Nederlandse elftalclub trainde ZWEMREC0RDS ALLEEN OP VIJFTIG-METER-BANEN ANDERSON EN BRANDENBURG IN FINALE DAMT0ERN00I NEDERLANDS VERVOERSWEZEN NIET GERUST OP EUROMARKT VERTEGENWOORDIGER VAN DE VELDEUW W\WW medewerkers (sters) 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1957 In verband met de op 11 sep- tember a.s. te spelen interland 1 Luxemburg—Nederland te Rot- terdam zijn de leden van de Nederlandse elftalclub voor de eerste centrale training voor het eerst bijeengekomen in het M stadion ryDe Vliert" in Den 1 Bosch. De spelers toerden hier meteen door bondscoach Schwartz duchtig aan de tand gevoeld. De foto toont de Oran- 1 jekandidaten in actie: v.l.n.r.: Roel Wiersmti, Kees Kuys Nout van Melis, Jan Klaassen, E Jan Not er mans, j. Walhout, E Bart Carlier, Piet van der Kuil, E slechts gedeeltelijk zichtbaar achter Frans de Munck, Faas I Wilkes en bondstrainer Schwartz. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH Maria Meesters niet de jongste in Kanaalrace Maria Meesters, de 18-jarige lange afstandzwemster uit Bergen op Zoom, zal dinsdagmorgen vroeg bij dé zes de internationale kanaalrace, niet starten als jongste deelneemster. De jongste zwemmer van dit jaar is James Granger, een zwemmer van amper 17 jaar uit Kent. De oudste is de befaamde Schot William Bar- nie, die in 1951 in weerwil van zitn 55 jaren het Kanaal in beide richting overzwom. Er bestaat weer bnzonder grote be langstelling voor deze wedstrijd. Niet minder dan 28 deelnemers uit 16 lan den hebben zich aangemeld, het zijn 21 mannen en 7 dames. In de vroege morgen van dinsdag 20 augustus zul len zij b(j Kaap Gris Nez (Fr.) de tocht aanvaarden. Het is ook dit jaar een gezelschap met beroemde namen. Zo zal de 35- jarige Portugees Joaauim Baptista Pereira, de winnaar van de Kanaal- ra.ee in 1954, de tocht ondernemen. De Brit Jack Mclelland zal voor de vierde maal een poging doen. Deze beroepsworstelaar uit Belfast, was de laatste zwemmer die in 1956, toen allen de strijd moesten staken, zich door de volgboot op liet nemen. Denemarken zal worden vertegen woordigd door Greta Anderson, Olympisch kampioene op de 100 m vrjje slag, die thans in Long Beach Californië) woont. Wijzigingen in het voetbalprogramma Het vaak met .veel moeite samen gestelde oefenprogramma der voet balclubs is door de vaststelling van de le en 2e voorronde van de wed strijden om de KNVB-beker op resp. 18 en 25 augustus in enkele gevallen danig in de war geschopt. Midelburg. dat aanvankelijk tegen Alliance zou spelen, gaat nu zondag naar Hontenisse om tegen de club van die naam te gaan .bekeren". Zeelandia speelt aan de Nadorst te Middelburg tegen R C.S., terwijl Goes als gastheer van Zeeland Sport zal optreden. Deze laatste wedstrijd kan eerst om half zes beginnen. In Axel komen twee oude rivalen tegen elkaar voor de beker t.w. Axel en Terneuzen. terwij l Zierikzee ee n uitwedstrijd moet spelen tegen Kaaische Boys om te trachten de volgende ronde te ha len. Lagere elftallentoernooi in Middelburg Het door de voetbalvereniging „Mid delburg" georganiseerde lagere elf tallen-toernooi wordt op 25 augustus a.s. op het gemeentelijk sportterrein te Middelburg gehouden Er zal worden gespeeld op drie velden. Het hoofdveld (Nadorst) is gereserveerd voor de tweede elftallen, het z.g. Swiftveld voor de derde elftallen, ter wijl de vierde elftallen de strijd uit vechten op het nieuwe terrein aan de Sportlaan. Voor alle elftallen geldt hetzelfde schema, dat luidt als volgt: 9.30: MiddelburgVlissingen; 10.45: Middelburg—M.O.C.; 12.00: Vlissin genT.S.C.: 14.00: VlissingenMO. C.; 15.15: T.S.C.—M.O.C.; 16.30: T.S. C.—Middelburg. De wedstrijden duren 2 x 25 minu ten met een rustpauze van 10 minu ten. Na afloop van de laatste wed strijd worden op het Nadorst-terrein de prijzen uitgereikt. Luxemburg-Nederland onder Engelse leiding Een Engelse scheidsrechter en twee Engelse grensrechters zullen de voet balwedstrijd LuxemburgNederland, die geldt voor de voorronden van het I toernooi om het wereldkampioen schap 1958, leiden. Zoals reeds eerder is gemeld wordt de wedstrijd on verzoek van de Lu xemburgse bond woensda0- 11 sep tember te Rotterdam gespeeld. Nederland-België toch op zondag 17 nov. Het bestuur van de KNVB heeft donderdagavond besloten geen ver zoek te zullen richten aan de Belgi sche voetbalbond om het interland duel Nederland-België met een dag te vervroegen. De wedstrijd zal dus op de oorspronkelijke geprojecteerde da tum, zondag 17 november a.s., wor den gespeeld. Na besprekingen met verschillen de instanties, o.a. de directie van het stadion-Feijenoord en de verkeerspo litie te Rotterdam, is het bondsbe- stuur tot de conclusie gekomen, dat het houden van een interlandwed strijd op een zaterdag op teveel be zwaren stuit. Het is zeer erkentelijk voor de eventuele medewerking, die de koninklijke Belgische voetbalbond in principe reeds had toegezegd. Het bestuur van de KNVB had de mogelijkheden van het vervroegen van de datum bestudeerd, omdat het, indien mogelqk, de zondag wilde be stemmen voor competitiewedstrijden. Wel uitgenodigd In het artikeltje over het revan- chetoernooi voor amateurkampioenen in Vlissingen, dat donderdag in ons blad werd gepubliceerd, is een sto rende fout geslopen. Zoals bekend zullen in de pauzes tussen de wed strijden de pupillen van Vlissingen in het veld komen. Geschreven was: als tegenstanders voor de rood-witte pupillen zijn niet genodigd, die van de beide andere Vlissingse voetbal clubs, Walcheren en Zeeland Sport. Deze zin moet echter luiden: Als te genstanders voof de rood-witte pu pillen zijn uitgenodigd, enz. In een bijeenkomst te Zagreb heeft het bestuur van de FINA zich bezig gehouden met de kwestie van de we reldrecords. Verleden jaar was beslo ten dat records niet meer op 25 me- terbanen konden worden gemaakt maar de vraae of records, wanneer ze od banen van meer dan 50 meter of 55 yards werden gevestigd, wel of ficieel erkend zouden worden, was open gebleven. Het bestuur heeft thans besloten dat wereldrecords slechts erkend zul len worden als ze op 50 meter of 55 Schotland-Nederland (voor 23 jaar) in Glasgow? De voetbalwedstrijd Schotland Nederland (onder 23 jaar) zal waar- schrinliik woensdag 23 oktober te Glasgow v-orden gespeeld. De KNVB had aan dë Schotse bond als datum 16 oktober voorgesteld, de Schotten hebben evenwel geantwoord dat hun die datum niet schikt, wel zouden zij dinsdag 22 of woensdag 23 oktober kunnen spelen. Hoewel de KNVB nog geen beslissing heeft genomen, is het vrijwel zeker dat als datum 23 okto ber zal worden aangehouden. Zeker is verder dat de ontmoeting te Glas gow wordt gehouden. De returnmatch tussen deze jeugd- teams wordt in het voorjaar van 1958 in Nederland gespeeld. De uitslagen van de in de 7e ronde ge speelde aamwedstrijden, die te Goes werden gehouden om de zilveren wis selbeker luiden als volgt. J. J. EngelvaartJ. Sinke 02; L. J. Verkerke—Fr. Brandenburg 02; L. Anderson wint reglementair van C. van Biemen 20. Na het spelen van de 7e ronde wer den de heren J. J. Engelvaart en L. J. Verkerke uitgeschakeld, terwijl C. van Biemen, wegens het niet spelen van de partijen tegen Brandenburg en Anderson, van verdere deelname werd uitgesloten. In de finale hebben zich dus ge plaatst de heren L. Anderson te Goes Rusland versloeg Finland Voor de voorronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal (Europese zone, groep 6) is donderdag te Helsinki de wedstrijd FinlandRusland gespeeld. De Rus sen wonnen met 100, na een 70 voorsprong bij de rust. De stand in deze groep is nu: 1. Rusland 3 3 0 0 6 15— 1 Polen 2 10 12 3—4 Finland 3 0 0 3 0 215 (bekerhouder 1956), Fr. Branden burg te Zierikzee en J. Sinke te Goes. Deze finale welke uit een dubbele ronde zal bestaan wordt gespeeld in begin van september, met een tempo zoals in de normale persoonlijke kam pioenschappen van Zeeland wordt gespeeld, dus 50 zetten in de eerste 2 uur, daarna 15 zetten per half uur. Eerste kiasser Vlissingen speelt tegen Goes In het kader van het 25-jarig jubi leum van Robur speelt de voetbalver eniging „Goes" zondagmiddag a.s. op het gemeentelijk sportterrein een wedstrijd tegen het eerste elftal van de v.c. Vlissingen. De Goesenaren, die enkele prominente spelers hebben verloren, komen met een proefelftal in het veld. De opstelling luidt als volgt: doel: J. Zwartepoorte; achter: J. Luiik en W. Hopmans: midden: G. Nagelkerke, V. Hopmans en A. Wijs: voor: T. Wijnands. J. Oostdijk, C. Kriekaart, A. de Dreu en J. Foudrai- ne. Een gewijzigd Goes speelt vervol gens een bekerwedstrijd tegen Zee land Sport. yards banen zijn gemaakt. Hieruit vloeit voort dat alle records die op langere banen zijn gevestigd, van de recordlijst zullen worden ge schrapt. Hieronder vallen o.m. de 9 min. 30.7 sec van de Amerikaan Ford Konno voor de 800 meter vrije slag, de 1 min, 10.1 sec van de Amerikaan se Nancy Ramey voor de 100 meter vlinderslag, (hierdoor komt het we reldrecord weer op naam van Aty Voorbij "iet een tijd van 1.10.5) de 10 min. 27.2 van Mary Kok voor de 800 meter en de 10 min. 30.5 sec. van dezelfde zwemster voor de 880 yards vrije slag en de 20 min. 25 sec. van Judith de Nijs voor de 1650 yards vrije slag. Al deze records werden gemaakt op banen van meer dan 50 meter. Bruinvis blijft in de tweede klas spelen De Bruinvis-heren, die het laatst eindigden in hun afdeling van de landelijke waterpolocompetitïe 2e klas, zouden te Tilburg een wedstrijd moeten spelen tegen Eszet uit Swal- men, die er over zou beslissen welke van de twee teams naar de derde klas degradeert. Eszet heeft van deze wedstrijd afgezien en degradeert nu, zodat „Bruinvis" in de tweede klas blijft. Hein Cujé werd derde op de vijfduizend meter in Gent De E.M.M.-atleet Hein Cujé uit Middelburg is op internationale atle tiekwedstrijden te Gent derde gewor den op de 5000 meter. Hij liep de af stand in 14 minuten, 59 sec. Winnaar werd de Australiër Laurens met 14 minuten 36 seconden, gevolgd door de Belg Allonsius uit Westdorpe, die er 14 minuten en 41 seconden over deed. De vierde en vijfde plaats werd bezet door respectievelijk de Duitser Schroder en de Belg Van den Driest. Verdrag legt helaas beginselen niet vast Vertegenwoordigers Aan de spohr- wegen, van het internationale weg vervoer, van de binnenscheepvaart, van de werknemers in het vervoer en van de verladers hebben een gemeen- schannelijk standpunt geformuleerd ten aanzien van het verdrag tot op richting van de Europese Economi sch Gemeenschap, in zoverre dit re gels betreffende het vervoer bevat. Men ziet het als een ernstige en zorirwekkende leemte, dat n:t verd- drag de beginselen, waarop het ge- meenschannelijk vervoerbeleid moet worden ongebouwd, niet vastlegt, te meer omdat op dit gebied grote te genstellingen tussen de verdragslan- den bestaan. Ziin in Nederland immers in eerste aanleg de vrachtprijzen en vervoers- voorwaarden een zaak van de ver voersondernemingen, elders maakt de overheid er gebruik van om bepaalde groepen van oersonen en bedrijven te subsidiëren. Ook moet de verplichting dat de maatregelen op het gebied van vrachtprijzen en vervoersvoorwaarden met de economische toestand van de vervoerondernemers rekening moet houden, onvoldoende worden geacht en ware een formulering, dat zij de zelfstandige rentabiliteit van de ver- voerondernemin«»-en moeten bevorde ren en haar tenminste niet mogen aantasten, verkieselijker geweest. Indien het verdrag zo zou kunnen worden uitgevoerd, dat publikatie van vrachtprijzen en tariefvoor- waarden zou kunnen worden geëist, is zulks, naar de mening van het Nederlandse vervoerwezen, voor de commerciële bedrijfsvrijheid der vervoerondernemingen uitermate gevaarlijk te achten. Node wordt voor het nationale ver voer binnen de landen van de ge meenschap de bepaling gemist, dat de veiwoerders uit de andere leden- staten niet op gunstiger voet wor- Zuidafrikaanse partij wil stemrecht voor kleurlingen De „eenheidspartij", een Zuidafri kaanse oppositiepartij, heeft ver klaard voorstander te zijn van het teruggeven van de volledige kies rechten aan de kleurlingen die deze rechten ten dele ontnomen zijn. Sir Devilliers Graaf, voorzitter van de eenheidspartij, legde deze verkla ring af nadat het bestuur van de par tij daarover een privé-beraadslaging had gehouden. Voorts schreef de eenheidspartij in haar programma dat de huidige se naat dient te worden afgeschaft, om vervangen te worden door een gro tere groep, bestaande uit vertegen woordigers die door de kiezers geko zen zijn. Ook door de kleurlingen, al mogen zij blank zijn. Tegelijkertijd echter verklaarde de eenheidspartij dat zij een wetgeving voorstaat die Europeanen in staat zal stellen de leidende posities, welke zij thans bezetten, te behouden. den toegelaten dan de nationale vervoerders. Niet voorbijziende aan sommige lichtpunten van het verdrag voor de internationale dienstverlening door het Nederladse vervoerswezen, meent men, dat het verdrag geen stellige garantie biedt voor een gezonde func tionering van de gemeenschapneiyke vervoersmarkt en reden geeft tot ernstige bezorgdheid aangaande do toekomstige gemeenschappelijke ver- voerspolitick. flllllllllllllllllllllllliilllllllllllll In 'n dramatische en bijzonder felle finale op de baan van Ro- court bij Luik is de Belg Pol Depaepe wereldkampioen 1957 bij de stayers geworden. Twee de werd de Zwitser Bucher en derde op drie ronden, de we reldkampioen van vorig jaar, de Australiër Graham French. Deze foto laat zien hoe Depae- pe als winnaar van de finale E achter zijn gangmaker ot finish stoof. Zorin: Westen wil niet ontwapenen Zorin, de Russische gedelegeerde naar de ontwapeningsconferentie in Londen, heeft vrydag op vragen van een correspondent van het Chinese blad „Volksdagblad" gezegd, dat de grootste hinderpaal op de weg naar overeenstemming gevormd wordt door de onwil van de westelijke mo gendheden werkelijke stappen te doen naar een ontwapening. Bovenal wilde het westen geen af stand doen van kernwapens omdat deze naar zijn mening door hun af schrikwekkendheid het gevaar van een nieuwe oorlog verminderen. De Russische afgevaardigde echter zegt, dat deze wapens een middel zijn tot vernietiging op grote schaal en door de volken als aanvalswapens zijn ver- oovdeeld. In gewoonlijk betrouwbare kringen is gezegd, dat de Amerikaanse afge vaardigde Harold Stassen waarschijn lijk dezer dagen informele besprekin gen met Zorin zal voeren. Superconstellation uit Brazilië neergestort Ter hoogte van Puerto Plaza aan de kust van de Dominicaanse repu bliek is vrijdag een Super Constella tion van de Braziliaanse „Varig-Air- lines" in zee gestort. Het toestel had geen passagiers aan boord. Tien bc- manninsgledcn zjjn gered; één man wordt nog vermist. Indonesisch V.N.-korps op Nederlands schip De 600 man Indonesische troepen, die deel hebben uitgemaakt van de politiemacht van de Verenigde Naties m Egypte, zullen met het 8251 brt. metende m.s. „Talisse" van de Stoom vaart My Nederland naar hun land terugkeren. De „Talisse", een vrachtschip, wordt nu voor dit troepenvervoer geschikt gemaakt en op 12 september zullen de Indonesische troepen te Port Said aan. boord gaan. In Mannheim werd agent bij bankoverval gedood In een voorstad van Mannheim heeft vrijdag een bankoverval plaats gevonden, waarbij een agent werd gedood en één zwaar gewond. Deze agenten hadden de achtervolging in gezet naar de rovers, die verdwenen met 50.000 mark. Twee uur later wer den twee verdachten gearresteerd. De laatste tijd hebben meer dan tien overvallen op banken en post kantoren in heel West-Duitsland plaatsgevonden. Vorige maand wer den twee bankemployé's gedood bij zo'n overval in Gross Gerau, 40 kilo meter van Mannheim. Ouders verdwenen en lieten 5 kinderen achter Het Belgische echtpaar De Coninek heeft zijn kinderen in de steek gela ten en is verdwenen. De vijf kinde ren trof men, goed verzorgd, sla pend in het verlaten huis aan, nadat de pleegvader van een der verdwenen ouders een briefje had ontvangen waarin hem werd verzocht de kinde ren goed te verzorgen. De ouders ze£ffcn, dat de hoop op een betere toekomst hen tot hun daad heeft aangezet. De verdwijning, die in België nog al wat beroering heeft gewekt, deed zich een week geleden voor in het dorp Meldert. een twintig km ten westen van Brussel gelegen. De De Conincks, die als goede ou ders bekendstonden, hadden de laat ste tijd met financiële moeilijkheden te kampen. De man was vertegen woordiger van een fabriek van was machines. Bekende fabriek van bakkerijgrondstoffen vraagt een prima voor een gedeelte van de provincie Zeeland. Geboden wordt: zelfstandige werkkring met vast salaris, provisie, reis- en onkostenvergoeding. T.z.t. opname in het pensioenfonds. Gevraagd wordt: goede algemene ontwikkeling? groot enthousiasme en doorzettingsvermogen. Rijbewijs. Niet ouder dan 30 jaar. Standplaats: Goes of Middelburg. Eigenhandig geschreven brieven met pasfoto en uitvoerige inlichtingen omtrent opleiding, erva ring, levensloop enz. worden ingewacht onder no. 807, bureau P.Z.C., Middelburg. Flinke verkoopster of leerling verkoopster gevraagd. Lange Delft 72-74 MIDDELBURG Te koop wegens aanschaf auto, z.g.am. PUCH S.G., 250 c.c., slechts 10.000 km gelopen. Br. lett. Z 32, bur. P.Z.C., Vlissingen. Wnd. notaris W. VROOME te Goes (kantoor oud-nota- ris H. Jonkers) i.v. namens de Glasindustrie Gebr. WATTEZ N.V. bij inschrijving te verkopen: werkplaatsen, magazijnen, kantoren en open terrein met opslagloodsen aan de Wijngaardstraat en de Agnesgang te Goes, samen groot 20,35 are; in twee percelen of combinatie. Zeer gunstig gelegen in centrum van Goes en voor diverse doeleinden geschikt. Binnenkort geheel ontruimd te aanvaarden. Biedingen worden schriftelijk ingewacht uiterlijk op 7 september 1957 ten kantore van de waarn. notaris, Nieuwstraat 4 te Goes, alwaar nadere inlichtingen te verkrijgen zijn en tekeningen ter inzage liggen. Bezichtiging iedere werkdag. HUIS te KAPELLE. Notaris J. C. KRAM te Ka- pelle is voornemens op woensdag 4 sept. 1957, voorm. 11 uur, in het hotel „De Zwaan", t.v.v. mevr. wed. J. SCHOT publiek te verkopen het HUIS niet ERF en TUIN, a. d. Wilhelmina- straat 13, groot 3 a, 90 c.a. Beh. toest. van b. en w. ont ruimd te aanvaarden bij de betaling. Te bezichtigen: woensdag 21 aug. a.s. van 57 uur. Besch. jongeman, b.b.h.h. zoekt RUIME KAMER(S), ongest. of ongem. geen be zwaar, in prettig milieu in centrum van Middelburg. Brieven no. 808, bureau P.Z.C., Middelburg. De „Erkende" Stichting voor Blindengeleidehon- voor het plaatsen en ledigen van collectebussen in winkels, wachtkamers enz. Prettig en „goed" werk met bijverdienste zonder belastingaftrek. Uitstekende vrijetijdsbesteding met eigen tljd- indeling. Alleen bij mooi weer gaat U er op uit. HELPT HELPEN en stelt U schriftelijk in ver binding met de Inspecteur der Stichting, Kon. Julianalaan 11 te Voorschoten. Te koop of te huur gevr. op Walcheren LANDHUIS of HERENHUIS met TUIN, bevattende in.stens 6 kamers. Brieven noder no. A 233, bureau P.Z.C., Goes. EEN ADVERTENTIE IN DE P. Z. C. Is zijn geld DUBBEL EN DWARS WAARD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6