Vraag geen verf.vraag RIP O LIN DE VIJF RIETVINKEN Op haar bestemming VAN GOGH HERLEEFT IN DE FIGUUR VAN KIRK DOUGLAS STEMMEN UIT DE KERKEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 FILMS IN ZEELAND Geslaagde verfilming van Irving Stone's roman „Het leven van Vincent van Gogh" Electro (Middelburg), is een film, die velen zullen willen zien. Geheel in tegenstelling met het boek van Ir ving Stone, „Lust for live", zal deze film ook voor liefhebbers van de schilderkunst aanvaardbaar zijn. Het gegeven is zodanig uitgewerkt, dat de bewonderaars van de kunst van Van Gogh de film kunnen beschou wen als een verantwoord geromanti- ceerde documentaire over het leven van de grote Nederlandse schilder. De nadruk is niet, zoals maar al te vaak in Irving Stone's niettemin knap geschreven boek, gelegd op de sensationele momenten uit Vincent's leven, maar geeft toch een getrouw beeld van de geestelijke strijd, die deze grote kunstenaar heeft moeten voeren. De verschillende plaatsen waar Van Gogh leefde, ziet men in de film tweemaal. De eerste maal in werke lijkheid, zoals die werd geregistreerd door het objectieve oog van de film camera en de tweede maal zoals Vincent ze zag, met de ogen van een kunstenaar, wanneer de camera zich richt op de reproduktie's van de werken van de schilder. Voor de rol len heeft men acteurs uitgezocht, die ook qua uiterlijk met de figuren in de film overeenkomen. Vooral Kirk Douglas als Vincent gelijkt sprekend. Gauguin wordt uitgebeeld door Anthony Quinn en de broer van Vincent, Theo, door James Do nald. Hoewel de film dus een be trouwbaar beeld geeft van Vincent's leven zijn er hier en daar gedeelten die iets minder waarachtig zijn. Bij voorbeeld de verhouding tussen Van Gogh en Gauguin gedurende hun ver blijf in Arles. De scènes zijn dan sterk gedramatiseerd en de tegen stelling wordt in de film groter ge maakt dan men mag aannemen aat ze is geweest. Al met al een film, die de moeite waard is om te zien. De fclonde Kim Novak speelt de hoofdrol in „The Eddy Duchin Sto ry" Grand, (Goes) de levensgeschie denis van een Amerikaanse pianist. Het aandeel van de muziek is van zelfsprekend groot. Tyrone Power is de tragische pianist Eddy, spraken deze film deze rubriek. „Opoffering", Schouwburg, (Mid delburg) is een verhaal met veel sen timent, waarvoor men de sympathie ke Susan Hayward voor een der hoofdrollen heeft gekozen. Ook In- grid Bergman speelt op knappe en perfecte wijze een hoofdrol In dit familiedrama, dat een bezoek aan de bioscoop alleszins waard is. Hoewel Zandstralen thans bij wet verboden. Op 24 augustus treedt in werking het zandstraalbesluit, een koninklijk besluit op grond van de silicosewet. Deze wet is in 1951 tot stand geko men ter bescherming van hen, wier arbeid het gevaar van stoflongziekte met zich meebrengt. Een eerste be sluit was het enige jaren geleden in werking getreden zandsteenbesluit, dat het be- en verwei'ken van zand steen verbiedt. Thans is ook het zand stralen verboden. Onder het verbod valt niet het zand stralen van bougies en van kleine voorwerpen van tandtechnische aard, als dit althans gebeurt in apparaten die geen stof kunnen verspreiden. De districtshoofden der arbeidsin spectie kunnen ontheffing verlenen in gevallen waarin strikte toepassing van het verbod tot onoverkomelijke moeilijkheden zou leiden. Door dan te stellen voorwaarden zullen de ar beiders tegen het silicosegevaar wor den beschermd. Veel bedrijven, die tot nu toe met de zandstraal werkten, hebben moe ten overschakelen op andere werk methoden. Om het bedrijfsleven ruim gelegenheid te geven de nodige erva ring op te doen, treedt het besluit eerst een jaar na afkondiging, in werking. De verliezen van de Italiaanse bevol king in de Tweede Wereldoorlog bedragen 310.000 doden en 135.000 vermisten, zo heeft het Centrale Instituut voor de sta tistiek dn Rome bekend gemaakt. De verliezen bij de strijdkrachten bedroegen 292.000 man, onder de burgerbevolking vielen 153.000 doden en vermisten, van wie 47.000 vrouwen. het verhaal weinig origineel is en het peil van een stuiversromannetje be nadert, wisten de beide hoofdrolspeel- ters en Warner Baxter de film met hun spel op een hoger niveau te brengen. Alhambra, (Vlissingen) vertoont „Parachutisten vallen aan", een van die produkten uit de stroom, die na de oorlog de filmfabrieken begon te verlaten en die maar niet te stoppen is. Ook deze film werd reeds eerder in Zeeland vertoond en door ons be sproken. Dit laatste geldt ook voor „Jungle Jim en de zwarte duivels", een sterk verhaal uit de jungle, waarin negers worden gebruikt als gewillige attributen om de bezoeker van Grand, (Goes) de rillingen over het lijf te jagen. Een dergelijk soort film brengt ook Luxor, (Vlissingen) deze week. „De slavin van het oerwoud" is de titel van deze avonturenfilm met Vanja Orico en Ettore Manni in de hoofd rollen, die, wanneer men over een beetje kinderlijke fantasie beschikt, best te genieten is. H.D. Louwes te Helsinki over agrarische arbeid Als voorzitter van Coöperatieve Aankoop Vereniging voor de Land bouw „Centraal Bureau" te Rotter dam heeft de heer H. D. Louwes een toespraak over wezen en waardering van de boerenarbeider gehouden voor de algemene vergadering van de Con- féderation Europeenne de 1' Agricul ture te Helsinki. Temidden van alle strijd rondom een verantwoorde landbouwpolitiek in de wereld, in de Benelux en in de Westeuropese douane-unie moet ons voor ogen staan, dat de beste waar borg voor een redelijk bestaan in de landbouw nog altijd ligt in een zo groot mogelijke produktiviteit per ar beidskracht, aldus de heer Louwes. Daarmee samenhangende vraag stukken zijn het afvloeien van over tollige arbeidskrachten, ruilverkave ling, het brengen van industrie naar streken met werkloosheid, goed tech nisch onderwijs en befoepsvoorlich- ting. Deze ontwikkeling vereist een goed landbouwprijsbeleid opdat de boeren stand in de moderne welvaartsstaat bereikt, waar hij een zedelijk recht op heeft, aldus de heer Louwes. (Slot van pag- 3) gezin kan gaan naar een gemeen te die groter is en wat beter ge legen. Met deze dingen Is men de laatste tijd wel bezig geweest, zo wel In de ene als ln de andere kerk, want overal kan men de zelfde verschijnselen waarnemen van predikanten, die zich vereen zaamd gevoelen. De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk heeft er zich ook mee bezig ge houden. In het begin van het vorige jaar reeds, heeft de synode zich ge richt tot alle predikanten „in verband met de noden en moeilijkheden in prediking en pastoraat". Het ging er om, om dè pastorale zorg aan predi kanten en predikantsgezinnen te ver beteren. Daartoe werden suggesties gevraagd. Dit jaar heeft de synode van de binnen gekomen adviezen ken nis genomen en nu dringt zij er bij de predikanten op aan zodanige re gelingen te treffen, dat predikanten en hun gezinnen niet meer eenzaam staan, maar iemand hebben, tot wie zij zich kunnen wenden, wanneer het nodig is. „Dit moet ringsgewijze ge beuren". Verschillende mogelijkheden worden gesteld; dat de Prov. Kerk vergadering een predikant en een ouderling aanwijst, die niet tot de ring behoren, of dat de ring er zelf een paar uitzoekt, of dat de ring be sluit „dat ieder zijn eigen zielzorger zal kiezen in of buiten de ring". Dat laatste zal wel het meest ge beuren. Zoals de praktijk tot nu toe bewezen heeft, zoekt ook een predi kant wel femand, tegenover wie hij zijn hart eens kan uitgieten. De twee eerstgenoemde mogelijkheden lijken ons zo kunstmatig, dat er niet veel van te verwachten is. Het schrijven van de Generale Sy node lijkfTJhs in zover belangrijk, om dat er in gesproken wordt van het waardevol functioneren van het breed-ministerie (dat zijn alle predi kanten van een ring) als geheel. Voor die ring is er kerkordelijk een plaats i moeilijk wijzen. Alleen om Groei levensverzekering in eerste halfjaar 1957. De periode van de eerste zes maan den van het afgelopen jaar heeft een verdere groei van de levensverzeke ring te zien gegeven, zo deelt de voor lichtingscommissie uit het levensver zekeringsbedrijf mede. Dit blijkt uit de cijfers, die het centraal bureau voor de statistiek heeft verstrekt over de binnenlandse produktie van alle levensverzekeringsmaatschappij en, werkzaam in Nederland. De toevoer aan nieuwe verzeke ringen bedroeg in de eerste helft van 1957 rond f 1.870.miljoen tegen f 1.771.miljoen in het overeen komstige tijdvak vorig jaar. Vergele ken met 1956 is er derhalve een pro duktie surplus van bijna f 100 mil joen, hetgeen vooral in deze tijd, waarin het accent valt op activering van de besparingen, een bemoeidi- gend symptoon is. het praktische nut zijn de classes in moten geknipt. Toch blijkt het uit de ervaring dat juist van die ringen, wanneer zij goed functioneren, iets kan uitgaan. Juist daar kan „de on derlinge verantwoordelijkheid" het meest tot uiting komen en die ringen kunnen, gemakkelijker dan een clas sis, worden tot werkgemeenschappen waar „het persoonlijke, ambtelijke, gemeentelijke en kerkelijke leven" wordt gebouwd. H. ®3 Zó boeientl is nu PAXORAMA 0 De Amerikaanse marine heeft woens dag aangekondigd dat zij haar burger personeel van 398.171 man met 4,6% (18.000 man) zal Inkrimpen. niiii!iiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin_ De Londense transportmaat- schappij heeft gebroken met de traditionele rode kleur van de ff voertuigen voor de „Under- ground", want het nieuioe mo- del, dat een dezer dagen heeft proef gereden en het standaard- model voor de toekomst is, was geheel zilver van kleur. Deze materiaalverandering, die de nieuwe kleur heeft veroorzaakt, M brengt enorme financiële voor- És delen met zich mee, want de uiterst lichte aluminium alli- s o-ge behoeft niet geschilderd te worden en het gewicht is met een ton per wagon verminderd. Tevens is het de eerste trein in Engeland, die voorzien is j§ van een geheel rubberen ve- j= H ring in plaats van stalen veren, g De foto geeft een beeld van de nieuwe „zilveren" trein op het station Northfield te Londen. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Gulden wordt steeds meer met omzichtigheid behandeld 15 aug. 16 aug. Nederland 1948 (3%) 79% Nederland 1955 (3%) 79% 97% Nederland 1947 (3%) S 78 Nederland 1937 3 78% Dol'iarlendng 1947 3 95% 95 Investeringscert. 3 87% 86 A Nederland 1962-64 3 86 f» MA Nederland N W S. 2% 63H Ned. Indlë 1937 3 84H 84 Nat. Handelsbank 96 99 b. Ned. Handelmlj. 159% 159% Alg. Kunstzijde Unie 193% 191% Berghs' en Jurgens 258 CaJvé-Delft 368 368 Hoogovens n.r. 304 Ned. Kabelfabriek 291 Philips 289% 285% Unilever 457% 451»% Wllton-Feij enoord 240 BilM ton 315 315 Kon. Petroleum Mij. 215.20 213.20 'Amsterdam Rubber 71% 70% Holland Amerika Lijn 176 175% Kon. Paketvaart 152 1523% Rotterdamse Lloyd 171 Scheepvaart Unie 163% Stv. Mij. Nederland 181 180% H.V.A. 116 116% De Li Mij. 82% 82H Bank van Ned. gem 0-5-10 207 Centrale Suiker 183 1M Kon. MIJ. De Schelde N.B. 190 132 Intern. Nickel 89% 88% Anaconda «2% 62% Bethlehem Steel 48% 47% General Motors 45% 46% Kennecott 102% 102% New York Central 32% Pennsylvania 21% 21% Republic Steel 55% 55% Shell OU Comp. 86% 85% Tide Water 36% 36% U.S. Steel 68% 69% PREMIELENINGEN. Amsterdam 3951 84% 85% Breda 1954 76 Eindhoven 1954 75 Amsterdam 1956 I 75% 74 Amsterdam 1956 II 96% 85 Amsterdam 1956 Hl 973% 79A Alkmaar 1956 75% A\\VVV\VVVVWVVAVWVW ANP-CBS BEUR6IKDICES. 14-8 15-8 Intern, concerns 339.30 336.40 333.48 90. Op het ogenblik, dat meneer Rietvink zijn auto uit de garage reed, rende mevrouw snel naar hem toe, „Ik heb Leo's vader gesproken", zei ze gehaast, „maar hij maakt zich niet koud of warm over de jongen. Zo'n vreemde vader heb ik nog nooit ïneegemaakt. Zou jij niet eens poolshoogte kunnen nemen bij dat woonwa genkamp? We kunnen die jongen toch niet in de steek laten....?" Meneer Rietvink knikte. „Ik zal wel zien wat ik kan doen", zei hij. „Ga jij nu maar naar bed. 't Is al laat genoeg". Meneer Rietvink gaf gas en reed weg in de richting van Zijperend. Hij kende dat dorpje wel. Langer dan een half uurtje rijden was het niet, zeker niet in de nacht, als er weinig verkeer was. Hij voelde zich opgelucht, dat Huub niets was overkomen, maar over Leo maakte hij zich zorgen. „Ik ga eerst Huub halen", overlegde hij met zichzelf, „dan kun nen we straks samen uitmaken wat we nog kunnen doen. Tenslotte weet die Jongen precies wat er ge beurd Is en waar dat woonwagenkamp ligt Meneer Rietvink reed het dorp Zijperend binnen cn stopte voor het huis van de burgemeester. In een der kamers aan de voorzijde brandde nog licht. Voor dat hij kon aanbellen, ging de deur al open. „Geluk kig, vader, dat je er bent", zei Huub, die ln de deur opening verscheen. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. AMSTERDAM. 16 aug. Londen 10.63»/»—10.64%, New York 342%— 3.83%, Montreal 4.05A—4.06A, Pa rijs 91.10—91.20, Brussel 7.63% 7.63%, Frankfurt 91.13—91.18, Zilrtch 87.52%—67.57%, ZUrtch (vr. free.) 89.37%—89.42%, Stockholm 73.87% —73.92%, Kopenhagen 54-99 58.04%, Oslo 53.23%—«.38%, Milaan 6!. 24—«1.29, Wenen 14.72—14.73, rest onbekend. VWWWWWWSWWSA/WW Industrie Scheepvaart Banken Indon. fondsen Algemeen 153.24 153.42 153 44 153.26 154.93 155.77 115.21 113.58 113.09 97.68 96.64 96.46 230.42 229.00 22747 BEURSO VERZICHT. De dlsoontoverhogtng door de Neder landse Bank van 4% tot 5 pet., heeft op de beurs gistermiddag een stempel gedrukt, waaruit niet bepaald het ver trouwen ln de gulden te lezen viel. Van alle kanten zoals publiek, hoe kil eden en kleine Institutionele beleggers, werden de staatsfondsen bij de opening van de markt aangeboden. Hiertegenover stond geen tegenpartij, met als gevolg, dat er een zeer flauwe tendentie ontstond. Ook de beroepshandel deed een flinke duit ln de zak en „lapte aan" met de be doeling de stukken tegen lagere prijzen te kunnen terugkopen. Al met al heerste er een flinke drukte Ut deze sector. De staffeliening deed, niettegenstaande de f 200.090 verplichte traag, in de eerste tape 77 tot 78. tegen eergisteren 80 als slotprijs. Iirvestenngscertlficaten 88 (88) en de „rammen" Nederland 1962—64 84%, tegen 86% eergisteren. De mening om trent deze koersen is ln geldkringen ver deeld. hoewel het merendeel afwijzend tegen de lage prijzen staat met de moti vering, dat bij het papier Nederland 1962 —64 koers 86, na zeven Jaar tegen 100 pet. wordt terugbetaald. Weer anderen vinden de staffeliening. die nog 40 Jaar tegoed heeft zonder uitloting, onder de gegeven omstandigheden nog te duur. Op de lage openingskoersen trad een her stel ln over de gehele linie van circa een pet. Op de Internationale markt viel ln Am sterdam weinig te beleven, terwijl ook de valutahandel zeer sterk was Inge krompen, met lagere koersen, zowel voor effectendoilar als libkamarkt. Koninklijke Olies f 213.50, min f 140 in gevolge Wallstreet, handel kalm. Philips en Unilevers 2% pet. lager, AKU gaf cir ca l pet prijs. KLM lagen gedrukt en no teerden 2 gulden verlies. De scheepvaartmaatschappijen blijven de goede koers varen en noteerden voor Van Ommeren liefst 5 punten hoger, 256. De overige waarden 1 tot 2 punten beter. Van de cultures verloor Amsterdam Rub ber 1 pet. Dell Mij. won 1 pet.. HVA onveranderd. In „lappen nedam", n.v. nieuwe Neder- landsch-Amertkaansche hypotheekbank, kwam geen notering l.v.m. een publika- tie betreffende vrijgekomen gelden ln de vorm van gereserveerde vennootschaps belasting. Prolongatie 5 procent. Knaapje zat klem tussen spijlen van een brug Een tweejarig: Amsterdams knaap je stond met zijn hoofd tussen de spijlen van de brug over de Haar lemmersluis geboeid naar de eendjes te kijken. Toen hij zijn hoofdje wil de terugtrekken bleek hij klem te zitten. Een agent bevrijdde hem ech ter spoedig uit zijn benarde positie door een der spijlen met een ijzerzaag de couperen. Feuilleton 50 „En tot welke conclusie kwamen jullie?" „Alleen maar, dat of jij, of Ann veranderd moet zijn". „Ik niet", zei hij kortaf en ging de badkamer binnen, zonder te zien, hoe Rosemary lachte. Terwijl ze naar haar slaapkamer liep vroeg ze zich af, hoe mensen toch zo blind konden wezen. Rosemary werd die avond nog naar een spoedgeval geroepen. Ann maakte dus, voor ze naar bed ging, sand wiches klaar en zette wat warme melk gereed. Terwijl ze daarmee be zig was, trad Joe de keuken binnen. Hij keek haar wat onthutst aan, maar nam toch wat brood en boter. Ter wijl hij, zittend op de tafelrand, met Ann over haar vader sprak, vroeg hij plotseling „Wanneer vertrekken dè kinderen? "Je zult hen missen". Ze keek even op. „Ja", antwoordde ze. ,,Ik weet het niet". „Je bedoelt zeker: „Ik weet het niet" en dan „ja" nietwaar?" plaag de hij. „Lawrence zal wel gauw terugko- door Glare Breion Smith men", zei ze. „Mag je hem graag?" vroeg Joe achteloos, terwijl hij naar de licht glans op haar haren keek. „O, ja. Jij dan "niet?" Joe ging op een stoel bij het venster zitten en sloeg daar de helde re maan gade. „O, het is een beste man. De kin deren schijnen veel van hem te hou den". „Joe", zei Ann, zonder er verder bij na te denken, omdat ze zijn me ning wilde weten. „Wat zou jij ervan zeggen, als ik met Lawrence trouw de?" Hij draaide zijn hoofd met een ruk om. „Ben je gek geworden?" „Natuurlijk niet". Haar stem klonk enigszins uitdagend. „Toen hij laatst hier was, vroeg hij me ten huwelijk. en ik zal hem mijn antwoord geven, zodra hij uit Amerika terugkomt". „Om vredeswil!" riep Jde, wiens stoel over de vloer schraapte. „Ik wist, dat je een zonderling: meisje was, maar wordt het geen tijd dat je die bakvis-ideeën eraan geeft en je niet meer gevleid voelt als de een of andere meneer je ten huwelijk vraagt?" Anns ogen schoten vuur. „Hoe durf je zoiets zeggen Ik mag hem graag en we beweren niet, dat we verliefd op elkaar zijn... Hij heeft een moeder voor zijn kinderen nodig en..." Ze bleef, geheel buiten adem, steken. „En jij wilt een man hebben, niet waar?" riep Joe woedend. „Weet je vader ervan?" „Neen", schreeuwde Ann op haar beurt. „En jij vergeet, dat ik hem geen toestemming behoef te vragen, ïk ben vierentwintig". Een ogenblik dacht ze, dat hij haar een slag zou geven, maar toen rende hij de kamer door, om aan de deur nog even te roepen: „Dat zou nie mand geloven!" Enkele dagen later kwam er een brief van Lawrence, waarin hij be richtte, dat hij spoedig terugkwam. „Ik hoop, Annlief, dat je me een gunstig antwoord zult geven. Denk er intussen aan, dat ik het volkomen zal begrijpen en je er niet minder om zult waarderen indien ie van me ning bent, dat een huwelijk van dien aard niets voor jou is". Ook Ned ontving een brief en ver heugde zich er geweldig op, weer naar huis te zullen gaan. „We hebben een enorm grote tuin" zei hij, „en Nat zal daar nooit weg raken Zolcer had iemand Ann zag er Joe voor aan Phyl verteld, dat ze weldra zou vertrekken, want die dag hing ze letterlijk aan Anns rokken. t Advertentie ONDERWIJZERSEXAMEN De kortste en voordeligste opleiding RESA-HILVERSUM (Bekende Schriftelijke Cursus) Juffrouw Sargeant was bezig, de zit kamer een „flinke beurt" te geven, zodat Ann en Phyl de slaapkamer „deden", waarbij de vensters wagen wijd geopend werden in de warme voorjaarslucht. Plotseling greep Phyl Ann bij de arm. „Ann, ik wil bij jou blijven..." Eenmaal in Anns armen, kwam het hoge woord er uit. Phyl scheen bang om naar huis te gaan en daar een vreemde te vinden. „Ik blijf hier bij jou. Ann". „Maar je pappie zou het zo naar vinden zonder jou", zei Ann overre dend. Phyl zuchtte en vond toen de op lossing. „Jij moet ook meegaan", riep ze, zich aan Ann vastklampend. Be loof me dat". Ann aarzelde. Phyl was zo klein en nietig en het zou nog maanden van geduldig werk vereisen voor haar beentjes in orde waren. Massage en oefeningen eisen steeds heel veel tijd! Gelukkig kwam juffrouw Sargeant juist de trap op stommelen, zodat Ann niet behoef da te antwoorden. Het vooruitzicht lokte haar wel aan: een prettig tehuis, een brave echtgenoot, drie allerliefste kinderen... en de kans om eindelijk weg te komen uit dit huis, weg van Joe met zijn slechte humeur en zijn eeuwig geplaag. Op een avond laat kwam Lawrence terug. Eerst keek hij van buiten de gordijnen waren nog niet gesloten de helverlichte kamer ln. Daar bevonden zch Joe, Rosemary en Ann. Hij zag Anns profiel, haar fijnbesne- den neusje, mooie kleine oren. hoge jukbeenderen en glanzend roodblonde haar. En eveneens haar uiterst ge voelige mond. Joe deed open, zei kortweg: „Goe denavond". Lawrence voelde ogenblikkelijk iets vijandigs, maar vergat het weer, toen Ann hem welkom heette. Die arme meid... je kon zien, dat zijn komst haar deels plezier deed, deels schrik aanjoeg. Het hart zonk hem in de schoenen. Hij bleef niet lang en sprak ook niet alleen met Ann, wie het voor kwam, dat hij haar wel erg dom moest vinden, omdat ze maar wat in het wilde weg praatte. Het was een opluchting, toen hij zei dat hij de volgende dag om negen uur terug zou komen. „Ik zal Ned en Phyl meenemen, Ann en des avonds wil je zeker wel met mij in het hotel eten?" „Jaik zal heel graag Joe liep met hen naar de voordeur en ze zagen Lawrence's brede ge stalte de weg aflopen, recht toe recht aan, alsof hij volkomen zeker wist waarheen en nooit zou aarze len. Toen keek Joe Ann eêns aan. „En ga je met hem trouwen?" Ze hield de adem in. Wat stonden ze in die nauwe hal dicht bij elkaar! Op zijn mager gezicht lag een boze trek, zijn mond vormde een dunne streep, zijn ogen hadden een sombere uitdrukking. Eensklaps kwam er een vurig verlangen in haar op naar de oude Joe, de vriendelijke, aardige Joe, die je begreep en met je mee voelde. De tegenwoordige leek wel een vijand. „Ik denk van wel", antwoordde ze en voegde er toen, omdat ze kwaad op hem was, tergend aan toe: „Soms enig bezwaar ertegen?" Ze zag een onheilspellend licht in zijn ogen en snelde haastig naar de zitkamer, waar het veilig was want Rosemary zat er te lezen. Toen Lawrence de volgende avond de kinderen thuisbracht, waren ze erg moe en hij verontschuldigde zich tegenover Ann. „We zullen het bad ditmaal maar overslaan", zei ze en dat vond Ned een prachtig Idee. Zijzelf had zich al verkleed en droeg een blauwe ja pon met een geplooide rok. Toen Joe die had gezien, had hij, als naar gewoonte, één wenkbrauw opgetrokken „Heel mooi", was zijn oordeel geweest. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 13