Ringlijders in Vlissingen waren ditmaal in Walchers kostuum VAN Zeeuwse \!niaiiak MIDDELBURGSE TONELISTEN HADDEN SUCCES TE GENT „LANDB0UWV00RLICHTERS" UIT TWINTIG LANDEN IN ZIERIKZEE Agenda 2 PROVINCIALE 25 E E U W K COURANT MAANDAG 29 JULI 1967. HfT WAS WEL WARM, MAAR TOCH Van Wallenburg stak 26 ringen D® Zeeuw*® ringrydera, die zaterdag by het postkantoor In Vlissingen op hun stoere naarden door de baan da verden, hebben het warm gehad, by- zonder warm zelfs. Dat kwam niet in de eerste plaats door het zonnige weer en ook niet door de spanning van de wedstryden. Neen, het kwam vooral door hun stevige, zwarte kleding! Want voor het eerst in Vlissingen za ten de rlngrUders In Walchers kos tuum te paard. „Voor enkele rijders is dat eigeniyk wel een bezwaar", vertelde een be stuurslid van de Zeeuwse Ringryders- vereniging ons, „want die kleder dracht is nogal kostbaar en bovendien erg warm by het wedstryd-ryden. Als er niet in Walchers kostuum gereden werd, zouden er misschien wel meer ringryders gekomen zijn". Maar toch hadden niet minder dan 57 beoefe naars van deze folkloristische sport voor dit keer het heel wat luchtiger ringryderstenue (witte broek en wit overhemdthuisgelaten. Zij reden al lemaal in klederdracht! En waarom? „Ach", zei één van hen, „we hebben het er wel voor over, want we begre pen best, dat het voor het publiek, vooral nu er zoveel toeristen zyn, veel aardiger is, als we in het Walchers kostuum rijden En het was Inderdaad veel at- fratiever voor het publiek. Dat bleek ook wel nlt de grote belang stelling, die vooral in de middag uren aan de dag werd gelegd. Maar niet om de Watchers® kos tuums alleen was deze rlngryde- ry aantrekkelijk. Er werd ook voor- treffeiyke stryd geleverd door de verschillende rijders. En al was het dan warm, Jac. van Wallenburg uit Middelburg leverde een byzon- dere prestatie door 26 ringen te steken. Wie weet, dat het Zeeuwse record op 29 ringen staat, begrijpt, dat Van Wallenburg, die oud- Zeeuws kampioen is, een uitsteken de wedstrijd reed. P. Rooze uit Sint Laurens en L. de Pagter uit Kou- dekerke mochten er trouwens ook zyn met 28 ringen. In de grote finale was P. Peper uit Aagtekerke, die tot een totaal van twintig ringen kwam, tenslotte de sterkste man. Hij stak in die finale met vaste hand negen ringen weg en dat was juist één meer dan het aantal dat behaald werd door L. de Pagter uit Koudekerke en C. Langebeeke uit Gapinge. In de finale was de strijd tus sen J. Koppejan en Jac, van Wallen burg om de vierde en vijfde plaats vooral zeer spannend. Koppejan was tenslotte de gelukkigste. Voor de heer C. Koole uit Vlissin gen was er nog een bijzondere prijs, want zijn paard bleek het mooist te zyn versierd. Na. afloop van de wedstrijden sprak de heer P. Brasser, de voorzitter van de Zeeuwse Ringrydersvereniging, nog een hartelijk dankwoord tot een ieder, die aan het slagen van deze wedstrij den had bijgedragen. Wethouder M. A. van Popering, die de wisselbeker van de gemeente Vlissingen uitreikte, vond, dat „deze folkloristische sport, die uit de landbouw gegroeid is. Vlis singen voor een dag veel gezelliger heeft gemaakt". Hij stelde het op hoge prijs, dat ditmaal in Walchers kos tuum gereden was. Ook notaris J. L. Verhagen, die namens VW, de beker uitreikte, wees op het belang van de 'ingrydery voor het toerisme. UITSLAGEN: Grote finale: le ereprijs (zilveren wis selbeker gemeente Vlissingen en me daille Z.R.v.) p. Peper, Aagtekerke, ne gen ringen; 2e ereprijs (wlssel'oeker WV-Vlissingen en medaille Z.R.V) L. de Pagter, Koudekerke, 8 ringen: 3e ere prijs (wisselbeker P.Z C.) L. Langebeeke, Gapinge, 8 ringen; 4e ereprijs J. Koppe jan, Zoutelande, 7 ringen; 5e ereprijs Jac. van Wallenburg, Middelburg 7 rin gen; 6e ereprijs Abr. Maljaars, Oostka- pelle, 7 ringen. Meeste volgrlngen: Jac. van Wallen burg, Middelburg. Potlepel: J. Koole, Vlissingen. Kleine finale: le ereprijs D. Coppoolse, Serooskerke; 2e ereprijs H. Reijnlerse. Grljpskerke. 's Morgens: 200e ring: Cor Coppoolse, Serooskerke; 200e ring Jac. de Witte. •Koudekerke; 20 ring Jas. van Wallen burg. Middelburg; 20e ring L. de Pagter, Koudekerke. Grote finale: 75e ring J. Brouwer. Aagtekerke; 150e ring J. Reij nlerse. Koudekerke. Kleine finale: 50e ring Cor Koole, Vlissingen; 100e ring J. P. Reijnlerse, Koudekerke. Uitslag: 1 Jac. van Wallenburg, Middel burg, 26 ringen; 2 J. Koppejan, Zoute lande 23 ringen; 3 P. Rooze, Sint-Lau- rens, 23 ringen; 4 L. de Pagter, Kou dekerke, 23 ringen; 5 C. Langebeeke, Gapinge, 22 ringen; 6 J. Koole, Vlissin gen, 21 ringen: 7 M. Koole. Slnt-Lauren», 20 ringen; 8 Fr. Langebeeke, Gapinge, 20 ringen; 9 L. Huisson, Middelburg, 20 ringen; 10 P. Peper, Aagtekerke, 20 ringen: 11 J. Maljers, Vcere, 18 ringen; 12 J. A. Lous, Oostkapelle. 18 ringen: 13 Abr. Maljaars, Oostkapelle, 18 ringen; 14 J. Brouwer, Aagtekerke. 18 ringen; 35 W. Bosschaart, Souburg, 17 ringen; J6 Jo. van Wallenburg, Middelburg, 17 rin gen; 17 D. Coppoolse, Serooskerke. 16 ringen; 18 J. Reljnierse Azn., Koude kerke, 16 ringen; 19 M. Janse, Souburg, 16 ringen; 20 J. Jozlasse, Souburg, 15 ringen; 21 M. Klllus, Souburg. 15 ringen; 22 A. Dingcmanse, Grljpskerke. 15 rLt- gen; 23 A. v. d. Heijde, Koudekerke, 14 ringen; 24 W. Brasser. Koudekerke, 14 ringen: 25 J. Labruyère, Koudekerke, 14 ringen; 26 J. Brasser. Souburg, 14 rin gen: 27 D. Kluyfhout, Koudekerke, 14 ringen; 28 C. Coppoolse, Serooskerke, 13 ringen; 29 Jac. de Witte, Koudekerke, 13 ringen; 30 H. Reynlerse, Grljpskerke, 13 ringen; 31 A. Janse, Biggekerke, 13 rin gen: 32 J. de Pagter, Ritthem, 12 rin gen; 33 T. Bostelaar, Souburg, 12 ringen; 34 L. Jobse, Souburg, 12 ringen: 35 A. W. Bakker, Souburg, 12 ringen: 36 J. P. Reljnierse. Koudekerke. 12 ringen: 37 D. Vos, Koudekerke, 12 ringen; 38 L. Vos, Koudekerke, 11 ringen; 39 R. Geljon, Vlissingen, 11 ringen; 40 F. de Witte, Souburg, 11 ringen; 41 P. Castel, Sou burg, 11 ringen; 42 K. Janse, Souburg, 10 ringen; 43 S. Koets, Biggekerke, 10 rin gen; 44 W. Bakker, Souburg, 10 ringen; 45 J. Osté. Koudekerke, 9 ringen; 46 F. Brasser, Koudekerke, 8 ringen: 47 C. Koole, Vlissingen. 8 ringen; 48 P. Relj nierse, Koudekerke, 8 ringen; 49 A. de Lange, Koudekerke, 6 ringen; 50 Adr. TOT VAN KATOEN. Elf badgasten hebben vorige week „slag geleverd" tegen het eerste elf tal van Oostkapelle. Zij waren in een bewonderenswaardig korte tijd op elkaar ingespeeld en hun enthou siasme zette zich weldra in tastbare resultaten om. Niet minder dan acht keer gaven de vakantiegangers de Oostkappelse doelman het nakijken. Daarentegen wisten zij er voor te zorgen, dat de bel geen enkele keer in hun goal verdween. Voor deze sportieve wedstrijd was meer belang stelling dan voor het concert van „Crescendo", da' dezelfde avond in de muziektent, van Oostkapelle werd gegeven. Men kon nu eenmaal niet op twee plaatsen tegelijk zijn. BOM In een West-Zeeuivs-Vlaamse gemeen te spitte dezer dagen een aldaar niet onvermaard amateur-hovenier met grote ijver en bekwaamheid zijn tuin om. Buren keken bewonderend toe, want van dit spitten kon zelfs een vakman nog wat leren. Maar plotseling hield de tuinman met zijn gestage arbeid op. Hij keek geschrokken in het rond en verklaar de zijn huurlieden, dat hij op ..iets'' van ijzer ivas gestoten. En voegde hij er luguber aan toeAls dat een bom is uit de oorlog gaan we allemaal de lucht in...." Mi ju opruimingsdienst bellen" zei buurman-rechts, weg-duikend achter zijn heg. Politie roepen en straat afzetten", riep buurman-links, z'n kraag opzettend. Maar de achterbuur man zei Lame's kijkc'. Want hij was sergeant-administrateur m dienst geweest en werd geacht alles van bommen af te weten. Voorzichtig wroette hij met de spa de op de gevaarlijke plaats, ,,'t Is rond" verklaarde hij„Je kon wel eens gelijk hebben met je bommetje, buurman". En terwijl hovenier en huurlieden definitief dekking zochten, haalde hij grinnikend de „bom" uit het gateen oude, ijzeren soeplepel LANGER. Een niöt alledaagse karwei is op de scheepswerf te Bruinisse tot een goed einde gebracht. Men heeft daar een stuk van drie meter lengte in het motormosselvaartuig „Bru 68" van de gebroeders Okkerse gezet. Het schip heeft daarmee zijn oorspronke lijke lengte teruggekregen. Toen het namelijk in 1942 dooi de firma was aangekocht, vond men het te lang en men liet er een stuk tussenuit nemen. Die verlenging is overigens overeenkomstig de ver anderingen die zich geleidelijk in het mosselkwekersbedrijf voltrek ken. Men gaat er nu toe over met steeds grotere en steeds snellere schepen te varen. WANDELBENEN. Mevrouw LodewijkDe Witte uit Nieuwerkerk is een ras-tippelaar ster. Op vrijwel iedere wandel tocht in de omgeving van het dorp is zij van de partij. Maar zij zoekt het ook verderop. Zo is zij de laatste jaren een vaste klant van de vierdaagse te Nijmegen. Dit jaar marcheerde zij voor de negende maal mee. TROUW BLEEK. Heel wat liefhebbers van de duiven sport zijn verenigd onder de naam „De trouwe duif". Dat de duif niet ten onrechte als trouw geldt, bewees de troeteling van de heer Ph. Stcke- tee te Bruinisse. Hij liet het dier meevliegen met de wedvlucht uit St. Vincent, zoals bekend een der zwaar ste courses van het seizoen. Vier we ken nadat het voor deze vlucht was ingekorfd. arriveerde liet pas weer in zijn hok. De duif was zwaar ge wond. Deze benarde situatie was voor hem geen beletsel zijn hok weer op te zoeken. H Niet zonder trots toonde de heer P. Peper uit Aagtekerke de wisselbeker, die hij zaterdag M in "Vlissingen bij het ringrijden won. (Foto P.Z.C.) :lllllllllllllll!lllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllll Flat voor alleenstaanden in Zusterstraat Middelburg Geheel bestaai uit 6 woningen B. en W. van Middelburg verzoe ken de gemeenteraad, die maandag 5 augustus bijeen komt in het stad huis, z.ijn goedkeuring te verlenen aan het besluit van de stichting „Goed Wonen" te Middelburg voor dè bouw van een flatgebouw aan de Zusterstraat, bevattende zes woon eenheden voor alleenstaanden. Behoudens goedkeuring van Gede puteerde Staten, zal dit flatgebouw verrijzen op de hoek van de Sint Jansgang aan de Zusterstraat. Het geheel bestaat uit zes woningen, waarvan twee naast en drie boven elkaar gebouwd zullen worden. Het, zal bestemd worden voor alleenstaan-' den, daar aan behuizing voor deze personen in de Zeeuwse hoofdstad momenteel groot gebrek is. Elke woning zal bestaan uit een ruime woonkamer, een slaapkamer, een keuken en een douche-cel. Aan de achterzijde van elke woning komt een balcon. terwijl voorts op de be gane grond aan de achterzijde een schuurtje gebouwd zal worden. Het flatgebouw zal worden aangepast aan de bouwstijl van de omgeving. Examen hoofdakte De heer A. Verbeek te Den Hel der, vroeger wonende te Terneuzen slaagde te Haarlem voor de hoofdak- I te lager onderwijs. i I Voor het examen Hoofdakte slaagde de heer H. D. Hendrikse te Kapelle momenteel onderwijzer aan de Chris telijk Nationale school aldaar. Diefstallen op Schouwen- Duiveland Twee arrestaties verricht In Schuddcbeurs is vorige week een zekere II. gearresteerd, die er van wordt verdacht «amen met zijn zwa ger G. uit Utrecht een antal diefstal len te hebben gepleegd. G. is op ver zoek van de rijkspolitie door dc Utrechtse politie van bed gelicht en overgebracht naar Brouwershaven. Beide verdachten worden ervan be schuldigd omstreeks half juli in ver schillende plaatsen op Schouwen goe deren te hebben ontvreemd uit direc tieketen, ondermeer te Kerkwerve, Moriaanshoofd, Scharendijke, Elle- meet en Zierikzee, waarbij de buit be stond uit ongeveer 100 kg. lood, een radiotoestel, waterpasinstrumenten, gereedschappen en batterijen van de P.T.T. Een gedeelte van de goederen is achterhaald. Een inbraak in een di rectiekeet te Schuddebeurs leverde een bankschroef op, welke in de wo ning van H. in beslag werd genomen. Uit de keet van de firma Van der Werf te Kerkwerve werd een partij van twee maal vijftig kilogram lood weggenomen. De werkketen te Scha rendijke en Ellemeet waren eigendom van de firma's Van 't Verlaat en Van Velthoven. H. heeft een deel der in braken bekend. Kluyfhout, Koudekerke, 7 ringen; 51 L. Vos, Biggekerke, 7 ringen; 52 j. Baart, Vlissingen. 7 ringen; 53 K. Wisse, Kou dekerke. 6 ringen; 54 Jac. Barendse, Vlissingen, 6 ringen; 55 L. Leijdekker, Vlissingen, 4 ringen; 56 D. Koole. Sou burg, 3 ringen; 57 L. Kluyfhout. Koude kerke. 2 ringen. Mooiste verslering van het paard (voor namelijk het vlechten van manen en staart): 1 C. Koole, Vlissingen; 2 P. Castel, Souburg; 3 Abr. Maljaars, Oost kapelle; 4 D. Coppoolse, Serooskerke; 5 W. Bakker, Souburg; 6 J. Brasser, Sou burg; 7 M. Koole, Sint-Laurens; 8 P. Roose, Sint-Laurens. Examen Onder auspiciën van het i. M. O. zal middenstandsvereniging „Activa" te St.- Annaland een derde cursus voor het mid denstandsdiploma houden met als do centen de heren Chr. J. C. Boot en Chr. Kalle. Het middenstandsdiploma „Algemene handelskennis" behaalden de dames Bep van Dalen, Jo Kalle, Tanny Walhout en de heren J. Hage, P. den Engelsman en C. Slager, allen te St.-Annaland. Aan de huishoudschool aan de Laan v^n Meerdervoort te Den Haag slaagde mej. Nely Nortier uit Stavenlsse voor het diploma huishoudkundige. De heer J. M. Sandee, onderwijzer aan de School met den Bijbel te Rijs- sen en. tot .yoor. kort werkzaam aan,, de School met den Bijbel te Sint- Annaland slaagde voor de hoofdakté.- VOOR EEN UITVERKOCHTE SCHOUWBURG Met vertoning van blijspel „Weekend" Voor een uitverkocht huis heeft het Middelburgs Dilettantentoueel in de Schouwburg te Gent een „volksver toning" gegeven van het blijspel „Weekend" door Noël Coward. Vorige week vierde de stad Gent haar gemeente-feesten, die een week duren en waarbij allerlei culturele en amusante demonstraties elkaar af wisselen. Voor zaterdagavond stond „Week end" op het program. Hoezeer H.M.D. T. in Gent een goede naam heeft bleek wel uit het feit, dat dc schouwburg reeds drie weken tevoren volgeboekt was. De uitvoeringen van H.M.D.T. zijn in de stad der Artevelde's reeds een traditie geworden en dat is voorna melijk te danken aan de Gentse to neelvereniging „De Melomanen", die reeds verscheidene jaren met H.M.D. T. samenwerkt. Van die prettige sa menwerking getuigden de voorzitters der beide verenigingen, voordat Co ward's blijspel op de planken werd gezet. Dank werd gebracht aan het gemeentebestuur -van Gent, dat verte genwoordigd was door de schepen van onderwijs en sohouwburger prof. Hacqart, en aan het Nederlandse con sulaat te Gent, dat vertegenwoordigd was door de heer Koch. Er werden ook kleine geschenken gewisseld, waarbij bleek, dat de voorzitter van de Melomanen op de gelukkige ge dachte was gekomen aan H.M.D.T. een koperen handbei aan te bieden. Onder regie van mevr. J. B. van VerreHangard werd daarna met veel vaart en met groot succes aan Noël Coward's schepping „Weekend" recht gedaan. Reeds eerder werd in dit blad een recensie gepubliceerd over een vroe gere opvoering van dit toneelstuk te Middelburg, zodat thans volstaan kan worden met te constateren, dat de Gentenaren door hartelijk gelach en dankbaar applaus, bewezen in de ech te blijspelsfeer te vertoeven. Na afloop van de voorstelling wa ren er wederom vriendelijke woor den van de beide voorzitters de he ren A. de Frenne uit Gent en W. ne Pagter uit Middelburg en boven dien boden de Melomanen aan de Middelburgse spelers en speelsters plus regisseuse en soufleuse een sou venir aan. De Melomanen zouden de Meloma nen niet geweest zijn, wanneer zij GESLAAGD. De heer N. E. van Klaveren te Goes slaagde voor het diploma „Boekver koper" uitgaande van de „vereniging ter bevordering van de •belangen des boekhandels". RONDRIT OVER SCHOUWEN-DUIVELAND Advertentie EBlsm<gr ,;j| Vraag naar een PRISMA Inleiding door dr. C. W. C. van Beekom Ongeveer honderd deelnemers van de internationale conferentie voor or ganisatie en ontwikkeling van het landbouwvoorlichtingsvverk, die thans te VVageningen wordt gehouden, heb ben zuterdag een bezoek gebracht aan Schouwen Duiveland. In de Con certzaal te Zierikzee hield dr. ir. C. W. C. van Beekom, rijkslandbouw- consulent voor de Zeeuwse èilanden, een inleiding over de landbouwvoor lichting in verband met herstel in de rampgebieden. De vertoning van de film „De oude vijand", gaf de innd- botiw-vertegenwoordigers uit 20 ver schillende landen daarop een inzicht in de grote verwoestingen van de ramp van 1953. Dr. Van Beekom sprak in het En gels en zijn toespraak werd gelijk tijdig vertaald in het Duits en Frans. Spreker wees erop, dat de voorlich ting in de rampgebieden succesvol is verlopen, vooral omdat de landbou wers in de getroffen gebieden vaak niet wisten hoe zij hun verwoeste gronden moesten herstellen. Met suc ces is getracht individuele voorlich ting te verschaffen in plaatselijke ca- fé's, waar de landbouwers één voor één op bepaalde tijden werden opge roepen om hun wensen naar voren te brengen en om adviezen te vragen. Het resultaat was, dat ruim 90 van de landbouwers aan de uitnodiging gevolg heeft gege ven. Maar met voorlichting alleen was men echter niet gebaat. Het herstel was even belangrijk en de heer Van Beekom verklaarde het internationale gezelschap, hoe men dit herstel heeft kunnen be vorderen, dankzij de verstrekking van gips, via de Nederlandse re- Tewaterlating van dwarshelling Op 3 augustus zal te Terneuzen Dij de Terneuzense Scheepsbouwmaat schappij N.V. een schip van 4600 ton te water worden gelaten van een dwarshelling. Dit zal, voor zover be kend is, het grootste schip zijn, dat ooit in Nederland op een dergelijke wijze te water gaat. Het schip, de „Olivia Winther", .s gebouwd voor de Deense rederij A. S. „Ve9tjysk Dampskibselskab" te Esb- jerg. Het is bestemd voor algemeen vrachtvervoer en uitgerust met een M. A. N.-dieselmotor van 2100 pk. De tewaterlating geschiedt door de moe der van de reder, mevrouw Winther. gering .waarbij hij ook de hulp van Griekenland, Frankrijk en Joego-Slavië en Duitsland memo reerde. Ook de boerderijenbouw en de her bouw werden door spreker behan deld. Na de inleiding te Zierikzee ver trok het naar de Schelphoek bij Se rooskerke, waar de nieuwe dijk in ogenschouw werd genomen. In hotel De Schouwse Boer te Haamstede werd geluncht, waarna het bezoek aan Schouwen-Duiveland werd beslo ten met een tocht over het eiland. Uitbreiding leerplan aan ambachts- en huishoudschool Met ingang van 1 september B. en \V. van Middelburg verzoeken de gemeenteraad een zogenaamde „noodzakelijkheidsverklaring" af te geven voor de uitbreiding van de cur sussen aan de technische school te Middelburg. Het bestuur van de ver eniging „De Ambachtsschool" heeft namelijk meegedeeld, dat het voorne men bestaat zijn technische school uit te breiden door de 2-jarige cursus voor de afdeling timmeren, metselen, schil deren en metaalbewerking om te zet ten in een 3-jarige cursus, en door de 3-jarige cursus voor de afdeling elek- tro-techniek en autotechniek om te zetten in een 4-jarlge cursus, met in gang van I september a.s. Uit ervaringen in het bedryfsleven is namelijk overduidelyk gebleken, dat de in 1956 -tot stand gekomen omzet ting van een 3-jarige in een 2-jarige cursus een achteruitgang betekende. De minister van onderwijs heeft dit in- fezien en neef t inmiddels by de school- esturen er op aangedrongen zo spoe dig mogelyk een uitbreiding aan het leerplan te geven. Het gemeentebestuur verzoekt de raad verder eenzelfde verklaring af te geven voor een opleidingscursus tot verkoopster in winkelbedrijven, die aan Industrie- en Huishoudschool ver bonden zal worden. B. en W. achten deze opleiding gewenst, te meer daar in de naaste omgeving geen gelegen heid bestaat zich in deze richting te bekwamen. Van de zijde der winkelbe drijven wordt dit initiatief ten zeerste toegejuicht en van zeer groot belang geacht. Het schoolbestuur stelt zich voor in deze leemte te voorzien door aan de school te verbinden le: een opleiding yoor leerling-verkoopster voor meis jes, die in het bezit zijn van een diplo ma primaire opleiding, en 2e: een avondcursus van circa 6 uur per week voor personeel, dat overdag in een winkel werkzaam is. Het ligt in het voornemen van het bestuur deze cur sussen per 1 september te doen aan vangen. niet de Middelburgse gasten tot slot in hun clublokaal een koude tafel had den aangeboden. De heer Koch van het Nederlandse consulaat te Gent greep daarna de gelegenheid aan om het Middelburgse gezelschap in zijn woning een dronk aan te bieden. Benoemingen bij Zeeuwse waterschappen Bij koninklijk besluit zijn benoemd In de provincie Zeeland: tot dijkgraaf van het waterschap St.-Philipsland. P. Bou- deling, te St.-Phillpsland; met Ingang van l augustus 1957, tot gezworene van het waterschap St.-Philipslarid, H. Tim- mers, te St.-Philipsland; tot voorzitter van het bestuur van waterschap „De Val- kenlssegeul", J. D. Woutersen. te Ril- land-Bath; met ingang van l augustus 1957, tot lid van het bestuur van het wa terschap „De Valkentssegeul", H. Wol- fert te Waarde: met Ingang van 30 Juli 1957, tot dijkgraaf van het waterschap Krulningen, J. Glerum, te Kruiningen; met ingang van 1 augustus 1957, tot lid van het bestuur van het water«chap Nol-Koude-en-Loven F. G. Tollenaar, te Hoek; tot gezworene van het waterschap Ellewoutsdijk. A. Koeman, te Driewe gen; tot gezworene van het waterschap Baarland, P. M. C. van Nieuwenruijzen te Oudelande; tot gezworene van de An- na-Mariapolder M. Goense te Woens- drecht, tot lid van het bestuur van het waterschap voor de uitwatering door de sluis aan den Oosterlandpoider, L. J. Over- beeke en P. S. Noteboom, belden te Wolfaartsdijk; met Ingang van 1 augustus 1957, tot gezworene van de Hellegatpol- der, J. P. J. Claessens te Kloosterzande (gemeente Hontenisse); tot gezworene van het waterschap St.-Maartensdijk, M. J. Mol, te St.-Maartensdijk, tot lid van het bestuur van het waterschap Stoppel dijk c.a., L. J. van Esbroek, te Vogel waarde; tot gezworene van het water schap Oud-Wolf aartsdijk, J. A. Smal- legange, te Wolfaartsdijk; met Ingang van 9 augustus 1957, tot dijkgraaf van de Stroodorpepolder, J. A. Vogelaar, te Krabbendijke; tot plaatsvervanger van de dijkgraaf van de Stroodorpepolder, J. Vogelaar, te Krabbendijke, tot plaatsver vanger van de dijkgraaf van de Katspol- yder L. C. de Vos te Kats (gemeente Kortgene); en is op hun verzoek eervol ontslag verleend aan L. Th. Vogelaar te Krab bendijke, uit zijn functie van voorzitter van het waterschap „De Valkenissegeul" (provincie Zeeland); rn aan A. Butijn te Krabbendijke, uit zijn functie van ge zworene van de Karelpolder (provincie Zeeland). Strandfeest in regen en wind Zaterdagmiddag organiseerde de Strandvereniging „Westduin" te Koudekerke een strandfeest. De hoge waterstand en de regen waren een ter spelbreker. Doordat het water het gehele strand overspoelde tot achter de strandhuisjes, moesten de feestelijkheden twee uur worden uit gesteld. Eerst te vier uur kon wor den begonnen met wedstrijden o.a. autoped-rijden, zaklopen, hardlopen, sprietlopen enz. Niet alleen de jeug dige badgasten, maar ook de ouderen konden hun hart ophalen. De gymnastiekvereniging „Oranje Nassau" uit Vlissingen luisterde het strandfeest op met enige turdemon- Straties. De adspiranten deden ver schillende oefeningen. Het optreden van de ouderen des avonds kon dooi de slechte weersomstandigheden niet doorgaan. Ook kampvuur en lampion-optocht moesten worden afgelast. Bij gunstig weer zullen deze a.s. zaterdag wor den gehouden. Niettemin heeft de signaal-afde ling van „Oranje Nassau'^ tussen de regenbuien door voor een vrolijke noot gezorgd. Er werd een rondgang gemaakt over de kampeerterreinen m de omgeving van „Westduin". Even voordat striemende stortbuien losbarstten werd 's avonds een tap toe geblazen. Hierna viel de regen in stromen neer, zodat de reeds druipende bad gasten en tamboers en hoornblazers haastig een onderkomen moesten zoeken in de omliggende strandhuis jes of tenten. Het was reeds ver na middernacht toen de lucht enigszins opklaarde en „Oranje Nassau" huiswaarts kon ke ren. Auto sloeg over de kop Drie jongelui uit Wemeldinge, op weg naar de bioscoop, reden zater dagavond tegen negen uur met een auto over de Patijnweg te Goes. Een paar honderd meter voor de overweg bij de Voorstad begon de wagen, be stuurd door De Pte slippen, sloeg enkele malen over de kop en kwam weer op de wielen op de spoorlijn te recht. Wonder boven wonder kwa men de inzittenden er zonder kleer scheuren af. De auto werd bescha digd. VANDAAG. Middelburg Electro: „The Goldrush", 3. 7 en 9.15 uur, a.l.: Schouwburg „Safari", 8 uur, 14 j.; Molenwater: Mi niatuur Walcheren, 9—23 uur; Pro vinciale Bibliotheek: Tentoonstel ling „Zeeuwse geschiedenis door tijd genoten verhaald", 10—12,30 en 13.30— 18 uur. Van Bijthem en Jutting: Ho- kusal. Vlissingen Alhambra: „Het monster van dr. Quatermas", 7 en 9 uur, 14 jr., Luxor: „Aasgieren van het westen", 8 uur, 14 Jr.; Bejaardenhuls: Tentoon stelling „Mlchiel de Ruyter", 10—17.30 uur. Domburg Recreatieterrein: Show van Zeeuwse klederdrachten. Goes Grand: „Het monster van dr. Quatermas", 8 uur, 14 Jr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2