Rik van Steenbergen opnieuw wereldkampioen bij de profs Belg Proost snelste bij de amateurs Zwemkampioenschap junioren VAN DER HORST VERSLOEG JAAP HUISS00N IN EINDSPRINT VLISSINGEN VOORLOPIG NIET NAAR HET BETAALDE VOETBAL MAANDAG 19 AUGUSTUS 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 NEDERLANDERS MAAKTEN DE KOERS, MAAR Uitlooppogingen van Piet van Est, De Groot en Wagtmans geen succes (Van een speciale verslaggever) Het was by de wereldkampioenschappen wielrennen op de weg te Ware- geni bijna te mooi voor de Belgen. Zaterdag had de 22-jarige Belg Louis Proost, een eenvoudige boerenzoon uit de Antwerpse Kempen, de regen boogtrui bij de amateurs veroverd, vóór de Italiaan Pambiaco en de Neder lander Schalk Verhoef. En zondag versloeg Rik van Steenbergen, vorig jaar en ook in 1949 al wereldkampioen in Kopenhagen, in een zeer emotio nele eindsprint met ruim verschil de Fransen Louison Bobet en André Dar- rigade, zyn landgenoten Rik van Looy en Fred de Bruyne en de Franse tour-winnaar Jacques Anquetil. Is het een wonder, dat de rijkswachten niet al te veel tegenstand boden, toen duizenden Belgen de afzetting verbroken en dwars over het veld naar de afgesloten ruimte voor de ceremonie proto- colaire stroomden om Rik van Steenbergen van dichtby toe te juichen Het enthousiasme bereikte het toppunt toen koning Boudewijn en prins Alexan der die de laatste vier ronden van de profwedstrijd hadden bygewoond, de winnaar kwam feliciteren. De Belgische journalisten, die in hun voorbeschouwingen slechts twee favo rieten kenden Rik van Steenber gen en Rik van Looy hebben dus gelijk gekregen. Maar dat de Belgi sche triomf zo groot zou worden had den ook zij niet durven voorspellen. Rik van Steenbergen eerste, Van Looy vierde, De Bruyne vijfde, Van Daele zevende, Germain de Rycke achtste, Schepens negende, Marcel Janssens elfde en Impanis als laatste Belg op de 19e plaats. Wil men een duidelijker beeld van de overmacht van onze zuiderburen Maar al kwamen de Nederlanders er in de slotfase niet meer aan te pas zij konden zich toch tevreden terug trekken. Want het waren de Oranje- ryders, die zondag de profkoers leven gaven. Piet van Est was dadelijk na de start de grote animator van een vlucht, waarby later ook Daan de Groot en Piet de Jongh betrokken waren. Het peloton kan het gevaar van die ontsnapping pas na. ruim tweehonderd kilometer bezweren. En daarna was het Wout Wagtmans, die door een brutale solo leven in de brouwerij bracht. Neen, de Nederlanders mochten be slist niet ontevreden zijn, ook al ein digden zij tenslotte niet bij de eerste tien. Leo van der Pluijm werd onze beste man in de eindklassering, op de twaalfde plaats en dus vlak achter al die Belgen. Piet de Jongh eindigde als dertiende, Wagtmans als zestien de, Wim van Est als 21e en Frans Mahn als laatste van de Nederlan ders op de 27e plaats met 2 min. 46 sec. achterstand. Piet Maas was in de derde ronde uit de strijd verdwenen, toen hij betrokken werd bij een val partij, waarbij zijn fiets gekreukeld werd. Daan de Groot en Piet van Est hadden er genoeg van toen him vlucht in de tiende ronde op niets was uitge lopen en stapten af. Van Est gevlucht Ruim 285 zware kliometers (12 ron den van 23.8 kilometer) lagen voor de boeg, toen zondagmorgen aan zeven tig renners uit West-Duitsland, Aus tralië, Oosterijk, België, Denemarken Spanje, Frankrijk, Engeland, Italië, Lichtenstein, Luxemburg, Zwitser land en Nederland het vertreksein werd gegeven. Nog in het stadion van Waregem reed de Brabander' Piet van Est al op kop en nog maar nau welijks was het peloton verdwenen of uit de omroepinstallatie klonk het be richt: Piet van Est. de Zwitser Favre, De Spaanse kampioen Fevra en diens landgenoot Galdean0 zijn gevlucht" voorbeeld werkte aanstekeljik op Daan de Groot, die met de Frans man Dupont naar de Italiaan toe sprong. Vooral dankzij Daan de Groot kreeg dit groepje aan het eind van de vijf de ronde de koplopers te pakken. De hulp was hard nodig, want de voor sprong was inmiddels ingekrompen tot 2 min. 39 sec. Door verschillende demarrages, onder meer van Nencini, Rik van Looy en Piet de Jongh, werd het peleton zo geactiveerd, dat na 216 kilometer het peleton nog maar 1 min. 24 sec. achter lag. Toen tenslotte Van Looy, Nencini en Louison Bobet aan kop gingen rijden, was het ont snapte groepje snel ingehaald en na 240 kilometer was er een kopgroep van ontreveer dertig renners gevormd. Wagtmans moest buigen Van de aansluiting en het moment van rust maakte Wout Wagtmans ge bruik om er alleen vandoor te gaan. Hij nam enige honderden meters en bleef ongeveer '25 kilometer op kop rijden. Want pogingen van Rik van Looij en Rik van Steenbergen om hem te steunen liepen op niets uit. De kleine Brabander ging de laat ste ronde in met een voorsprong van 26 seconden. Maar in die laatste ron de moest hy buigen voor een beslis send Belgisch-Frans offensief, dat in- Uitslagen van Waregem De uitslag by de profs luidt: 1. Rik van Steenbergen (B.) 285,6 km in 7.43.10; 2. Louison Bobet (Fr.) op 1 lengte; 3.Darrigade (Fr.) op iy2 leng te; 4. Rik van Looy (B.)5. De Bruy ne (B.); 6. Anquetil (Fr,); 7. Van Daele (B.); 8. De Rijcke (B.); 9. Schepens (B.); 10. Ernzer (Lux.i; 11. Janssens (B.); 12. Van der Pluym (Ned.); 13. Piet de Jong (Ned.); 14. Boni (It.); 15. Robinson (G.-B.), zelf- i de tijd als Van Daele; 16. Wagtmans (Ned.) z.t.; 17. Baldini (It.) z.t.; 18. Gauthier (Fr.) z.t.; 19. Impanis (B.) z.t.; 20, Huot (Fr,) z.t.; 21. Wim van Est (Ned.) z.t.; 27. Mahn (Ned.) 7.45.56. De uitslag bij de amateurs luidt: 1. Louis Proost (B.), 190,4 km in 5 uur 5 min. en 5 sec.; 2. Arnaldo Pambiaco (It.) z.t.; 3. Schalk Verhoef (Ned.); 4. Schur (Oost-Duitsland) 5.05.17; 5. Demulder (B.); 6. Fischerkeller (W. Duitsland); 7. Van Tongerloo (B.); 8. Dahlbom (Zwede'n); 9. Magni (It.); 10. Pizoglio (It.); 11. Roman (B.); 12. Hugens (Ned.) op 30 sec.; 13. Geyre (Fr.); 14. Zuffelato (Zwitserland); 15. Altweck (West-Duitsland); 16. Van der Putten (Ned.); 25. Theunisse (Ned.) 5.06.27; 38. Van Egmond (Ne derland) 5.10.58; 44 Steenvoorden (Ned.) 5.12.00. gezet werd door Rik van Looy, Rik van Steenbergen en Marcel Janssens. Tenslotte ontsnapten drie Belgen (Van Steenbergen, Van Looy., De Bruyne) en drie Fransen (Bobet, Dar rigade, Anquetil). Darrigade trok de sprint voor Louison Bobet aan, maar Van Steenbergen schoot als een me teoor langs Darrigade en had vijftig meter voor de streep alleen nog Bo bet voor zich. Maar ook deze Frans man kon de Belg niet weerstaan. Van Steenbergen werd winnaar en daar mee wereldkampioen. Zondag hebben de nationale schaak teams van de Nederlandse en de Bel gische P.T.T. elkaar voor de elfde maal, dit keer in Oostende, bestreden. De Ne derlanders wonnen met 7—3. Schalk Verhoef werd derde Het peloton reageerde nauwelijks en na negen kilometer was de voorsprong al 45 seconden. Na twee ronden '48 kilometer) lag de grote groep zelfs drie minuten achter. Toen bij de derde door komst de voorsprong was gegroeid tot ruim vier minuten werdén de Italianen ongerust. Zij stuurden Sabbadin op verkenning uit. Zyn jHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHi f§ Voor de derde achtereenvolgen- M M de maal,„heeft de Belg Rik zee van Steenbergen, ditmaal in Wareghem in België, het kam- H pioenschap op de weg voor ee profs gewonnen: de Nederlan- ders, die in de laatste ronde van de voorgrond werden ver- s H drongen, hebben de gehele rest van de wedstrijd duidelijk hun H stempel op de koers gedrukt, vooral Piet van Est en Daan de Groot, die lang deel hebben uit- gemaakt van 'n leidend groep- je.Deze foto toont in een bocht Piet van Est. De Belg Louis Proost is zaterdag middag wereldkampioen-1957 der amateurwegrenners geworden. Hy dankt zyn triomf aan een indrukwek kende eindrush, waarmee hy een ver metele solo-actie van de Italiaan Pam biaco, die zich reeds winnaar waande, op slechts 2 km voor de finish stuitte. In de sprint versloeg de Belg zyn te genstander met drie lengten. Kort na Proost en Pambiaco flitste de Rotter dammer Schalk Verhoef over de eind streep. Een derde plaats dus, en een uitstekend succes voor Nederland. De weersomstandigheden waren on gunstig, toen de 102 renners uit 23 landen startten. Een voortdurende re genval culminerend in een enorme stortbui, een uur voor de start had het nieuwe stadion van Waregem vrij wel geïnundeerd, maar gelukkig hield de regen later op. Reeds in de eerste ronden, die gereden werden met een moyenne van ruim 37 km/uur, waren enkele renners zeer actief, maar de aanvallen waren te vroeg ingezet en het kostte het attente peloton weinig moeite om de vluchtelingen „terug" te halen. Desondanks hadden de aan vallen enig effect: vele renners kon den het tempo niet volhouden en kre gen een hopeloze achterstand. Een ontsnappingspoging van Steen- voorden, juist nadat de helft van de afstand was afgelegd, leidde de.be slissende fase in. Steenvoorden kreeg' namelijk gezelschap van Schalk Ver hoef en de Belg Roman. Gezamenlijk bouwden zij een voorsprong op van 40 seconden. Het peloton splitste zich in de lange jacht. Er ontstond een groep van 12 renners, waarop Steenvoorden en Roman zich lieten terugvallen. Verhoef reed alleen door, maar werd later ingehaald door 7 ren ners, die zich van de „groep der jachters" hadden afgescheiden. Het waren de Belgen Roman en Van Tongerloo, de Rus Kapltanov, de Fransen Geyre en Mastrotto en de Italianen Pambiaco en Oreste Magni. Later voegden zich by hen Schur (Oost-Duitsland) Pizoglio (Italië), Gimmi en Zuffe La to (beiden Zwit serland) en Goransson (Zweden). In de zevende en voorlaatste ronde vie len Van Tongerloo, Pambiaco en Go ransson aan. De Zweed moest zich Ia- ten terugvallen, de anderen kregen steun van 9 renners, die zich van de kopgroep en het peloton hadden afge splitst: Verhoef, Roman, Pizoglio, Fischerkeller (Oost-Duitsland), Mag ni, Demulder (België), Proost (Bel gië), Dahlbom (Zweden) en Schur (Oost-Duitsland). Pambiaco had geen vertrouwen in een massale eindsprint en ontvluchtte daarom zijn metgezel len op 30 km voor de finish. Hij kreeg een voorsprong van 25 sec., later zelfs van 46 sec., maar een felle tegenaan val van de Belgen verminderde: zijn kansen. Tien kilometer voor de eind streep was het verschil nog slechts 20 seconden, toen begon Proost aan zijn opmerkelijke eindrush, die hem ten slotte de titel opleverde. WIELERKOERS TE SLUISKIL Te Sluiskil werd zaterdagmiddag onder grote belangstelling een wieler koers verreden voor amateurs, die door Van der Horst uit Standaard Buiten op fraaie wijze werd gewon- Dominicus. nen. De overwinning werd Van der Tudcn, dMe „edlM)d deed ,ich I ter (Yerseke); 4 H. Nydam; 5 J. van der Klunderd; 6 G, van Amsterdam; 7 J. Duinkerke; 8 F. Stevens; 9 (op twee ronden) J. Wettinea en 10 J. Horst niet cadeau gegeven en hij kon I zich pas winnaar noemen nadat hij in een spannende eindsprint Jaap Huis- soon uit Heinkenszand had verslagen. De strydlustigste renner was Piet Rentmeester, die hoewel door het pechduïveltje achtervolgd toch nog een fraaie derde plaats wist te ver overen. Het parcours over een afstand van 100 kilometer telde ditmaal tachtig ronden. Een dertigtal renners, niet al leen uit het zuiden, maar ook de noordelijke provincies verscheen aan start. Reeds direct na de start werden uitlopingspogingen ondernomen, die echter zonder resultaat bleven. Ein- delyk slaagde echter Piet Rentmees ter er in, onder luide aanmoedigingen van het publiek langs het parcours, te demareren. Een lekke band en een gebroken ketting in één ronde deden evenwel deze voorsprong weer verlo ren gaan en zelfs liep hij hierdoor een achterstand op. Van der Horst en Huissoon maakten van deze gelegen heid gebruik. Zij wisten in korte tijd het gehele rennersveld te dubbelen. De twee uitlopers wisten hun ronden voorsprong tot het einde toe te be houden en pas in de eindsprint viel de beslissing. Van der Horst bleek iets sterker dan Huissoon te zyn! Rentmeester zette in de laatste ronde nog eens alles op alles en vergezeld van enkele renners maakte hij zich van het peloton los. De uitslag was: 1 Van der Horst (Standaard Buiten), 104 kilometer in 3 uur en 5 minuten: 2 Huissoon (Heinkenszand), zelfde tijd; 3 (op een ronde) Piet Rentmees- jl[llllllllllllllllllllirillllllll!i!llllllllllillllllllllllllllllllllllilllillllllllllllllll|H Nederland kreeg 1 vier medailles j§ De 21 medailles voor de we- reldkampioenschappen werden als volgt verdeeld Goud: België (3) weg profs en amateurs, stayers: Frankrijk (2) achtervolging profs en sprint amateurs Nederland (Derksen, sprini professionals) en Italië (achter- volging amateurs). Zilver: Ita- lië (3), Frankrijk (2); Neder- land (Van Vliet, sprint profes- H sionals) en Zwitserland. Brons: Italië (2), Nederiand (2) Geldermans, achtervol- ging amateurs en Verhoef, weg ee amateurs Frankrijk (2) en Australië. ee llllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllilllilllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllll onaangename gebeurtenis voor, die voor Van Heeren een einde aan de wedstrijd maakte. Plotseling stak in een bocht een kind de weg over. Vier renners kwamen hierdoor ten val. Van Ileeren was er het ergst aan toe. Na door E.H.B.O.-ers verbonden te zyn werd hij met een flinke hoofdwonde naar het. ziekenhuis te Sluiskil ver voerd. Nog tijdens de koers mocht hy het ziekenhuis echter weer verlaten. Afgelaste wedstrijd tussen Indonesië en Israël. Een delegatie van de Indonesische voetbalbond heeft een onderhoud ge had met de minister van buitenland se zaken, dr. Subandrio, en aan deze verzocht om herziening van de be slissing der regering dat de wedstrij den tussen Indonesië en Israël, welke in het kader van de voorronden om het wereldkampioenschap voetbal zouden moeten worden gespeeld, niet mogen doorgaan. De regering had dit besluit genomen om de gevoelens van de Indonesië vriendschappelijk gezin de Arabische landen niet te kwetsen. De Belg Louis Proost heeft na een „bekeken" koers het we- n reldkam pioenschap op de weg voor amateurs, verreden over acht ronden op een km lang parcours rondom het Belgische plaatsje Wareghem, op zijn naam gebracht. Tweede werd de Italiaan Arnoldo Pam- biaco, die irr de laatste kilotne- ters voor de finish aan de haal j| ging, maar werd ingehaald, en j= derde de Rotterdammer Schalk ff Verhoef. Deze foto werd gemaakt tij- dens de ceremonie protocolaire in het gloednieuwe stadion van Wareghem. V.l.n.r.: Pambiaco, ff Proost en de meer dan twee ff meter lange Verhoef. f| iiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini iiiiitiiiüiiiiiiii Resultaten der nationale tenniskampioenschappen. De Hagenaar Van Dalsum is op de nationale tennis-kampioenschappen te Scheveningen eerste geworden in het heren-enkelspel. Hij versloeg Goris met 62, 62 en 61. De finale da mes-enkelspel van de nationale kam pioenschappen is gewonnen door me vrouw F. Rouwenhorst. Zij versloeg Fredie Marinkelle met 6—0, 36 en 63. In de eindstrijd van het ge mengd dubbelspel wonnen mevrouw Van der Storm en Dehnert met 6—0, 75 van mejuffrouw Ferir en Kara- moy. Mevrouw M. Peters en mevrouw B. Thung versloegen mevrouw N. van der Storm en mevrouw J. Roos met 86 en 64 en veroverden daarmede de titel in het dames-dubbelspel. In het heren-dubbelspel werd de titel veroverd door Goris en Karamoy, die Dehnert en Van Dalsum versloegen met 62, 63 en 60. K.N V.B. WIJKT NIET VAN REGEL AF Geen precedent scheppen Het is de amateur eerste klasser „Vlissingen" niet gehikt nog dit jaar tot het betaalde voetbal toe te tre den. Het bestuur van de v.c. „Vlis singen" had reeds een verzoek ge richt tot het sectiebestuur van het betaalde voetbal, maar dit werd zon der meer afgewezen. En thans heeft ook het hoofdbestuur van de K. N. V. B. definitief geweigerd „Vlissingen" toe te laten tot het betaalde voetbal. De K.N.V.B. heeft uitdrukkelijk vastgesteld, dat alleen de amateui-- kampioen van Nederland de stap naar het semi-professionalisme mag doen. Zoals bekend heeft de huidige kam pioen, Maurits, er echter van afge zien over te gaan naar het betaalde voetbal. Reeds eerder had de Utrecht se club Velox reeds bij de K.N.V.B. Zes titels voor „Bruinvis" In het prachtige zwembad van Sas van Gent zijn zaterdagmiddag de Zeeuwse junioren zwemkampioen- schappen gehouden. „De Ganze" uit Goes liet verstek gaan en het werd tussen „Bruinvis" uit Sas van Gent en „Luctor" uit Middelburg dan ook een strijd om de meeste titels. „Bruinvis" had de beste troeven bij de dames en legde hier beslag op alle titels (6), terwijl Luctor (vier titels) en de Zee hond uit Vlissingen (twee titels) bij de heren de kampioenschappen verdeel den. Het behalen van deze kampioen schappen verliep niet altijd even vlot, zo moest Willy de Bruyn alle zeilen bijzetten om Marie Leenhouts van „Scheldestroom" achter zich te laten bij de 50 m rugslag meisjes. Ingrid Baart was niet zo goed op dreef als zondag j.l. bij de tweekamp tegen Elsene hoewel haar tijd van 1.37.9 nog altijd een ruime voorsprong opleverde bij de 100 m. schoolslag meisjes. Haar naaste concurrente Til ly Daalhuizen noteerde 1.43.1. Piet Rotte was de uitblinker bij „Luctor", hij legde beslag op 2 kam-, pioenschappen n.l. 50 m rugslag jon gens in 37.6 en 50 m. vrije slag jon gens in 30.5. Ook I Sinke van de Zeehond was tot deze prestatie in staat en leverde de Zeehond 2 kampioenschappen n.l. de 100 m. schoolslag jongens in 1.28.7 eri de 50 m. vlinderslag in 41 sec. .Willy de Bruyn van Bruinvis vond dit niet genoeg en behaalde maar even met 3 titels de 50 m. rugslag, 50 m. vrije slag en de 50 m. vlinder slag meisjes. De estafettes werden een „Bruin vis" en „Luctor" aangelegenheid, de damestitels voor Sas van Gent de he- rentitels voor Middelburg. Het kon ook moeilijk anders want de andere verenigingen hadden niet eens de moeite genomen om te proberen een van deze twee verenigingen een titel afhandig te maken. Zo werden de estafettes weinig spannend. 50 m. rugslag jongens: 1 P. Rotte, Luc tor 37.6; 2 F, van Giezen, id. 39.9; 3 R. Samijn, Bruinvis 43.3; 4 L. van Klinken. S.ZV 46.3; 5 A. v. d. Wal, Bruinvis 48.3 100 m. schoolslag jongens: 1 I. Sinke, Zee hond 1.28.7; 2 C. van Herwijnen, Luctor 1.32.4: 3-J. Sanderse, Luctor 1.37.1; 4 A. van Putten, Scheldestr 1.39.8: 5 A. Ver mast, Bruinvis 1.40.4. 50 m. vrije slag jon gens: 1 P. Rotte, Luctor 30,5; 2 F. van Giezen, Luctor 31.3, 3 B. de Vries, Luc tor 32.4; 4 L. van Klinken, S.Z.V. 32.3; 5 H. Coone, Bruinvis 34.7. 50 m. vlinderslag jongens: 1 I. Sinke, Zeehond 41.—; 2 A. Booy. Luctor 41.4; 3 F. van Giezen, Luc tor 47.—: 4 A. Vermast, Bruinvis 47.5; 5 L. Bosdijk, Luctor 53.4 x 50 m. wissel slag estafette jongens: 1 Luetor (P. Rot te, C. van Herwijnen, A. Booy, F. van Giezen) 2.40.8: 2 Bruinvis 2.58.2 gediskw. 4 x 50 m. wisselslag estafette meisjes: Bruinvis (C. Melieste, W. de Bruyn, I. Baart, H. de Vries) S.0S.7; 2 Luctor 3.25.8 gediskw. 5 x 50 m. vrije slag estafette jongens: 1 Luctor (P. Rotte, A. Booy, B de Vries, F. van Giezen, N. van Giezen) 2.56.9; 2 Bruinvis 3.23.5 x 50 m. vrije slag estafette meisjes: 1 Bruinvis (W. de Bruyn, C- Melieste, L Baart, H. de Vries, J. Hemelsoet) 3.33.7; 2 Luctor 4.06.4. Wa- terpoli: Bruinvis 2—Luctor 2 0—1. 50 m. rugslag meisjes: 1 W. de Bruyn, Bruin vis 45.3; 2 M. Leenhouts, Scheldestroom 46.3 F. Calliber, Luetor 47.—; 4 C. Me lieste, Bruinvis 51.4; 5 L. Bondewel, Scheldestroom 58.—, 100 m. schoolslag meisjes: 1 I. Baart, Bruinvis 1.37.9; 2 T. Daalhuizen, S.Z.V. 1.43.1; 3 R, Delmotte, Luctor 1.43.2; 4 G. Bruinvis l.45.e; 5 M. Hemelsoet, Bruinvis 1.48.—. 50 m. vrije slag meisjes: 1 W. de Bruyn, Bruin vis 35.4; 2 L. Bondewel, Scheldestroom 41,1; 3 R. Rijkse, Luctor 41.8; 4 C. Me lieste, Bruinvis 41.9; 5 M. Leenhouts, Scheldestroom 43.50 m. vlinderslag meisjes: 1 W. de Bruyn. Bruinvis 45.6; 2 T. Daalhuizen, S.Z.V, 46.—; 3 C. Me lieste, Bruinvis 55.1. een verzoek ingediend om tot het se mi-professionalisme te mogen toetre den. Dit verzoek werd afgewezen. En ook al heeft Zeeland dan geen enkele club in het betaalde voetbal, toch wil de de K.N.V.B. ook voor „Vlissingen" niet van de eenmaal gestelde regel afwijken. Zou men „vlissingen" wel toegelaten hebben dan zou een prece dent geschapen zijn. Dan immers kan de K.N.V.B. ook andere clubs moei lijk weigeren de stap naar het betaal de voetbal te doen. Van de zijde van het bestuur van „Vlissingen" werd medegedeeld, dat men in Vlissingen meent, dat een aan tal motieven en overwegingen voor dc Zeeuwse amateur eerste klasser gelden, die men op geen enkele an dere amateurclub van toepassing kan brengen. De voorzitter van de v.c. „Vlissingen" is verder van mening, dat dc K.N.V.B. onmogelijk het betaalde voetbal bij voortduring gesloten kan houden voor amateur clubs. Dit zou in het amateurvoet bal slechts kunnen leiden tot dezelf de misstanden, welke er voor de in voering van het semi-professionalis me in de voetbalwereld bestonden, al dus de voorzitter. Overigens zal de v.c. „Vlissingen" naar verwezenlijking van de plannen blijven streven. j|liiiiiiiiiiiiiiiiiii[iiiiiiiiiiifiM!iiiiniiiiuiiiiiifijmiiuiminimniinQmag_ 1 Waar was Nencini? 1 In de spanning van de laat- p ste seconden van de wegwed- strijd voor profs om het we- ee relükampioenstrhap in Wara- s gem lette bijna niemand meer ee op de Italiaan Nencini. Waar s was de winnaar van de Giro ee gebleven? Volgens de aan- ee komstcommissarissen was hij er H helemaal niet meer bij, maar §f s alle Italiaanse journalisten had- ee den hem duidelijk gezien en nog wel ongeveer op de 14e plaats, s p De film van de aankomst werd nog eens afgedraaid en inder- daad.... Nencini was daarop ee niet te vinden. Maar een Itali- aanse fotograaf die juist van zijn favoriei een plaatje had gemaakt loste later het raadsel H op. Op die foto is namelijk dui- delijk te zien, dat Nencini vlak achter Boni, die als veertiende H geklasseerd is, over de streep ee is gegaan. Maar toen waren de aankostcommissarissen al ver- dwenen en was er aan de uit- ee slag niets meer te veranderen. UHIIMlIIIMWIIllHlIlllWBBBIlimaMWBBa—

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5