Bijna 1200 provinciale ambtenaren op contactdag in Middelburg m Zeeuwse Almanak MIDDELBURG HEEFT TEKORT VAN RUIM ZES TON Goede reis, Brylcreem-winnaars BRYLCREEM TIMMERMAN UIT VLISSINGEN KREEG EEN JAAR MET AFTREK TRAGE LIBERTY-SCHEPEN NIET LANGER RENDABEL Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1957 HOOFDSTAD IN VERLICHTINGSTOOI Ontvangst door provinciaal bestuur (Advertentie) MIDDELBURG had zich donderdagavond in zijn verlichtingstool gesto ken. Daar wag dun ook een reden voor, want de Zeeuwse hoofdstad was die avond en is vandaag (vrijdag) de gastvrouwe van bijna 1200 provinciale ambtenaressen en ambtenaren uit het gehele land. Als laatste in de r(j valt Zeeland de eer te beurt de deelnemers aan de elfde Interprovinciale Con- tnctdag te ontvangen en daarmee de eerste ronde af te sluiten van een reeks Interprovinciale ontmoetingen. Naast het sportieve element, dat ook ditmaal weer een belangrijk deel zal uitmaken van het programma van vrijdag, zal er voorts volop gelegenheid bestaan tot het maken van excur sies, waarnaast een korte vaartocht over de Westcrschelde ongetwijfeld één der hoogtepunten zal worden. Het eerste wat de honderden deel nemers, die gisteravond reeds arri veerden. van de Zeeuwse hoofdstad kregen te zien. was de prachtige ver lichting. Het begon reeds in de kloos tergang van het Abdycomplex, in welk gebouw het ontvangstcentrum was in gericht. De kloostergang was name lijk deze avond verlicht met enkele honderden vetpotjes, die op de ven sterbanken waren aangebracht en dit prachtige deel van de Abdy een waar- lyk feeëriek aanzien gaven. In de leeszaal van de provinciale bibliotheek werden de deelnemers ontvangen. Het wordt zo gemak- keiyk neergeschreven, maar vóór het zover was moest er heel, heel hard gewerkt worden door de 40 man cn „vrouw" tellende commis sie voor de contactdag, die is sa mengesteld uit vertegenwoordigers van de griffie, de P.P.D., de pro- vincinlc waterstaat en de stoom bootdiensten. Voorzitter van deze algemene com missie is de heer M. J. van Poelje, lid van G.S., vicc-voorzitter de heer J. Parent, terwijl de heer H. Koops als secretaris fungeert. Voor de goede gang van zaken is er een aantal sub commissies geformeerd, onder meer voor de huisvesting, de atletiek, de feestavond en de excursies. Er is zelfs een „vóedingscommissie" en een commissie, die aan het werk gaat, wanneer de contactdag door de weers omstandigheden onverhoopt niet kan doorgaan. De Zeeuwse provinciale ambtenaren hebben dus aan alles ge dacht. ONTVANGST. Nadat onophoudelijk de stad bin nenrollende bussen met deelnemers door Middelburgse padvinders veilig naar de Dam waren geloodst, arri veerde men dus in de leeSzaal. Eerst „afmelden" bij het algemeen secreta riaat, waar mej. J. C. C. Biondina en de heren Koops en I. D. Toussalnt ze telden, en waren er dan verder nog vragen of wensen van enigerlei aard dan boden-de diverse commissies af doende hulp. Het ging er bij deze „in wendige dienst" allemaal rustig en gemoedelijk toe en de „lopende za ken" werden snel afgehandeld. In de Kloostergang werd koffie aangeboden door het provinciaal be stuur, geserveerd door dames van de provinciale griffie en de P.P.D., die voor deze gelegenheid in de Zeeuwse dracht gekleed waren. Vervolgens werden de deelne mers per provincie in de Staten zaal ontvangen door liet provinci aal bestuur.'Aanwezig waren de commissaris dër koningen, jhr. j mr. A. F. C. de Casembroot en de leden vari G S., de heren mr. dr. A. J. J. M. Mes, A. Schout, A. (Advertentie) J. van der Weel en M. J. van Poelje, alsmede de griffier, mr. J. M. Pilaar. Na de verwelkoming onderhielden de leden van het provinciaal bestuur zich op ge moedelijke wijze met hun gasten. Na deze ontvangst kregen de deel nemers nog volop gelegenheid om zich in de Zeeuwse hoofdstad te amu seren. Bijna de gehele avond was er muziek: van half acht tot acht uur een beiaardconcert op de -Abdytoren door de heer Th. C. Ferwerda, waar na van acht tot tien „Excelsior" con certeerde op de Markt. Dit laatste concert werd aangeboden door het gemeentebestuur van Middelburg. Er bestond veel belangstelling voor dit goed uitgevoerde concert, dat sa mengesteld was uit een uitstekend programma. Verder namen velen de gelegenheid te baat om een bezoek te brengen aan de Miniatuur, waar op de tonen van het Claviolinekwar- tet voorts gedanst kon worden. De huisvesting van de deelnemers heeft de betreffende commissie veel zorgen gegeven, maar uiteindelijk hebben alle deelnemers een bed ge kregen Behalve vele hotels en pensions in Middelburg, Vlissingen en Goes heeft de huisvestine-scommissie ruim te gekregen met het DUW-kamp bij Aagtekerke en de jeugdherberg in Vlissingen. De groep uit Limburg Tb zelfs ondergebracht in Sluis, dat be reikt werd via een dagtocht door Bel-, gië. Wanneer vandaag- dan de groe pen uit Brabant en Utrecht gearri veerd zy'n, is het totale deelnemers aantal van 1170 compleet. Dr. J. Zandee hoogleraar te Utrecht. Tot hoogleraar aan de universiteit te Utrecht is benoemd dr. J. Zandee, thans Ned. herv. predikant te War mond. Dr. Zandee is benoemd tot wetenschappeiyk hoofdambtenaar ten behoeve van de studie en het onder was in het Kontlsch. Hij werd in 1914 te Leiden geboren en beëindigde in 1937 zün theologische studie. Op 26 februari 1939 werd hg bevestigd als Ned. herv. predikant te 's-Heer Hen drikskinderen, welke gemeente hy in 1945 verwisselde voor Warmond. (Slot van oag. l) het bedrijfsleven en bij diensten, waarvan de gemeente gebruik moet maken." B. en W. noemen daarvan één spre kend voorbeeld: de kosten van ver pleging van armlastige krankzinni gen, bejaarden enz. Deze kosten stij gen onrustbarend, zodat het nadelig saldo van de gemeentelyke dienst voor maatschappelijke zorg alleen al ruim 80.000 hoger is geraamd dan voor 1957. Er moet zelfs een nog verder gaande stijging der veroleegprg- zen worden verwacht, nu de rege ring een einde heeft gemaakt aan de verstrekking van de bijdragen in de kosten van ziekenhuisbouw. hetp-een tot tariefsverhoging bij de ziekenhuizen leiden moet. Maar wil men daartegenover bijvoor beeld de tarieven van de energie bedrijven verhogen, dan krijgt men daarvoor weer niet of slechts moeizaam de goedkeuring van mi nister zyistra. „Deze gang van zaken bemoeilijkt in hoge mate het voeren van een fi nancieel beleid, zelfs op korte ter mijn" verzucht het college. „Enig perspectief voor 1958 kunnen wy niet bieden Het is niet alleen de gewone dienst van de begroting, waarover B. en W. droeve dingen moeten zeggen, ook de kapitaalsdienst ziet er minder roos kleurig uit en geeft een duidelijk beeld van de moeilijkheden, die zich thans op de kapitaalmarkt voordoen. Het tekort aan financieringsmidde len op 1 januari 1957 bedroeg 4.242.568,49, doch op 1 januari '58 zal dit 10.521.830.94 bedragen Hoewel in deze bedragen ramingen zijn begrepen, die in verband met de investeringsbeperking en de begro tingspositie niet tot uitvoering zijn of zullen worden gebracht (brand weerkazerne, gymnastieklokaal, sa nering Schoorsteenvegerssingel Vlissingse straat) en deze cijfers wor den beïnvloed door overlopende wer ken, blijft de stijging toch van zeer belangrijke betekenis. Een mogelijk heid om tot consolidatie over te gaan, bestaat momenteel niet. Terwyi de behoefte aan middelen op lange ter mijn groter dan ooit is, omdat de wo ningbouw in Middelburg eerst in de loop van 1957 goed op gang is geko men. Bovendien vraagt de financie ring van de .ombouw van het elektri sche hoogspanningsnet belangrijke bedragen.De situatie met betrekking tot de financiering der gemeentelyke investeringen is dan ook zéér veront rustend Om nog even terug te keren tot de gewone dienst: die wijst een totaal aan uitgaven aan van 10.417.483,12 en aan inkomsten van 9 798.969,08 zodat het tekort bedraagt 618.514,04 (vorig jaar 304,276,98). Vijf gelukkige winnaars van de Brylcreetn vakantie-prijsvraag vertrekken naar zonnig Italië. De uitslagis bekend! Na langwikken en wegen heeftde jury vijf Brylcreem- vrienden beloond voor hun geestige, originele slsgzinnen. Hun oplossing van de rebus wss natuurlijk ook de juiste.Brylcreem voor mooi en gezond haar.' Goede reis, winnaars, en veel plezier! De hoofdprijs is voor: B. v. DIJK, Hartenstraat 6", Amsterdam. Overige prijzenN. BOUMAN, L. de Colignystr. 7 8, Alphen a/d R.- H. C. v. MOURIK - BLOEMINK, C Erzeystraat 30, Utrecht - A. v. d. MEIDEN, Burg. Tijmes- straat 28, Emmen en N. SPAINK, Vermeerstraat 28, Amersfoort. TKe perfect hairdressing Bttcham Nederlandj N.V. Voor tngros: Jacq. Mot N. V., Amsterdam Kring Middelburg van K.A.B. te Heinkenszand bijeen. De Kring Middelburg van de Katho lieke Arbeidersbeweging houdt op zondagmiddag 8 september een gro te bijeenkomst op het voetbalveld van de r.-k. voetbalvereniging „Luc- tor" te Heinkenszand. De bijeenkomst vangt aan om 3.15 uur met een ope ningsrede door de kringvoorzitter en een welkomstwoord van burgemees ter J. Derkx. Voorts zal in de loop van de middag nog het woord worden gevoerd door pater dr. Alfred O. F. M. Cap., die zal spreken over het on derwerp „De toekomst Is reeds be gonnen" en de heer A. J. de Wolf, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. liet onderwerp van zijn causerie .Wat maken wij van die toekomst?" De r.-k. fanfare „St. Cecilia" uit 's-Heerenhoek zal muzi kale medewerking verlenen. UITSPRAKEN RECHTBANK MIDDELBURG Hoge geldboeten voor onvoorzichtige chauffeurs. VAN :mn TOT TWEE KONINGEN TE OVERSLAG. Het Zeeuws-Vlaamse Overslag, heeft twee kroningsfeesten beleefd. De heer M. Verplancke werd koning 1957 van de schuttersvereniging „Overslag" en zijn broer, de heer P. Verplancke, werd eveneens koning van de schut tersvereniging „Bovenhoek", óók uit Overslag. Deze titels hebben zij be haald bij schietingen op de liggende wip. BRAND NEE! Gierend klonk de brandweersirene door het dorp Bruinisse, rookslierten ASPERIENTJE. De bejaarden van een West-Zeeuws- vlaamse gemeente zouden hun jaar lijkse uitstapje aangeboden krijgen en er werd uitvoerig gedebatteerd over de vraag toadr-naar-toe. Naar de Ardennen, zei één com missielid. Te ver, zeiden de anderen. 't Kan best, betoogden de oudjes. Na langdurige beraadslagingen ieerden de Ardennen uitverkoren, zij het dat de commissie ziek ertistige zorgen maakte over de gezondheids toestand van de bejaarde dames en heren reizigers. En men besloot der halve met algemene stemmen een flinke voorraad asperientjes mee te nemen! Dat laatste blcclc wel nodig: twee teerden er tijdens de lacht gebruikt Eén voor de buschauffeur. En één voor een leidster. dwarrelden door de lucht Aan de Dorpsweg werd een flauw-gevallen man uit een schuur naar buiten ge dragen. Die schuur was het object voor een oefening van de vrijwillige brandweer in Bruinisse, voor welke gelegenheid de politie het verkeer van de Dorpsweg had geweerd. Lang heb ben de Inwoners van het dorp gedacht dat het hier een échte brand betrof. Vooral omdat men beslist niet dichter bijde schuur mocht komen dan tot op 100 meter DAK NEE I Het is een vurige wens van de Sluiskilse bevolking een dak op zijn muziektent te krijgen. Onlangs is de ze wens in vervuiling gegaan, zij het dan maar voor één avond. De ge meente Terneuzen plaatsste voor de verbouwereerde ogen van de Sluiskil- lenaars een verplaatsbare muziektent mét dak en verlichting op een terrein aan de Spoorstraat. Even later speel de daar de Terueuzense harmonie on der grote belangstelling een concert onder leiding van haar dirigent, de heer J. Meijer. Daarna marcheerde men door het dorp naar het oefenlo kaal terug. En hiermee verdween ook die mooie muziektent, waar men in Sluiskil zo naar blijft verlangen De rechtbank te Middelburg heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de timmerman C. de J. uit Vlissingen, die tweemaal had ingebroken in het kantoor van zy'n werkgever, de Zuid- Nederlandse Bouw- en Handelscom- binutle te Vlissingen. Conform de eis van de officier van justitie veroor deelde de rechtbank De J. tot een gevangenisstraf van één jaar met af trek, waarvan acht maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Hieraan verbond de rechtbank de byzondere voorwaarde, dat De J. zich onder toezicht zal stellen van de afdeling reclassering van het Le ger des Heils. De eerste keer, dat hg inbrak, op 26 maart van dit jaar, bedroeg De J's buit 450, waarna hy 3 juli daar opvolgend zich een bedrag van 43 toeeigende. Reeds spoedig na de tweede inbraak volgde zijn arrestatie. Met het gestolen geld betaalde hij zijn schulden, die hij in diverse café's gemaakt had. De officier van justitie had voorts nog opgemerkt, dat De J. als een enthousiast en vakbekwaam timmerman en een goed huisvader bekend staat. De groentehandelaar A. N. V. uit Terneuzen. die op 25 april j.l. op de rijksweg in de gemeente Kapelle bij het-inhalen en passeren een motor rijder, die uit de tegenovergestelde richting naderde, genoodzaakt had om de berm in te rijden, waardoor deze ernstig gewond werd, veroordeelde de rechtbank tot een geldboete van 250 of 50 dagen. De officier van justitie had een geldboete van 100 subs. 20 dagen geëist. V. werd ten laste gelegd.dat hij hoogst roekeloos, onvoorzichtig en onachtzaam gereden had. Bij het inhalen van een andere vrachtauto vlak bij de Vlakebrug had hij met zijn vrachtauto dc wachtmeester G. W. van B. uit Holten, die op de motor uit tegenoverecstelde rich ting naderde, genoodzaakt om in de berm te rijden. Met een zware hersenschuddingen kwetsuren aan de knie werd de wachtmeester in het ziekenhuis te Vlissine-en opge nomen. De landbouwer-caféhouder S. van de B. uit Zonnemaire had op 19 maart in zgta woonplaats, toen hg daar met zijn vee-auto van het ene naar het andere erf reed en daarbij gebruik maakte van de provinciale weg, bij het naar links afslaan geen doorgang vrggelaten voor de motor rijder M. K. uit Bruinisse. Het ge volg was een botsing, die K. twee we ken stilzitten opleverde, een kapotte motor en verder vele kleurscheuren. Het betrof hier een kwestie van onachtzaamheid, daar Van de B. de motorrijder had moeten zien. Ver dachte werd veroordeeld tot een boe te van 150 of 30 dagen, terwijl de ingediende civiele vordering toege wezen werd. De officier van justitie had een boete gevorderd van 75 subs. 15 dagen hechtenis. Genoeglijk afscheid bij Kon. Mij. ,De Schelde'. Donderdag heeft men bij de Konink lijke Maatschappij „De Schelde" de oude bedrijfskernen „uitgeluid". Offi cieel hielden de „arbeiders- en beamb- tenvertegenwoordigingen" op te be staan, toen enige tijd geleden de on dernemingsraad bij De Schelde werd geïnstalleerd. De directie van de maatschappij had er evenwel prijs op gesteld aan het afscheid nog een apart cachet te geven. Dat nu geschiedde woensdag met een prachtige bustocht, die gevolgd werd door een afscheidsdiner. Te goed acht uur vertrokken de oud-kernleden met hun dames, in to taal een gezelschap van 156 personen, uit Vlissingen. De eerste pleister plaats was Breda. Via Tilburg, Den Bosch en Waalwijk ging het daarna naar het recreatiecentrum „De Efte- ling" te Kaatsheuvel, ft^ede dank zij het voortreffelijke weer werd het op onthoud hier vah wel zeer aangena me aard. Laat in de middag, trok het opgeto gen gezelschap naar „De Graanbeurs" te Breda, waar gedineerd werd. Alle gasten werden hier persoonlijk wel kom geheten door de directeur der maatschappij, de heer J. W. Hupkes en zijn echtgenote. Aan tafel hield de heer Hupkes een rede, waarin hij zeide, dat er alle aanleiding was om nu het overleg tussen werkgever en werknemer in een nieuwe fase is ge komen, met erkentelijkheid te memo reren hetgeen in het voorgaande sta dium, dank zij veler inspanning, is bereikt. Hij gaf een terugblik tot 1906, toen het eerste georganiseerd overleg bij „De Schelde" zijn intrede deed en riep een aantal belangrijke resultaten van dit overleg in herinne ring. Hij sprak de wens uit, dat het overleg, goeddeels met dezelfde men sen, op een andere wijze zou kunnen worden voortgezet tot heil van de on derneming en de mens die daarin werkzaam is. De heren Kuijl en Bran denburg antwoordden namens dc oude kernen. Zij dankten voor de goe de samenwerking en speciaal voor de daadwerkelijke steun van de heer Hupkes ondervonden. DOOR GEDAALD VRACHTKOSTEN Eerste van half dozijn in Vlissingse haven opgelegd. DONDERDAGMORGEN is het Pana mese Liberty-schip „Margo" de Vlis singse haven binnengevaren, om er voorlopig niet uit te komen. liet schip is opgelegd en ligt nu werkeloos aan dew estzyde van de tweede binnenha ven, gemeerd aan de oude betonnen Vlismar-steïgers, die toch niet meer gebruikt werdenEr zullen meer van deze Liberty-scliepen de Vlis singse en andere havens binnenvaren. De Scheldestad krijgt vijf of zes van deze werkeloze schepen te herbergen. En dat is een veeg teken. Liberty scheuen zijn traag. De vaar- kosten overtreffen thans, als gevolg van de dalin°- der vrachtprijzen, de opbrengst .Snellere schepen, die 16 a 17 mijl halen en de Atlantische oce aan in twaalf dagen oversteken, kun nen nóg tegen de kosten opvaren. In scheepvaartkringen wordt dit „nóg" beklemtoond. Het is niet te hopen, dat de vrees, die hierin schuilt, bewaarheid zal wor den. De Liberty-schepen met hun twaalf- mijls snelheid moeten 't opgeven. Zij (Advertentie) rV r» em f domineer met KAAS Kaas bij 't ontbijt hebben zeventien dagen nodig voor de oversteek van de oude naar de nieuwe wereld. Nu worden zy als eersten ongelegd, voorlopig voor enige maanden. In de hoop uiteraard, dat de vrachtprijzen binnen die „enige maanden" weer naar boven zullen gaan. In het an dere geval zijn zij gedoemd hun „op gelegde status" voort te zetten en of ze gaan naar de sloper. De Vlissingse haven kan vijf of zes van deze schepen „hebben". Dit aantal zal geen overlast veroorza ken. De rederijen betalen er haven geld voor, volgens- liet normaal gel dende tarief. De „Margo" is van de Paname- se C.N.P.U., de „Compania de Navigatio Panamena Ultramari- na". De andere Liberty-schepen, waaronder nog minstens twee of meer Panamezen zullen zijn, wor den in het begin van de volgende week verwacht. De grote oogsten in Europa, met als gevolg een daling van. de graan- aanyoer uit de Verenigde Staten, ga ven de eerste stoot tot de daling van de vrachtprijzen. Toen concentreer de de bevrachting zich op kolen. Maar ook het kolentransport liep te rug en ook daar daalden de vracht prijzen. Niet onbelangrijk Ls voorts het teruglopen van de scrap-(oud ijzer) transporten. Voor Nederlandse vrachtschepen, zo wordt vernomen uit scheepvaart kringen te Vlissingen. zijn de in de havens van Rotterdam beschikbare ruimten gereserveerd. Er zouden reeds veertig van dergelgke „werke loze" schepen in de Rotterdamse ha vens liggen. KUNST Lambert Erné speelde in Middelburg. De serie orgelconcerten, die ook deze zomer weer werd gegeven in de Middelburgse Nieuwe Kerk, werd gis teravond besloten door Lambert Er né uit Utrecht. Hij gaf een „museum concert", een betiteling, die verant woord lijkt, omdat het programma bestond uit oude meesters, Sweelinck, Buxtehude en Bach. Erné bleek ove rigens volkomen thuis in dit museum cn toonde zich een voortreffelijk or ganist. Hij speelde zijn programma met een buitengewone distinctie, ter wijl zijn registratie voortreffelijk was uitgebalanceerd. Met name verdienen bijzondere vermelding zijn vertolkin gen van Buxtehude's preludium en fuga in A en Bach's Trio in G. Aldus zorgde Erné voor een waar dig slot van een serie goede orgel concerten. Opvallend was dit jaar, dat de belangstelling in vergelijking met vroeger is toegenomen. Er is dus alle redenen om volgend jaar met deze avonden voort te gaan. de K. Botsing tussen twee vrachtauto's Auio met vlas kwam in sloot terecht Op de rykswe~ te Rilland-Bath, tus sen wachtpost 20 en de derde weg, ontstond donderdagavond omstreeks half acht een aanrijding tussen een met vlas geladen vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door A. v. d. W. uit Oostburg en een vracht auto. welke was afgeladen met zil veruien en werd bestuurd door A. B. uit Heinkenszand. De auto met vlas naderde uit de richting Bergen "op Zoom, terwijl de andere wagen uit de richting Goes kwam. By het passe ren kwamen de wagens met elkaar in botsing, met als gevolg dat de met uien geladen auto eerst doorschoof naar net linkerwegp-edeelte en daar na aan de rechterzijde tot stilstand kwam. De chauffeur van de andere wagen kreeg door de botsing stofzand in de ogen, doordat enkele zakken scheurden, waarin de uien werden vervoerd. Totaal verblind kon W. zijn auto niet direct tot stilstand bren gen, zodat hy in de naast de weg en het fietspad gelegen diepe spoorsloot terecht kwam. W. kon zich na enige ogenblikken uit de deerlyk verwron gen cabine naar buiten werken. Door de botsing en de schuiver in de sloot had hij enkele schaafwonden opge lopen. De chauffeur A. B. uit Hein kenszand kwam met de schrik vry. De vlasauto, waarvan één wiel was losgeslagen en de carosserie zwaar was beschadigd, lag vrijwel geheel in de sloot, de aanhangwagen stond nog op de kant. Van de vrachtauto met uien werd een deur afgerukt, terwijl de cabine was verwrongen. De zakken met uien werden later op de avond door een andere vrachtauto naai' de 'plaats van bestemming ver voerd. Door de botsing waren voorts enkele tientallen kilo's uien op' het wegdek terecht gekomen, dat ter plaatse zeer glad was. Ir. Geuze opent expositie „Het Boerenleven" Ir. M. A. Geuze uit Poortvliet, voor zitter van do ZLM en lid der Eerste Kamer, zal op maandag 2 seotember a.s. des avonds om half acht in het raadhuis te IJzendijke de tentoonstel ling „Het Boerenleven" openen. Deze expositie bestaat uit 50 schilderijen benevens een aantal kunst- en ge bruiksvoorwerpen uit het tijdvak van ongeveer 1550 tot 1900. betrekking hebbend op het boerenleven. De tentoonstelling zal duren tot en met 30 september. Surséance van betaling. Aan de vennootschap onder firma A. Hollander's manufacturen- en kle- dingmagazgn, detailhandel in textiel te Goes, en haar firmanten, A. Kiste- maker te Goes en J. W. J. Rolffs Hollander te Goes, is voorlopig sur séance van betaling verleend. Bewind voerder is mr. J, G. van der Burgt te Goes. (Advertentie) Bewezen betere regenkleding. VANDAAG. Middelburg Electro: „Morgen zal Ik huilen", 7 en 9-15 uur, 18 jr; Schouw burg: „De terugkeer van Lemmy Caution", 8 uur. 14 Jr.; Provinciale Bibliotheek: Tentoonstelling „Zeeuw se geschiedenis door tijdgenoten ver haald", 10—12.30 en 13.30—18 uur; Van Benthem en Jutting: Hokusai. Kunst museum: Expositie Zeeuwse Kunste naarskring, 14—17 en 20—22 uur; Mo lenwater: Miniatuur Walcheren, 9—23 uur; Gemeentelijk sportterrein: In terprovinciale contactdag, opening Vlissingen Alhambra: .Artists and Mo dels", 7 en 9 u, 14 Jr.; Luxor: „Lau rel en Hardy bij de luchtbescher ming", 8 uur, a.l. Bejaardenhuls: Ten toonstelling „Michiel de Ruyter", 10— 17.30 uur. Goes Grand: „Sissi, de jonge keizerin",

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2