SWIFT II BLEEF VOLHARDING MAAR NET DE BAAS (5-2) LEWEDORPSE BOYS SPEELDEN TEGEN BELGISCHE VRIENDEN BEKEREND ZEELANDIA GAF MIDDELBURG GOED PARTIJ Op haar bestemming 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 26 AUGUSTUS 1957 KORFBALPROGRAMMA Van het voor deze zaterdag toch al kleine korfbalprogramma moesten nog een drietal wedstrijden worden afgevoerd, omdat de betrokken clubs niet volledig uit konden komen. In de eerste klasse spande Volharding zich hij Swift II inderdaad tot het uiterste in. Echter bleef Swift II met het kleinst mogelijke verschil (32) overwinnaar in dit duel. Swlft ver grootte door deze overwinning zijn voorsprong op Togo I tot drie punten zij het dan met een wedstrijd meer gespeeld. Beslissingswedstrijd in de avondklas zo goed als zeker In k'.as 2a werd de wedstrijd Swift IVVitesse I uitgesteld. Eendracht moest de kracht van Zuidwesters on dervinden en ging met dubbele cijfers ten onder (011). Zuidwesters kwam hierdoor op de derde plaats terecht met vier punten achterstand op de leiders en met een wedstrijd minder gespeeld. In klas 2 b viel Togo II terug door met niet minder dan 72 te verliezen van De Poel. De Poel verscheen met een jong ploegje in het veld, dat een bijzonder snel spel te zien gaf. Toch was de zege iets geflateerd, vooral ook omdat men over geluk niet te klagen had. Door deze uitslag wissel den De Poel en Togo II van plaats op de ranglijst. In klas 3 a kon Stormvogels ook nu in Vlissingen tegen Vedo I niet tot een overwinning komen. De score bleef beperkt tot 20. Het gaat er nu voor Stormvogels langzamerhand don ker uitzien. De enige wedstrijd, die waa vast gesteld voor klas 3 b Animo III AKC werd uitgesteld. Ook in klas 3 c werd nog een wedstrijd uitge steld en wel Olympia IISSS. Kats voegde weer twee punten aan het saldo toe door SVS met 53 te kloppen. Overigens is deze uit slag voor SVS tegen het lang niet malse Kats niet onverdienstelijk. Dios had niet de minste kans tegen Elto II, met liefst 110 ging men ten onder. Deze uitslagen hadden op de ranglijst geen grote verande- volgens de verwachtingen van Zee landia II (14). Voto kon het tegen leider Luctor II niet bolwerken en verloor met 60. Een verrassing was hier de overwinning van WKV op Togo III (3—1). Als verzachtende om standigheid voor Togo III geldt dat men zeer onvolledig in het veld kwam. Overigens is deze nederlaag een streep door de rekening. In deze afdeling is de stand enigszins gewij zigd doordat Vitesse II uit de com petitie is teruggetrokken. De stand in deze afdeling is nu: Luctor II 16 uit 8, Togo III 10 uit 7, Zeelandia II 9 uit 8. WKV 9 uit 9, Blauw Wit II 4 uit 8, VOTO 4 uit 9, en KCS 2 uit 7. NOG GEEN BESLISSING. In de avondklas viel nog geen be slissing. Zuidwesters II slaagde er n.l. in om Swift V met 85 te klop pen. Dit gebeurde in een goed en snel gespeelde wedstrijd waarin beide ploegen zich tot het uiterste gaven, terwijl aan weerszijden prachtige doelpunten werden gemaakt. Door Luctor- en Zeehondzwemmers weerden zich in Bredene. Een aantal zwemmers van het Mid delburgse Luctor cn de Zeehond uit Vlissingen heeft in het afgelopen weekeinde deelgenomen aan lange af standzwemwedstrijden in de Belgi sch© plaats Bredene. Er werd een uit gebreid programma afgewerkt met onder meer 4500 meter schoolslag he ren, 4500 meter vrije slag dames en heren, 1500 meter vrije slag militai ren, en 1500 meter vrije slag jongens. De Zeehond-zwemmer Sjaak Sinke legde op de 4500 meter schoolslag be slag op de zesde plaats. Op hetzelfde nummer voor de dames klasseerde Janny van Loo van Luctor zich als negende. Deze wedstrijd werd gewon nen door Jans Koster, die zelfs de eerstaankomende heer te snel af was. Jan Dirkse van Luctor veroverde op de 4500 vrije slag een achtste plaats. Op de 1500 meter vrije slag jongens weerden de Luctor-jongens zich ge ducht. Van de 21 deelnemers klom Ad Booy als zevende uit het water en Ni co van Giezen als 13e. Ook Bert de Vries zou zich uitstekend geklasseerd hebben, ware het niet, dat hij ver keerd zwom en daarbij als éèn na laatste finishte De Zeeuwen hebben uitstekend ge zwommen, temeer daar zij van zelfsprekend evenals de andere deel nemers te kampen hadden met een felle wind, die het water uiterst woe lig maakte. deze uitslag heeft Zuidwesters nu de leiding met 20 uit 12 wedstrijden. Zuidwesters II is nu uitgespeeld, ter wijl Swift II, dat 18 punten uit 11 wedstrijden heeft, op 27 augustus nog moet uitkomen tegen de hekkesluiter Animo IV. Swift V wint deze wed strijd ongetwijfeld waardoor een be slissingswedstrijd noodzakelijk wordt tussen Swift V en Zuidwesters II. Deze zal, behoudens onvoorziene om standigheden, gespeeld worden op 29 augustus a.s. op het terrein van Ondo te St. Laurens. UITSLAGEN: KI. 1, Swift II—Volharding I 3— 2; kl. 2 a, EendrachtZuidw. I 011; kl. 2b, Togo II—De Poel 2—7; kl. 3a, Vedo I—Stormvogels 20; kl. 3 c, Dios—Elto II 1—10. SVS—Kats 3—5; kl. 3 d, BI. wit II—Zeelandia II 1— 4; Voto—Luctor II 0—6; WKV—Togo III 3—1. Adspiranten. afd. b Vedo aZuid westers 05; afd. d. Luctor aTogo b 140; afd. e. KCSElto b, uitgest. Engelsman Harris versloeg wereldkampioen Derksen. Ook ln de revanches der wereld kampioenschappen te Kopenhagen heeft de Nederlandse wereldkam pioen Jan Derksen het niet.tot een overwinning gebracht. Evenals in Amsterdam, zegevierde de Engelsman Reg Harris. Toen de series waren af gewerkt, hadden Harris en Derksen een gelijk aantal punten en een ge lijk aantal overwinningen. Er werd toen een extra serie gereden, die door Harris met banddikte gewonnen werd. De tijd van 11.3 sec. over de laatste 200 meter werd als buitenge woon goed beschouwd, gezien de te genwind op het rechte stuk voor de finish. In het totaalklassement werd de Nederlander Van Vliet derde, en de Fransman Roger Gaignard vierde. VlissingenTerneuzen met windkracht acht. Aan de zondag voor de dertiende maal door de Royal Belgium Sailing- club georganiseerde wedstrijd voor zeil- en motorjachten van Veere naar Terneuzen werd ditmaal door een 35- tal zeiljachten deelgenomen. De zeer slechte weersomstandigheden waren er de oorzaak van dat dit jaar niet deelgenomen werd door do motor jachten, terwijl de wcdstrljdbaan werd veranderd In VlissingenTer neuzen. Na afloop van de wedstrijden reikte in Grand Hotel Rotterdam tc Terenuzen commodore H. Leten van de R.B.S.C. de prijs uit, waarbij hij dank bracht aan de deelnemers voor de sportieve medewerking. Hij sprak de hoop uit een volgend jaar weer op aller deelname te mogen rekenen. De heer Leten deelde verder mede, dat tijdens de wedstrijd een windkracht van 6 tot 8 Beaufort werd gemeld. De uitslag luidt: Platbodemjachten I: „Windroos V", R. Neefs, R.Y.C.B., die tevens de prijs voor het snelste jacht verwierf, Kruisers R.O.R.C. ca tegorie IV: 1. „Joly", J. Hubln. C.V. V.B.: 2. „Alcyon", J. Lippens, R.B.S. C.; 3. „Verrekijker", H. Schiltman, Axel, R.B.S.C., 4. „Seaduck", H. de Poorter, R.B.S.C., Kruisers R.O.R.C. HI: 1. „Thirnton", J. L. Maas, Bres- kens, De Schelde; 2. „Trial", dr. Etienne, R.B.S.C.; 3. „Sportlust", P. Vroon, Breskens, De Schelde; 4. „Ta- dorne", Verstraeten, R.B.S.C.; 5. „Kingfisher", H. Leten, R.B.S.C-, Kruisers R.O.R.C. II: 1. „Bounty", J. Baarsman, Bergen op Zoom, De Schelde; 2. „Lalage", C. de Brouwer, R.B.S.C. K.N.V.B.-toto ook open voor ondersteunende leden Het bestuur van de K.N.V.B. heeft, mede in verband met recente gerech telijke uitspraken, besloten om (met Ingang van komende week) ook gere gistreerde ondersteunende leden toe te staan aan de K.N.V.B.-toto deel te ne men. De nieuwe aanwinst van P.S.V., Tre vor Ford, kwam zondagmiddag tij dens de wedstrijd SC EnschedeP.S. V. voor de eerste maal uit in de Ne derlandse competitie. Rinus Schaap, met wie de }J2ngelse" Eindhovenaar hier in duel xs gewikkeld, speelde de ze middag voor de eerste maal voor de sportclub. (Foto P.Z.C.). Goes behaalde verdiende 3—0 zege op Terneuzen. Goes is er in geslaagd zich via een verdiende zege op Terneuzen in de 3e voorronde van de strijd om de K. N.VJB.-beker te spelen. De wedstrijd is in belangrijke mate beïnvloed en ontsierd door de storm, die schuin over het veld joeg, en die al ras aan het licht bracht, dat beide ploe gen over tc weinig technische capa citeiten beschikten om onder deze om standigheden tot redelijke resultaten te komen. Het plaatsen was vooral bij de gastheren over het algemeen allesbehalve feilloos. De toeschouwers konden toch nog een aantrekkelijke strijd volgen, omdat beide teams zich ten volle gaven en het spel regelma- op en neer golfde, e Goesenaren waren produktiever dan de Zeeuws-Vlamingen wier aan vallen, nog al eens resulteerden in schoten-in-het-wilde-weg. Werd wèl de goede richting gevonden, dan toonde doelman Zwartepoorte zijn prima conditie, zoals bijvoorbeeld kort na de aftrap, terwijl hij in de tweede helft de bal. die keihard juist onder de lat in het doel drleigde te suizen, in een bliksemsnelle reactie juist over de late wist te tippen. Zijn collega aan de overzijde kreeg betrekkelijk weinig spectaculair werk op te knappen, doch zijn opstellen op schoten, die in hoofdzaak kwa men van de voet van de graag vaak en hardschietende midvoor Verstelle was over het algemeen uitstekend. Toch slaagde Verstelle er in hem tot driemaal toe te doen capituleren. Dit was in de 23ste minuut (10), de 35ste minuut (2—0), terwijl hij de 11de minuut na de thee de hat-trick verrichtte. Toen was tevens de eind stand (31) bereikt, want in de 4de minuut van de tweede helft had Leunis met een fraai schot de eer voor zijn ploeg gered. Nederland leidt Europees bridgekampioenschap. Nederland heeft nog steeds de lei ding bij het toernooi om 't open brid gekampioenschap van Europa, dat in Wenen wordt gespeeld. Zaterdag won Nederland, dat reeds na de eerste zit ting een ruime voorsprong had. van Noorwegen. Zondag werd de negende ronde gespeeld. Nederland won daar in van IJsland met een verschil van 31 matchpunten. Algemeen klassement na de zeven de ronde: 1. Nederland 13 punten uit zeven wedstrijden; 2. Italië 12 punten (6); 3 en 4 Oostenrijk en Frankrijk 12 (7); 5. Engeland 11 (7); 6. Noor wegen 8 (7); 7. IJsland 7 (6); 8. Fin land 6 (7); 9. België 6 (6); 10. Liba non 6 (7); 11. Zwitserland 4 (6); 12. Denemarken 3 (6) en Spanje 3 (6); 14. Duitsland 3 (7); 15. Polen 2 (6); 16. Zweden en Ierland 2 (7). In het toernooi om het Europese kampioenschap voor dames heeft Ne derland na de eerste zitting van de zesde ronde een achterstand van 9 matchpunten tegen Noorwegen. In het algemeen klassement heeft Engeland de leiding voor Ierland, Noorwegen en Oostenrijk. Een beeld uit de voetbalwedstrijd tussen Lewedorpse Boys H en het twee de elftal van Eekeren uit Antwerpen, die zondag te Lewedorp is gespeeld en werd gewonnen door Lewedorpse Boys met 30. Het eerste elftal van Lewedorp won met 71 van het eerste elftal der Belgen. De zuiderburen werden 's morgens verwelkomd door de muziekvereniging „Symphonette" uit 's Heerenhoek, die deze ontmoeting had georganiseerd. Onder leiding van de heer P. Bos werden enkele muzieknummers uitgevoerd, waarna een welkomstwoord werd gesproken door de heer P. Raas, de voorzitter van „Symphonette", die wees op de waarde van dergelijke sportontmoetlngen. De heer J. de Koning, voorzitter van „Lewedorpse Boys" bood hierna bloe men aan met de woorden: „Wij hopen dat een blijvende vriendschap het resultaat mag zijn". De voorzitter van de bezoekende club, de heer A. van Dijck dankte voor de vriendelijke ontvangst en nodigde „Lewedorpse Boys" uit voor een tegenbezoek. (Foto P.Z.C.), Vier wedstrijden voor Nederlands amateurteam. Het Nederlandse amateursvoetbal elftal zal in het komend seizoen vier officiële interlandwedstrijden spelen: uitwedstrijden tegen Frankrijk, Ier land en Engeland en een thuiswed strijd tegen West-Duitsland. De ont moetingen worden omstreeks april 1958 gehouden. Tweede-klassers trokken met 30 aan langste eind Zeelandia is uitgebekerd! Dat was trouwens wel te verwachten nu de strijd moest worden aangebonden met stadgenoot Middelburg, dat toch nog altijd een klas hoger speelt dan de Zeelandianen. De hinderlijke wind stelde vanzelfsprekend hoge eisen aan de spelers, maar het dient ge zegd, dat beide partijen er aardig in slaagden de levendige bal onder con trole te houden. Bovendien werd in de beste verstandhouding en uiterst sportief gespeeld en dat uiteindelijk Middelburg met 30 aan» het langste eind trok lag geheel in de lijn. Toch hebben de derde klassers uit stekend partij gegeven. Menigmaal drongen ook zij door de Middelburg- defensie heen, maar het ontbrak aan stootkracht om de laatste hand te leggen aan de vaak aardig opgezette aanvallen. Middelburg had bovendien het voordeel op vrij fortuinlijke wij ze aan enkele doelpunten te komen. Reeds na 5 minuten belandde een voorzet van Van Hercules tegen de lat en toen doelman Mondeel niet snel genoeg reageerde was Helbers er als de kippen bij om de bal in het net te prikken (01). Nog geen vijf minuten later kon Groenewe- gen uit een toegekende strafschop de stand op 02 brengen. Hierna ging het lange tijd gelijk op al had Mondeel, die door enkele goede reddingen zijn foutje bij het eerste doelpunt ruimschoots goed maakte, meer werk dan zijn over buurman. Na de thee herhaalde zich het kunstje als bij het eerste doelpunt en nu had de kopbal van Helberj eveneens succes (03). Zeelandia sloeg even fel terug en toen Bram Carol een steekje liet vallen kreeg eerst Ko van Iren een kans, die on benut bleef. Direct daarop schoot De Kam op de kruising van paal en lat en daarna stuitte een'schot van Verstraten tegen de borst van doel man Versluys. Nadat Mondeel op fraaie wijze een schot van korte af stand onschadelijk had gemaakt, kwam het einde (03). In de derde voorronde moet Middel burg thans volgende week tegen Goes in het veld treden. Echter wordt op die datum het Stadhuistoemooi ge speeld, zodat voor die tijd nog wel enkele moeilijkheden opgelost zullen moeten worden. Lagere elftallentoernooi ging niet door Het lagere elftallentournooi, dat zondag op de Nadorst te Middelburg zou worden gehouden en waaraan de tweede, derde en vierde elftallen van MOC, TSC, Vlissingen en het organi serende Middelburg zouden deelne men, kon wegens de slechte gesteld heid der terreinen geen doorgang vin den. Rentmeester en Huissoon domineerden in Hamme. De Zeeuwse renners Piet Rentmees ter en Jaap Huissoon hebben tijdens een wegwedstrijd voor amateurs in het Belgische plaatsje i'imme een uitstekende prestatie gel rd door in de sprint resp. als tweede en derde te eindigen achter de Belg Marcel Sleeu- waert. De beide Zeeuwen, die vrijwel de gehele wedstrijd gedomineerd heb ben, bewezen wel hun sterkte door de beide Belgische deelnemers aan de wereldkampioenschappen te Ware- fhem, Van Tongerloo en Jos Vloe- erghs, achter zich te laten. Belden sprongen reeds spoedig na het begin weg met Bloedjes en de Belg Delaet. Beide laatsten vielen af, waarna de Zeeuwen alleen doorgingen. Achttien ronden voor het einde kwam Sleeu- waert er bij. Huissoon sprong daarna alleen weg, terwijl Rentmeester pro beerde de Belg in bedwang te houden. Dit mocht echter niet gelukken, zodat de sprint de beslissing moest brengen. Jammer genoeg reed Rentmeester vlak voor het einde plat. De drie eerstaankomende renners legden de 110 km af in 2.55.—. Rode Kruis-kaarten voor Nederland-Oostenrijk In aansluiting op het bericht dat de K.N.V.B. voor de wedstrijd Neder land-Oostenrijk op 25 september a.s. in het Olympisch Stadion te Amster dam, 4.000 toegangsbewijzen ter be schikking heeft gesteld van het Rode Kruis, kan nog net volgende worden medegedeeld: Gegadigden kunnen per briefkaart, met 50 cent extra postzegels, aanvra- §en richten tot 't Nederlandsche Roo- e Kruis, Den Haag voor kaarten A f 10. f 8. f 6. f 4 en f 2. De aanvragen dienen uiterlijk op woensdag 11 september a.s. om 12.00 uur binnen te zyn. Per briefkaart kan slechts één toegangsbewijs worden aangevraagd. Iedereen mag echter zo veel aanvragen inzenden als hij wil. als die maar voldoende gefrankeerd zijn. Na de trekking, waarvan de da tum is gesteld op donderdag 12 sep tember des voormiddae's. ten over staan van notaris J! G. Bouma, zullen de winnaars hun toegangsbewijs on der rembours thuis gezonden krijgen. Feuilleton door Glare Breton Smith Toch begreep ze. dat ze voorbereid moest zijn. Dus kocht ze op weg naar huis enige handleidingen voor steno grafie en huurde ze een schrijfma chine. Het was heel stil thuis, zodat ze de radio aanzette en trachtte 'n voordracht te stenograferen. Wat niet zo gemakkelijk bleek; ze schrok zelfs van haar kortschrift. Toen ze enkele oefeningen had door gewerkt en bezig wals, enkele afkor tingen te verbeteren, kwam Joe de kamer binnen. „Wat doe je daar in vredesnaam riep hij uit. Ze keek verschrikt op en zag over zfln schouder naar de klok. „Ik wist niet. dat het al zo laat was. Ik zal de ketel opzetten." Joa volgde haar naar de keuken. „Wat ben je van plan?" Ze vertelde het hem. „Ik zal heel wat oefening nodig hebben." „Maar waarom zou je in betrek king gaan?" vroeg hij een beetje ont hutst. „Ik meende dat je er zo het land aan had," „Wel, omdat ikNu ja, wat kwam het er op aan? Hij zou haar toch maar uitlachen. „Omdat ik er zin in heb. Ik heb genoeg van het leven thuis, altijd tussen de vier mu ren en zonder ooit iemand te ontmoe ten." Ze was druk bezig met brood snq- den en merkte niets van de eigen aardige blik, waarmee hij haar gade sloeg. „Ik kan me jou niet op een bu reau of kantoor voorstellen. Jij bent het huishoudelijke tvpe." Ann hief met een ruk het hoofd op. ..Saai en alledaaes, nietwaar? Nu", ging ze in één adem voort, „ik ben niet van plan als een huissloof door het leven te .an. Ik wil van het leven genieten, mijn persoonlijk heid verder ontwikkelen..." Och, het klonk allemaal zo mal en toch scheen Joe het ernstl? op te nemen. „Misschien heb je gelijk." „Ik weet zeker, dat ik gelijk heb", zei Ann op besliste toon, veel beslis ter da~ ze zich voelde. Rosemary viel Ann geestdriftig bij en begon haar onmiddellgk te hetoen. Ze las haar geduldig hardop voor en nam de tijd van het gedicteerde op toen Anns geheugen gaandeweg beter werd en zij meer vertrouw raakte met de bekende lettertekens. Dokter Derwent verbaasde zich wel enigszins over Anns besluit, maar deed geen poging haar ervan af te brengen. Hij zei alleen: „Vroeger vond je het helemaal niet prettig." „Ann is nu ouder geworden", merk te Rosemary snel op. Een week later ontving Ann een brief van meneer Larkin. die haar wel eens wilde spreken. Ze ging er angstig heen, maar was aaangenaam verrast toen hij een prettige man bleek, alleen wat kortaf. Ondanks haar nederige verzekeringen dat ze (nog!) niet goed od dreef was, nam hij haar onmiddeljjk in dienst, met de boodschap, dat ze over 'wee weken zou moeten beginnen. Ze ging opgewekt naar huis. Het nogal saaie kantoor had geen enkele sensatie opgeleverd, maar toch was het een soort avontuur voor haar. Ze haastte zich thuis te komen, ener zijds verlangend, hun mede te delen, dat ze de baan bad gekregen, ander- ziids bang, dat Joe weer kans zou zien, zijn plaagzucht bot te vieren. Toen ze thuis kwam was daar alles in opschudding. Mevrouw Macv had een ernstig ongeluk gekrerren. Ze hadden om de dokter getelefoneerd en Rosemary zei, dat hij er op ge staan had, met haar er heen te gaan. Ze voegde er niet by. dat ze nu niet meer aan zijn liefde voor mevrouw Macy twijfelde. Het bericht had hem erg verschrikt en hij had met een zucht, die ook Rosemary's hart scheen te verscheuren, meewar-'"- uit geroepen: „Mijn arme Eva Rosemary was weer naar huis ge rend voor het avondspreekuur. Ze was zowel geestelijk als lichamelijk uitge put. Ann luisterde vol meegevoel naar haar. „Wat is er precies gebeurd?" Rosemary, die haastig sterke, war me thee dronk, trachtte het uit te leg gen. „Ze is gevallen toen ze een paar gordijnen ophing. Ze stortte door de glazen deuren en is pas uren later ge vonden. Natuurlijk heeft ze veel bloed verloren." „Dat spijt me," hernam Ann, maar plotseling helderde haar blik weer op. „O. Rosemary, misschien zal dit ge val nu eindelijk de oplossing brengen en paps begrijpen hoeveel ze voor hem betekent." „Misschien," zei Rosemary dof, in wendig aan bijna ondraaglijke pijn ten prooi. „Wil je graag dat hij met haar trouwt?" „Och, dat niet bepaald. Maar ik wil dat hij gelukkig is en..." „Dank je voor de thee, Ann," viel Rosemary, op haar horloge kijkend, haar in le rede. „Ik ga nu maar." Natuurlijk moest Ann wat nieuwe kleren hebben en daarom ging ze ver schillende dagen alleen naar Londen. Het scheen, dat mevrouw Macy er niet zo erg aan toe was als het zich eerst liet aanzien, maar ze was nog niet buiten gevaar en de dokter bleef bezorgd. Ann had haar vader nog zel den zo stil gezien, een stilte, die aan stekelijk bleek. Zelfs Joe was buiten gewoon kalm. Rosemary vertelde, dat Joe aan zijn laatste en belangrijkste proefneming werkte. Als deze slaag de, zou daarmee de kroon op zijn ar beid zijn gezet. „En dan?" vroeg Ann, bijna drin gend. Rosemary haalde de schouders op. ..Joe laat zich niet uit over zijn plan nen," zei ze. Ann meende bij die woor den iets treurigs in Rosemary's stem op te merken. „Soms zou ik hem wel kunnen slaan," verklaarde Ann heftig. „Joe?" lachte Rosemary. „Ja, af en toe kan hij iemand geweldig irrite ren." „Af en toe!" schamperde Ann. Ann had met veel plezier gewin keld. In de eerste plaats had ze zich een donkergroene wollen jurk en een zachtblauw mantelpak aangeschaft, benevens een heel mooi tweed-pakje. Ook moest ze lieuwe schoenen, een regenjas en natuurlijk nylonkousen hebben. Eigenlijk schaamde Ann zich een beetje om het kinderlijke genoe gen, dat die toebereidselen voor haar nieuwe baan schonken, maar Rose mary vond dit de juiste levenshou ding. „Geestdrift is het halve werk in dit leven, Ann. Bij jou blijkt er uit, hoe dringend je deze verandering nodig had. Zowel naar lichaam, als naar J geest ondervind je er al de gevolgen van." De twee weken vlogen om en wel dra was Anns eerste dag op het kan toor aangebroken. Toen ze er vroeg tijdig aankwam, was alleen de kan toorjongen, Pomfret er nog, een lang nogal sloom heerschap met onderzoe kende blik en altijd oen stuk kauw gom in de mond. „Denkt u, dat u het zult klaarspe len?" informeerde hij vriendelijk. „Ik hoop het," antwoordde ze ze nuwachtig. Dorry kwam ademloos toelopen. „Lieve kind, je bent er vlug bij. Kijk niet zo angstig. Hij zal je niet op eten." zei ze, Ann guitig aankijkend. „Dat zegt Rosemary ook." Ann leg de haar opschrijfboek neer, telde haar potloden en hoopte, dat ze niet te dun geslepen waren. Op dit ogenblik verscheen meneer Larkin. Hij zag Ann aan alsof hij haar nog nooit in zijn leven had ont moet. wat er niet toe bijdroeg, haar op haar gemak te stellen. Toen ze later, naast Dorry gezeten, zich de ingewikkeldheden van wat Dorry het „doodeenvoudige systeem" noemde, trachtte eigen te maken, fluisterde ze: „Ik voel me dwaas, om dat ik zo dom en angstig ben." „Vroeger, op school was Je precies Waarom maakt stenografie zo'n indruk op Je?" vroeg Dorrv plagend. „Ik weet het niet," antwoordde Ann hulpeloos. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 4