KAPPIE Git Itcf sLaaLs^g/vGIIW VERPLICHTE VRIJE MIDDAG VOOR WINKELIERS WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda MARKTBERICHTEN DINSDAG 20 AUGUSTUS 1957 t'KOVlNOlALh 6 hJ h U W S E> O O U KANT 7 RAAD SEROOSKERKE (W.) Verzoek vakantie verordening werd afgewezen I)e gemeenteraad van Serooskerke (W.) kwam maandagmiddag in open bare vergadering bijeen onder voor zitterschap van de burgemeester, de heer A. Goedbloed. Bij de vernieuwing van het con tract voor de openbare verlichting pleitte wethouder Jansen voor uit breiding van het aantal straatlan taarns. De voorzitter merkte op, dat men tegenwoordig meer eisen stelt op het gebied van de verlichting dan vroe ger het geval was, maar zegde toe de zaak in de vergadering van B. en W. ter sprake te zullen brengen, heer Reinhout werd aangewezen als tweede waarnemend secretaris ten einde de heer Verhage bij voorko mende gelegenheden te kunnen ver vangen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hadden meegedeeld, dat de begroting 1957 sluitend moest wor den gemaakt. De post „aanleg riole ring en bouw van een zuiveringsin stallatie" groot f 300.000.moest daarom komen te vervallen. Dit staat mede in verband met de subjectieve bijdrage uit het gemeentefonds ac' f 5.per inwoner. De algemene po litieverordening werd aangevuld door Zweefvliegers troffen weinig geschikt weer Van 10 tot 19 augustus werd door de West Brabantse Aero Club in sa menwerking met de Rotterdamse Zweefclub en de Aero Club Bras- schaet op de vliegbasis bij deze Bel gische plaats een zweefvliegkamp ge houden. Er namen een 30-tal jongelui uil Brabant en Zeeland en 'n tiental Rot terdammers en Belgen aan deel. De leiding berustte bij de heer Po lak uit Middelburg, de vliegleiding bij de heer van Astenouw uit Over- schie. Jammer genoeg werkte het weer niet mee. Alleen donderdag en zaterdag kon veel gevlogen worden n.l. 80 90 starts per dag. In totaal zijn er een 400 starts gemaakt zo tussen de buit jes door. A. Fukker uit Middelburg die nog maar kort aan de zweefvliegsport deelneemt had nog een 13 lierstarts gemaakt. Maandag werd het kamp gesloten. Officiële publikaties VLISSINGEN HERZIENING STREEKPLAN WALCHEREN 1956 TER INZAGE. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat de door de Staten der provincie Zeeland bij hun besluit van 15 juli 1-957, no. 27, vastge stelde herziening Streekplan Walcheren 1956 en van de voorschriften, deel uitma kende van het Streekplan W-alcheren 1951, voor een leder ter inzage ligt van 21 augustus lot en met 10 september 1957, ter secretarie der gemeente, 2e afdeling, kamer 1. Belanghebbenden, die zich tijdig met bezwaren tegen de ontwerp-herzienlng tot Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben 'gewend, kuninen binnen een maand na de dag van de nederlegging ter gemeentesecretarie, in oasu vóór 22 september 1957, schriftelijk bezwaren te gen de vastgestelde herziening van het streekplan en de voorschriften indienen. De bezwaarschriften dienen aan de Kroon te worden gericht en ingediend bij de Minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid. Vlissingen, 19 augustus 1957. VLISSINGEN. OPENBARE KENNISGEVING. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis dat de huurvaststelling van de woningen, tot stand gekomen: a. met premiën krachtens de Premiere geling woningbouw 1950 of de Vermin derde premieregeling woningbouw 1950 of de Premie- en bijdrageregeling wo ningbouw 1953 of b. met een rijksbijdrage in geleden oor logsschade en terzake waarvan in het kader van de oorlogsschaderegeling nét de inwerkingtreding van de Wet op de Materiële Oorlogsschade (24 fe bruari 1950) van overheidswege boven d-le bijdrage extra steun is verleend, voorbehouden is aan de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid. Belanghebbenden, die menen, dat de huren van de hierboven bedoelde wo ningen te rekenen van 1 augustus 1957 voor verhoging in aanmerking komen moeten hiertoe door tussenkomst van het gemeentebestuur een verzoek indienen. Deze verzoeken worden door het ge meentebestuur met een gemotiveerd ad vies doorgezonden aan de centrale di rectie van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid. Vlissingen, 17 augustus 1957. O.- EN W.-SOUBURG. B. en W. der gemeente Oost- en West- Souburg brengen ter openbare kennis, dat de volgende obligaties van de 4 obligatielening gemeente Oost- en West- Souburg, groot 105.000—, aangegaan krachtens raadsbesluit van 22 november 1951, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland, dd 4 december 1951, no. 3765—84, le afd., zijn uitgeloot: obligaties van 500.—: no's A. 5, A. 30. A. 91, A. 105, A. 118: obligaties van 250.—: no. B. 185: obligaties van 100.—: no's C 253 en C. 258. De uitgelote obligaties zijn aflosbaar op 1 februari 1958 ten kantore van de gemeente-ontvanger. Oost- en West-Souburg, 13 augustus 1957. Examen Te Utrecht slaagden voor het di ploma vakbekwaamheid detailhandel kachelsmidsbedrijf de heren A. C. Bouwens te Middelburg, A. Bakker te Souburg, H. Meijers te Veere en C. de Kraker te Nieuw- en St.-Joosland. het opnemen van ningsstelsel. een ventvergun- Een verzoek van de winkeliersver eniging tot 't vaststellen van een ver ordening regelende een verplichte va kantieweek voor winkeliers werd met algemene stemmen afgewezen. De heer De Visser (s.g.p.) was van oor deel dat de overheid niet alles moet regelen en dat de winkeliers hier zelf maar een regeling moeten treffen. Een verzoek van dezelfde vereniging tot liet vaststellen van een verplichte vrije middag voor de winkeliers werd wél aangenomen. De heren De Visser en Jongepier (a.r.) stemden op eerder genoemde gronden tegen. De kapper te Seroos kerke moet nu 's maandagsmiddags na 1 uur sluiten. Alle overige winke liers moeten hun deuren dinsdags na 1 uur gesloten houden. De verorde ning wordt nog niet dadelijk van kracht, daar eerst de Kamer van Koophandel moet worden gehoord. Een verordening op het gebruik van het nieuwe sportveld werd vast gesteld. De huur bedraagt f 300. per jaar voor de zaterdagmiddagen. De voorzitter achtte deze huur in vergelijking met vele andere ge meenten redelijk. Do beide wethouders beaamden dit: hot sportveld zal hoge onderhouds kosten vergen; wethouder Jansen schatte dit wel op f 1500.per jaar. De sportvereniging wil slechts f 350 huur betalen. Op dit punt Is nog geen overeenstemming bereikt. Geen der leden maakte gebruik van de rond vraag. Abdij wordt woensdagavond voor laatste keer verlicht Voor de vijfde en tevens laatste maal in dit seizoen wordt morgen, woensdagavond de Abdïjverlichting ontstoken. Nog eenmaal zal er dus te genieten zijn van de feërieke aanblik, die het prachtige gebouwencomplex dan biedt. De binnenverlichting de eeuwenoude gebouwen worden weer ontstoken en schijnwerpers zul len hun Jichtkegels werpen op de mar kante punten, zoals de Lange Jan. Ongetwijfeld zal het bijzonder sfeer volle en sprookjesachtige geheel weer duizenden Middelburgers en vreemde lingen tot een gang door het Abdij complex verlokken. De verlichting wordt om half ne gen ontstoken. Tegelijkertijd gaan dan de deuren van de kerken open, De bezoekers betreden eerst de Nieu we Kerk. Van half negen tot half tien zal Jan Rijn het orgel van deze kerk bespelen. De Koorkerk bereikt men via de trouwkerk. Hier is onder meer het praalgraf van Evertsen te be zichtigen en het fraai gemetselde ge welf onder de Lange Jan. Via het plein bij de Provinciale Bibliotheek in deze fraaie boekerij kan een bezoek worden gebracht aan de ten toonstelling „Zeeuwse geschiedenis door tijdgenoten verhaald" kan men door de kloostergangen naar het grote Abdijplein wandelen. Voorts zal deze avond de fraaie Statenzaal te bezichtigen zijn, evenals de eeu wenoude kelders. Van acht tot ne gen uur zal de heer Th. Ferwerda de beiaard van de Lange Jan bespelen. Tevens zal van 910 uur de nieu we r.-k. kerk verlicht en voor het publiek te bezichtigen zijn. Het is morgen juist honderd jaar gele den, dat Middelburg tot parochie werd geheven. Tijdens deze open stelling zal het kerkkoor van de r.-k. parochie koormuziek uitvoe ren. MIDDELBURG Leger des Heils geeft Molenwaterconcert Het muziekkorps van het Leger des Heils te Middelburg geeft aan staande donderdagavond een Molen waterconcert. Op het programma staan: 1. koraal: Jezus, Redder van mijn ziel; 2. mars: Manmoedig voor waarts; 3. selectie: Goddelijke ge meenschap; 4. selectie: De levende Heiland; 5. selectie: Het pleiten van de zondaar; 6. transcriptie: Belmont; 7. mars: Voor èeuwig trouw; 8. medi tatie: St. Agnes; 9. selectie: Strijdlie deren; 10. transcriptie: Neen Heer, ik vraag U niet; 11. mars: Wie maar wil; 12. koraal: Geef uw lot in handen van de Vader; 13. mars: Dichter bij Thuis. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: C. Maranus—Polderman, z. W. Verhage—-Klaasse, z. M. J. Tiersen— de Krfimeivd. J. Kalahatu—Anganois, d. W. Satiureka—Akilrarij, z. L. W. Harm- sen=-v. d. Meerie, d. Ondertrouwd: H. Philipse, 62 j. en J. Breel, 53 3. B. M. Wijtenburg, 23 j. en C. M. van Steenhuijsen, 21 j. C. A. Joo- ren, 27 j. en C. J. M. Castenmiller, 23 j. W. J. J, A. Mahleu, 27 j. en D. W. Plai- zier, 22 j. S. Zwart, 29 j. en H. M. H. E, Kruijsse, Getrouwd: A. F. Swart, 24 J.'en M. E. van der Zee, 19 j. A. Minderhoud, 39 j. en J. P. van den Berge, 28 j. J. W. Th. Quist, 25 j. en J. Stoter, 24 j. Overleden: J. de Pagter, 63 .1., wed. van F. Simons. P. E. van Wijngaarden, 51 geh. met F. Bakker. Waar zijn onze schepen? Abbekerk 16 te Bangkok Alderamin 17 te Karachi Adine 18 te Antwerpen verw. Al hen a 15 te Santos Alhaid 16 te Bahrein Almati 17 Mont.e Video n. Buenos Aires Amstelstad 18 Osaka n. Z.-Australië Arendsdijk 17 te Hamburg Orania 16 v. Punta Oardofi n. Birkenhead Corilia 16 te Bombay Eenhoorn 16 58 m. z. v. Finisterre Hulst 14 te Oporto Jagersfontein 16 te Antwerpen Kenia 18 te Monrovia Khasiella 18 Dublin n. Stanlow Kota Agoeng 17 Guardafui Leans 6 dw v. Langeoog Le Maire 14 te Kobe Loosdreeh't 17 te Genua Maashaven 16 te Bremen Merweliloyd 18 te Rotterdam. Musllloyd 16 te Pladju Mijdrecht p. 17 Aden n. Mena Nieuw Holland 15 te Melbourne Nieuw Amsterdam 16 te Southampton Neass Commander 16 100 m w v. Alexandrlë Ondine 16 v. Cabimas n.' Gent Plancius 10 te Soenabaja Rita 15 te Palu Baham Rotterdam 19 te Mlddlesborough Straat Lombok 13 800 m ozo v. Maritlus Tawali 11 te Karachi Vasum p 16 Gibralta Willem Ruys 15 te Port Saiid Wonogirl 16 v. Port Soedan Zeeland p 8 Sabang n. Colombo O.- EN W.-SOUBURG Uitwisselingsconcert Woensdagavond aanstaande geeft de muziekvereniging „Voorwaarts" uit Koudekerke een concert in de tent te Oost-Souburg en zaterdag 24 aug, treedt de Souburgse muziekvereniging „Vlijt en Volharding" op in Koude kerke. Beide concerten beginnen om 8 uur. OOSTKAPELLE Strandfeest en kampvuur Het slechte weer was er de oor zaak van dat tot nu toe het door V. V.V. „Mooi Oostkapelle" als attractie voor de badgasten bedoelde kampvuur niet kon doorgaan. Wanneer het weer nu een beetje meewerkt zal het vuur vanavond worden ontstoken in het vroongebied. Ook het strandfeest ging niet door. Zodra het een mooie dag is, zal dit feest echter zonder voorafgaande aankondiging doorgang iHndën. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 13-8 Stad Dordrecht van Gent. Oranje en Flar- dinga van Hansweert. Repeto van Antw. 19-8 Fram, Import en Noordkaap, alle van Antwerpen, Vlissingen vertrokken op: 18-8 Eemshoorn naar Drammen. 19-8 Import naar Oporto. Gepasseerd naar Antwerpen op 18-8 IJsel en Amsteldijk van Rotterdam, Zuidland van Port Talbot. Condor van Rotterdam. Arnedijk van Le Havre. Zee hond van Horsèns. Camerounkust van Amsterdam. Tarzan van Londen. Elisa beth Roorda van Zee-Gent. Trompenberg van Jacksonville. Helvetia van Londen, Surte van zee-Gent. Angolakust van Am sterdam. Fidueia van zee-Gent. Oo3tkerk van Bremen. Prior van Hamburg. Sloter- dij'k van New York. Tasmanië van Swan- Gepasseerd van Antwerpen op 18-8 Marne en Albireo naar Rotterdam.' The mis naar Amsterdam. Andijk naar Rot terdam. E.M.M.-ploeg verbetert Zeeuws record 4 x 1500 m. Een 4 tal atleten van E.M.M. nam zondag j.l. deel aan de Nederlandse estafette-kampioenschappen atletiek, welke door Lagitta in Amsterdam werden georganiseerd. De E.MM.- ploeg, bestaande uit Hein Cujé, Piet Zwartepoorte, Rini Mondeel en Hans Bostelaar, kwam uit op het nummer 4 x 1500 meter. Na een spannende wedstrijd werd E.M.M. vierde van de 13 deelnemende ploegen. Thor uit Roosendaal, o.a. met Wim Rooversf werd eerste in 16.34.2, G.A.C., Hil versum, was tweede, in 16.56.5, A.A.C. Amsterdam derde in 16.59.6 en E.M. M. vierde in 17.00.5. Deze tijd bete kende een nieuw Zeeuws record. Het oude record stond met 17.05.4 even-: eens op naam van deze vier lopers en werd dit jaar in Vlissingen geves tigd. Onderwijzeres benoemd, Mej. M. M. H. Suij, onderwijzeres aan r.-k, jongensschool te Sluis is met ingang van 1 oktober aanstaan de benoemd als onderwijzeres aan de r.-k. meisjesschool te Sluiskil. Jubileum. De heer P. Quataert uit Sluis her dacht de dag, waarop hij 25 jaar ge leden in dienst trad bij de R.V.S. In verband hiermee wer din hotel „Het Zwin" een receptie gehouden. Vele kennissen, vrienden en zakenrelaties kwamen hem gelukwensen. Benoeming Met ingang van 1 september a.s. is te Montfoort (Utrecht) tot leraar aan de landbouwschool aldaar benoemd de heer Jos. Maenhaut uit Heille. Propagandafilm E.H.B.O. De plaatselijke afdeling voor E.H. B.O. te Sluis heeft een propaganda film vervaardigd, die in het komende winterseizoen zal worden vertoond. De jeugd figureerde voor de opnamen die werden gemaakt op het gemeen telijk sportterrein in Sluis. De came ra werd gehanteerd door de heer Wis- meijer. rERNEUZEN Gevonden voorwerpen By de Gemeentepolitie te Terneuzen zijn omtrent de volgende gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen: groen badpak, armbandje, groene da- mesportemonnaie met inhoud, lap ge bloemde stof, damesjasje, rode dames- portemonnaie met inhoud f 1.92, kin- derzonnebril, damesregenjas (Falcon) portemonnaie, gele kanarie, rode step op luchtbanden, elektrische verbin dingskabel. bruine kinderportemon- naie, rood kinderportemonneetje, rub ber zadeldek, leren motormuts, kam in etui damesshawl, dubbele fietstassen, kinderportemonnaie, jongensfietsje, oorbel met zwarte steen, kindergum milaars je, aktentas, 'zakkam in etui, grijze deken, nikkelen wieldop, sleutel nr. 9, bril, wit beertje en grijs-groen kindervestje. „Sangerknaben" zongen De „Sangerknabel vo'm Wiener- wald" gaven in het Ned. hervormde kerkgebouw te Terneuzen een concert waarvoor zeer grote belangstelling bestond. Het voortreffelijke knapen koor voerde onder meer werken uit v$n Joh, Vierdank, Buxtehude, Joh. S. Bach, George Fr. Handel en Chr. W. Gluck. Tijdens het tweede deel van het optreden werd „Ex Missa Cantate" uit de „Messa ad honorem Sanctam Cae- ciliam" uitgevoerd waarna nog wer ken van Mozart, Schubert en Liszt ten gehore werden gebracht. Besloten werd met een aantal Weense en Oos- tenrgkse volksliederen. Rome-reizigers bijeen In het parochiehuis te Terneuzen vónd de laatste bijeenkomst plaats van de leden der K.A.J, en V.K.A.J., die deze week naar Rome vertrek ken. Tijdens de samenkomst, die door de gewestelijk leidster, mejuffrouw E. Hamerllnck werd geopend, voerden de nationaal leider der K.A.J., de heer G. Wagenaar en de gewestelijke leider, de heer C. Langerak het woord, waarna de bélofte van trouw werd afgelegd. De president van het grootseminarie te Hoeven, monseig neur Plasschaert, sprak nog een be zielend woord tot de deelnemènden aan de Rome-reis, waarna het Rome lied werd gezongen. De heer Lange rak sloot de bijeenkomst. Begin van brand Maandagmiddag ontstond een begin van brand op de dorsvloer van een schuur van de landbouwer D. R. in de Kleine Zëvenaarpolder te Terneu- 71. Met enige emmers water wist men het vuur te bedwingen, zodat de uit gerukte brandweer niet meer behoef de in te grijpen. Een kleine hoeveel heid los hooi ging verloren. Een balk liep enige schade op. Naar de oor zaak van de brand wordt een onder zoek ingesteld. VANDAAG. ■Terneuzen Luxor: „Tosca", 8 uur, 14 j. :burg Ledelthèater: „The Swan' - vismijn: Visserijtentoonstel- ZUIDZANDE Ringrijders streden om kampioenstitel De ringrijdersverenlging „Zuidzan- de" hield haar tweede wedstrijd om het kampioenschap van Zuidzandc. Velen waren getuige van de spannen de kamp die moest worden gestreden tussen de rijders. Na afloop van de wedstrijd begaven de rijders zich. voorafgegaan door de koninklijke muziekvereniging „Vero nica", naar het gemeentehuis, waar door burgemeester H. P. Everwijn de uitslag werd bekend gemaakt. In een korte toespraak wees de bur gemeester er op, dat de proef om de ze wedstrijden, die voorheen in de maand september werden gehouden, te verplaatsen naar het toeristensci- zoen. als zeer geslaagd kan worden beschouwd. De uitslag van de wedstrijd was: 1. A. van Iwaarden, 47 ringen: 2. A. Kools; 3. A. Brasser en 4. W. Basting, allen met 39 ringen; 5. A. Willems, 36 ringen; 6 J. Leenhouts, 26 ringen; 7. P. Riteco, 24 ringen; 8. J. Verhage, 23 ringen; 9. L. Basting, 22 ringen en 10. G. van de Velde, 18 ringen. De eindstand voor het kampioen schap luidt: 1. A. van Iwaarden 86 ringen; 2. A. Kools, 80 ringen; 3. W. Basting, 71 ringen; 4 A. Willems, 71 ringen; 5. A. Brasser, 66 ringen; 6. J. Leenhouts, 51 ringen; 7 L. Basting, 50 ringen; 8. P. Riteco, 41 ringen; 9. J Verhage, 39 ringen; 10. G. van de Velde, 33 ringen. AXEL Voetbalwedstrijd. Als voorbereiding voor de aan staande K.N.V.B.-competitie speelde een elftal van de 3e klasser Axel te gen Zelzaete (België). Nadat de Bel gen met de rust een 30 voorsprong hadden veroverd, wist Axel na rust de score gedeeltelijk in te lopen. De Belgen scoorden ook nog een keer en zo werd de eindstand 34. De beide ploegen vertoonden attractief en snel spel. De debutanten bij Axel volde den goed. Een wedstrijd tussen de reserve teams van beide ploegen eindigde met een 30 zege voor de Belgen. Moderne verlichting. In Axel is thans ook het stads- (en winkel-) centrum van moderne elek trische verlichting voorzien. Dezer da gen brandden in Noordstraat en Kerk- dreef de neonlampen, die de vele eta lages van dit nog steeds groeiende winkelcentrum nog beter tot hun recht deden komen. KOEWACHT Benoeming Mejuffrouw M. Jessoirens te Koe wacht werd met ingang van 1 sep tember a.s. benoemd tot hoofd der fröbelschool te Westdorpe. Gouden bruiloft Het echtpaar A. de Bock-Velleman te Koewacht vierde onder buitenge woon grote belangstelling haar gou den bruiloft. Na een officiële ont vangst ten gemeentehuize werd het feest verder de gehele dag opgewekt voortgezet. In de avonduren bracht de plaatselijke fanfare „Eendracht Maakt Macht" het krasse paar een serenade. CLINGE .Semper Gaudéte" treedt op voor televisie. De muziekvereniging „Semper Gau déte" te Clinge, ontving de uitnodi ging te KnocKC op te treden voor dc VlaafliHC televisie. Op 24 augustus au», zullen de Clingenarcn dus hun korps zien optreden in het zgn. „Publiek Jeugduur" dat vanuit deze Belgische badplaats zal worden uitgezonden. Directeur „Weldoen door Vermaak". Tot directeur van de fanfare „Wc- doen door Vermaak" te Clinge. werd in de vacature E. van de Branden, be noemd de heer A. van de Branden. VOGELWAARDE Ronde van Boschkapelle Te Boschkapelle (gemeente Vogel waarde) werd dezer dagen dc zevende ronde van Boschkapelle verreden, een wegwedstrijd voor nieuwelingen over 56 km. De twintig renners, die van start gingen, leverden een attractieve strijd. Het kleine, doch mooie par cours ter lengte van 700 meter, was voor deze wedstrijd een Ideaal ter rein. Dc jonge Raas uit 's-Hecrenhoek wist ook hier in een tactisch gereden koers zijn klasse uit te drukken. Hij dubbelde succesievelijk het gehele veld. De uitslag was als volgt: 1. C. Raas ('s-Heerenhoek), 56 km In 1 uur 32 minuten; 2. (op één ronde) Polak (Willemstad); 3. Van Hove (Goes); 4. Wicles (Terneuzen); 5. Deegens (Middelburg); 6. v. d. Vijver (Axel); 7. Verburg (Kortgene); 8. Van Don gen (LJmulden); 9. (op twee ronden) Moelker (Philippine); 10. Looman ('s-Heerenhoek). PHILIPPINE Bevordering. De heer G. Moelker te Philippine werd bevorderd tot hoofdassistent tandheelkundige dienst bij de ge neeskundige troepen. Nieuwe uniformen voor vrijwillige brandweer. Dezer dagen werd de vrijwillige brandweer te Philippine uitgemon sterd in nieuwe uniformen. De inwo ners van de oude „mosselstad" zijn danig trots op hun brandweer, doch zij hopen de martiale kerels In hun nieuwe uitmonstering niet al te vaak te zien uitrukken KLOOSTERZANDE Examen hoofdakte. De heer G. van Waterschoot te Kloosterzande slaagde te Breda voor de hoofdakte l.o. (volledig). KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Bedankt voor Papendrecht (toez.) T. Boot te Haaften. Bedankt voor Sliedrecht J. Wieman te Oudewater. GEREF. KERK. Aangenomen naar Baarn D. Krij ger evong. pred. te 's-Gravenhage W. GEREF. KERKEN ART. 31 Aangenomen naar buitenpost W. Vis kand. te Bovenknijpe, die be dankte voor Goes en voor Appinge- dam—Garrelsweer. VEILING WALCHEREN Aardappelen: eerstelingen, bonken 22: eerstelingen, grote 15.2015.70; drielingen 4.60—5.10; kriel 2.40—3.10; Bintjes, bonken 18,20—20.00, idem grote 10—12.50, idem drie lingen 3.60—4.40. Koopmans Blauwe, grote 16.80—17.40. Blauwe Eigenheimers, grote 14.90—16.40. Druiven: Frankenthalers 159196. Per ziken, per stuk 17—31. Bramen, per doos 34—51. Netmeloenen 66—29. Suikermeloe nen 110—144. Oranje-ananas 76—160. Toma ten A 20—32, B 20—31 en C 20—30. Pruimen: dubbele boerenwitte 181. Reine Claude Vest 174—177. Reine Claude d'Althan -121 152. Reine Victoria 98—170. Pruimen, fabr. en stek 27—104. Peren en appels: Manks Codlln H 60-70 61—66, H 70-80 62, II 40—52, K 42—49. Goud- relnetten, val 3841. James Grieve H 70-75 79, K 62—68, val 28—52. Zigeunerin H 65-70 66—79, H 65-75 78—80, H 70-80 72—79, H 60-70 67—70, II 70—71, K grof 64. K 55—61, val 16 —14. Transparant de Cronsel K 37. Clapps- peren H 65-70 92, K grof 66, K 43—81. Pre- cose de Trevoux H 50-60 65—68. H 60-70 77, II 54—56, K 62, K grof 50. Beurré d'Aman- lis H 60-70 66—69. H 65-75 78—80. Groenten: Bloemkool A 62—77, B 41—75, C 35. Komkommers A 8—12, B 8—14, C 8— 11. Kropsla A 4—16. B 4—6. Augurken A 105—127, B 87—95, C 35—69, D 13—36. Andij vie 7—27. Postelein 4—21. Rabarber 38. Dubbele princessen 33—51. Snijbonen 41— 65. Bospeen 1333. Waspeen 6—34. Kroten per kg. 6—9 en kroten per bos 6—10. Sa vooiekool 1633. Rodekool 411. Uien per 11—15. Prei 22—32. Spinazie 15—30. Pronksnijbonen 36—39. Stokprincessen 74. Schout-bij-Dag te Mij- zon legde de heer Justus Iks In grote trekken uit hoe men het commando voert over onderzeeboten. ,Geen eenvoudige opga- mijn waarde", sprak hij ernstig. „Het stelt weer heel andere eisen dan het bevel overbijvoorbeeld n slagschip, nietwaar?" .Vanzelfsprekend!" be aamde de bezoeker, die het betoog met grote belang stelling volgde. Ondertus- n wist hij zo te manoeu- .eren, dat hij met de rug vlak tegen een belangrijk onderdeel van de motor stond. Terwijl nu Schout- bij-Dag Patee een uiteen zetting gaf van de zware eisen die worden gesteld aan de vlootvoogd in het algemeen, haalde zijn gast een vijltje uit de zak en be gon hiermee, onzichtbaar voor de ander, een kabeltje achter hem door te zagen. Pas toen het belangrijke kabeltje op een .dun draadje ontspanden zich zijn trekken.... De heer Justus Iks gaf voor, zich met moeite los te maken van de belangwekende gedachten die zijn gastheer tot uitdrukking bracht. „Komaan, admiraal", veinsde de listigaard. „Ik doorgevljld. mag U niet langer ophouden. U heVt ongetwijfeld nog belangrijke zaken af te bandelei.". „Inderdaad", knikte zijn gastheer. „Maar dat neemt niet weg, dat ik gaarne de thee met U zou gebruiken." De heer Iks stond er echter op, afscheid te ne men. En zo schudde het tweetal enkele ogenblik ken later elkaar hartelijk de hand en 3tapte de zei- :er over op zijn Jacht. Schout-bij-Dag Patee de Mij- zon wuifde zijn vriendelijke bezoeker minzaam toe. VISMIJN VEERE 19 augustus. 531 kg. Exportgarnalen 2-37-r- 3.25. II kg. Schar 0.70. 74 kg. Bot 52—70. 203 kg. Middel tong 1.76—3.39. 21 kg. Rog 16—30- 2 kg. Visiever 8.48. 8 kg. wulken 40. 9 kg. Paling 38—2.47. 6 kg. Krab 24—25: VLASMARKT ROTTERDAM. 19 augustus- Waterroot vlas: lage soorten van 1.10 tot 1.35, midden soorten tot 1.80, best vlas tot 2.10. Dauwroot vlas; lage soorten van 0.90 tot 1.20, middensoorten tot 1.45, best vlas tot 1.70. Breekvlas. van 0.60 tot 1.05, naar gelang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0.45 tot 0.80. De markt blijft kalm. Door het on gunstige weer van de laatste dagen was de produktie iets groter. De vraag is niet voldoende om de aangeboden par tijen alle op te nemen. Over het alge meen waren de prijzen weinig ver anderd, enkele middensoorten Iets la ger. Enkele partijen nieuw vlas werden aangeboden, doch c'oor de hogere vraag prijzen onveranderd Het aanbod van dauwrootvlas wordt wat ruimer, voor goede partijen is wat meer belangstelling, prijzen onveranderd. Het aanbad van breekvlas blijft klein, slechts enkele bes te partijen werden verkocht. De vraag voor gezingelde lokken is verbeterd, de prijzen blijven op hetzelfde peil als vo rige week. Het repelen van de nieuwe oogst ls ln volle gang. het lijnzaad ls over het algemeen van middelmatige kwaliteit terwij] de opbrengst normaal is. De handel in slrovlas blijft zeer kalm. VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TERNEUZEN Sla A 1100—1270. B n 36. A II 418—1230. Bloemkool A II 35—44. B II 18—23, afwij kend 18—12. Witte komkommers A 9—11, B 8—11. Meloenen 108. Peen 20—22. Kroten 7. Bintjes I 11—17, kriel 4. Eigenheimers I 15—19. Andijvie I 21—26. Stoksnljbonen 28 47. Prineessebonen 2551. Fronkbonen 18. Kroten 6—11. Rodekool 7—16. Savooie kool I 23—30, II 21—22. wittekool 5—9. Prei 45. Spitskool 21. Tomaten 20—31, B 26—31, C 20—22. Uien 19. Sabo 48—50. Waspeen 13 —19. Appelen. Manks Codlin, huishoud 70-80 66.40, huishoud 60-70 57,80, huishoud II 45.30, keuken 46, fabrieks 42, kroet 30—32. Perzik rode zomerappel, huishoud II 63, fabrieks 64. Appelen, val 10—55. Pruimen. Belle de Louvatn, grof 1.28— 1.34. Dubb. Boerewitte I 90. Early Laxton. fabrieks 1.04. Reine Cl. d'Althan I 1.15. Victoria I 1.07—1.26. Ontario II 60. Clapps Favorite, standaard 65-75 86, standaard 55- 65 81, standaard 50-55 70, huishoud 65-75 82 —90, huishoud 55-65 78.10—79, huishoud 50- 55 68, huishoud II 58, keuken 63—70, fabriek 55. kroet 46—47. Peren. Beurré Alex Lucas 41—43. Stoof peren 3747. Perziken, per stuk 15. Druiven 2.01— 2.07.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3