KAPPIE eu l\ei sttu\tsqel\e\ NIEUW GYMNASTIEKLOKAAL TE OUD-VOSSEMEER GEOPEND WALCHEREN LEERLINGEN VAN TECHNISCHE SCHOOL KREGEN DIPLOMA MAANDAG 29 JULI 1957. P RO V I N C l .A L E ZEEUWSE) COURANT 7 Genodigden klommen als eersten in de touwen Oud-Vossemeer heeft een nieuw gymnastieklokaal. Zaterdagochtend werd het gebouw, dat bijna een ton heeft gekost, officieel door burge meester, mr. J. J. Vorsluijs geopend. In juli 1956 werd met de bouw be gonnen en enige tijd geleden heeft de firma J. C. van Driel en Zoon te Oud-Vossemeer het prachtige lokaal opgeleverd. Alle scholen in Oud-Vos semeer, de gymnastiekvereniging „Spido", de volleybalvereniging „V.I. O. en de voetbalvereniging, zullen van de ruime, modern ingerichte zaal gebruik kunnen maken By de inrichting werden de nieuw ste snufjes toegepast. Het oude Zweedse wandrek werd vervangen door een nieuw model uit Australië. Voor de grote ramen, die enkele me ters boven de grond zijn aangebracht zit geen gaas, zoals in oude sportza len. Dit was hier niet nodig, want de vensters zijn van 8 mm dik onbreek baar staalglas, dat in Frankrijk werd vervaardigd. De verwarming ge- feschiedt door middel van lucht, die oor een oliestookinstallatie wordt verhit. Een thermostaat regelt de temperatuur, die men tot 25 graden Celsius kan laten stijgen. Behalve twee ruime kleedkamers en 'n kleed kamer voor trainer of scheidsrechter is er een uitstekende wasgelegenheid met 16 kranen en een wastafel. In een bijeenkomst in het gemeen tehuis, die 'aan de opening vooraf ging, gaf de burgemeester een uit eenzetting van de wijze, waarop de bouw tot stand is gekomen. Het vorige gebouw, dat als gym nastieklokaal werd gebruikt, werd in 1836 door een timmerman uit Tholen gebouwd voor 4450. Een tekort van 1200 dreigde de bouw niet door te laten gaan, maar de Ambachtsheer lijkheid Oud- en Nieuw-Vossemeer sprong bij. „Ditmaal werd de bouw geheel door de gemeente bekostigd", aldus de burgemeester. „Maar er is geen geld voor groot oefenmateriaal. De Ambachtsheerlijkheid bestaat echter nog en de rentmeester vertoeft in uw midden. Misschien kan evenals 120 jaar geleden de Ambachtsheer lijkheid weer redding brengen In 1951 drong de inspecteur van het lager onderwijs aan op herstel van het oude gebouw, zo vertelde de burgemeester. Ook de hoofden van de scholen schreven aan het gemeentebestuur over de slechte toestand, waarin het verkeerde. En de schoolarts eindigde een van zijn rapporten eens met de zin: „Het lokaal tart elke beschrij ving". In 1955 werd het verzoek voor de bouw van een nieuw lokaal op de ur- gentielijst geplaatst. In april 1956 werd het werk aanbesteed en in mei van dat jaar gegund aan de firma J. C. van Driel en Zoon te Oud-Vosse meer. De burgemeester dankte de aannemer, de heer Van Driel, de ar chitect, de heer H, Wesseloo uit Bus-- sum, de heer J. Blaas, districtsop zichter van bouw. en woningtoezicht en de heer S. J. Klompe, sportconsu- lemt voor hun arbeid en adviezen. Bij de bezichtiging werd de gymnastiek zaal op originele wijze in gebruik ge nomen: de genodigden trokken hun colbertjes uit en klommen lenig in de touwen. Adspirantleden van de gym nastiekvereniging „Spido" gaven bo vendien onder leiding van de heer J. Th. Q. Piessens een demonstratie. NW.- EN ST.-JOOSLAND VAN ONZE ADVERTEERDERS Fa. Joosse en Zn. opende nieuw garagebedrijf Zaterdagmiddag opende de firma Joh. Joosse Zn. aan de rijksweg 24 g te Nieuw- en St. Joosland haar nieuwe garagebedrijf. Dit uiterst mo dern ingerichte bedrijf is 25 bij 15 meter groot en is gebouwd in de on middellijke omgeving van de nieuwe rondweg. Voor de opening bestond van de zijde van het bedrijfsleven grote belangstelling. Nadat de oudste firmant, de heer Joh. Joosse sr., alle aanwezigen verwelkomd had, sprak burgemeester mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck de openingsrede uit. De burgemeester was verheugd, dat de garage in zo'tr betrekkelijk korte tijd tot stand gekomen was. Hij noemde het nieuwe bedrijf niet al leen een sieraad voor Nieuw- en St. Joosland, maar ook voor geheel Wal cheren. Tot slot wenste de burge meester de firmanten voorspoedige zaken toe, terwijl hij de verzekering gaf, dat ook de beide woningen bin nenkort zullen verrijzen. Symbolisch opende de burgemeester daarna het bedrijf door de brug in werking te stellen, waardoor een auto omhoog kwam. Voorts werd nog het woord ge voerd door de heren J. Prins, de in specteur van de Shell Nederland, die nader inging op de lange „wachttijd" •van de firma Joosse, H. Kortbeek, de directeur van de firma Nefkens uit Utrecht, N. Muljee. lid van 't hoofd bestuur van de B.Ö.V.A.G. en voor zitter van het district Walcheren van de B O.V.A.G, A. Flipse, namens het personeel, waarna de heer Joosse jr. de sprekers en verdere genodigden dankte. Zij allen gewaagden van een be drijf, dat een sieraad voor de gemeen te 'vormt. In het bedrijf valt de even- Wichtige en juist gekozen verdeling van de bedrijfsruimte op. Het groot ste deel van 'het gebouw wordt in be slag genomen door de werkplaats, die door zijn moderne outillage en wel overwogen indeling uitmunt. Voorts is er nog het administratiekantoor, dat in directe verbinding staat met de werkplaats. Ter gelegenheid van deze opening houdt de firma Joosse Zn. tot en niet 2 augustus een tentoonstelling van de nieuwste modellen Peugeot- automobielen, waarvoor reeds zater dag een grote belangstelling bestond. Examen De heer J. C. Sinke te Middelburg «inagde voor het examen moderne be- aryfs-administratie. „We zijn er trots op, dat we zo'n lo kaal bezitten", niet deze woorden ver tolkte de heer P. A. W. Mees, voor zitter van „Spido", de gevoelens van alle inwoners van Oud-Vossemeer. Do heer N. van den Houten, onder wijzer aan de openbare lagere school te Oud-Vossemeer, verklaarde in zijn loopbaan nog nooit zo'n prachtig gymnastieklokaal te hebben gezien. Ook niet in de grote steden! Na af loop van de bezichtiging dankten de heren M. A. van Tilburgh cn A. van Dalen, respectievelijk voorzitters van de voetbalvereniging en de volleybal vereniging voor deze prachtige oefen gelegenheid. Vormingscentrum „Hedenesse" Van 20 tot 27 Juli was vormingscen trum „Hedenesse" te Cadzand gast- vrouwe voor een grote groep, die deel uitmaakte van 'n oecumenisch kamp, bestaande uit Nederlanders en Bel gen. De leden van dit jongerenkamp, dat onder leiding staat o.a. van ds. Y. van der Schoot uit Vlissingen en ds. J. Happee uit Groede, vermaakte zich met volksdansen en uitstapjes, bijvoorbeeld naar Brugge. Verder hield men besprekingen en avondwij dingen. Dr. Jaanus uit Rotterdam sprak in dit oecumenisch kamp over de scheiding tussen het rooms-ka- tholicisme en het protestantisme. Collecten De collecte ten bate van de reis van de ouden va.n .dagen te Bruinisse heeft 573.80-opgebracht; De reis zal 15 augustus a.s. worden gehouden. Diploma's uitgereikt aan landbouwhuishoudschool Aan de chr. landbouwhuishoudschool in Middelburg zijn bevorderd en ge slaagd: Bevordering klas 1-2 primaire opleiding: Janneke Dorleijn, Annie den Engels man, .Willy Jonker, Addie Joosse, Frida Joosse, Sannie Joziasse, Evelien Meijer, Bep Mondeel, Lia Peene, Ada Prince, Wily Provoost. Ineke Reurink; Margret Rijkse, Corrle Schout, Hannie Tilroe, Lenie Vereeke, .Corrie Walraven, Mleke Wissel, Matie Baréntseh, Lenie Boone, Janny Coppoolse, Willy Francke, Koos Gideondse, Jannie de Kam, Annie Koddé, Ina Louwerse, Mattie Louwerse, Leintje Maas, Dea Maljaars, Vina Maljaars, Neel Olyslager, Annle v. d. Putte, Tanny Rie- mens, Nelly Spruyt, Francien Sturm, Koos de Voogd, Mina de Voogd, Ineke Walraven, Irene Wattel, Nel Wattel, Ada Wisse, Jaantje Wondergem, Maatje Aar- noutse, Wien Bommeljé, Rietje Brasser, Koos de Bree, Mïnike de Buck,. Mlneke Joziase, Gré Kodde, Koos Kodde, Laura Minderhoud, Dinl Osté, Tanine Stroo, Ja Tevel, Deetje Willeboordse, Ina Wiele- maker, Lla de Witte Ld., Corrie de Wit te Pd., Laurina de Witte, Anda dan Haan, Metje Bikker, Aneke Brasser, Marie Cle ment, Willy Dijke, Anneke Francké, Bet- sie Filtus, Copl Goulooze, Ria Geldof, Corrie v. d. Heijde, Corrie de Hondt, Beppie Joosse, Janny Kramer, Leny Klaasse, Leny Keim, Leny Maljaars, An nie Ovaa, Anneke de Rijke, Ineke de Regt, Magda Schrïer, Mattie Suurmond, Rietje Tange, Sari Wouters. Afgewezen 5 leerlingen, voorwaardelijk bevorderd 1 leerling. Getuigschrift 2-jarige primaire oplei ding: Willy v. d. Berge, Mineke Boogaard, Paula Boogaard, RIni Castel, Lenie Goedhart, Riet de Hamer, Nelly Joziasse, Ina de Kam, Nelly Kodde, Corrie Koo- le, Corrie Poelman, Ank van Sluys, An nle Stouthamer, Betsie Tange, Koos de Visser, Truus Weggemans, Rina Boone, Francieo. .Ggertse, Chrisjé de Kam, Le nie Koster, Bep Marinussen, Bep.Poort vliet, Inl Prienus,. Cobi Polderman, Le nie Spruyt, Tineke Schoe, Tiny Tilroe, Nel de Visser, Bettie Wattel, Rineke Wis se, Marina van Antwerpen, Stien Braam- se, Corrie Geelhoed, Koos de Jager, Greet Modderkreeke, Corrie Moens, Jo Moerland, Rika Murre, Cathrien Niéu- wenhuyzen, Cobi Schrijver, Hannie Wondergem, Koos v. d. Dorpel, Lien Aar- noutse, Betsie Coppoolse, Willy Coppoól- se, Magda Geerse, Vina Geschiere, Riet Janse, Riet Jobse, Slna Jobse, Nel Jpn- gepier, Jaan Kluyïhout, Jo v. d. Leek, Riet Louwerse, Laura Louws, Mattie Osté Irma Roelink, Anneke van Sparrentak, Rika Sleutel, Mattie Wattel. Afgewezen: 7 leerlingen. Diploma assistente in de huishouding: Koos Coppoolse, Addie Goedbloed, Ina Goedbloed, Nelly -den Hóllander, Jaapje Hoogerbrugge, Janny Janse,'Tiny Kasse, Anneke Koole, Mattie de Kok, Adide v. d. Linden, Atje Meijers, Ria de Nood, Henny Roest, Lien Stroo, Nel Swennen, Laura Versluys, Mannie Wondergem. Afgewezen geen, 2 leerlingen extra op dracht naaien. Getuigschriften cursus eenvoudig ko ken: De dames: E. Edelman, M. Flipse, M. P. Heijstek, M. de K.ok, T. de Lange, J, Poortvliet, A. Sorgdrager, C. Vermaat, C. Voogd, C, Quist, Wielemaker. Fijn koken: De dames JoosseAntheunisse, C. Schout, C. Loontjes, J. Xamèrmans, J. de Rijke, E. v. d. Peljl—Osté, Hoek, P. Meij ers, J. Meijers. Cursus kinderverzorging, handenarbeid: De dames J. Coppoolse—Louwerse, A. Christlaanse, T. Coppoolse, J. M. Geljon, J. Geschiere, J. Geschiere, J. Geschiere, A. J. v. d. Graaf—v. d. Glessen, C. de Lange, F. Louwerse, J. Marijs—Ruiten berg, E. Meijers—De Waal, A. Rijnhou'dt, C. C. de Visser—Rouw, S. Vos. Cursus kraamverzorgsters: De dames E. M. Elenbaas, L. de Vis ser, C. van Bremen, G. M. Popering, M. Prince. De naaicurssen worden per 1 sept. 1357 voortgezet. SEROOSKERKE (W.) Geslaagde uitvoering van sportvereniging S.V.S. De gymnastiekvereniging te Se rooskerke (W) heeft donderdag avond een uitvoering gegeven op het nieuwe sportterrein. Deze uitvoering was vastgesteld voor zaterdag 20 ju li, dooh kon toen geen doorgang vin den wegens de slechte weersomstan digheden. Onder leiding van haar di recteur, de heer J. de Keijzer werden op vlotte wijze de nummers van het programma afgewerkt; o.a. oefenin gen op de brug, het paard en de lan ge mat door de heren en de jongens, en rythmische oefeningen door de da mes en dé meisjes,-terwijl enige meis jes van 812 jaar het programma afwisselden door een klompendans en een Tifolerdans op te voeren, waar voor ze. zich in éen daarbij behoren de klederdracht Mdden- gestoken. L Na een oefening,, waaraan door al le leden werd deelgenomen, werden de prijzen bekend gemaakt van de voor het grotendeels op zaterdag 20 juli reeds gehouden atletiekwed strijden. De uitslagen hiervan zijn: Meisjes 8—10 jaars 1. Corrie Wil leboordse, 2. Corrie Louwerse, 3. Koos Willeboordse, 4. Els Coppoolse. Meisjes 10—12 jaar: 1. Frans Noordhoek, 2. Corrie Louwprse (Pd), 3. en 4. Els Polderman eri Sina Ton, 5. Ellie Wondergem, 6. en 7. Trudie de Keyzer en Rina Wattel. Meisjes 12—15 jaar: 1. Mattie Lou werse, 2. Riet Louwerse, 3. en 4. Riek Noordhoek éri Neeltje Christiaanse, 5. Nellie Coppoolse, 6. Riek Steutel. Dames: 1. mej. Ries Francke, 2. en 3. mevr. A. de Keijzer- de Jonge en mej. S. de Buck. Jongens 8—10 jaar: 1. Bert Ton, 2. Simon Koole (Frzn.), 3. Hans Leii- ten. Jongens 10—12 jaar: 1. en 2. Ad.. Boone en Henk Meyers, 3. en 4. Ko v-. d. Bosse eu Adfï Abrahamse, 5. Deo- Riemens. Jongens 1215 jaar: 1. en 2. Simon Jongepier en Lein Adriaanse, 3. Cor Abrahamse, 4. Aart Janse. Héren: 1. J. Willeboordse, 2, 3. en 4. B. Joziasse, G. Jobse en J. de Voogd. Deze personen kwamen in aanmer king voor een prijs. De sportvereni ging S.V.S. te Serooskerke (W), die nog slechts kort bestaat, heeft door het geven van deze uitvoering en het organiseren van deze atletiekwed strijden ongetwijfeld een nauwere band doen ontstaan tussen de bevol king van Serooskerke en omstreken enerzijds en haarzelf anderzijds. OOSTKAPELLE Hoofd vleeskeuringsdienst nam afscheid Te Oostkapelle werd' afscheid ge nomen van., het hoofd van de vlees keuringsdienst, de hëer L. J. J. Gel dof. Burgemeester F. G. Sprenger van Oostkapelle, sprekend namens de kringgemeenten, dankte de heer Gel dof voor hetgeen deze 35 jaar lang als hoofd van dienst heeft verricht en bood een geschenk onder couvert aan. Mevrouw Geldof mocht eèn fraai boeket bloemen in ontvangst nemen. Vervolgens werd het woord gevoerd door d>e keurmeester van de kring, de heer 'M. Hundersmarck, die zijnscheidende chef in het bijzonder dankte yoor de adviezen, die hij in de afgelopen jaren van hem had mogen ontvangen. De heer C, Wondergem dankte namens de slagers voor de prettige samenwerking en bood een ets aan. Tot sjot sprak de heer J. Klok, dierenarts té Oostkapelle, die dankte voor zijn tijdelijke benoeming tot hoofd van dienst en hoopte dat zijn arbeid zoals bij zijn voorganger, de heer Geldof, tot aller tevredenheid zou zijn. De heer Geldof bracht alle sprekers dank en zeide het te betreu ren, dat hij dit werk moet neerleggen. Hij uitte zijn waardering voor de me dewerking, die hij steeds had onder vonden. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Verkeersdiploma's door de burgemeester uitgereikt In het parochiehuls te Eede reikte burgemeester J. M. A, C. van Dongen de verkeersdlploma's uit aan de leer lingen van de lagere scholen te Aar denburg, die met goed gevolg hebben deelgenomen aan de schoolverkcers- examens. Aanwezig waren wethouder A. I. Catsman, de gemeentesecretaris de heer J. M. Paridaen als voorzitter van de Commissie voor Veilig Ver keer in Aardenburg en het onderwij zend personeel van de diverse scho len. De heer L, Mecrtens, adjudant der rijkspolitie, die het practisch exa men had afgenomen, dankte de leer krachten voor de verkeerslessen, die zij hebben gegeven. De leerlingen, die voor de eerste maal voor dit examen slaagden ontvingen een diploma, zij die voor de tweede maal aan het exa men deelnamen kregen een speldje, terwijl de jongens en meisjes, die voor de derde maal slaagden een fictsvlaggetje ontvingen. Al deze be loningen werden uitgegeven door het Verbond voor Veilig Verkeer. SAS VAN GENT Vlag in top Vorige week kwam de ijzerconstruc tie klaar van het gebouw voor de suikerberging van de N.V. Centrale Suiker Mij te Sas van Gent. Dit was re den voor de fa Visser en Smit, die de staalconstructie leverde ert mon teerde, om de vaderlandse driekleur te hijsen. Ondertussen verrijzen de muren reeds en men hoopt het metsel werk binnen zes weken op te leveren. Als deze suikerloods in gebruik geno men wordt zal men niet minder dan 2 miljoen kg. suiker kunnen opslaan. AXEL Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie tc Axel staan als gevonden voorwerpen te boek: 1 zwarte en 1 rode damesportemonnee (met inhoud); 1 herenportemonnee (met inhoud), 1 rode portemonnee met ritssluiting, 1 windjack, 1 zon nebril, 1 leren bal, 1 zwembroek, 1 padvindersriem met fluit, 1 blauwe autoped, 1 kinderarmband, 2 steek- sleutels, 1 schroevendraaier, 1 heren rijwiel, 1 (witte) shawl, 1 witte (ny lon) dameshandschoen. 1 lipssleutel, met ring, 1 kinderhemd, 1 paar (jon gensbretels, 1 zwemgordel, 1 zilver bon, 1 kinderschop, 1 groen jongens- vest, 1 paar regenpijpen, 1 nieuwe gummilaars. TERNEUZEN Openbare verkoping In „Du Commerce" te Terneuzen werd ten overstaan van notaris K. J. Hoving en ten Verzoeke van de er ven De Doelder-Rarms in het open- TIJDENS E1NDLES IN Z1ER1KZEE Per 1 september meer dan 200 leerlingen De technische school „Schouwen- Dulvcland" te Zierlkzee heeft zater dagmiddag 42 leerlingen „afgeleverd". De jongens, die uit alle delen van het eiland kwamen, mochten tijdens een feeteljjk getinte samenkomst in de aula van de schooi uit handen van de voorzitter van het bestuur, mr. C. J. B. du Croo, hun getuigschrift in ont vangst nemen. Nadat de directeur van de school, de heer W.'Hack, de bevorderingen had bekend gemaakt, was het woord aan de heer T)u Croo. Alvorens deze tot uitreiking van de „waardevolle pa pleren" overging, gaf de voorzitter een overzicht over het afgelopen cursus jaar. Hij gewaagde daarbij van de on derwijsvernieuwing. die op de Techni sche School zo'n grote rol speelt. „Het aantal leerlingen is per 1 september a.s. met 20 gestegen, zodat we het getal 200 overschreden hebben", aldus spr., die de oorzaak van deze groei zocht in het feit. dat het laatste jaar aan het technisch onderwijs een veel grotere bekendheid Is gegeven. Toen alle nu gediplomeerde leer lingen één .voor één voor do bc- stuurstafelwnren verschenen, had de heer Du Croo voor een drietal uitblinkers nog een bijzondere at tentie lil petto. Voor het aan de dag leggen van grote (Jver en naüwge- NOORD ZEELAND Kerkconcert te Haamstede Het kerkkoor van de Nederlands hervormde kerk te Haamstede gaf in samenwerking met de christelijke zangvereniging te Nieuwerkerk cn 't kinderkoor „De kleine lofstem" uit Zierikzee een concert in het gebouw van de Nederlands hervormde kerk te Haamstede. Het concert werd ge opend met een tweetal nummers door het kerkkoor, onder leiding van de heer J. Schouls uit Zierikzee. Ver volgens voerde de heer J. Schouls jr. een tweetal orgelsoli uit, waarna het kinderkoor onder leiding van de heer J. Schouls sr., een viertal liede ren op verdienstelijke wijze bracht. Hierna zong de christelijke zangver eniging uit Nieuwerkerk, eveneens onder leiding van de heer Schouls sr., enkele liederen. Na nog twee orgel soli zong hetzelfde koor de liederen: .Stilte" en „Dominesalvam fac". Men besloot, na nog twee uitvoerin- v .7^T. - gen door het kerkkoor, met het geza- baar. verkocht het woonhuis Nieuwe- menlijk zingen van psalm 280 vers 1 "~6™. 10 en 5. Do belangstelling, hoewel niet overweldigend, was behoorlijk. SINT-ANNALAND Geslaagd De heer Corns. Verhoole te Sint- Annaland slaagde voor het B-gedeel- te van de hoofdakte te Breda. Collecten De te Sint-Annaland gehouden collecte ten bate van het ziekenfonds heeft f 139.30 opgebracht. Voor het aanvullingsfonds voor de Zending onder Israël kwam f 193,25 binnen. De collecte, die te Sint-Annaland ten bate van de Hemava werd gehouden, bracht f 22.30 op over de maand juli. Kleermaker De heer VV. Pleune, afkomstig uit Scherpenisse, heeft in de Voorstraat te Sint-Annaland een klein kleerma kers-atelier ingericht. Geassisteerd door enkele dames verricht hij hier zijn werkzaamheden. In een keurige étalage kan men nu de coupes bewon deren. Zendingsdag Donderdag a.s. zal vanuit Sint-An naland een bus vertrekken naar dc 46ste landelijke zendingsdag van Gereformeerde Zendingsbond in de Ned. Herv. kerk te Driebergen-Rijs- senburg. Gegadigden, die nog mee willen, kunnen zich opgeven bij dia ken Van Luijk in de Nieuwstraat te Sint Annaland. Zeiljacht in de haven Het zeiljacht van de heer Jacs. de Rijke uit Sint-Maartensdijk ligt nog steeds in de Sint-Annalandse haven. De heer De Rijke heeft reeds ver schillende tevergeefse pogingen in het werk gesteld, om uit te varen, doch tot op heden nog zonder succes. „diepstraat 19, groot 52 ca. Koper werd de heer A. den Dikken te Ter- neuzen voor f 4500. Bespreking nieuwe c.a.o. De werkgevers en werknemers in het Terneuzense havenbedrijf hiel den vorige week inleidende bespre kingen over de tot standkoming van een nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst voor het havenbedrijf. De oude, uit 1947 daterende c.a.o. wordt geacht niet meer overeen te komen met de sterk gewijzigde tijdsomstan digheden. Indien de onderhandelin gen een bevredigend verloop hebben, hoopt men binnen niet al te lange tijd de nieuwe c.a.o. in werking te kunnen doen treden. Jaarvergadering „Terneuzense Boys" De voetbalvereniging „Terneuzense Boys" hield onder voorzitterschap van de heer A. de Jonge in „Du Com merce" haar (vrij druk bezochte) jaarvergadering. Het jaarverslag van de secretaris werd goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden, werden herkozen, terwijl tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer P. Rïngelberg. In de vacature van de penningmeester werd nog niet voor zien. De elftalcommissie zal bestaan uit de heren J. Meertens, P. Ringel- berg en A. Dees, reserve de heer W. de Bruijne. De vereniging zal aan de a.s. com petitie deelnemen met een eerste en een tweede elftal en verder met twee junior-elftallen. MIDDELBURG De kerkeraad van de Geref. Kerk (art. 31 k.o.) te Middelburg besloot tot aankoop van een huis, teneinde dit als pastorie in te richten. De pre- dikants plaats is thans vacant. ■17. Op het Ministerie van Langdurige Zaken waren secretaris-generaal Mr. Al fred Jolich en zijn secreta ris-kolonel, dr3. Floeblait, reeds vroeg in ernstig ge sprek. De doctorandus was geheel onkundig van de werkelijke inhoud van de kist, die hij aan boord van de Kraak zou vergezellen, zijn chef had hem niet willen vertellen dat hij slechts een onderdeel vormde van het misleiden de plan van de overste Flulstermans, om de splon- nage om de tuin te lei den. „Uw verantwoordelijk heid Is enorm, mijnheer Floeblatt", sprak de secre. taris-generaal ernstig, „En vooral, weest voorzichtig In de omgang met het scheepsvolk 1 Een ruw slag, dat weet U, nietwaar?" Hij lachte een hol lachje. „U kunt op mij vertrou wen". sprak de heer Floe blatt eenvoudig. „Een hoger ambtenaar weet een ieder respect af te dwingen, gelooft U niet? Voorts oen ik .van plan, de reis te benutten voor dé vol- tooiing van mijn formulier LZ/123456789/B, waaraan Ik, zoals U weet, al veertien jaar mijn vrije tijd eim De heer Jolich trok een blij-verrast gezicht. „Dat zou een belangwekkend resultaat zijn", sprak hij bemoedigend. „Iets, waarover in offi ciële kringen nog lang zou worden gesproken". De aanaacn: van de oeice neren werd nu ge trokken door een gerucht van buiten. Uit het raam kijkend, zagen zij hoe werklieden bezig waren de kist voor de Kraak in een bestelauto te laden. zotheid kregen J. Kik, A. Quist en D. C, Viergever een boekwerk als aandenken. GELUKWENSEN. BU het overbrengen van de geluk wensen stelde de voorzitter duidelijk, dat het diploma een prima grondslag voor de verdere vakontwikkeling be tekent. dat vooral ook by het zoeken van een werkkring goed van pas komt, in het bijzonder, wanneer de ar beidsmarkt iets krapper mocht wor den. Hij sprak zijn voldoening uit over het feit. dat velen reeds een „onder dak" hebben gevonden en onderstreep te nog eena het belang van dc voort- fezette studie, zoals Avondnfjver- eidsschool en het Iccrlingcnstelscl. De heer Hack vergeleek de levens loop van de jongens. bij het uitspre ken van zijn felicitatie mede na mens de leraren met een motor race. ..Om aan het eindpunt te komen, heb je benzine nodig, en daarom is nu het ogenblik aangebroken om te tan ken". De directeur drukte de nu oud- leerlingen op het hart hun vakontwik keling zover te brengen als hun gaven dit toelaten. De heer C. van 't Veer bracht uit naam van de ouders de dank over aan directeur en onderwijzend personeel. De heer A. Goudriaan van het G.A.B. deed hierna enkele mededelingen over het werk van het Arbeidsbureau. Namen het gemeentebestuur voegde wethouder A. M. den Boer de geluk wensen aan dc overige toe. Wat de werkgelegenheid betreft, zag deze de toekomst nog niet zo somber in. Hij sprak de hoop uit. dat er steeds meer gebruik van de nu zo goed geoutilleer de en keurig Ingerichte technische school gemaakt zal worden. Nadat A. Quist van Anna-Jacoba- polder voor zijn medeleerlingen de dank aan het personeel had overge bracht voor het onderwijs, sloot de heer Du Croo deze bijeenkomst. ZUID "cvpiaND Geslaagd Voor het examen hoofdakte slaagde de heer H. D. Hendrikse te Kapelle, leraar aan de christelijke nationale school al daar. De heer SJ. Wondergem te Goes, on derwijzer aan de ProL dr. Kohnstam- school, behaalde te Breda de hoofdakte- B. HOEDEKENSKERKE Auto reed in sloot Nabij het dorp Hoedekenskerke kwam een auto. bestuurd door een employé van een firma uit Breda, in de sloot terecht. De bestuurder, die de boot naar Terneuzen wilde halen, slipte in de bocht y.an de Noordweg, waar het asfalt overgaat in keien. Alie vier inzittenden kwamen met de schrik vrii. De materiële cchade was aanziODiyk. Algemene ledenvergadering prot. chr. kleuterschool In het verenigingsgebouw te Hoe- dekenskerke hield de protestants- christelrike kleuterschool te Hoede- kenskerke haar algemene ledenver gadering. Wegens vertrek van de heer Kempe en doordat mevrouw Van Doeselaar-Al Jewiln zich niet meer herkiesbaar stelde werden zij in het bestuur vervangen door respectieve lijk de heren A. Huize en J. Verhole. De heer A. PRauwe werd herkozen. Voor meiuffrouw Baardwijk, directri ce van de kleuterschool, was dit de laatste vergadering aan deze school. Men snrak de nmnw-henoemde juf frouw Kramer uit Kamperland wel komstwoorden toe. Voor de vergadering begon kregen ouders en belangstellenden een uur lans- de gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen. Marktberichten VEILTNG KAPELLE-BÏEZELINGE EN O. 26 juli. Zure morellen I 153—162. Duitse Zure n 102.30102 50. frambozen ln krat ten I 291-238. II 207-239. bramen ln kratten T I2I II 108—518. appelen: Yel- leow Transp. St. 75—80 63. St. 65—75 83.60, St. 55-65 72.30. H 75—80 83. H 65-75 81 63 -82.50, H 55—65 71.40—71.30. II 49 K 65- 65.70. fabr. 32—58, kroet 20—56, val JS— 28, Scarlet Pimp. II 63, K 72, fabr. 49, Beautey of Bath II 45. fabr. 36. val 27, verpakt fruit: Scarlet Pimp. St. 70—75 132. St. 60-65 113, St. 65- 70 121, St. 55— 60 90—91, Starck Eariyst St. 60-65 83. St 5560 69. Peren: Oomskinderen fct 55—60 100. St 0—55 85. H 55—60 89—101, H 50—55 76—89. H 45—50 63—72, II 4259. K 60—74. fabr. 36—48, kroet 23—34, val 28H. Kersen: Klerken I 187—395. II 176. Krie ken I 130—131, II 98—102. kersen III 25— 79. Bramen p. doos I 28—10, n 22—31, fram bozen p. doos I 66—74. II 50, Logam bes sen p. doos I 63. witte bessen p. doos I 26—31. II 23. Pruimen: Tollenaars I 63—76. n 55—57, Occulanen I 45—61. II S3. Oranjeprulm I 56—so. Prlncenprulm I 37—45. Early Lax- ton I 163—206. If 81—142. grof 123—157," fa br. 55. Czar I 170—235, II 104—156, grof 116—129. fabr. 57—61. Kruisbessen I 65. n 61—67. Profefte I 143—150. II 119—138, Eldense bl. I 90, II 56. Aardappelen bonken 1617. I 1014, II 9—1!, driel. 6—9.5, krjel S—4,5. dubb. prlns.bonen I 62—60—66.20. II 58 20—53.40. Kropsla 47,3, uien 9—10, rabarber 5—7, komkommers 15—27, bosselderlj 9—11, Wagenaar 3143. rode kool 18. spitskool 13.17 sav. kool 65. augurken 41, kroten 13. VEILING ZUID-BEVELAND. GOES. £7 jult. Dubb. pr. bonen I 71. II 66; Duitse Zure I en II 100—107: Yellow Tr. St 65-75 77, St 55-65 66, H 75^5 £0. H 65-75 74. H 55-55 68; keuken 58, fabriek 37. kroet 12—27: Laxton I 130—147, II 56—90. grof 100—142. fabr. 56—84; Czarprulmen 1 144— 152, H 70—75. grof Ut—120. fabr 19—13; Tollenaars II 27; Klerken ij lieISO: kruisbessen II 36—39: bramen II 139; idem per doo» H 25—30; trambozen per dooi II 31-62.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3