Jan Derksen versloeg Maspes en v. Vliet en werd wereldkampioen Hein Cujé Nederlands kampioen op 10-km EINDSTAND COMPETITIE VAN HET JUNIORENVOETBAL „LUCTOR" KAMPIOEN NA FELLE STRIJD TEGEN „S.Z.V." MIDDELBURG WON OEFENPARTIJ TEGEN ZWIJNDRECHT MET 7-4 4 PRQVINOIALB ZEEUWSE COURANT MAANDAG 12 AUGUSTUS 1957 TWEE NEDERLANDERS IN DE FINALE Rousseau weer winnaar bij amateurs; Geldermans bij laatste vier (Van een speciale verslaggever) Jan Derksen wereldkampioen bü de prof-sprinters en Arie van Vliet als tweede geklasseerd! Was het een wonder, dat de Nederlandse sup porters rond de haan in Rocourt b|| Luik juichten, lachten en huilden, toen Derksen minuten lang met een stralende lach op het gezicht naar de menigte stond tc zwaaien. Want wat nog nooit gebeurd was, gebeurde nu! Tweo Nederlanders vochten de finale van de sprint voor profs uit Derksen tegen Van Vliet. Het waren de twee veteranen van deze wereld kampioenschappen. Derksen is 38 jaar en Van Vliet 41. Maar noch een Maspes, noch een Harris waren ditmaal sterk genoe- om deze veteranen te verslaan. Het werd een grandioos succes voor Nederland. Het was voor De.rksen de derde wereldtitel. Vlak voor het uitbreken van de oorlog, in 1939 te Milaan, was hij titelhouder bij de amateurs geworden. En elf jaar geleden in Ziirich won liQ eveneens de titel by de profs. „Vijftien jaar hebben Arie van Vliet en ik op dit moment gewacht", zei Derksen, „Altyd hebben we aan de top gestaan, maar het lukte ons nooit om samen in de finale te komen. Nu wel......". Jan Derksen heeft het in deze wed strijden niet gemakkelijk gehad. Hij heeft hard moeten vechten om in de finale te komen. Vooral zijn duel met Maspes in de halve eindstrijd zal de toeschouwers nog lang brj blij ven. Toen echter de top de finale eindelijk was bereikt, zat Derksen op rozen. Ditmaal was hij zijn zenuwen de baas en vreesde hij Van Vliet niet zoals in vorige jaren. In de twee fi- naleritten gaf Derksen, die er dit weekeinde goed in was, een pure de monstratie van kracht. Beide malen nam Jan Derksen resoluut de kop, verhoogde aan de overkant van de baan het tempo en klopte Van Vliet kansloos. Harris gewipt De grootste sensatie was wel, dat Reg Harris, die in een door hemzelf mede-ondertekend protest tegen de indeling met Gainard, de voornaam ste kanshebber voor de titel werd ge noemd. tegen deze kleine Fransman al in de kwartfinales zijn Waterloo vond. Harris had de eerste rit roet moei te gewonnen en verloor de tweede en derde met miniem verschil, waarbij de finishfoto de beslissing moest ge ven. In die derde rit had Gaignard een tijd van 11.2 sec. over de laatste 200 meter gemaakt, een fantastische prestatie, gezien het koude weer en de harde wind. Er werden tijdens de ze kampioenschappen trouwens toch veel uitstekende tijden gemaakt. Maspes, toen nog hautain rondkij kend, won in de kwartfinales met één been van Von Bueren en Arie van Vliet had het ook al niet te moeilijk met de Italiaan Oriani. Derksen ech ter had drie ritten nodig om de altijd droef kijkende Sacchi naar de kleed kamer te verwijzen. Vooral in die tweede rit kregen de Nederlanders op de tribunes grijze haren door de manier van rijden van Derksen, die dan ook prompt verloor. Hjj hersteld© zich schitte- terend in de helle. Halverwege de laatste roiule demarreerde Derksen plotseling en nam enkele lengten voorsprong, genoeg om de fel spur tende Sacchi op de eindstreep een paar centimeter voor te blyven. Arie van Vliet stak het niet onder stoelen of banken: hij was maar wat bljj, dat Harris gewipt was, want de Woerdenaar reed in de halve finales veel liever tegen Gaignard. In de eer ste rit gleed de Fransman in de voor laatste bocht naar beneden en liep een paar onbeduidende schaafwond- jes op. Er moest dus opnieuw gestart worden. Op dezelfde plaats, waar hij even tevoren gevallen was, probeer de Gaignard nu verrassend weg te schieten, maar Van Vliet was op zijn hoede. Hij ging mee en versloeg de Fransman in een schitterende eind spurt. In de tweede rit kroop het duo over de baan, Gaignard op de kop en steeds achterom loerend naar zijn veel oudere tegenstander. Na precies één ronde stopte Gaignard af om een duel sur place aan te gaan, waar Van Vliet blijkbaar geen zin in had. De Wocrderiaar ging door, reed in de JAN DERKSEN wereldkampioen volgende bocht omhoog en schoot toen als een pijl weg. Gaignard was verrast en kon de 20 meter achter stand niet meer goed maken. Derksen klopt Maspes De ontmoeting tussen Derksen en titelhouder Maspes leverde een sum mum aan spanning op. In de eerste rit ving Derksen in de laatste bocht Maspes op en toen volgde het duel waarvan niemand de uitslag kon be palen. zo gering was liet verschil op de streep. De finish-foto wees echter Derksen als winnaar aan, zodat onze Jan met één been in de finale stond. Het kostte hem echter veel moeite om ook het tweede been erbij te krij gen. Want in de tweede rit beging hij dezelfde fout als tegen Sacchi, liet Maspes bij het ingaan van de laatste bocht onderdoor gaan en was zo wijs zich daarna niet meer te forceren om zijn krachten te sparen voor de belle. En in die belle verloor Maspes de ti tel. De Italiaan reageerde te laat, toen de op kop rijdende Derksen de marreerde, en gaf zich op het laatste rechte eind gewonnen. Derksen was net een jong veulen; hjj kon haast niet van de fiets komen, en bleef maar rondryde», toegejuicht door de ongeveer 15.000 toeschouwers. In de strijd om de derde olaats trof Gaignard een uitgebluste Maspes, die totaal geen zin meer in fietsen had. Sportief was de houding van de ex- wereldkampioen, die zijn kans nau welijks verdedigde, niet. Maar begrij pelijk is het wel. Geld er mans reed goed Ab Geldermans, die zich zaterdag vrij gemakkelijk bij de laatste acht van de amateur-achtervolgers had gefietst, reed zondagmiddag een uit stekende race tegen de Engelsman Gambrill, die in de kwalificatieritten evenals Geldermans 5 min. 09.- sec. had laten noteren. Na enkele ronden had Geldermans een voorsprong ge nomen, die steeds groeide. De Bever- wijker, die zondagmiddag veel soepe ler reed dan de dag tevoren, perste er tenslotte in de laatste ronde nog een ferm sprintje uit en liet de uit stekende tijd van 5 min. 05.6 sec. af drukken. Hg komt nu dinsdag in de halve finales tegen de Italiaan Gan- dini, die zaterdag met 5 min. 0.3.6 sec. veruit de snelste van het veld was geweest, maar zich in de kwart finales tegen de Westduitser Giese- ler niet behoefde in te spannen, zodat hij „slechts" 5 min. 08.8 sec. noteerde. In de andere halve finale rijdt de Ita liaan Simonigh, die in 5 min. 05.- sec. van de Belg Denoyette won, tegen de Engelsman She ill. Rousseau won weer By de amateurssprinters kwamen de Nederlanders er niet aan te pas. In de finale kwamen de Fransman Rousseau, die vorig jaar in Kopen hagen ook wereldkampioen was ge worden. en de Italiaan Pesenti tegen elkaar uit. Pesenti won de eerste rit, maar in de tweede en derde rit bleek overduidelyk, dat Rousseau inder daad de sterkste was. Hjj won onbe dreigd en prolongeerde daarmee zjjn titel. WILLY CYSOUW VERSLAGEN Marie Poissonier tweede op 800 meter dames in 2.25.4 nieuw Zeeuws record) DRIE Zeeuwse atleten hebben deelgenomen aan de Nederlandse atletiek- kampioenschappen 1957, die zondag in Den Haag gehouden werden. Zij kwamen met een nationale titel terug naar Zeeland. Dat hordenspecialiste Willy Cysouw van Marathon uit Vlissingen op de 80 meter haar meerdere zou moeten erkennen in Corrie van den Bosch van Taxandria lag echter niet in de lijn der verwachting. Al verscheidene malen toonde de Vlissingse zich de sterkste, maar thans won Corrie met 0.1 sec. voorsprong in 11.5 voor Willy, die 11.6 noteerde. Voor de Vlissingse geen titel dus, en ook niet voor Marie Poissonier van Marathon uit Sehoondijke, die uitkwam op de 800 meter dames en met. twee meter verschil geklopt werd door de favo riete Co Beentjes. De laatste Zeeuwse deelnemer was Hein Cujé van EMM uit Middelburg en l:ij veroverde de „Zeeuwse" nationale titel en nog wel op de 10.000 meter, waar hij de grote favoriet Frans Kühnen van Sprint een flink pak voor de broek gaf. Cujé was gedurende de gehele 10 km steeds in de voorste gelederen te vinden te zamen met Kühnen, Kees Verra van Haarlem en Piet Bleeker van Lvcurgus. Met nog een kilometer voor de finish trok Hein er tussen uit om onbedreigd als eerste te ein digen in 31.53. Kühnen noteerde 32.14.8 en Verra 32.19.6. Spanning le verden de dames op de 800 meter, waarbij de Zeeuwse deelneemster een voorname rol heeft gespeeld. Haar tijd van 2.25.4 betekende dan ook een verbetering van het Zeeuwse record met ruim 5 seconden. In een span nende finish was Co Beentjes van DEM Marie Poissonier juist iets te snel af: 2.25. Een stormachtige wind speelde de belangrijkste rol bij deze nationale atletiekkampioenschappen met alle goede en nare gevolgen. Toch gaven deze nationale titel- wedstrijden vaak een interessante strijd te zien met het hoopvolle resul taat, dat verschillende jongeren naar voren kwamen. Wij denken hierbij aan de sprinters Smit. Spoelman en Van Dongen, de jonge 800 meter lo per Van Dorst, Van der Knaap, die op de 400 meter geëlimineerd werd. doch toch een uitstekende indruk maakte en die de 200 meter won en tenslotte Oosterman op de 5000 me ter. Bij de ->jes bleek Ria van Kuik, de opvolgster van Puck van Duyne, Hannie Bloemhof op de 200 meter te kunnen bedreigen, terwü! C.aus voor de 100 nieter veel belooft. Onttroond Twee oud-kampioenen, die de laat ste jaren onbedreigd in ons land aan de top stonden, werden ont troond. Kaes Koch, de titelverde diger discuswerpen en kogelstoten werd op beide nummers verslagen door de Nijmegenaar Rebel en Cor rie Huygen, eveneens titelhoudster discuswerpen zag zich gepasseerd door haar tengere clubgenote Ine Kok. Oudgediende Theo Staat bewees hoe sprinters-arm Nederland wel is. Nie mand kon hem bedreigen (10.6) en de man. die 't. dichtst op hem volgde, was verspringer Henk Visser (10.7), died oor een blessure verstek moest laten gaan bij het vèrspringen, dat nu gewonnen werd door Mooy van Volt met een uitstekende sprong van 6.99 meter. Spannend was ook de 110 meter horden: drie lopers no teerden dezelfde tijd, namelijk Ne- derhand (eerste) Parlevliet en Eef Kamerbeek, allen in 14.9. Het hoog springen weid gewonnen door Num merdor met 1.86, de 200 meter door Van der Knaap in 21.7, de 5000 meter door Rovers van Thor in 15.04.6, het discuswerpen door Rebel (50.47) voor Koch (44.18), het kogelstoten even eens door Rebel (14.01) voor Koch (13.74) en de 400 meter door Haus van PSV in 49.9. Na een weinig interessante 1500 meter, door DeLnoye met ruim ver schil gewonnen, werd met grote span ning de 800 meter tegemoet gezien. Wat zou de nieuwe recordhouder, Meindert Blankensteyn doen? Blan- kensteyn toonde zich thans na vele- voorgaande nederlagen in de titel- wedstrijd de beste 800 meter loper en veroverde na een tactische goede race de nationale titel (1.57.-) voor Heida (AV) 1.57.3. Hannie Bloemhof is onze nieuwe heerseres op de 100 en de 200 meter. Na de vele wedstrijden van dit sei- In het White City Stadion te Londen zijn tweedaagse internationale atle tiekwedstrijden gehoudenwaarvan deze foto-combinatie een beeld geeft. Links Ken Wood van de Sheffield United, Harriers and athletic club pas seert de finish als winnaar van de in ternationale mijl, waarvan de inzet de „Elsley Carr Trofee" was. Zijn tijd was Jf minuten 2 seconden. Midden: de Franse atleet E. Battista, in actie op het nummer hink-stap-sprong, waarop hij met 15,6 meter zowel het wedstrijdrecord, het Engelse en het Franse record als het Stadionrecord brak. Rechts Derek Ibbot gaat on danks een blessure over de finish als winnaar van de twee mijl, in de tijd van 8 minuten bb seconden. Atlete Willy Cysouw naar wedstrijden in Edinburgh De Vlissingse atleet Willy Cysouw zal tijdens de „Highland Games" in Edinburg op 18 aug. uitkomen op de 80 meter horden en verder deelnemen aan het vèrspringen. Voorts wordt aan deze wed strijden deelgenomen door Han nie Bloemhof op de 110 en 220 yards en Nel Zwier op het hoogspringen. De Nederlandse heren Roovers en Ku- nen starten op de twee mijl. Delonye (1 mijl), Heida (880 yards), Neder- hand (120 yards horden) en Pommee (hoogspringen). a bewees zij dit ook in de titel- wedstryden. De 100 meter won zij onbedreigd in de weliswaar geflat teerde tijd van 11.5 sec., maar zij i daarbij toch altijd nog 0.2 sec. sneller dan Ina Spijk en Joke Claus en ook op de 200 meter (23.6) kon de tegenstand van Ria van Kuik (23.8) haar overwinning niet werkelijk in gevaarb rengen. Maar Hannie be hoeft toch niet onze enige goede sprintster te blijven, want Joke Claus en Ria van Kuik wekten de indruk dat zij gevaarlijke concurrenten kun nen worden. In de jarenlange strnd tussen Dini Hobers en Nel Zwier had zich bij het hoogspringen nu ook mej. Mulder ge voegd. en alle drie meisjes kwamen tot 1.54 meter. WEINIG STRIJD OM EERSTE PLAATS Zeeland Sport A I ver de sterkste in afdeling A I In de meeste junioren-afdelingen \an de voetbalcompetitie is er wei nig strijd geweest om de eerste plmits. Alleen in de laatste drie klas sen, namelijk B VIII, B IX en B X is er voor deze begeerde plaats nog een heftig duel gevoerd op de groe ne grasmat. In B VIII waren het Renesse B I en Zierikzee B I, die el kaar geen duimbreed toegaven tot Renesse met een puntje voorsprong de vlag kon hijsen. In afdeling B IX kwamen Terneuzen B I en Axel B I in dezelfde positie te verkeren, want ook hier kwam Terneuzen B I met een punt voorsprong als eerste aan. Tenslotte in de B X-afdeling voerden Hulst B I en Clinge B I een heftige strijd, die uiteindelijk door de Hul- sterse jongens ook al met één punt verschil werd gewonnen. In de andere afdelingen ging het allemaal nogal gemakkelijk voor de koplopers. Zeeland Sport A I toonde zich in de A I-afdeling met groot machtsvertoon de allersterksten, ter wijl Goes A I in afdeling A II ook gemakkelijk won. Zeelandia B I won bij de junioren B I op de slofjes, terwijl Domburg B I bii_de B Il-ju- nioren dat deed. Bij de 'B Ill's werd VCK B I met vlag en wimpel eerste, in B IV Goes B I, waarbij evenwel ook Kruiningen B I nog wat in de melk te brokken wilde hebben, en in B V waren het de B I-junioren van Wemeldinge. die alle andere ploegen achter zich lieten. Tenslotte werd Luctor B I bij de junioren B VI kam pioen en Oostburg B I werd dat on bedreigd in de afdeling B VU. Junioren A I Z. Sp. AI 14 13 R.C.S. AI 14 M'burg A I M'brug A II 14 Vliss. AI 14 Walch. A I 14 8 2 7 0 0 27 44—14 2 21 64—16 4 18 42—23 7 14 46—32 6 13 41—33 9 10 24—58 WATERPOLOCOMPETIT1E „R.E.S." uit Tilburg stelde „S.Z.V." teleur In de derde kias N van de landelijke waterpolocompetitite is een geheel gewijzigde situatie ontstaan doordat RES uit Tilburg zich uit de compe titie heeft teruggetrokken met nog slechts een wedstrijd te spelen tegen SZV uit Souburg. Begrijpelijkerwijs zijn de Souburgers door deze gang van zieken erg teleurgesteld. Door een overwinning op de Tilburgers zouden zy kampioen zijn geworden. Nu ein digden zy gelijk niet het Middelburg se Luctor, zodat een beslissingswed strijd noodzakelijk was. Deze wed strijd werd door de Middelburgers ge wonnen met 54. SZV heeft protest ingediend bij de KNZB. doch dit zal weinig baten. Na tuurlijk zullen de Tilburgers worden beboet en het is zelfs vrijwel zeker, dat zij volgend jaar in de Brabantse kringcompetitiezullen moeten uitko men. Spelers probeerden elkaar tot slot te schoppen De wedstrijd tegen de westelijke tweede klasser Zwijndrecht, waar mee „Middelburg" zijn oefenpro gramma is begonnen, kon on danks de 74 zege niet ten volle bekoren. Daarvoor was in de eerste plaats de tegenstander te zwak, maar bo vendien ontaardde deze „vriend schappelijke" wedstrijd tegen het einde na een incidentje tussen de natrappende Groenewegen en een Zwijndrechtse speler, die op deze'fde wijze van repliek diende in een wederzijdse poging van enkele roo iers om elkaar lichamelijk letsel ie te brengen. Zodoende had het laafste deel van de wedstrijd niets r.-3or met voetbal gemeen. De einduitslag was toen al be reikt. Voor rust hadden De Bruin en Helbers viermaal de roos getrof fen, terwijl de bezoekers de rust stand op 42 brachten door het benutten van twee terecht toegeken de strafschoppen. Met een prachtig schot vergroot te Groenewegen de stand tot 52 en Hercules maakte toen na de zo veelste blunder van de Zwijndrechtse doelman het halve dozijn vol. Na fraai solo-spel produceerde Groene wegen nummer 7. Toen vielen de be zoekers even energiek aan, wat twee doelpunten opleverde, zodat het ein de kwam met een 74 zege voor de hoofdstedelingen, die voor deze gelegenheid Versluys in het doel hadden. De beslissingswedstrijd had overi gens een bijzonder spannend ver loop. Al direct na de aanvang scoorde P. Rotte (Luctor) het eer ste doelpunt. Luctor bleef de meer dere tot aan de rust. Bakker en Dirkse scoorden nog twee doelpun ten en SZV wist er daar slechts een tegenover te stellen, gemaakt door Brink. De rust ging in met 31, in het voor deel van Luctor. Na de rust maakten de Souburgers Caljouw en Brink twee doelpunten waardoor de stand op 33 werd gebracht. De situatie was no^ ongewijzigd toen het eind signaal klonk. Daar evenwel een win naar aangewezen moest worden werd nog tweemaal drie minuten doorgespeeld. Weer werd aan iedere kant een doelpunt gemaakt, namelijk door Brink (SZV) en door Rotte (Luctor), zodat de strijd voor de tweede maal moest worden verlengd. In de laatste minuten maakte Dirkse het beslissende doelpunt, waarmee Luctor de zege behaalde. De Middelburgers moeten nu pro motiewedstrijden spelen tegen ZIJV uit 's-Hertogenbosch en PSV n uit Eindhoven. Op vrijdag 16 augustus spelen zij in Eindhoven tegen de Phi- lipsmensen en op zaterdag 24 augus tus, na afloop van de Zeeuwse zwem- kampioenscnanoen, binden zij in ei gen bad de strijd aan met ZIJV. De eindstand luidt als volgt: Luctor 5 3 117 19—12 SZV 5 2 1 2 5 13—15 De Krabben 4 1 0 3 2 712 In de 2de klas K van de landelyke waterpolocompetitie werden de laat ste wedstryden gespeeld. Baronie zag zich in eigen bad geklopt door ZPB (13) en verloor bovendien beide derby's tegen Surae met 12 en 41 De titel ging echter niet naar Surae, want de ploeg uit Breda verloor de beslissende wedstrijd tegen ZPB uit Barendrecht, dat daardoor kampioen werd. De eindstand is: ZPB 8 6 Surae 8 6 RZ PC 8 1 Baronie 8 2 Bruinvis 8 1 2 0 14 21—25 14—17 9—31 Meeuw. A I 14 Seroosk. A I 14 Junioren A II Goes AI 8 Rill. AI 8 VV'dijk AI 8 Patr. AI 8 Goes A II 8 Junioren B I Zeel. B I 14 Vliss. BI 14 Arnm. BI 14 M'burg B I 14 R.C.S. BI 14 Z. Sp. BI 14 Bevel. BI 14 Wlch. 1 10 7 31—64 0 13 2 12—64 1 0 15 30—12 0 2 12 23—10 0 5 6 22—22 0 6 4 11—29 16 3 15—28 0 1 26 82—10 1 3 21 51—13 2 4 18 55—31 0 6 16 60—32 1 7 13 33—36 2 7 12 23—36 1 11 3*18—83 1 13 1 11- twee winstpunten in mindering wegens niet opkomen. .Junioren B II. Domburg B I 10 10 Vliss. B II 10 6 M'burg B II 10 5 Oostk. B II 10 4 R.C.S. B II 10 3 Z. Sp. B II 10 0 Veere B I teruggetrokken. Junioren B III 0 0 20 69—11 1 3 13 38—21 2 3 12 39—22 1 5 9 22—28 0 7 6 14—33 0 10 0 3—70 V.C.K .BI 10 9 1 Zeel. B II 10 M'burg B IV 10 Vliss. B III 10 M'burg B III 10 RCS B III 3 0 Junioren B IV Goes BI 10 Kruin. BI 10 Robur BI 9 Wolf.dijk B I 9 Kapelle B I 10 Kloetinge B I 10 7 0 2 3 0 2 0 19 46— 9 3 14 41—15 3 13 28—22 6 6 11—29 7 4 11—28 7 4 1044 1 15 37—10 3 13 21—14 2 11 23—15 3 10 16—20 5 7 15—32 2 - IRobur I niet meer Wolf.d. speeld. Junioren B V Wemeld. B I 10 Krabbend. B I 10 Hansw. Boys BI 10 Rillandia B I 10 Yerseke BI 10 Goes Bil 10 Kruiningen B II teruggetrokken. Junioren B VI. ge- 1 18 50-10 2 15 43-11 4 12 31-22 4 9 21-21 6 5 14-40 Luctor B i Lewed. Boys B I Nieuwdorp B I S.V.D.B. I Patrijzen B 1 Oostburg B IJzendijke B I 10 Aardenb. B I 10 Groede BI 10 Breskens B I 10 Oostburg B II 30 Junioren B VIII. Renesse B I 14 12 Zierikzee B I 14 12 Burgh B I 14 7 Brouwershaven BI 14 7 Dreisch. B I 14 5 Zonnemaire BI 14 5 Zierikz. B II 14 3 Mevo BI 34 0 Junioren B IX. Terneuz. BI 18 16 Axel BI 18 15 Tern. Boys B I Corn. Boys B I Spui B I AZW B I Corn. Boys B n Tern. B II Sluiskil B I 38 Zaamsl. B I 18 Junioren B X. Hulst BI 12 Clinge BI 12 Honten. B n 12 Koewacht B I 12 Honetn B II 12 Hulst B II 12 Graauw B I 12 2 0 14 38- 9 1 2 11 29-10 3 3 7 12-18 0 5 6 21-33 6-36 1 18 63- 6 3 13 41-25 3 13 35-23 5 10 26-30 7 4 13-46 9 2 9-57 52- 36 21- 45 34- 47 26- 67 7-119 1 8 0 11 0 14 18 13 1 4 27 72- 25 18 18 18 18 18 5 5 21 1 8 19 1 10 15 4 10 32 2 12 10 1 14 7 2 15 4 51- 28 46- 50 21- 41 18- 76 13-103 3 1 19 79- 12 2 2 18 79- 18 0 8 8 25- 76 1 4 15 78- 38 0 8 8 25- 76 1 8 7 23- 69 0 12 0 15-110 Terneuzense Boys speelde tweemaal De elftallen van Terneuzense Boys hebben zaterdag een tweetal wed strijden gespeeld. Het tweede elftal verloor met 54 van Kloetinge I en het eerste team speelde een wed strijd tegen een elftal, dat samenge steld was uit oud-spelers van tweede klassers. Het werd een 33 gelijk spel. De eerste wedstrijd tussen de jeugd- waterpoloploegen van Duitsland en Nederland, te Landshut tijdens de Duitse zwemkampioenschappcn ge speeld, is geëindigd in een 54 over winning voor de Duitsers. Bij de rust leidden zij met 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 4