NAJAARSMODE 1957 „ANASTASIA", WACHTEN MET TELEURSTELLING BELOOND llli MllikiM'IASK P. z. c. EERSTE CELLOFAANFABRIEK IN ONS LAND IN WERKING GESTELD 29'5 I Will v. d. Sande-Wolf Vandaag J. ALLEWIJN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 27 AUGUSTUS 1957. Zie advertentiepagina FILMS IN ZEELAND Slechts één dag Liselotte Pulver als „Piroschka"- Met veel tam-tam hebben de Ame rikanen een film uitgebracht, die vol gens hen alle geheimzinnigheid rond om de figuur van Anastasia, de vrouw- die door velen voor de dochter van de tsaar Nicolaas II werd gehouden. Zij zou aan de slachting hebben weten te ontkomen en naar het westen zijn gevlucht. Deze film, waarnaar velen hebben uitgekeken, stelt teleur. Het is niet zoals bij de verschijning van „De laatste dochter van de staar" werd aangekondigd, dé groto film over dit geheim. Het is slechts een fantasie, die ver onderdoet voor de film van Falk Harnack over dit onderwerp, die in „De laatste dochter van de tsaar" een sober en echt beeld gaf van al hetgeen do werkelijke Anastasia aangenomen dat zij bestaat en werke lijk de oude vrouw in Duitsland is, die door zo velen van haar landgenoten in West-Europa wordt verafgood heeft meegemaakt. Door haar landgenoten werd zij ge dwongen in het openbaar martelares te zijn. De Amerikanen hebben ge tracht een film te maken, waarbij zij van de veronderstelling zijn uit gegaan, dat Anastasia niet de echte Anastasia is, maar een bedriegster, door Wit-Russen in Parijs misbruikt, om op die manier de erfenis van de tsaar in handen te krijgen. Velen zul len deze film, in GRAND, IGoes) on getwijfeld gaan zien om Yul Brynner. Maar de herinnering aan de grootse figuur uit „The King and I" zal bij 't zien van de Wit-Russische generaal met zijn kaalgeschoren schedel niet worden opgefrist. Ook de come-back van In- grid Bergman is niet wat we ervan hadden verwacht. Slechts In de ont moeting tussen haar. als Anastasia, en de Keizerin, herkennen we haar weer. Dan wordt prachtig spel gele verd, ook door Helen Hayes als de keizerin. ALHAMBRA, (Vlissingen) zet de vertoningen voort van „Sissi, de jon ge keizerin" die wij reeds uitvoerig hebben besproken. Gouddorst en landhonger zijn de oorzaken van veel bloedvergieten in „Pioniers van het westen", een span nende film .die deze week in LUXOR, (Vlissingen) draait. Behalve deze twee bestanddelen, waaruit de meeste westerns bestaan is er nog de onmis bare vrouw, die in geen enkele van deze produkten mag ontbreken. Dit maal is het Arleen Whelan, die deze dankbare rol vervult. Nederlandse bridgers in Wenen op tweede plaats. Na de tiende ronde van het Euro pese bridgekampioenschap te Wenen staat Nederland tweede geklasseerd. De Nederlandse heren wonnen van Zwitserland met 60 punten tegen 27. De stand is nu: 1 Italië 18 punten (uit 9 wedstrij den); 2 Nederland 18 (10); 3 Enge land 17 (10); 4 Oostenrijk 16 (9); 5 Frankrijk 12 (9); 6 België 11 (9); 7 Finland 10 (9); 8 Noorwegen 10 (10); 11 Libanon 8 (10); 12 Duits land 8 (10): 13 IJsland 7 (9); 14 Denemarken 7 (9); 15 Ierland 4 (10); 16 Zwitserland 4 (9); 17 Zweden 3 (10); 18 Spanje 3 (9) In de volgende ronde speelt Ne derland tegen Frankrijk. De Nederlandse dames werden in de eerste helft van de zevende ronde verslagen door Frankrijk met 32 te gen 13 matchpunten. In de zesde ron de hadden zij al verloren van Noor wegen met 52 tegen 18 matchpunten. Aan het eind van de. zesde ronde be zetten de vertegenwoordigsters van Nederland met Zweden, Duitsland en Finland de achtste tot en met de elf de plaats. Engeland leidt. Russen wonnen Europees kanokampioenschap. Bij de Europese kanokampioen schappen, die in het Belgische gedeel te van het kanaal van Terneuzen naar Gent zijn gehouden is Rusland het sterkst gebleken. Dit land wist acht titels te veroveren en daarmee de Zaantrofee, die door Zaandamse kanovaarders in 1955 ter beschikking is gesteld. De beste Nederlander in deze wedstrijden was Jan Klingers, die een vierde en een zesde plaats wist te behalen. Hij werd op de 1000 meter, K.I. vierde met een tijd van 4.06. De winnaar, de Rus Naoemow, maakte een tijd van 3.57.1. Op de 10.000 meter, K-I. werd Klingers zes de in 52.52.9 min. Hier maakte de West-Duitser Briel, die eerste werd, een tijd van 50.34.2 min. West-Duits- land behaalde in totaal drie eerste plaatsen evenals Hongarije, terwijl Roemenië één titel veroverde. CM OCÓt Age Schef f er en de zee Age Scheffer en de zee behoren al vele jaren bij elkaar. Scheffer heeft zich reeds een vaste lezerskring ver worven onder hen, die geïnteresseerd zijn in boeken over varen op de zilte golven. Bij de N.V. De Arbeiderspers te Amsterdam verscheen Schefter's jongste roman: „De zee slaapt niet", Het is een eenvoudig verhaal, dat een beeld geeft van hetwerkeltjke leven op zee en in een vissersdorp. Er is niets opgeschroefd in deze stoere, nuchtere geschiedenis van een treiler- bemanning, die uitvaart met een niet al te best schip. En terwijl de man nen op zee hun leven wagen voor het dagelijks brood, spelen zich in het dorp taferelen af, die nu eens huise lijk en dan weer licht dramatisch zijn. Zij vormen de achtergrond van elk zeemans- en vissersleven. Scheffer heeft dat alles knap be schreven. Va» Dior ontwierp deze avondjapon van witte kant, waarover een zwart satij nen rok-kapje wordt gedragen. Bijbe horende kousen, schoenen, hoed, handschoenen en bijoux werden even eens ontxoorpen door Dior, Maggy Rouff is de ontwerpster van deze eenvoudige middagjaponwaar bij de rok door middel van een knoop- sluiting hoger wordt opgetrokken. Zeeland Sport speelde in België en won met 32. Twee elftallen van Zeeland Sport be zochten De Klinge in België om daar tegen de club van die naam te voetbal len. De Klinge is een amateurploeg uit de tweede klas van de Belgische voet balbond. Een voorwedstrijd tussen De Klinge II en een Zeeland Sport-com- binatie van 't - eede, derde en vierde elftal eindigde in een gelijksepl, 2-2. De Ridder en Zwigtman scoorden voor de Vlissingers. De hoofdwedstrijd tus sen de beide eerste elftallen was uiterst spannend, maar liet weinig fraai voetbal zien. Bovendien deed de wind aan het spel veel afbreuk. Met de wind mee namen de Hollanders voor de rust vrijwel voortdurend het initiatief, al waren de aanvallen van de Belgen ook niet van gevaar ont bloot. Door doelpunten van Nol Schuit' (strafschop) en Tom van Rijswijk ging de rust met 2-0 in. Na de rust wa ren de rollen omgekeerd. Nu waren de Belgen voortdurend in de aanval, al wisten de bezoekers ook menige ge-, vaarlijke aanval op te bouwen. De Bel gische midvoor maakte er 1-2 van, waarna Nol Schuit de voorsprong weer vergrootte door er 1-3 van te ma ken. Twee minuten voor het einde vuurde de midvoor van de De Klinge andermaal hard op het Hollandse doel 2-3, hetgeen tevens de eindstand werd. Het totaalbedrag van de Ameri kaanse inkomens is van 1955 tot 1956 gestegen met zeven procent, tot 324 miljard. Dat betekent een persoonlijk inkomen per jaar per hoofd van 1.940 dollar, tegen 1.847 dollar in 1955. Aspirant-renners reden de „Ronde van Rilland" In Rilland organiseerde men een wielerwedstrijd voor gewone fietsen, waaraan zowel jongens in de leeftijd vaii tien tot vijftien jaar als ouderen deelnamen. Deze „Ronde van Ril land" is mede dank zij de goede or ganisatie der initiatiefnemers 'n vol ledig succes geworden. De grote be langstelling van het publiek bleek uit het feit dat niet minder dan 32 pre mie's werden uitgeloofd. Grote onge lukken deden zich bij deze wegwed strijd niet voor. Slechts twee „ren ners" kwamen ten val, maar konden na door de dokter te zijn behandeld, de strijd voortzetten. De uitslag luidt; Jongeren, (1015 jaar): 1. R. Hogeland, Kapelle; 2. J. Luteijr», Kruiningen; 3. P. Geense, Goes; 4. D. Koster, Kapelle; 5. K. Tol hoek, Yerseke; 6. J. Lokerse, Kapel le; 7. G. van der Griek, Rilland; 8. H. Verhagen, Kapelle; 9. M. Hirdes, Rilland. De uitslag bij de ouderen burge meester J. Q. W. Jobse had voor deze wedstrijd over veertig ronden het startschot gelost luidde als volgt: I. M. Roden, Pindorp; 2. Bervoets, Wouw; 3. J. van Hoeven, Goes; 4. Veraart, Wouw; 5. P. Jochems, Moer- strate; 6. G. Maasdijk, Ossendrecht; 7. M. de Koster, Rilland; 8. De Kiere, Souburg; 9. Prinsen, Hoogerheide; 10. Van Gastel, Roosendaal; 11. Rent meester, Yerseke; 12. Vlaming, Yer seke; 13. J. J. Gidionse, Souburg. „Luisa Spagnoli" Een begrip voor dames met smaak. De nieuwe collectie 'van dit vooraanstaande Italiaanse modehuis bevat weer een keur van moderne gedistingeerde JUMPERS en VESTEN in de bekende zeer fijn gebreide wollen merinos- kwaliteit. Naast de 2 Lams-wol- kwaliteiten brengt nu „LYLE AND SCOTT" uit Schotland ook een fijn gebreide gladde kwa liteit BOTANY-WOOL TWIN-SET in moderne rustige kleu ren ad 64.50. Voor het vest van dit set kunt U kiezen uit een hooggesloten of model met v-hals. toont U iets aparts. Nieuwe Burg 22-24 telefoon 2096 MIDDELBURG Deze 3 letters vormen een bekende klank In Zeeland. ELECTRO, (Middelburg) vertoont „De zoon van de wreker Ook deze rolprent bespraken we reeds uitvoe rig in deze rubriek. DONDERDAG CYCLUS. „Je kunt het haar niet kwalijk ne men". ALHAMBRA, (Vlissingen) is een kostelijke film, waarin alle be kende rock and roll-artisten optreden. Namen als Little Richard en The Platters spreken reeds voor zichzelf. De tegenzin, die de ouderen vroeger tegen dergeliike films toonden, be staat gelukkig niet meer, althans er is geen reden meer voor. Rock and roll heeft het pleit gewonnen en men heeft ingezien, dat het slechts onschuldige en zelfs gezellige muziek is. Brandspuiten zullen dan ook niet worden opgesteld by het Alhambra- theater. Kurt Hoffmann regisseerde de heerlijke komedie, die donderdag in ELECTRO (Middelburg) te zien Is. 'n Vroiyke Lislot te Pulver verschijnt hier in een leuke rol als een tempera mentvolle Hongaarse. De film werd opgenomen In Eastmancolor ln Duit se studio's. Voor de Jeugd wordt ln ALHAM BRA (Vlissingen) en GRAND (Goes) de verfilming van het bekende sprook je „De prinses en de zwijnenhoeder" vertoond. t Advertentie) Revillon Fr er es ontwierp een flatteu- se tailleur van wit-zwart geruite wol len stof, geheel afgezet met astrakan en dito hoed. PRINS BERNHARD PLAKTE ETIKET Zie onze 4 etalages. Nieuw facet toegevoegd aan Nederlandse industrie Door het etiketteren van de eerste rol cellofaan, die naar een Nederlandse afnemer zal worden verstuurd, heeft Z.K.H. Prins Bernhard gisteren de fa briek van de N.V. Hollandse Kunstzij de Industrie te Breda, een nieuwe Ne derlandse industrie, in werking ge steld. Tevoren had de directeur van de fa briek, mr. R. van Maanen de gronden uiteengezet, waarop de nieuwe Indus trie is gebaseerd. Tot nu toe was de Verscheidene Amerikanen in regeringsdienst spionnen Boris Morros, oud-directeur ln Hol lywood, die contra-spion werd, om een Russische spionnen-bende in de Vereniede Staten te ontmaskeren, heeft tijdens een interview verklaard, dat verscheidene Amerikanen, in dienst van de regering overzee, voor de communisten spioneren en ver moedelijk vervolgd zullen worden. Hij zei, dat de personen, van wie de namen niet openbaar zlln gemaakt, Amerikaanse burgers zijn. Zij zijn verwanten van vooraanstaande Eu- ropeanen, zei hij. Morros vertelde, dat naar zijn erva ring vrouwelijke spionnen veel ge vaarlijker zijn dan mannen. Onder de vijf personen, die vervolgd werden, als resultaat van de getuige nis van Morros waren twee vrouwen: mevrouw M'-a Soble, die bekende schuldisr te zijn en tot vrjf jaren ge vangenisstraf werd vevoordeeld en mevrouw Jane Foster Zlatowski, die zich in Parijs bevindt en tracht aan een uitlevering- aan de Verenigde Sta ten te ontkomen. De echtgenoot van mevrouw Soble, Jacob Albam, werd eveneens van spionage beschuldigd en met haar gearresteerd en veroordeeld. De echt genoot van mevrouw Zlatowski, die ook is aangeklaagd, is met zijn vrouw in Pargs. Negentig vluchtelingen in Denemarken vragen asiel Het hoofd van de Deense vreemde lingendienst ln Kopenhagen heeft maandag verklaard dat mogelijk ne gentig opvarenden van het Poolse pas sagiersschip „Batory", dat 800 passa giers aan boord had, toen het de ha ven van Kopenhagen binnenliep, zul len verzoeken als politieke uitgeweke nen in Denemarken te mogen big ven. De Polen zijn voorlopig in een ge vangenis van Kopenhagen onderge bracht. Nederlands Prijsvragenbureau. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam adviseert het publiek niet deel te nemen aan prijsvragen, welke worden uitgeschreven door het Neder landse Prgsvragenbureau te Amster dam. Het gaat om prijsvragen van de bekende soort, waarbij men cgfers moet invullen ln kolommen. Boven dien moet -<ien een gulden per kolom betalen. De gehele opzet wordt door de hoofdcommissaris zakelijk onvol doende geacht terwgl wat het boven genoemde bureau betreft bovendien een behooriyke controle op het ver werken "van de inzendingen en de prijs toekenning ontbreekt. Aan het publiek wordt daarom aangeraden geen oplos- i singen in te zenden. (Advertentie) Het weer in Europa Volgens de weerrapporten van gister avond 19 uur: Stockholm, zwaar bewolkt, 10 gr. O3lo, licht bewolkt, 17 gr. Kopenhagen, regenbui, 16 gr. Aberdeen, zwaar bewolkt, 16 gr. Londen, zwaar bewolkt, 18 gr. Amsterdam, half bewolkt, 17 gr. Luxemburg, zwaar bewolkt, 15 gr. Parijs, zwaar bewolkt, 19 gr. Bordeaux, vrijwel onbewolkt, 22 gr. Nice, onbewolkt, 25 gr. Berlijn, half bewolkt, 17 gr. Frankfort, regenbui, 19 gr. München, half bewolkt, 16 gr. Zürich, zwaar bewolkt, 18 gr. Genéve, licht bewolkt, 20 gr. Locarno, licht bewolkt, 26 gr. Wenen, onbewolkt, 17 gr. Innsbruck, licht bewolkt, 23 gr. Rome, onbewolkt, 29 gr. Ajaccio, licht bewolkt, 26 gr. Mallorca, zwaar bewolkt, 26 gr. Wees elegant 4} in echte Franse broché! Wen elegant omdat U web in dit (lankmakend Wala-kortet to vetruk- k<li|k vri) en leugdig kunt bewegen. Méd- buigend. mW-ademjtnd Flex- ftoot! Extta elastieken inzetaelt! Wees charmant - omdat dit echte Franse brochd-itof is. met uchtglanzeade blocmmoiiefjcs, zoals alléén Frankrijk die maakt. Wala - perfectie en Pari|se charme in «n prachtige cteaue voor Alleenverkoop voor Middelburg en omstr. „Qleqn ui VVala-korsetterie Segeersstraat 64 Tel. 3560 - Middelburg n.v. H.K.U. gespecialiseerd ln het fa briceren van rayongarens en garens voor autobanden. De textielbranche bood echter de laatste jaren de Nederlandse exporte rende producent een steeds geringere winstmarge. Daarom werd er gezocht naar de fabrikage van nieuwe produk ten die bij konden dragen tot kosten verlaging van de rayonprodukten. Men ging over tot de vervaardiging van cellofaan. Voor het maken van dit produkt is namelijk hetzelfde basis materiaal nodig als voor de vervaardi ging van rayongarens: Cellulose. Een lange gemeenschappeiyke markt analyse is aan dit werk voorafgegaan. De mogelijkheden voor het aanwenden van cellofaan zijn in West-Europa nog lang niet uitgeput. D,e n.v. H.K.U. is de eerste fabriek in Nederland, die cellofaan vervaardigt. Bij de opening van de fabriek, waren o.m. aanwezig mr. C. N. M. Kortmann burgemeester van Breda, mr. P. Va- lentgoed, directeur-generaal van de arbeid, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Westelijk Noord-Brabant, mr. G. van der Schrieck, de directie voor de A.K. U. en vertegenwoordigers van werk gevers en werknemersorganisaties. will's schoonheids middelen doen niet onder voor die van de duurste merken. U bereikt zelfs betere resultaten mits U de juiste voorlichting ontvangt. Daarom voor uw WILL'S artikelen naar Schoonheidsinstituut Mcd. gedipl. schoonheidsspecialiste Singel 1-3. Missingen telefoon 3484. goed nieuws In de advertentie pagina's Ons deskundig advies waarborgt U het volle Fedra profijt! SCHOENHANDEL Langeviele 2 - Telefoon 2362 - Middelburg M Dé speciaalzaak voor gemakschoeiscl en voetverzorging. IIIIIIIIIIIIIIUIIIIDIIIIIIIIIIIIIH de make-up voor uw voeten Zo'n modieus Fedra voetvormschoen- tje accentueert uw elegance en per soonlijkheid en uw moeilijke voeten varen er wel bij. Fedra voetvormschoenen geven vol maakte steun en doen hun naam eer aan. dank zij de geraffineerd-lnge- bouwde voetvorm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 12