Meerderheid Middelburgse raad tegen chr. technische school Aambeien? hemotabs „HET GEHEIM VAN DE BIECHT" EEN DROEVIGE HISTORIE Zccimm Almanak PRISMA MOEILIJKHEDEN BIJ HET VEER BRESKENS-VLISSINGEN .ZANDKUNST" IN Z0UTELANDE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 6 u'S 1957 NA LANGDURIGE DEBATTEN Geen verhoging der topsalarissen van gemeente-functionarissen DE GEMEENTERAAD van Middelburg heeft maandagmiddag met 11 togen 6 stemmen het voorstel van de meerderheid van B. en W. om een zogenaamde „noodzakeiykhcidsverklaring" af te geven voor de bouw van een protestants-christelijke technische school te Middelburg verwor pen. Ondanks een vurig pleidooi van waarnemend burgemeester J. W. Kógelor, waarin deze onder meer betoogde er van overtuigd te ztfn. dat de chr. technische school er toch zou komen, maar dan niet in de Zeeuw- de hoofdstad indien de verklaring niet zou worden afgegeven, waren me vrouw en de meeste heren niet te vermurwen. Het merendeel der raads leden was bang, dat do bestaande technische school in de toekomst aan bloedarmoede zou komen te lyden. Evenmin vonden de voorstellen van B. en W. om de topsalarissen van het gemeentepersoncel, en van de gemeente-secretaris en -ontvanger hoger te bezoldigen, genade in de ogen van de hoofdstedciyke raad. Het eersto voorstel werd getorpedeerd met 11 tegen 6 stemmen, het tweede met 12 tegen 5 stemmen. Wethouder L. J. van 't Westende deel uitmakend van de minderheid van B. en W., was de eerste, die de langdurige debatten over het afgeven van de verklaring voor de chr. tech nische school opende. De wethouder stipte aan, dat de bestaande school 75 jaar lang de opleiding van de Wal- cherae kinderen heeft verzorgd. De start van de school ln Vlissingen, hetgeen een aderlating betekende voor die in Middelburg, Is opgevan gen door de 2-jarige cursus om te zetten in een 3-jarige. waardoor een toename van 28 leerlingen behaald kon worden. Bij de omzetting tot een 4-jarige cursus verwachtte de heer Van 't Westende ook nog wel een toe name, maar dan rijst volgens deze spreker de vraag of er plaats is voor een derde school. „Mocht dit wel het geval zijn", aldus de wethouder, „dan Advert nvt ie) neem /T~ïT> .dit tabletje en U stilt de pijnw Duizenden lijders aan éambeien zijn blij verraat over de blijvende verlichting van hun kwaal. Hemotabs la een volkomen nieuw middel ln tabletvorm, gewoon ln te nemen met 'n glaasje water. U heeft geen zalf of zetpillen nodig, Hemotabs doen de zwellingen sllhken en bevor deren genezing; ze zijn zacht laxerend en helpen zodoende de normale functtès regelen, zo belangrijk voor 'n volkomen heratel en lange vrijwaring van pijn. 'n Complete kuur ƒ1,47. Bij apothekers en drogisten. zal de minderheid gaarne meewer ken aan de totstandkoming van de chr. school". De heer M. Wattel (a.r.) achtte 't technisch onderwijs voor Walcheren van groot belang. De bestaande school heeft een goede naam en de heer Wattel bracht hulde aan alle mensen van alle gezindten, die de school groot gebracht hebben. „Ik ben tot de overtuiging gekomen, dat er voldoende leerlingen zyn om twee scholen te onderhouden", aldus de heer Wattel, die graag zijn steun wil de verlenen, maar zien niettemin af vroeg of de plannen wel op het juis te moment naar voren gebracht zjjn. Namens de c.h.-fractie voerde de heer A. J. Kaland het woord. Deze onderstreepte volledig het eerste deel van het betoog van de heer Wattel, maar betreurde het, dat de stichting voor prot. chr. technisch onderwys met een dergelijk verzoek gekomen was. De c.h. staat op het standpunt gezien de verhoudingen op Wal cheren dat een chr. school niet noodzakelijk is", aldus de heer Ka- land, die er op wees, dat samenwer king toch nog mogelijk ls. „In het bestuur en lerarenkorps van de bestaande school komt de chr. opvatting voldoende, tot uiting. Als er persé een tweedo school ge bouwd moet worden, dan zal de c.h.- fractle zijn medewerking verlenen, maar thans' is het bovendien finan cieel niet verantwoord om er toe over te gaan", besloot de lieer Kaland. De heer B. A. Hesselink (v.v.d.) vroeg zich af of ook 23 procent van de leerlingen een technische school op chr. basis wenst, nu 23 pet. van de stemmers op de chr. fracties ge stemd hebben. Deze spreker achtte de samenwerking tussen de besturen voor de chr. en de bestaande techni sche school toch niet zo slecht, dat er behoefte is aan een derde school, waarvoor bovendien geen leraren aanwezig zhn, aldus de heer Heese link. Welke motieven? Drs. Th. J. Westerhout (p.v.d.a vond het lang geen eenvoudige zaak. Hij had waardering voor het uitvoe rig en uitstekend overleg, dat beide partijen met elkaar en met het ge meentebestuur e-evoerd hadden, stip te aan, dat altijd de mogelijkheid aanwezig moet 'zijn om technisch onderwijs op confessionele basis te geven, maar wees er daarbij op, dat men de economische aspecten niet uit het oog verliezen moet. De heer Westerhout wilde wel eens de motie ven weten, waarom de meerderheid van hot college voorgesteld heeft om de verklaring af te geven. Wethouder jhr, mr. T. A. J. W. Schorer was namens de meerder heid van het college van oordeel, dat er in Zeeland steeds meer be hoefte komt aan technisch onder wijs De heer Schorer gaf toe, dat men de ouders had moeten enquê teren, maar stipte aan, dat men FILMS IN ZEELAND Sympathieke Joan Crawford in „Verlaat mij niet" „Het geheim van de biecht" Electro, (Middelburg) is een erg sombere, sentimentele geschiedenis over een pastoor, die na terugkeer in zyn va derland, nadat hij een tyd in Peru heeft vertoefd, door toedoen A an een oude vriendin, die nog steeds van hem houdt in allerlei vervelende si tuaties wordt gebracht. Een moord VAN :mn TOT cS.ijfPC ORGEL VOOR BROUWERSHAVEN. De Ned. Herv. Gemeente vari Brouwershaven heeft prettig nieuws ontvangen! Op advies van de Orgel commissie van de Ned. Herv. Kerk heeft het Rampenfonds besloten een nieuw orgel te plaatsen in de kerk, die momenteel wordt gerestaureerd. Het oude orgel heeft gedurende tien elf maanden bloot geslaan aan de inwerking van liet optrekkende vocht. Reviseren is vrijwel ondoenlijk. Het nieuwe orgel, dat onmiddellijk na het goreodkomen van de restauratie werkzaamheden in de aanwezige or gelkast zal worden geplaatst, zal ge heel zijn aangepast aan de grote ruimte, waarin het dienst moet doen. De orgelkast, die in het monumentale gebouw dus wordt gehandhaafd, heeft een grote historische waarde zij dateert uit 1557. NIEUWE HAAN. Intussen is ook de restauratie van Sint-Annalands dorpstoren in HOE WARM HET WAS Het moet dezer dagen gebeurd zijn op Schouicen-Daiveland. De „school- schoonh oudster' van een lagere school in een der gemeenten op het eiland werd plotseling ziek en zoals te doen gebruikelijk diende er een zogenaamde ziektemeldingbi] de betrokken instantie te volgen. Dat ge beurde ookmaar tengevolge van di verse omstandigheden gebeurde het in feite enkele dagen te laat. Contro le tvaé niet meer mogelijk en daarom informeerde de betrokken instantie' bij de zieke tiaar de reden van de late aangifte. Het was een alleszins opmerkelijke reden. Want openhartig verklaarde het vrouwtje: Jaziet U, de dokter kon een paar dagen niet komen omdat liet zo warm was". Nu was het wel zo, dat die dokter uit een naburige gemeente moest ko men en misschien xvas dat er ook de oorzaak van, dat de betrokken instan tie het motief voor geldig opnam en het geval na de verhelderende verkla ring van de patiënte alsnog in behan deling nam Het was de dokter te warm en tc ver gexveest. dammer dat Hildebrandt dit met meer heeft mogen meemaken. Zijn klassiek geworden verhaal ,JIoe warm het was en hoe ver" sou er aan waarde door yeióonnen hebben volle gang. De dakruiter is van de oude leitjes ontdaan en er zijn nieuwe, fraaie leien voor in de plaats gekomen. Er komt ook een nieuwe haan op de toren. De ge- gemeente zal er een bliksemaflei der op plaatsen. GOUDEN VREUGDE. In Yerseke is er vreugde geweest. Vreugde om het gouden echtpaar, de heer en mevrouw JumeletKik uit de Schuttershofstraat. De buurtbe woners staken de vlaggen uit en in de avonduren bracht de harmonie Mozart" een daverende serenade. De vice-voorzitter van het korps, de heer C. Pekaar, sprak het gouden paar toe. MOSSELEN. Zakelijker is het bericht over de Bruinlsser leveranties in de maand juli aan de bandelaren in Yerseke. De Bruinisser kwekers brachten het in juli tot 2175 ton nen mosselen. Voor geheel Zeeland was dit leverantie-getal 41.055 ton nen; uit de Waddenzee kwamen 2688 tonnen. Vorig jaar, toen men een week later begon, werden in juli 30.353 tonnen mosselen uit Zeeland en 8951 tonnen mosselen, afkomstig uit de Waddenzee, geëxporteerd. GEBROKEN SLEEPKAST. In het Vlije van Oude Tonge is de sleepkast Evemarie van schipper Bot uit Antwerpen omhoog gevaren. De sleepkast kwam weer vlot, maar op weg naar de vlüchthaven te Zijpe, moest zij opnieuw Omhoog worden ge zet. Een voorbijkomende z.g.n. „hard loper" verijdelde het plan; de sleepkast kon de golfslag en de zuiging van het voorbijkomende schip net niet meer hebben en be gon steeds sneller te zinken. De met grint geladen sleepkast is gebroken. Ecu Zwijndrechtse firma zal de lading in een ander schip overslaan. geschiedt, doch de pastoor Is door het biecht geheim gebonden en moet zijn mond houden, ai kent hy de da der en zelfs al wordt hij tenslotte zelf beschuldigd. De hele film door bljjft de sombere stemming overheersen en zelfs Mar git Saad als het vrolijke kellnerinne- tje, dat van al deze intriges de oor zaak is, vvect deze droefheid niet te verdrijven. Alhambra, (VUssihgen) zorgt voor de tegenstelling en vertoont een lach film met in de hoofdrollen Bud Abbot en Lou Costello. In „A. en C als loodgieters" halen ze weer allerlei toeren uit, liefst hoog in de lucht, in dakgoten of op ladders. Ook een brandweerwagen wordt in deze film weer gebruikt als het traditionele vervoersmiddel om allerlei stunts op uit te voeren. Grand, (Goes) zet de vertoning voort van „Curucu van de Amazone", waar in gevaar op gevaar John Bromfield en Beverly Garland bedreigen, wan neer ze de strijd aanbinden met In dianen en een monster in de verstik kende jungle van Zuid-Amerika. Dinsdagmiddag vertoont Alhambra, (Vlissmgen) zoals altijd gedurende de vakanties, een speciale film voor de jeugd. „De gelaarsde kat" naar liet bekende sprookje is een aardig filmpje waarvan de kinderen kunnen genieten. „De furie van de Mississip pi", draait deze week in Luxor, (Vlis singen). De veelbezongen Misslsslo- pi is de rivier waarop eens de roman tische showboten voeren van New Orleans naar St.-Louis. Aan dek speelden dan jazz-orkesten. waarvan er vele later beroemd zyn geworden. De stoere Lex Barker en de lieftalli ge Patricia Medina hebben echter kans gezien van deze romantiek een verwrongen en onwaar beeld te ge ven. DONDERDAGCYCLUS De talentvolle Joan Crawford speelt een sympathieke rol in „Verlaat mij niet". Grand (Goes). Regisseur Ro bert Aldrich ontving voor deze film de prijs voor regie op het zesde Ber- lijnse filmfestival. Een ontroerende film met prachtige momenten. Joan Crawford vindt een waardig tegen speler in Cliff Robertson. Alhambra. (Vlissingen) laat ons Ju- dv Holliday zien in een humoristische rol in „Thé solid gold Caddillac". een werkelijk kostelijke comedie met ver der P""l Douglas in een van zijn leukste rollen. De Amerikanen zijn heel sterk in groots opgezette films, die spelen in de tyd van de Romeinse keizers. Pre cies zo'n film is ..De zilveren beker". Electro. (Middelburg)Prachtige kostuums en veel actie op een groot doek moeten de bioseoonbezoekers verblinden, want de inhoud van het verhaal is van weinig waarde. Grie ken in lange gewaden en met Caesar- coiffures vechten op leven en dood om Virginia Mayo en Pier Angeli. r Advertentie) manager Onmisbaar vuui Uw afspraken Uur en dag f 105. (Advertentie) Geen maagklachten Niet alleen licha- H1G0T melijk, maar ook geestelijk gaat do maaglijder onder zijn kwaal gebukt. Pessimistische stemmingen, hu meurigheid, zijn 't gevolg van piinen, krampen, zuur- branden enz. Wordt weer een prettig, opgeruimd mens zondermaag- klachten met de verbiisterend en gunstig werkende no RABRO MAAG- «3.90 TABLETTEN per 50 tabletten. Ook in grotere of kleinere verpakkingen RABRO COMPANT N.V. NIJMEGEN HOLLAND ln dit (vroege) stadium deze groep niet do mogelijkheid ontne men moet om over te gaan tot de stichting van de chr. school. De heer J. S. Hoek (a.r.) onder steunde het voorstel. „Er is een gro te groep ouders, die chr. technisch onderwijs voor zijn kinderen ver langt", aldus dit raadslid. Ook de heer A. J. Schot (s.g.) was voor het afgeven der verklaring, daar toch 't chr. onderwijs primair is. De heer KÖgeler zette vervolgens het standpunt van de toenmalige meerderheid van B. en W. uiteen. „On danks de uitstekende harmonie, waar- In de samensprekingen gevoerd zyn, is samenwerking praktisch niet moge- lyk", zei do neer Kögeler. De waar nemend burgemeester betoogde, dat het- algemeen vormend onderwijs op de T.S.sen een grote plaats gaat In nemen, waardoor deze school de eerste tijd min of meer moet worden gezien als een voortzetting van het lager onderwyse waarop volgens spre ker de geestesstroming een stempel moet drukken. In een uitvoerig be toog, waarin hij aanstipte dat de groei van het leerlingenaantal steeds groter zal worden, riép de heer Köge ler de raadsleden op om te trachten het onderwijs in alle. schakeringen zo veel mogelijk naar Middelburg te trek ken. Vakken in het gedrang. Wethouder A. J. Berenpas, eveneens behorend tot de minderheid, stipte aan, dat de expansie niet bepaald wordt door het aantal inwoners, maar door het aantal vakken, dat er gege ven kan worden. Bepaalde vakken zul len in hét gedrang komen, omdat, daarvoor het-leerlingental op Walche ren voor twee Middelburgse scholen te gering is. Verschillende sprekers voerden nog in tweede instantie het woord, waar bij drs. Westerhout uit gegevens van het ETI had opgemaakt, dat de ver wachte toeloop yoor de ambachtsscho len in 1965 tussen de 700 en 900 leer lingen zal liggen. „Gezien deze cij fers is er voor een derde school op Walcheren eenvoudig geen plaats", zo betoogde dit raadslid. „Als er niet voldoende leerlingen zijn. komt de school er niet", merk te de waarnemend burgemeester op. „Maar als de minister het nodig oordeelt, dat zij er wel komt, dan staan we er naast", besloot de heer KÖgeler, waarna het voorstel in stemming werd gebracht. De heren Meliefste (ar), Wattel, Schot, Hoek, Kögeler en Schorer stemden voor. De commissie van financiën had (Vervolg op pag. 41 VOLGEND JAAR NOG SLECHTER? Lange wachttijden schrikken toeristen en buschauffeurs af Tijdens een persconferentie, welke de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, maandagmorgen hield, kwa men de moeilijkheden ter sprake, waarmee de veerdienst Breskens- Vlissingen thans te worstelen heeft. Zondag j.l. kwamen cr op het veer Breskens-Vlissingen wachttijden voor van enkele Uren. Gehoopt wordt, dat de nieuwe ferryboot in oktober-november a.s. te water wordt gelaten en dat zij in juli 1958 in dienst gesteld kan worden. Over een tweede nieuwe ferryboot worden nog steeds besprekingen gevoerd. De directeur van de provinciale stoombootdiensten in Zeeland, mr. J. L. Nieuwenhuis, die deze persconfe rentie bijwoonde, lichtte enkele pun ten nader toe. Hij had de stellige in druk, dat het iéts mihder druk is op het veer Breskens-Vlissingen dan in vorige zomer. Er passeren méér autobussen uit Frankrijk, maar het aantal Belgische bussen is verminderd. Dit laatste werd vorig jaar reeds aangekondigd. Men had bezwaar tegen de lange wachttijden bij het veer. Voorheen kwamen er op donderdag vry veel Belgische bussen met Engelse toeris ten, die van hun verblijf in België ge bruik wilden maken om de Middel burgse markt te bezoeken. Deze toeristen moeten op tijd terug, want ze vertoeven in hotels enz. Aangezien dat nogal eens misliep is dit busver voer thans Verminderd. De langste wachttijden op het veer Breskens-Vlissingen bedragen thans circa twee uur. Zondag jl. liep eerst diep in de middag de wachttijd terug tot anderhalf uur. Het inleggen van een derde (lang zame) boot bracht wel enige uit- Zeeuwse C.B.T.B. benoemde adviserende leden. Nauwer contact met rijksdiensten. Reeds geruime tijd werd in de kring van het bestuur van de Zeeuwse C. B, T. B. de wenselijkheid jjevoeld van een nauwer contact met ae verschil lende rijksdiensten en enkele andere instellingen op landbouwgebied. In verband hiermee zijn tot advi serend lid van het hoofdbestuur van deze organisatie benoemd de heren: dr. ir. C. W. C. van Beekom, rüks- landobouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden; ir. J. A. H. U&enen, rijks- landbouwconsulent vocAP de Zeeuwse Vlaanderen; ir. W. L. Harmsen, rijks-, veéteelt- en zuivelcónsulent voor Zeeland; ir. J. J. van Hennik, ryks- tuinbouwconsuient voor Zeeland en- W. N. Brabant; dr. ir. W. H. Ubbink, rijksconsulent voor Grond- en Pacht zaken in Zeeland; ir. D. van der Za ken, hoofdingenieur-directeur van de cultuurtechnische dienst in Zee land; Joh. Breure te Colijnsplaat, ver tegenwoordiger van de Zeeuwse C. B. T. B. in de Sociale Commissie van de Gwe. Raad voor Zeeland van het Landbouwschap; A. Lorier te Sou burg, vertegenwoordiger van de Zeeuwse C.B.T.B. in de Provinciale Landbouwvoorlichtingsraad. Allen hebben inmiddels hun benoe ming aangenomen. Als adviserende leden van het hoofdbestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. fungeerden reeds de heren ir. H. Steur, directeur van de Christelijke Landbouwwinterschool te Middelburg en G. Koole te Sou burg, namens de C.J.B.T.B. in Zee land. Ze waren er weer allemaal in Zoutelande. De forten en kastelen, de vliegtuigen en de schepen, de zeesterren en -meerminnen, de die- renfiguren, de wapens, dc koppen, koroiu al die dingen die met een beetje goede wil uit zand en ande re strnndingrediënten zyn op te bouwen en waarin men in originali teit. en „kunstigheid" zo heeriyk met elkaar kan wedyveren. De wedstryd in liet vormen van strandfiguren, die ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Irene op het strand van Zoutelande werd gehouden is wel een succes gewor den. Niet alleen was de deelname buitengewoon groot, maar er werd ook met veel plezier en vaardigheid gewerkt. Het resultaat hiervan was. dat men maandag in de namiddag op de stranden een unieke verzame ling zandfiguren kon bewonderen. Ook van deze gelegenheid werd een druk gebriuk gemaakt. Het was grappig te zien met hoe veel toewijding er aan de kunstpro- dukten-in-zand gewerkt werd. En als het dan eindelijk klaar was. als het laatste schelpje en het laatste stukje zeewier op hun plaats waren gelegd en nog eens verlegd, dan was er de voldoening, de trots, die bijvoorbeeld straalde uit dc ogen van de Limburg se jongens, die een prachtige door snede van de staatsmijn Maurits in het zand hadden gebouwd, de blijd schap van die Bossche jongedames, die een ooievaar compleet met baby, nest en boom hadden neergelegd, die de aandacht van velen trok. Op de foto ziet men Willy en Frans Rasenberg en Anneke en Atje Ver- haasdonk bezig aan hun zeemeermin, een van de vele fraaie figuren die de wedstrijd opleverde. (Foto P.Z.C.) kómst, maar hot gevaar bestaat daarbij dat het vaarschema van de twee grote en snelle boten daardoor in de war loopt en dat dient verme den te worden. De aansluiting van de veerboten op de treinen van de Ned. Spoorwegen te Vlissingen, noemde de heer Nieuwenhuis redelijk. Het aan tal keren, dat de trein wordt gemist, is zeldzaam, al biyft het wel altyd vliegen en hollen voor de reizigers. Ook voor liet bootpersoneel ls het al tijd jachten aan boord. Wanneer de nieuwe fervyboot vol gend jaar gereed zal zijn, zal dat ze ker een verbetering beteken1"1 er zullen ook nieuwe moeilijkheden ontstaan. De boot zal in dienst ge steld worden na het in gebruik ne men van de nieuwe aanleginrichtin- geii tc Bresklns en te Vlissingen. Dit zal omstreeks juli van het vol gend jaar het geval zijn, dus juist in hét toeristenseizoen. Doordat er nog steeds geen goedkeuring werd ver kregen voor de bouw van de tweede dringend noodzakelye veerboot, zal men op de dienst Vlissingon-Bres- kens noodgedwongen moeten werken met twee aanlcginrichtingen, namc- Ijik één voor de bestaande boten als de „Koningin Juliana" en de „Prins Bernhard" en een voor de nieuwe boot. Hierdoor zullen te Breskens on herroepelijk grote moeiiykheden voor het wegverkeer en voor passagiers ontstaan, omdat daar de oude en de. nieuwe aanlcginrichtingen ruim twee kilometer van elkaar zijn verwijderd. Vermoedelijk zal er te Breskens een waarschuwingsdienst moeten ko men, die het reizend publiek laat we ten of het by do oude aanlegsteiger of twee kilometer westelyker by de nieuwe aanlegsteiger aan boord kan gaan. Maar over dat probleem, zo besloot de lieer Nieuwenhuis. kunnen we nog tot volgend jaar nadenken. Vergiftigde aardappelen weggenomen in Terneuzen. Op een perceel grond van de landbouwer I). te Terneuzen, gelegen tussen de Willem de Zwijgerlaan en de Mauritsstraat zijn de laatste da gen door kinderen en of volwassenen aardappelen weggenomen, waarvan het loof tot tweemaal toe met zwaar vergif werd bespoten. Door de ge meentepolitie word maandagavond de bevolking per geluidswagen ge waarschuwd voor het levensgevaar, dat verbonden Is aan het aanraken van het loof of de aardappelen zelf, of aan het consumeren van de aard appelen. Grote belangstelling voor Zilveren Trekpaard". Voor de 25e Nationale .Trekpaar dententoonstelling, welke op dinsdag 10 en woensdag 11 september in de veemarkthallen te Den Bosch wordt gehouden, zijn 409 paarden aangege ven. Ter gelegenheid van deze „zil veren" Nationale is een aantrekkelijk feestprogramma samengesteld. Aan de vooravond zal het gemeentebe stuur van Den Bosch bestuur, autori teiten en genodigden ontvangen. De eerste dag worden weer, zoals ge bruikelijk, de individuele keuringen gehouden, terwijl er 's avonds voor feleiders en verzorgers van de paar- cn in het Veeniarktrestaurant een f;rote fcestbijeenkomst, met o a, Wil- V Vervoort wordt georganiseerd. Tegelijkertijd wordt in het restau rant van de Brabartthal het diner van bestuur, autoriteiten en genodig den gehouden. Aan het middagpro gramma van de tweede dag op het demonstratieterrein, zullen o a. de plattelandejeugd van Nederland en de Kon. Militaire Kapel meewerken. Minister A. A. M. Struijcken binnenkort naar Zeeland De minister van binnenlandse zaken mr. A. A. M. Struycken is voorne mens binnenkort een bezoek aan Walcheren en Sehouwen-Duiveland te brengen om zich on de hoogte te stellen van de grenswijzigingen en concentraties der gemeenten. VANDAAG. Middelburg Electro: „Het geheim van de biecht". 7 en 9.15 uur, 14 Jr.: Pio- vinclale Bibliotheek: Tentoonstelling „Zeeuwse geschiedenis door tijdgeno ten verhaald". 10—12.30 en 13.J0—18 uur. Van Benthem en Jutting: Ho- kusal. Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 9—23 uur. Vlissingen Alhambra: „De gelaarsde kat 3 uur, .A en C als loodgieters". 7 en 9 uur, al.l. Luxor: „De rurle van de Mlsslssipl", 8 uur, 14 Jr.: Bejaar denhuls. Tentoonstelling „Mlchtel de Ruyter", 1017.S0 uur; Grote Markt: Openluehtbal, 8 uur. Goes Grand: „Curucu van de Aim- zone", 8 uur. 14 Jr.; Grote Markt: Volksdansen, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2