REEM Kaat Mossel en Pieter Cornelisz ontmoeten elkaar in Yerseke dubbele brylcreem BRYLCREEM 3.90 JO FIBBE Iwin Zeeuwse Almanak ZWEEFVLIEGTUIGEN MAAKTEN PASSAGIERS VLUCHTEN PSYCHIATRISCHE INRICHTING „VREDERUST" IN 1956 Agenda 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 1 AUGUSTUS 195Ï „ZEELAND PRESENTEERT" II OP 5 SEPTEMBER Grootse feestelijke opening van oester- en mosselseizoen In Yerseke kykt men donderdag 5 september aanstaande niet op een paar eeuwen. Daar 7.ou men een Nurks voor moeten ï\jn en die ztfn er op deze dag beslist niet te vinden in het oesterdorp, want dan zal het er feest ztjn. Groot feest! Een armada van honderdvyftig Zeeuwse oester- en mossel vaartuigen zal 's middags de haven binnenlopen, met op één van de schepen de achttiende eeuwse Kaat Mossel, de „heldin" van het Rotterdamse mossel- oproer. Op de kade zal zy een bezoek brengen aan de taveerne „De drie ha ringen", het domein van de nog twee eeuwen vroeger geboren vermaarde oesterkenner Pieter Cornellszoon. Kaat en Pieter met hun gevolg zullen er het verlovingsfeest vieren van Pieter Cornelisz jr. en een van de nichtjes van Kaat Mossel. Dit alles in byzyn van hooggeplaatste autoriteiten uit de twintigste eeuw, als minister dr. S. L. Mansholt, de Commissaris der Konin gin, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, en vel® anderen. Het wordt één van de hoogtepunten van de grootse manifestatie, waarmee de gehele Zeeuwse oester- en mosselwereld - onder de leuze van Zeeland Presenteert" voor de tweede maal het nieuwe seizoen feestelijk zal openen. Het biyft ditmaal zelfs niet by één dag en by Yerseke alleen. Op 4 september z\jn er al voor bereidende feesten in Bergen op Zoom, Tholen, Brulnisse en Zierikzee. In de laatste gemeente is er ook op de morgen van de vyfde nog feest. Het festijn dat vorig laar reeds dui zenden bezoekers uit binnen- en bui tenland naar Yerseke trok, zal nu in groter omvang worden herhaald. Het comité, onder presidium van de heer P. J. de Leeuw is weer al maanden met de voorbereidingen bezig om al les nóg attractiever en nóg gezelliger te maken. Des morgens om 9 uur zal de dag worden geopend met het hij sen van de vlaggen op de vissers schepen in de haven, waarna om half tien een spectaculaire optocht van de plaatseiyke schooljeugd met uitbeel ding van de oester- en mosselcultuur door het dorp zal trekken. Om half elf gaat vervolgens in zaal Van Oeveren voor genodig den, onder wie minister Mansholt en mogelijk ook verschillende Bel gische autoriteiten, de première van de nieuwe film „Verse mosse len", die de lieer Windmeter ver vaardigde voor het ministerie van VOOR 2 grote potten voor naar Vlisslngen Middelburg landbouw, vissery en voedselvoor ziening. Des middags om twee uur zal dan op de Oosterschelde de grote vloot- schouw te zien zijn. Naast de schepen van Yerseke zullen ook de vissers vaartuigen van Tholen, Bruinisse, Zierikzee en Bergen op Zoom present zjjn, zodat het een imposant schouw spel belooft te worden. Om half vier komt de vloot in Yerseke naar bin nen, waar dan de ontmoeting tussen Kaat Mossel ai Pieter Corneliszoon de toeschouwers een vrolijk en kleu rig tafereeltje zal bieden. Natuurlijk zullen Kaat en Pieter hun zegje doen, de mogelijkheid van een verloving tussen een eenzame neef van Pieter en een nichtje van Kaat is niet uit gesloten, terwijl verder zang, dans en muziek*dit gehele feest zullen om lijsten. Tot slot zullen de twintigste eeuwse genodigden worden geinvi- teerd om met de historische figuren bq de putten oesters en mosselen te gaan nuttigen. Des avonds zeven uur wordt het feest nog in het dorp voortgezet met concerten door verschillende muziek verenigingen, een amusementspro gramma en tot slot een vuurwerk. Aan de vooravond Aan de vooravond van de grote feest dag, zullen 's woensdag in Bergen op Zoom, Tholen, Bruinisse en Zierikzee de bloemetjes al buiten worden ge zet. Kaat Mossel met haar gevolg, die misschien nog officieel in Rotter dam wordt afgehaald, zal 's avonds om zes uur in Bruinisse aan liet veer te Zijne door de muziekverenigingen „Nu met hope" en Mozart", padvin ders en andere verenigingen worden verwelkomd. De bevolking van Brui nisse is dan echter al een hele mid dag aan het feesten, want voor twee uur staat een rondgang van de plaat- VAN TOT ONDERDAK. De hoofdagent van politie in Sluis kil heeft een drukke nacht achter de rug! Ongeveer twee uur lang heeft hij een vreemdeling, die zien wei heel vreemd gedroeg, „gescha duwd". De man viel wel op, want ondanks het regenachtige weer was hij slechts gekleed in een lichte DOMINEE De pastorie in een West-Zeeuws- Vlaamse gemeente ztu worden opge knapt en mevrouw van de dominee trok met de baby naar familiele den elders in den lande, om daar ge laten het moment af te wachten, waarop zij haar overigens zo geliefde woning weer kon betrekken. De do minee evenwel bleef in de frontlinie om vanuit zijn ontredderd huis toch pastorale zorg te kunnen bedrijven. Vanzelfsprekend werd dit door de schaapkens van zijn kudde op hoge prijs gesteld en het regende uitnodi gingen „of de dominee eens kwam eten....'' Dan hoefde hij immers niet voor zijn eigen potje te zorgen. Blij moedig en dankbaar nam de dominee de aanbiedingen aan, maar helaas ook hij was een mens verzuim de hij deze afspraken te noteren. Een van de eerste dagen at hij 'n middags heerlijk en uitgebreid bij een van zijn ouderlingen, wiens vrouw eens lekker had gekookt. Voldaan en peinzend over het goede der aarde wandelde hij daarna pastoriewaarts, toen halverwege een deur openging en de echtgenote van een tweede derling zichtbaar werd. ,Na> bent U daar, dominee f" riep ze opgewekt. „Gelukkig, het eten is net klaar. Ik heb eens lekker voor U gekookt. U ziet er altijd zo minnetjes uit..." De dominee is er binnengegaan en heeft met uitpuilende ogen en grote druppels op het voorhoofd enig voed sel tot zich genomen. „Van zo'n beetje kan een man nie leve, dominee" zei de ouderlingen vrouw verwijtend. .Neem nog een stukje vleeshier, kijk-es wat een lekker stukje vet..." Men heeft ons verzekerd, dat de dominee van het verdere verloop zich niets meer weet te herinneren Hoe hij thuis gekomen is, hoe hij wankelend in bed is geraakt, over dat alles ligt een floers in zijn herinne- ring. Maar in het dorp vertellen ze elkaar hoofdschuddend: „De dominie is een slechte eter...." broek en een wit overhemd. Snuffe lend aan deuren en ramen, slenterde hij straat in straat uit en het werd tenslotte duidelijk, dat de man on derdak zocht, maar niemand wenste zonder meer deze vreemdeling toe te laten. Teneinde raad is hij ten slotte in een buitentoilet verdwenen om daar de naeht door te brengen. De hoofdagent was het er eenter niet mee eens, dat dit verblijf als legerstee werd gebruikt. En dus opende de „sterke arm' 'de deur en verzocht de man vriendelijk naar buiten te komen. Maar aanvankelijk ontstond er nogal wat misverstand, want de vreemdeling bediende zich van de Engelse taal. Pas toen de hoofdagent de man bij de arm vatte, kwam er abrupt „Hola, ik zal wel meegaan", uit. Tenslotte bleek de luchtig geklede man een gedroste zeeman te zijn. Daarna ging alles snel in zijn werk en de Terneuzense politie bracht de man over naar Ter- neuzen. waar hij voor de keus werd gesteld: schip, dat juist op het punt stond uit Terneuzen te vertrekken, of de cel. Hij verkoos het zeegat en daarmee de vrijheid BEVREDIGEND. Er is nog meer nieuws uit Sluis kil. Ditmaal zelfs goed nieuws. In deze plaats is namelijk een onderzoek naar long-t.b.c. ge houden ,.en", zo schrijft onze correspondent, „men heeft kun nen constateren, dat de opkomst zeer bevredigend Is geweest Als men In aanmerking neemt, dat er ook reeds veel werkne mers in de fabrieken waren doorgelicht, dan is men in ver gelijking met vier jaar terug, vooruitgegaan. Zo werden in 1953 7750 mensen doorgelicht en nu bedroeg het aantal deel- ongeveer 9250. MET TALENT. Het is in Domburg zo langzamer hand een goede traditie geworden, dat de plaatselijke voetbalvereniging ln het vakantieseizoen de strijd aan bindt met een elftal, dat geformeerd ts uit badgasten. Onder die badgas ten waren er ditmaal kennelijk wel enkele die de kunst van deze spor; heel goed machtig waren, want „Domburg" werd op een gelijk spel gehouden, zoals dat in sport versla gen heet. En in de tweede wedstrijd de wisselbeker moest immers toch ergens terechtkomen trapten de vakantiegangers met zoveel talent tegen het bruine monster, dat zij de Domburgers mét 10—6 in de pan hakten. „Volgend jaar komen we weer terug; dan mogen jullie re vanche nemen", zeiden de badgasten. selijke muziek, gevolgd door kinder spelen op het pron-amma. Voorts om 4 uur een ronde van „Bru". Des avonds om half zeven wordt Kaat Mossel op de muziektent door de burgemeester en het bestuur van de vissersvereniging ontvangen. Na het officiële gedeelte zullen de school kinderen ballonnen oplaten, waarop om 7 uur een rondgang door het dorp wordt gemaakt. Om 8 uur volgt de opvoering van het openluchtspel „Mosseloproer", om 9.80 uur ver zorgt het Yersekse muziekkorps „Mozart" een taptoe, waarna om 10 uur een fakkeloptocht met. medewer king van „Nu met hope" de feestdag besluit. In Bergen op Zoom wordt 's woen- dagsavonds om half acht Pieter Cor nelisz officieel ontvangen op het stadhuis. Verder is er om 8 uur een openluchtvertoning van de oester film. kwart over negen volksdansen op de markt', kwart voor tien gala concert van de plaatselijke muziek vereniging, elf uur 6luiting. Het programma voor Tholen ver meldt: half acht 's avonds volks dansen op de Markt, half negen aankomst Pieter Cornelisz met (Vervolg op pag 5) Bescherming Vlissingse boulevards (Slot van pag. 1) MOGELIJKHEDEN Het andere plan, namelijk het maken van een flinke zeedijk van de Voor haven af tot aan 't Eiland Is voor Vlis sin gen eveneens van groot belang. Niet alleen omdat daarmede een zwakke schakel verdwijnt in de zee wering. die een belangrijk deel van de oude stad beschermt, maar ook om dat deze dqk wellicht het begin kan vormen van een „doorgetrokken bou levard". Vele Vlissingers dromen wel eens van een boulevard, lopend van af het station tot aan de Nollepunt. To,t dusver is het echter bij dromen gebleven. Maar wanneer nu Rijkswaterstaat een stuk zeewering wil rechttrek ken en verbeteren, waardoor er tussen Voorhaven en Eiland een gaaf geheel ontstaat, dan zou het helemaal niet vreemd zqn, wan neer men van Vlissingse zijde eens ging bestuderen in hoeverre deze verbeteringsplannen te combine ren zijn met eert „doórtrek-plan". In elk geval maakt het rijkswater staats-project een „doorgetrokken Boulevard" wellicht minder illu soir. Doch afgezien van toekomstfanta sieën: voor Vlissingen zal het een grote opluchting betekenen als Ityks- waterstaat Inderdaad zou besluiten tot uitvoering van het hier besproken miljoenenproject voor asfalttiyk en nieuwe zeewering. En wel om twee redenen, in de eerste plaats omdat zy de veiligheid van de stad waarbor gen, en voorts omdat de boulevards als attractie voor toerist en inwoner niet worden aangetast. Alleen gezond haar Is mooi haar! Heeft die werking! IBrylcreem bevat waardevolle haarvoedende atollen en zuivere, natuurlijke oliën - zij houden haar en hoofdhuid gezond en fris. Massage met Brylcreem bestrijdt roosvorming en maakt droog haar weer vitaal. Brylcreem houdt uw haar gezond! Ine perfect hairtfressing rHAAST U! De inzending"viin*d® Brylcnem VakantleprUsvraar i Muit op 15 Augustus a.s. Ja, deze beroemde Engelse hairdressing verzorgt uw haar langs twéé wetenschappelijke wegen: ^D'Icrecm is geëmulgeerd. Daardoor kan Brylcreem tikt haar apart soepel, glanzend en vrü van stof en vuil houden. Geen „geplakte" haren meer! Met Brylcreem valt uw haar los en natuurlijk, en blijft toch korrekt op zijn plaats. Heel de dag! Beecham [Nederland! N.V. Voor engros: Jacq. Mot N.V.. Amsterdam Autobuschauffeur reed over onveilige overweg Kantonrechter Middelburg De autobuschauffeur J. van B. uit Amsterdam stond woensdag terecht voor de kantonrechter te Middelburg mr. J. Moolenburgh, omdat hij op 27 februari 11. door de bewaakte over weg te Krabbendijke was heengere den terwijl do trein uit Bergen op Zoom in aantocht was. Als getuige in deze zaak werd gehoord de voorwer ker by de N.9., de 54-jarlge A. VV. K. uit Krabbendyke, die ten tijde van de overtreding overwegwachter was. Deze verklaarde, dat de bus onge veer 30 k 40 meter van de overweg vandaan was, en een voor de bus rij dende personenauto ongeveer 15 me ter. toen de rode lampen langs de weg gingen branden. Daarna duurt het nog 5 seconden voor de halve spoorbomen zich automatisch slui ten. De personenauto reed rustig door en ook de bus ging links van de weg rijden om de rechter boom te kunnen passeren wanneer deze dicht zou gaan. In dit verband merkte de chauffeur o^ dat hij te dicht bij de overweg was om er nog vóór te kun nen stoppen. „Ik durfde niet te stop pen op die korte afstand met een bus vol mensen", verklaarde hij. De bus reed onder de eerste boom door, maar voor hy de andere boom wilde passeren, ging deze omlaag. Van B. ging onmiddellijk op de rem men „staan*' en kwam nov juist voor de boom tot stilstand. De overweg wachter deed de boom open, waar door de bus kon doorreden, want elk ogenblik kon de trein passeren. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, kwam echter tot de conclusie, dat De B. njet door een bewaakte overweg gereden was, daar deze overweg toen niet meer een afgesloten, maar een onbe waakte was. De officier eiste dus vrijspraak, waarmee de kantonrech ter akkoord ging. Aangevaren Noors tank schip passeerde Vlissingen Omstreeks twee uur dinsdagnacht is in Het Kanaal op een tiental ki lometers zuidoostelijk van Beachy Head (Sussex) het Noorse tank schip „Buccaneer" (5675 ton) in aanvaring geweest met de 3299 ton metende Britse tankboot „Greenran- ger". Beide schepen zijn zwaar be schadigd, maar er bestaat geen ge vaar. De „Buccaneer" voer met bestem ming Antwerpen. Dit schip, dat enigszins water maakte, passeerde woensdagmiddag tegen 3 uur Vlis singen. De „Buccaneer" ging niet voor anker, maar voer door naar Antwerpen. Dekknecht uit Zeeland bij Wageningen verdronken Woensdagmorgen is de 34-jarige dekknecht C. Neele uit St. Philips- land op de Ry'n by Wageningen over boord gevallen van het motorschip „Adriana 2" uit Rotterdam en ver dronken. Vermoedelijk heeft de man te veel aandacht besteed aan de on der Wageningen heersende drukte rond het lichten van de dinsdag ge zonken motorpont van het Lexkes- veer. Een groot aantal mensen heeft nog getracht zwemmend of met mo torboten de man te bereiken, doch deze pogingen leverden geen resul taat op. VLIEGDAG BIJ HAAMSTEDE Veilige sport maakt ook opgang in Zeeland „Zeg Frans, 7.org je goed voor mijn zes bloedjes van kinderen?" Deze zin vingen wij woensdag op op het vlieg veld Haamstede. Hij kwam van een dame, die haar „luchtdoop" kreeg in een van de tweepersoons zweefvlieg tuigen, die tijdens de vliegdag-Haam stede tal van passagiersvluchten maakten. De vliegdag moest zater dag j.l. worden uitgesteld vanwege de barre weersgesteldheden. Woens dag had men het beter getroffen: 't weer was voor een vliegdag vrijwel ideaal te noemen. Het bleef jammer dat men had moeten uitstellen, om dat op een zaterdag stellig velen méér naar Haamstede zouden zijn gekomen om met enige facetten van de vliegsport kennis te maken. We kunnen uit de doeken doen dat de „Frans" van onze eerste zin van de zorg voor de zes kinderen ver schoond is gebleven. Alle passagiers kwamen veilig weer beneden én kwamen enthousiast weer beneden. Dat was niets bijzonders, want de zweefvliegerij is niet alleen een van de veiligste onder de sporten, maar het is daarbij ook een fascinerende bezigheid, die om begrijpelijke rede nen bezig is opgang te maken, óók in Zeeland. Dat laatste vertelde ons d« heer A. Timmerman, secretaris van de Zeeuwse Aeroclub. Men dankt het allemaal goeddeels aan het feit, dat de Eindhovense Aeroclub met een kamp (én toestellen én een lier) naar Haamstede is gekomen. De Brabanders vliegen hier dagelijks, hetzij onder leiding van hun instruc teurs, hetzij solo. De Zeeuwen, die op het ogenblik geen lier en geen toestel hebben kunnen van deze ge legenheid gebruik maken om erva ring te krijgen. De heer Timmerman hoopt dat het zover zal komen, dat enkele van de leden van zijn vereniging niet slechts solo kunnen gaan vlie gen, maar ook zelf instructie kun nen gaan geven. Als het eenmaal VERPLEEGKOSTEN HOGER Jaarvergadering op 28 augustus De Vereniging tot Christelijke Ver zorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland zal op woensdag 28 augus tus a.s. haar 53e jaarvergadering hou den in de Stichtingskerk van de in richting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Na het wijdingswoord, dat zal worden uitgesproken door ds. J. C. J. Hoffman te Koudekerke zal de huis houdelijke vergadering worden gehou den, waarin vijf nieuwe bestuursleden zullen worden gekozen in de vacatu res ontstaan door het periodiek aftre den van de heren F. Dekker, J. C. Kram, en I. Th. van de Plassche, het overlijden van de heer J. Biert en het vertrek van ds. J. G. van Ieperen. 's Middags zal een forum, bestaande uit leden van het personeel der inrichting onder leiding van de voorzitter vragen beantwoorden, die schrifteiyk kunnen worden ingezonden tot 15 augustus. Het jaarverslag der vereniging dat dezer dagen voor publikatie is vrqge- geven is minder uitvoerig dan andere jaren. De vereniging telde op 31 de cember van vorig jaar 11.510 leden te gen 11.439 op 1 januari 1956. In het correspondentienkorps kwam nogal wat verandering. Op 12 sept. 1956 werd op „Vrederust" een geslaagde correspondentendag gehouden. Het aantal corporaties bedroeg eind 1956 173 tegen 166 ln begin januari. Wat de propaganda betreft werd door de heer F. Boon veel werk verzet. De film „Der Zeeuwen trots op Brabants bo dem" trok zeer veel bezoekers in de diverse gemeenten waar deze film werd vertoond. Het verplegend personeel bleef ln aantal vrijwel gelyk. Het jaar 1956 werd begonnen met 917 verpleegsters en verplegers en aan het eind van het jaar waren er 903 in dienst van de vereniging. De activeringstherapie, zo bleek uit het verslag, gaat ook op „Vrederust" zover is, zal het niet lang meer duren of de zweefvliegsport zal in Zeeland een flinke vlucht kun nen nemen. De aeroclub is er thans in geslaagd een hangar op het vliegveld te laten verrijzen, het is zeer waarschijnlijk, dat het veld definitief goedgekeurd zal worden en bij de O.V. v. L. staat een huurtoestel voor Haamste de gereed. Wanneer men dus instruc teurs heeft en een lier, dan kan de zaak goed gaan draaien. De heer Timmerman toonde zich er verheugd over, dat de laatste dagen het leden tal flink is toegenomen. Wanneer er in Haamstede wekelijks gevlogen wordt, verwacht hij een verdere sterke groei. De vliegdag van woensdag was in dit opzicht een goede propaganda. Een spectaculair onderdeel was het stunt-vliegen van straaljagers van de vliegbasis Eindhoven boven het veld. In de ochtenduren verscheen kapitein Van Mill in zijn eentje in zijn ma chine. Deze bekende stuntvlieger liet enige prachtige prestaties zien. 's Middags verscheen een groter eskader boven Haamstede. Het Landbouw luchtvaartbedrijf verzorgde een demonstratie van be- spuitingswerk per vliegtuig. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllll Mevrouw R. Timmerman- if ff Minkema, één van de geest- |f f 'riftige aspirant-piloten, leden p an de Zeeuwse Aeroclub te §j laamstede, op het punt met de =f nstructeur, de eerste luitenant e ilieger L. R. Walraven uit p Eindhoven de lucht in te gaan. p lij de laatste instructies zien p ■te heer Timmerman en een p ff ticeede instructeur toe. een steeds belangryker plaats inne men. Wat de geestelijke verzorging betreft, de diensten werden regelma tig door 250 patiënten bezocht. Weer werden in het afgelopen jaar zang diensten gehouden. Het aantal bezoe kers is dan groter. Financieel verslag Over het jaar 1956 kan evenmin als ten aanzien van het jaar 1955 het geval was, een sluitende exploitatie rekening worden overgelegd. Ook dit jaar waren het weer de stijgende per soneelslasten, die een verhoging van het verpleeggeld noodzakelijk:'blaak ten van f 0,33 per dag. Desondanks moest 'n negatief saldo van f 12.791,32 naar dc verlies- en winstrekening van de vereniging worden overgeboekt. Ten opzichte van 1955 stegen de totale lasten met ruim f 158.000, waarvan f 131.000 ten laste van de personeelskosten. De post verwar ming steeg met ongeveer f21.000, voornameiyk door de hoge prqzen van kolen en stookolie. Hoewel het bruto saldo van de agra rische bedrijven weinig verschil geeft te zien met dat over 1955 vonden ver schuivingen in de onderdelen plaats. De resultatenrekening sluit met een negatief saldo van f2193,59. De af schrijving op gebouwen, machines e.d. bedroegen f 63.460,02 tegen f 52.446,09 over 1955. De opbrengst van contri buties enz. liep een weinig terug, de baten van effecten daarentegen waren iets hoger dan in 1955. Ten laste van de verlies- en winstrekening werd f 33.148,52 toegevoegd aan het vereni gingsvermogen, zynde de som van de contributies en de opbrengst der ef fecten. De betalingsmiddelen daalden met ongeveer 289.000, voornameiyk het gevolg van de lening aan de Stichting tot christelijke verzorging van neu rose-patiënten, de investeringen en de mutaties in vorderingen en schulden. Op de post effecten, welke tot nog toe voor de aankoopwaarde op de balans stond, moest een koersverlies van bq- na 16.000 worden afgeboekt. De ba- lanswaarde komt thans nagenoeg overeen met de beurswaarde per 31 december 1956. De investeringen be droegen plm. 150.000 voornameiyk besteed in de sfeer van huisvesting patiënten en personeel. Op de propa- fandafilm, welke voor 4900 op de alans staat, werd ruim 4000 afge schreven ten Jaste van de kosten van propaganda. Ten laste van het bouw fonds kwamen de laatste betalingen met betrekking tot de verbouwing en inrichting van de administratieruimte. De reserve uitgesteld onderhoud ge bouwen enz. nam af met 7.841.18 be steed aan het opknappen van vloeren. Het herstellen van de brandschade beliep in het verslagjaar 6.418.16. Aflossingen van obligatie- en andere langlopende leningen vonden plaats tot een totaal bedrag van 34.100. Het verenigingsvermogen steeg tot 234.771.18 na toevoeging van de op brengst van contributies en rente ef fecten. lllllillllllillllilillllllllll VANDAAG Middelburg Electro: „The Goldrush", 3, 7 en 9.15 uur, alle leeftijden; Molen water: Miniatuur Walcheren, 9—23 u,; vanaf 8 uur dansen, Clavlollne Kwar tet; Provinciale Bibliotheek: Tentoon stelling „Zeeuwse geschiedenis door tijdgenoten verhaald". 10—12.30 en 13.30—18 uur; Van Benthem Jutting; Hokusai; De Eendracht: Trio Reinders, 20—23.30 uur; Nieuwe Kerk: Orgelcon cert, 2—3 uur. Ilssingen Alhambra: „Van het moeder schap verstoken", 7 en 9 uur, 18 jaar; Luxor: „De laatste der Navajo's". 8 uur. 14 jaar; Bejaardenhuls; Tentoon stelling „Mlchiel de Ruyter", 10—17.30 uur. Goes Grand: „Van het moederschap verstoken", 8 uur, 18 Jaar; begin Volksdansweek van „Kasporgo",

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2