Internationaal volksdans- en gymnastiekfeest in Goes op vakantie ROMANTIEK DER RUIMTEVAART BLEEK DANKBAAR ONDERWERP DIPLOMERING TECHNISCHE SCHOOL TE MIDDELBURG 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 27 JULI 1957 „KASPORGO" ORGANISEERT VAN 1 TOT 9 AUGUSTUS: Tochten door de provincie Het succes, dat de r.-k. sportvereniging „Kasporgo" uit Goes vorig Jaar heeft gehad met het organiseren van een internationaal volksdans- gymnastlekfeest in de Ganzestad, is niet zonder uitwerking gebleven. Van donderdag 1 tot vrijdag 9 augustus aanstaande zal Goes voo% de tweede maal het trefpunt van een groot aantal buitenlandse en Neder landse gymnastiekverenigingen, balletgroepen, muziekgezelschappen en volksdansclubs zijn, wanneer „Kasporgo" er een internationale feestweek brengt, die klinkt ais een klok! Aangemoedigd door de grote medewerking en belangstelling van vorig Jaar, heeft het bestuur onder leiding van de actieve voorzitter, de heer C. W. Vervest, aan het eind van 1956 dadelijk contact opgenomen met groepen uit Oostenrijk, Duitsland, Luxemburg, Frankrijk, België, Enge land en Nederland. Het resultaat bleef niet uit, want op zaterdag 3 augustus zullen in totaal bijna 300 deelnemers aan het bijzonder omvang rijke programma, te gast zijn. De gehele feestweek wordt gehou den onder het motto „Door de jeugd, voor de jeugd", waarbij dan van het belangstellende publiek een bijdrage voor het „Prinses Beatrix-poliofonds" wordt gevraagd. De verschillende gezelschappen zullen naast hun optreden in Goes nog tochten door de provincie ma ken. Bovendien zal ln Breda, Dom burg en 's-Heerenhoek een program ma worden geboden. De pleegouders, die donderdag 1 augustus hun gasten zullen ontvan gen, weten al precies welke logé ze nebben te wachten. Er is een uit- voerlge briefwisseling vooraf ge weest en dit geeft aan de ontmoeting een verbroederend karakter. Als eerste wordt de volksdans groep van de Salzburger Volks hogeschool onder leiding van de heer K. Teicheman verwacht, die ln haar midden zal hebben Amerikaanse maatschappij werkt K.L.M. tegen Uitstel opening lijn New YorkCurasao? Van welingelichte zijde te Washing ton is donderdag vernomen, dat door een actie van de Amerikaanse lucht- luchtvaartmaatscliappil „Panagra" de K.L.M. misschien verscheidene we ken zal moeten wachten op toestem ming voor het onderhouden van een directe luchtlijn tussen New York en Curasao. Volgens de „Panagra", die op Zuid- Amerlka vliegt, dient bij het verlenen van de toestemming aan de K.L.M. te worden bedongen, dat de Nederlandse maatschappij niet verder zal vliegen dan Curagao. Nederlandse functionarissen deelden mee, dat de K.L.M. zich hiertegen verzet, niet omdat de maatschappij de lbn naar Zuid-Amerika wil door trekken, maar omdat zij principieel tegen het stellen van dergelijke voor waarden is. De openbare onderzoeker, James S. Keith verklaarde tegenover Reuter dat htf geen "andere keus had dan aan Panagra toestemming te geven zijn bezwaren schriftelijk in te dienen. Voorts deelde Keith mede, dat hij geen reden zag waarom de actie van _Panagra het toestaan van het vliegen 'op ander routes zoals die naar Hous ton in Texas, zou vertragen. Daar staat tegenover, dat de actie van de Amerikaanse maatschappij het uitge ven van een vergunning aan de K.L. M. voor de lijn Curagao-New York v.v. wél zal vertragen, hetgeen mis schien wel zes weken zal zijn. KERKNIEUWS VRIJE EVANG. GEMEENTE Beroepen te Cadzand en Nieuw- vliet: kandidaat L. van der Molen te Vrouwen Parochie. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Middelburg: W. C. Lamain te Grand Rapids (USA). CHR. GEREF. KERKEN Tot de studie aan de theol. school te Apeldoorn van de Chr. Geref. Ker ken is na examen toegelaten de heer D. J. Boot te Kerkwerve, 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII De Middelburgse hengelsport- s vereniging heeft vrijdagavond in de Seisvest haar tweede vis- xoedstrijd van het seizoen ge- houden. Ruim 80 vissers na- men aan de geanimeerde M wedstrijd deel. (Foto P.Z.Cm de Oostenrijkse radiozangeres Marianne Helmrich en de 16- jarige cither-soliste Frank Lot te. Voorts is Oostenrijk verte genwoordigd op het festijn met de Weense gymnastiekvereni ging „Wieden", die onlangs op de bondsdag in Graz de eerste prijs heeft behaald. Duitsland komt met een afdeling meisjes van de D.J.K. Vrouwensport, die het pantomimesprookje van de „Kikvorskoning" brengt, waar van kortgeleden in Rome een opvoering werd gegeven. Uit Frankrijk arriveren de leden van de gymnastiek-volksdansgroep van de vereniging „Les Hirondelles" uit Villefranche sur Saöne. Een club middelbare scholieren en studenten, die voor de vijfde maal kampioen van dat land is geworden met zijn ballet, folklore en gymnastiek. Ten slotte komt de eerste dag nog de Ni- colson Pipe Band, een ballet- en volksdansgroep uit het Engelse Fol kestone, van welke plaats ook de burgemeester, mr. Fowler en zijn vrouw, het feest zullen bijwonen. Zijn Belgische ambtgenoot, de heer Maas uit Temse, begeleidt de uit 30 heren bestaande afdeling van de gymnastiekvereniging „Willen is Kunnen", die zaterdag tezamen met de in nationale klederdracht gesto ken volksdansgroep uit Deurne in de Ganzestad hoopt aan te komen. De laatste buitenlandse gasten komen maandag 5 augustus. Het zijn de le den van de volksdans-balletgroep uit de stad Luxemburg. Dan wordt er van eigen bodem nog aan het festijn meegewerkt door de drumband en damesgymnastiekploeg van S.S.S. uit Breda, de boerenkapel „Kolpings Zo nen" uit Bergen op Zoom, de r.-k. zangvereniging „Artl et Amicitiae", het Zuidbevelands dameskoor, het pijperkorps „Excelsior" en de volks dansgroep van „Kasporgo", alle uit Goes en de „Oriental Girls" uit Den Haag met oosterse dansen. Voor pleegouders, gasten en geno digden is er zaterdag een feestavond in „De Prins van Oranje". B. en W. van Goes, 's-Heerenhoek, Aarden burg en Breda zullen deputaties van de groepen officieel op de gemeente huizen ontvangen. Bovendien zal de Franse groep nog een bezoek aan de Franse militaire begraafplaats te Kapelle brengen. Door dit alles zal Goes ongetwij feld de aandacht op zich, en in het bijzonder op „Kasporgo", weten te vestigen, die pas een buitenlandse toernee achter de rug heeft. Maria Meesters neemt weer deel aan kanaalrace Maria Meesters uit Bergen op Zoom, die vorig jaar als enige Ne derlandse aan de Kanaalrace deel nam, heeft nu weer bericht ontvan gen dat zij aan deze race mag deel nemen. De tocht zal vermoedelijk ge houden worden tussen 15 en 20 aug. Veroordelingen in Oost-Duitsland Drie Oostduitse rechtbanken heb ben vrijdag 9 mensen veroordeeld tot in totaal 56H laar gevangenisstraf met dwangarbeid. Zij werden beschul digd van verraad, spionage en pogin gen om agenten te werven. Onder de veroordeelden bevinden zich twee Btudenten en een man van 70 Jaar, die 10 jaar gevangenisstraf kreeg. FILMS IN ZEELAND Monster van dr. Quatermas een beklemmend voorbeeld Vanaf het moment dat Jules Verne begon te fantaseren over tochten naar andere planeten zijn vele schrij vers hem op deze weg gevolgd. Ook de film is niet aan de romantiek der ruimtevaart ontkomen. Het bleek een dankbaar onderwerp. Er z|jn films gemaakt van mensen, die de maan bezochten en van maanmensen, die een kijkje op de aarde kwamen ne men. In de regel waren deze films kunstzinnig gezien niet bijzonder ge slaagd. Een regel, die bevestigd wordt door de rolprent in dit genre, welke ALHAMBRA (Vlissingen) deze week vertoont, namelijk „Het monster van dr. Quatermas". Een man keert als de enige over levende terug van de eerste tocht in een ruimtevaartraket. Innerlijk en uiterlijk geheel veranderd komt hij uit de raket. De vreemdste gebeur tenissen volgen elkaar nu op. Een geheimzinnige kracht uit de ruimte bedreigt het leven op aarde. „Het monster van dr. Quatermas" is een der meest fantastische produkten, die de Engelse filmindustrie heeft voort gebracht. „Stad in boeien" is weer de ge schiedenis van een zeer slechte stad in het wilde Westen van 1870. Elec tro, (Middelburg) is de bioscoop, waaf deze keiharde film uit de „goe de oude tijd", toen elke onenigheid op de revolver werd uitgevochten, te zien is, Jan Sterling is de sterke man en Karen Sharpe vervult de vrouwe lijke hoofdrol in deze onbeduidende film. Schouwburg, (Middelburg) brengt zijn bezoekers voor enkele uren in Afrika. De in technicolor uitgevoerde natuuropnamen zijn prachtig, maar worden bedorven door het zwakke verhaal. „Safari" heet de film en de naam zegt genoeg. Het Is een ge schiedenis van blanken, die in de oer wouden op jacht gaan, natuurlijk met een vrouw. Conflicten onstaan,waar bij een dankbaar gebruik wordt ge maakt van wilde dieren, die in grote massa's op het witte doek te zien zijn. Desondanks is het spel van Victor Mature en Janet Leigh niet onaardig. Luxor, (Vlissingen) brengt „Aas- Timmeren I A bevorderd naar II: J. van Boven, Nieuwland; J. J. F. Braun, Souburg: J. Dekker, Middelburg, prijs; P. J. de Feijter, Vlissingen: J. A. Francke, Oostkapelle: I. A. Goedbloed, Biggekerke; P. C. Hendrikse, Middel burg: P. Hengst, Westkapelle; A. Jobse, Middelburg: L. Jobse, Aagtekerke; M. de Jonge, Middelburg: A. C. Kraamer, Souburg: C. Lampers, Oostkapelle: J. P. Maarsman, Oostkapelle: P. J. van der Maas, Souburg: D. L. Maranus, Dom burg: A. Matthijsse, Meliskerke; J. N. Meerman. Souburg: C. Roose, Koudeker- ke; A. van Rooyen, Westkapelle, prijs; D. Trielier, Domburg: W. Vreeke, Dom burg; J. Wisse, St.-Laurens. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Timmeren I B bevorderd naar lie klas: J. van Belzen, Arnemuiden; H. Braven- boer. Middelburg; J. W. Christlaanse, Koudekerke; A. J. Davidse, Meliskerke; C. J. Fllpse, Serooskerke; H. Janse, Ar nemuiden; L. c. Janssen, Souburg: M. P. de Kam, Kamperland: C. J. B. Kam- bier, Koudekerke; P. A. de Korte, Kou dekerke, prijs; J. C. Manni, Middelburg; A. van Oeverbeeke, Souburg; C. J. Paar- dekooper, Middelburg; G. P. Pouwer. Souburg; A. Snijders, Middelburg; P. J. L. Versluys, Middelburg; P. Vreke, Se rooskerke; J. A. Walraven, Middelburg; A. Wattel, Oostkapelle; L. L. Wouters, Oostkapelle; P. S. Polderman, St.-Lau rens. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Metselen I bevorderd naar lie klas: H. Acda, Middelburg; A. Corbijn, Se rooskerke; A. Dingemanse, Souburg; B. J. de Hamer. Arnemuiden; H. C. Lou- werse, Biggekerke. prijs; M. Meulmees- ter, Arnemuiden: J. L. F. Moens, Mid delburg, prijs; C. de Nooyer, Arnemui den; I. Pieterse, Middelburg; C. M. Rie- mens. Middelburg; J. w. Stroo, Vlissin gen; J. D. Verhage, Zoutelande; G. C. WIelemaker, Koudekerke; J. Wouters, Zoutelande. Niet bevorderd: 3 leerlingen. Schilderen I naar He klas: I. Onderdijk, Middelburg: A. Vlieger'. Grijpskerke; L. Walraven, St.-Laurens, prijs; C. H. Bodbijl, Middelburg; L. J. Adriaanse, Vlissingen. Elektrotechniek I bevorderd naar He klas: E. J. A. van Akkeren, Vlissingen: W. Adriaanse, Souburg; H. E. W. Back, Vlissingen; A. M. M. van Belleghenv Vlissingen; C. Boogaard, Vlissingen: E. Goedhart, Souburg; C. A. v. d. Grulter, Souburg; J M. A. Hamelink, Ritthem; A. D. Hamming, Middelburg; P. A. van Iwaarden, Middelburg: J. Janse, Oostka pelle, prijs; A. de Joode, Middelburg; S. J. van Kleven, Middelburg; F. A. C. gieren van het westen", in natura- ma. De opnamen voor deze western werden gemaakt in de prachtige val leien van Arizona. Barbara Stanwyck en Barry Sullivan, die grote bekend heid hebben bij de liefhebbers van dit genre film, stellen ook ditmaal hun bewonderaars niet teleur. Actie ontbreekt niet en de kruitdamp is als het ware in de zaal te ruiken. De aas gieren zijn veedieven, die in een speel hol bijeenkomen om hun snode plan nen te beramen. Het ls de uitvoering van deze plannen op echte wild-west manier, die de film spanning bezorgt, tenminste voor degene, die er gevoe lig voor is. Koopman, Middelburg; E. Krijger, Vlis singen; F. M. Mesu, Grijpskerke; R. E. Minderhout, Vlissingen; J. de Nooyer, Arnemuiden; E. Ogier, Koudekerke; S. A. Passenier, Domburg; A. A. Pletexs, Vlissingen; T. Roelse, Vlissingen: P. Stoel, Koudekerke; G. J. Vader, Dom burg, prijs; C. J. v. d. Vijver, Souburg; H. F. A. E. v. d. Pluym, Vlissingen. Niet bevorderd: 5 leerlingen. Bankwerken I A naar He klas: M. v. d. Broek, Grijpskerke; c. L. de Fouw, Middelburg; J. n. van Eekelen, Vlissingen: J. Gabriëlse, Westkapelle, prijs; B. de Graaff, Vlissingen; J. J. Jakobsen, Biggekerke; M. Kloet, Vlissin gen; W. Koeman, Middelburg; B. C. Leinse, Middelburg; J. D. Lievense, Zou telande; J. Minderhoud, Westkapelle, prijs; E. van Nahuys, Vlissingen; M. A. A. Palmers, Biggekerke; A. J. Puype, Middelburg; C. de Ridder, Arnemuiden; J. de Ridder, Arnemuiden; G. Sturm, Aagtekerke; A. F. de Voogd, Domburg; J. P. de Voogd, Souburg; W. P. Vreeke, Domburg: P. de Wolff, Souburg; P. Schout, Ritthem; L. Boogaard, Westka pelle. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Bankwerken I B bevorderd naar lie klas: J. Baayens, Arnemuiden: A. Bok, Vlis singen; A. P. Caljouw, Middelburg; M. Cosljn, Middelburg; A. van Dalen, Arne muiden; R. Dlrven, Middelburg, prijs; P. J. de Groene, Middelburg, prijs; L. v. d. Grulter, Arnemuiden; P. M. Har- denberg, Vlissingen; W. H. de Jonge, Souburg; C. M. Klap, Nieuwland; A. J. C. Minneboo, Veere; J. P. de Muynck, Middelburg: J. Nljpjes, Middelburg; W. de Nood, Veere; J. J. Oreel, Arnemui den; W. J. de Ruyter, Vlissingen; J. Til- roe, Vrouwenpolder; T. G. Vogelenzang, Middelburg: A. F. Vos, Middelburg; A. Wijkhuis, Oostkapelle: J. van Poelje, Vlissingen. Voorwaardelijk bevorderd: D. Griep, Middelburg; K. Schout, Vlissin gen. Niet bevorderd: 6 leerlingen. Bankwerken I C naar He klas: P. J. Arendse, Souburg; A. A. van Bemmelen van der Plaat, Vlissingen; F. Bliek, Arnemuiden; M. Cosijn, Middel burg; A. D. Duvekot, Vlissingen; J. v. d. Hoeven, Vlissingen, prijs; J. A. de Muynck, Kamperland: H. B. A. Nelisse, Middelburg; L. F. Provoost, Domburg; P. Slnke, Souburg; W. E. Verdoorn, Sou burg: H. J. de Waard,"Vlissingen, prijs; J. J. v. d. Weyde, Vlissingen; H. J. Wij- gergangs, Vlissingen; J. F. Wisse, Mid delburg; L. A. Wolf, Middelburg: J. Mal- jaars, Oostkapelle. Voorwaardelijk be vorderd: N. A. van Giezen, Middelburg: L. van Heulen, Vlissingen. Niet bevor derd; 11 leerlingen. Gediplomeerd afd. timmeren IT C: C. W. Adriaanse, St.-Laurens; P. Bras ser, Koudekerke; A. de Buck, Biggeker ke, prijs; L. Gilde, St.-Laurens, prijs; J. v. d. Guchte, Souburg; N. Hengst, West kapelle; W. Houmes, Westkapelle; M. Hulge, Souburg; J. Jongepier, Vlissingen; J. M. Kempe, Kamperland; H. J. Krijger, Meliskerke; A. Lievense, Westkapelle: P. van Moolenbroek, Middelburg; G. Poortvliet, Arnemuiden: J. Poppe, Kou dekerke: J. J. Ridderhof, Middelburg; J. Riemens, Serooskerke: P. Schroevers, Arnemuiden; G. v. d. Voorde, Koude kerke. Niet gediplomeerd: 2 leerlingen. Timmeren II: P. J. van Belzen, Middelburg; A. Bras ser. Westkapelle; J. Duvekot. Vrouwen polder. prijs; J. Geertse, Vrouwenpolder; J. de Muijnck. Kamperland; J. Provoost, Domburg: J. Siereveld, Arnemuiden; A. Sinke, Grijpskerke; A. C. Verhage; Vlis singen; J. Vos, Middelburg; F. de Wis- pelaere, Souburg. Niet gediplomeerd: 1 leerling. Timmeren III: J. J. de Bert. Vlissingen; S. Boogaard, Grijpskerke. prijs; P. Boone, Nieuwland; W. Cijvat, Zoutelande; C. J. Jansen, Mid delburg, prijs; J. G. F. Jansen, Vlissin gen; C. J. Jongepier, Serooskerke, prijs; W. Joziasse, Vlissingen; C. J. Vinke, Middelburg; P. Wondergem, Oostkapelle. P. de Voogd heeft verklaring 3e jaar praktijk. Metselen II: D. Adriaanse, Middelburg; J. Blaas, Aagtekerke. prijs; J. C. Bliek, Arnemui den; J. Bode. Middelburg; A. A. Geer vliet, Middelburg; K. van Keulen, West kapelle; L. Meeuwse. Nieuwland; M. de Ridder, Biggekerke; C. P. de Rooy, Sou burg, prijs; J. H. Schrijver, Middelburg; L. Verhage, Westkapelle; J. Westerbeke, Westkapelle; P. Wevers, Middelburg; J. van Belzen, Arnemuiden; F. Maas, Vlis singen; J. Pouwelse, Westkapelle, prijs. Elektrotechniek II: A. J. M. v. d. Broek, Vlissingen; C. J. Dieleman, Middelburg; G. Dingemanse, Vlissingen; A. Dorland, Souburg; P. van Eenennaam, Souburg; A. T. den Engels man, Souburg; D. A. Fllibert, Schoon- dijke; S. Harinck, Middelburg; M. G. 't Hoen, Vlissingen; S. W. v. d. Hooft, Veere; F. M. de Jonge, Middelburg; M. J. Koole, Vlissingen; A. M. van Loon, Middelburg; A. Lous, Westkapelle, prijs; A. Onwijn, Middelburg; E. W. Preyers, Vlissingen; C. J. Reytenbach, Vlissingen; A. Schuit, Arnemuiden; H. A. Sigter- mans, Middelburg; J. Stroo, Koudekerke; R. Suurmond, Vlissingen; C. Ton, Seroos kerke, prijs; B. D. Verdouw. Breskens. Niet gediplomeerd: 3 leerlingen. Bankwerken II A: C. Adriaanse, Serooskerke; J. C. Ba- rentsen, Serooskerke, prijs; A. W. Bom- meljé, Koudekerke; A. Boogaard, Mid delburg; C. Boogaard, Middelburg; L. Boogaard Jzn., Aagtekerke; A. v. d. Broeke, Oostkapelle; L. G. Dingemanse, Vlissingen; M. Gabriëlse, Westkapelle; A. G. Hoefkens, Middelburg; K. P. de Kam, Middelburg; J. J. Sturm, Koude kerke; A. C. van Waarde, Nieuwland, prijs; R. M. Zanders, Vlissingen. Niet gediplomeerd: 5 leerlingen. Bankwerken II B: C. Adriaanse, Meliskerke; W. J. van Belzen, Arnemuiden; R. Beukert, Mid delburg; C. J. Bouwens, Middelburg; R. Coppoolse, Grijpskerke; H. J. Crucq, Nieuwland; P. J. van Eenennaam, Mid delburg; J. P. Geysels, Vlissingen; A 't Gilde, Middelburg; W. J. Hardenberg, Vlissingen; L. C. M. Helnsen, Vlissingen, prijs; J. den Hollander, Middelburg; R. E. Lentze, Middelburg; J. L. Martevn, Arnemuiden, prijs; J. v. Aalst, Vlissin gen; J. A. de Regt, Koudekerke; F. Sturm, Vrouwenpolder; W. D. Verplan- ke, Breskens; A. Wanjon, Middelburg; N. D. R. Zandee, Middelburg. Niet gediplomeerd: 6 leerlingen. Bankwerken II C: J. I. Adriaanse, Nieuwland; R. van Bel zen, Arnemuiden; R. Boogaard, Westka pelle; J. P. Bostelaar, Middelburg; P. v. d. Broeke, Oostkapelle; W. A. van Helleman, St.-Laurens; F. S. v. d. Hooft. Veere; A. Kleinepier, Biggekerke; J. P. van der Kop, Middelburg; M. A. Kosten, Middelburg; W. J. D. Lievense, Zoute lande, prijs: J. Machielse, Ritthem; W. M. Machielse, Ritthem; W. Maljers, Vee re; J. de Nooyer, Arnemuiden; W. P. Passenier, Domburg; G. J. D. Roelse, Middelburg; L. A. van Rooyen, Westka pelle, prijs; J. Sanderse, Middelburg; W. M. van Schalk, Middelburg: H. v. d. Werff, Middelburg; J. Wondergem, Oost kapelle; J. J. Zandee, Souburg. KOPKLASSE AUTOMONTEURS. Geslaagd voor schooldiploma: L. Adriaanse, Serooskerke; P. Bode, Middelburg; A. Bogaard, Grijpskerke, prijs; L. P. Daniëlse, Vlissingen; A. M. J. Desitter, Vlissingen; A. C. Elenbaas, Nieuwland; H. Goedbloed, Veere, prijs; P. W. Goudswaard, Kamperland, (niet voor theorie hulpmonteur); L. P. van Kruyssen, Sluis; L. Louwerse, Oostka pelle; P. Mabelis, Nleuwvllet; A. Mal- jaars. Middelburg; H. Maljers, Grijpsker ke; M. C. Pleyte, Nieuwland; O. W. Radder, Middelburg; P. A. Reynhoudt, Breskens; J. W. de Voogd, Vlissingen. MACHINISTENSCHOOL. Ie klas theoretici bevorderd naar He klas: P. v. d. Berge, Vlissingen, prijs; L, Bosdijk, Middelburg; J. P. Bussemaker, Souburg; A. P. Cornelisse, Middelburg; C. A. Geertse, Souburg; C. F. de Ha mer, Vlissingen; J. M. Houterman, St.- Laurens; F. W. ICnegt, Vlissingen; J. A. de Kruyter, Breskens; J. Bremer, Vlis singen; C. A. J. van der Mark, Vlissin gen; C. J. Schroevers, Vlissingen; K. P. v. d. Vijver, Sluis; J. G. de Vries, Den Haag, prijs; J. Ganzevoort, Gorkum. Niet bevorderd: 4 leerlingen. le klas praktici bevorderd naar lie klas: M. A. Bauer, Krulningen; J. Blok, Zle- rijezee; E. J. Brasser, Souburg: W. Breen, Goes; C. J. Clarisse, Groede; J. Corré, Domburg; A. Ekkebus, Middelburg; P. Goedhart. Vlissingen; A. den Hoed, St.- Laurens; M. W. Houtekamer, Goes; P. L. Jansen, Sluis; J. Kemeling, Souburg; J. van Keulen, Middelburg; M. F. Koens. Ovezande; K. P. de Nooyer, Vlissingen; J. F. Pattenier, Koudekerke; L. Roose, Oostkapelle, prijs; R. A. Risseeuw, Mid delburg; A. Schoe, Domburg, prijs; P. N. Teeling, Middelburg; P. J. de Winde, Middelburg; G. J. A. Boone. Middelburg. Niet bevorderd; 3 leerlingen. Geslaagd voor het schooldiploma: C. P. Boucherle, Vlissingen; E. F. Eekhout, Vlissingen; A. Goudzwaard, Goes; A. Hoekman, Urk; H. J. Keule- mans, Middelburg; J. C. J. Menheere, Lewedorp; N, G. Moelker, Renesse; J. G. de Nooyer, Vlissingen; J. W. Oost hoek, Middelburg; H. J. Stam, Vlissin gen; H. F. J. Vijver, Middelburg: A. A. de Voogd, Nieuwland; J. Walraven, Mid delburg; N. Weug, Vlissingen; P. A. Blaset, 's-Heer Arendskerke; C. Bolle, Goes; P. L. M. Everaert, Terhole; A. D. Goedhart, Middelburg; A. Heydem, Vlis singen; J. S. Kaihatu, Middelburg; P. Roelse, Westkapelle, prijs; H. v. Sluys, Middelburg, prijs; A. F. Wattimury, Sou burg. (Nagekomen advertentie) Heden overleed, nog onverwachts, onze ge liefde vader, behuwd- en grootvader ROGIER DE LATER, oud 66 jaar. Serooskerke (W.): P. WATTEL DE LATER. K. WATTEL. IVONNE. Winterswijk: K. L. DE LATER. H. DE LATER— MENDEL. LUTINA. Serooskerke (W.): C. DE LATER. Terneuzen: J. DE LATER. F. DE LATER— OVERDULVE. PIET en LEINTJE. Serooskerke, 26 juli 1957. De begrafenis zal plaatshebben op 30 juli a.s. des namiddags om 1 uur te Serooskerke (W.). Heden overleed, na een langdurig geduldig ge dragen lijden, onze lie ve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, mevrouw ADRIANA MARIA BOOGERD, weduwe van de heer LAURENS DE JAGER, in de ouderdom van 79 jaar. Goes: S. M. J. VAN DUKE— DE JAGER A. G. VAN DUKE Wolphaartsdijk A. VAN DIJKE J. W. VAN DIJKE— WOUTERSEN TOONTJE Goes: L. A. VAN DIJKE Tholen; W. H. VAN GORSEL (verloofde) Domburg. 26 juli 1957. „Ter Mantehnge" De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 30'juli a.s. des namiddags 3.00 uur op de algemene begraaf plaats te Goes. Vertrek vanaf Bergweg 91, Goes. Heden overleed, na een langdurig, doch gedul dig gedragen lijden, on ze geliefde zuster, be huwdzuster en tante, mevrouw ADRIANA MARIA DE JAGER geb. BOOGERD, ln de ouderdom van ruim 79 jaar. Namens de familie, D. BOOGERD. Domburg, 26 juli 1957.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 12