Dubbele Middelburgse zege bij 2-km zwemwedstrijd in Goes DE VIJF RIETVINKEN Op haar bestemming J0 DE R00 SPRINTTE NAAR 2e PLAATS IN OVERIJSSEL AMERIKANEN GEGREPEN DOOR WONDERE WERELD ONDER ZEE 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 JULI 1957. GOEDE ORGANISATIE VAN „DE GANZE" Annie Cornelisse en Jan Dirkse resp. met klein en groot verschil eersten Onbedreigd By de heren was het verloop onge veer gelyk. Ook daar vormde zich di rect een kopgroep met Jan Dirkse voorop en Simon Ventevogel (Zee hond) en Piet v. d. Heuvel (Schelde- stroom) in tweede en derde positie. In die volgorde werd na een kilonie ter gekeerd. Op de terugweg wist Dirkse verder uit te lopen, zodat htf volkomen onbedreigd eerste werd. Na afloop heeft voorzitter G. W. Carels bij café Dekker aan het Sas de prijzen uitgereikt. De wisselbeker van de gemeente Kattend(jke was voor de eerste dame, Annie Cornelis se en die van de Goese Evenementen commissie voor de eerstaankomende heer, Jan Dirkse. „De Ganze" zelf had wisselbekertjes beschikbaar gesteld voor de eerste Goese dame en neer, nl. C. Broer en J. Boogaard. De tweede dame. Corrie Voogd ontving een lauwertak van VVV, terwijl Si mon Ventevogel alB tweede bij de he ren in het bezit kwam van ae zilve ren medaille van de Prov. Zeeuwse Crt. De veronigingsprys een medaille beschikbaar gesteld door de gemeen te Goes, werd gewonnen door „Luc- tor" uit Middelburg. De oudste deel nemer, de 67-jarige heer Borstrok ontving een herinneringsmedallle. Uitslagen De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: 2 km dames: 1 Annie Cornelisse „Luctor", 40.02 min.; 2 Corrie Voogd Luctor 40.53 m; 3 Corrie Meliefste Bruinvis 41,07; 4 Tiny Daalhuyzen SZV 41.29; 5 Ria Meliefste Bruinvis 42.30; 6 Prancien Calliber, Luctor 42.30; 7 Willy de Bruyn, Bruinvis DE STRAFFE WESTENWIND, die flinke golfslag veroorzaakte, heeft het de deelnemers(-sters) aan de 2 km zwemwedstrijd die de jonge zwem en poloclub ,,De Ganze" zaterdagmiddag in het kanaal by het Goese Sas voor het eerst organiseerde, niet gemakkelyk gemaakt. Verschillende heren gingen daarom voortydig het water uit, waarmee zü de eer aan het „zwak ke geslacht" moesten laten. Alle vijfentwintig deelnemende dames hielden nameiyk dapper vol en bereikten de finish. De wedstrijd werd een groot succes voor het .Middelburgse „Luctor", want zowel by de dames als by de horen was het een lid van deze club, die als eerste over de eindstreep ging. Annie Cornelisse won met klein verschil voor haar clubgenote Corrie Voogd, terwijl Jan Dirkse met een voorsprong van ruim twee minuten op nummer twee, Simon Ventevogel van de Zeehond, winnaar werd. Zoals altijd wanneer er een zwem- festyn aan het Goese Sas wordt geor ganiseerd. trof men ook het zaterdag niet met het weer. Het bleef 's mid dags wel droog en af en toe kwam ook het zonnetje nog door. maar het slechte weer van de laatste dagen deed niettemin zijn invloed gelden. Niet alleen dat de publieke belang stelling groter had kunnen ztjn, doch de interesse voor de onderlinge zwem wedstrijden, welke de twee km wed strijd zouden voorafgaan, waren mi niem. Van de meer dan achthonderd leden hadden er zich slechts enkele aangemeld Daarom werd alleen een baantje van 50 meter vrye slag voor jongens en meisjes gezwommen Voor een nog ingelaste wedstrijd over 1 km voor ledereen, verschenen itn« jongelui aan de start Hiervan bereikten acht de finish met mej, No- teboom aan de kop. Grote deelname Groter was gelukkig de deelname voor de 2 km wedstrijd. Zo groot zelfs, dat besloten werd de dames en heren afzonderlijk te doen starten. Met de vijfentwintig dames gingen ook twee heren-veteranen te water, nl. de 67-jarlgc J. Borstrok, De Wa rande Oosterhout en e 59-jarige G. van Leeuwen, van LZC uit Leiden, die belden de knappe prestatie leverden om de wedstrya uit te zwemmen, zy het dan in de achterste gelederen. Direct toen de dames van start wa ren gegaan, nam Annie Cornelisse de kop, die zy niet meer heeft afgestaan In een rustig tempo ging zy met de schoolslag tegen de golfslag in, naar heit keerpunt op 1 km. Op dè helft van de wedstrijd had de Luctor-zwem ster toen een voorsprong van onge veer vyftig meter, gevolgd door Cor rie en Ria Meliefste van de Bruinvis en Corrie Voogd, die ook van het be gin af in de kopgroep lagen. Op het laatste traject ging Corrie de Bruin vis-zwemster voorbij en begon zelfs haar clubgenote te bedreigen! Toch slaagde Anme Cornelisse er met een laatste krachtsinspanning in, haar voorsprong, die intussen tot enkele meters was ingekrompen, te behou den. 43.18; 8 M. S. Leenhouts, ZVS 44.54; 9 L. J. Bondewel, ZVS, 46.02; 10 C. Broer, Gonze, 46.02. Heren: Jan Dirkse, Luctor, 32.06.01 min; 2 Simon Ventevogel, Zeehond 34.50.6; 3 Piet v. d. Heuvel. Schelde- stroom 35.08.2; 4 Ad. Bood, Luctor 36.18; 5 Leo v. Klinken, SZV. 36.21.3; 6 J. Slnke, Zeehond 37.56.2; 7 C. Wa genaar, SZV 38.21; 8 J. Bartelsman Dolfijn 39.11; 9 Frans v. Giezen, Luc tor 39.51; 10 Wim v. d. Steen, SZV 40.20. De 59-jarige G. van Leeuwen van LZC uit Leiden maakte een tHd van 56.28 min. Voor de 67-jarige J. Borst rok van De Warande uit Oosterhout, werd geen tyd genoteerd. 1 km. wedstryd voor iedereen: dames: 1 mej. Noteboom, Klundert, 2 mej. G. Kreugel, Goes op 230 me ter. Heren: 1 dlir. Oele, Goes, 2 W. de Munck, Wilhelminadorp op 75 me ter; 2 Rlnus Steenhardt, Goes op 150 m; 4 Dick de Jongh, Goes op 185 m; 5 Frans van Vredegem, Goes op 250 m en 6 Dick Verschoore, Goes op 260 meter. 50 meter vrye slag jongens en meis jes: 1 Bertus Dekker 57.6 s; 2 Mar griet van Oost 1 m. 08, 3 Rudi Wil- leboer 1 ni. 12; 4 Willy Bliek 1 m 13 en 5 Jan Verburg. PIET DAMEN WINNAAR Eersle van renners naar wereldkampioenschap De ronde van Overijssel voor ama teurs, 220 kin lang, is in de sprint ge wonnen door Piet Domen uit Lieshout (N.-B.), die de Zeeuwse renner Jo de Roo uit Schore met een half wiel voor bleef. Daarmee was do Zeeuwse renner de eerstaankomende van de rijders, die deelnemen aan de wereld kampioenschappen op de weg. In de zelfde tijd als de winnaar, namelijk 5 uur, 26 minuten en 20 seconden, gingen Jan van Vliet uit Rotterdam en Gerard de Jager uit Hoog Blok land over de streep. Het was geen gemakkelijke rit, waarvoor ongeveer 70 renners van start gingen. Enige tientallen hadden mede door het slechte weer verstek laten gaan. De eerste serieuze uitlooppoging in deze levendige koers werd tussen Hengelo en Haaksbergen ondernomen door Harry Scholten uit Den Haag en Schalk Verhoef uit Rotterdam. Ze trokken er heel hard aan en bleven vele kilometers op kop. Via Ensche de en Oldenzaal ging de rit naar Oot- marsum en nog steeds waren er twee uitlopers. Ze waren het eerst op de Kulpersberg, doch enige kilometers verder werden ze ingehaald door het peloton. In Den Ham kreeg Teunis- sen uit Utrecht pech. Schalk Ver. hoef, die met hem naar de wereld- Emiel Verstraeten won voor eigen publiek De plaatselijke favoriet Emlel Ver straeten heeft zondag in Ecde een wielerwedstrijd voor amateurs over 100 kilometer gewonnen. In de sprint versloeg hij Jaap Huissoon uit Hein- kenszand. Dit tweetal had een voor sprong van een halve ronde op het peloton, waarvan de sprint gewonnen werd door de Belg Depape. Jan Duin- kerke uit Borssele bezette de vierde laats en de zesde plaats was voor •ominicus uit Nieuwdorp. Er was veel belangstelling voor deze wed strijd. Rusland versloeg de Finnen met 21 De voetbalwedstrijd tussen Rus land en Finland, voor de voorronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap (Europese zone groep 6) is met 21 door Rusland gewonnen. Bij de rust was de stand gelijk: 1 kampioenschappen moet, wachtte. Door uitstekend teamwork, dat ze straks ook moeten laten zien, slaag den ze er in een zeer grote achter stand in te halen en toch de finish in Rijssen te bereiken. Met vier uitlo pers op kop, Van Egmond, Den Haag, J. Hugens uit Hoensbroek, Mich Snij ders, Halfweg, en D. Enthoven, Am sterdam, kwamen de renners door Raalte. Snijders liet zich weer terug zakken, de andere drie zetten nog door. Ze kregen echter geen hulp en in een heel grote groep kwamen de renners door Deventer. Enkele kilometers voor Holten trokken Piet Damen, Jo de Roo, Van Vliet en De Jager „er tussenuit. Er was toen 186 kilometer gereden. Na hen volgde een driemanschap, be staande uit Van Egmond, Coen Nies ten en I). Enthoven. In dezelfde volg orde werd de finish bereikt. De uitslag luidt: 1. Piet Damen, Lieshout (N.B.), 5 u. 26.20; 2. Jo de Roo, Schore, dezelfde tijd; 3. J. van Vliet, Rotterdam, de. zelfde tijd; A. c,. de .Teer H'" Po land, dezelfde tijd; 5, A. va Egmond! Den Haag, op i min. 42 sec.; o. Coen Niesten, Beverwijk, dezelfde tijd; 7. D. Enthoven, Amsterdam, op 1 min. 48; 8. J. Hugens, Hoensbroek, op 4 min. 0.5 sec.; 9. P. Steonvoorden, Heemstede, op 4 min. 36 sec. en 10. J. Groot. Beverwijk, op 4 min. 38 sec. Jans Koster zwom 1500 m vrije slag in 20.03.1 sec. Wereldrecord met bijna 20 seconden verbeterd De 18-jarige Gooi-zwemster Jans Koster is er zaterdagmiddag in ge slaagd het wereldrecord op de 1500 meter vrije slag, dat sedert 21 au gustus 1956 met 20 min 22,8 sec op haar naam stond met niet minder dan 19,7 sec te verbeteren en te brengen op 20 min 3.1 sec.! Nog twee andere deelneemsters, die in dezelfde serie van de Neder landse zwemkampïoenschappen op de 1500 meter te Hilversum tegen elkaar zwommen, bleven onder de vroegere wereldrecordtijd, n.l. Corrie Schim mel (Gooi) die 20 min 10,7 sec voor zich liet afdrukken en Judith de Nijs (Robben) die 20.16,2 noteerde. Bij de heren is Herman Willemse, de laatste weken zo uitstekend in vorm, er niet in geslaagd 't Neder lands record, dat hij enkele weken geleden op de kringkampioenschap pen verbeterde, opnieuw scherper te stellen. UITGEDOST ALS MARSBEWONERS Bloeiende industrie met omzet van dertig miljoen (Van een speciale correspondent) In Florida, in Californië en in vele andere badplaatsen langs de kusten van de Verenigde Staten ziet men tegenwoordig in de vakanties afgrij selijk vermomde gestalten rondlopen. Als Marsbewoners hebben zij ln- plaats van een neus een glazen schijf en aan de voeten hebben zij lange gummi-zwemvliezen. Op de rug dra gen zij vaak ingewikkelde rekken met flessen en slangen, die ook al as sociaties met de imaginaire ruimte vaart opwekken. Het zijn echter niet anders dan mensen, die gegrepen zijn door de nieuwe modesport: de diepzeejacht met harpoenen. Zij doen hiermee een bloeiende industrie met nu al een om zet van dertig miljoen dollar nog steeds voorspoedig groeien, want zo'n uitruisting kost geld. Het ls een aris tocratische of misschien wel een plu tocratische) sport. Het Engelse Advert entte inderdaad, een verfijnd genot! AMERICA'S BEST TOBACCOS 83. Geen tien minuten later wemelde het op de dlj.i van de zigeuners, Merendeels mannen en jongens, maar er waren ook wat vrouwen bij. Huub en Leo zagen zich omgeven door een vreemd gezelschap met bruine gezichten en lange zwarte haren. Verscheidene waren barrevoets. De mededeling, dat er ergens een buidel met geld. met veel geld. maar voor het opra pen lag. had hen niet onberoerd gelaten en zij liepen stuk voor stuk ijverig te zoeken. Huub en Leo deden quasi mee. Leo begreep niet goed. hoe dit moest eindi gen, maar Huub liep ondertussen op een plannetje te broeien, zo overmoedig, dat hij tegelijkertijd met schrik aan dachtPlotseling stootte Leo Huub aan „Achter je", fluisterde hij. Huub keek tersluiks om Hij zag dat, zich een kolossale man bij de zoekenden had gevoegd. Onder een bos vettig krulhaar kwam een groot bleek gezicht tevoorschijn met twee koolzwarte ogen. Hij droeg een groen vest en zijn schuiten van voeten staken in pantoffels. Hij lichtte zich zelf bij met een stallantaarn. „Dat is de Bulgaar", dacht Huub. ,.De Bulgaar is er ook dusdus is hij niet bij zijn wagen". woord voor dit duiken is „skin di ving" (duiken in de blote huid), een uitdrukking, die eigenlijk duidelijker is, dan iedere vertaling. De harpoen jager schiet op het groot wild van de oceaan niet van een boot uit. Hij moet duiken om het te ach tervolgen. Daarvoor heeft hij dan wel niet de gebruikelijke duikersuitrus ting met luchtslang nodig, maar toch wel een omvangrijke apparatuur, die hem in staat stelt, langere tijd on der water te blijven. Dat kan zijn een „snorkel", waardoor de buiten lucht wordt Ingeademd, dan wel een zogenaamde „aqualung", een zuur stofapparaat op de rug. Overigens stellen vele onderwater jagers niet zozeer prijs op het wild dan wel op het fotograferen van de wonderlijke wereld onder de zee spiegel. Er hebben zich reeds vele clubs gevormd, vooral toen na de oorlog uitrustingstukken voor kik vorsmannen, onder andere aqualungs goedkoop in de dumhandel kwa men en de sport daarmee populari seerden. Overigens is niet alleen „skin di ving" populair geworden in dit land. Mensen die met hun geld en misschien ook met hun leven helemaal geen raad weten, beoefe nen namelijk tegenwoordig de bravour-sport van het „skydiving" (hemelduiken). In het Nederlands heet dat parachutespringen met vertraagde opening. Zij springen van grote hoogte, ma ken alle mogelijke zwem- en roeibe wegingen teneinde hun richting te bepalen en trekken dan op het laat ste ogenblik hun valscherm open. De „sport" is dan, dat degene, die het dichtst landt bij een tevoren aange geven doel, gewonnen heeft.... KERKNIEUWS Benoeming studenten predikant te Eindhoven In Eindhoven, waar op 1 septem- her a s. Ae Technische Hogeschool haar werkzaamheden begint, is door een aantal kerkeraden getracht om tot één oecumenisch studentenpasto raat te komen. Deze pogingen zijn evenwel niet geslaagd. Ds. E. Sneller, hervormd predikant te Eindhoven, vroeger te Middelburg is nu als „ho geschool-predikant" aangewezen. Hij zal samenwerken met luthersen, re monstranten en doopsgezinden. Zoals wij reeds berichtten is door de Geref. Kerken intussen ds. A. T. Besselaar te Eindhoven, tevoren te Krabbendijke, tot studenten-predi kant benoemd. Intrede ds. M. van Beveren Kandidaat M. van Beveren deed zondag intrede als predikant van de Gereformeerde Kerk o.h. artikel 31. Hij hield zijn predikatie naar aanlei ding van 1 Petrus 1 22 tot. 25, (Ie apostolische vermaning over de over- brekelijke, broederlijke liefde. De dienst werd bijgewoond o.a. door B. en W. van Vrouwenpolder, 's- Morgens was kand. Van Beveren be vestigd door ds. P. J. van der Stoel uit Amsterdam, die preekte naar aan leiding van Openbaringen 22 vers 17. Bevestiging en intrede ds. J. Vlaardingerbroek De Gereformeerde Kerk te Grijps- kerke kreeg zondag na een vacature van ruim 15 maanden weer een eigen predikant. Na 's morgens bevestigd te zijn door ds. J. P. Vogelaar uit Loosduinen met een prediking over 2 Corinthe 5, 18 en 19, deed kandi daat J. Vlaardingerbroek uit Loos- duinen 's middags zijn intrede. De nieuwe predikant bepaalde zijn ge hoor bij Handelingen 10, 37 a, 43 en 44, waarbij hij wees op 'de betekenis van de Woordbediening. Na de pre diking richtte ouderling A. Geschie- re J.H.zn. zich tot ds. Vlaardinger broek namens de kerkeraad. Hij ver zocht samen te zingen Gezang 29. Ds. P. J. Meister uit Middelburg voerde het woord namens de classis. Vervol gens sprak namens de Hervormde Ge meente ds. I. J. Wisse. Hij hoopte op een prettige samenwerking met zijn nieuwe collega. De laatste spreker was burgemeester H. M. Bouwman. Ds. Vlaardingerbroek richtte daarop woorden van dank tot allen, die hem hadden verwelkomd, waarna hij ten slotte de gemeente, en in het bijzon der de jeugd, toesprak. In de middng- dienst was het kerkgebouw geheel ge vuld. Feuilleton 34 Zachtjes haar vingers een voor een ombuigend, ging hij voort: „Je moet het andets opvatten. John ny is een aardige kerel en verdient 't allerbeste. Welnu, jli bent voor hem niet het allerbeste. Je houdt niet ge noeg van hem. Volgens mij zou je hom in de gegeven omstandigheden vrij wat meer verdriet doen, als je met hem trouwde", besloot hij, haar ernstig aanziende. „O, Joe, ik ben blij, dat je dit zegt. Zo voel lk het ook. maar Ik vroeg me af, of lk het slechts dacht om me zelf gerust te stellen. Ik mag John ny zo graag maar... HI1 klopte haar even op de hand en liet die toen weor los. ..Zo lang je er het woordje „maar" bij moet voe gen. kun je er van op aan. dat je niet meer verliefd bent, Ann. Kijk eens hoe laat het is? Moeten we de kou sen niet bij de bedjes van de kinde ren leggen?" Ze Hepen op de tonen naar boven, nadat ze de vier zorgvuldig verpakte kousen uit de kast in de hal had den gehaald. Mike lag op zyn buik te door (lore flrefon Smith slapen, zijn hoofd zijwaarts gedraaid. Ned lag op zijn rug; zijn lange, don kere wimpers vielen over zijn wang Phyl had zich naar gewoonte als een bal opgerold en de baby kwam sla pende alle.-voordeligst uit. „Hy is zo lief", zei Ann. zich voor overbuigend. „O", grinnikte Joe, „alles wat jong is, is lief". „Je vindt me zeker sentimenteel", glimlachte ze. „Dacht je?" vroeg hij en het leek even, alsof er tussen beiden een ande re vraag in de lucht zweefde. Hij nam nogmaals haar hand in de zijne, „dacht je, Ann?" Plotseling draaide de baby zich om en kreunde even. Ann hief haar vin ger waarschuwend op en joeg Joe de kamer uit. Daarna ontkleedde ze rlr.h in het duister. Ze hoorde Joes kamer deur zachtjes sluiten en toen was al les stil in huis. Ann lag nog een tijd wakker. Ze voelde zich gelukkiger dsn sinds lang het geval was geweest, want ze Wist, dat ze het juiste besluit had genomen. O, er zouden nog moeilyke ogenblik ken komen, want Johnny zou dat be sluit niet zonder meer aanvaarden. Voor het ogenblik echter had ze rust. De volgende morgen werd Ann al vroeg gewekt doordat Ned en Phyl binnenstormden. Buiten was het don ker. De kinderen kusten haar met hun kleverige mondjes en deden opgewon den verhalen over de inhoud van hun kousen. Die dag kwam aan het lawaai en de opgewondenheid geen einde. Phyl zong liedjes voor haar „baby", reed met de nieuwe poppenwagen, die ze van haar vader had gekregen en at veel te veel c' fJaadjea. Ned, die wegens de zware sneeuwval niet met zijn nieuwe fiets naar buiten kon, probeerde gedurig over de ge boende vloer van de hal te rnden en vroeg ieder die hij zag om hulp. In de keuken, waar Ann de grote kalkoen braadde, was het warm en dampig. Joe en Suzy hadden de kin deren meegenomen om in de sneeuw te spelen en hun vreugdekreten dron gen tot Ann door, die hen, toen ze ten slotte koud en nat weer binnenkwa men, allesbehalve vriendelyk ontving. Ze schrok van haar eigen stem, waar mee ze hen geïriteerd Deknorde om de rommel die ze maakten. Kortom, ze was in een slecht humeur, dat er niet beter op werd bij het zien van de veel betekenende blik. waarmee SuZV, haar donkere wenkbrauwen optrek kend. even Joe aankeek. Deze glim lachte terug en nam de kinderen haas tig mee uit het bereik van Anns kwa de bui. Aan tafel, toen iedereen vol lof bleek over de malse kalkoen, was ze vry wat beter gestemd. En nog be ter toen de kinderen juichten om de vlammende kerstpudding, waarvan zijzelf, onder daverend gelach, het stuk van de vingerhoed, symbool van het oude vrysterschap, kreeg toebe deeld. „Dat is een rare vergissing", hoor de ze tot haar blijdschaD Joe zeggen, „want onze Ann zal nooit een oude vrijster worden". HOOFDSTUK XI Zodra hy terug was belde Johinny op. Toen Ann met de drie kinderen van een wandeling thuiskwam, gaf Joan de boodschap door. Joe was naar het noorden en Ann had de week erg lang gevonden, want nu besefte ze eerst, hoeveel zijn hulp, onopvallend verleend, voor haar betekende. Joan hielp nu mee in het huishouden, maar haar ontbrak In menig opzicht Joes vindingrijkheid. De kinderen misten eveneens „oom Joe" en informeerden voortdurend wanneer hij teruekwam. Ook Anns vader, die maar niet van znn gevatte kou afkon en 's nachts van het hoesten wakker bleef, had ge zegd, dat hij Joes afwezigheid alles behalve prettig vond. Joan, die nil Phyls beentje behan delde, sprak aldoor over Joe, zodat Ann zich een paar «^aal afvroeg of haat zuster soms zoveel belang in Joe stelde, dat ze haar Sandy begon te vergeten. „Johnny komt vanavond", zei Joan, toen Ann de kinderwagen in de schuur duwde en Tommy eruit tilde. „Vanavond?" herhaalde Ann ont steld. Ze had geweten dat ze Johnny weldra zou ontmoeten, maar zo vroeg Zou ze het fatale ogenblik nog niet wat kunnen uitstellen? „Ik zal de kinderen wc' tiaar bed brengen", zei Joan vrolijk. „Ik heb een brief van Sandy gekregen. Tus sen twee haakjes er is ook een brief voor jou. uit Ceylon". „Dat zal wel van Lawrence z Terwijl zc zich verkleedde met het oog op Johnny's komst, trachtte Ann zichzelf gerust te 9tellen. Johrnv zou het ivel begrijpen; hij was zo'n lieverd Al moest ze hem nu verdriet doen, tenslotte zou alles toch béter zijn Toen ze hem binnenliet nam hy haar dadelijk in zijn armen, terwijl tot haar ontsteltenis Suzy, al grinnikend, nieuwsgierig toekeek. Ann maakte zich haastig uit de omhelzing los, riep „ik ben klaar" en liep met hem naar buiten, waar het juist hevig begon te sneeuwen. Ze rilde, maar niet van de kou. Met een arm om haar heen bracht hij haar naar de auto, stopte haar in met de deken en reed weg. Ze waren de stad al uit en op de weg die naar „Schoppenaas" leidde toen h(j vroeg: „Wat is er, Ann „YVatwat bedoel je?" klonk het zenuwachtig. Hij verminderde de snelheid en wendde zich naar haar om: „Je vond het niet prettig, dat ik je kuste, wel? Was dat misschien omdat iemand het zag?" Hij stelde die vraag tegen be ter weten in Johnny liet de auto op een gras veldje bi] een kerkje stoppen. Hij nam haar handen in de zijne en zei, plotse ling uiterst kalm: „Kijk niet zo, lief ste. Wat scheelt er aan?" Struikelend over haar woorden, pro beerde ze ernstig hem haar gevoelens te doen begrijpen en de zijne daarby zoveel mogelijk te sparen. Hij liet haar handen los. „Je bedoelt ...dat je niet met me wilt trouwen?" vroeg hjj onthutst. „Hethet sprjt me erg, Johnny" hakkelde ze „Ik mag je zo graag, zo dolgraag, maar „Ik begrijp, dat je niet van me houdt. Tenminste niet zoals ik jou liefhebMaar ik geloof, dat je la ter wel „Ik geloof, dat het nu al zo moest zijn". „Hoor eens", hernam hy, de motor weer aanzettend. „Laat ons er niet verder over nraten, maar van deze avond genieten. We kunnen samen eten en dansen en misschien denk je er tenslotte anders over. Zoals ik het begrijp. Ann." gin? hii voort, de ogen strak op de weg gericht, „zoals ik het begriio, zie je niet tegen ons huwelijk op omdat je wat tegen me hebt", hij deed. alsof haar onwillekeurig gebaar hem ontging, „maar omdat je gelooft, dat het niet eerlijk tegenover mij zou zijn. Nu. m.l. ben ik degene, die dit moet beoordelen. Als ik liet erop wil wagenen (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6