Visserijfeesten te Breskens met vuurwerk besloten WERKEN BEPERKTEN ZICH TOT HET NORMALE ONDERHOUD Zeeuwse Almanak ZIEKENHUISVERPLEGING OP NOORD- EN ZUID-BEVELAND Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 19 AUGUSTUS X»o< DUIZENDEN BEZOEKERS Tentoonstelling blijft nog geopend „TEVREDEN?" WIJ vroegen het aan een oude Bressiaander, toen een fraaie atoot van praalwagens gisteren voor het laatst door liet dorp was gegaan. Tevreden over de visserijfeesten ..Jawelzei de man. „Vroeger deden we dat allemaal niet, meneer, toen was het alléén-maar vissen. Maar tegenwoordig hebben ze er slag van om de spullen aan te prijzen. En elk jaar doen ze het beter. Ik ten minste moet zeggen, dat ik het beter vond dan de vorige keer!" Tevreden dus. Maar dat was niet alleen onze oude Bressiaander, maar dat waren ook de duizenden gis teren telde de visserijtentoonstclling alleen al tweeduizend bezoekers die zaterdag en zondag het plaatsje aan de Westerscheldemonding be zochten. Want zij kregen een benoor- lijk programma voorgeschoteld, waarvan het hoofdpunt ae optocht 1 was. Wij hebben daarvan vorige week reeds een en ander gemeld, toen de stoet voor de eerste maal door de Bresker.se straten trok. Za-, terdag en zondag stonden opnieuw honderden en no?, eens honderden langs de route, die zo was gekozen, dat iedereen de optocht goed kon zien. De meeste voorstellingen had- den betrekking op de visserij en de scheepvaart. Zo was er een ge trouwe kopie van het hospitaal kerkschip „De Hoop", waaraan veel zorg was besteed. Men had daarvoor de beschikking over de originele werktekeningen. die daartoe bereidwillig door de scheepswerf ter beschikking wa ren gesteld. Een der kleurigste wagens was wel die van de buurt vereniging Dorpsstraat, die het wapen van Breskens in groot for maat hadden gemaakt, vanzelf sprekend in de oorspronkelijke kleuren, geel en zwart. Maar er was ditmaal een bijzondere wa penspreuk gekozen, namelijk „Vissen houden Breskens boven water!" Deze wapenspreuk was in feite ook de slagzin van deze visserijfeesten. Want op allerlei manieren en bij voortduring hebben de Bressïaandcrs er deze dagen op gewezen, dat de visserij inderdaad een uiterst belang rijk middel van hun bestaan is. En door middel van hun tentoonstelling wezen zij bovendien nog op de natio nale betekenis van deze bedrijfstak. Geen wonder dus, dat vooral deze expositie zovéél belangstelling trok. Tweeduizend bezoekers alleen al gis teren, zo meldden wij hierboven. En hoewel de feestelijkheden nu afgeslo ten zijn, blijft de tentoonstelling nog tot 25 augustus open. De organisato ren koesteren de stille hoop, dat nog vóór de sluiting het record van gis teren zal worden gebroken! En als dat gebeurt, dan zijn de organisatoren helemaal tevreden. Overigens: zij klagen helemaal niet, want ondanks het feit, dat het weer niet altijd even rooskleurig was, werd er van belde zijden van de Wcstcrschclde tijdens deze visserij-" dagen een groot aantal bezoekers ge registreerd. Tenslotte zij hier nog in vogel vlucht het overige van het gevarieer de programma vermeld, dat zater dag en gisteren werd uitgevoerd. Zaterdag waren er concerten door korpsen uit Maasdijk, Yerseke er Vlissingen. Opmerkelijk veel belang stelling bestond er voor het optreden van de kinderdrumband uit Breda op het Oranjeplein. En tenslotte brach ten bekende radio- en cabaretarties ten een vrolijk programma op het afgezette Oranjeplein. Gisteren was er een voetbalwedstrijd tussen v.v. Breskens en een team uit het Franse Nangis. De wedstrijd eindigde in een 22 gelijk spel. Tijdens de rust werd door de folkloristische groep „Les Sans-Souct" uit Lille een aantal uit stekende dansen opgevoerd. Deze groep trad destijds ook op voor de Engelse koningin ter gelegenheid van haar bezoek aan Frankrijk. Voorts was er nog een demonstratie waterskiën door een club uit Brus sel en tenslotte werden de feestelijk heden met vuurwerk besloten. Een beeld van de visserijfeesten te Breskens, die weer tot het verleden behoren. „De vissen houden Bres kens boven waterxoas het opschrift, dat op deze praalwagen met het wa pen van Breskens prijkte. Deze JAARVERSLAG „VRIJE VAN SLUIS" Geen schade aan zeewering Evenals het vorig jaar meldt het jaarverslag van het waterschap „Het Vrije van Sluis" geen bijzondere ge beurtenissen. Aan de zeewering werd geen stormschade aangebracht, zodat de werken zich hebben beperkt tot het normale onderhoud. De dijkwacht behoefde ook gedurende dit verslag jaar niet te worden ingesteld. Iri nauwe samenwerking met de Rijks- en Provinciale Waterstaat werd een plan gemaakt voor de ver betering van de zeewering rondom 't Zwin (Ned. gedeelte). Op het einde van dit jaar werd dit plan besteks- klaar ter goedkeuring gezonden naar de 'betrokken instanties. Door de Rijkswaterstaat werd reeds medege deeld dat, in het kader van de ver sterking van de z.g. zwakke plaatsen in deze werken voorlopig door het rijk 80 van de kosten bij wijze van voorschot zal worden betaald. De onderzoekingswerkzaamheden door de Cultuurtechnische dienst ten behoeve van het plan voor de verbe tering van ontwatering en waterbe heersing, werden ook dit jaar nog niet voltooid. Aan de waterleidingen vond het normale* onderhoud plaats in de vorm van het delven en schonen. Een werk van omvangrijke grootte was het op peil brengen van de Linie vanaf Bak- kersdam stroomopwaarts over een lengte van 9860 m'. Door de drie „Hovers" draglines wer din dit jaar in totaal 178.586 m3 grond verzet. Het aanbrengen van een dubbele oppervlaktebehandeling op een tota le weglengte van 20 km werd dit jaar in eigen beheer uitgevoerd. In het ruilverkavelingsgebied van gen was een van de fleurigste in de Eede werd voortgegaan met de aan- optocht. leg en verbetering van diverse water- (Foto P.Z.C.) j leidingen en wegen. van uitvin KRANIGE TOERIST Dezer dagen nam de Belgische be roepsmilitair Van der Haeghen Fer- nand, in Duitsland gestationeerd, sa men met een collega een bad in de Fiihlinger Sec bij Keulen. Plotseling verdween de bader in de diepte. Zijn kameraad sloeg dadelijk alarm, maar het zou er voor de drenkeling beden kelijk hebben uitgezien wanneer niet op dat moment een groep van zes Benelux-genoten-trekkers uit Sluis kil op de fiets was gepasseerd. Een van de Sluiskillenaars, O. de Hulster, werkte zich met een gewel dige sprong over een prikkeldraad scheiding en dook de Belg na. Bij de derde poging kreeg hij de militair op drie a vier meter diepte te pakken. Na een half uur kunstmatige adem haling te hebben toegepast zag men eindelijk het bewustzijn bij het slacht offer terugkeren. De Belg werd in een TOT 'ijfe. TALE Met het toerisme is ook de spraak verwarring toegenomen. Dat onder vond onlangs nog een man in Goes, toen op een druk kruispunt enige Frans sprekende lieden elkaar met veel „attentions" waarschuwden voor het verkeer. Onze man werd prompt aangesproken door een bedrijvig oud heertje, dat gaarne zijn diensten wil de aanbieden. ,yla", sprak hij, e moeten naar het station, dat snap ik wel. Maar voor de rest kan ik het wiflf verstaan Onze man legde geduldig uit, dat de vreemdelingen elkaar met „atten tion" alleen maar waarschuwden om op het verkeer te letten, maar opa was het er niet mee eens. ,Jfee, ze moeten naar het station", hield hij hardnekkig vol en daar xoas hij niet van af te brengen.... ziekenhuis te Keulen opgenomen. De commandant van de Belgische gen darme te Keulen liet ogenblikkelijk de papieren van de moedige Zeeuw, die door het water bedorven waren, vervangen. Bij de terugkeer in Sluis kil lag er reeds een dankbrief van de Belg te wachten. Zijn commandant had hem van de toedracht van zijn redding op de hoogte gesteld. Hij be loofde zijn redder nog persoonlijk te komen bedanken. „PAPPA" •In Serooskerke kwam een inwoner van Oostkapelle een huilend jongetje op een step tegen. De man trok zich het lot van de drie-jarige verdwaalde peuter aan. Samen wandelden ze ver der. „Is dit je huis?" vroeg de man. „Ja", zei het knaapje, maar bij infor matie bleek het daar allerminst thuis te horen. Dit herhaalde zich een paar keer. Toen besloot de kindervriend tot een andere tactiek. „Hoe heet je vader?" vroeg hij vriendelijk. „Pappa" was het ant woord tussen snikken door. „En je moeder?" „Mammie", kwam het benepen. De man en het kind kwa men tot aan de „Korenbloem" dat ook wel/niet het huis van de kleu ter bleek te zijn. De. politie heeft toen de vader maar gemobiliseerd uitOostkapelle. OMHOOG VAN VER De door de VW-Terneuzen geëxploi teerde lift in de watertoren te Terneu- zen voerde zaterdagmiddag een char mante 4000-ste bezoekster naar het fraaie uitzicht. Het was mejuffrouw Sheila Tudor uit Wrexham in noord Wales. Zij is met een gezelschap toe risten in de jeugdherberg te Axel. De V.V.V., verheugd dat binnen zulk een korte tijd al zoveel mensen van de geboden gelegenheid gebruik maakten, bood Slieila een aardig sou- venirtje aan. Wij vernemen nog dat het de bedoe ling is voortaan elke duizendste be zoeker een herinnering te schenken. Naast het normale onderhoud aan de zeewering, werd bij wijze van Eroef een gedeelte van de steen ezetting van het strandhoofd no. 11 te Groede en van de oostelijke Nol aan Nieuwe Sluis voorzien halite D.V. beton. Voor zover van een voegvulling met z.g. Es- thans hierover reeds een oordeel kan worden gegeven, moet wor den gezegd, dat de resultaten zeer bevredigend zijn. De kosten be droegen f 7,20 per m2. Te Biervliet werd het door oor logshandelingen vernielde g.en^lsge- bouw herbouwd. Het werk werd opgedragen aan de laagste inschrijver Th. van Waes te Biervliet, voor de som van f 20.795. Nog vóór het einde van het verslag jaar werd dit werk voor de laatste maal voltooid opgeleverd. VERDERE UITGAVEN. Aan de gemalen, van Cadzand en Biervliet vond het normale onderhoud plaats. De onderhoudskosten van het gemaal Cadzand bedroegen over 1956 f 1.795,39, die van het gemaal te Biervliet f 6.927,25. Aan bemalingskosten werd respec tievelijk uitgegeven een bedrag van f 3.123,90 en f 6.752,40. Voor de werken in eigen beheer aan de wegen werden aangekocht twee nieuwe vrachtwagens (kippers)' voor een totaal bedrag van f 33.870. De twee reeds aanwezige wagens verrichten nog steeds dienst. Voor delving van waterleidingen, o.m. de Linie, werd een laagdrukdie- selmotorpomp aangekocht. Al het ei gen materieel, inclusief de drie drag lines, hebben practisch onafgebroken dienst gedaan. De kosten van onderhoud, verlich ting en verwarming voor de weeg brug te Biervliet vorderde een be drag van f 1.158,20. Waar nodig werd de aanwezige be planting opnieuw ingeboet en ge snoeid. Op de Goudenpolderdijk wer den 130 jonge populieren ingeplant. Hiervoor werd uitgegeven een bedrag van f 504,75. Aan onderhoud gebouwen werd een totaal bedrag groot f 1.318,86 uitge geven. Aan schade-uitkeringen werden van het ministerie van financiën ontvan gen f 82.744,21. De lopende verpach tingen brachten f 18.390.28 op, de uit giften in erfpacht bedroegen f 2035,85. De totale opbrengst Aan jacht en visrecht bedroeg f 4603,05. Aan haven-, kaai- en liggelden kwam f 1435,13 binnen. Verder werd ont vangen aan recognities f 398,75, aan plantrecht f 37,96 en aan opstalrecht f 11,44. Zware schade bij botsing te Bergen op Zoom. Op het kruispunt Balsebaan-Kas- tanjelaan te Bergen op Zoom had een aanrijding plaats tussen een auto, be stuurd door J. S. uit Kraggeburg, en een vrachtauto, bestuurd door J. B., wonende te Heinkenszand en een au to, bestuurd door F. van V. uit Roo sendaal. De aanrijding ontstond, doordat S., die over de Balsebaan reed, op het kruispunt geen voorrang gaf aan B., die met zijn vrachtauto over het kruispunt reed vanaf de richting Kas tanjelaan. B. kon niet tijdig genoeg remmen en reed weer tegen de ach terzijde van de wagen van Van V., die voor hem uit reed. Het voertuig van Van V. werd zwaar beschadigd. Door de politie werd een onderzoek ingesteld en daarna tegen S. en B. proces-verbaal opgemaakt. Engels motorjacht bij Cadzand aan de grond gelopen Vrijdagmiddag tussen half drie en drie uur is het Engelse motorjacht „Deli" van de gebroeders Alder'slade uit Londen op net Cadzandse strand aan de grond gelopen. Vrijdagmiddag waren de twee broers uit Vlissingen vertrokken, met de bedoeling naar Blanckenberge te varen en vandaar over te steken naar Dover. Toen zij echter drie kilometer buitengaats wa ren, sprongen er enige klinknagels in de bodem van het schip los, waar door een lek ontstond. Het binnen stromende water heeft toen vermoe- delij de motor aangetast, die on klaar werd. De bestuurders van de boot konden daarop niets anders doen dan op de kust aansturen. Bij Cad zand liep de „Deli" aan de grond, waarna de opvarenden met een sloep het strand konden bereiken. Door vakantiegangers werden zij gastvrij in een zomerhuisje opgenomen, waar zij tot zondagochtend verbleven. Men vreest, dat van het jachtje, dat nog steeds in de branding ligt, wel heel weinig zal overblijven, wanneer het niet spoedig op het droge wordt ge bracht. De bodem was zondagmiddag reeds totaal vernield. Motorrijder viel te Bergen op Zoom Vrijdagavond had op de "Parallelweg te Bergen op Zoom een verkeersonge val plaats. D. S. te Vlissingen reed met zijn motorrijwiel over de Parallelweg in de richting van de Stalenbrug. Ch. H. uit Den Haag. wilde met zijn auto uit de Nicolaas Beetsstraat de Parel- lelweg oprijden. S. die dit zag, rem de zijn moior krachtig af, omdat hij vermoedde dat H. aan hem geen voor rang wilde verlenen. Hij slipte en kwam met zijn motor te vallen, ter wijl zijn echtgenote, die achter op de motor zat. met haar hoofd op de kei- rand van het rijwielpad kwam te val- len. Zij bekwam een snijwond aari het 'hoofd en bleef bewusteloos liggen. Na doktersbehandeling werd zij per politieauto naar het ziekenhuis over gebracht. Na verbonden te zijn mocht zij per trein huiswaarts keren. Door de politie werd een onderzoek inge steld. Tegen H.werd procesverbaal opgemaakt. Brandje aan boord van kustvaarder in Vlissingen Zondagmorgen rond kwart voor elf werd de brandweer te Vlissingen gealarmeerd voor een brandje^ aan boord van de -kustvaarder „Import", die onderweg van Rotterdam naar Antwerpen in de Buitenhaven was binnengelopen wegens machinesto ring. Er was brand ontstaan in de schoorsteen, waarbij een nogal ster ke rookontwikkeling ontstond. Na dat het vuur was uitgewoed kon men volstaan met het afbikken en doven van de brandende asbestbekleding uit de pijp. De schoorsteen, die o.m. als afvoerkanaal voor een hulpmotor diende, was enigszins vervuild. Contactman van N.S. neemt afscheid De heer J. D. Hagens, chef van het agentschap voor reizigers- en goede renvervoer van de Nederlandse Spoorwegen te Breda, zal op 1 sep tember a s. de dienst verlaten wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Het ambtsgebied van de heer Hagens omvat o.m. de pro- vincip Zeeland, waar hij hoofdzake lijk fungeert als contactman tussen de spoorwegen en de handel. Tot zijn opvolger is benoemd de heer J Huisman, momenteel werk zaam bij de Spoorwegen te Utrecht. De afscheidsreceptie van de heer Ha gens is bepaald op vrijdag 30 augus tus a s. van 16 tot 18 uur in „Huize Merula" te Breda. ALGEMENE VERGADERING IN GOES Gunstige resultaten in 1956 Het aantal ziekenhuisopnamen van de Vereniging voor Ziekenhulsver- pleging op Zuid- en Noord-Bcvcland bedroeg in 1956 in totaal 789. Aan verpleeggelden werd ruim f 111.000 uitbetaald en aan bijkomende kosten 67.000. Het financieel resultaat was gunstig,'want alle verzekeringen leverden een batig saldo op. Dank zij het voorzichtige beleid, dat steeds is gevoerd, staat de vereniging er thans financieel goed voor. Aldus bleek uit het jaarverslag van de heer A. de Lauge, secretaris-penningmeester van de Vereniging voor Ziekenverpleging op Zuid- en Noord-iieveland, uitgebracht in de zaterdagmiddag in het „Schuttershof" te Goes gehou den algemene vergadering. In deze vergadering, die onder voorzitterschap stond van mr. dr. A. J. J. M. Mes, werd het voorstel van het bestuur aangenomen om de uitke ringen per I januari 1957 als voigt te verhogen: het aantal te vergoeden ligdagen wordt voor de A- en de B- verzekering (behalve voor psychose, neurologie en reuma) van 1Ö0 op 150 gebracht. Het bedrag voor bijkomen de kosten komt in de A-verzekering van 70.op 100.en in de B-ver zekering van 115.op 150.De uitkering in de C-verzekering wordt van 110.op 125.gebracht enz. en die in de poliklinische verzekering van 100.op 150.Voor geen van deze verhogingen is premiever hoging nodig. Ten aanzien van de Aanvullende-verzekering zal later nog een besluit worden genomen, nadat daarover besprekingen zijn gevoerd. Wel werd besloten aan de A- en Aan vullend-verzekerden, die tevens bij een ziekenfonds verzekerd zijn, het gedeelte van de vervoerskosten naar en uit ziekenhuizen buiten Zeeland, dat niet door het ziekenfonds wordt vergoed, uit te keren. Jaarverslag In het jaarverslag van de secre taris-penningmeester, de heer De Lange, werd herinnerd aan de ver hoging van de ziekenhuistarieven Moeder van zeven kinderen in Zuidzande verongelukt Zondagmorgen rond half twaalf is de 87-jarige mevrouw J. de Poorter- Oudenbroek, moeder van zeven kin deren, uit Sasput (gemeente Schoon- dijke) te Zuidzande dodelijk veron gelukt. Zij was per rijwiel en kwam door tot nu toe onbekende oorzaak plotseling te vallen, juist voor een personenauto, bestuurd door P. J. de R. uit Retranehement, die een aan rijding onmogelijk meer kon voorko men. Het slachtoffer werd enkele meters meegesleurd en was vrijwel op slag dood. Een achter op de fiets zittend negenjarig dochtertje moest met een beenbreuk in het St. Antho- niusziekenhuis te Oostburg worden opgenomen. Brandende motor in het water gereden In de Goese vest nabij de Ganze- poortbrug kon men zondag een mo torrijwiel zien liggen, als stille getui ge van een drama dat zich daar za terdagavond laat had afgespeeld. Toen de motorrijder M. uit Ka- pelle zijn motor wilde starten vloog deze plotseling in brand. Hij trachtte het vuur te blussen, maar dat bleek niet mogelijk. Ten einde raad reed M. zijn tweewielig voertuig tenslotte in de vest. Werkkamp gesloten Het oecumenisch werkkamp dat vanaf 19 juli te Kapelle is gehouden is officieel gesloten. Vrijdagavond werd in een der veilingloodsen een bijeenkomst belegd waarop afscheid werd genomen van de gemeentenaren met wie de deelnemers gedurende deze vier weken vriendschapsbanden hebben gesmeed. Verscheidene deel nemers zijn zaterdag reeds huiswaarts gekeerd. Examen De heer M. de Jonge, leraar aan de Technische school te Terneuzen, behaalde te 's-Gravenhage het pae- dagogisch getuigschrift. De jongste deelnemers aan de op tocht, die gedurende de visserijfees ten door de straten van Breskens trok, waren de leden van de Kinder drumband uit Breda. Hun pittige marsen ontlokten de toeschouwers langs de route applaus na applaus. Foto P.Z.C.) in 1956 en per 1 januari 1957, waardoor het voor de leden nodig was om hun verzekeringen aan de ze hogere tarieven aan te passen. Het ledental van de A-verzekerden bedroeg op 31 december van het vorig jaar 15.286, van de B-verze kering 1.911, van de Aanvullende- verzekering 19.628, zo bleek voorts uit het verslag. Een C-verzekering was door 7455 personen gesloten, een poliklinische verzekering door 881 personen en een individuele sa natoriumverzekering door 11.374 personen. Nadat de heer De Lange had aan gedrongen op het blijven voeren van propaganda voor deze sociale vereni ging, deelde dr. Mes mede, dat het be stuur zal overwegen of het mogelijk is de verhogingen van de ziekenhuis- tarieven, die per 1 augustus j.l. zijn ingevoerd, op te vangen uit de be staande verzekeringen. De aftredende bestuursleden, dr. Mes. en de heren J. H. Roose en J. J. Pieper, werden herkozen. De heer M. Reijnhoudt te Kloetinge werd in het bestuur gekozen. Tot lid van de con trole-commissie werd benoemd de heer J. J. van Gorsel te Rilland-Bath. Naar aanleiding van een vraag van de onderafdeling Rilland-Bath zegde de voorzitter toe, dat het bestuur de mo gelijkheid van een verzekering voor opnamen in verpleeghuizen zal onder zoeken. Tenslotte deed de heer J. Wegge- mans, directeur van de Ned. Sanato rium-verzekering te Den Haag. enkele mededelingen over een waarnemers verzekering, die binnenkort gesloten zal kunnen worden in aansluiting op de individuele Sanatorium-verzeke ring. Het is namelijk gebleken, dat een medisch noodzakelijke opname van 'n t.b.c.-patiënt in een sanatorium in en kele gevallen niet doorgaat, omdat de patiënt in het bedrijf of (de huisvrouw bijvoorbeeld) in het gezin niet kan worden gemist. Ook komt het voor, dat een sanatorium-kuur wordt afge broken om deze reden. Daarom zal de gelegenheid worden opengesteld om tegen een lage premie een waarne mersverzekering te sluiten, zodat in het bedrjjf een waarnemer en in het gezin huishoudelijke hulp kan worden aangesteld. Belangrijk was ook de mededeling van de heer Weggemans, dat zonder extra-premie met ingang van 1 janua ri 1957 (behoudens goedkeuring van de vergadering van gecommitteerden door de Necl. Sanatorium Verzekering voor opnamen wegens kinderverlam ming voorlopig gedurende een jaar dezelfde uitkering zal worden gedaan als waarvoor men by de Individuele Sanatorium Verzekering voor t.b.c.- verpleging is verzekerd. Over de vraag of dit ook mogelijk zal worden voor de collectief verze kerden, zal nader overleg worden ge pleegd. Jan Zwarl-hertlenking In het kader van de Jan Zwart-her- denking" 1937-1957 werd zaterdag avond in de Nederlands hervormde kerk te Kapelle door de orgelist Dirk Jansz. Zwart een orgelconcert gege ven. De belangstelling hiervoor was groot, naar schattin?- woonden onge veer driehonderd bezoekers het con cert bij. Vooraf gaf de voorzitter van het werkcomité, ds. A. J. Kret, Ned. herv. predikant te Krimpen aan de Lek een toelichting, waarbij hjj in herinnering bracht de grote liefde, die de organist Jan Zwart bezielde voor de orgelmuziek. Hel concert werd geopend met „Musvck over de Voysen der Psal men Davids" van Jan Zwart bestaan de uit: a. Canonisch Voorspel Psalm 84: b. Toccata over Psalm 146; c. An dante religioso Psalm 25. waarna de concertgever vervolgde met een toc cata en fuga in d klein van J. S. Bach en Sombere muziek over Psalm 103 vers 8. Verder werden ten gehore gebracht drie orgelliederen te weten a. „Vrees niet. "o mijn „ziele", b. Neem Heer mijn beide handen" en c. „Scheepje onder Jezus' Hoede" als mede een orgelkoraal over „Morgen glans der Eeuwigheid". Het concert werd besloten met een fantasie over het Lutherlled „Een vaste burcht is onze God", waarvan het koraal door allen staande werd meegezongen. VANDAAG. Middelburg Electro: „Het leven van Vincent van Gogh", 7 en 9.15 uur. 14 Jaar. Schouwburg: „Opoffering", 8 uur. 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren", 923 uur. Provinciale Bi bliotheek: Tentoonstelling „Zeeuw se geschiedenis door tijdgenoten verhaald", 10—12.30, en 13.30—18 uur Van Benthem en Jutting: Hokusai. Kunstmuseum: Expositie Zeeuwse Kunstenaarskring, 1417 en 2022 uur. Vlissingen Alhambra: „Parachutisten vallen aan", 7 en 9 uur, 14 jaar. „De slavin van het oerwoud", 8 uur. 14 Jaar Bejaardenhuls: Tentoonstelling „Michlei de Ruyter", 10—17.30 uur. Goes Grand: „The Eddy Duchln Sto ry". 8 uur, 14 jaar. Grote kerk: „De boer ln de Ned. schilderkunst", ten toonstelling, 15.50—19 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2