KAPPIE ev\ hesh\&tsijehe\m SPORTLIEDEN UIT FOLKESTONE IN 1958 NAAR MIDDHBURG ZUID-BEVELAND WALCHEREN AFSCHEID IN ZIERIKZEE VAN GEMEENTE-SECRETARIS MARKTBERICHTEN .VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1957 PROVINCIALE 25 EEÜW8E O O O R A N T S BURGEMEESTER FOWLER IN DE HOOFDSTAD Stedenontmoeting eindjuli of begin september. De sportlieden uit de Engelse plaats Folkestone zien al weer met grote belangstelling uit naar de volgende sportontmoeting met de Middelburg se sportmensen. Dat vertelde de burgemeester van Folkestone, de heer L. V. Tovvler, die donderdag een bezoek bracht aan de Zeeuwse hoofdstad. De heer Towler verblijft momenteel in Goes met drie volksdansgroepen uit de Engelse badplaats, die de gasten zün °P grote volksdansfeest in de Ganzestad. Tijdens de ontvangst door het Mid delburgse gemeentebestuur is van zelfsprekend gesproken over de we derzijdse sportuitwïsseling. Twee jaar geleden werd de wedstrijd in Engeland gehouden en zoals de zaken er thans voorstaan, kunnen de En gelsen in 1958 in Middelburg ontvan gen worden, waarschijnlijk eind juli of begin augustus. Wanneer men de heer Towler mag geloven, kunnen de organisatoren in Folkestone hun keus maken uit een „onuitputtelijke" hoe veelheid sportmensen, daar het ent housiasme in de Engelse plaats zeer groot is. De Middelburgse organisatoren mo gen zelfs zeggen, met hoeveel deel nemers de Engelse sportmensen mo gen komen. Overigens is de hoofd stedelijke sportadviescommissie de organiserende instantie van Zeeuwse zijde van oordeel, dat een te groot aantal deelnemers niet wense lijk is voor een goede en snelle af werking van 't uitgebreide program ma. Niettemin kan men volgend jaar weer een aantrekkelijk duel ver wachten in verscheidene takken van sport. De Middelburgers heb ben nog een appeltje met de En gelsen te schillen, want zoals be kend, wonnen de mensen uit Fol kestone in 1958 de ontmoeting met 8 tegen 4 punten, een over winning op het nippertje. Als de hoofdstedelijke vissers namelijk één ons vis meer gevan- Vertraging in werk aan Vlissingse veerhaven Heistelling sloeg om Er is enige stagnatie ontstaan in het werk aan de nieuwe veerhaven te Vlissïngen, doordat een heistelling woensdagmorgen plotseling omsloeg. De heistelling werd zo zwaar bescha digd, dat dit werktuig waarschijnlijk niet meer in bedrijf zal worden ge steld. Voorlopig zet men het werk nu voort met één, inplaats van twee hei stellingen. Het ongeluk gebeurde, toen men bezig was zware stalen damwand- planken omhoog te hijsen. Later bleek, dat een bout gebroken was, waardoor één der benen van de hei stelling het begaf. Met een doffe slag kwam het gevaarte op een Zolderbak terecht en raakte ook nog de reeds geheide planken. Gelukkig kantelde de bok, waarop de heistelling stond, niet, terwijl ook de beide stoomketels niet werden geraakt. Drie mannen, die bij de heistelling aan het werk waren, wisten te ont komen door een koene duik in het Scheldewater. Zonder enig letsel kon den zij op het droge worden ge bracht. Waar zijn onze schepen? Abbekerk 7 Penang. Arendsdijk 6-8 145 m. vv. v. Scillys. Albireo 6 Hamburg n. Bremen. Alderamin 22-6 Karachi te Bombay. Alwaki 8 te Ykohama. Alkaid 7-8 te Aden. Aldabi 7 Antwerpen. Alphard 7 Ilheos n. Las Palmas. Alhena 20-7 R'dam te Buenos Aires. Ameland 7 te Curacao. Ampenan 7 New York n. Alexandrlë. Adine 5-8 Rotterdam n. Ltfesabon. Amstelstad 1-8 Osaha n. Z.-Australië. Arkeldijk 15 New York n. Singapore. Axeldijk 6 Mobile. Bennekom 7 te Maracaibo. Boissevain 6 170 m. o.z.o. Saigon. Bloemfontein 8 te East London. Camitia 8 te Rotterdam. Caltex „The Hague" 7 Bahrein n. Stockholm. - Caltex „Rotterdam" p. 6 Ouessant n. Antwerpen. Corilla 4-8 Durban n. Abadan. Cottica 8 te Paramaribo. Dongedijk 8 te Londen. Eenhoorn 5-8 Constanza n. Serlphos. Eemland p. 7 Madeira n. Bahia. Esso „Nederland" 9 te Fawley verw. Friesland 6 te Abadan, Gaasterkerk 8 Rotterdam n. Marseille. Grootekerk 6 380 m. z.z.w. Cocos ell. Hoogkerk p. 7 Gibraltar n. Marseille. Ivoorkust 7 Pt. Harcourt n. Warri. Japara KRL 7 Marseille n. Le Havre. J. v. Oldenbarnevelt 6 770 m. o.t.n. Kaap Rac-, Kenia 6 420 m. o.t.n. Barbados. Kellia 6 650 m. o.z.o. Bermuda. Khanella 6 Curasao n. Avonmouth. Kertosono 8 te Port Sudan. Korovina 7 n.n.o. te Rotterdam. Kosleia 7 Thameshaven n. Curagao. Kloosterdijk 7 Bremen n. Rotterdam. Laurenskerk 6 180 m. z.w. Mogadiscio. Loosdrecht 10 Londen n. Genua. Limburg 7 te Cuba. Louis Lantz 6 270 m. z.t.w. Las Palmas. Maashaven p. 7 zd. Wight n. Antwerpen. Malea p. 7 Luzon n. Miri. Mariekerk 7 Port Said n. Genua. Merwelloyd G Antwerpen. Musilloyd 6-8 Tjirebon te Semarang. Nw.-Holland p. 2-8 Sambawa. Nias 7 Manilla. Nw. Amsterdam 7 te New York. Neass Commander 6 86 m. n.n.o. Bahrein. Oldekerk 8 te East London. Ondlna 6 850 m. z.w. Azoren. Parkhaven 6 Bahia Blanca n. Buenos Aires. Plato 5 Cadir n. Amsterdam. Prins Casimir 7 n.m. te Le Havre. Plancius 6-8 Surabaja n. Makassar. Reyniersz 7 Semarang. Rita 5-8 Pladju n. Djakarta. Statendam 8 Southampton n. New York. Stad Alkmaar p. 6 Lofoten-ell. Rotterdam 6 65 m. z.o. Cp. Haee. Straat Soenda 7 Kaapstad n. Port Elisabeth. Straat Lombok 6-8 Fremantle n. Mauritius. Spoorhaven 5-8 Rouaan n. Casablanca, gen hadden, zou de ontmoeting 66 gelijk geëindigd zijn. Ook andere aken kwamen tijdens dit geanimeerde bezoek te berde. Des morgens werd de heer Fowler, die vergezeld was van de town-sergeant van Folkestone, de heer Whyting, in Goes verwelkomd door wethouder jhr. mr, T. A. J. VV. Schorer en de heer D. A. Huysse, die aanwezig was na mens de sportadviescommissie. Nadat het gezelschap per auto naar Mid delburg gereden was, werden de En gelse gasten in het stadhuis ontvan gen door loco-burgemeester J. W. Kögeler, Wederzijds werden veel vriendelijke woorden gewisseld. De burgemeester van Folkestone hoopte, dat de nieuwe burgemeester van Mid delburg de sportuitwisseling tussen de beide steden een even warm hart zal toedragen als mr. N. Bolkestein. Onder leiding van de heren Kö geler en Schorer werd vervolgens een rondgang door de verschil lende afdelingen van het gemeen tehuis gemaakt. Daarna volgde 't afscheidsbezoek aan mevrouw Bolkestein, die maandag a.s. naar Deventer zal vertrekken, in wel ke gemeente de burgemeester reeds vertoeft. In hotel „De Burg" werd de lunch gebruikt. In de middaguren werd 'n rondwan deling door Middelburg ge maakt, waar onder meer een bezoek werd gebracht aan de Statenzaal, de Provinciale Bibliotheek en de mo lens. Wethouder L. J. van 't West- ende bracht de Engelse gasten tot besluit van dit bezoek weer naar Goes terug. Echtpaar op tandem gewond bij botsing met auto. Donderdagmiddag omstreeks drie uur werd bij een verkeersongeval op de provinciale weg bij Potjes een echtpaar ernstig gewond. Het echt paar G. W. Bakker uit Den Bosch kwam per tandem met hulpmotor uit Cadzand en reed in de richting Nieuwvliet. De heer B., die stuurde en aan de rechterkant van de weg reed. bemerkte pas na enige tijd, dat h\J eigenlijk op het links van de weg liggepde rijwielpad behoorde te rij den. Hij wilde deze fout goed maken en ging naar links. Om echter eerst het hem tegemoet komende en ach terop rijdende verkeer te laten pas seren bleef hij op het midden van de weg rijden. Het gevolg hiervan was, dat een auto, die hem achterop kwam tegen de tandem botste. Mevr. B. werd door de voorruit van de auto geslingerd en moest met een hersenschudding en gebroken ribben in 't ziekenhuis te Oostburg worden opgenomen. De heer B. liep verwon dingen op aan een arm en een been. De auto en de tandem werden be schadigd. Buitengewone vergadering Beetwortelsuikerfabriek Op verzoek van een honderdtal le den-aandeelhouders der eerste coöpe ratieve beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent, werd donderdagmiddag in „Grand Hotel Rotterdam" te Ter- neuzen een buitengewone algerfiene ledenvergadering gehouden. Dit ge schiedde naar aanleiding van een aan tal punten, die thans bij het bestuur der beetwortelsuikerfabriek in studie zijn in verband met een in de vorige algemene jaarvergadering aangekon digde statutenwijziging. De vergadering stond onder voor zitterschap van de heer H. A. A. Ba ron Collot d'Escury. Uitvoerig werd gesproken over de voorgenomen mo dernisering van de statuten, waarover tijdens de in het begin van het vol gend jaar te houden algemene jaar vergadering zal worden beslist. Daar bij werden onder meer de leverings plicht, de aandelenpolitiek, de vast stelling van minima en maxima voor de levering enz. behandeld. Zowel door leden van het bestuur als door de directie der fabriek wer den daarbij uitvoerige uiteenzettin gen gegeven. Nederlandse huisvrouwen oogsten nieuwe lof De Nederlandse huisvrouw heeft al heel wat complimentjes verdiend voor haar kookkunst. Jaja, ere wie ere toekomt, onze vrouwen koken bijzonder goed (applaus van de mannen! Red.) Nu oogst zij nieuwe lof! Want sinds kort komt er nóg krachtiger soep uit de keuken, en nóg fijnere saus, groente, ragoüt, puree, hachee enz. 't Geheim? Een pas ontdekte „smaakverfijner": Knorr bouillon uit Zwitserland! Van één zo'n dubbel Knorr tablet tovert ook met kokend water 'n hele liter bouillon: door de Knorr koka bereid van kostelijk vlees en geurig verse groenten; licht gezouten en gekruid, precies zoals U alles wenst! Ais extra liUlp biedt Knorr U nog een leuk geïllustreerd boekje aan, met 17 praktische vlug-klaar recepten. Alles met die heerlijke Knorr bouil lon al* „smaakvarfljner". U kunt het zó aanvragen: sluit een postzegel van 10 ct, met uw naam en adres, in een gefrankeerde enve lop en adresseer: Knorr, Postbus 1700, Amsterdam. U ontvangt het Knorr boekje dan thuis. Waarde garant voor inenting tegen kinderverlamming. Jeugdige fietser lette niet op het verkeer. Donderdagmorgen omstreeks tien uur stak een tienjarig jongetje, zoon van W., op een fiets bij de Schelde- straat de Paul Krugerstraat in Vlis- singen over, zonder op het verkeer te letten. Het gevolg was, dat een brom fietser, de heer Van H., tegen de jeug dige fietser opbotste. De heer Van H. liep snijwonden in zijn kin en in zijn duim op, terwijl de jongen een wond boven zijn oog kreeg. In het zieken huis Sint Joseph werd het tweetal verbonden. Er was lichte materiële schade. Alleen maar materiële schade was er bij een botsing op de hoek van de Palingstr.aat en de Hendrikstraat in Vlissingen tussen een motorfiets en een auto. De heer S., op de motor fiets, die uit de Palingstraat kwam, verleende geen voorrang aan de wa gen, bestuurd door de heer Van N. op de Hendrikstraat. OOSTKAPELLE Optocht. De door V.V.V. Oostkapelle geor ganiseerde optocht trok veel belang stelling. Op de vrolijke maten van muziekvereniging „Crescendo" trok de jeugd met lampions en fraai-ver- sierde wagens en fietsen door het dorp. Aan het eind van de avond kregen degenen, die het mooist-ver- sierde exemplaar met zich meevoer den een prijs. De uitslag was: 1. Piet de Rijke; 2. Betsie Don en 3. Jaap den Hollander. Kampvuur in duingebied. Zaterdagavond wordt er in het Vroongebied bij Oostkapelle een groot kampvuur ontstoken, zoals dat ieder jaar gebeurt. Er wordt een kampver haal verteld en de muziekvereniging „Crescendo" zal haar medewerking verlenen. Zaterdagmiddag worden strandfeesten gehouden en wedstrij den in het vervaardigen van figuren in het zand. VEERE Carillonconcert. Aanstaande zaterdagavond van acht tot negen uur zal het carillon van de raadhuistoren te Veere wor den bespeeld door Piet Broerse. Op het programma staan onder meer „Dans van bruid en bruidegom", „Dans der bruidsmeisjes" van Siep, enkele Engelse volksliederen en „Sol- vejgs Lied" van E. Grieg. KOUDEKERKE Biljarters komen opnieuw in het groene veld. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van „K.V.B.", de Koudekerk- se biljartvereniging, is zoals bekend vorige maand een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een gemeentelijk elf tal en een elf biljartenthousiasten; die voor die keer het groene laken voor het groene veld hadden verwisseld. En hoewel de biljarters zich blijk baar toch meer op hun groene laken thuisvoelden zij delfden het onder spit hebben zij toch de uitnodiging van het gemeentelijke elftal om een revanchewedstrijd te spelen aangeno men. Zaterdagavond 10 augustus komen de ploegen weer in het veld. De wed strijd begint om zeven uur op het ge meentelijk sportterrein. De raad van Waarde heeft in zijn woensdagavond gehouden vergade ring besloten, dat de gemeente ga rant zal staan voor de kosten, die verbonden zijn aan een eventuele no dige inenting tegen kinderverlam ming. De raad sprak zich (met 5—3 stemmen) uit tegen verhoging van de salarissen van hogere gemeente ambtenaren. Besloten werd toe te treden tot de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland. De raad ging voorts akkoord met het voorstel van B. en W., de heer P. Kopmels een vergoe ding van 80,toe te kennen voor de deze winter door hem geleden schade aan zijn gewassen. Oorzaak hiervan was overtollig water van ge meentewegen. Na een onderzoek is gebleken, dat de woningwetwoningen in de Wilhel- minastraat te koop kunnen worden aangeboden voor 7431,Nadat enkele wijzigingen werden aan bracht, levert de gemeentebegroting 1957 een tekort van 3500,op. Omdat Gedeputeerde Staten geen goedkeuring konden verle nen aan de begroting en exploi tatie van de weegbrug door de gemeente werd besloten het reeds eerder aangenomen besluit tot overname van de weegbrug in te trekken. Van de zijde van Rijkswaterstaat was meegedeeld, dat een lichtpunt op de scheiding Rijksweg-Waarde om financiële redenen niet te verwezen lijken is. Ziekenhuisverpieging. Vergadering vereniging Pe afdeling Driewegen-Ovezande vaS de vereniging voor ziekenhuis verpieging op Noord en Zuïd-Beve- land hield te Driewegen de algemene ledenvergadering. Na de opening door voorzitter M. Goeree volgden de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester. Uit het verslag van de laatste bleek, dat er een batig saldo was van 235.61. De aftredende be stuursleden M. Goeree, M. Slaakwe- IN BUITENGEWONE RAADSZITTING gen en W. van Loo werden zonder stemming herkozen. De heer G. J. de Jager werd aangewezen als afge vaardigde naar de centrale vergade ring te Goes. De vergadering ging akkoord met een voorstel de toelage van de penningmeester met 50 te verhogen. DRIEWEGEN Nieuwe kerkvoogd. In de vakature, die in de hervormde kerkvoogdij van Driewegen was ont staan door het bedanken van de kerkvoogd, de heer J. Westveer, werd door de notabelen gekozen de heer Joh. Mol, die zijn benoeming aan vaardde. NOORDZEELAND Amsterdamse politiekapel gaf concert en taptoe. De vierde avond in de serie van ze ven, die de vereniging „Zierikzee ont vangt vreemdelingen" organiseert met het doel Zierikzee meer te doen gelden als centrum van het eiland, en om het daarnaast voor vreemdelingen aantrekkelijker te maken, heeft don derdagavond, evenals de voorgaande avonden, bijzonder veel succes gehad. Deze avond werd verzorgd door de Amsterdamse politiekapel onder lei ding van Johan Pinkse, die op het Havenplein, ten gehore van ruim 3000 belangstellenden op uitstekende wijze heeft geconcerteerd. Het concert werd afgewisseld met een taptoe. „Zeeuws Tijdschrift" met belangwekkende inhoud. Dc redactie van het „Sleeuws Tijd schrift" zal zich moeten haasten, wil het alle zes afleveringen van de ze vende jaargang nog tijdig „de deur uit krijgen". Het tweede nummer dat onlangs Is verschenen, heeft na ne- lljk wel erg lang op zich laten wach ten. Daar staat gelukkig tegenover, dat dc inhoud alleszins de moette waard is. Om te beginnen bevat het een eerste aflevering van enkele artike len, die dr. P. H. Ritter Jr. zal schrij ven onder het motto „Zeeland in ac literatuur". Een Interessant onder werp. dat dc bejaarde letterkundige in dit eerste artikel bovendien op een frisse en oorspronkelijke manier heeft benaderd. Hij koos ccn viertal boeken, die zich op Middelburg con centreren, te weten „Herfstleugen" door A. R. van der Feen, „Het wel kom schandaal" van de heer Ritter zelf, „Vechten tegen de Bierkaai" van L. W, dc Brec en „De humeuren in do straat der weduwen" van me vrouw S. Greup-Roldanus. Deze wer ken bespreekt dr. Ritter stuk voor stuk op boeiende, indringende wijze. Ook het „Zeeuws Tijdschrift" heeft zijn bijdrage geleverd tot de De Ruy- terherdenking en wel met een gede gen artikel van dr. J. van Ham "over „Vondel en De Ruyter" en met een interessante beschouwing van ds. F. S. Kloosterman over de destijds ge voerde strijd over de herbouw van de Vlissingse St.-Jacobstoren, die op 5 september 1911 voor een groot deel door brand verwoest werd. In dit nummer vindt men voort» een artikel van de heer F. H. Jillcba over de jonge Zeeuwse schilder Hans Heeren; een met kennis van zaken geschreven beschouwing over werk en instelling van deze kunstenaar. De auteur zal in volgende artikelen de schilders Andries Minderhout en Jac. Prince belichten. Over „streekverbeterlng In de land bouw" tenslotte schreef drs. C. de Galan, landbouwmedewerker van het Landbouw Economisch Instituut, ge detacheerd bij het E.T.I. voor Zee land. Een actueel onderwerp, dat onge twijfeld de belangstelling van velen in Zeeland heeft en dat door drs. De Galan grondig werd behandeld. Rest nog op te merken, dat de voorpagina van dit nummer dat verder ook aantrekkelijk werd ge ïllustreerd gesierd wordt door een opmerkelijk goed geslaagd stem mingsbeeld van Veere, met de came ra vastgelegd door Hans Hubregtse. Andries Minderhout maakte de teke ningen bij het artikel van dr. Ritter. v. B. Protest tegen benoeming van zijn opvolger. In een donderdagmiddag te Zie rikzee gehouden buitengewone raads vergadering is afscheid genomen van de heer E. H. Mulder, gemeente-se cretaris, die tot burgemeester van Nieuw Leusden benoemd werd. Di rect nadat burgemeester mr. F. Th. Dyckraeester de vergadering had ge opend, vroeg mr. K. A. Keuning („Het Roer Om") het woord. Hij protesteerde tegen wat hij noemde „het doordrukken" van de benoeming van de nieuwe secretaris. Hij ver zocht B. en W. nog deze maand een vergadering uit te schrijven, teneinde hem in de gelegenheid te stellen op deze zaak terug te komen. De burgemeester snralc er zijn be vreemding over uit, dat de heer Keu ning dit protest bij deze gelezenheid liet horen en vond geen aanleiding nader op diens woorden in te gaan. In een toespraak tot de scheidende gemeente-secretaris gewaagde mr. Dijckmeester o.m. van de grote waar dering, die men voor het werk van de heer Mulder had gekregen gedu rende diens achtjarige ambtsperiode in Zierikzee. Met name herinnerde de burgemeester aan het werk, dat de heer Mulder in de rampdagen voor de gemeente heeft verzet. Spre kend over de relatie van de scheiden de ambtenaar tot het gemeenteperso- neel schetste de voorzitter, de heer Mulder als een man, die een opge wekt humeur paarde aan activiteit en impulsiviteit. Tenslotte wees spr. nog op de rol, die de heer Mulder in het maatschappelijk leven van Zie rikzee speelde. Namens de raad bood men de oud gemeente-secretaris een zilveren schaal aan, waarna nog het woord werd gevoerd door wethouder A. M. den Boer, die verklaarde de heer Mul der te hebben leren kennen als een ijverig mens. Wethouder M. C. Ver- heyen gewaagde van de prettige sa menwerking, waarna nog de raads leden de heer Mulder evenals de vorige sprekers hadden gedaan complimenteerden met diens benoe ming in Nieuw Leusden. De heer Mulder sprak een dank woord en verklaarde dankbaar te zijn voor de vele ervaring, die hij in Zierikzee mocht opdoen. VEILING KRABBENDIJKE. 8 augustus. Dubb, Pr. bonen I 67.40, II 1.70—62.70, afw. 29. Bramen II 38 p. doos. Pruimen: Rei^e Claude d" Ouillin I 105, II 72. Ontario I 78—87, II 63. Appels: Perzikrode zomerappel- st. 70-75 76, st. 65-70 81, st. 60-75 79. H. 70-75 74, K 65-70 75—79, H 60-65 71—78, H. 70-80 83, H. 60- 70 82, H II 63. Keuken 67—68, fabriek 38— 57, kroet 3244, val 3744, Melba keuken 5, fabriek 43. Peren Precose de Trevoux: St. 65-70 105, St. 60-65 104, St. 55-60 88—94, St. 50-55 75—79, h. 60-65 97, h. 55-60 87. h. 50- 55 74, h. II 69—71, keuken 73—76, fabriek 52 -55, val 39—46. Early Victoria h, 70-80 77, h. 60-70 72. b. n 48, keuken 56, fabriek 45—51, kroet 21—39. Zigeunerin h. 75-80 82, h. 70-75 84, h. 65-70 83, h, II 68, val 37—42. Verpakt fruit: Precose de Trevoux st. 65- 70 109, st. 60-65 109—110, st. 55-60 92—94. Zi geunerin st. 75-80 105, st. 70-75 112, st. 65-70 108, st. 70-75 106, h. 65-70 105. Melba h. 70- 75 116 h. 65-70 85. VELING GOES. 8 augustus. Export- en lndustrievelllng. Bramen I en II 142. Bramen (tn doosjes per kg) exp. 162—167. Dubb. pr. bonen I 61.60, II 60.80—61.60, afw. 40—42. Early Victoria h. 70-80 78, h. 60-70 73, h. II 51.40. Perzikrode zomerappel st. 70-80 90, st. 60-70 87.20, h. 70- 80 85—87, h. 60-70 86.70, h. II 68.60. Precose de Trevoux St. 60-70 101.20, st. 55-60 82.80— 83.50, st. 50-55 73.70—74.20, h. 60-70 90.05— 90.95, h. 55-60 80.80—81.20, h. 50-55 71.60— 72.30, h. II 68.10-69. Manks Codltn h. 70-80 86. Verpakt fruit: Perzikrode zomerappel h. 70-75 95—96, h. 65-70 99. Manks Codiin h. 80-85 93, h. 75-80 96, h. 70-75 93. Precose de Trevoux h. 60-65 97—100, h. 60-65 95—99. Gewone veiling. Zigeunerin h. 60-70 82— 98, h. 65-70 94—97, h. II 72—79. Clapps Fa vourite h. 65-70 100. Perzikrode zomerappel keuken 68—75, fabriek 5261. Early Victo ria keuken 47—53, fabriek 34—46. Manks Codiin keuken 46. Precose de Trevoux k. 69—75, fabriek 56—60. Czarpruimen I 104— 139, II 76—93, grof 105—119, fabriek 72—96. Ontario I 101—149, II 85, grof 72—135, fabr. 56—87. Washington I 118—141, I 80, grof 116 —125, fabriek 46—89, Belle de Louvain I 139 —147, n 77, grof 95—125, fabriek 75—91. Monsieur Hative I 174, grof 182, fabriek 83—94. GRAANMARKT. Tarwe 25—26, gerst 22—24, haver 20—21, kl. erwten 3040, schokkers 40—50, bruine bonen 3010, karweizaad 50—65. blauw- maanzaad 150—160. VEILING KAPELLE. 8 augustus. Perzikrode zomerappel h. 70- 80 84, h. 60-70 84, H 68-67, k. 68. fabr. 39- 53, val 34—48, kroet 25. Yellow Transp. h. 65-75 92, h. 55-65 91, H 58, fabr. 29—40, kroet 24, val 20—39, Manks Codiin h. 78-80 82, k. 53. Zigeunerin h. 75-85 91, h. 65-75 91, II 67. k. 61, val 34—36, fabr. 34—45, Early Vic toria h. 70-80 76, h. 60-70 71.80—72.29, II 47— 51, k. 54, val 24, kroet 22, fabr. 28—U. Cod iin Keswick h. 70-80 6164, h. 60-7^51—53, II 43, k 49—50, fabr. 30. Precose de Trev. St. 60-70 98.40-104.60, St. 55-60 82.10-83.30, st. 50-55 72.80—74.20, h. 60—70 96.10—07.50, h. 55-.60 79.40—80.45, h. 50-55 70.90—71.60, II 66.80 k. 71, fabr. 42—59, kroet 25—34. val 25—44, N.H. suikerpeer I 43—49, k. 38. Scarlet Pimp. 55-60 77, II 60. Bramen Industrie I 157.80—160.85, n 136. Dubb. Princ. bonen I 62.50—65.10, II S9— 59.80, afw. 37. Bramen p. ds. I 3845. II 36 —37. Frambozen p. ds. I 38—66, II 28—40. Pruimen: R. Cl. d' OuUllns I 104—131, II 61—83, grof 77—105. fabr. 36—54, Czar I 120 —148, II 65—85. grof 85—102. fabr. 44—58. On tario I 112—141, II 64—88, grof 74—101, fabr. 40—61. Belle de Louvain I 115—156, II 62— 90, grof 64—108, fabr. 35—70. Mons. Hative I 149-176, II 80—100. R. Victoria I 120-154. II 74—112. grof 88, fabr. 41. Boere Witte I 69—97, I 41, Wijnpruimen I 89, H 30. VISMIJN VEERE. 8 augustus. Export garnalen, aanvoer 220 g, 161—248. Schar, aanvoer 326 kg, 25—36. Bot, aanvoer 17 kg, 26-44. Schol, aanvoer 65 kg, 35—51. Middel tong, aanvoer 185 kg, 146—373. Rog. aanvoer 30 kg. 18—17. Krab, aanvoer 11 kg. 25—41. Poon, aanvoer 14 kg, 16—19. Tarbot, aanvoer 2 kg, 163. AARDAPPELVEILING THOLEN. 8 aug. Bintjes, bonken 17.72; idem, ge woon 11.65—12-59; kriel 2.10; witte eigen heimers I 15.68—16.11: Idem II 16.01—16.10; poters 8.15; Aanvoer: 19 ton. Stambonen A 5459; idem B 28: Aanvoer: 2800 kg. 27. Aan boord van het zeer snelle, zeewaardige jacht hadden Justus Iks en zijn helper alles in gereedheid gebracht voor de storm. Hoewel het ernaar uitzag dat het zwaar weer zou worden, maakte het siniste re koppel zich toch geen overdreven zorgen Het scheepje, dat de geheim zinnige heer voor deze reis nad aangeschaft, was wel iswaar klein, maar stevig gebouwd en volledig zee waardig. „Ik hoop dat Je maag te gen een stootje kan, chef", lachte de gezette helper van Justus Iks ruw. „Er zit een stevig beetje wind in de lucht als tk het wel heb." „Maak Je. geen zorgen. Wlmpie", antwoordde Jus tus Iks luchjig. „Houd lie ver je roer in de gaten." Zijn blik gleed door de In vallende duisternis over de woelige zee. „Het wordt donker. Stuur een beetje meer bakboord. Ik wil een beetje dichter bij die twee schuiten komen lig gen." Terwijl zijn assistent de bevelen uitvoerde begaf Justus zich naar de verschansing en tuurde scherp in de richting waar hij de Kraak en de Forel wist. De listige heer vermoedde, dat de twee schepen nu wel spoedig hun berichten zouden uitwisselen, „Er zal wel niets bijzonders zijn", mompelde hij tot zichzelf. „Maar in mijn beroep is het zaak, op de hoogte te blijven". Zijn vermoeden werd bewaarheid Spoedig flitsten de seinen van de Kraak en de Forel op tegen de inktzwarte horizon.... (Nagekomen advertentie) Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje ERNST. M. Al OSSEWAARDE. R. OSSEWAARDE— HAITJEMA. TJEERD. JOOP. TETSKE. ARJO. Serooskerke (W.), 8 augustus 1957. „Huize Welgelegen". Oostkapelseweg 4. De Provinciale Afzctcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf maandag 12 augustus 1957 Mank's Codiin. 60 mm en op, mits niet grasgroen. James Greve, 75 mm en op, met blos en verticale streep of gele tint. Dit ras op 5 mm sorteren. Clapp's Favourite, alle maten. Donderdag 15 augustus '57: Juttepeer, .nlle maten. Dr Jules Guyot, alle maten. Van de herfstrassen van appels- kan worden aangevoerd de val met een minimum maat van huishoud I.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3