Sasse zwemsters overheersten in haven-wedstrijd te Breskens Twee titels voor Rina v. d. Hage in Domburg TOCH NOG INSTELLING VAN EEN RES. Ie KLAS K.N.V.B. GROEDE OPENDE SPORTTERREIN MET VOETBALWEDSTRIJD MAANDAG 12 AUGUSTUS 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 EERSTE DRIE PLAATSEN VOOR BRUINVIS Jan Dirkse weer „ongrijpbaar" voor Ventevogel, v. Klinken en v.d. Heuvel Wat Hilversum en Bussum voor de Nederlandse zwemwereld betekenen, is Sas van Gent zo langzamerhand voor de Zeeuwse zwemsport gewor den! Want terwijl in Nederland de zwemsters van „De Robben" en ,,'t Gooi" al sinds jaar en dag overheersen, komen in Zeeland de zwem- stertjes van „Bruinvis" uit Sas van Gent zo sterk op de voorgrond, dat men bijna van een hegemonie kan spreken. Dat bleek ook zaterdagmid dag nog weer eens tijdens de havenzwemwedstrijd in Breskens. De zus jes Coby en Ria Meliefste en ook Willy de Bruyn en Ingrid Baart, allen van „Bruinvis" gleden zo soepel en sterk door het ruw opgejaagde water van de Oost- en Westhaven, dat de andere Zeeuwse troeven bijna allemaal naar het tweede plan verwezen werden. Alleen Corry Voogd van het Mid delburgse „Luctor" wist zich ongeveer op gelijke hoogte als de Zeeuws- Vlaamse meisjes te handhaven. Maar tegen de samengebundelde krachten van de Sasse zwemsters kon zij toch niet op, zodat zij tenslotte met de vierde plaats genoegen moest nemen, terwijl Coby Meliefste, voor haar zusje Ria, al lang onbedreigd naar de zege was gezwommen. Bij de he ren stond ook nu weer Jan Dirkse van „Luctor" op eenzame hoogte. Te gen hem konden alle andere cracks niet op. Het werd een zege met meer dan een minuut voorsprong op zijn naaste concurrent.... De strijd bij de dames in deze race over 1700 meter door de Oost- en Westhaven van Bres kens was onmiskenbaar spannen der dan bij de heren. Want ter wijl bij de heren Jan Dirkse al in de eerste honderden meters naar een beslissende voorsprong zwom, vormde zich bij de dames een kopgroep van zes zwemsters, die lange tijd aaneengesloten bleef. De heren waren al om en nabij twee minuten aan hun race bezig, toen de dames van start gingen. Corry Voogd die tactisch de buitenplaats bij de start had gekozen, zwom onmiddel lijk naar de leiding, maar direct voegden Coby en Ria Meliefste als mede Wil de Bruyn, Ingrid Baart en Tiny Daalhuizen (S.Z.V.-Souburg) zich bij haar. Tot aan de uitgang van de Oosthaven bleef dit groepje bij een. In de Westhaven vielen Tiny Daalhuizen en Ingrid Baaart iets te rug. Ondertussen zwom Coby Me liefste zich langzaam maar zeker los en zij was dan ook de eerste die aan de kademuur van de Westhaven tik te en met enkele forse slagen aan het tweede gedeelte van de race begon. Nog in de Westhaven groeide haar voorsprong uit tot bijna tien meter. Corry Voogd, Ria Melieste en Wil de Bruyn gaven elkaar ondertussen geen duimbreed toe. Maar vooral het Middelburgse meisje had het moei lijk. In haar pogingen om de achter stand op Coby Melieste in te lopen moest zij ook langs Ria Melieste en Wil de Bruyn. En deze twee zwem sters probeerden de weg naar de uit gelopen Coby af te schermen. Dat leidde op de terugweg in de Oostha ven bijna tot een schermutseling, maar Corry Voogd koos de wijste partij, zwom bij de twee Sasse meisjes weg naar het midden van de haven en probeerde het toen alleen. Door deze manoeuvre was zij ech ter ook iets achterop gekomen bij Ria Melieste en Willy de Bruyn. Dat kon zij niet meer goed maken! En terwijl Coby Melieste al op de kade handen stond te schudden, werd de strijd tussen Ria Melieste en Willy de Bruyn tenslotte bijzonder spannend. Met een voorsprong van nog geen meter tikte Ria aan als tweede. Cor ry Voogd werd vierde en Ingrid Baart, die zich inmiddels van Tiny Daalhuizen had losgezwommen, fi nishte als vijfde. Onder de talrijke toeschouwers was ook de Middelburgse zwem ster Annie Cornelisse van „Luc tor", die vorig jaar zegevierde, en die één van Zeclands sterkste zwemsters op de lange afstand is. Zij ken nu wegens een keel ontsteking haar titel niet ver dedigen.... Eenzaamheid Bij de heren was het eigenlijk al leen maar de vraag wie tweede zou worden, want Jan Dirkse zocht al di rect de eenzaamheid en crawlde soe pel naar ccn prachtige zege. Bij het binnenzwemmen van de Westhaven had zich op ongeveer zes a acht me ter achter Dirkse een groepje vormd, waarin Simon Ventevogel, Piet van de Heuvel en Van Klinken hun kansen op de tweede plaats ver dedigden. In een tweede groepje, dat ongeveer tien meter achter de eerste groep lag, zwommen Piet Rotte, Booy en Sinke, terwijl Keule- mans en Van der Steen de rest van de 21 heren aanvoerden. Op de terugweg door de Westha ven naar de finish in de Oosthaven gleed Ventevogel uit het eerste „driemanschap" weg en nam lang zaam maar zeker een beslissende voorsprong voor de tweede plaats. Zo bleef de situatie tot het einde: Dirk se finishte onbedreigd als eerste, de tweede plaats was, ook al onbe dreigd, voor Ventevogel en Van Klin ken wist in de Oosthaven de plaatse lijke crack Piet van de Heuvel ach ter zich te laten, die dus genoegen moest nemen met de vierde plaats. Piet Rotte bleek tenslotte de sterkste van het tweede groepje en zwom naar de vijfde plaats toe. U itslagen Na afloop reikte de heer J. B. Hey- dens van de organiserende vereni ging „Scheldestroom" in het restau rant van Anton Roest de prijzen uit: de nieuwe wisselbeker van de ge meente Breskens voor Jan Dirkse en de V.V.V.-beker voor Coby Melieste. De uitslagen luiden: Dames: 1. Coby Melieste, „Bruin vis", Sas van Gent, 35 min.; 2. Ria Melieste, „Bruinvis", 35.21; 3. Willy de Bruyn, „Bruinvis", 35.22; 4. Corry Voogd, „Luctor", Middelburg, 35.32; 5. Ingrid Baart, „Bruinvis", 36,20; 6. T. Daalhuizen, S.Z.V., Souburg, 37.16; 7 L. Bondewel, „Scheldestroom", Breskens, 40.00; 8. H. Krijger, S.Z.V., 40.11; 9. A. van Oost, „De Ganze", Goes, 40,45; 10. A. Sturm, „De Gan ze", 41.03; 11. C. Janse, S.Z.V., 41,10; 12. J. van Loo, „Luctor", 41.17. Drie dames staakten de strijd. Heren: 1. Jan Dirkse, „Luctor", Mid delburg, 28.47; 2. Simon Ventevogel, „Zeehond", Vlissingen, 29.50; 3. L. van Klinken, S.Z.V., Souburg, 30.35; 4. Piet van de Heuvel, „Schelde stroom", Breskens, 30.475. Piet Rot te, „Luctor", 32.05; 6. A. Booy, „Luc tor", 32.13; 7. I. Sinke „Zeehond", 33.13; 8. W. van de Steen, S.Z.V., 35.57; 9. Henk Keulemans, „Luctor", 36.09; 10. A. van Putten, „Schelde stroom", 36.25; 11. A. Maat, „De Ganze", Goes, 36.50; 12. P. Rosier, „Zeehond", 36.51; 13. L. Bosdijk, „Luctor", 38.21; 14. C. van Herwij nen, „Luctor", 38.48; 15. A. Vermast, „Bruinvis", 38.55; 16. W. Clays, „Bruinvis", 39.02; 17. J. Somers, „Zeehond" 42.08; 18. R. Mol, „Luctor" 42.26; 19. N. Gommers, „Zeehond", 44.56; 20. R. Kox, „Bruinvis", 46.07; .21. P. Versprille, „Scheldestroom", 46.35. Bij de heren waren er geen uitvallers. AFWIJZEND ADVIES, MAAR Bespreking met heren Goorse en Luchtenburg. Tydens een bespreking, die vrijdag avond te Middelburg werd gehouden tussen vertegenwoordigers van de KN VB, de heren Goorse pn Liichtenherg, en de besturen van de Walcherse KN VB-clubs, kwam vanzelfsprekend de indeling van de reserve elftallen het meest in de belangstelling te staan. Nadat de heer Goorse had meege deeld, dat geen toezegging tot instel ling daarvan was gedaan, doch dat het bondsbestuur destijds had meege deeld zich over de instelling van een reserve eerste klas nader te zullen beraden, bleekuit mededelingen dat in derdaad bij de KNVB de bedoeling heeft voorgezeten een reserve eerste klas te vormen. Het districtsbestuur had echter een afwijzend advies aan het bondsbestuur moeten richten toen bleek, dat slechts 5 van de 12 daarvoor in aanmerking komende clubs vóór instelling van die klas waren. Aangezien de KNVB geen enkele club kan verplichten in een bepaalde klas uit te komen, zat er niet veel anders op dan de zaak maar uit te stellen. Dit laatste nu bleek echter geens zins naar de zin van de Zeeuwse reser ve eerste klassers en men sprak zelfs van een staaltje van grof egoïsme van de profclubs, die geen geld voor hun derde elftal willen uitgeven, omdat ze de spelers die ze straks nodig hebben, toch wel elders zullen kopen. Na veel heen en weer gepraat kwam een voorstel ter tafel alsnog te pro beren een reserve eerste Klas in te stellen en de plaatsen van de clubs die daarin dan niet willen uitkomen, door promotie bij keuze door ande ren te laten innemen. Coby Meliesteeen van de -wemstertjes van de Sasse ver- j§ eniging „Bruinvis", was zater- H dagmiddag bij de dames in de H havenzwemivedstrijd te Bres- kens veruit de snelste. Zij s toerd onbedreigd winnares. Foto P.Z.C.). '^'""Illlllll'lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllll ALSNOG RES. KLAS Nadat de heer Goorse nog had op gemerkt, dat de moeilijkheden in de reserve klassen destijds waren toege spitst door de scheiding tussen betaald en amateurvoetbal, hetgeen o.m. tot gevolg heeft gehad, dat 80 reserve- eerste klassers naar het betaald voet- bat werden overgeheveld, zegde hij toe het voorstel om alsnog een reserve- eerste klas te formeren bij het bonds bestuur aanhangig te maken. Wellicht zal nog een vergadering met de be trokken clubs worden belegd om te trachten uit de impasse te geraken. Voorts bleek, dat de niet-indeling van Hulst II op een vergissing berust te. De moeilijkheden rond de samenstel ling van het wedstrijdprogramma waarvoor de bijeenkomst feitelijk was belegd werden uitvoerig besproken, waarbij o.m. werd besloten, dat „Vlis singen" en „Middelburg" enkele ma len te gelijk een thuiswedstrijd zullen krijgen. De drie Walcherse derde klas sers zullen hierdoor enkele malen zon der concurrentie van le of 2e klas voetbal kunnen spelen. Nieuw wereldrecord 440 yards horden De Amerikaan Josh Culbreath, win naar van de bronzen medaille tijdens de Olympische spelen te Melbourne op het nummer 400 meter horden, heeft tijdens internationale atletiekwedstrij den te Oslo het wereldrecord op de 440 yards horden met 0.2 seconde verbe terd en gebracht op 50.5 sec. Het oude record stond op naam van de Zuidafrikaan Gert Porgieter, die op 21 april van dit jaar te Quenstown 50.7 seconde voor zich liet afdrukken. Een der vrij zeldzame momenten voor de rust tijdens de wedstrijd Vlissingen IA.S.O. Ostende, die zondagmiddag in Oroede werd. ge speeld, dat Vlissingen in de aanval was. Jan de Nooijer van Vlissingen in een duel met de Belgische keeper Gernaye, die meermalen in het nati onale elftal heeft gespeeld. Foto P.Z.C.). Renner Mahé liep schedelbreuk op Bij een wedstrijd achter Derny's op de baan te Vannes is Mahé, toen hij met een vaart van 50 kilometer per uur reed, door het springen van zijn achterband, van zijn fiets ge vallen. Hij raakte met het voorhoofd de betonnen richel langs de baan ter wijl Privat, die achter hem reed, over hem heenviel. Privat kwam eraf met wat builen en schrammen, maar Mahé kreeg een schedelbreuk en is des nachts geopereerd. Zondagmorgen was zijn toestand bevredigend. Jubileum-wielerronde te Oud-Vossemeer Op zaterdag 24 augustus a.s. zal te Oud-Vossemeer voor de tiende maal een jubileum-wielerronde worden ver reden, de koers van het jaar voor het eiland Tholen. De wedstrijd gaat over een afstand van 90 km. Dit parcours moet 60 maal gereden worden. De organisatoren hebben beslag kunnen leggen op een keur van ren ners. Zo zullen er aan mee doen de ploeg M. Kortjan uit Geleen (4 ren ners); wielerclub Maastricht (4 man) wielerclub Pijnenburg,- Tilburg (6 man); Het Zuiden, Eindhoven (6 man); St.-Willibrord Vooruit (11 man); Rennersclub Gastel (10 man); en voorts de individuelen B Theunisse, Utfecht; Panhuijs, Utrecht; Radema kers, Utrecht; Klaas Paaymans en Henk Uitwaart. Huissoon werd achtste in Huijbergen Zondagmiddag werd te Bergen op Zoom ten bate van het Ned. Rode Kruis een wielerronde voor amateurs en onafhankelijken verreden. De wed strijd werd gewonnen door A. Kool uit Delft. Huiszoon uit Yerseke klasseer de zich op de 3e plaats. Hongaarse vluchtelingen stichtten sportfederatie De Hongaarse sportlieden, die na de novemberrevolutie zijn uitgeweken, hebben een „Wereldfederatie van Hon gaars sportlieden in ballingschap" ge sticht. Dit werd zaterdag te Wenen bekendgemaakt. De federatie stelt» zich tot doel alle uitgeweken sport lieden te registreren, contacten tussen deze Hongaren te leggen en teams be staande uit Hongaren die uitgeweken zijn samen te stellen. Van het voorlopige bestuur maken onder meer deel uit de gewezen aan voerder van het Hongaarse elftal, Fe- renc Puskas, de international Sandor Kocsis en de wereldrecordhouder 3000 meter steeple chase Dandor Rozsnyoi. SPORTIEF EVENEMENT Ostende-VIissingen 20 Het nieuwe sportveldencomplex te Groede, waar deze gemeente zo trots op is, werd zondagmiddag door burge meester J. C. Everaars geopend. De opening geschiedde tijdens een bijeen komst in het gemeentehuis, waar tal rijke genodigden aanwezig waren. N-3 het officiële gedeelte werd het voet balterrein in gebruik genomen met een wedstrijd tussen het eerste elftal van Vlissingen en de semi-profclub A.S.O. Ostende, die werd gewonnen door Ostende met 20. Na deze wedstrijd zal het terrein weer een lange rustperiode worden toegestaan, want de grasmat is nog erg dun. Behalve het voetbalveld telt het complex een korfbalveld, een vol- leybalveld, een sintelbaan van meter, een springbak en twee tennis banen. Vooral van de tennisbanen wordt reeds een druk gebruik ge maakt door Groedes bloeiende tennis club, die reeds zeventig leden telt en zoals burgemeester Everaars bij de opening voorspelde, spoedig honderd zeventig leden zal hebben. Het geheel werd aangelegd door de Heidemij. in DACW-verband. De heer Arendse vertegenwoordigde de Heide mij. bij de opening en hij prees in zijn toespraak het geduld van het gemeen tebestuur van Groede, dat zo lang heeft kunnen wachten met het geven van toestemming aan de voetbalver eniging om het veld te bespelen, „Eigenlijk behoort men na het grond werk, wanneer het veld gelijk ge maakt is, aardappelen te poten. Gedu rende een geheel seizoen kunnen dan verzakkingen verder uitwerken. Ver zakkingen in een veld, waarop reeds gras is ingezaaid maken het hele ter rein onbruikbaar. Na het aanbrengen van de grasmat is het aan te bevelen om het veld nog eens een rusttijd te geven van drie a vier seizoenen," al dus de deskundige van de Heidemij Of Groede zo lang kan wachten? De heer A. W. Levering, voor zitter van de voetbalclub Vlissin gen, feliciteerde het gemeentebe stuur met deze prachtige aanwinst voor de sport. In zijn toespraak schilderde hij met grote verbeel dingskracht, wat de mens zou zijn zonder de sport als ontspan- ningsvorm. „Het zou er slecht voor ons uit zien". Nadat burgemeester Everaars zijn Belgische en Nederlandse gas ten de erewijn had aangeboden en men een dronk had uitgebracht op de sport in het algemeen en de sport in Groede in het bijzonder, waarschuwden de klanken van de muziekvereniging „E.M.M.", dat het tijd was om naar het sport veld te gaan voor de voetbalwed strijd. Reeds in de eerste minuten van de wedstrijd bleek duidelijk dat de Bel gen sterker waren dan de Vlissin- gers. Men had ook niet anders ver- In spannende finale won zij van Mieke Snoep HET OPEN TENNISTOERNOOI van Domburg, waarvan zondag op de prachtig gelegen banen in de luwte van de duinenry onder grote belang stelling de finales gespeeld zyn, heeft enkele verrassende uitslagen opgele verd, met name In de damesspelen. Zo werd de winnares van vorig jaar in het damesenkel, Maryke Josephy uit Breda, in de halve finale uitgescha keld door de deze dag voortreffelijk spelende Domburgse Rina van der Ha- ge, die dit jaar wel bijzonder de aan dacht getrokken heeft. In de finale ontmoette Rina de Middelburgse speelster Mieke Snoep, die na een ze nuwslopende stryd de eer aan de thuis- speelster moest laten. Samen met me vrouw Koch uit Amsterdam won Rina van der Hage haar tweede toemooi- titel in het damcsdubbel en toen nog waren de Zeeuwse tennissers niet te vreden. Het herendubbel werd even eens een Zeeuws succes, zy het een half, want hier moest de Vlissinger Affourtit de eer delen met de sterke Oidtman uit Maastricht. Er werd op deze laatste dag (van de vijf) van dit toernooi, dat georgani seerd werd door de Domburgse Ten nisclub en de plaatselijke V.V.V., uit stekend tennis te zien gegeven. Fel, maar sportief werd om elk punt ge streden in de 150 partijen, die afge werkt moesten worden in deze vijf da gen. Hoogstaand spel, hoewel niet het beste van het gehele toernooi, was er te zien tijdens de finale van het heren enkelspel, waarin E. van Boecholtz uit Maastricht en de Zeeuwse kampioen Nordlohne waren doorgedrongen. De Maastrichtenaar door een hard be vochten zege op de 16-jarige Kees Corporaal (64 64) en Nordlohne uit Goes, door met 6—4'63 te zege vieren over de winnaar van vorig jaar, de geroutineerde P. Groenewegen uit Amersfoort, die maar geen vat kon krijgen op het spel van de Zeeuwse kampioen. Boecholtz kon dat echter wel. De Limburgse prominent speelde ze ker een klasse beter dan zyn tegen standers en ook dan Nordlohne. De eerste set moest Boecholtz nog wat warm lopen, zodat de Zeeuw deze set met 61 won. In de tweede en derde toonde de Maastrichtenaar echter zijn kracht en met tweemaal 63 kwam zijn eindzege geen mo ment in gevaar. VEEL SPANNENDER Veel spannender was de finale van het damesenkel. Zoals gezegd bereik te Rina van der Hage de eindstryd door een ruime 64 62 zege op Ma ryke Josephy, die overigens niet zo sterk speelde als in 1956, terwyi Mieke Snoep door een prachtige overwinning op de sterke mevrouw Salomé uit Den Haag haar tegenstandster werd. Fel en spannend was de stryd tot het laat ste ogenblik. Beide speelsters hadden zo af en toe behoorlijk last van haar zenuwen en uiteindelijk bleek de Dom burgse ze het beste te beheersen. De eerste set won Rina met 62, maar in de tweede had Mieke het juiste ant woord gevonden op de keiharde lange slag van haar tegenstandster (46). De derde en beslissende set ging gelyk op totdat eindelyk Rina van der Hage met 7o de party won. In het damesdubbel stonden vier ge lijkwaardige speelsters in de baan, na melijk mevrouw Koch en Rina van der Hage tegen Marijke Josephy en Els Stork uit Groningen, waarvan het eerste paar de langste adem bezat. De eerste set was voor de Domburgs-Am- sterdamse combinatie (63), die de tweede echter verloor met 46. De derde set ging gelijk op. Na 22, 3 2, 33 tot 55 kwamen mevr. Koch en Rina op 65. Na 1530 sloeg Rina tweemaal hard door de service van Marijke en onder grote spanning sloeg Els Stork een smash keihard in het net: 75. Het herendubbel werd een vooral in de eerste set gemakkelijke zege voor Oidtman en Affourtit op Anneveld en VliegenMart. Nadat zij de eerste set met 63 hadden gewonnen, zakten Oidtman en Affourtit wat af, waarvan het andere paar dankbaar profiteerde. Nadat het laatste paar was uitgelo pen tot 4—0, werd Je „geest weer vaardig" over de Vlissings-Maas- trichtse combinatie en met sterk spel, waarin Affourtit uitblonk door net vuren van harde smashes, liepen zy in tot 44, kwamen voor met 5—4 en op matchpoint Toen ging het re genen De laatste twee slagen na de bui brachten de beslissing: 64. ONBEDREIGD In het gemengd dubbel stonden Ma rijke Josephy en Oidtman tegenover mevrouw Salomé en Haag. De Middel burgse speler was er in de eerste set uitstekend in maar Marijke en Oidt man gooiden hun gehele takti3che ar senaal in de strijd: 46. De tweede set was juist tegenovergesteld aan de eerste, evenals de uitslag. In de derde waren Marijke en Oidtman ontegen zeggelijk de sterksten. Met 62 won nen zij onbedreigd de set en de partij. Na afloop van de wedstrijden, die ondanks de regen volgens schema werden gespeeld, reikte burgemeester mr. W. J. E. Crommelin van Domburg op de baan de bekers en andere prijzen uit. De voorzitter van V.V.V.. de heer W. Brand, dankte de wedstrijdleider, de heer A. Boone. voor de wijze waar op deze met zijn voortreffelijke hel pers en helpsters het geheel gediri geerd had, en hy roemde de speelsters en spelers om hun sportiviteit. De heer Boecholtz dankte namens de deelne mers, waarbij hij wacht. Ostende was favariet. Voort durend waren de rood-groenen in de aanval en wanneer de Vlissingers zo nu en dan het middenveld wisten tc passeren «tuitte iedere aanval af op de keiharde %-erdediging der tegenstan ders. Vlissingen speelde dan ook na twee maanden van nietsdoen. Twee maanden, waarin noch gespeeld noch getraind was. Bovendien speelden zij met een drastisch gewijzigd team. D:t alles in aanmerking genomen wisten de rood-witten zich toch danig te we ren. De meest succesvolle aanvallen werden opgezet door Jan de Nooijer. helaas ontbeerde hij de steun van zijn collega's uit de voorhoede. Na acht minuten spelen scoorde de Belgische linksbinnen Zonnekeijn het eerste doelpunt, als resultaat van ccn goed- opgezette aanval. Ook 't tweede doel punt werd door Zonnekeijn gemaakt. Beide doelpunten gingen via de paal. Piet Baart verdedigde op kranige wij ze het doèl, terwijl verder het spel van de debutant Piet de Nooijer, die stopper spil Piet Barten verving zeer bevredigend was. Na de rust veranderde het aanzien van de wedstrijd enigszins. De Vlis singers kwamen meer en meer in de aanval en keeper Gernaye van de na tionale ploeg kreeg werk. De Belgische verdediging was echter te hecht voor de Vlissingse voorhoede. De stand bleef 20 voor Ostende. In café „De Drie Koningen" reikte burgemeester Everaars na afloop de wisselbeker uit. Voorzitter A. Depuijdt van A.S.O. Ostende dankte Vlissingen voor de sportieve wedstrijd, waarop de heer Levering de hoop uitsprak, dat deze wedstrijd volgend jaar zal mogen worden herhaald. De Bruyckere scoorde en vocht in Australië Australië heeft de derde voetbal wedstrijd tegen China gewonnen met 21. Het veld van het Olympisch Park in Melbourne, waar gespeeld werd, was zeer drassig. In de eerste helft werd niet gescoord. China had toen het beste van het spel gehad. In de eerste minuten van de tweede helft bezorgden Frank Loughran en de in Nederland geboren De Bruy ckere een 20 voorsprong. Vijftien minuten later zorgde Yeung Wai voor een tegendoelpunt. Op zeker ogenblik ontstond een handgemeen tussen De Bruyckere en de Chinese aanvoerder Lee Blng Chiu. De Australiër Piercy mengde zich ook in de strijd en de drie spe lers rolden door de modder. Het in cident werd afgesloten met een waarschuwing voor De Bruyckere Cor Jansen tweede tijdens bonds-schaakwedstrijden Cor Jansen uit Waterlandkerkje, de Zeeuwse jeugdkampioen schaken, heeft het in de nationale bondswed strijden van de K.N.S.B. te Bodegra ven, tot de tweede plaats in groep II B weten te brengen, zij het dan, dat hij deze moest delen met J. de Block uit Apeldoorn. Eerste in deze groep werd de oud-Middelburger G. G. Boon met 6% punt uit 7 Dartijen. Cor Jan sen en De Block behaalden ieder 4J2 punt. De jeugdige Zeeuw won in de vijf de ronde van Van der Sluis uit Den Haag en in de zesde ronde van Keizer uit Hengelo. In de laatste ronde moest hij tegen Smit uit Voorschoten met remise genoegen nemen. In september moet hij nu tegen de Apeldoorner De Block een beslissings wedstrijd spelen. Wint hij deze, dan wordt hij volgend jaar ingedeeld bij de eerste groep, die speelt om het „open" kampioenschap van Neder land. Voetbalwedstrijden in het afgelopen weekeinde Het afgelopen weekeinde hebben verscheidene Nederlandse voetbal clubs wedstrijden gespeeld tegen bui tenlandse teams. Een ontmoeting tus sen ere-divisieclub Sportclub Ensche de en het team uit de Engelse eerste divisie, Manchester City, gespeeld in het Diekmanstadion te Enschede, ein digde in 41 voor de Engelsen. De ere-divisieclub Elinkwijk versloeg ce Westduitse vereniging „Darmstadt" met 21. Heracles uit Almelo won met 6—2 van Ra vensburg. In Berlijn werd een wedstryd gespeeld tussen Enschedese Boys en Spandauer Sv. De uitslap- luidde 22. Een vriend schappelijke ontmoeting tussen de »«y aanstipte, dat het ere-divisiecluhs Alkmaar en Amster- Domburgse toernooi met 't jaar pret- dam eindigde in een 30 zege voor Uger wordt. Alkmaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3