Voortgaande vergrijzing brengt veel problemen met zich mee Klanken uit de ether DE VIJF RIETVINKEN Op haar bestemming r Van en voor de boekenplank JEUGDIG TRIO BELEEFT TAL VAN SPANNENDE AVONTUREN VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1957 PROVINCIALE ZE BVW8B COURANT 13 DEMOGRAFISCHE REVOLUTIE Gerontologie bestudeert medische en sociale aspecten (Van een medewerker). Op 1 januari 1900 telde de NederlandsS bevolking 5.104.137 zielen en op 10 mei 1957 was dit aantal geklommen tot elf miljoen. In die tyd is de gehele bevolking dus 2,15 maal zo groot geworden. Maken we een onderscheid in leeftijdsgroepen, dan biykt, dat de groe pen der jeugdigen sinds 1900 veel minder dan 2,15 maal zo talrijk z(jn geworden, terw de groepen der ouderen daarentegen heel wat meer dan 2,15 maal zo omvangrijk werden. En daartussen bevinden zich dan de groepen van arbeidsactieven, die min of meer het groeitempo van de gehele bevolking hebben kunnen bij houden. Houden we vast aan het gefixeerde criterium voor jeugdigen, actieven en ouderen, dan geeft de navolgende ta bel voor een volkomen willekeurige moot van 1000 inwoners de betreffen de aantallen. aantallen per 1000 inwoners op 1-1-1900 oo 956 0-19 444 376 20-64 496 540 65 enz. 60 84 Leeftijd 1000 1000 Bij de eeuwwisseling was de jeugd nog zo sterk vertegenwoor digd. dat zij het vrijwel tegen de gehele categorie van de actieven kon opnemen, terwijl de grijze ha ren niet veel indruk maakten. En nu bespeuren wjj. dat de jeugd meer schuil gaat achter de actieven en dat de ouderdom, of schoon ongetwijfeld nog gering in aantal, toch duidelijk in de op mars verkeert. De actieven heb ben ook een wat bredere plaats in genomen, doch verhoudingsgewij ze geven zij de geringste verande ring te zieii. Indien dit merkwaardige proces zou voortduren, dan zouden de grijze haren geleidelijk een stempel op de bevolking drukken. Daarom spreekt men in dit verband dan ook kenmer kend over de voortgaande vergrijzing van onze bevolking. Internationaal Nu mene men niet, dat hier van een tynisch Nederlands verschijnsel moet worden gesproken. Integendeel, se dert de eeuwwisseling verkeren alle westerse volken in een toestand van intensieve vergriizing, waarbij ons land terzake van de leeftüdsverdeling der bevolking nog verreweg de jeug- digste indruk maakt. Zulks blijkt ook uit een vergelijking van de zogenaamde gemiddelde leef tijd, die men verkrijgt door van alle inwoners de leeftn'den bij elkaar op te tellen en dit totaal dan weer door het aantal inwoners te delen. De vergriizing van een volk zal dus mede tot uitdrnlckin komen in een toeneming van de gemiddelde ieefHid. Welnu, deze bedroeg te onzent 27.6 jaar in 1900, terwyl hy thans 81,4 be loopt. In hetzelfde tijdsverloop klom de gemiddelde leeftijd der Belgen echter van 28.0 tot 36.4 jaar. ITet tempo der vergrijzing voltrekt zich bij onze zui delijke buren dus aanmerkelijk snel ler. De oorzaak van de vergriizing moet in twee richtingen worden gezocht. De opmars van de ouderen vloeit voort uit de omstandigheid, dat de sterfte sinds de vorige eeuw geleide lijk kon worden teruggedrongeneen o'verlijdensgeval beneden de 40-jarige leeftijd is thans een hoge zeldzaam heid geworden en ook daarboven is de sterftekans in het algemeen ge ring, zodat hij pas op de hoge 1 oftij- den een essentiële betekenis verkrijgt. De retirade van de jeugd is na tuurlijk een onmiddellijk gevolg van de daling van het geboortecijfer. In vergelijking met het omringende, bui tenland is deze teruggang bij ons nog beperkt gebleven en hiermede hangt dan ook de betrekkelijke jeugd van ons volk samen. Zou ook te onzent het geboorteni veau drastisch beginnen te zinken, dan behoeft er niet aan getwijfeld te worden dat de jeugd steeds verder terugwijkt, terwijl tegelijk de vergrij zing intens doorzet. In 1981 In dit verband zyn wel interessant enkele recente prognosen van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Als wij het gemiddelde daarvan nemen, komen we tot het volgende re sultaat. Leeftyd aantallen pér 1000 Inwoners In -1961 in 1971 In 1981 0-19 377 347 330 20-64 536 554 562 65 enz. 87 99 108 1000 1000 1000 Men zal moeten toestemmen, dat deze getallen volkomen aansluiten bi) de cijfers, die wij tevoren voor de ja ren 1900 en 1956 hebben verstrekt; de jeugd zet de aftocht voort en de ouderdom handhaaft zijn haast on stuimige onmars. Daartussen behoudt de groep der actieven een vrij con stante positie. Het C. B. S. heeft zijn prognose niet verder dan tot het jaar 1981 wil len uitstrekken en zulks terecht, om dat het geheel anders een te specula tief karakter zou vertonen. Ma: r één ding staat onwankelbaar vast: de vergrijzing van onze bevolking heeft in 1981 volstrekt geen eindstadium bereikt. Op «rond van onderzoekingen, die wij hier niet nader zullen ontleden, heeft men kunnen vaststellen, dat de categorie der ouderen per 1000 der bevolking in de loop van de volgende eeuw tot 150 a 160 zal toenemen. Tot omstreeks de eeuwwisseling was de leeftijdsverdeling bij de westerse volken tamelijk constant; eerst daar na begon zich de radicale verschui ving ten gunste van de hoge leefty- den te voltrekken, die wjj vergrijzing hebben genoemd en gevoegeliik als 'n demografische revolutie kunnen aan merken. De gevolgen zijn waarlijk niet ge ring te schatten. Typerend in dit ver band is het feit, dat hier te lande in 1946 de Nederlandse Vereniging voor Gerontologie werd opgericht ge rontologie is de kennis omtrent de ouderdom welke vereniging de studie van de medische en sociale kanten van de voortgaande vergrij zing wenst te bevorderen. Daarnevens hebben wij met 't klemmende woningprobleem te maken; de culturele verzorging van de geronten vraagt onze aandacht; de vernleginc van zove le ouden van dagen kan tot een vraagstuk uitgroeien. En dan mogen wh" de economi sche aspecten van de vergrijzing stellig niet veronachtzamen, aan gezien de volledige verzorging van alle geronten tezamen uiteindelijk op de schouders der actieven rust. En dit alles in een eeuw, waarin en zulks volkomen terecht de soci ale voorzieningen een markante uit breiding ondergaan. In deze zelfde eeuw blijkt het tech nisch vernuft hoogty te vieren, zodat aan pessimistische gevoelens voorals nog geen plaats behoeft te worden ingeruimd. ZATERDAG 3 AUGUSTUS. HILVERSUM I. 402 m 74« kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 0.00 Nws. 8.16 Gram. 8.50 Voor de vrouw, 9.00 Gram. (9.35—9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Planopalet. 11.00 Bultenl. weekoverz. 11.15 Gram. 11.35 Vlooi en plano. 12.00 Gram. 12.30 Land en tulnhouwmeded. 12,33 Gram, 13,00 Nws. 13.15 VARA-Varla. 13.20 Lichte mui. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Populaire muz. 14.25 Streekuitz. 14.50 Fanfare-ork. 15.15 Van de wieg tot het graf, caus. 15.30 Kamerork. 16.20 Boekbespr. 16.35 Instr. kwint. 16.55 Vakantletips. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Orgel en koorzang. 18.45 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Godsdienst voorheen en thans, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws, 20.05 Cabaretprogr. 20.40 Gram. 21.00 Ge- var. progr. 21.45 Socialistisch comm. 22.00 Opsporing verzocht. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram 7.45 Morgen gebed en lit, kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gr. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Gr. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 14.00 Rep. Jamboree. 14,20 Kamerkoor. 14.40 Boekbespr. 14.30 Amateurprogr. 15.10 Kron. v. letteren en kunsten. 15,45 Amateurprogr. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.20 Gram. 17.30 Jazzmuz. 17.50 Jodelliedjes. 18.15 Journ, overz. 18.25 Gram. 18.45 Accordeonmuz. 19.00 Nws. W.10 Comm. op 't nieuws. 19.15 Orar. ork. en soliste. 28.10 Liehtbaken. 20.30 Act. 20,45 Gram. 20.50 Lichte muz. 21.10 Als in ons hart een lied weerklinkt, spel met muz. 21.50 Gram. 22.35 Wij luiden de zon dag in. Hierna: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. In Esperanto. 23.22— 24.00 Nouveauté's. TELEVISIEPROGRAMMA. KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20.00 journ. en weeroverz. AVRO: 20.15 Pools nationaal danstheater NTS: 21.00 Rep. van de Duitse Radio- in TV-tentoonstelllng. AVRO: 21.30 Jazz at the Philharmonic. Twee treinen botsten in Zwitserland Twee passagierstreinen zijn woens dagnacht bij de plaats Martigny ir Wallis (Zwitserland) met elkaar in botsing gekomen. Twee leden van het treinpersoneel kwamen om het leven en vele passagiers raakten gewond. De materiële schade is aanzienlijk. (Advertentie} Jeugdig en fris als een meisje, wijs als een vrouw, zó is Margriet Niet voor niets is „Margriet" reeds jarenlang het gróótste blad van Nederland! v.J Boek over leven in meisjesinternaat Met de eerste delen van twee interessante kinderboeken heeft de uitgevery Ten Hagen N.V. te Den Haag de nieuwe Atkinson-reeks ingeleid. De schrijfster M. E. Atkinson laat zien, dat kinderboeken geen flauwe verhaaltjes behoeven te zijn, maar dat spanning de aan trekkelijkheid van een boek in belangrijke mate verhoogt. De schrijf ster, die zich uitstekend in de geestesgesteldheid van het kind kan verplaatsen, weet haar jeugdige hoofdpersonen treffend uit te beel den. Voor kinderen van 12 tot 16 jaar kunnen wij deze boeken van harte aanbevelen. In het eerste deel „Met de woon wagen op avontuur" maken de jeug dige lezers kennis met het trio Bill, Jane en Oliver Lockett. Hun ouders verblijven in India en de kinderen logeren bij familie in Engeland, waar ze hun opvoeding genieten! Als zé hun vakantie bij een van de vele tantes willen doorbrengen, blijkt de. ze niet thuis te zijn. Deze tante, een excentrieke kunstschilderes, heeft voor de kinderen een woonwagen en een paard achtergelaten. Hierin kunnen zij dan met nog twee van tante's beschermelingetjes hun va kantie doorbrengen. Het quintet gaat op zoek naar zijn tante, waar bij het gebruik maakt van de woon wagen. Op hun tocht beleven de kin deren tal van avonturen, maar aan het slot wordt de gehele familie toch nog op verrassende wijze verenigd. In „Het geheimzinnige huis" het tweede deel van de Atkinson- reeks worden de lezers en leze ressen wederom geconfronteerd met het illustere drietal. Het is een geluk dat het trio veel tantes heeft, want daardoor heeft het nu weer een andere verblijfplaats. In de onmiddellijke omgeving van de woning staat een oud verlaten kasteel, waar de geest van de over leden kasteelheer rondwaart. Duis tere onderaardse gangen en kel ders sinister piepende deuren en 87. Huub gunde zich nauwelijks 'n halve minuut rust. Toen zette hij zijn tocht langs de voet van de dijk in "n sukkeldraf voort. Elke honderd meter, die hij opschoot, was winst. De korven bleken overigens moei lijk hanteerbaar, vooral omdat hij ze zo krampachtig vasthield. De twee dieren hielden zich rustig, al nad de kipijn een paar maal even gekakeld. Ook de ko- nip had een teken van leven gegeven, door wat in de mand heen en weer te wippen. Huub Eloeg er nauwe- Mjks acht op. hij was slechts bezeten door de gedachte zo ver mogelijk weg te komen. Jammer was 't alleen, dat hij zich in plaats van naar de stad te lopen, hoe langer hoe verder van de stad verwijderde. Maar daar was niets aan te doen. Hij had de twee beesten en dat was de hoofdzaak. Huub probeerde wat meer regel maat In zijn lopen te brengen. „Als ik op de dijk ging lopen dacht hij, „zou 't veel gemakkelijker gaan, daar is een voetpad". Vliegtuig raakte in brand bij landing; geen gewonden De 64 passagiers en negen beman ningeleden van een viermotorig Zwit sers vliegtuig hebben donderdag ang stige ogenblikken doorgemaakt. Bjj de landing in Lissabon bleek dat het landingsgestel van het toestel niet In orde was. Toen liet vliegtuig de grond raak te. brak een der wielen af en gleed het gevaarte met de onderkant van de romp en een vleugeluiteinde over de grond. Een der motoren vloog in brand, maar het vuur kon snel ge doofd worden. Alle inzittenden Die ven ongedeerd. Het vliegtuig was op weg van New York naar Zwitser land. verraderlijke valluiken verhogen ht griezeleffect. Bill, Jane en Oliver tijgen op onder zoek om het geheim van het slot te ohtsluieren Daartoe maken ze tal van nachtelijke tochten, waarbij ze herhaaldelijk tot hun ontsteltenis het spook ontmoeten. De spanning duurt onverminderd voort en de cli max aan het slot neemt tenslotte een onverwachte, alleszins bevredigende wending. Meisjeskostschool Van de hand van de Deense schrijf ster Estrid Ott verscheen het hoek „Meisjeskostschool". Op voortreffe lijke wijze tekent zij het leven van enkele meisjes op een internaat in Denemarken. De meisjes, afkomstig uit diverse landen en van verschil lend ras, groeien daar samen op en leren lief en leed met elkaar te de len. We ontmoeten in dit boek het meisje Tove, wier ouders in Singa pore wonen, Joan en Jill afkomstig uit Siam, Anita uit Groenland en nog vele anderen. Van allen wordt in kor te trekken hun leven getekend en hun gevoel voor saamhorigheid be schreven. Maar ook hier, ondanks de goede verstandhouding, blijven de tegen slagen niet uit. Als op een gegeven moment wordt besloten bet pensio naat te sluiten wegens schulden, stel len de meisjes alle pogingen in het werk om bij elkaar te blijven. Het kennisnemen van het slol van dit aardige boek, dat werd uitgegeven hij Ad. M. C. Stok Zuid-Hollandse Uitgeversmij-Den Haag, willen we graag overlaten aan de jeugdige le zeressen. 0 Te New York Is een demonstratie ge houden met vlakke glazen platen van slechts drie millimeter dikte, waarmee het mogelijk is doorlopende radar-beel den of televisie-uitzendingen aan de wand Inplaats van aan het ontvangtoe stel zelf op te vangen. Deze platen wor den geactiveerd door elektrische en op tische impulsen. Volgens een deskundige zou het binnen vijf jaar mogelijk zijn de televisieprogramma's te volgen op aan de huiskamerwand opgehangen glas platen. Feuilleton 38 Toen haar vader thuiskwam, ging hij Joe halen en ze aten by het vuur in de zitkamer. Plotseling klonk de te lefoon. „Ik ga wel even," zei de dokter op staande. „Het is zeker voor mij," voegde hij er gelaten aan toe. Een ogenblik later noorden ze hem echter zeggen: „Ja. Ann is thuis. Ze is best in orde. Was ze dan ziek?" Meteen keek hij in Anns richting. „Daar is de jonge Thornton," liet hy erop volgen. Ann, in paniekstemming, schudde heftig het noofd, maar Joe trok haar met geweld uit haar leunstoel. „Ze komt er aan," riep hij luid. „O, alsjeblieft, dit niet weer," smeekte ze angstia. „Je moet," zei hy heftig. „De jon gen gaat weg, maak het hem gemak kelijk." Moeizaam sleepte ze zich naar de telefoon. „Hallo, Johnny..." „Je bent toch wel in orde, Ann?" Hij sprak zo vlug alsof hij bang was, dat ze zou afbellen voor hy gezegd had wat hij wilde zeggen. „O, kindlief, het spijt me zo. Ik moet gek zyn ge- door Hair Breton Smith weest. Ik weet haast niet hoe ik het zal uitdrukken, Sinds ik van je weg ben gegaan, heb ik vreselijk in angst gezeten. Voel je je nu heU3 goed?,T „Helemaal goed," antwoordde ze langzaam en een tikje beschaamd. „Ann, wil je me vergeven? Als ik niet zoveel van je hield..." „Natuurlijk, Johnny", sprak ze vriéndelijk. „Ann ik ga morgenvroeg naar Londen en vlieg de volgende week naar Rhodesia. Eerst jou ik per boot gaan, maar ze hebben me dadeiyk no dig. Zeg eens. Ann, mag ik je schrij ven?" Johnny had alle hoop dus nog niet opgegeven Ann rilde even, maar had toch niet het hart om te weigeren. „Als je dat wilt... maar..." „Ik weet het," zei hij verdrietig. „Ik zal me niet blij maken met een dode mus, maar niets ter wereld kan me beletten nog hoop te koesteren. Vaarwel, liefste Ann. Vergeet niet, dat ik je altijd zal liefhebbén. Mocht je ooit tot andere gedachten komen, schrijf dan maar en..." „Beste Johnny, ik kom niet tot an dere gedachten," riep Ann wanhopig. „Goed, goed! Ik wil je nu niet las tig vallen. Denk alleen maar af en toe aan me, lieve Ann." Ann liep langzaam naar de haard terug, waar de twee dokters in een ernstig gesprek waren gewikkeld. „Ik heb zo'n geval in vijftien jaar niet meegemaakt," zei Anns vader. „Ik nooit, John. Zou ik morgen met je mee kunnen gaan?" Dokter Derwent leunde met de be nen lang uitgestrekt, vermoeid ach terover. „Dat zou ik graag willen, Joe. Soms kan iemand die er geheel nieuw voorstaat..." Ann pakte het eetgerei op en ging vlug in de keuken nmwassen, terwjj] ze vergeefs het onaangename gevoel van scnuld in haar binnenste op de achtergrond poogde te dringen. Die arme, arme Johnny. Wat vreselijk zo veel van iemand te houden en te weten dat de liefde niet wederkerig is.! Ze dacht er aan, dat hij alleen zou zyn in een Londens hotel en dat nie mand hem by zijn vertrek zou komen vaarwel zeggen. Hij zou ergens in Noord-Rhodesia worden geplaatst op een afgelegen plek, had hij haar ver teld. Hoe anders zou het zijn geweest als het meisje dat hem iiefhad hem vergezeld had... De dagen gingen snel voorbtj, Ann had het, als gewoonlijk erg druk. Het was koud en vaak regenachtig weer. Dat maakte haar taak er niet gemak kelijker op, want dan hokten de kinde ren bij elkaar en waren de ruzietjes en de tranen niet van de lucht. Van Joan kwamen uit Londen pret tige brieven, met veel over Sandy en over hun hard werken. Suzy stuurde een heel pakket stof en een stapel kousen, die versteld moesten worden. Ze beweerde, dat Ann een ladder zo prachtig kon „op halen". En zou die lieve Ann, als ze een ogenblikje tijd had, eens willen kijken naar een paar dansjurken van hetzelfde patroon als de robijnrode Mike's brieven waren kort en opge wekt. Ann begon te geloven, dat nij zyn wens om de kostschool te verlaten niet ernstig had gemeend en het maar in de stemming van het ogenblik einde der vakantie had gezegd. Op zekere dag kwam er een geheel ander soort brief. Van het hoofd der kleine particuliere school, waar Ned onderwijs genoot. „Ik heb begrepen, dat de vader van het kind buitenslands is. maar dat u zolang zyn plaats vervult. Ik heb iets belangrijks met u te bespreken en zou u heel dankbaar zijn voor uw bezoek. Ik maak me ernstig bezorgd over de jongen en meen dat we samen mis schien een oplossing voor dit nijpende probleem zouden weten te vinden." Ze las de brief tweemaal over en ging toen op zoek naar Joe. Om de een of andere reden ze wist niet welke scheen Joe er de laatste tijd ont stemd over als hij gestoord werd. O, hij zei er niets van, maar keek haar dan ongeduldig aan en liep weg zodra hij haar had geantwoord. Ook leek het wel, of hij haar ontweek. Ann maakte zichzelf wijs, dat het verbeelding was, maar daarvoor gebeurde het te dik wijls. Ze had sinds de scène met John ny, een verandering in Joe's gedrag opgemerkt. Had zenem onvergeeflijk geschokt door te doen alsof ze flauw viel? Toch had dat destijds de beste manier geleken om Johnny tot be zinning te brengen. Hij was te boos geweest om naar rede te luisteren. Joe smeerde op dit ogenblik juist de kinderwagen, terwijl Tommy, ste vig vastgebonden, over de rand leun de, en met zijn geliefkoosde houten le pel probeerde, hem op het hoofd te tikken. Phyl keek vol aandacht toe. Ze was dol op „oom Joe" en vond het prachtig, als hij zich even voor Tom my hem kon raken, plotseling bukte. „Ik heb een brief van Neds school hoofd," begon Ann ernstig. „Van wie? O. van het hoofd van Neds school," zei Joe. zich oprichtend. „Ik dacht eerst dat je Mike zei." Hij las de brief langzaam door en trok toen op zyn zonderling-grappige ma nier één wenkbrauw omhoog. „Nu en wat wil Je, dat ik daar aan doe?" „O, niets," antwoordde Ann, een beetje uit het veld geslagen, „fit...." „Dat is dan weer eens wat anders," zei Joe, op een voor hem heel onge wone, weinig vrlendeiyke toon, terwijl hij zich weer naar de wielen van de kinderwagen boog. „Maar Joe, ik was alleen benieuwd of Jij ook zou kunnen raden wat er aan de hand Is." Hij keek haar allesbehalve welwil lend aan, „Jy kunt even goed raden als ik." „Misschien doe lk maar het best met naar hem toe te gaan," hernam Ann. „Dan moet ik zeker op de kinderen passen." „Maar Joe..." begon Ann opnieuw, terwijl haar ogen eensklaps vol tranen stonden. Wat scheelde hem in deze da gen toch „Ik wilde het Juffrouw Sar- geant vragen. Zij heeft er nooit be zwaar tegen." „Dan zou ik dat doen." Ann zag, dat zyn nek plotseling erg rood werd, maar misschien kwam dit doordat hij zich bukte. ,.Ik geloof dat ik vanmorgen maar ga," zei ze nog, maar ze praatte in de lucht want Joe was weggelopen. Juffrouw Sargeant had inderdaad geen bezwaren en dus liet Ann de kin deren onder haar hoede achter en ging snel het jaagpad langs, terwijl de fel le oostenwind aan haar hoed rukte en haar in het gezicht sloeg. De sterk ge wassen rivier werd tot duizenden golf jes opgestuwd en een voorbijvarende politieboot liep bijna vol water. Het schoolhoofd liet Ann een mi nuut of vijf wachten en trad toen haas tig binnen. Ze had hem nog slechts eens gezien en nu stond hy haar abso luut niet aan. Deze lange, magere man, met zijn ingevallen wangen en onvriendeiyke ogen. scheen haar niet de juiste persoon toe om kleine jon gens te begrijpen of geduld met hen te hebben. Hij kwam dadelijk tot de zaak. „Ned is een plaaggeest?" (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 9