Reorganisatie om meer in acute gevallen te kunnen helpen KAPPIE WALCHEREN STOERE BERGERS IR STOER BOUWSEL TE VLISS1RGER MARKTBERICHTEN MINISTER STRUIJCKEN WAS OP SCHOUWEN-DUIVELAND DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 JAARVERGADERING VREDERUST Personeelssituatie blijft zorgelijk Het bestuur van de inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom heeft, op advies van de medische staf, in principe besloten tot een reorganisatie, welke er op gericht is om méér kortstondige zieken te kunnen behandelen. Mede door het ouder worden van de mensen in het algemeen, neemt name lijk ook het aantal geestelijk gestoorde bejaarden toe. Deze patiënten be hoeven vanzelfsprekend eveneens verzorging, doch het gevaar dreigt dat hierdoor steeds meer ruimte in de inrichting blijvend in beslag genomen wordt, waardoor jongere mensen z.g. acute psychosen die met een kortstondige bel ndeling van enkele maanden mogelijk genezing kunnen vinden, zouden moeten worden afgewezen. Daarom staat de bouw van een kliniek voor dit doel als nummer één op de lijst van wensen. De algemene financiële positie staat echter voorlopig de verwezenlijking van dit nieuw- bouwplan in de weg, zodat er thans maatregelen worden genomen om tij delijk een der paviljoens tot kliniek voor kortstondige zieken in te richten. Voor een en ander zal ook een herindeling van het personeel nodig zijn. Deze mededelingen deed de voor zitter van de Vereniging tot Chr. ver zorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland, de heer A. H. S. Stemer- ding, in zijn openingswoord voor de 53ste jaarvergadering, welke woens dag weer honderden Zeeuwse vrien den en vriendinnen van „Vrederust" naar de inrichting te Bergen op Zoom trok. Vóór de aanvang van de vergade ring in het kerkgebouw, hield ds. J. C. J. Hoffman uit Koudekerke een wijdingswoord, waarin hij zijn ge hoor naar aanleiding van Handelin gen 20 24 wees op het werk in „Vrederust". Burgemeester Stemerding dit uit Phi- lippenzen 1 en 2 las, gewaagde van grote dankbaarheid voor wat God in het afgelopen jaar weer in de inrich ting deed. In zijn openingswoord her dacht hij verder enkele werkers wel ke de stichting door de dood ontvie len, nl. het bestuurslid J. Biert, de machinist G. Roelands en de mede werker Chr. Huissen te 's Gravenpol der. De oud-voorzitter, ds. J. de Vries en de penningmeester, de heer J. W. van 't Hoff, wenste hij een spoedig herstel van hun ziekte toe. In de samenstelling van de medi sche staf kwam enige wijziging door het vertrek van dokter N. Gaaster- land en tijdelijke afwezigheid van de doktoren H. R. Pleiter en P. J. Jon- gerius, die een opleiding als specialist zijn gaan volgen. Als nieuwe dokto ren werden benoemd de heren A. Visch, H. C. van Luijk en A. C. Velt- hoen, terwijl de heer T. Grüter als psycholoog aan de stichting werd ver bonden. Verder deelde de voorzitter mede, dat twee nieuwe dokterswoningen werden gebouwd, terwijl ondanks de financiële moeilijkheden hieraan ver bonden, ook de huisvesting van het overige getrouwde personeel zal nood zaken tot de bouw van enkele wonin gen. Personeelstekort. Een ernstig woord liet de heer Ste merding opnieuw horen over het per soneelstekort, dat het bestuur met pijnlijke zorg vervult. Tegen een ver trek van 19 verplegenden, werd het korps verpleegkrachten slechts ver sterkt met 10 nieuwe leden. In enkele weken tijds moesten 70 nieuwe patiënten worden afgewezen, ook al omdat er geen voldoende per soneel is. De voorzitter deed daarom over de hoofden van zijn toehoorders heen, een klemmend beroep op de Zeeuwse bevolking om ervoor te zor gen, dat meisjes uit deze provincie ook hun weg naar „Vrederust" vin den. Zowel voor de verpleging als voor de huishoudelijke dienst. „Wij komen nog altijd handen tekort, ter wijl er mensen in nood verkeren. Het mag toch niet voorkomen, dat men sen worden afgewezen, die hier mis schien genezing zouden kunnen vin den", zo merkte de heer Stemerding op. De voorzitter besloot zijn medede lingen met enkele korte indrukken over het werk in het neurosencen- trum te Halsteren. Er werden daar tot dusver 19 patiënten verpleegd, waarvan er reeds 6 genezen ontslagen konden worden. Na gebed en samenzang werden de verslagen van secretaris en penning meester onveranderd goedgekeurd. De 2de penningmeester, de heer J. L. Dregmans, kon een gunstig geluid over de financiële resultaten van 1956 laten horen, terwijl de voorzit ter desgevraagd kon verklaren, dat de vereniging geen enkele subsidie van overheidsinstellingen ontvangt. Men kent slechts leden en contribu anten en voorts bedruipt de inrich ting zich uit de normale exploitatie inkomsten. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen in de vac.-wijlen J. Biert: mr. A. J. van der Hoeven, Tholen, vac. F. Dekker: A. I. Catsman, Aar denburg, vac. ds. J. G. van Ieperen: ds. J. H. Kluiver, 's Gravenpolder, vac. J. C. Kram: dr. J. M. van Daal, Goes en vac. I. Ph. F. v. d. Plassche: S. K. Phaff, Goes. Geen beslissing. Het bestuur vroeg de vergade ring machtiging voor het aangaan van een aanvullende geldlening van 300.000 ten behoeve van het neurosencentrum en andere nieuw bouw, doch daar het vereiste quo rum van stemgerechtigde leden niet aanwezig was, zal net besluit hiertoe in een ophieuw te beleggen vergadering moeten worden geno men. Bij de rondvraag kwamen nc tal van verenigingszaken aan de orde, waarop men zich aan een gezamelijke koffiemaaltijd in de cantine en de hall van het kantoorgebouw verenig de. Des middags werd de vergadering voortgezet met een forum-bijeen komst. Verschillende personeelsleden schaarden zich onder leiding van de voorzitter achter de groene tafel en hebben toen aan de hand van gestelde vragen hun visie op verschillende za ken van „Vrederust" gegeven. Zo bleek o.a. uit de bea- oording van de vragen door het forum, dat isolering n natiënten niet meer voorkom; en het merendeel van de verpleeeden overdag werkt. De ver- pleegprijs bedraagt dit jaar 7,67. Uitvoerig werd voorts gesproken over het personeelsvraagstuk. De salarissen zijn eeliik aan die in ande re psychiatrische inrich* In verband met het tekort aan verplegend nersoneel er ziin tegen woordig veel meer krachten nodig dan vroetrer beraamt het bestuur thans middelen om de meisjes, die nog te jong zijn voor leerling-ver pleegster, oo te vangen in een voor opleiding. över de resultaten van de Vrederustfilm was men ook zeer te vreden. Met de vertoning over het werk in deze in rich*'n** i tal van misverstanden bii het nubliek wegge nomen. Tijdens de vereader--werd nog 'n telegram van meeleven van de oud voorzitter, ds. J. de Vries ontvangen, dat met instemmine van de vergade ring v. -d b"- ntwoord MIDDELBURG COAK speelde oefenwedstrijden. De COAK uit Middelburg is .zich weer aan het voorbereiden op de sportontmoeting met de CAD uit Mechelen, welke op 1 oktober in Mechelen zal plaats vinden. Het pro gramma bestaat uit volleybal, voetbal ende atletieknummers 100, 800 en 1500 meter, hoog- en verspringen. Een oefenwedstrijd tegen een com binatie van Vlissingen III en IV ein digde in een 10 nederlaag voor de militaire administrateurs. Tegen Ar- nemuiden deden zij het beter, want deze wonnen zij met 311. VLISSINGEN Concert en taptoe Ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Wilhelmina geeft de ko ninklijke harmonie „Ons Genoegen" zaterdagavond een concert in het Bel- lamypark te Vlissingen. Onder leiding van haar dirigent, de heer P. de Rooy, zal het korps een nationaal-populair programma ten uitvoer brengen. Na de pauze geeft men met medewerking van de sig naalafdeling een taptoe, eveneens op het Bellamypark. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen .over de vol gende gevonden voorwerpen: Enkele rijwielen en autopeds, sleutels, pen, aanhangwagen, horlogeketting, por temonnees, ondermuts, sjaals, arm bandje, ketting met hangertje, kenteken bord en een rekenllniaal. En dat inlichtingen aan zijn bureau zijn te bekomen van de adressen alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevra gen: Regenjas, laars, halskettinkjes, zwem broek, handdoeken, zonnebril, kinder jasje, duimstok, damespolshorloge, een paar damesschoenen, boodschappentas, riem, armbandje, gymnastiekschoen, sjaal, handschoen, sleutels, en een por temonnee. B. en W. van Vlissingen vragen kredieten De velden I en IV in het nieuwe sportveldencomplex te Vlissingen zul len naar men verwacht in september a.s. voor bespeling kunnen worden vrijgegeven. In verband hiermede zullen op deze velden doelen worden aangebracht. Het aanbrengen van deze doelpalen en een omheining van dennepalen met gladde draad zal in totaal 3500 kosten. B. en W. van Vlissingen zullen hiertoe in de eerst volgende raadsvergadering de ge meenteraad verzoeken een krediet van 3500 beschikba:. te stellen. Met ingang van 1 september zal de christelijke kleuterschool, onder gebracht in het verenigingsgebouw aan de Rochussenstraat, niet ianger gebruik van dit gebouw kunnen ma ken. De mogelijkheid bestaat nu de school onder te brengen in een pand van de gemeente in de Paul Kruger- straat. Eerst zullen dan echter in dit gebouw voornamelijk ten aanzien van de sanitairvoorziening enkele werkzaamheden moeten worden ver richt. De kosten hiervan worden ge raamd op f2300, waarvoor B. en W. de raad om een krediet verzoeken. De werkzaamheden zullen niet eer der worden begonnen voor de inspec- trice van het kleuteronderwijs met de nieuwe huisvesting haar instem ming heeft betuigd. O.N.D.A. concerteert De muziekvereniging O.N.D.A. te Ritthem geeft zaterdagavond as. om half 8 een concert in de muziektent, terwijl na de pauze een muzikale wandeling door het dorp zal worden gehouden. Het progralnma luidt: 1. De goede oude tijd, mars, Kappert; 2. Feodora, ouverture, Tschaikovsky; 3. Les Saltimbanques. ouverture. Gan- ne-Mellema; 4. La Dame de Coeur, ouverture, Duval; 5. Enthousiasme, mars, Dreissen; 6. La dame au Coeur d'Or, fantasie, Gadenne; 7. Une Soi- rée Trianon, fantasie, Coquelet; 8. Imperial Echoes, mars, Safroni. Mater Amabilis-»chool In vervolg op het voorstel van burgemeester en wethouders van Vlissingen om afwijzend te beschik ken over 'n verzoek tot subsidiëring van het Mater Amabillswcrk te Vlissingen, verzoekt lr. J. A. M. Schoonderwoerd ons namens het plaatselijk comité het volgende te publiceren: „Het comité van voorbereiding voor een M. A.-vormingsschool te Vlissingen heeft zich nader beraden over een bereikbare vorm van het M. A.-werk voor alle niet meer leer plichtige meisjes, rekening houdend met de huidige financiële situatie. Het comité blijft werkzaam en tegelijkertijd hoopvol gestemd om dit zo mooie vormingswerk te reali seren. Het succes van de over het gehele land verspreide M. A.- en Zonnebloemscholen is haar hierbij een voorbeeld." Besluit van B. en W. door de Kroon vernietigd. De Kroon heeft een besluit van B. en W. van Nieuw- en St. Joosland van 3 oktober 1956, waarbij .aan de firma Johan Joosse en Zn. een voor waardelijke vergunnlngswet verleend wordt voor een garage- en rijwielbe- drijf in het perceel Rijtjesweg 11—13 vernietigd en bepaald, dat de firma Joosse in haar verzoek tot het colle ge van B. en W. niet ontvankelijk had moeten worden verklaard. Het beroep, dat de heer A. Dourlein te gen de beschikking van B. en W. te gen de Kroon heeft ingesteld, heeft voor de klager, dus het gewenste re sultaat opgeleverd. De Kroon heeft overwogen dat krachtens de bepaling van de Hin derwet bij aanvraag om een vergun ning een nauwkeurige beschrijving van de plaats, waar de inrichting zal worden gesteld, een opgave van het geen in de inrichting zal worden ver richt of vervaardigd, benevens van de beweegkracht die hierbij wordt gebruikt én een plattegrond-tekening van de inrichting moeten worden overgelegd. De door de firma J. Joosse en Zn. bij de aanvraag inge diende tekening geeft niet aan, waar de open plaats is of wat tot het in wendige van het gebouw der inrich ting behoort. Bovendien is niet aangegeven uit welk materiaal de muren der inrich ting bestaan, nóch waar zich de ra men en deuren bevinden. Omdat de door de firma Joosse ingediende plat tegrondtekening niet aan de door de wet gestelde eisen voldoet, meent de Kroon, dat B. en W. geen Hinder wetsvergunning hadden mogen afge- GEOPEND MET RECEPTIE Overheid en bedrijfsleven toonden belangstelling. HET BEGON zes jaar geleden, in 1951, met de stationering van ber- gingsvaartulgen. Het is sedert die tiJJ beslist bergopwaarts gegaan, want nu heeft het N.V. Bergings- en Trans portbedrijf Joh. van den Akker zich stevig in Vlissingen genesteld. Dit „nest" bestaat uit een modern, in strakke lijnen uitgevoerd gebouw, dat aan de Kanaalvveg verrees, num mer 59 draagt en waarin kantoor, magazijn en werkplaats zijn onderge bracht. En hoe stoer de lijnen van dit twin tig bij tien meter grote en bijna ze ven meter hoge gebouw ook moge zijn: gisteren, bij de opening, die zon der enig ceremonieel maar met een klinkende receptie in het bouwsel zel ve geschiedde, was het zakelijke hart van dit „bergingscentrum", de kan toorruimten, één vriendelijke bloe menzee. Tussen de armdikke kabels en de roodgemeniede takelblokken in het magazijn, dat evenals de kantoren op de eerste verdieping is gelegen en de machineriën in de zeer ruime werkplaats beneden, bewogen zich tal van functionarissen, die als vertegen woordigers van vooraanstaande be drijven en instellingen van hun be langstelling voor deze uitgesproken permanente vestiging van het ber gingsbedrijf in de Scheldestad blijk gaven. Zo waren vertegenwoordigd de Rijkswaterstaat, de Provinciale Stoombootdiensten, de N. V. Ko ninklijke Mij. „De Schelde", de N. V. Bronswerk, de Steenkolen Han dels Vereniging N.V., de gemeen te Vlissingen, de N.V. Haven van Vlissingen, de scheepvaartinspec tie en voorts vele cargadoors. - Waaruit dus moge blijken, dat zo wel de overheid als het particuliere bedrijfsleven deze vestiging van dit bergings- en transportbedrijf op prijs stellen. En het bleek ook, dat de keurig verzorgde, in moderne kleuren uitge voerde interieurs van de kantoren zich uitstekend lenen voor de ont vangst van een dergelijk gezelschap. Het werk van „Van den Akker" heeft zich in Vlissingen steeds uitge breid. Schepen als de „Scania" worden vaardig naar de oppervlakte ge bracht, dijken worden onderzocht, kleine reparaties aan schepen kunnen direct worden uitgevoerd, pompen staan steeds gereed voor direct ge bruik. Een dertig man sterke perso- neelsstaf, waarover de heer W. Man- ge de scepter zwaait, is hier perma nent gestationeerd. In een pand, gebouwd door de fa. A. C. Haeck uit Souburg en ontwor pen door de heer J. de Paauw uit Souburg, waarmee de N.V. Joh. van den Akker hóógst tevreden is. VEILING MIDDELBURG. 28 augustus. James Grieve H 60-65 7«, 74-80 77, 70-75 78. 65-70 73, 60-65 67. II 60, keuken 56, fabriek 47. Manks Codiln H 70-80 66, 60-70 65, II 44. Zigeunerin H 75-85 66. 6S-70 62. keuken 80, fabriek 47, II 55. Clapp's Favourite H 65-75 85. 55-85 82, fa briek 60. Br d" Amanlls H 75 en op «8—67. 65-75 66-67. II 59. Aardappelen. Bintjes bonken 8.60—14.50, grote 5.20—0.50. drielingen 1.80—2.40. Eer stelingen bonken 13.20. grote 11—11.90, drielingen 2. Koopm. BI. grote 10.20—14.10, drielingen 1.70. BI. Elgenh. grote 6.90—10, drielingen 2. Climax bonken 15, grote 10.60—10.70, drielingen 2.20. Fruit. Franken- thaler I 125—184, II 135—150. Black Allcant I 163. Bramen per doos 32—53. Perziken per stuk 7—52. Nctmeloenen 48—00. Sul- kermeloenen 72126. Ananasmeloenen 47 —129. Tomaten A 34—55. B 52—56, C 23—48. Gele tomaten B 31—35, C 24. Appelen. Ja mes Grieve H 60-65 41-50, 65-70 41-69, 70- 75 62—74. 75-80 65, II 40-56, K 24—65. Zi geunerinnen H 60-65 50, 65-70 63—75. II 51—60. K grof 64, K 68—69. Manks Codiln H 65-70 65—66, 75-80 39—68, K grof 83. K 35—57, n 41. Glorie van Holland K 11—39. Ellison Orange H 70-75 65. K 34—62. Appels val 18—38. Peren: Clapp's Favourite H 50-65 80-90. K grof e2. K 60-72 Br. d' Amanlls K 74. Pruimen: Reine Victoria 76—134. Reine Cl. d' Althan 100—157. Jef ferson 104—106. Abrlkoosprulm 112. Groen ten: Bloemkool A 37-62. B 24—43. Kom kommers A 8—16. B 8—12. Augurken A 120 —135, B 87—113, C 28—95. D 8—36. Kropsla A 22—26, B 10. Bospeen 23—38. Boskroten 7—15. Bosrapen 8—9, Waspeen 18—32. Kro ten per kg 6—16. Andijvie 8—21. Prei 21— 30. Dubb. pr. bonen 41—61. Stokpr. 38—81. Snijbonen 3577. Pronkbonen 21—61. Ra barber 15. Uien per kg 8—15. Postelein 32 —35. Rode kool 5—12. Savoye kool 13—29. Witte kool 13—26. Spinazie 2341. Sjalotten 35. Breekpeen 17—21. Aardappelvcillng Scherpenlsse. 28 augustus. Eigenheimers gewone 17.10 —17.73. Bintjes gewone 13.77. Aanvoer 8 ton Aardappel veiling St. Annaland. 28 augustus. Eigenheimers, gewone 17.87 —18.15. Bintjes, gewone 12.61—14.12. Aan voer 40 ton. Officiële publikaties MIDDELBURG. KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op dinsdag 3 sep tember 1957, des voormiddags van 910 uur, gelegenheid bestaat tot kosteloze Inenting en herinenting tegen pokken tn het Medisch Centrum, Elgenhaardstraat 2. Er. wordt ln het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor In enting moet worden beschouwd. Voor een Juiste vermelding ln de vac cinatiebewijzen van de namen en geboor tedata der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. Middelburg, 24 augustus 1957. VLISSINGEN. Aanvang lessen openbare scholen voor voortgezet gewoon- en uitgebreid lager onderwijs. B. en W. van Vlissingen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de les sen aan bovengenoemde scholen zullen aanvangen: a. voor de openbare school voor voort gezet gewoon lager onderwijs: op maan dag, 2 september a.s. des voormiddags 8.30 uur. b. voor de openbare school voor uitge breid lager onderwijs op dinsdag 3 sep tember a s. des voormiddags 9.30 uur. Vlissingen, 27 augustus 1957. (Slot van pag. 1) Schouwen-Duiveland één ge meente te maken, wees hü als on aanvaardbaar van de hand. „Voor een de: reljjk plan lopen de be ten-*—*«sferen te ver uiteen" ver klaarde de minister. Ook het idee, destijds gelanceerd door de reconstructieccmmissie Schouwen-Duiveland, om in het ,.olat- te van Scho"""m" (Serooskerke) 'n grote kerngemeente te stichten, is geheel van de baan. Tn Senxrkerke en Noordwelle had men de minis^r verzekerd, dat men mdi°n samen voeging niet te .ntjden zou zijn het meeste voelde voor een combina tie met de gemect'^ in ri» West hoek. Men acht zich min of meer tot het achterland te bph-u-n van het re- -.reatie-gebied. aldaar. Minister Strurirken zei ons voorts nog enkele vriendelijke woorden over Schomven-Duiveland. Hij was getrof fen door het geweldige herstelwerk na de ramp en geloerde, dat het eiland in menig opzicht verder is dan het gemiddelde peil van Nederland. In dit verband doelde hii Groene Kruiseebouwen, jeugd- ouwen enz. In Scharendijke had hij vier ge meentebesturen ontmoet, eerst geza menlijk, en daarna gescheiden. Het doek was toen gevallen op het toneel van het verenigingsgebouw, waar de bijeenkomst was gehouden en achter dit gesloten doek had de minister daarna afzonderlijk met de vier "ge meentebesturen gesproken. Een merkwaardig toneelstuk in vier be- drgven De commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, verklaarde gisteravond z-er erkentelijk te zijn voor de wijze, waarop de minister d be sprekingen had gevoerd: is geen sprake van „jagen" geweest, lederen heeft kunnen zeggen, wat hij op zijn hart had!" Minister Struijcken was o.m. ver gezeld door zijn echtgenote, die met de burgemeestersvrouwen van de Schouwen en Duivelandse gemeen ten contact had gehad. Deze bespre kingen hadden geen ambtelijk ka rakter Omstreeks zeven uur vertrok de bewindsman gisteravond uit Zierik- zee, vele ntebesturen met wei nig hoop in het bestuurlijke hart ach terlatend. Het wachten is nu op des ministers beslissing En op zijn volgende Zeeuwse trip. 44. Reeds geruime tijd ver toefde de heer drs. Floe- blatt in zijn ligstoel op het voordek en genoot van de vredige zeenacht. Van tijd tot tijd neuriede hij ccn melodieus lied. ,,Hoe schoon is toch dit sterrenbezaaide firmanenV' mijmerde de doctorandus. „Een machtig uitspansel om het zo maar eens te zeggen De mens zou zich haast klein gaan voelen in deze door niets verstoor de stilte!" Als om deze laatste om schrijving te logenstraften weerklonken eensklaps zacht-schulfelende voet stappen. De heer Floe-» blatt verbaasd opkijkend, zag een persoon naderbij komen, die op een dienblad een dampende kop torste, „Met de complimenten van de kapitein" sprak de bediende hoffelijk. „Hij meende dat U wel trek zoudt hebben in een kop chocola." „Dat is zeer vriendelijk van nem antwoordde de heer Floeblatt geroerd. En vervolgens, met een onderzoekende blik op de bediende: „Ik kan me niet herinneren, U al eerder te hebben ontmoet. VEILING KAPKLLE. 28 augustus. Appelen en peren: Mank* CodUn li 79-86 7», H 69-79 72, 11 49, K 49, tabr. 38. Zigeunerin 11 75—85 64—65, H 85- 75 63, 11 45—47, K 48. fabr. 84—41. James Grieve H «9-65 75. H 75-89 78-78, H 78-78 80, H 85-78 78—83. K 60-83. fabr. 40—81. Jac. Lebei H 75-85 59. H «5-75 58—84. II 38— 39. K 45, fabr. 33. Keswick H 70-80 98, H 60-70 45. II 35, K 38. Early Victoria H 70-80 45, H 60-70 44—45, 11 13-34. K 28, fabr. 31. Bonne Chr. William* H 70-80 182, H 60-70 85. HII 66, K 77. fabr. 58. Clapp a Fav. H 65-75 95. H 55-65 86. K 76, Trlomphe de vtenne H 75-85 130, H 70—75 132, H 85-70 135, H 60-65 197. K 85. F 51—67, Br. de Ma rode F 81—51. Dr. Jullua Guyot I 60, Lady Suddely II 40—45, K 45, F 31-45. Br d' Amanita 1 61—67, fabr. 37. Eng. Pigeon Z 50. U 36, K 34. Bloemzoet I 48-61. Jutten I 61. Le Cure I 31. Zoete Ribbeling I 51. Verpakt fruit: Lady Suddely H 70-75 108, H 65-70 105. H 80-65 101. Tydeman Early Worcheater 105. Val appelen en peren: Diverse kroetap- pelen 33. Diverse valappclen 35. Goudrel- nctten 38. Sterappel 20. Zigeunerin 29. Br. Hardy 32, Br. Lebrun 27—30. St. Remy 28. Conference 30. Gleser Wildeman 33. Doyenne du Com. 35. Br. Durondcau 27. Bonne Louise 35. Pltmaston 27—31. Tr. de Vlennc 37. Comtesse de Paria 28. diverse peren 19. Dubb. pr. bonen n 55. Bramen Indus trie 11 185. afw. 148. BI. druiven I 138—148, II 106. Kasperzlken IA 32. I 21—23, II 18. Bramen per doos II 42—51. Pruimen: R. Victoria I 10?—149. n BO OS. grof 85-111, fabr. 65-75. R. Cl. d' Al than I 139—171, II 82—90, grof 90—126. fabr. 55—64. Abrlkoosprulm I 101—114, n 59, grof 81—69. fabr. 58—76. Jefferson grof 73—98. Burbank Giant I 92—106. Aardappelen Z 9.50—12. XI 10. Groenten. Snijbonen I 46—52. n 21. To maten 20—35. Waspeen 7—6. Komkommers 12—17. Pronkbonen 83. Sjalotten 16. Uien 9. Bospeen 10. Sav. kool 19. Augurken in 36—47. Rode kool 10—13. Bloemkool 52. Andijvie 16. VISMIJN VEERE. 28 augustus. Export garnalen, aanvoer 436 kg. 253—287. Schar, aanvoer 8 kg, 72. Bot. aanvoer 31 kg, 58—59. Schol, aanvoer 13 kg, 78. Middel tong. aanvoer 103 kg, 211 —371. Rog, aanvoer 36 kg. 25—30. Kabcl- Jouw. aanvoer 1 kg, 90. Krab, aanvoer 19 kg. 20—34. VELLING KRABBENDIJKE. 28 augustus. Dubb. pr. bonen II 51. afw. 25. James Grieve h 85-90 73, h 80-85 75—78, h 75-80 78. h 70-75 78-62, h 65-70 75, K 63— 61, F 49—54, Kr. 33—37. Manks CodUn 70- 75 68, 65-70 71. 60-65 63. h 60-65 63. h II «3, K 45. F 39, Kr. 30. Trlomphe de Vlenne h 80-85 119, h 75-80 124, h 70175 124, h 65-70 114, h 60-65 104, K 84. Appels val 8—35. Peren val 12—41. .ik oen de nuip-stoker", legde de ander Uit... „Wanneer de anderen bijeen zijn, zit Ik meestal ln de machinekamer". „Een hard bestaan", mompelde de heer Floeblatt arig. „Ach, men moet toch wat doen om de kost te verdienen", zuchtte de bediende. „Maar kom, laat U toch de chocola niet koud worden Trial MC „De Zeeuwen". De uitslag van de trial, welke door de M.C. „De Zeeuwen" In het duinter rein te Vrouwenpolder werd verreden luidt als volgt: 1. S. Jongepier, Serooskerke 118 str.p. 2. W. Leynse, Middelburg (127). 3. A. Bouwens, Middelburr (128). 4. L. de Klerk. Middelburg (134)5. W. de Jong, West-Souburc (143). 6. J. Meyers, Oost-Souburg 158 7. W. v. d. Berg, Oost-Souburg (162). 8. P. Louws, Serooskerke (215). WESTKAPELLE Kampvuur op strand. Bii gunstig weer, wordt vanavond (donderdag) od het strand te West- kapelle een kampvuur gehouden. Me dewerking verleent een onderafdeling van de chr. mondorgelclub „De Kre kels." Zaterdagavond zal een lampionop tocht worden gehouden, Medewerking verleent de muziekvereniging „O.K. K." Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Bevallen: J. M. Jung—Broerse, d.; J. E. G. de Klerk—De Jong. d.; A Jacobs— De Feijter, d.; C. Hoogendam—Van Hest. d.: W. J. Ollevler—Jeths, d.; E. M. J. Kiebert—Stokman, d.: J. H. Hofman— Diederik, d.; S. M. Lafleur—De Koster, d.; G. P. Krist—Louwerse, d.; C. A. v. Hese—Schout, d.; C. M. Verkouteren— Groesser, d.; C. M. Schot—Zanders, d.; C. G. A. T. MalherbeHuljsmans, z. Ondertrouwd: G. Nieuwenhuijze, 35 j. en I. Korhorn, 34 j.: P. R. Walter, 29 en M. J. v. Bergen. 20 A. Hoorweg. 21 j. en C. Vermeulen, 30 j.: P. L. West- strate, 2$ J. en S. J. Sommeijer. 22 J.; O E. G. Karlson, 34 J. en A. Wijkhui)», 44 j. Getrouwd: W. H. Mulder, 23 j. en H. M. C. v. Dongen, 21 J.: J. Stokman, 29 j. en M. E N. Louws. 20 J.: A. Strunfc. 24 j. en J. v. d. Grutter, 28 J. Overleden: A. Korpel. 56 j, e. v. D. Mulder. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 27 aug. Jato St. Servan; Delfdijk, Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 27 aug. Hen ry Denny, Dublin; Ubbergen, Casablan- Gepasseerd naar Antwerpen op 27 aug. Adara, zee; Arnoudspoider. Oporto: Con- cepcion. Hamburg; 28 aug. Sloterdijk, Rotterdam; Weste rsingel, Cork/Gent; Annenkerk. Yokohama. Gepasseerd van Antwerpen op 27 aug. Alphard, Rotterdam; Aardenburgh, Rot terdam: Borneo. Dublin: LLsseke.-k. Rot terdam; Deo Duce, Londen Prins Willem van Oranje. Hamburg: Castor, Guernsey; Helvetia, Londen; op 28 aug. Arbon. St. Nazalre: Appingedam. Rotterdam; Wes- terschelde. Odense; Jura, Odense. Nagekomen advertenties) Heden overleed, ge heel onverwachts, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader. JOHANNES CAKrlL HONDSMERK, weduwnaar van TANNETJE VAN DER BLIEK, in de ouderdom van 78 ~ar. Uit aller naam. A. HONDSMERK. Middelburg. 28 aug. '57 Noordweg 96.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3