MA6CI KlfPENMllllLOHSOEP DE VIJF RIETVINKEN Op haar bestemming HUWaiJK VOOR ITALIANEN NOG STEEDS VOL PROBLEMEN DN BIIMPIM SPORT EN WEDSTRIJDEN Een ongezond leven? 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 20 AUGUSTUS 1957 ji-* NVtESlt PER ZILVERZAKJE u FILMS IN ZEELAND Goede film met Jane Wyman in de donderdag cyclus. Het huwelijk en zijn problemen is het geliefkoosde onderwerp van de Italiaanse film. Op alle mogelijke manieren worden die problemen be licht en de wijze, waarop men dat doet is voor de nuchtere Hollander niet altijd aanvaardbaar. De film, die deze week in Luxor (Vlissingen) draait, „Terwille van ons huwelijk", is een dergelijk produkt, waarin het kinderloze huwelijk wordt behandeld op typisch Italiaanse manier. Menig een zal door deze film worden ont roerd, maar ongetwijfeld zullen er ook velen zijn, die zich enigszins zul len ergeren aan de sentimentaliteit, waarmee het onderwerp is aange pakt. Opmerkelijk genoeg wordt de hoofd rol niet gespeeld door een Italiaanse, maar door de Amerikaanse ster Pa tricia Roc. Zij mag geen kinderen meer krijgen, omdat zij daardoor haar leven riskeert. Bang haar man te verliezen neemt zij toch het risico. Zij houdt haar man hiervan onkun dig en daarmee wordt het grootste probleem omzeild, want nu hoeft hij geen beslissing te nemen. De toe schouwer wordt de mening opgedron gen, dat alleen een huwelijk met kinderen goed kan zijn. En dit maakt deze rolprent niet voor ieder aan vaardbaar. Alhambra (Vlissingen) vertoont „De zoon van de wreker", een western met een melodie op de ach tergrond, die een „hit" is geworden, namelijk „The yellow rose of Texas". "Oan cn oóci Wij en het water. In Elseviors educatieve jeugdserie is een boek verschenen van H. J. Looman, getiteld: „Wij en het wa ter". Terecht luidt de ondertitel van dit instructieve boekwerk: „de strijd der lage landen tegen de erfvijand het water in het verleden, het heden en de toekomst". Die strijd nu is beschreven van „het begin" tot nu toe. Geïllustreerd door Friso Henstra verhaalt het boek de geschiedenis van de Batavieren: zij vochten te gen, leefden van en stierven in het water. De Romeinen zagen zich (daarna) tegen het wonderlijke na tuurgeweld van het water geplaatst, waaraan zij toch niet gewend wa ren. De schrijver besteedt geruime aan dacht aan de inpoldering en droog making van de gebieden, waar eens het meer Flevo en later de Zuider zee was, de Ellzabethvloed, de fe- bruariramp van 1953, de oorlogen van vroeger en van deze eeuw en aan de toekomst: de gang van za ken betreffende het Deltaplan. Dit boek is kennelijk met de doel stelling geschreven, Nederlandse jongeren op te wekken zich toe te leggen op bijvoorbeeld het beroep van waterbouwkundig-ingenieur. Door deze doelstelling wordt het wel eens wat té gedocumenteerd. Het is kennelijk niet de bedoeling van de auteur geweest er een gemakkelijk leesbaar verhaal van te maken, doch ietwat meer „gevoel" zou het boek wel ten goede zijn gekomen. Ook de plaatjes zijn wat stijfjes deson danks geloven wij, dat „Wij en het water" een grote populariteit zal veroveren, vooral onder hen, die tij dens hun studie op de middelbare scholen, reeds een duidelijke kijk willen krijgen op omstandigheden rondom hun aanstaand beroep. De film is er een van het soort, waarvan er dertien in een dozijn gaan. De rollen worden vervuld door spelers, die we gewoonlijk in dit soort wild-westvertoningen zien. Er wordt flink in geschoten, hetgeen voor sommigen spanning betekent. In Electro (Middelburg) verschijnt een kolderfilm van het vrolijke duo Stan Laurel en de pas overleden Oli ver Hardy. In „Brokkenpiloten" ha len ze weer een hoop gekheid uit tot vermaak van jong en oud. De manier waarop zij een vliegtuig besturen is oorzaak van daverende lachsalvo's. Grand (Goes) zet de vertoning van „Jungle Jim en de zwarte duivels" met Johnny Weismuller nog een paar dagen voort. Woensdagmiddag wordt een aardige film voor de jeugd ge draaid, namelijk „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". DONDERDAGCYCLUS. „De minnaar van lady Chatterly", Grand (Goes) is de verfilming van D. H. Lawrence's opzienbarende ro man „Lady Chatterly's lover". Hoe wel het boek heel wat tongen en pen nen in beweging bracht, is de film begrijpelijkerwijs minder sensatio- Nieuw Europees record op 100 meter schoolslag Tijdens de zwemkampioenschappcn van Tsjecho-Slowakije in een 50 me ter bad te Bruo heeft Vitezslav Svo- zil het Europese record op de 100 m. schoolslag verbeterd met 'n tijd van 1 min. 12,2 sec. Het oude onlangs door de L.E.N. erkende record stond met 1 min. 12,7 sec. sedert 1 mei van dit jaar op zijn naam. Het is evenwel niet de beste we reldprestatie. De Chinees Chi Lieh Yun noteerde eveneens op 1 mei een tijd van 1 min. 11 sec. op dit num mer. necl. De rol van lady Chatterly wordt gespeeld doo rde Frangaise Danielle Darieux, waarmee men een goede keus heeft gedaan. „Tweemaal begeerd", Alhambra (Vlissingen) voldoet niet geheel als een verfilming van een novelle van Guy de Maupassant. De film is rea listisch voor zover een film dat kan zijn. Jan© Wyman speelt de hoofdrol in „Onsterfelijke liefde" Electro (Mid delburg) en zij doet dat voortreffe lijk, sympathiek als altijd. Het ver haal in deze film is heel goed en het spel tussen Jane Wyman en Van Johnson uitstekend. Een goede film. Amsterdam won in Bergen op Zoom van Fortuna Zondagmiddag werd op het sport park Rozenoord te Bergen op Zoom een vriendschappelijke voetbalwed strijd gespeeld tussen Fortuna '54 uit Geleen en Amsterdam. De Amster dammers wonnen met 21, nadat de rust met 11 was ingegaan. Fortuna kwam met een geheel an dere opstelling in het veld dan oor spronkelijk was gedacht. Van der Hart was niet van de partij en doelverdedi- ger Gijze werd vervangen door Belski. Halverwege de wedstrijd ging Carlier er uit, waarvoor Grien in de plaats kwam, terwijl na de rust Appel ook niet meer. meespeelde, waarvoor in de plaats kwam Eliazer beide Surina-s mers die wel snel waren maar 't speli' peil niet verbeterden van Fortuna. Bij Amsterdam was de opstelling ook gewijzigd. Van Houten speelde niet mee en na de rust werd Feyen vervangen door Kiek. Het spel was nog maar amper een minuut aan de gang toen Klaas Smit van Amsterdam onhoudbaar inschoot. Het bleef tot in de 40e minuut 10 voor Amsterdam. Fortuna kwam toen meer in de aanval. Appel zette de bal voor en Grien schoot op doel. De Kub- ber, die naar achter was gekomen wil de de bal wegkoppen doch de bal ging juist onder de lat in het net (11). Pas in de 25e min. na rust toen Am sterdam een paar keer het Fortuna doel had belaagd gaf Vonhoff de bal mooi voor naar Tolmeijer, die keurig inkopte, onhoudbaar voor Belski (2—1). Zeelandia-junioren speelden in Bergen op Zoom Ondanks het slechte weer werd zon dagmiddag op het sportpark Rozen- oord te Bergen op Zoom een voetbal toernooi gespeeld. Eerst kwamen de allerkleinsten, de pupillen van DOSKO en van Zeelan- dia, aan de beurt. Jongepier bezorgde Zeelandia de leiding, doch Suqkerbuyk maakte spoedig gelijk. Alleman bracht DOS KO weer naar voren, maar voor de rust wist Caljouw weer gelijk te ma ken. Langenberg maakte de stand op 32 maar vreer was het Jongepier, die een keurig doelpunt wist te maken en daarmee de gelijkmaker boekte (3-3). Daarna speelden de junioren van Zee landia en DOSKO. Hendriks bezorgde DOSKO de leiding, Van Mourik maak te er 20 van. Kooijman wist het der de doelpunt te scoren, waarna Frans Salawaniet de eer van Zeelandia voor de rust redde. De DOSKO-jeugd die wel beter speelde had in de tweede helft geen moeite. Hendriks wist de voorsprong tot 41 te vergroten. Zee landia deed wel haar best om de ach terstand in te lopen, waarin 't tenslot te slaagde toen even voor het einde G-Schoenmaker de stand nog wijzig de in 4—2. Rode Kruis kreeg 4000 kaarten Nederland-Oostenrijk De Koninklijke Nederlandse Voet balbond heeft voor de loterij van het Rode. Kruis 4000 plaatsen beschik baar gesteld voor de voetbalwedstrijd NederlandOostenrijk, die op woens dag 25 september a.s. in het Olym pisch Stadion te Amsterdam wordt gespeeld. Degenen, die belangstelling voor deze loterij hebben, moeten een briefkaart voorzien van 50 cent aan extra postzegels aan het hoofdkan toor van het Rode Kruis zenden met op de adreszijde vermeld de gewenste rang. Vier personen gedood bij explosie in tunnel. Een explosie heeft zondag drie man opgesloten In een tunnel diep onder het Ontarlomeer. Uren later werden de lichamen der drie slachtoffers ge vonden door de redders, die in koortsachtig tempo gewerkt hadden om de ingeslotenen te bereiken. Een vierde man kwam om het leven bij de pogingen de lichamen der slacht offers aan de oppervlakte te brengen. Acht andere redders raakten gewond. De reddingsoperatie, waarbij onge veer 200 man betrokken waren, ein digde circa a.cht uur na de explosie. De 30-jarige redder Lloyd Matteson raakte buiten bewustzijn door gas sen en in het ziekenhuis werd zijn dood geconstateerd. Anderen raakten buiten bewustzijn toen zij probeerden Matteson uit de tunnel te halen. Vier van hen werden in het ziekenhuis behandeld en daarna naar huis ge stuurd. Stoffelijk overschot van vermiste marinier gevonden? Bij Hippolytushoef is een stoffelijk overschot gevonden, dat gekleed was in het uniform van korporaal der ma riniers. Hoewel omtrent de identiteit nog niets met zekerheid kon worden verklaard, vermoedt men dat het 't stoffelijk overschot is van de 28-jari- ge korporaal der mariniers J. van Berkel uit Schipluiden, die sedert 30 juni jl. spoorloos uit Den Helder is verdwenen. Ook een op het lijk aan getroffen polshorloge en een ball point zouden hierop duiden. Het stoffelijk overschot werd ge vonden op de 'dijk bij Stroe. Het moet afkomstig ziin uit de Noordzee en reeds lange tijd in het water hebben gelegen. De mogelijkheid van mis drijf wordt niet uitgesloten geacht. JeugdHerbergconferentie te Utrecht geopend De 18de internationale jeugdher bergconferentie die deze week in het conferentie-oord „Woudschoten" te Zeist wordt gehouden is gister in de aula van de rijksuniversiteit te Utrecht officieel door de voorzitter van de internationale federatie van Jeugdherbergen-centrales, de heer C. H. Bradley, geopend. AMSTERDAMSE EFEECTENBEURS Tamelijk tam Damrak op eerste dag van nieuwe week Nederland 1951 (314) Nederland 1955 (314) Nederland 19471 (3 Va) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 Investerlngscert. 3 Nederland 1962-64 3 Ned. Indië 1937 3 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. Alg. Kunstzijde Unie Berghs' en Jurgens Calvé-Delft Hoogovens n.r. Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton-Feyenoord B Hilton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Soheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland H.V.A. Deli Mij. Bank vain Ned. gem. 4',' Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde Intern. Nickel Anaconda Baltimore en Ohio Bethlehem Steel General Motors Kennecott Missouri K.T. New York Central Pennsylvania Republic- Steel Shell Oil Comp. Tide Water U.S. Steel 9314 87A 85% 8414 64:4 315 213.20 211.70 70 Va 7114 175% 170% 152% 249)4 168)4 18014 179% 116% 117% 82H 82H 86 184 18414 8814 89 62% 601: 56 47% 47'/. 4614 457/g 10214 101% - 9114 32% - 21% 21% 55% 54% 85% 8714 36% 36% 6914 f Advertentie) HOOG EN LAAG WATER 21 augustus nap nap nap nap Vlissingen 9.45 1.26 22.24 1.41 3.35 1.35 16.15 1.46 Terneuzen 10.14 1.44 22.50 1.5,9 3.56 1.47 16.36 1.58 Hansweert 10.35 1.59 23.14 1.74 4.24 1.65 17.03 1.76 Zierikzee 10.35 1.16 23.33 1.22 4.10 1.32 17.02 1.22 Wemeldinge 11,11 1.35 23.49 1.42 4.28 1.52 17.06 1.44 100. Inmiddels was Huub bij zijn vader In de auto gestapt. Meneer Rietvink had de burgemeester van Zijperend hartelijk bedankt voor diens hulp en daar na was hij met Huub weggereden. Op de achterbank stonden de twee korven met de klpijn en de konip. „Jongen, wat ben ik blij, dat ik je heelhuids heb aan getroffen. Ik was erg ongerust en Je moeder nog meer. Achteraf vraag ik mij af, of je wel aan dit riskante avontuur had mogen beginnen. Je bent me heel wat meer waard, dan die twee stomme beesten. Daar komt nog bij. dat wij er nog niet klaar mee zijn. Leo ls nog spoorloos en Ik heb zijn moeder moeten beloven hem niet in de steek te lalen„Nee, vader, dat spreekt vanzelf", antwoordde Huub, „Ik maak me ook vre selijk ongerust over hem en het is de vraag of ik er wei goed aan heb gedaan met er alleen van door te gaan, maar ja, ik had geen andere keus. Als we samen die woonwagen van de Bulgaar waren binnengedron gen, zouden ze ons onmiddellijk gemist hebben". Me neer Rietvink zei een tijdlang geen woord. De weg was bochtig en hij moest scherp opletten. „Ik rijd via de Kanaalbrug naar de Buitendijk", zei hij na een tijdje, „dat lijkt me het snelst". Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.64—10.64%, New York 3.82%—3.83%; Montreal 4.05%(.06; Parijs 91.10—91.20; Brussel 7.64%—7-64:4: Frankfurt 91.12)491.17%; Zurich 87.51— 87.56; Zürieh (vr. francs) 89.37% —89.42%: Stockholm 73.82—73.87: Kopenhagen 55.00',i—65.05%; Oslo 53.2753.32: Milaan 61 24—61.29; Wenen 14.72—14.73; Japanse verr. dollar 3.80%—3.80%; Turkse verr. dollar 3.79)43.80. wwvvwwwvvwvwwwv PREMIELENINGEN Amsterdam 1951 85% Breda 1954 76 75 Eindhoven 1954 75 74 Enschede 1954 75 A dam "33 (C. en A.) 88% Alkmaar '56 75% ANP-CBS BEURSINDICES 1953 100 15-8 16-8 19-8 Intern, concerns 336.46 333.45 329.27 Industrie 153.42 153.34 153.09 Scheepvaart 154.93 155.77 152.64 Banken 113.58 113.09 112.93 Indon. fondsen 96.64 96.46 95.72 Algemeen 229.00 227.57 225.19 Voor de staatsfondsen, die verleden weew naar omlaag werden „gebeukt" door verkopen van allerlei aard, tenge volge vam de discontoverhoging, trad gisteren een krachtig herstel ln. De ge dachten bij velen t.a.v. de koopkracht van de gulden, zijn over het weekeinde in wat rustiger banen geleid, waardoor kooporders in de markt kwamen. De hulptroepen ter bescherming van onze nationale munteenheid, als discontover hoging, een behoorhj ke goudidekkmg en de bestedingsbeperking waren mede oor zaak van de vraag voor de staatsfond sen. Zowel kort- als langlopend papier was aan de vaste kant en hoewel de markt niet sloot op de hoogste prijzen, kan toch gezegd worden dat over de gehele linie plusminus 1 pet. winst kon worden geboekt. De markt had niet het wilde karakter van vrijdag J.l. Met de willigste van de Internationale waarden ter beurze is het blijkbaar weer gedaan. De schuld hiervan wordt ge schoven op de politieke onzekerheden. (Syrië). Men neemt op alle Europese beurzen "n afwachtende houding aan en dat betekent, dat de arbitrage niet in de handel is, hetgeen een geringe activiteit op het Damrak ten gevolge heeft. Koninklijke Olies, niet bepaald geani meerd door de koers van Wallstreet, waren aan de flauwe kant op f 211, tegen f 213 vrijdag. Het fonds bleef ruim 3 gulden onder pariteit New York. Philips zeer rustig, 4 punten lager. De handel In Unilevers was tot het minimale inge krompen en wat aanbod deed de aande len circa 4 punten dalen. AKU's boden goede weerstand en hielden zich uitste kend met 1 pel verlies: K.L.M. mm een halve gulden. De scheepvaarten werden ln het kielzog van de ongeanlmeerde marktstemming voor de aandelen mee gezogen en noteerden over het merendeel lagere koersen. Van Nlevelt en Van Om meren, die verleden week flink gestegen waren, verloren respectievelijk 3 tot 5 punten. De overige waarden l punt la ger. Cultures verdeeld. Amsterdam Rub ber en HVA Iets beter. Deli MIJ een half puntje beneden vrijdag. Velen leiden een ongezond, onnatuurlijk leven. Gevolgenslappe werking der orga nen. onzuiver bloed, verstopping. Daar door onstaan moeheid, hoofdpijn, puistjes, aambeien enz. HERBESAN kruidenthee geeft het lichaam zijn natuurlijke werking terug I Verkrijgbaar bij apotheker of drogist 4 f. 1.80 per groot pak, voldoende voor maanden. Feuilleton door larp Rrelnn Smith 52 „Op een wit strijdros?" vroeg Ann, hardop lachend. „Jammer genoeg ge loof ik niet in die geheimzinnige ech te ridder. Ik ben tot de slotsom geko men, dat ik nooit verliefd zal worden cn voor oude vrijster in de wieg werd gelegd". Rosemary schudde lachend het hoofd. „Ik betwijfel het sterk. Zeg, eens, komt je vader deze week te rug?" informeerde ze als terloops, erg benieuwd of Ann zou geloven, dat zij, uit gebrek aan belangstelling voor die terugkeer, zelfs de datum niet wist. „Ja, vrijdagmiddag", zei Ann, naar de keuken gaunde. „Zijn patiënten zullen het prettig vinden", meende Rosemary. „En ik ook", voegde ze er ln haar hart aan toe. Een blik in de spiegel overtuig de haar, dat ze magerder was ge worden. Kwijnde ze? Onwillekeurig lachte ze even. Op haar leeftijd nog verkwijnen van liefde? Mike kwam onverwacht thuis. Hij scheen plotseling groter geworden. Zijn broek was te kort, zijn armen staken een heel eind uit de mouwen van zijn jasje. Met het zorgeloze egoisme van de jeugd zei hij vrolijk: „De school is gesloten wegens een verdacht ziektegeval in het dorp. Is paps nog niet thuis?" vroeg hij, op de rand van de keukentafel zittend. „Vrijdagmiddag", antwoordde Ann. „Je bent gegloeid, jongmens". „Ja, vijf centimeter", bevestigde hij voldaan. „De baby ook", (Tommy was in zijn box op het kleine grasveldje achter het huls) „Wanneer gaan ze weg?" „Over een week of twee", zei Ann zachtjes, omdat Phyl naast haar stond. „Heb je er met paps al over ge sproken" „Waarover? O, je bedoelt over je plan om van kostschool weer thuis te komenNéén, eerlijk gezegd, heb ik dat niet, Mike. Ik was er niet ze ker van, of je tegen het einde van deze schooltijd er nog zo over zou denken en bovendien was paps toen ziek". „Ik zal het hem zelf vertellen", ver klaarde Mike bedaard. „Hoe is die plaatsvervangster van paps? Ik had nooit gedacht, dat zijn patiënten op een vrouw gesteld zouden zijn". „Dat zijn ze toch. Volgens paps is ze heel knap". „En wat zegt Joe ervan"? „O, Joe mag haar graag", verze kerde Ann langzaam. Toen Mike was weggegaan, zat Ann een poosje na te denken. Hoever ging die wederzijdse genegenheid van Joe en Rosemary? Ze trachtte niet meer over hem te denken, maar haar geest liet de vraag niet los. Die twee schenen nooit een gelegenheid tot al leen-zijn te zoeken, maar ze waren 't dikwijls genoeg zonder er moeite voor te doen. Ook hun gesprekken hadden weinig persoonlijks, maar toch kreeg Ann dikwijls het gevoel, dat ze er buiten stond. Toen Rosemary thuiskwam, vond ze er alleen Mike. Ze was moe en hongerig, maar ook een beetje zenuw achtig vanwege de ontmoeting met de jeugdige dokterszoon, een schooljon gen nog. Intussen moest ze wel met hem opschieten en daarom haalde ze het blad met warm eten, dat Ann voor haar had klaar gezet. Ann zelf was, onder het voorwendsel van hoofdpijn, naar bed gegaan. Mike had niet kunnen zeggen, hoe hij zich de vrouwelijke dokter had voorgesteld, maar hij was verrast toen hij Rosemary zag. Ze was veel jonger dan hij had verwacht en wat had ze een mooie stem! Al heel gauw waren ze goede vrien den. Rosemary vond, dat hij veel te lang en mager was voor zijn leeftijd, maar jongens van een jaar of der tien groeien dikwijls te snel. Per slot van rekening was ze blij dat ze de kans kreeg hem beter te leren ken nen; niet alleen omdat hij de zoon was van dokter Derwent, maar om dat ze nog weinig van jongens op die leeftijd atwist. Tegenover jonge pa tiënten voelde ze zich vaak een beetje onbeholpen. De volgende morgen nam ze hem mee in de auto; zijn naieve vragen amuseerden en ontroerden haar te vens. Ze was blij, dat hij vertrouwen in haar bleek te stellen. „Waarom ben je van mening veran derd?" „Kent u dokter Kent? Ik heb een lezing van hem gehoord en begon toen alles anders te bekijken. Totnogtoe had ik alleen maar ge zien, dat paps nachts werd wegge roepen, dat we nooit een plan kunnen maken, dat hij altijd moe is, geldzor gen heeft en...." „En heeft dokter Kent je ook laten horen wat een dokter kan verdienen Ik weet er alles van, Mike, maar be denk, dat niet iedereen dat als „winst" beschouwt. Dokter-wezen moet een ware roeping zijn; iets dat je moet doen omdat anders het leven niet de moeite waard is.' „Zo voel ik het nu ook," zei Mike i met schitterende ogen. „Ik wil paps vertellen dat Joan nu wel voor dokter studeert, maar het toch iets heel an ders is." „Dat spreekt van zelf," Rosemary kon zich voorstellen, hoe trots John Derwent op deze jongen moest zijn. Weliswaar had Mike uiterlijk weinig van zijn vader, maar toch was er een zekere gelijkenis. Lag die in de vlugge prettige glimlach? In de ma nier, waarop hij de lippen krulde? Of soms in zijn hoofdbewegingen Ann en Mike gingen samen naar het station om hun vader af te halen. Hij zag er best uit en was heel opge wekt. De kleine kinderen begroetten hem vol blijdschap. Toen Rosemary binnenkwam, was Ann in de keuken bezig, de maaltijd op te dissen. Rose mary had zichzelf moed in gesproken voor deze ontmoeting, maar voelde zich niettemin verlegen en zenuwach tig. Intussen bleek naar weldra, dat John Derwent hun weerzien heel nuchter opvatte en de strikte vorme lijkheid van zijn begroeting werkte dan ook kalmerend. Het was niet meer dan natuurlijk, dat hij zich later naar de spreekka mer begaf. Rosemary dacht, dat hij het een of ander over bepaalde patiën ten zou willen vernemen, maar schrok toen hij kalmpjes zei: „Ik ben naar een hartspecialist geweest." Hij lette niet op haar kreet van schrik en vertelde zakelijk wat de specialist had gezegd. „Er is geen re den om me bezorgd te maken, maar ik moet het een jaar of twee erg rus- tig aan doen. Ann en de anderen moe ten het liever niet weten. Ze zouden er alleen maar over piekeren en kun nen me toch niet helpen. Ik ben geen dwaas en ook niet ver langend, om deze wereld te verlaten," besloot hij glimlachend. O, hoe konden mannen en nog wel zo'n nobel en gevoelig man als John zo blind zijn, dat ze met aan de blik van een vrouw bemerkten wat er in haar hart omging? John Der went had er blijkbaar geen idee van, toen hij Rosemary de vraag stelde: „lk zal voorzichtig zijn, maar zou jij niet mijn assistente kunnen blij ven?" Ze bleef met gebogen hoofd zitten, terwijl ze trachtte zich te beheersen. Zou zij, wanneer hij met mevrouw Macy trouwde, nog met hem kunnen samenwerken, op gevaar af, dat ze hem dagelijks meer lief kreeg „Dokter Unwin," zei hij wat verle gen glimlachend en Rosemary kreeg een gevoel van grote tederheid voor deze forse man met zijn be dachtzame stem, zijn goed humeur, zijn liefde voor het mensdom en over matige bescheidenheid. „Ik weet, dat je niet veel op hebt met de gewone praktijk en ernaar verlangt, weer we tenschappelijk onderzoek te doen. Daarom zou ik het volkomen begrij pen, als je weigert." (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6