Vlissings timmerman brak twee maal in bij werkgever Prinses Beatrix zeilt in Zeeland T&hcVi BOUILLON in 35 cf per dubbel tablet Zeeuwse Almanak FEEST IN VROUWENPOLDER OM ZILVEREN V.V.V. JAARMARKT TE BRESKENS HAD GEEN LAST VAN DE REGEN N.V.v.h. GEBR. POLAK VLISSINGEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1957 RECHTBANK MIDDELBURG Motorrijder werd bij Vlakebrug door vrachtauto berm ingedrukt De officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Middelburg heeft vrijdagmorgen een gevangenisstraf van één jaar, waarvan acht maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar geëist tegen de Vlisslngse 26-jarige timmerman C. de J. De J. heeft tweemaal ingebroken in het kantoor van 7.ijn werkgever, de Zuid-Nederlandse Bouw- en Hau- delscombinatie te Vlissingen. De eerste keer, op 26 maart van dit jaar, bedroeg zijn buit f450. De tweede keer, op 3 juli, moest hij zich met f 43 tevreden stellen. Mr. G. J. B. van der Dussen verbond aan de eis de bijzondere voorwaarde, dat De J. zich onder toezicht zal stellen van de afdeling reclassering van het Leger des Heils. De rechtbank, die gepresideerd werd door mr. P. van Empel, zal op 28 augustus uitspraak doen. De J. maakte bij zijn inbraken geen gebruik van spectaculaire me thodes. Hij klom over het hek van het fabrieksterrein en bereikte via een raam en een deur, die hij met een schroevedraaier forceerde, het kantoor waar hij het geld uit een kistje wegnam. Reeds spoedig na de tweede in braak volgde De J.'s arrestatie. De politie koesterde verdenking tegen de timmerman, die al zes veroordelingen achter de rug heeft. Bij het onder zoek werd gebruik gemaakt van een speurhond, die onmiddellijk in r'e richting van De J.'s woning liep. Aanvankelijk ontkende de timmer man, maar hij viel Bpoedig door de mand en gaf alles toe. Met het gestolen geld betaalde De J. zijn schulden, die hij in di verse cafë's had gemaakt. In zijn requisitoir noemde de offi cier in dit verband ook de zware afbetalingslasten, die De J. op zich had genomen. Voordat de officier zijn els formu leerde, schetste hij de verdachte als een enthousiast en vakbekwaam tim merman en een goed huisvader. De raadsman, mr. H. Bruin uit Middelburg, die zich kon verenigen met de eis van de officier, sprak in dezelfde trant over De J. Hij staat bekend als een ijverig timmerman, aldus de raadsman; zijn bestolen werkgever heeft nog zoveel met hem op, dat hij nog iets voor hem doen wil. Grove schuld De landbouwer-caféhouder S. v. d. B. uit Zonnemaire had op 19 maart in zijn woonplaats, toen hij daar met een vee-auto van het ene erf naar het andere reed en daarbij gebruik maakte van de provinciale weg, bij het naar links afslaan geen door- - vrijgelaten voor uit Bruinisse. Voor deze 21-jarige leerling-water- bouwkundige betekende de onver wachte manoeuvre van v. d. B. twee weken ongevallenwet, een kapotte motor en verder vele (letterlijke) kleerscheuren. Van de totale schade kreeg K. zelf een bedrag van f 216,16 te dragen, (kapotte kleding en her stel motor) tot welk bedrag de Brui- nissenaar, die als getuige werd ge hoord, een civiele vordèring instelde. K. verklaarde, dat v. d. B. de rich tingaanwijzer te laat uitstak. Vlak voor zijn neus reed de vee-auto plot seling naar links, met het gevolg dat K. met zijn motor het spatbord van de vrachtwagen ramde. Het komt erop neer, zo zei de officier van justitie, in deze zaak, mr. J. L. Andreae, dat v. d. B. de motorrijder niet heeft gezien. Toch had de verdachte K. moeten en kunnen zien. Het was een kwestie van onacht zaamheid. Het ongeval is, zo vervolgde de officier zijn requi sitoir, te wijten aan de grove schuld van v. d. B. Hij vorderde, dat v. d. B. zal wor den veroordeeld tot een boete van f75 subs. 15 dagen hechtenis. Waar niet gebleken is, dat v. d. B. al eer der roekeloos heeft gereden en ook niet dé indruk wekt een roekeloos rijder te zijn, bestond er voor de of ficier geen aanleiding een voorwaar delijke of onvoorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid te eisen. De civiele vordering achtte mr. An dreae voor toewijzing vatbaar. De derde en laatste zaak, die de rechtbank vrijdagmorgen behandelde was die tegen de groentenhandelaar A. V. uit Terneuzen, die op 25 april van dit jaar op de rijksweg in de gemeente Kapclle bij het Inhalen en passerea een motorrijder, die uit te genovergestelde richting naderde, noodzaakte de berin in-te rijden. V. werd ten laste gelegd, dat hij hoogst roekeloos, onvoorzichtig en onachtzaam had gereden. Met zijn vrachtauto haalde V. op het stijgen de weggedeelte naar de Vlakebrug hij kwam uit de richting Goes een andere vrachtwagen in. Op dat moment namen beide auto's de ge hele weg in beslag. De motorrijder G. W. van B., een wachtmeester van de rijkspolitie uit Holten zijn echtgenote reed mee als duo-passa- giere stond voor de keus: een bot sing. of de berm in. Hij koos het laatste. Met een zwa re hersenschudding en kwetsuren aan de linkerknie werd hij in een ziekenhuis te Vlissingen opgenomen. Gedurende zes weken is hij hier be handeld. De ziekenhuiskosten, f 800, brachten het totaal der kosten op f 870, een bedrag, te groot, om voor de rechtbank via een civiele vorde ring terug te vorderen. Verkeken Als getuige kon de wachtmeester niet veel verklaren. Zijn herinne ringsvermogen breekt af even na het moment, dat hij de Vlakebrug pas seerde. Over de toedracht van het ongeluk kan hij zich niets herinne ren. Zijn echtgenote, mevrouw M. G. v. B.-K., die bij het ongeluk met de schrik vrij kwam, verklaarde, dat de beide vrachtwagens geen decimeter ruimte voor dc motor overlieten. V. gaf zijn schuld toe. „Ik moet me verkeken hebben. Ik dacht dat de motor stilstond." Het ongeval is te wijten aan gro ve onvoorzichtigheid van de verdach te V., aldus do officier in zijn requi sitoir hij reed zelfs helemaal op de linkersliprand. De officier kwam tot een eis van f 100 subs. 20 dagen hechtenis. Ook in beide laatste zaken zal de rechtbank 28 augustus uit- spraak doen. Ook koningin Juliana was gisteren aan boord van de Groene Draeck Prinses Beatrix zeilt op het ogenblik in Zeeland. Gisteren ver scheen de sierlijke lemsteraak „De Groene Draeck", die de kroon prinses kortgeleden van het comité Varend Nederland ten geschenke heeft gekregen, op de Zeeuwse wateren. Behoudens enige regenval waren de omstandigheden voor een zeiltocht voortreffelijk. Aan boord genoot men dan ook. Koningin Juliana maakte een deel van de tocht mee. Gisteravond is zij in de vluchthaven te Zijpe van boord gegaan. De prinsessen ook prinses Irene maakt de tocht mee en hun vriendinnen hebben de nacht voor anker op een der Zeeuwse stromen doorgebracht. Vanmiddag wordt de zeiltocht beëindigd. Nederlandse huisvrouwen oogsten nieuwe lof De Nederlandse huisvrouw heeft al heel wat complimentjes verdiend voor haar kookkunst. Jaja, ere wie ere toekomt, onze vrouwen koken bijzonder goed (applaus van de mannen! Red.) Nu oogst zij nieuwe lof! Want sinds kort komt er nóg krachtiger soep uit de keuken, en nóg fijnere saus, groente, ragoüt, puree, hachee enz. 't Geheim? Een pas ontdekte „smaakverfijner": Knorr bouillon uit Zwitserland! Van één zo'n dubbel Knorr tablet tovert ook met kokend water 'n hele liter bouillin: door de Knorr koks bereid van kostelijk vlees en geurig verse groenten; licht gezouten en gekruid, precies zoals U alles wenst! Als extra hulp biedt Knorr U nog een leuk geïllustreerd boekje aan, met 17 praktische vlug-klaar recepten. Alles met die heerlijke Knorr bouil lon als „smaakverfijner". U kunt het zó aanvragen: sluit een postzegel van 10 ct, met uw naam en adres, in een gefrankeerde enve lop en adresseer: Knorr, Postbus 1700, Amsterdam. U ontvangt het Knorr boekje dan thuis. van kostelijk vlees voor krachtiger soep! Vrouw in Stavenisse door stroom gedood Woensdagmiddag kwart voor een is te Stavenisse een tragisch ongeluk gebeurd, dat in het dorp grote ont roering heeft teweeggebracht. De 27-jarlgc mevrouw Smits-Klip- pel werd door elektrische stroom ge dood tijdens het wassen. Zij maakte gebruik van een elektrische wasma chine, die plotseling onder stroom moet zijn komen te staan. De jonge vrouw was op slag dood. Mevrouw Klippel, de moeder van het slachtoffer, was de eerste die het gebeurde opmerkte. Zij woonde in het huis naast haar dochter in de Kerk straat. De beide vrouwen waren ge wend de was samen te doen. Toen mevrouw Klippel dan ook haar doch ter enige tijd miste ging zij kijken en vond het lichaam bij de wasma chine liggen. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de derde ader in het gebruikte snoer, waardoor de wasmachine ge aard wordt, kapot was. Aan de bui tenzijde was dit defect niet op te merken. De gehele apparatuur was voor het overige volkomen in orde. Het slachtoffer was moeder van twee kinderen. Collecten De collecte voor de mindervaliden (A.V.O.) te Wemeldinge gehouden, heeft opgebracht 182,13. Ir. v. d. Meer eervol ontslagen Aan ingenieur W. C. v. d. Meer is met ineang van 1 augustus, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofdingenieur A. bij het ministerie van landbouw. Ir. Van der Meer bleef gedurende enkele jaren in Zeeland. Eerst als adspirant-rijkslandbouwleraar te Goes, nadat hij in 1917 was afgestu deerd. Kort daarop werd hij benoemd tot waarnemend secretaris van de Zeeuwse landbouwmaatschappij, wel ke functie hij in 1919 neerlegde. Als rijkslandbouwconsulent voor de Zuidhollandsc eilanden en produktie- commissaris voor Zuid-Holland nam hij in 1935 het initiatief tot oprich ting van verenigingen voor bedrijfs voorlichting die in vele provincies, ondermeer in Zeeland, navolging von den. Hierna werd de heer Van der Meer achtereenvolgens voor verschei dene functies aan het ministerie be noemd. De leden van het koninklijk gezin waren en zijn volstrekt incognito in Zeeland. Zelfs de burgemeesters van de plaatsen waar men vertoefde wa ren van de aanwezigheid van de hoge gasten niet op de hoogte. De post van de rijkspolitie te water te We- VAN TOT DAT MAG NIET. Nu het op de echte voetbalvelden niet druk is, meent de jeugd van Sint Annaland dat King Soccër op de straten maar weer zijn triomfen moet vieren. Een en ander is uiter aard zeer tot ongenoegen van omwo nenden en voorbijgangers en wat meer zegt, het is gevaarlijk. Een bal letje trappen op straat is verboden, daar is het sportterrein voor. De po litie te St.-Annaland zal er streng op toezien dat het niet tot overtredingen komt. PER TREIN..... Papa nam de kaartjes aan het lo ket van het Middelburgse station; mama was met de vier kinderen be reids perronwaarts gesneld, alwaar de trein gereed stond om te vertrek ken. Papa was laaterg laat en hij deed dan ook alle moeite,om nog tij dig met de beide koffers, die hij tors te, bij vrouw en kroost te geraken. Struikelend van haast „nam" hij de controle, maar niettemin ging 't toch nog mis. Hij haalde de trein welis- waar, maar belandde in de laatste wagen, terwijl vrouw en kroost zich ergens in het voorste gedeelte bevon den. Ondanks de vurige aanmoedi- gingskreten van de kinderen was hij er niet in geslaagd z'n snelheid vol doende op te voeren. Het kroost vond het maar ,^o, zo" om gescheiden van papa verder te moeten reizen, maar in Goes kwam er uitkomst. Papa klom met koffers naar buiten en voegde zich weer bij z'n gezin. Hij liet de verwijten van z'n nakomelingen even geduldig over zich heen gaan en sprak toen ver ontschuldigend: „Ja, ik heb nog ge probeerd om jullie met die laatste wagen in te halen, maar dat lukte echt niet".... OUD GOUD. Neen, ze zullen zeker geen ge brek aan belangstelling hebben op 20 augustus aanstaande, het krasse echtpaar F. Kegelsde Windt in de Tholenstraat te Ter- neuzen. Op die dag immers zul len zij vijftig jaar getrouwd zijn. Een zeer goede aanleiding om alles eens een dag wat feestelijk te maken. HEISA. „Rustig brengt dr. Terpstra de bal op, precies op het juiste moment geeft hij een afgemeten pass naar ds. Groot af. De dominee laat de bal een ogenblik gemakkelijk op de voet caramboleren en centert vervolgens nauwkeurig naar Nieuwenhuize. Een korte, droge knal en het net trilt GoalDit zou een passage kun nen zijn uit een ooggetuigeverslag van de voetbalwedstrijd ambtenaren- middenstand, die donderdagavond te Brouwershaven gespeeld werd onder grote publieke belangstelling. De ambtenaren waren er echt in, ze pro duceerden niet minder dan 7 doel punten. De middenstanders hielden zich wat „armpjes" en stelden er maar drie goals tegenover, Dc wissel beker kwam dus bij de ambtenaren terecht en Brouwershaven kijkt al weer naar het volgend jaar uit. om dan tc kunnen genieten van een re prise van de „enerverende" strijd. BAAS In Sint-Annaland is een actie op touw gezet voor het suppletie fonds „Draagt elkanders lasten". Men heeft de zaak niet zo kinder achtig aangepakt en het gevolg was dan ook dat er zich niet min der dan 20 nieuwe leden aanmel den. BOVEN BAAS Bij die 20 doen wij een paar nullen bij, dacht de veiling Sint-Annaland. Dagelijks worden daar op liet ogen blik niet minder dan 200.000 kg aardappelen aangevoerd. Men kan dus voor deze natte dagen wel van een topaanvoer spreken. meldinge wist van nietsDit wil overigens niet zeggen, dat er geen toezicht was. Een vaartuig van de rijkspolitie te water uit Vlaardingen hield een oogje in het zeil. Samen met vriendinnen „De Groene Draeck" heeft haar vaste ligplaats bij de koninklijke roei- en zeilvereniging „De Maas" in de Veerhaven te Rot terdam. Hier vertrok het schip vrijdagochtend te zeven uur. Aan boord waren toen de schip per, de heer C. Dingemanse, zijn knecht en de luitenant ter zee der eerste klasse W. van Ros- sem, adjudant van Z.K.H. Prins Bernhard. Met het vaartuig der rijkspolitie in de achterhoede ging het naar Numansdorp in de Hoekse Waard. In de haven van Numansdorp kwam het gezelschap aan boord: koningin Juliana, haar dochters prinses Bea trix en prinses Irene en enkele vrien dinnen. Ongeveer een uur vertoefde het schip in de haven van Numans dorp. Te ongeveer drie uur in de mid dag zeilde het fraaie schip fier het Volkerak op. s „De Groene Draeck", het jacht M |e= van prinses Beatrix. Een op- name tijdens de stapelloop op =1 Jf juni j.l. H Ülllllllllllllll! Naar Zijpe Goed vijf uur later meerde men in de vluchthaven te Zijpe. Een hof- auto stond gereed. Koningin Juliana ging van boord. De veerboot „Kram mer" zotte haar over naar Anna Ja- coba, vapwaar Hare Majesteit naar paleis Soestdijk terugreed. Nog voordat het enkele jongetje dat van het schouwspel in Zijpe ge tuige was bij zijn vader binnen was komen hollen met de uitroep: „Pa, ik heb de koningin gezien", was „De Groene Draeck" alweer uit de haven vertrokken. Gisteravond werd „er gens op de Zeeuwse wateren" het anker uitgegooid. Vandaag wordt de zeiltocht beëindigd. Myxaaiatose in hel Zwin Naar wij vernemen is geconstateerd dat onder de konynen in liet Zwin de gevreesde ziekte myxomatose weer optreedt. De jager M. Verschore uit Ketranehement heeft één konynenli- rhnam gevonden, dat de onmiskenba re sporen van myxomatose droeg. Ook anderen zouden dergeiyke vond sten gedaan hebben. In 1954 heeft de ziekte de konlj- neustand in het Zwin goeddeels weg gevaagd. VOLGENDE WEEK: Toeristenbezoek in 25 jaar sterk gestegen Volgende week is het feest In Vrou wenpolder. Het wordt geen groot feest met bijzondere knaleffecten, het gaat veel meer om een paar gezelli ge, plezierige dagen. De hoofdzaak is, dat het dorp de dankbaarheid wil tonen jegens de plaatselijke vereni ging voor vreemdelingenverkeer, waarvan het werk van zulk een groot belang voor het dorp is en die dit jaar het vijfentwintigjarig bestaan viert. De oprichting van de V.V.V.-Vrou- wenpolder is een kwart eeuw gele den een oecumenisch stukje werk ge weest. De hervormde en gerefor meerde predikanten, ds. De Bruyn en ds. Tjebbes zijn toen namelijk de mentors geweest. Oorspronkelijk Was het slechts hun bedoeling de collega's eens te kunnen ontvangen. Later za gen ze het belang van een verdere uitgroei van het werk. „De V.V.V. is voor Vrouwenpolder van zeer veel belang geweest", zo vertelde ons burgemeester A. de Kam die sinds een jaar of twee de voor zittershamer hanteert, „de ontslui ting van het strand en de totstandko ming van het zomerwoningterrein zijn aan haar activiteit te danken. Vorige week nog werden 2300 vaste zomergasten in het dorp geteld. Het vreemdelingenverkeer is voor ons een industrie geworden, in de goede zin des woords, waardoor het dorp veel welvaart wordt gebracht". De heer Ludikhuize is al sinds '33 bestuurslid van de V.V.V. Hij vertel de ons, dat er een hemelsbreed ver schil ligt tussen het vreemdelingen- bezoek toen en nu. Vroeger vond men hier een daar een enkele pensiongast. De V.V.V. liet het Vrouwenpolder „ontdekken" en tegenwoordig is het er een bont gewemel van toeristen uit alle windstreken. Tijdens de feestweek zal met na me de middenstand zich niet on- VISSERIJFEESTEN VOORTGEZET Minder Belgen, maar heel veel landgenoten ditmaal Misschien was u gisteren ook van plan om een bezoek te brengen aan de jaarmarkt te Breskens en hoogst- waarschijniyk hebt u als vele ande ren na een mistroostige blik naar de donkere wolken maar vlug besloten het reisje naar het feestvierende Breskens uit te stellen. En toen de radio sprak over regen en nog eens regen hebt u thuis natuurlijk met een beetje medelijden en misschien ook wel met een tikje leedvermaak ge dacht aan de mensen, die toch zijn gegaan. Die mensen, die zich niets vc... het weer aantrokken, maar de regen trotseerden hebben het echter toch bij het rechte eind gehad. Wat nie mand in Breskens eigenlijk verwacht had is frebeurd, de drukte was over stelpend. Nog nooit heeft men zo veel mensen op de jaarmarkt gezien. Ongeveer zeventig tentjes stonden er op het Oranjeplein en met moeite kon men er zich tussendoor wringen. De kooplieden zijn best tevreden en ook dc bezoekers, want er was letterlijk van alles. Zaken, die men anders in Breskens nooit ziet. zoals tentjes van de goochelaars, die vooral veel kin deren lokten. Met open mond keken zij naar de trucjes, die vlak voor hun ogen werden uitgehaald, maar waar van ze toch maar niets konden begrij pen. De verbaasde uitroepen waren niet van de lucht bij zoveel toverij. Ook de standwerkers trokken veel publiek. Zij amuseerden de mensen met hun radde tongen. En de spraakwaterval, die zQ wisten te ontketenen deed vaak meer dan een glimlach op de lippen der omstan ders te voorschijn lcomen. Luid ruchtig prezen zij hun waren aan en ad rem antwoordden zij op iede re opmerking uit het publiek. Bij de manufacturenkraampjes na men de dames deskundig lapjes stof tussen dc vingers terwijl hun echtge noten zich aan de palingkraam te goed deden aan een lekkere vette Zui derzee-paling. Timmerlieden en knut selaars verdrongen zich om de stal letjes met ij zei-waren en kleine peu ters zeurden bij hun mama's om een snoepje, wanneer zij de snoeptent passeerden. Het lijkt wel of die klein tjes een neus hebben voor snoenten- ten. want hoe de moeders ook hun best deden om kraampjes met lek kernijen te ontwijken, ieder keer moesten zij tot hun schrik ervaren, dat zij plotseling weer voor zo'n ten tje stonden. Er waren er ook zoveel on de jaarmarkt. Een ander kraam, die velen voor de verleiding om eens iets extra's uit te geven deed bezwij ken, was de kraam met kaas. Wel haast alle soorten binnenlandse en buitenlandse kaas waren daar op smakelijke en smaakvolle wijze uit gestald. Nee, de jaarmarkt te Bres kens is dit jaar buitengewoon ge slaagd. Belgen waren er blijkbaar iets minder dan in vorige jaren, want men had over het algemeen minder francs ontvangen. Van de regen heeft men weinig last gehad. Pas om een uur begon het te druppelen, maar onder de overhan gende luifels van de kraampjes bleef men betrekkelijk droog. Het geluid van de regen, 'die op de tentzeilen spatte gaf de jaarmarkt zelfs nog een gezellige sfeer. betuigd laten en dat is ook wel te begrijpen. Een schatting leert, dat de vreemdelingen per jaar on geveer een half miljoen gulden in Vrouwenpolder binnenbrengen. De Dorpsstraat zal worden verlicht en versierd. Op het programma staan muziekuitvoeringen, een receptie en een huldiging van de oprichters der V.V.V., een filmvertoning etc. Het volledig programma luidt: Maandag 19 augustus, 8 uur: Ope ning van de feestweek door het ont steken van een feestverlichting, aan gebracht door de plaatselijke mid denstand. Dinsdag 20 augustus, 8 uur: Con cert door het muziekgezelschap „De Boerenkapel" uit Serooskerke (W.) Donderdag 22 augustus, 46 uur: Receptie van het bestuur V.V.V.; 7.30 7.45: Concert muziekgezelschap „Ons Genoegen" te Vrouwenpolder; 7.458.1.5 uur: V.V.V. aan het woord op het zomerwonlngterrein; 8.15 9.45: filmpjes rond Vrouwenpolder; 9.45—10 00 uur: muziek „Ons Ge noegen"; 10 uur: De jeugd helpt mee. Zaterdag 24 augustus 7.30: Sport avond op het zomerwoningterrein, verzorgd door de gymnastiekvereni ging D.O.K. te Oostkapello. HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. VANDAAG Middelburg Electro: „Het leven van Vincent van Gogh", 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Schouwburg: ..Opoffering", 8 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walche ren, 9—23 uur. Vanaf 8 uur dansen met Claviollnekwartet. Provinciale Biblio theek: Tentoonstelling „Zeeuwse ge schiedenis door tijdgenoten verhaald", 10—12.30 en 13.30—18 uur. Van Benthem en Jutting: Hokusai. Kunstmuseum: Expositie Zeeuwse Kunstenaarskring, 14—17 en 20—22 uur. Vlissingen Alhambra: „Parachutisten Vallen aan", 7 en 9 uur, 14 jaar. Luxor: „De slavin van het oerwoud", 7 en 9 uur 14 jaar. Bejaardenhuls: Tentoonstelling „Michiel de Ruytèr", 10—17.30 en 19— 21.30, Verenigingsgebouw, Noordstraat 34. Dert's kleurenfilms „De Ruyterher- denking 1957" en „Vlissingen 1957", 7, 8 en 9 uur. Boulevard Everlsen: Con cert door accordeonvereniging „Cres cendo", 8 uur. Grote Markt: Openlucht bal met „Caldonians", 9 uur. Goes Grand: „The Eddy Duchin Story", 7 en 9 uur, 14 jaar. Grotekerk tot en met maandag 26 augustus: schilderijen tentoonstelling „De boer ln de Neder landse schilderskunst 1550—1900; 14— 17.30 uur. MORGEN. Middelburg Electro: als zaterdag, 3.30. 7 en 9.15 uur. Schouwburg: als zater dag, 2.30 en 8 uur. Molenwater: Mi niatuur Walcheren. 923 uur. Kunst museum: Expositie Zeeuwse Kuns tenaarskring, 1417 uur. Vlissingen Alhambra: als zaterdag, 3, 7 en 9 uur. Luxor: als zaterdag. 3. 7 en 9 uur. Bejaardenhuls: Tentoonstelling „Michiel de Ruyter", 13—17.30 uur. Goes Grand: om 7 en 9 uur: als za terdag. 3 uur: „Jungle Jim en de zwarte duivels", 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2