geharrewar voor het Middelburg-doel Zweedijk de laatste hand kon leggen aan het twee de Goese doelpunt zag het er voor de groen-witten, die 's morgens reeds twee wedstrijden hadden moeten spe len en ook deze wedstrijd beslist moesten winnen, niet zo best meer uit. Toen bovendien na rust Goossen blunderde waarvan de aalvlugge Ver- stelle zeer handig profiteerde, was de zaak al ver bekeken (13). Groene- wegens tweede doelpunt, een keihar de treffer die Zwartepoorte te mach tig was, deed de hoop in de Middel burgharten nog even herleven maar toen Sinke na een solo-rush nummer vier achter Versluys schoot, ver dween ook dit laatste sprankje hoop. Uit een strafschop verkleinde Groe newegen de achterstand nog wel maar Verstelle had zijn antwoord grif gereed en bracht de eindstand op 35. Jammer dat het spel ln deze wed strijd door al te fors spel werd ont sierd. Wim Snoek op Aruba tegen kampioen der Bahama's Een van de voornaamste Arubaanse Sromotors, Johan Stefania, heeft de 'ederlandse kampioen licht-zwaarge wicht Wim Snoek geëngageerd voor een match tegen Georgie Knowles, kampioen middengewicht van de Bahamas. De match van 10 ronden zal op 11 september de hoofdschotel ziin van een boksprogramma in de „Swingster Square Garden", 'n sport paleis op Aruba. EERVOLLE 2—0 NEDERLAAG Uitstekende hockey bij opening van nieuw clubhuis van M-M.H.C. TOT HEEL VER ln de tweede helft heeft het er naar uitgezien, dat de Middelburgse hockeyploeg zaterdag in de wedstrijd tor gelegenheid van de opening van het nieuwe clubhuls van de M.M.H.C. tegen een zeer sterke Nederlandse bondsploeg, die onder de naam „De Boekaniers" het veld inkwam, hun tegenstanders in bedwang zouden kunnen houden. Het is er echter niet van gekomen. Toch mag de kleine 20 nederlaag de hoofdstedelijke dappere hockeyers als een prachtige prestatie aan gerekend worden! Zij hebben De Boekaniers werkelijk uitstekend partij gegeven. Niets trokken zij zich aan van hun gerenommeerde tegen standers waarvan er enkele reeds uitkwamen in de nationale A- of B-ploeg en de rest uitkomt in de le klas en met frisse en enthousiaste aanvallen brachten zij de verdediging van De Boekaniers meermalen ln moeilijkheden. Het is een uiterst snelle wedstrijd geworden, waarin Middelburg dus volkomen de gelijke was van de bondsploeg. Weliswaar was de stick techniek van de gasten beter dan die van de Zeeuwen, die hier echter een ongetemperd geestdriftig spelletje tegenover stelden. Het sterkste deel van beide elftallen was de verdedi ging. Met name de hoofdstedelijke achterhoede met gastspeler Harry Derkx en Loek Kakebeke en Leo Ri- vière tussen de palen was moeilijk te passeren. In de voorhoede was midvoor Ben Francke uitstekend op dreef en en kele malen wist hij met snelle rushes tot het heiligdom van doelman Stro- bach (Victoria, Rotterdam) door te dringen. Het meeste gevaar kwam van rechts, waar buitenman Kees van der Post (die in de tweede helft vervangen moest worden door Van Opdorp) en Pim Kalkman meermalen de bal met goede combinaties tot in de slagcirkel wisten te brengen. In de middenlinie vormde Wim van Heel de spreekwoordelijke rots in de branding, waarbij hij tevens de voor hoede van goede passes voorzag, ter wijl op links Rob van Doornlck op viel door zijn goede positiekiezen. Middelburg startte in een enorm hoog tempo, waarbij De Boeka niers, die uiteraard nog niet op elkaar ingespeeld waren, de 109. Baas Draaier keek Leo een beetje verstoord aan. De mededeling van Teupelink, dat de zigeuners de jongen van diefstal betichtten, beviel hem niet. „Ze zeggen, dat je uit de woonwagen van een zekere Koeremski een paar manden met dieren hebt wegge nomen. Is dat zo? Ze willen die terughebben. Eerder gaan ze niet weg?" Leo haalde z'n schouders op. „Ze weten heel goed, dat ik dat niet gedaan hbg", zei hij. „ze hebben me zien weglopen en ze hebben heel goed gezien, dat ik die manden niet bij me had. Overigens hebben zij die dieren zelf gestolen en ik moet toege ven, dat het de bedoeling van mijn vriend en mij is geweest om die'dieren, die van een oom van mijn vriend horen, terug te halen". Teupelink knikte eens. „Nou in ieder geval zijn ze die dieren kwijtgeraakt, want daar zijn ze zo woedend over". Leo begon te glimlachen. „Dan is het mijn vriend toch gelukt die kipijn en konip mee te nemen", sprak hij. „Die wat?", vroeg Teupelink verbaasd, want veel begreep hij er niet meer van. Maar tijd om een antwoord te geven kreeg Leo niet eens, want bulten werd eensklaps luid geschreeuwd en om hulp geroepen. Teupelink draaide zich om en rende spoorslags de deur uit. dat de dokter nog niet terug was. Na tuurlijk bleek die hoop ijdeC want juf frouw Sargeant, die aan het strijken was, keek even op, om een boodschap over te brengen. „De dokter vraagt, of u dadelijk in zijn studeerkamer wilt komen." Wat was er aan de hand, vroeg het goede mens zich belangstellend af. De oudé dokter was notabene zo vrolijk als een jonge kerel thuisgekomen en dok ter Rosemary zag zo bleek als een doek. „Hij is erg opgewekt, juffrouw," zei ze bemoedigen! Rosemary probeerde te glimlachen iar benen voelden aan als lood. Wat zou hij, door haar toedoen^slecht op zijn gemak zijn geweest. Ze kon zich wel voorstellen wat er zou gebeu ren. In gedachten zag ze Johivs be zorgde gezicht, hoorde ze hem vrien delijk en vol tact verzekeren, dat ze rust nodig had. Ze ging naar de studeerkamer. Vreemd genoeg had ze het gevoel, als of ze een schoolmeisje was, dat voor de deur van de hoofdonderwijzer stond en moest aankloppen. Ze dacht aan die ellendige scène op school, toen een van de meisjes, aie haar moe der had bespot, een pak s mg had ge- ich< geven. Ze had bif het schoolhoofd moeten komen, die naar de deugd van zelfbeheersing had gepreekt. Precies als toen voelde ze ziel Langzaam opende ze de deur en ging naar binnen. Er was niemand. Aarzelend bleef ze midden in de kamer staan, maar sprong op toen de deur achter haar werd dichtgeslagen. Zich haastig omdraaiend, zag ze, dat John Derwent tussen haar en de deur stond. Hij keek haar ernstig aan en ze begon te beven. O, als hij nu maar snel een eind aan dit toneel maakte...! „Dokter Unwin," klonk het streng, „gisteravond hebt u iets heel eigen aardigs gezegd. Meende u dat?" „Meende u dat?" herhaalde hij. Haar lippen waren kurkdroog. En toch, hier kreeg ze een kans. Ze kon er een grap van maken, nederig haar verontschuldiging aanbieden voor haar slechte smaak, beweren, dat ze niets om hem gaf hij bij haar, nam haar hand .r de Even keek ze hem aan, maai- rog voor ze een woord kon zeggen, stond zijne en zei vriendelijk: ..Ontkm het alsjeblieft niet. Ik begrijp niet, hoe het waar kan zijn, maar ik hoop, dat het zo is." Zijn stem had een bijna smekende klank. Ze bleef hem aanstaren, maar plot seling drong het tot haar door. „O, John, is het heus?" vroeg ze, met wijde, nog ongelovige ogen. Hij legde even haar hand tegen zijn wang. „Ja, het is zoRose mary, maar ik dacht, dat ik te oud voor je was." „JijOud!" riep ze. „O, John, John John schaamde zich bijna voor haar verrukte blik. .„Ik had het nooit kunnen denken, Rosemary." Hij omsloot haar in zijn armen, maar kuste haar nog niet. „Ben je zeker van jezelf?" vroeg hij, met onderzoekende blik. „Ik ben twintig jaar ouder dan jij. Ik zal een stokoude man zijn als jij nog jong en mooi bent." (Wordt vervolgd) Advertenttej Chroom f uo.- anker, 21 stenen, waterproof, shockproof,* nti magnetisch, S Edelst,.I f 135." onbreekbare veer .z— grootste moeite hadden zich aan te passen. Langzamerhand ont worstelden zij zich aan de druk en het eerste Boekaniersgevaar kwam van linksbuiten Engel (I). Studenten), die een straf- corner wist af te dwingen. Derkx redde echter keurig op de lijn. Aan de andere zijde moest de Boekaniersdoelman al zijn ta lenten te hulp roepen hij een hard schot van Francke. Het spel golfde op en neer en voor de rust werd niet gedoelpunt. Geen krimp Na de hervatting bleek, dat de gasten elkaar nu beter „kenden" en meermalen ontstonden gevaarlijke si tuaties voor het Middelburgse doel. Maar de hoofdstedelijke verdediging gaf vooralsnog geen krimp en uit de lange harde slagen van Kakebeke zette de Zeeuwse voorhoede voortdu rend snelle aanvallen op, die echter niet verder kwamen dan de sterke defensie der gasten, waarin Pont (Amsterdam) uitblonk. Het zag er al naar uit, dat de strijd puntloos zou eindigen. Toen kwam de 31e minuut, waarin de wedstrijd beslist werd. De snelle en handige linksbin nen Van der Valk (Laren) brak door en zijn schot sloeg hard te gen de plank (01). Nog harder schoot hij 45 seconden later, toen hij een prachtige aanval op de juiste wijze afsloot (02). De Middelburgse ploeg haalde zijn laatste reserves te voor schijn en bijna was het Pim Kalkman gelukt om de eer te redden. Hij wachtte echter te lang. Er kwam nog een hard schot van Jacob Sandberg en een doorbraak van Francke, maar tot doelpunten brachten de Zeeuwen het niet meer. Aan deze wedstrijd vooraf was het fraaie nieuwe clubhuis van de Mid delburgse hockeyclub in gebruik ge nomen. De voorzitter van M.M.H.C., de heer D. A. Huijsse, heette alle genodigden en verdere belangstellen den hartelijk welkom, waarna hij na der Inging op de totstandkoming van het gebouw, waarin men de gasten thans op waardige wijze ontvangen en de jonge leden de spelregels en clubgeest bijbrengen kan. Dank bracht de heer Huijsse aan de heren ir. G. Kranen, die de supervisie over de bouw had. Van der Linden, die het ontwerp maakte, en Dingemanse, die het dagelijks toezicht had, en verder aan alle instanties en parti- tulieren, die hielpen bij de verwerke lijking. Eigen huis Daarna opende mevrouw Van Dein- se, in vroeger jaren één der actiefste bestuursleden, met het omdraaien van de sleutel van de deur het club huis. Zij deed dit met een uiterst sympathiek toespraakje, waarin zij erop wees, dat het bezit van een „eigen huis" iets geweldig belang rijks is. Hierbij overhandigde me vrouw Van Deinse een presenteer blad, terwijl zij als dank en aanden ken de sleutel van het gebouw aan geboden kreeg. Verder werden felicitaties uitge sproken door de heren J. H. Koers, ere-lid („thans behaalt Middelburg geen „klei-overwinningen" meer, nu het één der beste velden in het zui den bezit", aldus de heer Koers), L. J. van 't Westende, mr. Pont, namens De Boekaniers, C. Westerweel, na mens de voetbalverenigingen Middel burg en Zeelandia en A. Drost, na mens de Middelburgse Lawntennis- vereniging, waarna de heer Huijsse een dankwoord tot slot van het offi ciële gedeelte sprak. Daarna was er voor de genodigden gelegenheid om het clubhuis te bezichtigen onder het genot van een consumptie. BIJ een botsing tussen een scooter en een tandem met hulpmotor op de Voort- hulzerstrast te Putten werden zaterdag vier mensen zo ernstig gewond, dat gis teravond de 43-Jarlge J. H. uit Veenen- daal, duopassagier van de scooter, en zondagmorgen de 55-jarige tandembe stuurder M. S. uit Amsterdam, zijn «verledefia

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 4