Zeeuwse amateurclubs kunnen weer rol van betekenis spelen DE VIJF RIETVINKEN GEVAPAH rolfilM *1i* TOGO I STAAT 00K DIT JAAR VOOR MOEILIJKE OPGAAF SPREIDING VAN AANKOOP SUIKER WAS NOODZAKELIJK TWEEDAAGSEZWEMWEDSTRIJD LUCTOR GOED GESLAAGD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1957 COMPETITIE BEGINT OP 8 SEPTEMBER A.S. Spannende strijd verwacht in 3e klas, waarin thans Zierikzee uitkomt Nog slechts een goede week en ook de amateurvoetbalcompetitite zal op %'olle toeren gaan draaien. Het ljjkt ons nuttig de kansen van onze Zeeuwse clubs aan een nadere beschouwing te onderwerpen. Y'llssingen heeft door het vertrek van spil Barten en het niet meer be schikbaar z^n van Wijgman een fikse aderlating ondergaan en het zal de rood-witten toch nog wel even wat hoofdbrekens kosten hoe de defensie uiteindelijk zal moeten worden geformeerd. Al met al verwachten we toch, dat Vlissingen ook nu weer een rol van betekenis zal spelen, tenzij de reeds gememoreerde defensieproblemen niet op korte termijn doeltreffend kun nen worden opgelost. In de tweede klas verdedigen nog leidersplaats te mengen iets te zwaar vier clubs de Zeeuwse kleuren, omdat I en we verwachten hen aan het eind de door de degradatie van Axel open- gekomen plaats door Corn Boys is ingenomen. Het komt ons voor dat vooral met Hulst danig rekening zal moeten worden gehouden, waaraan uiteraard het weer beschikbaar zijn van Neefs dan niet vreemd zal zyn. Goes worstelt met interne problemen, die vrfl zeker hun afspiegeling zullen vinden in de prestaties. Een rol van betekenis verwachten we dan ook niet van de Gocsenaren. Corn Boys zal het met zijn energieke ploegje wel rooien en wat Middelburg betreft ver wachten wy, dat de groen-witten in de strijd om de bovenste plaats een toonaangevende rol zullen gaan spe len. De s(r\jd in de derde klas zal onge meen spannend kunnen worden. Uitgesproken favorieten zijn er o.i. niet, al zullen we natuurlijk in de eerste plaats rekening moeten hou den met de poging van Axel om het verloren gegane terrein te her winnen. Er zijn echter een aantal ernstige concurrenten en clubs als Terneuzen, Zeeland Sport, IïCS, Zeelandia en mogelijk ook Zierik zee zijn niet geheel weg te cijferen. Goede leerschool De ploeg uit Schouwen heeft in de Brabantse contreien zeker een goede leerschool doorlopen en menig tegen stander zal vooral in Zierikzee voor lastige problemen worden ge steld. RCS lijkt ons aan kracht te hebben ingeboet; Zeelandia zal voor menig tegenstander een lastig obsta kel blijken. En dit geldt niet minder voor Zeeland Sport, dat vorig seizoen verraste door ziin felle eindspurt. We ten de Vissingers van meet af aan het juiste spel te vinden, dan kunnen ze zeker in de strijd om de leiding een dluchtig woordje meespreken. Voor Biervliet en Hontenisse lijkt ons de opgave om zich in de strijd om de André Fraschetti na overleden. ongeval Ernstig verlies voor Ferrari. De chef-constructeur van de Fer- rari-fabrieken, André Fraschetti, is donderdagavond overleden aan de verwondingen,die hij opliep bij een ongeval tijdens een proefrit met een formule 2 (anderhalve liter) wagen op de baan van Modena. Hij was 29 jaar oud. De wagen vloog in een bocht uit de baan. Fraschetti kree"- een sche- delbasisfractuur, een hersenschud ding en talrijke inwendige kneuzin gen. Robbenzwemsters ook heren van „Tarrasa" de baas Ook de heren van de zwemclub „Tarrasa" bij Barcelona hebben moe ten buigen voor de snelheid van de meisjes van de Robben. Lenie de Nijs won de 100 meter rugslag in 1.15.4, zwemmend tegen een estafette, bestaande u:t Vallsebre, Ca- samayor en Pallares, die ieder 33 1/3 meter zwommen en daarbij 1.19 no teerden. Rita Kroon won op de 200 meter schoolslag in de overigens matige 3.02.2 van de Spanjaard Cardellac, die dezelfde tijd maakte. De overige uitslagen waren: 100 meter vlinderslag: 1 Atie Voor bij 1.15.2; 2 Truus van Oosterom 1.21.7; 3 Cadellac (Sp.) 1.26.0. 100 meter vrije slag: 1 Greetje Kraan 107.0; 2 Judith de Nijs 1.09.7; 3 Bayo (Sp.) 1.11.6; 4 Mary Kok 1.12.8. De Robbenmeisjes werden tenslotte nog eerste in een estafette 5 x 33 1/3 meter 'vrije slag in de tijd van 1 min. 40 sec. van het seizoen in de veilige midden moot terug te vinden. In de vierde klas G binden twee Zeeuwse clubs de striid aan met louter Brabantse tegenstanders. Burgh heeft reeds eerder met dit bijltje, gehakt, maar voor Renesse betekent dit het eerste contact met deze ploegen. We verwachten, dat Burgn ook nu weer met de rug tegen de muur zal moeten vechten, tenzy men erin is geslaagd de pro- duktiviteit op te voeren. Renesse heeft met zoveel machtsvertoon de afdeling verlaten, dat mede op grond hiervan er voldoende hoop is op het bereiken van een waardige plaats op de ranglijst. Hoge ogen In de vierde klas H znn met uitzon dering van het naar ae afdeling te ruggewezen Koewacht en het even eens maar naar deze klas gede gradeerde Steen, dezelfde ploegen op genomen als vorig seizoen. Geen Bra banders dus, allen Zeeuwen. Ook nu zal Clinge ongetwijfeld weer hoge ogen gooien, waarbij uiteraard Steen een ernstige concurrent kan worden. De meeste concurrentie verwachten we echter ook ditmaal van Breskens. dat vorig jaar in het zicht van de ha ven strandde en zeker zal trachten van meet af aan in de running te ko men. Of zou Hansweertse Boys een spaak in het wiel kunnen steken? Door de instelling van een reserve eerste klas zal vanzelfsprekend een ingrijpende wijziging moeten komen in de samenstelling van de reserve tweede klas. Het valt nog niet te voorzien tot welke mogelijkheden en zeker ook moeilijkheden de vorming daarvan nog zal leiden. Advertentie) Koop morgen 'n voor Zondag li KORFBALPROGRAMMA D.O.S. '55—V.Z.O.D. wordt een spannend duel Voor a.s. zaterdag bevat het pro gramma van de Z.K.B. enkele heel in teressante ontmoetingen. Vooral is dit het geval ln de eerste klas waar de koplopers Swift 2 en Togo 1 beide in het veld moeten komen. Swift 2 krijgt thuis Olympla 1 op bezoek. Dit is voor Swift 2 een zeer lastige tegenstander vooral omdat Olympia zich nog ge steund weet door de grote zege vlak voor de vakantie's tegen Animo 1. Voor Togo 1 ligt de zaak haast nog moeilijker. Immers de laatste jaren kreeg Togo 1 in Zaamslag steeds de enigste nederlaag te slikken. Mogelijk zullen ze nu deze reeks onderbreken omdat bij verlies de kans op een kam pioenschap wat kleiner wordt. Elfde Ronde van Sas De 11e internationale Ronde van Sas belooft ook dit jaar weer een buitengewoon sportevenement te. worden. Niet minder dan 44 dames en 48 heren schreven in. „De Bruinvis" zelf komt met 8 dames en 8 heren aan de start, maar „Luctor" uit Middelburg spant dè kroon met 9 dames en 12 heren. De kwaliteit vooral bij de zwem sters is zeer goed te noemen. De zwemvereniging „Het Gooi" brengt weer een groepje zwemsters aan de start die bij het puikje van de lange baan behoren. De winnares van vorig jaar is ook dit jaar van de partij Sorry Schimmel. Zij zal duchtig op moeten passen voor haar clubgenoten Tineke Lagerberg en Mary Heems kerk, die vorig jaar vanwege haar jeugdige leeftijd nog buiten mededin ging moest meedoen. Bij de lieren is winnaar van vorig jaar Jan Bogaert, „G.Z.V.", ook weer van de partij en wij durven momenteel niet tipnen wie bij de heren een kans maakt. De ster ke langebaanzwemmer Rein Prins van D.J.K., die ook deel uitmaakt van het Nederlandse militaire team, zal Jan Bogaert naar de kroon steken. Een bijzondere vermelding verdient wel de 59-jarige G. van Leeuwen, die reeds enkele jaren een bekende ver schijning is in de Ronde van Sas. Hij korht ieder jaar uit Den Haag naar Sas om de ronde mee te zwemmen. Niet voor de knikkers maar voor het spel, een herinneringsmedaille is hem genoeg. De inschrijving voor eerste-Jaars-stu denten aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam heeft plaats op dinsdag 3 september van 10 uur af. Vios 1Volharding 1 ls eveneens een spannend duel omdat beiden el kaar niets toegeven. YVjj voorspellen hier een kleine Vlos-zege. In klas 2a is Top 1Tjoba 2 dé wedstrijd van de dag. Op 's-Heer Hen drikskinderen stond Top 1 destijds achter en verliet men voortijdig het veld. Top kan zich nu ook in sportief oogpunt herstellen temeer omdat de kansen van Top nog zo bijzonder goed staan. Vitesse 1 krijgt thuis Eendracht op bezoek en gaat ongetwijfeld winnen alhoewel een verrassing van Een dracht niet is uitgesloten. Hekkeslui- ter Swift 4 ontmoet thuis Zuidwesters 1 en moet met een flinke nederlaag rekening houden. In klas 2b is enkel voor Luctor 1 een inhaalwedstrijd vastgesteld te gen Volharding 2. Luctor zal zich ongetwijfeld met een overwinning dichter bij de leider Elto 1 voegen, ln deze klas belooft de strijd om de i titel zeer spannend te worden. In klas 3a gaat nien aan de Halve Verlenging van de competitie begin nen. Leider B.K.C. moet het thuis op nemen tegen Vedo 1 en houdt onge twijfeld de volle winst in Breskens waardoor men weer een stapje nader by de titel komt. Animo 2Atlas le vert mogelijk een gelijk spel op. In klas 3b komen de ondersten van de ranglijst in actie. Vooral het duel Dos '55 tegen V.Z.O.D. lijkt ons hier belangwekkend. V.Z.O.D. kan hier goed werk doen door Dos '55 te klom pen al lijkt ons deze opgave juist iets te zwaar. Swift 6 zal A.K.C. wel geen kans geven. Of zouden de Aardenbur gers voor een prettige verrassing zor gen? In klas 3c is leider Blauw Wit 1 zeker in staat om S.V.S. met lege handen naar huis te zenden al wijzen de laatste resultaten van S.V.S op een groeiende kracht. Dios moet hét in de laatste thuiswedstrijd opnemen te gen Kats en ook deze wedstrijd zien we verloren gaan. Vopo 2Elto 2 eindigt in een over winning voor de thuisclub, hetgeen nodig is omdat bij een eventuele neder laag Vopo 2 teveel achterstand op de leider krijgt. In klas 3d moet Togo 3 zich kunnen herstellen in de uitwedstrijd tegen K. C.S. mits het weer volledig kan uitko men. Naar het schynt is Togo 3 echter enkele goede krachten kwijt geraakt. W.K.V. is sterker dan V.O.T.O. vooral na het succes van vorige week. Veel winst zien we dan ook voor de club uit Hoek in deze ontmoeting niet zitten. Bij de adspiranten moet het volgen de programma worden afgewerkt: afd. a Swift bOlympia b Animo b—B.K.C. c Animo cAtlas Vedo bAnimo d d Blauw Wit—T.O.G.O. a Scampolo bElto b e Volharding bLuctor c Vios bLuctor b Bekerwedstrijd Middelburg- Goes na Stadhuistoernooi. Voetballiefhebbers komen zondag wel aan hun trek. Het heeft er even naar uitgezien dat het Middelburg-stadhuistoernooi aan waarde zou verliezen, omdat voor het ingeschreven MOC voor zondag een competitiewedstrijd tegen Val- kens waard werd vastgesteld. Deze moeilijkheid is thans van de baan, omdat een verzoek van .MOC om uit stel van deze competitiewedstrijd, is ingewilligd. Toch zijn alle problemen voor de organiserende hoofdstedelin gen nog niet opgelost, omdat ook de derde voorronde van de wedstrijden om de KNVB-beker moet worden af gewerkt. Middelburg heeft zich door de recente zege op Zeelandia hiervoor geplaatst en zal in een thuiswedstrijd Goes als tegenstander krijgen. Pogingen om deze wedstrijd reeds zaterdag te spelen zijn mislukt, zodat „Middelburg" heeft moeten besluiten deze bekerwedstrijd zondag na het stadhuistoernooi te spelen. Minder prettig voor de groen-wit ten en ook voor het publiek, dat n.l. onmiddellijk na het stadhuistoernooi het Nadorstterrein zal moeten ontrui men om direct daarna via de controle weer terug te mogen komen. Intussen komen op die manier de voetballiefhebbers dus zondag in Mid delburg wel aan hun trek, getuige on derstaand programma: 10 uur: VlissingenRCS en Middelburg—MOC; 11 uur: Hulst Vlissingen en Fluks—MOC; 12 uur: HulstRCS en Middelburg Fluks; 14 uur: nummers drie van beide poules om de 5e en 6e prijs; 15 uur: nummers twee van beide poules om de 3e en 4e prijs; 16 uur: finale tussen de nummers eén van beide poules om de le en 2e prijs. Hierna volgt dan om 6 uur de be kerwedstrijd MiddelburgGoes. Bostelaar naar Gouda (Robur), Hein Cujé naar Oudenaerde Zaterdag a.s. organiseert de Goud se atletiekvereniging „DONK" een nationale wegwedstrijd over 20 km. Aan deze wedstrijd neemt als enige Zeeuw deel Hans Bostelaar van EMM uit Middelburg. Het is de eerste maal, dat Bostelaar op een dergelijke lange afstand uitkomt. Voor de atletiekwedstrijden, die zondag a.s. in Oudenaerde (België) gehouden worden, heeft ook Hein Cu- jê een uitnodiging ontvangen. Deze BMM-atleet zal uitkomen op de 3000 meter. VRAGEN OVER SUIKERIMPORT. Prijsverloop kon vooraf niet worden vastgesteld. Tussen oktober 1956 en juli '57 heeft Nederland ruim 130.000 ton ruwsuiker geïmporteerd voor bin nenlandse consumptie. De gemid delde prijs voor deze ingevoerde suiker heeft 65,08 per 100 kg be dragen, dat is gemiddeld 14 per 10 kg meer dan de prijs van in Ne derland geproduceerde witsuiker. De minister van landbouw, visse rij en voedselvoorziening deelt dit mee in antwoord op schriftelijke vragen, die hem waren gesteld door het lid van de Tweede Kamer de heer Biesheuvel. Er is nogal ver schil geweest in de internationale suikerprijzen in de verschillende maanden gedurende de importperi ode. In oktober 1956 was de prijs per 100 kg gemiddeld 34.60, in april was ze gestegn tot 60.70, de afgelopen maand juli beliep de gemiddelde prijs 49.35. De minister zegt, dat het ge zien de grote van de aan te kopen hoeveelheid en een niet van tevoren vast te stellen prijsverloop op de aankoop te spreiden. Dat was bovendien ook nodig, daar eerst in de loop van 1957 was vast te stellen, welke hoeveelheid in totaal moest worden aangekocht. Achteraf beoordeeld zijn vanzelfsprekend aan kopen gedaan op bijzonder gunstige momenten en op minder gunstige tijdstippen. Vooraf is moeilijk te bepalen, welk tijdstip voor het verrichten van een aankoop, res pectievelijk het verlenen van een invoervergunning, het meest schikt is. Wel is, toen in november 1956 de wereldmarktprijs voor suiker sterk opliep, terstond toestemming verleend voor de invoer van 50.000 ton ruw suiker. De kosten van de importsuiker, ex clusief invoerrechten en inclusief de kosten tot en met de raffinage, wa ren voor het jaar 1956/57 gemiddeld PROGRAMMA VLOT AFGEWERKT Jan Dirkse slaagde (nog) niet in recordverbetering jaar (leden): 1. R. Rrjkse 44; 2. E. de Visser 46; idem jongens 12 en 13 jaar (niet-leden)1. Koos Splunter 39.1; idem meisjes 16 en 17 jaar (leden)1. Begunstigd door vry goed weer (de Annie Camper 42.1; 107. Leo had er geen idee van hoe laat het was. Hy had alle begrip voor de tijd verloren. Hij lag zo inge spannen te luisteren, dat hij er moe van werd. ,.I* wou dat ik maar kon indommelen", dacht hij, maar hij wist dat dit niet zou gebeuren. „Zou het al na twaalven zijn?" piekerde hij. „Als het eerst maar weer licht is". In de bedstede lag de molenaar zwaar te ade men. Af en toe snorkte hij een beetje. De kikvorsen hadden het kwaken gestaakt. Heel stil was het ouiten. /.o stil. dat hij nauwelijks begrijpen kon. dat hij eigen- .Uk als een rat in de val zat.... Waar zou Huub nu zitten? Als Huub bij hem was, zou hij zich nu veel rustiger voelenEensklaps zat Leo recht overeind. Hij had duidelijk iets bij de deur gehoord! Leo stond op het punt baas Draaier te waarschuwen toen er een hee. ander geluld tot hem doordrong. Hij hooide in de verte het geronk van een motor. Misschien was het een vliegtuig. Nee, dat was het niet. Het geluld kwam snel naderbij. Het moest een motorfiets zijn. die over de Buitendijk reed, ln de lichting van de molen Leo sprong overeind en liep stommelend naar de bedstee ..Baas", nep hij. „word s wakker, D'r gaat Iets ge beuren Er is een motorfiets aangekomen en die is voor de deur gestopt. Hoor maarik hoor stem men". ,Watwat7" vroeg de molenaar, die uit een diep slaap ontwaakte. temperatuur van het water was iets lager dan dinsdag) zijn de onderlinge zwemwedstrijden van de Middelburgse zwemvereniging „Luctor et Emergo" woensdagavond geëindigd. Bijna nog meer toeschouwers dan dinsdagavond hebben ook thans weer in het verlich te zwembad genoten van de verschei dene nummers, zodat de tweede dag even prachtig slaagde als de eerste. Na zyn succes van dinsdag, toen hy het record op de 400 meter vrije slag verbeterde, probeerde Jan Dirkse thans het record op de 100 meter scherper te stellen. Hoewel hy met zijn tijd van 1.07.9 weer uitstekend voor de dag kwam, had hij er echter niet genoeg aan. Veel hilariteit verwekte het komi sche nummer autoband-zwemmen voor de dames, waarbij badjuffrouw Simonse de „titel" in de wacht sleep te. Voor de rest werd het uit 22 num mers bestaande programma buiten gewoon vlot afgewerkt. Na afloop van de wedstrijden zorgden de heren- waterpoloploegen van Luctor en S.Z. V. uit Souburg nog voor een spannen de wedstryd, waarby jammer genoeg af en toe wel eens wat te fors opge treden werd door de zwemmers. De Souburgers wonnen deze ontmoeting met 32. Evenals dinsdag kwam één der niet- leden weer met een uitstekende pres tatie voor de dag. Op het nummer 50 meter schoolslag voor meisjes van 12 en 13 jaar liet Frida Joosse namelijk 49.4 sec. afdrukken. Een prima tijd, wanneer men bijvoorbeeld de tijd van Henk Keulemans bij de jongens van 16 en 17 jaar (leden) van 43.2 er bij haalt.! Kees de Rijk nam (behalve de 100 nieter vrije slag) de overige drie he- rennuuuners voor zijn rekening. De 100 meter rugslag ging in 1.25.2, de 50 meter vlinderslag in 36-8 (een pri ma tijd) en de 100 nieter schoolslag in 1.25.6. Annie Cornelisse (de schooi en de rugslag. respectievelijk in 1.40.3 cn 1.42.2) en Corrle Voogd (de vrye- en vlinderslag, respectievelijk In 1,30,4 en 48.5) deelden de buit bij de dames eerlijk. De uitslagen van de laatste dag der onderlinge zwemwedstrijden van'Luc tor luiden: Bordje happen jongens t/m 9 jaar (niet-leden): 1. Han Looten 39/1, 2. Jan Kees Hooftman 40.—: 50 meter vrije slag: jongens 10 en 11 jaar (leden): 1. Lodewijk Bouwense 46.5; meisjes 10 en 11 jaar (niet-le den): 1. Ineke van Dalen 53, 2. Jopie Hackenberg 54.2; meisjes 12 en 13 100 meter vrye slag: dames (leden) 1. Come Voogd 1.30.4, 2. Jannie van Loo 1.38.idem heren: 1. Jan Dirk se 1.07.9, 2. Wim Wondergem 1.16.9; 50 meter rugslag: meisjes 12 en 13 jaar (leden): 1. L. Jansen 57.8, 2. R. Rajkse 59.1; 100 meter rugslag: da mes (leden)1. Annie Cornelisse 1.42.2, 2. B, de Nood 1.47.1; idem he ren: 1. Kees de Rijk 1.25.2, 2. Piet Rot te 1.28.6; 50 meter rugslag meisjes 14 en 15 jaar (niet-leden): 1. Tjitske Dolfing 1.02.8, 2. Leuntje Catsman (lid) 1.05.—; 50 meter schoolslag: meisjes 12 en 13 jaar (niet-leden): 1. Frida Joosse 49.4, 2. Ria Geldof 55.9; meisjes 14 en 15 jaar (leden)1. Ria Delmotte 47.7, 2. J. ter Bals 50.meisjes 16 en 17 jaar (niet-leden): 1. Ineke de Munck 50.4, 2. Willy van Halen 53.7jongens 16 en 17 jaar (leden)1. Henk Keule mans 43.2, 2. C. van Herwynen 44. 100 meter schoolslag: dames (le den): 1. Annie Cornelisse 1.40.3 2. mevr. R. de Vries 1.46.1; heren: 1. Kees de Ryk 1.25.6, 2. C. van Herwij- nen 1.36.6; 50 meter vlinderslag: dames (le den): 1. Corrie Voogd 48.5, 2. Annie Cornelisse 53.4; heren: 1. Kees de Rijk 36.8, 2. Ad Booy 42.7. 14 per 100 kg witsuiker hoger dan de prijs voor de in Nederland gepro duceerde suiker. Ter vergelijking mogen ook de cij fers gegeven worden van de beide voorafgaande jaren, waarin voor 1954/55 en 1955/56 de importprijzen, omgerekend tot geraffineerde wit suiker, respectievelijk 44.50 en 44 bedroegen, tegenover garantieprijzen van respectievelijk 48,55 en 52.40. Voorts moge worden opgemerkt, dat de termijnnoteringen van dit moment (voor oktober 1957) per 20 augustus 1957 per 100 kg wit suiker exclusief invoerrecht neer komen op 50.06 tegenover een garantieprijs voor de oogst 1957 van 58.70. Paarden sloegen op hol, koetsier werd gedood De 51-j. koetsier-besteller L. J. B. uit 's-Gravenhage is van de bok van zijn met paarden bespannen wagen ge vallen en overreden. De koetsier wil de een weg oprijden. De wagen raak te echter het afsluithek, waardoor de paarden op hol sloegen. Bij zijn po gingen om de paarden ln bedwang te houden, viel hij van de bok en kwam onder de wagen terecht. Hij kreeg de wielen over zijn hoofd en overleed ter plaatse. De paarden kwamen verderop tot stilstand, toen de disselboom van de bestelwagen door de ruit drong van een winkel. De paarden mankeerden niets. Generale Synode der Gereformeerde Kerken. De Generale Synode der Gereformeer de Kerken heeft te Assen een korte openbare zitting gehouden. Zij heeft allereerst een telegram van hulde en trouw verzonden aan H. M. de Konin gin. Enkele buitenlandse gasten heb ben vervolgens het woord gevoerd. Het waren Rev Hugh J. Blair, B. A. en Rev. A. Loughi-idge, B. A., beiden namens de Reformed Presbyterian Church of Ireland. Rev. W. J. Grier, b.a. namens Irish Evangelical Church en Rev. Richard V. •Metzellng namens de Dutch Re formed Church in Ceylon. De synode is hierna uiteen gegaan om de gehele dag in commissieverga deringen bijeen te komen. Nederland bezet nu in Wenen vierde plaats. Oostenrijk versloeg Italië. Oostenrijk heeft donderdag in het voor tot ver- Europese bridgekampioenschap v een verrassing gezorgd door net dusverre ongeslagen Italië te slaan. Nederland keerde op het goede pad terug en versloeg Duitsland. Het klassement luidt nu: Italië 26 Sunten, Oostenrijk 23, Engeland 23, Tederland 22, Frankrijk 20. Noorwe- ;en 17, Finland 15, Denemarken 14, België 14, Libanon 10, Duitsland 10, Ierland 9. Spanje 9. IJsland 9, Zwit serland 8, Polen 6, Zweden 5. Verbouw van nieuw soort tarwe in Engeland Duizend daarvoor speciaal aange wezen Engelse boeren zijn op het ogenblik bezig met de oogst van een speciaal soort wintertarwe, „Leda" genaamd, afkomstig uit België. De tarwesoort is bekend om zijn lange aren en goede opbrengst. Een van de verbouwers van deze tarwe, de graaf van Dartmouth, verklaarde dat hij onder de indruk was van de op brengst van deze vrucht. De .tarwe soort werd in Engeland ingevoerd om dat ook in dit land de landbouwgron den steeds meer ingekromnen moe ten worden, zodat een hogere op brengst per hectare een eerste ver eiste wordt. Het Griekse ministerie van buiten landse zaken heeft bekendgemaakt, dat Grieken voor reizen naar Neder land geen paspoort meer nodig heb ben. Leider van Mount-Everest expeditie redt drie gestrande Alpinisten hfl«Tvan Mount Everest, sir John Hunt, heeft een reddingsploeg op de 4207 meters hoge Alphubelberg (Zwitserland) aangevoerd, om drie Alpemsten, die daar gestrand waren, en er meer dan 24 uren in benarde positie verkeerden, naar beneden te halen. Sir John bevindt zich op het ogenblik in Zermatt, waar het honderdja rige bestaan van de „Alpenclub" wordt gevierd. Het is de oudste vereni ging van die soort, sir John is voorzitter van deze club. Een woordvoerder in het Monte Rosa hotel, waar sir John zijn intrek heeft genomen, heeft gezegd, dat de drie Alpenisten twee Engelsen en een Zwitserse dokter dinsdagavond niet van een bergtocht terugkeer den. Woensdagmorgen vroeg beklom een groep, op zoek naar hen en on der leiding van hem, die met een Engelse expeditie de hoogste top van de wereld „veroverde", de berg. Een woordvoerder van de politie voegde daaraan toe, dat de beroemde Zwitserse gletcher-piloot, Hermann Geiger, ook probeerde om de drie mannen vanuit de lucht te ontdekken, maar dat hii tot de trugtocht werd gedwongen vanwege de zware mist. Twee van de drie Alpenisten de Engelsen waren in staat om naar Zermatt terug te lopen. Maar de Zwitserse dokter leed aan bevroren han den en voeten en werd veilig en wel achtergelaten in een hut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 4