Zwaluwenstand gaat zienderogen achteruit KAPPIE ew Let staatsgeheim WALCHEREN SPORTVELD VAN ST.-LAURENS 31 AUGUSTUS IN GEBRUIK KOPPELBAZEN VERWIERVEN MONOPOLIE-POSITIE IN VLISSINGEN FLITSTE MES BIJ BLOEDIGE VISSERSTWIST WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1957 PROVINOIALE ZEEUWSE O O U H A N T Onderzoek van vogelbescherraingswacht in West Zeeuwsch-Vlaanderen Teneinde na te gaan of de bewering juist was, dat de stand van de boe renzwaluw en de huiszwaluw achter uitging, werd in 1956 door de Vogel- beschermingswaeht W. Zeeuwsch- Vlaanderen een onderzoek ingesteld naar het aantal broedgevallen in de gemeente Cadzand en gedeeltelijk in de gemeente Retranchement. Aan de hand van de toen en op andere wijze verkregen gegevens werd inderdaad een achteruitgang ge constateerd. Dit was aanleiding voor de Vogel- beschermingswacht West Zeeuwsch- Vlaanderen om dit jaar het onderzoek op grotere schaal voort te zetten. Hiertoe werd een beroep gedaan op hoofden van lagere scholen en op enige padvindersgroepen. Aldus werd bereikt, dat meer dan 100 meisjes en jongens aan deze enquête deelnamen. Met formulier en schrijfgerei gewa pend trokken zij het West Zeeuwsch- Vlaamse landschap in om_de gege vens te verzamelen. Van 256 boerde rijen en woningen werden gegevens verzameld. Uit het uiteindelijk resul taat van het onderzoek bleek inder daad een behoorlijke achteruitgang. Van totaal 122 adressen kwamen gegevens ter beschikking van de aan- Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 3017 stuks. Week- totaal 4612. vette koelen en ossen 280: gebruiksvee 1058; vette kalveren 488; graskalveren 125; nuchtere kalveren 173: varkens 155; biggen 103; paarden 93; veu lens 89; schapen of lammeren 423; bok ken of gelten 30. Prijs in cents per kg. le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koelen 300-320 270—300 250—270 Vette kalveren 250—270 220—240 180—200 Slachtpaarden 250 230 210 Prijs ln guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Veulens Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken 500 400 300 80 68 58 58 48 42 475 425 S25 100 90 80 75 65 55 1190 990 800 1190 990 800 850 750 650 870 770 570 620 520 400 Vette koelen aanvoer matig, handel tamelijk, prijzen vooral niet lager dan gisteren; vette kalveren aanvoer even ruimer, handel williger, prijzen stabiel; graskalveren aanvoer iets minder, han del flauw, prijzen als vorige' week: nuch tere kalveren aanvoer kort, handel vlug, wat stijver in prijs; biggen aanvoer Iets meer, handel stroef, ruim prijshoudend; slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel redelijk, niet hoger in prijs; veu lens aanvoer tamelijk, handel levendig, wat stijver in prijs; schapen aanvoer even korter, handel zeer traag, prijzen niet hoger; lammeren aanvoer even korter, handel zeer traag, prijzen vooral niet hoger; kalfkoeien en melkkoeien aan voer klein, handel stil, goed prijshou dend; vare koeien handel iets meer, han del slepend, prijzen iets lager; vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel traag, prijzen onveranderd. EIERVEILING GOES Bericht van handelaren: kippe-eieren 11% cent; Poelje-eieren 8 cent; Eende eieren 8 cent. tallen broedgevallen in 1956 en 1957. Hieruit bleek, dat do boerenzwaluw- stand achteruitgegaan was in een jaar van een totaal van 311 broedge vallen op 221. Een achteruitgang van ongeveer 29% De huiszwaluw evenwel was op deze adressen gestegen van 87 broedgevallen op 100, d.w.z. een vooruitgang van ongeveer 15 To tale achteruitgang dus 77 broedgeval len of wel ongeveer 19 Het aantal broedgevallen van de boerenzwaluw was op 55 adressen achteruitgegaan, op 15 adressen ver meerderd en op 52 adressen gelijk ge bleven. Het aantal broedgevallen van de huiszwaluw was op 16 adressen achteruitgegaan, op 16 adressen ver meerderd en op 90 adressen gelrjkge- bleven. Hierbij moet worden opge merkt dat van deze 90 adressen op 83 adressen geen bewoonde nesten aan wezig waren. Een overzicht per ge meente gaf het volgende beeld te zien: Oorzaken: minder vee op de bedrijven Opmerkelijk was, dat de achteruit gang zich het minst had doorgezet bij die bedrijven die aan kreken ge legen waren of nog in de onmiddellij ke omgeving van het bedrijf water putten voor het vee hadden. Hierdoor was meer voedsel aanwezig en ge makkelijker nestmateriaal te verkrij gen dan in de zogenaamde droge pol ders. Onder de 122 adressen waren 31 adressen gelegen binnen de bebouw de kommen. De Boerenzwaluw was hier op 18 adressen gelijk gebleven, op 2 adressen vermeerderd en op 11 verminderd. De huiszwaluw was op 21 gelijk gebleven, op 7 vermeerderd en op 3 verminderd. Oorzaken van de achteruitgang, welke ter plaatse konden worden vastgesteld, waren: minder vee op de bedrijven, hierdoor minder mestboxen en minder insecten, minder insecten in de stallen door bespuitingen tegen insecten vóór het melken, bespuitingen van de landbouwgewassen, het steeds meer in cultuur brengen van laag gelegen gronden (waterbeheer sing, egalisatie). Het hoogste aantal nesten van de boerenzwaluw op één adres bedroeg 22 stuks, van de huiszwaluw 36 stuks. Ouderwetse aantallen! Alle meisjes welke aan de telling hebben medegewerkt, ontvingen een brochure over „Wintervoeding van vogels", alle jongens een brochure over nestkastjes. Gemeente aantal adress. ooerenzwaluw zelfde meer mindei huiszwaluw zelfde meer minder Cadzand 35 8 8 19 22 9 4 Retranchement 10 4 2 4 10 0 0 Waterl andkerk j e 1 0 0 1 1 0 0 Biervliet 21 10 0 11 15 1 5 Breskens 13 7 3 3 7 3 3 Aardenburg/Heille 26 16 2 8 22 1 3 Zuidzande 8 5 0 3 7 1 0 Diversen 8 2 0 6 6 1 Totaal 122 52 15 F" 90 16 16 Bond van Gemeente ambtenaren niet tegen wedde- verhogingen. In het verslag van de raadsverga dering van Westkapelle in onze krant van dertien dezer, wordt vermeld, dat „ondanks de bezwaren van de Nederlandse Bond van Gemeente ambtenaren, de salarissen van ge meentesecretaris, gemeenteontvanger en eerste ambtenaar ter secretarie volgens de door het Rijk voorgestelde regeling werden verhoogd". Van de zijde van de afdeling Zeeland van genoemde Bond schrijft men ons thans, dat men - hieruit de .conclusie zou kunnen trekken, jdat deze Bond tegen de bedoelde verhogingen' was. Dit is zeker niet het geval. Het bezwaar dat bij alle orga nisaties heeft gegolden bij het in hoogste instantie plaats gehad heb bende overleg geldt niet deze ver hogingen als zodanig, doch de nogal willekeurige schaal welke men daar bij heeft toegepast, waardoor de pro centuele verhoudingen tussen de jaarwedden van burgemeester, secre tarissen en ontvangers volkomen worden verbroken, om welke reden genoemde Bond in een aan de ge meenteraden gericht adres verzocht bij hun besluiten terzake aan Gede puteerde Staten te adviseren deze verhoudingen te handhaven, dus door een verdere optrekking dan was voor gesteld van de secretaris- en ontvan gers-wedde. UITGEBREID FEESTPROGRAMMA Windkerende beplanting en ruim kleedlokaal De laatste van augustus wordt voor Sint-Laurens een bijzondere dag. Op deze verjaardag van prinses Wilhelmina zal namelijk het ge meentelijk sportterrein officieel in gebruik worden genomen. Tevens zal de burgemeester, de heer VV. Baas, een lint doorknippen, waarmee het nieuwe gedeelte van (le Van Citter- straat geopend zal zijn. Rond deze gebeurtenissen heeft de Oranjever eniging in samenwerking met het ge meentebestuur een programma sa mengesteld, waarmee aan deze bij zondere dag de nodige luister zal worden verleend. Het nieuwe sportterrein is weste lijk gelegen van het punt, waar de nieuwe uitvalsweg in de Noordweg uitkomt. Rondom het ongeveer één hectare grote veld is een drie tot vier meter brede windkerende beplanting aangebracht. Het terrein is schitte rend gelegen. Er kan zonder de ver schillende' beoefenaren elkaar zullen hinderen, een korfbalveld en voetbal veld op worden uitgezet. Zodra Sint- Laurens weer een voetbalvereniging zal tellen, worden de doelpalen ge plaatst. Voorlopig vindt vooral de jonge bloeiende korfbalvereniging „O. N.D.O." hier een prachtig veld met een zeer ruim kleedlokaal met kleedhokjes voor de dames en voor de heren, toiletten en twee wasplaatsen met elk vijf kranen. Programma De feestelijkheden rond de inge bruikneming van het sportterrein be ginnen om twee uur. Hierbij zal bur- gemeester Baas het woord voeren. nmiddellijk daarna zijn er op het nieuwe sportterrein verschillende wedstrijden. Om half drie begint hier het ringsteken met versierde sjezen, dat tot vijf uur zal duren. Tegelijker tijd gaan de deelnemers aan een hin dernisloop van start. Om drie uur wordt de honderd meter verlopen; om kwart over drie begint het wiel rennen op gewone fietsen. Ook deze wedstrijd wordt op het nieuwe sport veld gehouden. Om kwart voor vier begint het hoogspringen, dat naar schatting om vier uur afgelopen zal zijn. Dan komt de korfbalvereniging „O.N.D.O." van Sint-Laurens in het veld tegen het twaalftal van „Storm vogels" uit Westkapelle. Bij voldoen de deelname wordt deze middag ook het programma „stoeltje rijden te paard" ingelast. Het geheel zal wor den opgeluisterd door de muziekver eniging „E.M.M." uit Serooskerke. MIDDELBURG Uitbreiding leervakken Het bestuur van de geref. ulo school te Middelburg besloot het aan tal leervakken uit te breiden met de vakken machineschrijven en schei kunde. Van onze adverteerders Dolly-cursus Maandag 19 augustus a.s. wordt in het gebouw van de N.V. Singermaat- schappij aan de Segeersstraat te Mid delburg weer gestart met de „dolly cursus", een cursus voor kinderen van de lagere scholen in het vervaar digen van poppenkleren, In de va kantiedagen leren de meisjes zodoen de de kleren van hun poppekinderen op deskundige wijze maken. Twee weken hierna volgt de prijsuitreiking aan de kinderen, die de knapste werkstukken hebben gemaakt. Te Amsterdam behaalde de heer M. Hillebrand uit St. Laurens het di ploma vakbekwaamheid smidsbedrijf. Geslaagd voor de akte N.B. (tim meren) de heer N. Verhulst te West kapelle. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 12 aug.: Schel-, wijk, Rotterdam; Henry Denny, Dublin; Canada, Teignemouth; Avontuur, Lon den. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 12 aug.: Zwaanteina, Rotterdam; Bir mingham, VlaardlngenTitus, Rotter dam; 13 aug: Concepion, Rotterdam; Kars, Kopenhagen; Tukker, Helsingborg; Jaba, Kopenhagen; Noordstad, Huil: Sont, Denemarken-Gent. Gepasseerd naar Antwerpen 12 aug.: Berend N, Maassluis: Oranjeborg. Rotter dam; Hada, W. Hartepool; Nido, Londen; Triton, Rotterdam; Silvretta, Gothem- burg; Wubbina, Coleraln: Boschkerk, Amsterdam; 13 aug.: Lijnbaansgracht, Londen: Adara, Londen; Europa, zee. Vlissingen aangekomen 12 aug.: Aslra, Londen: Dinkel, Londen; Nlsse, Rotter dam; Lico, Londen; Marichu, Gent; 13 aug.: Canada, Antwerpen; Caprl, Dublin; Delf borg, Tiberon. (Nagekomen advertentie) rieden overleed geheel onverwacht te Vlaar- dingen, onze geliefde zorgzame man en vader KAR EL HENDRIK DE KOK, on de leeftijd van 55 iaar. Vlissingen: J. M. DE KOK— WISPELAERE Australië: K. DE KOK en verloofde Vlissingen: J. DE KOK Vlissingen, 13 aug. 1957 Verkuyl Quakkelaar- straat 145. De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 17 aug. a.s, des namiddags 2 uur vanaf Verkuyl Quakkelaar- straat 145. (Slot van oag. I) Vaste baan: afgedaan Deze combinatie van activiteiten I» niet alleen aantrekkelijk voor do ar beiders omdat ze daardoor nog eens verandering van werk hebben, neen, deze combinatie is de moeder van een veel aantrekkelijker mogelijk heid: de hoge tot zeer hoge lonen! Een ambtenaar verklaarde ons, dat hem bij herhaling was verzekerd, dat combinaties als de volgende bepaald geen zeldzaamheid zijn: Een arbei der wordt door zijn koppelbaas des ochtends gedirigeerd naar een boer derij, waar hij van zes tot twaalf uur werkt en ongeveer tien gulden ver dient. Des middags heeft de haas een ander karwei voor hem. Hij moet er gens een schip lossen en is van twee tot tien bezig. Verdiensten plm. ze ventien gulden. Dat maakt f 10 plus POLITIERECHTER MIDDELBURG Dieven sloopten in Poorvliet de tussenbak met aandrijfas van auto Voor de politierechter te Middel burg stond dinsdagmorgen terecht do 52-jarige visser J. S. uit Vlissin gen. Hij zou zijn collega-schipper L. de N. na een twist hebben mishan deld door hem met een mes in het gezicht en in de rug te verwonden. Omdat nog een getuige dient te wor den géhoord, werd de zaak voor on bepaalde tijd aangehouden. Zaterdagmiddag 11 mei hadden de beide schippers, tussen Wie door een personeelsmutatie de verhouding al lang niet zo goed meer Was, een- EMM-ploeg naar estafette- kampioenschappen Op zondag 18 augustus a.s. neemt een E.M,M.-ploeg deel aan de Neder landse, estafette-kampioenschappen. Deze ploeg bestaat uit Hein Cujè, Ri- ni Mondeel, Piet Zwartepoorte en Hans Bostelaar en komt uit op het nummer 4 maal 1500 meter. Een ti tel zal er wel niet inzitten voor de Zeeuwen, maar mogelijk kan het Zeeuwse record op deze afstand scherper gesteld worden. EMM-atleten liepen goed in Rotterdam Tijdens regionale wedstrijden, die zondag in Rotterdam gehouden wer den, behaalden enkele E.M.M.-atleten goede resultaten. Op de 800 meter he ren B, die gewonnen werd door P. Jansen van Thor in 2.00.8, werd Hans Bostelaar achtste in 2.09.Frans Brouwer startte op de 1500. meter he ren D. Van de 17 deelnemers wist hij beslag te leggen op een goede 4e plaats in een tijd van 4.37.-Op de 5000 meter kwam eveneens een E.M. M.-er uit .namelijk Piet Zwartepoor te. Winnaar werd hier De Koning in 15.52 voor Zwartepoorte, die een keu rige derde plaats veroverde in 16.12.9. Revanche tegen Dosko voor Zeelandia-junioren De Zeelandia-junioren uit Middel burg hebben een aantrekkelijk wed strijdje voor de boeg. In een junioren ontmoeting, die voorafgaat aan de wedstrijd tussen de ere-divisieclubs Fortuna en Amsterdam, die zondag a.s. in Bergen op Zoom wordt ge speeld, krijgen ze hamelijk gelegen heid revanche te nemen voor de za terdag in Middelburg tegen de Dos- ko-junioren geleden 43 nederlaag. Het Zeelandia-bestuur heeft daarbij de Dosko-junioren een bezoek aan „Miniatuur Walcheren" aangeboden. EXAMEN De heer F. de Moor te Clinge be haalde te Rotterdam het diplo ma schoenmakersgezel. Tevens slaag de nij voor het middenstandsdiploma. HOOG EN LAAG WATER 15 augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap 4.35 2.15 5.01 2.30 5.42 6.06 6.19 -f- nap 16.46 2.14 2.47 1.52 1.77 17.14 17.45 18.12 18.32 2.29 2.44 1.36 1.60 nap 10.50 1.76 11.18 11.52 11.24 11.55 1.88 2.06 1.36 1.56 nap 23,23 2.13 23.51 2.25 twistgesprek over vismanden. Bij het standbeeld van De Ruyter kwam het tot een uitbarsting; een van de schip pers moet toen hebben voorgesteld „het beneden uit te vechten". S. hield tegenover mr. J. A. E. Rink, de politierechter, vol, dat De N. hem had uitgedaagd. „Wie heeft toen voorgesteld om het beneden uit te vechten?" „Lieven de N." De getuigende onderwijzer J. J. de W., die het gevecht* op de Oprit gadesloeg, kon niet verklaren, wie er begonnen was, Er werd geroepen „Er wordt met een mes gestoken!" en De W. zag de verdachte S. snij dende bewegingen maken en bloed op De N.'s gezicht te voorschijn ko men. De 38-jarige employé van het Ne derlandse Loodswezen, J. B., werd ook gehoord, omdat hij getracht heeft de vechtenden te seheïden. Zo gaf hij door De N. vast te houden S. de gelegenheid zich te verwijderen. Maar toen hij De N. losliet, stormde deze weer hij had ondertussen hulp gekregen van zijn zoon ach ter S. aan. Zij haalden de schipper in, sloegen en schopten hem, aldus B. Brutaal Een merkwaardige en brutale dief stal pleegden op 2 juni te Poortvliet de draglinemaehinist G, de M. uit deze. plaats en de chauffeur C. J. B. uit Sint-Willebrord. Zij zagen kans een tussenbak met aandrijfas van een vrachtauto te demonteren. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, vergeleek dit met het stelen van vee uit de weide. Tegen beiden eiste hij drie maanden gevangenisstraf voorwaar delijk; tevens tegen De M„ de initia tiefnemer, een boete van f120 subs. 24 dagen en tegen B. een boete van f 40 subs. 8 dageh. De politierechter vonniste conform. In zijn kosthuis bij de familie R. te Oudelande, waar hij gebruik mocht maken van de linnenkast, stal de draglinemachinist M. C. F. uit Haamstede uit een doosje een biljet van f 25 en twee van één gulden. Conform de eis veroordeelde de po litierechter F. tot een boete van f 25 subs. 5 dagen en een voorwaardelijke gevangenisstraf van één maand met twee jaar proeftijd. Lood Lood was het materiaal, waarvoor zowel de Vlissingse gasfitter J. C. N. als de arbeider Van der P. uit de Scheldestad zwichtten. N. maakte het zich tot gewoonte, allerlei afval in eigen zak te steken. Omdat hij gunstig bekend staat eiste de offi cier een voorwaardelijke gevangenis straf (één maand) met een proeftijd van twee jaar en een boete van f 50 subs. 10 dagen (conform). Het lood, dat hij aan de opkoper De L. in Vlissingen verkocht, leverde hem f 38,50 op. Van der P., die eveneens aan De L. verkocht, kreeg eenzelfde ve waardelijke straf, met een boete van f 20. Hij werd onder toezicht gesteld. De opkoper De L. werd bij ver stek wegens opzettelijke heling veroordeeld tot een boete van f 100 subs. 20 dagen (conform). 31. Kappie, die monter een ronde maakte over de Kraak, liep daarbij de heer Floeblatt tegen het lijf. „Goedemorgen, kapitein!" groette deze laatste be leefd. „Goedemorgen, mijnheer," antwoordde de gezagvoer der goedgemutst. „Ik hoop dat het stormpje U niet «>i de slaap heeft gehouden". „Zo erg was het niei hoor", giechelde de ander „Ronduit gezegd, kon ik de slaap niet direct vatten Maar er zijn altijd wel be langrijke zaken, waarovet men dan de gedachten kan laten dwalen, nietwaar? Neem nu eens dat formu- ler voor de zeevarenden kapitein'. Hoogst noodzake lijk, vindt ook niet? Als U bijvoorbeeld eens begon met mij uw naam, voor namen en geboortedata.." Kappie was langzaam rood geworden. Maar op het moment waarop hij de heer Floeblatt nogmaals wilde duidelijk maken wat nij van zijn formaliteiten dacht, kwam Okki toesnellen. „Boodschap van de Forel, kapitein", meldde de scheepsjongen. „Ze gaan duiken. Jofel, niet?" „Ze moeten doen wat ze niet laten kunnen", antwoordde Kappie. „Als die dikke admiraal maar uit mijn vaarwater blijft." Hij beende naar de stuurhut, een teleurgestelde drs. Floeblatt achter latend. Weinige ogenblikken later kon men aan booic van de Kraak zien hoe de Forel langzaam ver dween onder het wateroppervlak. f 17 is f 27 op één dag. Begrijpelijk, dat heel wat arbeiders niets meer om een vaste baan geven. Geen reclames Dit verhaal toont tevens aan welk een macht de koppelbazen gekregen hebben. Sommige karweien zijn maanden van tevoren besproken. Andere moeten van de ene dag op de andere uitgevoerd worden. De kop pelbaas Is daarvoor niet bang. HIJ haalt op dit karwei twee mannen weg, daar drie en ergens anders nog zeven, ook al voeren die mannen op dat ogenblik werk uit voor een con current van de nieuwe opdrachtgever. Mocht de koppelbaas op een moment niet genoeg mensen kunnen mobili seren. dan wendt hij zich eenvoudig tot het arbeidsbureau. Als hij men sen teveel heeft doet hij dat trou wens (indirect) eveneens. Want als de koppelbaas mannen over heeft dan worden ze „met we derzijds goedvinden" (men recla meert nooit!) ontslagen. Ze melden zich dan bij het arbeidsbureau en voor werkloosheidsuitkering, die ze natuurlijk krijgen, omdat ze er vol gens de voorschriften recht op heb ben. Vele krooiarbelder8 nadden vroegers een vaste baan als boeren knecht. Als ze nu werkloos worden krijgen ze vaak een nog hogere uitkering dan de arbeiders die hun boeren trouw bleven en die in dezelfde om standigheden zouden kunnen komen te verkeren. Dikwijls kan namelijk worden aangetoond, dat de krooi- arbeider gedurende het laatste Jaar voor meer dan 50 procent bijvoor beeld in het transport Is werkzaam geweest. Zijn uitkering moet dan daarnaar worden bepaald. Er zijn niet veel boeren meer in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, die een man of vier vast in dienst hébbefi. De zich wijzigende situatie in de landbouw (mechanisatie, teeltplan) maken, dat er gedurende de winter weinig of niets meer te doen is. De boer moet voor zijn vaste krachten dan karweitjes zoeken als het on derhoud van de schutting. Zijn buur man heeft geen arbeiders meer. Die laat in het hoogseizoen de koppel baas komen, heeft geen administra tieve rompslomp en is goedkoper uit. Gevaar voor jeugd Dit verdwijnen van de vaste be trekking is een van de bezwaren, die door de strijders tegen het kop pelsysteem naar voren gebracht wor den. Een groot gevaar ligt hier ook voor de jeugd, zo menen zij. Immers, de koppelbaas ziet kans om jongens van 15 en 16 jaar naar huis te laten gaan met loonzakjes, die bedragen van f 50 tot f 55 inhouden. Dat is weliswaar nog maar een tiende van zijn eigen minimale wekelijkse in komen, maar genoeg ""ófi? de jongens zo het hoofd op hol te^jagen, dat ze alle animo ln een vaste betrekking verliezen. De tegenstanders van de koppel bazen strijden een moeilijke strijd. Zij kunnen tussen het systeem nog geen speld krijgen, Iaat staan een steekwapen om het af te maken. Op steun van de arbeiders behoeven ze bovendien niet te rekenen, want onder hen is de eensluidende mening over de kroöïbaas: „Die man is onze weldoener. Hij geeft ons werk en welvaart. Hij zorgt voor ons UT DE ETHER DONDERDAG 15 AUGUSTUS. HILVERSUM I 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7JO Gram. VPRO: 7.30 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvr. 945 Gr. 9.15 Wat zullen wij vandaag eens gaan doen in Arnhem? 9.35 Waterst. 9 40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje 11.15 Gram. 11.35 Klein koor. 11.45 Het ts onze eigen schuld, caus. 12.00 Orgelspel. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinbouwme- ded 12.33 Ritm.muz. 12.50 Gram. 13.00 Nws 13.15 Meded. of gram. 13.20 Prome nade ork. 13.55 Beursber. 14.00 Vocaal kwart. 14.30 Interv, 14.55 Plano en orgel. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordr 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: mr. dr. A. A. van Rhijn Nederland en de wereld: De <Oste intern, arbeidsconferentie te Genève. AVRO 18.00 Nws 18.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte muz. 19.10 Gesproken brief uit Londen 19.15 Voor de Jeugd. 19.35 Gram 19 45 Wereldkampioensch. wiel rennen te Rocourt. 19.40 Voor de Jeugd. 20.00 Nws 20.05 Omr. ork.. koor en solist. 21.00 Cabaret. 21.40 Spaanse melodieën. 2145 Rep Trofeo d'Italia. 22.15 Theater- ork. 22.45 Act. 23.00 Nws. 23.15 Koersen. 23.15 Act. of gram. 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/«, 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7 10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weerber. 3,15 Hoogmis. 9.30 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO- 11-00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12 00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij vrouwen van het land. 12.35 Land- en tuLnbouwmeded. 12.38 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Promenade-ork. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Pianovoordr. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Meisjeskoor. 18.20 Pianovoor dr. 18.45 Leger des Hellskwartier. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Gram... 19.30 Verz. progr. 20.00 Radiokrant. 20.20 - Vos senjacht. 21.30 Gram. 21.45 Idem. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Orgeiconc. 22 35 Gram, 22.45 Avondoverenking 2340 Nws. en SÓS-ber. 23.15—2440 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO- 20.15 1 Interv. 2 Kookpraatje. J Glldefeest. 4 De waarheid is groot ge noeg, TV-spel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7