Vleermuizen grijpen zich niet in vrouwenkapsels vast KAPPIE ei\ l\e{ staatsgeheim RECHTEN OP GEBOUW VAN HET CONFECTIEBEDRIJF VERVALLEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN WALCHEREN NOORD-ZEELAND RINGRIJDEN OP WALCHEREN ZUID-BEVELAND MAANDAG 12 AUGUSTUS 1957 PRO V I N C 1 A L h ZEEUWSE C O O R A N T GEMEENTERAAD BRESKENS Geen konijnen en kippen in Bloemenwijk. Do gemeenteraad van Breskens, die vrijdagavond bijeenkwam, heeft nog al wat tyd en moeite nodig gehad met een voorstel om de voorwaarden to laten vervallen, die destijds door de gemeente gesteld waren bij de ver koop van het voormalige schoolge bouw aan de Dorpsstraat aan de heer J. C. Blum voor het inrichten van een confectiebedrijf. In deze voorwaar den stond onder meer, dat het ge bouw zonder goedvinden van het ge meentebestuur niet voor andere doel einden dan voor confectie-bedrijf mag worden benut en dat, indien de heer Blum het pand binnen tien jaar zou willen verkopen, de gemeente het recht heeft het gebouw terug te ko pen voor de koopsom 10.000) ver minderd met acht procent voor elk jaar. Na tien jaar is de gemeente be voegd, als tenminste dé heer Blum het gebouw wil verkopen, de voorma lige school terug te kopen voor een bedrag, vastgesteld door twee des kundigen. Verschillende raadsleden waren van mening, dat de levensvatbaarheid van het bedrijf niet zou worden aan- fetast als deze voorwaarden gehand- aafd bleven. De heren Th. P. Cam- bier (vrije lijst), P. G. M. Goethals (kvp) en C. D. de Fester en M. P. Meeusen (beiden prot. chr. lijst) voerden aan, dat de heer Blum nu de gelegenheid krijgt het pand voor bij voorbeeld 25.000 te verkopen. Scheepvaartberichten Vlisslngen aangekomen 9 aug.: Rosa Corrado van Rotterdam; Esbjorn Gor- thon van Antwerpen; Malevik van Ant werpen. Vlisslngen vertrokken 9 aug.: Kajtum, naar Oxelosund; Phebe naar Cherbourg- 10 aug.: Esbjorn Gorthon naar Montreal: Malevik naar Londen. Vlisslngen gepasseerd naar Antwerpen 9 aug.: Daphnis van Rotterdam; Viking van Rotterdam; Capri van Rotterdam; Diemerdijk van New York; Lotus van Londen; Polaris van zee naar Gent; Kloosterdijk van Rotterdam; 10 aug.: Algarve van Rotterdam. Vlisslngen gepasseerd van Antwerpen 9 Aug.: Galand naar Londen; Weltevre den naar Southampton; Arendsdijk naar Rotterdam; Merwehaven naar Rotter dam; Stanislas naar Casablanca; Aldabi naar Rotterdam; 10' aug.: Joost naar Stockholm van Gent; Quo Vadls naar Fleetwood; Admiraal Nelson naar Ot terbacken. Examen. De heer-C. de Hamer te Zaamslag behaalde aan de slagersvakschool te Utrecht het diploma vakbekwaamheid slagersbedryf. KERKNIEUWS Chr. Geref. Kerk gaat nog eens „televisie' bekijken Op de vergadering Van de particu liere synode van het zuiden van de Chr. Geref. Kerken is een instruc tie van de classis Dordrecht bespro ken, waarin over de televisie wordt gesproken als van „een godonterend kwaad". De synode heeft zich na be spreking tenslotte verenigd met een voorstel van de predikanten ds. M. Baan te Dordrecht en ds. I. de Bruyne te Rotterdam-C., waarin zij uit spreekt, het met de kern van de in structie eens te zijn, maar het nood zakelijk te achten heel de zaak be treffende de televisie nader te bezien, om duidelijk geargumenteerd vast te leggen wat de houding der Chr. Geref. Kerken tegenover de televisie in het algemeen en het gebruik daarvan voor de dienst des woords in het bij zonder behoort te zijn. De synode benoemde een commis sie om haar daarover te rapporteren met de opdracht haar rapport aan de kerken in haar ressort te doen toeko men voor de voorjaarsclassis van 1958. Tot leden van deze commissie wer den benoemd de predikanten ds. S. v. d. Molen te Middelburg, ds. B. van Sme den te Rotterdam-Zuid en ds. C. Smits te Sliedrecht, alsmede de ouder lingen J. v. d. Berg en M. Koole en A. A. de Langen. Burgemeester J. Ax Eekhout acht te dit gevaar echter niet aanwezig. Hy wees er op, dat „de heer Blum nu wel een echte Bnessiaander is geworden", dat de heer Blum hier een huis heeft laten bouwen en dat het in verband met het opne men van hypotheekgelden drin gend nodig is, dat de voorwaarden vervallen. Toen het voorstel in stemming kwam stelde de raad zich met vijf tegen vier stemmen achter B. en W. Tegen stemden de yier genoemde raadsleden. Ook ging de raad niet zonder meer akkoord met het voorstel in de alge mene politie-verordening een artikel op te nemen, dat het zonder vergun ning van B. en W. verboden is in de Bloemenwijk, het complex noodwo ningen ter weerszoden van de Van Zuijenstraat, konijnen, vogels en pluimvee te. houden. Pas toen de bur gemeester uitdrukkelijk vastgesteld had, dat deze maatregel alleen geno men wordt om excessen tegen te gaan, ging de raad met algemene stemmen akkoord met liet voorstel. Mejuffrouw P. Boone uit Koudekerke werd benoemd tot tweede leidster aan de openbare kleuterschool. Op een verzoek van de Vereniging tot op richting en instandhouding van een Zeeuws Consultatiebureau voor alco holisme om een jaarlijkse subsidie van 75 werd afwijzend beschikt. De subsidie van de voetbalvereniging Breskens werd verhoogd van 250 tot 400 per jaar. Zonder al te veel opmerkingen werd aan B. en W. machtiging verleend voor het gebied gelegen ten westen van de nieuwe veerhaven en ten oos ten van de zogenaamde Kieweg, liet toekomstige recreatiegebied, een uit breidingsplan in onderdelen te ma ken. B. en W. namen een voorstel tot het wijzigen van lonen voor de werk lieden in dienst van de gemeente te rug. Aan het gemeentepersoneel werd een looncompensatie van 2% ver leend in verband met de huurverho ging- LAATSTE NIEUWS Boot bij Westhinder in zinkende toestand In de afgelopen nacht verkeerde 3 mijl ten noorden van het lichtschip Westhinder een Belgische vissersboot uit Ostende in nood. Het schip was zinkende. De loodsboot Antares en de sleepboot „Zeetyger" uit Ostende gin gen omstreeks half vier op weg om te trachten de vissersboot te berei ken. Scheepvaart door kanaal TerneuzenGent De scheepvaartbeweging op het ka naal TerneuzenGent was gedurende de maand juli als volgt: Zeevaart. Geschut voor opvaart 240 schepen, metende 305.655 brt.; ge schut voor afvaart 235 schepen, me tende 300.471 brt. Daarvan heoben ge lost of geladen te Terneuzen 15 sche pen, 14.835 brt. en te Sluiskil 9 sche pen, 20.721 brt. Binnenvaart. Geschut voor opvaart 1255 stoom- en motorschepen, meten de 424.279 ton en 238 sleepschepen, metende 219.443 ton; geschut voor af vaart 1294 stoom- en motorschepen, metende £28.681 ton en 241 sleepsche pen, hetende 211.120 ton. Daarvan hebben gelost of geladen te Terneuzen 280 schepen. 85.034 ton, te Sluiskil 191 schepen. 97.247 ton en te Sas van Gent 158 schepen. 43.094 ton. „ZIEN" DOOR RADARGOLVEN.. In grotten van de Sint-Pietersberg bevindt zich een „kraamkamer" Niet zo heel lang geleden verscheen een uitgebreide brochure over de bescherming van vleermuizen in Nederland. Deze brochure werd samengesteld door de heren Sluiter, Van Heerdt en De Sniidt. Sinds de tijd voorbij is, dat dames reeds griezelden bij het horen van de naam, omdat naar men zei deze diertjes zich vastgrepen en verwarden in vrouwenkapsels, is er bij het grote publiek reeds een zekere belangstelling voor de avondvliegers merkbaar. Niét geheel ten onrechte, want sinds de wonderen van de radar en het nuttig gebruik ervan voor vlieg tuigen en schepen de aandacht van de massa hebben getrokken, heeft men tevens ontdekt, dat diverse vleermuizen zich reeds van eeuwen her bedienen van een soort radar golven. Golven die ze zelf opwekken, uitzenden en weer opvangen, waar door ze gewaarschuwd worden voor voorwerpen waartegen ze in hun vlucht zouden kunnen botsen. Het is daardoor veel begrijpelijker gewor- Collecten De opbrengst van de gedurende de maand juli in de Ned. hervormde kerk te Terneuzen gehouden collecte was als volgt: voor de diakonie f 777,96 en 500 Franse franks, voor de kerkvoog dij f 533,60. Een collecte voor de In wendige zending bracht f 163,39 op. De heer J. D. E. van den Bos te Ter neuzen slaagde te Rotterdam voor het V.E.V. examen sterkstroommontenr. VLISSINGEN Met been bekneld In het kanaal door Walcheren aan de Koningsweg te Vlissingen geraakte de 17-jarige John. D., opvarende van het Engelse jacht „Lalouse", bij het afmeren met zijn been bekneld tus sen de „Lalouse" en een ander jacht. Hij viel in het water, maar kon weer aan boord van het jacht worden gehe sen. Met een ernstige beenbreuk moest hij in het St.-Josephziekenhuis worden opgenomen. Auto reed tegen muür Met vrij grote snelheid reed zater dagavond een Belgische auto tegen de muur van de waterkering aan de Boulevard De Ruyter te Vlissingen. De bestuurder was vermoedelijk door de duisternis misleid. De naast de chauffeur zittende Fransman D. raak te gewond, maar kon nadat in een nabij gelegen woning eerste hulp was verleend naar zijn hotel terugke ren. De auto werd zwaar beschadigd. OOSTKAPELLE „Oostkapelle" en badgasten voetbalden voor „S.S.Z." Door samenwerking tussen de voet bal vereniging „Oostkapelle" en de badgasten werd donderdag in Oost kapelle een tweetal voetbalwedstrijden gespeeld, waardoor de kas van „Sport steunt Zonneveld" f 60.rij ker is geworden. Vooral tijdens de dameswedstrijd is er veel en hartelijk gelachen. De Oost- kap else schonen wonnen met 40 al dient gezegd, dat de badgasten nogal met pech hadden te kampen. Vooral een kogel tegen de lat door de goed spelende dame uit Wassenaar had be ter lot verdiend, terwijl bovendien de Oostkapelle-keepster een groot strui kelblok vormde. De heren van Oostkapelle wilden niet voor het zwakke geslacht onder doen en ook zij wonnen met 40. De lieer P. S. v. d. Berg uit Middelburg reikte na afloop met een toepasselijk speechje de door „Sport steunt Zon neveld" beschikbaar gestelde medaille aan „Oostkapelle" uit. Terreinfeest op Vrederust. Donderdag 22 augustus a.s. zal op de inrichting Vrederust te Bergen op Zoom het jaarlijkse terreinfeest wor den gehouden, speciaal voor de patiën ten. Motor slipte Op de Parallelweg bij de hoek van de Valeriusstraat te Bergen op Zoom slipte zaterdagmiddag een motor. Mcj. M. uit Hulst kwam hierbij te val len en liep een armfractuur op. Zij Werd naar het ziekenhuis vervoerd. SINT-ANNALAND Van wagen gevallen Het zesjarig zoontje van de heer L. van der Jagt, dat tijdens de oogst- wevkzaamheden op een wagen zat en in de buurt van de boerderij van land bouwer C. P. Nelisse onder de gemeen te Sint-Annaland van de wagen afviel, werd met een gebroken dijbeen naar het algemeen burger gasthuis in Ber gen op Zoom vervoerd. Marktberichten VEILING BERGEN OP ZOOM. 10_ ayg. Starnhoon, dubbele prinsessen 1 4.ö34,%3; idem II 3,38^-445. Aanvoer: 23 ton. Collecten De te Sint-Annaland gehouden ex tra maandelijkse collecte ten bate van de kerkvoogdij der Ned. herv. gemeen te heeft f 240,66 opgebracht. Examens Voor het te Rotterdam gehouden exa men sterkstroommonteur, afgenomen door de vereniging tot bevordering van Elektrotechnisch Vakonderwijs in Neder land slaagde de heer J. J. Adam te Vlissingen. DOMBURG Benoeming De heer A. J. C. Constandse te Dom burg is benoemd tot lid van de commis sie van bijstand en a'dftÏÏttTët'ratéur van het gebouw der C.J.M:V. té 'Middelburg in de vacature van wijlen de 'heer C. P. de Jongh. Raad vergadert De gemeenteraad van Domburg komt aanstaande donderdag des avonds om 8 uur in het gemeente huis in vergadering bijeen. De agen da vermeldt onder meer de aanbie ding van de gemeenterekening i955 en 195,6, alsmede een wijziging van de begroting 1957. De heer E. Dekker te Terneuzen be haalde te 's-Gravenhage de akte N.B. (timmeren). Bijeenkomst diakenen In het Nederlands hervormd jeugd- gebouw hielden de diakenen van de Nederlands Hei-vormde Kerk in O.- Zeeuwsch-Vlaanderen zaterdagmid dag een bijeenkomst, die onder pre sidium stond van de heer D. van Es. De heer Van Es sprak een inlei ding uit over het onderwerp: „Be jaardenzorg" en belichtte daarbij tic verschillende problemen, die op dit gebied bestaan en de mogelijkheden tot oplossing daarvan. Na afloop van de inleiding volgde een uitgebreide discussie en werdén een aantal vra gen omtrent het behandelde onder werp uitvoerig beantwoord. ZAAMSLAG Badhuis in juli De gemeentelijke badinrichting te lamslag werd gedurende de maand .-.lijpr" zocht. ZaanSg] juli in totaal door 99' personen be den, dat vleermuizen, losgelaten in donkere Kamers, waardoorheen kris en kras draden zijn gespannen nooit die draden raken, hetgeen door daar aan bevestigde belletjes kon worden bewezen. Een andere omstandigheid, die de vleermuis midden in de belangstel ling heeft geplaatst is het ondersoek van grotten en onderaardse holen als bijvoorbeeld in de Sint-Pieters berg zijn aangelegd. Men bemerkte, dat in de Zuidlimburgse grotten na genoeg alle soorten vleermuizen overwinteren, die in Nederland voor komen en dat In een bepaald deel van de Sint-Pietersberg zich een „kraamkamer" bevond, waar hon derden vleermuizen hun jongen ter wereld brachten. Vooral de heer Bels wijdde zich aan het onderzoeken van de levens- ffewoonten, honderden dieren werden n de grotten gevangen, geringd en weer losgelaten en sindsdien is de vleermuis een belangrijk onderwerp van onderzoek geworden. Ook in de bomen Maar niet alle vleermuizen komen geregeld in de grotten en onder deze vooral niet de rosse vleermuis. De kraamkamers van deze vleermuizen door BAREND ZWERFMANS heeft Bels het eerst gevonden In holle bomen in de Haarlemmerhout. Het bleek, dat deze bomen reeds van ver kenbaar waren door een donkere vochtige streep, die oVer de gt^m loopt vanaf de ingang van de holte naar de voet en zo vond men ook in aangrenzende bossen dergelijke vleermuisverblijven, later ook bij voorbeeld in de provincie Utrecht. Nu heeft men opgemerkt, dat vanaf 1936—1946, toen er een groot (Slot van oag li van de maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt te Zierikzee. Ook hier werd toen een ripgrijderij gehouden, waarvoor de koning aan kostbare zilveren zweep ter waarde van' 400 aanbood, die gewonnen werd door Izaak Geschiere uit Se- rooskerke (W). Op 23 mei 1862 was de koning weer bij de ringrijderij te Westkapelle. De heer A. Wiskerke te Kruiningen, onderwijzer aan de christelijke school in die plaats, behaald,e de hoofdakte. ELLEWOUTSDIJK Raad komt bijeen De raad van de gemeente EUe- woutsdijk komt heden, maandagavond om 7.30 uur in het gemeentehuis on der voorzitterschap van de burge meester, de heer D. Lodder, in ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een besluit tot toekenning van 'n verhoging van de kindertoelage, kin dertoeslag en -bijslag over het tijd vak 1 juli t.m. 31 december 1957. Voorts is er een voorstel tot verho ging van de wedde der gemeente werkman in verband met de herzie ning van de wedden der rijkswerklie- den. Op de agenda staat voorts een voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. P.Z.E.M. betreffende de openbare verlichting in de gemeente. Ook zijn er drie subsi die-verzoeken binnengekomen van resp. het gemeentebestuur van Mid delburg, van de militaire bond „Pro Rege" en van de Vereniging Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme te Middelburg. In alle drie de geval len adviseren B. en W. gunstig. KAMPERLAND Val op betonnen vloer Tijdens oogstwerkzaamheden te Kamperland viel de landarbeider P. de Moor in de schuur van de heer R. Steur vanuit het bovenste gedeelte daarvan op de betonnen dorsvloer, waarbij hij rechterpols en rechteren- kel b^ak. Dokter Bruynzeel verleende de eerste hulp waarna de heer Moor vervoerd werd naar het ziekenhuis te Goes. BORSSELE Zwemfeest ging niet door Het zwemfeest, dat zaterdagmiddag ui de Schelphoek te Borssele zou wor den gehouden, kon geen doorgang vinden wegens de ongunstige weers gesteldheid. Het is nog niet bekend, wanneer dit feest thans gehouden zal worden. Hier schonk hij een gouden horloge plus ketting als eerste prys een gou den horloge als twee prijs en een gouden ketting als derde prijs. Resp. werden deze prijzen gewonnen door J. S. Minderhout, J. Joosse en A. Vér hulst, allen uit Westkapelle. Ook prinses Wilhelmina schonk vele prijzen aan de Walcherse lanciers. In 1913 overhandigde de prinses in Mid delburg een zilveren theeblad aan de winnaar van de ringrirjdery, Lieven Pieterse. Drie prachtige wisselbekers heeft prinses Wilhelmina reeds ge schonken. In 1921 ondernam zij als koningin de tocht naar Middelburg om de eerste beker die zij reeds in 1914 beschikbaar stelde maar toen in verband met de Eerste Wereldoorlog niet kon uitreiken, in het bijzijn van prins Hendrik en koningin toen prinses Juliana, voorgoed te over handigen aan de huidige voorzitter van de Z.R.V., de heer P. Brasser, omdat deze hem in 1919. i92Q en 1921 veroverd had. De tweede wisselbeker, die prinses Wilhelmina beschikbaar stelde, werd gewonnen door de Zoutelandse r^der P. Dingemanse. De derde beker is thans nog „in de strijd". Tenslotte werd de 25e juni 1956 voor de Z.R.V. een hoogtijdag, omdat toen prins Bernhard tijdens de Z.L.M.-dagen in Domburg 'het beschermheerschap werd aangeboden. Zoals gemeld zal a.s. donderdag in Middelburg gereden worden om de „grote prijs van Zeeland", een prach tige wisselbeker, die koningin Juli ana beschikbaar stelde. HOOG EN LAAG WATER 13 augustus Vlisslngen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge - nap 3.35 2.24 4.02 4.47 5.10 5.21 2.3 2.54 1.57 1.83 nap 15-41 2.24 16.11 16.47 17.14 17.32 2.38 2.50 1.40 9.48 10.17 10.54 10.26 10.50 2.07 1.38 1.60 22.22 22.51 23.26 22.53 23.13 29. Mopperend stapte de Maat Kappie's kajuit bin nen en liet zijn sombere blik glijden over de wan orde. Rapieren en boeken lagen kris-kras verspreid over de vloer. Niet alleen de kostbare inhoud van de kist van het Ministerie van Langdurige Zaken was op de grond terechtgekomen, maar ook Kappie's zee vaartkundige geschriften, die op een boekenplank hadden gestaan, waren door het störmgewek. rondgeslingerd. „Als ik het niet gedaehi had", bromde de Ma3t „Nooit raak je hier uit de narigheid. De héle nacht sta je op de brug tegen een orkaan te vechten. En als je dan doodmoe, naar je kooi wilt, kom je midden deze ellendige rommel terecht Hoewel het strikt geno men niet tot zijn werk zaamheden behoorde om de zaak op te ruimen, besloot de zwaarmoedige stuur man, dat hij deze toestand toch niet zonder meer kon laten voortduren. Zuchtend begon hij een wei nig orde te scheppen in de chaos; De kist werd óp- overgebleven drukwerk op en *-angschikte het keu rig op Kappie's boekenplank. aantal exemplaren werd opgemerkt de bevolking van de bekende bomen sterk is afgenomen. En, daar de dieren als uiterst nuttig moeten worden aange merkt, omdat ze ongehoorde aantallen schadelijke insecten verslinden, hebben grote instel lingen als bijvoorbeeld het Staatsbosbeheer ingezien, dat het de moeite lonen zou te on derzoeken aan welke oorzaken deze achteruitgang in de vlecr- muizenstand moet worden toe geschreven. De directeur van het Staatsbosbe heer, dr. M. F. Mörzer Bruyns, heeft nu de leiding op zich genomen van een landelijk onderzoek naar de plaatsen, waar zich „vleermuisbo men" bevinden en heeft ook aan de P.Z.C. verzocht de lezers aan te moedigen aan dit onderzoek mee te werken. Het gaat er dus om dat ieder, die weet waar zich een holle boom bevindt, waarin zich vleermui zen ophouden, dat nu of later even meedeelt aan de redactie, aan Zwerfmans of rechtstreeks aan het adres van het Staatbosbeheer onder het adres: R.I.V.O.N., J. M. Kemper straat 3, Utrecht. Behalve de plaats waar zich de vleermuizen in aantal bevinden moet dan opgegeven worden de provincie, de gemeente en de dorpsnaam, de datum, waarop men de boom (even tueel andere plaats) heeft gevonden en eigen volledig adres. De commissie zal dan zelf ter plaatse de omstandigheden in onder zoek nemén. Omhakken In verband hiermee voegen wij nog iets aan dit verzoek toe. In de brochure wordt als gevaar voor de vleermuizenstand ondermeer aange geven het omhakken van holle Bo men. Zoals men weet verliezen holle bomen niet alleen elk jaar meer aan waarde, maar ook leveren ze gevaar op voor 't belendende hout, wegens het kunnen verspreiden van padde stoelen, die misschien aan het hol worden van de boom aandeel heb ben gehad. Hakt men dus de nu ontdekte vlcermuisbomen om, dan werkt het onderzoek van de commissie ave rechts en staat de bescherming van het hout de bescherming van de vleermuizen, die in andere zin toch ook de bescherming van het bos be doelt, in de weg. Men dient dus in het oog te hou den, dat het Staatsbosbeheer (en de naam zegt ons in dit opzicht heel veel) het belangrijker acht, dat een vleermuizenboom blijft staan, dan dat hij verdwijnt. Voor eigenaars van gronden, waar op ziöh een vleermuizenboom be vindt, mag deze aanwijzing niet achterwege blijven. Hermetisch In de tweede plaats heeft men opgemerkt, dat op plaatsen, waar in het geheel geen hojie bomen voor komen, de vleermuizen zjch ophou den onder dakpannen, binnen spouw muren en in torens. Daar de alge mene bouwtendens ertoe leidt al wat van buitenuit te bereiken is herme tisch dicht te stoppen, ligt ook hier in een gevaar voor de vleermuizen- stand. Omdat vleermuizen in tegen stelling met vogels geen vreemd ma teriaal als stro, takjes e.d. naar bin nen slepen is dit misschien een re den om bestaande vleermuiskolonies niet onnodig te hinderen, maar zé hun gang te laten gaan. Voor wat de geringde exem plaren betreft heeft men kun nen nagaan, dat in het alge meen de trek van verblijfplaats naar jachtterrein in de zomer (meioktober) over langer af stand plaatsheeft als tussen ok tober en mei. De grootste afstand afgelegd door een geregistreerde vleermuis in Ne derland behoort juist tot de soort waarover in dit artikel wordt ge sproken (de rosse vleermuis, Nyc- talus noctula) en was van Haarlem naar de omgeving van Parijs en be droeg 429 kilometer. Voor de meer- vleermuis zijn gemiddelden bekend van 186,9 kilometer. Wij hopen nu maar dat ook uit Zeeland bijdragen kunnen worden verzameld, die zullen helpen de ge gevens over de vleermuizen meer volledig te maken. Examens Voor het hoofdakteexamen te Breda slaagde de heer H, M, de Bokx, onder wijzer aan de school der herv. gemeen te te Middelburg. De heer Anné JJeloen uit Sint-Aiy- naland behaalde te Vlissingen het stuurmansdiploma B.S. Burgerlijke Stand TERNEUZEN. Bevallen: D. de Regt—Meesen, d.; M. van den Berge—Van Hoorn, z. Ondertrouwd: A. van Htlten, 26 j. en J. den Hamer, 25 J.; W. E. M. Baart, 24 j. en N. M. Janse. 21 j. Getrouwd: C, A. Dees, 19 j. en C. C. van Tatenhove, 16 j.; C. A. van Yk. 40 j. en K. J. C. van de Velde, 46 J.; J. J. Ken- tin, 22 j. en J. F. Moes, 21 J.; E. P. Boo ne. 23 j. en E. C. Scheele, 23 J. Overleden: B. M. Mohn. 76 J., geh. gew. met R. Vermast: M. J. Smit. 80 geh. gew. met D. J. Tol; M. Herrebout, 52 j„ e. v. A. R. C. Scheïfaüt: p. Loof, S2 J. Ondanks alle rapporten over de na delige gevolgen van roken, neemt het gebruik van tabak onder de Deense jeugd steeds toe. Volgens een overzicht de gezondheidstoestand in Dene marken ls 20 pet van de mannelijke be volking gewoon teroker geweest vanaf 15-Jarige leeftijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7