Deltawet niet voor eind oktober in Kamer Belgische motorspits ging verloren L. MINDERHOUD WESTKAPELLE IN DOMBURG OP FLUWEEL :mn blijft Zeeuwse Almanak Aambeien? HEMOTABS STEENBAKKER KAMPIOEN VAN ZEELAND HANDBOOGSCHIETEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 26 AUUUtilAJijltio/ Definitieve datum staat nog niet vast. (Van onze pari. redacteur) Naar wij vernemen, zal het ont- werp-deltawet, zeker niet vóór eind oktober in de Tweede Kamer in open bare behandeling komen. Begin oktober bespreekt deze ka mer de wetsontwerpen tot goedkeu ring van de verdragen inzake Euro- markt en Euratom. Daarna volgen de politieke beschouwingen over de rijksbegroting voor 1958 en vervol gens zal de Tweede Kamer veertien dagen lang niet meer- in- openbare vergadering hijeen komen, omdat zij deze tijd nodig heeft voor het afde- lingsonderzoek van een aantal be grotingshoofdstukken. Zou zij zich daarvoor niet de tijd gunnen, dan kwam de behandeling van de begro ting stellig in het gedrang. Veertig jaar in dienst van de P.Z.E.M. Jubileum van de heer A. M. Koolwijk te Goes I)e heer A. M. Koolwijk te Goes, technisch hoofdambtenaar le klas van de P.Z.E.M. is op 1 september n.s. 40 jaar in dienst van dit elektri citeitsbedrijf, welk feit woensdag 4 september tijdens een bijeenkomst in „De Korenbeurs" te Goes feestelijk zal worden gevierd. De jubilaris, die een groot gedeelte van zijn diensttijd in Goes heeft doorgebracht, heeft de grote v lucht welke de toepassing van elektriciteit de laatste tientallen ja ren heeft genomen, van zeer nabij meegemaakt. Op Zuid- en Noord Be veland kwam geen aansluiting tot stand, of de heer Koolwijk was er van op de hoogte en had er zijn fiat aan gegeven. De heer Koolwijk, die op 19 au gustus 1893 in Vlissingen werd ge boren, trad op zijn 14e jaar als vo lontair in dienst van de Maatschap pij „Zeeland". In 1913 werd hij on der de wapenen geroepen en kort voordat hij zijn burgerpak weer kon aantrekken behaalde hij het diploma elektrotechnicus en werktuigkunde. Met deze getuigschriften op zak trad hij na beëindiging van zijn diensttijd op 1 september 1917 in dienst van de toenmalige tramwegmaatschappij VlissingenMiddelburg, de Sicietée Anonieme. Hij werd als opzichter in de oude Centrale in Vlissingen te werkgesteld en kort nadat de Socié- tée Anonieme was overgenomen door de P.Z.E.M. werd hij in 1929 overge plaatst naar Goes als opzichter van de nettendienst. De jubilaris, die thans technisch hoofdambtenaar le klas is, vertelde, dat de P.Z.E.M. in 1929 nog geen aansluitingen op de beide Bevelandcn had. Wel hadden enkele gemeenten een kleinere cen trale en beschikten verscheidene particulieren over een motor met dynamo, maar 90 procent van het aantal woningen werd verlicht door petroleum- en gaslampen. Thans is het echter zo, dat er slechts enkele „onrendabele gebieden" zijn en in een van laatste, het herverkave- lingsgebied van Waarde, krijgt men thans aansluitingen. De heer Koolwijk, die thans reeds 40 jaar in dienst staat van de „elek triciteit", gaat volgend jaar met pen sioen met de wetenschap, dat hij heel wat licht in het leven van vele mensen heeft gebracht! Pas daarna zal de kamer aan de beraadslaging over andere onder werpen kunnen denken. Tot die an dere onderwerpen zou h^ ontwerp- deltawet kunnen behoren, doch dit staat nog niet vast. Het is namelijk nog niet bekend of de commissie van voorbereidiug nader overleg met de regering over het ontwerp wenst. De commissie komt begin september sa men en zal dan over de wenselijkheid of noodzakelijkheid van een her nieuwd overleg een beslissing nemen. Oud-burgemeesier van St. Annaland wordt 80 jaar Op dinsdag 3 september viert de heer C. M. P. W. Hanssens, die van 1920 tot 1942 burgemeester was van de gemeente St.-Annaland, zijn tach tigste verjaardag. De heer Hanssens vertrok na zijn pensionering naar Bergen op Zoom en is thans woon achtig te Den Haag. P.T.T. vergiste zich TELEVISIE IN ZEELAND In het artikel over de televisie in Zeeland, in de P.Z.C. van 17 augustus j.l., was op grond van een mededeling van de P.T.T. uit Den Haag vermeld, dat „ontvangst van de zender Lille, die een beeld-, resp. gcluidsfrcquentie heeft van 185,25 en 191,75 MHz., In Zeeland niet meer mogelijk zou zfln". Naar aanleiding van opmerkingen die wy hierover, van verschillende zyden ontvingen, hebben wy ons opnieuw tot dezelfde Instantie ge wend, die erkende in haar opgave een vergissing te hebben begaan en dat Lille een beeld-, resp. gelulds- frcguentle heeft van 185,25 en 174,10 MHz. De kanalen van Goes en Lille overlappen elkaar dus niet. Afhankelijk van de selectiviteit van de gebruikte ontvangtoestellen en de constructie van de ontvangantenne, zal in plaatsen waar de veldsterkte van Lille zwak en die van Goes sterk Is, tydens uitzendingen van de t.v. zender Goes storingen kunnen optre den in de ontvangst van Lille. Te ver wachten Is, dat In Zeeuwsch-Vlaande- ren zowel de ontvangst van Lille als van Goes zonder storingen zal ge schieden. Aldus deelde de P.T.T. ons thans mede. RINCRIJDERIJ IN BADPLAATS 3e klas-kampioenschappen van Z.R.V. op zeer goed peil De jonge rijder L. Minderhoud Szn. uit Westkapelle is zaterdagmiddag bij de te Domburg gehouden wedstrijd van de Zeeuwse Kingrijders Vereni ging met twee ringen voorsprong op zijn rivaal J. Reinierse Azn. uit Kou- dekerke kampioen geworden in de derde klas. In de dertig beurten stak hij de ring 23 maal. Dat de andere kanshebbers niet zover onder deze zeer goede prestatie bleven, is mede het bewijs, dat ook het peil in de der de klas van de Z.R.V. met sprongen omhoog gaat. Na J. Reinierse, die dus met 21 ringen de reserve-kampioen werd, volgde J. Provoost Azn. uit Domburg, die met 18 ringen de derde plaats in de algemene rangschikking bezette, maar die bij de strijd om de bekers in zes beurten met verbluffend ge mak alle zes de ringen aan zijn lans reeg en aldus beslag legde op de eer ste beker. De rijder A. Kodde uit Aagtekerke stak de meeste volgrin- gen (8) en kwam in het bezit van de standaard met medaille, uitgeloofd door de burgemeester van Domburg, mr. W. J. E. Crommelin. Voor deze wedstrijd om het kam pioenschap- in de derde klas van de Z.R.V., waarvoor 52 rijders tussen de touwen kwamen, bestond vooral van.de zijie van de badgasten gro te belangstelling. U itslagen De uitslagen zijn: 1 en kampioen L. Minderhoud Szn., Westkapelle 23 ringen (wisselbeker gemeente Grijps- kerke en de beker J. J. v. d. Berge); 2 en reserve-kampioen J. Reinierse Azn., Koudekerke 21 ringen (medail le Z.R.V.); 3 J. Provoost Azn.. Dom burg, 18 r.; 4 A. Kodde, Aagtekerke, 17 r.; 5 J. Roelse, Koudekerke, 17 r.; 6 G. Krijger, Aagtekerke, 17 r.; 7 W. Kooie, Koudekerke, 16 r.; 8 P. de Visser, Aagtekerke, 15 r.; 9 J. Wis se. Domburg, 15 r.; 10 S. Blaas, Aag tekerke, 14 r.; 11 A. Vos, Biggeker- VAN TOT GRATIS KERMIS. De kermisexploitanten in Goes hebben een bijzonder lofwaardig ini tiatief genomen, dat vermelding (en navolging) verdient! Maandagmiddag van twee uur af zullen dc ouden van dagen en de kinderen uit behoeftige gezinnen uit die plaats gezamenlijk in de gelegenheid worden gesteld gratis kermis te vieren. TOE MAAR De Eerste Goese H»ngelsport Vereniging (E.G.H.V.) telt onder haar leden talrijke enthousiaste hengelaars. Eén van hen, de heer G. W. Snel. heeft zeker geen vis serslatijn nodig om als hengglaar NONSENS. Woedend belde zaterdag een Vlis- singer de redactie op. Of wij soms even tevorexx hadden geluisterd tiaar de mdxouitzending Moeders tctl is toet" Néén, dat hadden wij toevallig niet. ,Ach meneer", riep de man wrang wit, „welk een geluk voor U! U hebt zich niet behoeven te ergeren aan de baarlijkste nonsensooit door een ra dio de wereld ingezonden Waf die nonsens dan wel waren, vroegen we beleefd. Maar dat wilde de man niet zeggen, teneinde ons de zaterdag niet te vergallen. Na lang aanhouden kregen we het er eindelijk uit en schreiend perste onze Vlissin- grr de moeders-wil-is-wet-onzin 'over de bevende lippen. Tot twee maal toe. meneer, tweemaal toe, heeft dat mens van die uitzending gespro ken over Middelburg, de stad van Mi- chiel Adriaanszoon de Ruyter!" Tja, toen was onze zaterdag inder daad bedorven. De ga-ha-ha-ha- hanse dag. En ons redacteurenhart, leed ondragelijke smart. Ach, ach Ach, ach Ach, ach Ach, ach l in aller aanzien te staan. Vorige week haalde de heer Snel, toen bij in Kamperland zijn sport zat te beoefenen een rog uit het water, die niet minder dan 9 kilo en 3 ons woog. MUZIKALE TRAINING IN MARCHEREN Onder voornamelijk jeugdige be langstelling maakte de Kapelse mu ziekvereniging „Ons Genoegen" een muzikale rondwandeling door het dorp. Het doel hiervan was niet ai- leen de inwoners te vermaken, doch vooral om de tamboerafdeling van het korps wat meer geoefend te ma ken in het marcherend spelen. VERKEERSPRIJSVRAAG VOOR DE JEUGD. Te St.-Annaland wordt deze week, zoals bekend, een winkelactie gehou den. Naast alle attracties, die hieraan erbonden zijn, heeft men voor de jeugd ook nog een verkeersprijsvraag uitgeschreven. In de etalage van de rijwielhandelaar C. J. van Oost in de Nieuwstraat staat een deel van de gemeentelijke verkeerstafel,. waarop een vijftal verkeersfouten zijn aange bracht. Nu is het de kunst voor de Sint-Annalandse jongeren deze fou ten op te sporen en zodoende mee te dingen naar een behoorlijk aantai mooie prijzen. DRIE KINDERKOREN OPGERICHT Ook het laatste bericht komt van daag uit Sint-Annaland. Wie deze ru briek regelmatig leest zal het opval len, dat men daar nu niet bepaald stil zit. Nu is daar op initiatief van de wijkzuster, mejuffrouw J. A. Krij ger, een kinderkoor opgericht. Vu rige week hield dit koor zijn eerste bijeenkomst en tot de grote vreugde van de organisatoren kwamen zich maar eventjes 73 kinderen aanmel den! Dit grote getal maakte het nood zakelijk de groep te splitsen, zodat St.-Annaland nu plotseling twee kin derkoren en één groot gemengd kin derkoor bezit. Men hoopt dat de ani mo voor de zangkunst zal blijven voortduren. ke, 14 r.; 12 Joh. Kodde, Biggekerke, 14 r.; 13 F. Moens, Aagtekerke. 14 r.; 14 L. Provoost, Domburg, 14 r.; 15 Jac. Minderhoud. Zoutelande, 13 r.; 16 J. van Sluijs, Koudekerke 13 r.; 17 W. Maljaars. Domburg 13 r.; 18 A. Janse, Biggekerke 13 r.: 19 D. Coppoolse, Oostkapelle, 13 r.; 20 W. Provoost Azn.. Domburg, 13 r.: 21 F. Dekker, Oostkapelle, 12 r.; 22 A. Lous, Aagtekerke. 12 r.; 23 P. D. v. d. Heijden, Koudekerke, 12 r.; 24 K. Poppe Jzn., Oostkapelle. 12 r.; 25. Z. Francke. Oostkapelle, 11 r.: 26 Z. Maljaars, Oostkapelle, 11 r.; 27 J. Minderhoud, Domburg. 11 r.; 28 Jac. Simonse, Koudekerke, 11 r.; 29 L. K. Roelse, Westkapelle, 11 r. BEKERS: 1. J. Provoost Azn., Domburg 6 r. (beker Heinekens Bierbrouwerij); 2. (na kampen) W. Koole, Koudekerke 5 r. (beker Graanhandel S. v. Eenen- naam «Sc Zn., Middelburg). De pollepel werd gewonnen door L. Minderhoud Tzn. uit Westkapelle. Jubilaresse gehuldigd op het Vlissingse strand. 25 jaar in het zand! MevrW. Lous 25 jaar op het Vlissingse strand Vijf en twintig badseizoenen heeft mevrouw W. Lous doorgebracht op het Vlissingse strand als badvrouw in dienst van de gemeente Vlissingen. Zaterdag is dat jubileum herdacht tijdens een kleine plechtigheid, waar bij veie dames en meisjes aanwezig waren, die als regelmatige bezoek sters van het strandbad de goede diensten van mevr. Lous weten te waarderen. Zij hebben haar een „Lang zal ze leven" toegezongen en hartelijk geapplaudiseerd bij het uit reiken van geschenken en na de ge houden toespraken. De huldiging, die zich afspeelde in de galerij onder het strandplatform, werd bijgewoond door het dagelijks bestuur van de gemeente Vlissingen, het bestuur van V.V.V. en het perso neel van het badbedrijf. De burgemeester van Vlissingen wees op de betekenis van Vlissingen als badplaats en hij dankte mevr. Lous voor de wijze waarop zij in de achterliggende 25 badseizoenen haar taak bij de badcabine had vervuld. Namens het gemeentebestuur bood hij aan de jubilaresse eeij gesloten enveloppe en een bloemstuk aan. Voor de V.V.V. sprak de heer A. Metz, die de nadruk legde op de be tekenis van het vreemdelingenver keer. Ook onze badvrouw, aldus de heer Metz, bevordert dat verkeer door haar vriendelijkheid en hulp vaardigheid. De heer Metz bood een geschenk onder couvert aan en het bestuurslid, de heer F. v. d. Velde Jr. overhandigde bloemen. Tenslotte sprak nog de heer W. Leertouwer, die namens de Prov. Zeeuwse Courant aan de jubilerende badvrouw haar portret aanbood, dat getekend was door Louis Heymans, een der trouwste bezoekers van het Vlissingse strand. Een. zoon van mevr. Lous dankte, waarna gelegenheid bestond de jubi laresse persoonlijk geluk te wensen. Velen maakten van deze gelegen heid gebruik (Advertentie) neem Hemotabs. de nieuwe behande ling van binnen uit. Een simpel vrtfwsl smakeloos tsbletjs plus een glas water is alles wat U nodig hebt om pijn en ongerief van aambeien •e verlichten. Hemotabs werken weldadig tegen Uw pUn en ongemak. Zalf en zetpillen zijn overbodig. Met hun werking van binnen uit. doen Hemotabs dt zwellingen slin ken en bevorderen zo de genezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies herstellen, zo belangrijk voor volkomen herstel en langdurige vrijwaring van pijn. Ploegwedstrijden om het provinciaal kampioenschap. Reeds enkele jaren worden pro vinciale ploegwedstrijden gehouden om het kampioenschap van Zeeland. Dit jaar zullen echter voor het eerst alle Zeeuwse landbouworganisaties deelnemen. Dit is een verheugend feit, temeer daar het doel van deze wedstrijd, alleen recht tot uitdruk king komt, wanneer er gekampt wordt door deelnemers van alle te vertegenwoordigen organisaties, die op het terrein van de landbouw werk zaam zijn. De deelnemende organisaties zijn: Z.L.M., L.J.G., C.B.T.B., C.J.B.T.B., A.N.A.B., N.K.L.B., N.CJL.B. en B.O. V.A.L. In de provinciale regelingscommis sie hebben zitting de heren L. I. v. d. Linde, Kortgene, voorzitter (L.J.G.); F. de Groene, Wilhelminadorp (Z.L. M.); A. de Feijter, Cadzand (C.J.B. T.B.); M. v. d. Maas, Wissekerke (C. B.T.B.); J. L. Lukaart, Goes (A.N.A. B.); P. Vink. Kuitaart (N.K.L.B.); M. D. den Hollander, Goes (N.C.L.B.) W. v. d. Linde, Goes (B.O.V.A.L.). De heer A. Vingerling te Goes (C.B.T. B.) fungeert als secretaris, terwijl de heer J. G .van Liere te Goes (hoofd assistent Rijkslandbouwvoorlichtings- dlenst) als adviserend lid is toege voegd aan deze commissie. Met de werkzaamheden is reeds een aanvang gemaakt, terwijl in ver schillende gewesten reeds voorselec tiewedstrijden worden gehouden. De directie van „De Wilhelmina- polder" heeft, evenals voorgaande ja ren, haar medewerking toegezegd door een perceel land voor deze wed strijd beschikbaar te stellen. De wedstrijd zal begin oktober gehouden worden; een definitieve datum is nog niet vastgesteld. De commissie acht een betere rege ling van de toekenning van de vele prijzen zeer gewenst. Daarvoor zul len vaste regels worden gemaakt. Voorts is besloten de in omloop zijn de wisselbekers van de diverse standsorganisaties dit jaar voor het laatst te laten verrijden. Evenals vorig jaar wordt een zeer grote deelname verwacht, mede door ae gelukkige omstandigheid dat voor deze provinciale wedstrijd hoe langer hoe meer belangstelling komt. Ook de publieke belangstelling was vorig jaar groot, zodat ook dit jaar weer een alleszins sportieve wedstrijd met een grote schare van toeschouwers verwacht kan worden. Jongeman viel uit zweefmolen De 19-jarlge M. uit Middelburg zorgde zaterdagavond rond half zeven op de Goese kermis voor een onge wilde sensatie. De jongeman maakte In de zweefmolen nogal wat caprio len, met als gevolg dat hy uit het bak je tuimelde en op de straat werd ge slingerd. Met een flinke wond aan het ach terhoofd werd hij naar het Gasthuis overgebracht, doch later kon hij naar huis worden vervoerd. Het ongeval moet wel aan onvoor zichtigheid van M. zelf te wijten zijn. Van een fout aan de constructie van de zweefmolen was althans geen spra ke. Winderig schuttersfestijn Terwul de wind door de hoge toppen der bomen loeide en een enkele regen bui de deelnemers „teisterde" werd zondagmiddag op de knus gelegen ba nen van „Juliana" te Kwadendamme het kampioenschap van Zeeland hand- boogschieten verschoten. Na een felle en sportieve kamp werd M. Steenbak ker uit Baarland, lid van „Juliana"- Kwadendamme, kampioen. C. D. Kaas, „Soranus II"-Heinkenszand, legde beslag op de tweede plaats en C. Pe- kaar van „St. Sebastiaan" uit Yerse- ke klasseerde zich als derde. Steen bakker legde voor de derde maal be slag op het kampioenschap, want in 1953 en in 1954 verwierf hy eveneens de titel. Het was overigens jammer, dat het weer niet aan de wedstrijden wilde me dewerken. Hoe goed de schutters vaak ook richtten, het kwam vele malen voor, dat de wind de pijlen van rich ting deed veranderden. De belangstel ling' van de zijde der deelnemers was minder dan "vorig jaar en dat was eveneens aan het buiige weer te wij ten. De grootste kanshebbers voor de titel lieten echter geen verstek gaan, zodat de strijd volkomen open was. De titelhouder van 1956, C. Geus uit Kwadendamme, kwam ditmaal niet verder dan een negende plaats. Ener zijds was hieraan debet de veel minde re oefening dan andere jaren in ver band met zijn dienstplicht en ander zijds betekende een barst in zijn boog een ernstige handicap om tot een goed resultaat te komen. Ondanks weer en wind kwam de nieuwe kampioen met een uitzon derlijk goede prestatie uit de bus. Hij schoot in dertig beurten 223 punten bijeen, hetgeen slechts 9 punten beneden het Zeeuws record is. Toch sneuvelde er een Zeeuws record, want met zijn laatste tien pijlen vergaarde M. Steenbakker 85 punten en dat was één punt meer dan het oude record. De uitslag was: 1 en kampioen van Zeeland M. Steenbakker, Kwaden- ONGEVAL OP OOSTERSCHELDE Reiswieg met baby geraakte te water Op de Oosterschelde, in de Witte tonnen Vlye, heeft zich een scheeps ongeval voorgedaan, waardoor de 350 metende Belgische motorspits „Ena" verloren ging. De schipper met zyn vrouw en een baby van twee maanden konden zich na enkele angstige uren in veiligheid brengen. Het Belgische motorschip „Migna" met ruim 500 ton zand op weg van Dodewaard naar Antwerpen. liep don derdagavond rond elf uur in de Witte Op zandplaat gevaren Vrijdagnacht omstreeks één uur is de Engelse sleepboot „Masterman", met twee pontons op weg van St. Lorent sur Mer (Frankrijk) naar Antwerpen, bij de uitlopers van de Schaar van de Noord bij Bath, op een zandplaat gevaren. Zaterdagmor gen kwamen uit Antwerpen drie sleepboten ter assistentie, waarvan er twee tijdelijk de pontons hebben overgenomen. Met de hulp van de derde sleepboot is de „Masterman" zaterdagmiddag rond half twee vlot» gekomen. Examen carosseriebouwen Als eerste in Zeeland slaagde te Rotterdam voor het examen meester carrosseriebouwer, de heer J. C. Koole uit Wolfaart5dijk. tonnen Vlije omhoog. Op 50 meter af stand naderde de „Ena", met 275 ton antraciet van Duisburg voor Roesse- laere. De „Ena" botste met zo'n kracht tegen de achtersteven van de „Migna", dat dit schip tegelijk weer vlot was. De kop van de zestig jaar oude „Ena" werd echter totaal in elkaar gedrukt. Direct begon het voorschip te zinken, zodat schipper Siesack niet anders kon doen, dan zijn vaartuig onmiddellijk hoog op de plaat voor Stavenisse te zetten. Nog drie uur bleef hy met vrouw en kind aan boord, waarna zij op de „Migna" zijn overgestapt, die hen naar Wemel- dinge bracht. Op hun eigen schip beleefden zy nog een angstig moment, toen tij dens de manoeuvres op de zand plaat. het reiswiegje niet de baby, dat even op de luiken was gezet, door 't trillen van de motor te wa ter gleed. Direct sprong de schip per het na en mocht erin slagen de baby te redden. Doordat op de plaat verschillende harde kleibuften voorkomen, werd de positie van de „Ena" spoedig précair. Vrijdagmorgen was het schip al op één plaats gebroken en later op de dag traden nog meerdere scheuren op. Twee schepen, welke langszy waren gekomen om de lading antraciet te lossen, hebben dit werk vrij spoedig moeten staken, daar ook deze vaar tuigen gevaar gingen lopen. Experts, die zaterdagmorgen een onderzoek instelden, achtten de „Ena" praktisch verloren. damme; 2 C. D. Raas, Helnkenszand; 3 C. Pekaar, Yerseke; 4 Jac. van Stee, Yerseke (jeugdkampioen 1956); 5 H. Steenbakker, Kwadendamme; 6 M. Beneden, Yerseke; 7 N. Zoeteweij, Yerseke; 8 P. de Koeijer, Yerseke; 9 C. Geus, Kwadendamme; 10 L. Geus, Kwadendamme. De gedetailleerde uitslag was: mees te punten M. Steenbakker, Kwaden damme; opvolgende punten C. D. Raas, Heinkenszand; meeste rozen J. van Stee, Yerseke; opvolgende rozen C. Mooijman, Kwadendamme; meeste negens M. Soeteweij, Yerseke; opvol gende negens P. de Koeyer, Yerseke; meeste achten C. Pekaar Yerseke; op volgende achten C. v. d. Plasse; Yerse ke; meeste zevens L. Geus, Kwaden damme; opvolgende zevens B. Mo- reauw, Kwadendamme; meeste zessen H. Steenbakker, Kwadendamme; op volgende zessen M. Beneden. Yerseke; meeste vijven P. Schreurs, Heinkens zand, opvolgende vijven J. Beulens, Kwadendamme; meeste vieren M. Gle- rum; Yerseke; opvolgende vieren K. Pekaar Yerseke; meeste drieën Steke- tee, Yerseke; opvolgende drieën F. Peters. Kwadendamme, meeste twee ën L. Remeijn, Kwadendamme, opvol gende tweeën B. Vlaming, Yerseke, meeste enen C. Lindenberg, Yerseke, opvolgende enen C. Mieras, Yerseke. Gas in Middelburg wordt duurder In verband met de moeilijke fi nanciële positie van de gemeente is aan een verhoging van de gasprijzen niet te ontkomen, zo schrijven B. en W. van Middelburg aan de raad. Het college stelt de raad derhalve voor de tarieven met ingang van het ver bruide over september-oktober. dus na ae meteropname over juli-augus- tus, als volgt te wijzigen. Bij levering over een gewone me ter willen B. en W. het vastrecht van 12 op 13,50 per jaar brengen. Bij levering over een muntmeetar van 14,40 op 16,50 per laar. De gasprijzen zullen, als net voor stel wordt aangenomen, als volgt worden verhoogd: 1-40 m3 per twee maanden van 24 cent tot 26 cent per m3. Elke volgende ml van 20 cent' tot 23 cent per m3. Cij goedkeuring van het voorstel, zal de begroting van het gasbedrijf over 1957 sluiten met een nadelig saldo van circa 33.000. B, en W. voegen hieraan toe dat in 1958, in welk jaar de thans voorgestelde tariefsverhoging volle dig van kracht zal zijn, het eindcijfer der begroting 1958 een voordelig sal do aangeeft van circa 5600. Hoewel de begroting 1957 dus met een zeer belangrijk nadelig saldo sloot, hadden B. en W. eerder ge meend nog geen voorstel inzake ta riefsverhoging bij de raad aanhangig te maken. Bij het college bestond ge gronde hoop. dat de bij de minister van economische zaken gedane stap pen tot het verkrijgen van gunsti ger inkoopprijzen uitein'^lljk tot suc ces zouden leiden. Dit is echter nog niet het geval geweest. VANDAAG. Middelburg Electro: „Piloot Qujx in Afrika". 7 en 915 uur, a.l. Schouw burg: „Storm over de Nijl", 8 uur, 14 J. Molenwater: Miniatuur Walche ren. 9—23 uur. Provinciale Biblio theek: Tentoonstelling „Zeeuwse ge schiedenis door tijdgenoten ver haald", 10—12.30 uur en 13.30—18 uur. Van Benthem en Jutting: Hokusai. Kunstmuseum: Expositie Zeeuwse Kunstenaarskring, 14—17 en 20—22 u. Vlissingen Alhambra: „Slssl, de Jon ge keizerin", 7 en 9 uur, a l. Luxor: „Schaduwen over de sneeuw", 8 uur. 14 J. Bejaardenhuls: Tentoonstelling Mlchiel de Ruyter", 10—17.30 uur. Goes Grand: „Dansmeesters". 8 uur. a.l. Grote Kerk: Tentoonstelling „De boer in de Nederlandse schilder kunst", 14—17.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2