Pachtwet brengt een duidelijke verbetering in positie pachter Op haar bestemming OUDE FILMSTER HAALT IN DALLAS „NIEUW GEZICHT". ten-4* PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 18 LANDBOUWKUNDIGE TOETSING VERZWAKT Pachtprijsbetaling wordt aan strenger normen gehouden (Van onze parlementaire redacteur) Als. de Eerste Kamer binnenkort te beslissen krijgt over de pachtwet dan zal het ontwerp, zoals dat op 9 juli j.l. door de Tweede Kamer werd goedgekeurd, niets meer te veranderen zjjn. De Tweede Kamer heeft de lange discussie, na veel wikken en wegen en na het aanbrengen van verscheidene veranderingen al of niet met medewerking van de rege ring in de oorspronkelijke opzet haar uiteindelijke vorm gegeven. Een vorm die in menig opzicht grote voldoening schenkt, doch ook een aantal wensen onvervuld heeeft gelaten. Op verscheidene punten wjjkt de nieuwe pachtwet zjj moet nog ln het Staatsblad verschijnen of van de redactie, die regering aanvanke lijk in het ontwerpe gegeven had. \vy hebben daarovvor een gesprek gevoerd met het Kamerlid de heer H. Vreedeling, thans hoofd wetenschappeiyke afdeling van de Algemeen Nederlandse Agrarische Bedryfsbond. De heer Vredeling bepaalde zich het uitvoerigst tot de landbouw kundige totsing, die in de wet is opgenomen. Dat lag voor de hand, omdat daarover het meeste verschil van mening bestond en het breedvoerigst beraadslaagd is. De grote verdiensten van de wet liggen echter in de duidelijke verbete ring van de positie van de pachter, de dit uitdrukkelijk vaststellen. Tot van de pacht vragen. Vergat hij het, de nieuwe wet is sprake van automa- f-evolgen voor hem voortvloeien. In Ische verlenging. De eigenaar moet nu opzeggen, als hij de pachtovereen- vooral wat de combinatie van de pacht betreft. De heer vandeling wil- nu toe moest de pachter verlenging konden daaruit onaangename prijs prijs betreft, is vooruitgang geboekt komst niet wenst te verlengen, al gewaagde de heer Vredeling van Ook wat de vorming van de pacht- een onbevredigende behandeling van deze kwestie. Onder de op het ogenblik nog geldende regeling moet de Grond kamer de pachtprijs toetsen aan de redelijke winstmogelijkheid van de pachter. Ten behoeve daarvan Gesprek met Tweede Kamerlid de heer Vredeling (P.v.d.A.) heeft de regering in 1952 zekere normen vastgesteld. De Grondka mers kunnen onder die normen blijven. In de praktijk hebben zij zeer verschillend gedaan. Hoe dit zij, de pachtprijzen op de slechte grond liepen hoog op, zonder dat de regering hierin medezeggen schap had. De situatie is nu gewijzigd door de opneming van de bepaling arti,- kel 3), dat bij de algemene maat regel van bestuur algemene regelen ten aanzien van de hoogst toelaat bare pachtprijs zullen worden uit gevaardigd, "strekkende tot bevor dering van pachtprgzen, die in een redelijke verhouding staan tot de bedrijfsuitkomsten bij een behoor lijke bedrijfsvoering, met dien ver stande, dat hij het vaststellen van die redelijke belangen van de ver pachter mede in acht worden geno men. REGERING BESLIST In het vervolg zal dus de regering zelf moeten uitmaken, of de bedon- fen pacht in een redelijke verhou- ing tot de bedrijfsuitkomsten. staat. De Grondkamers kunnen niet meer zelfstandig de prijs verlagen. Het spreekt vanzelf, aldus de heer Vrede ling dat de normen nu veel beter moeten worden vastgesteld dan voor heen. Daarover was men het in de Ka mer wel algemeen eens. Aangezien in 1953 zij het met veel discussie, de landbouwkundige toetsino- in de wet vervreemding van landbouwgronden is opgenomen zij geldt dus voor de overdracht van landbouwgrond van de ene eigenaar aan de andere en de pacht nage noeg een duurzaam gebruiksrecht is geworden, is in de in 1955 ingediende pachtwet eveneens de beoordeling, door de Grondkamers, van de land bouwkundige gevolgen van de ver pachting met name wat betreft de omvang, de lie-glng en de verkave lingstoestand van het' pachtobject, geïntroduceerd. Ook de commissie-Van den Berg, die een voorontwerp-pachtwet sa menstelde en het Centrum voor Staatkundige Vorming, dat is het wetenschappelijk bureau van de K.V. P., hadden de landbouwkundige toet sing aanvaard. De regering is in haar ontwerp wat verder gegaan de juris prudentie op dit punt bij de vervreem ding van landbouwgrond. Zg nam namelijk de bepaling op, dat de pachtovereenkomst niet zou mogen leiden tot een of meer van de door haar ongewenst geachte situa ties, „ongeacht de voordien bbestaan- de toestand". Deze toevoeging, die niet in het aanvankelijke wetsontwerp stond, bracht minister Mansholt erin, nadat dir. Drees in zijn regeringsverklaring van 1956 toen het nieuwe kabinet tot stand gekomen was had ge zegd: „Wettelijke maatregelen zullen worden voorgesteld ter voorkoming van versnippering van bedrijven, waar herverkavelingen en saneringen hebben plaats gevonden". VERZWAKKING De heer Droesen van de K.V.P. wilde de toevoeging „ongeacht de voordien bestaande toestand" er uit hebben. Hy wenste die wet te gebruiken om verslechtering van de landbouwkundige omstandighe den tegen te houden, niet om die te verbeteren, een streven, dat de heer Vredeling niet kan begrijpen. De regering bestreed een desbe treffend amendement-Droesën, doch zij verloor. De bepaling is uit het wetsontwerp verwijderd. De heer Vredeling vindt dat een ver zwakking. Een verzwakking acht de heer Vrede ling ook de bepaling dat de Grondka mer een pachtovereenkomst, die zou leiden tot een van de ongewenst ge achte gevolgen „kan" goedkeuren, als weigering op grond van bijzondere omstandigheden onredelijk zou zijn of zou Indruisen tegen het landbouwbe lang. Liever had hy gezien, dat hier aan de grondkamers de goedkeuring imperatief was voorgeschreven. Een pleister op de wonde was voor hem de opneming door een amendement- Egas van de bepaling, dat de Grond kamer als schadelijk voor de algeme ne belangen van de landbouw kan aanmerken overeenkomsten die lei den tot vergroting van een bedrijf, waarvan uitbreiding door de onderne mer niet van overwegende betekenis is, terwijl in de nabijheid één of meer kleine bedrijven uitbreiding behoeven. Verheugd was de heer Vredeling, dat de poging van de heer Biewenga, om de landbouwkundige toetsing geheel uit de wet te verwijderen dus ook voor de IJsselmeerpolders en de her- verkavelingsgebieden mislukt is. De heer Biewenga wenste het rapport van de commissie-Hofstee af te wach ten, alvorens te komen tot een beslis sing over de wfjze, waarop en door wie de toetsing dient te geschieden. Minister Mansholt verklaarde het amendement op grond van de door de minister-president dr. Drees afgeleg de regeringsverklaring voor het Ka binet onaanvaardbaar. De heer Biewenga heeft toen heel handig zijn amendement zodanig ge wijzigd, dat de toetsing alleen zou zijn toegestaan voor de IJsselmeer polders en de herverkavelingsgebie- den. De regering kon het toen niet meer onaanvaardbaar verklaren. Dr. Mansholt heeft zich eruit °"ered door mede te delen, dat hy dit amendement eerst in het Kabinet zou moeten bren- fen, alvorens er een uitspraak over te linnen doen, maar dat het voor hem nog altijd een diepe ingreep beteken de en dat het daarom voor hem en minister Samkalden nog steeds on aanvaardbaar was. De toetsing is in de wet biyven staan doordat het gewijzigde amendement- Biewenga niet werd aangenomen. Ook de landbouwkundige toetsing in familieverband is niet geheel on- Advertentie j De onbestorven weduwnaar ...wordt overstelpt met voedingsproblemen, zodra h{j zijn betera helft met vakantie op de trein heeft gezet. Maar gelukkig ligt de oplossing voor do hand: kaas! lekker, voedzaam en gezond en je maakt er in weinig tfld de heer lijkste maaltijden mee. Vrsag bel KaasreceptenboekJ» (26 ets) by Uw winkelier of schriftelijk <26 ets poetzegel bijsluiten!.) aan Bet Nederlands. Zuivelbureau, Cort van der LJndenstraat 7. rti.«»k (z.h.) doe meer met KAAS Pebflketle vm K«l 1 aangetast gebleven. Het ultelndeiyk resultaat van alle besprekingen is ge weest, dat altyd een strenge land bouwkundige toetsing in ae IJssel meerpolders en in ruil- en herverka- velingsgebieden zal plaats hebben, ook b|j familieverband. Daarbuiten en buiten familieverband „moet" de Grondkamer letten op ondoelmatige verkaveling. Zjj „kan" letten op een te geringe bedryfsgrootte, op het ge bruik van het land ter verkryging van neveninkomsten anders dan voor zelf voorziening en op een ongewenste vergroting van het bedryf. Het wetsontwerp Is tijdens de be handeling op een aantal punten ver zwakt, vindt de heer Vredeling, doch niettemin betekent het een stap in de goede richting. Peggy Hamilton, een filmster uit de dertiger jarendie op het ogen blik ouder dan zestig jaar is zegt men - heeft verklaard dat zij een face peel", zal ondergaan, 'n gelaats behandeling waarbij de bovenste huidlaag weg genomen wordt. Haar doel is er precies zo uit te zien als 20 jaar geledenen Peggy Hamilton die overi gens reeds heeft bewe zen een voorliefde voor „stunts" te bezitten, zal er, naar zij vast beloofde, de nodige be kendheid aan geven. Dezer dagen gaf zij 9)k een cocktail-party, de gebruikelijke wijze om in Hollywood iets be kend te maken. ,Jk zal proefkonijntje zijn voor de vrouwen van de wereld", zei ze tot de verzamelde film sterren en filmmagna- Nu is békend dat meer filmschoonheden zich, bij hei klimmen der jaren, aan 'n soort gelijke behandeling onderworpen hebben, maar tot nog toe is men daar immers zeer stilzwijgend over ge weest. Peggy Hamil ton, die directrice is geweest van een kwik zilvermijn in Reno, de eerste vrouw was die op een muilezel over het Andesgebergte ging en ook de eerste mode-ontwerpster Is die 'n modeshow heeft gegeven in een vlieg tuig (dat was in 1928 zal zich laten behande len in een kliniek in Dallas. „Mijn gezicht heeft lij nen en rimpels van de zon in Nevada, sneeuw stormen, regen en ra dio-actieve neerslag", verklaarde zij". jfMaar wacht maar. Ik word schattig". {de Scbiedamsèy stal OPGERICHT J 714 Bing en Freddy kwaad over luistergewoonte Met Bing Crosby is de Amerikaan se bandleider Freddy Martin weinig te spreken over de tegenwoordige amusementsmuziek in de Verenigde Staten. „Vrijwel negen tiende van alle ge speelde nummers is uitgesproken rommel", aldus Bing Crosby. Freddy Martin gaat nog een stap verder en stelt de ouders van de jongere „teen agers" hiervoor verantwoordelijk. ,flet is niet de jeugd van zestien tot negentien die bepaalt wat voor amusementsmuziek in dit land wordt gespeeld, maar die van twaalf tot vijftien. Zij zijn het die van hun ouders het geld ontvangen om maandelijks mil joenen platen te kopen en de luister gewoonten bepalen". De componisten, orkestleiders en zij, die de radioprogramma's samen stellen kunnen dagelijks voor de rock 'n roll-rage aansprakelijk wor den gestéld. Matige varkensproduktie wordt noodzakelijk geacht In de woensdagmorgen te Utrecht gehouden vergadering van het pro- duktschap voor vee en vlees heeft de voorzitter, de heer J. de Veer, aan gedrongen op matiging van de var kensproduktie. Steekproeven geven aan, dat in maart 1958 420.000 varkens worden verwacht, zodat met vrij grote ze kerheid kan worden voorspeld, dat de uitbetalingsprijs dan wederom be duidend beneden de kostprijs zal lig gen. Een produktie van 300.000 varkens per maand geeft de fokker en mes ter ongetwijfeld meer zekerheid en het beste financiële resultaat, aldus de heer De Veer. Het is, zo vervolgde hij, ondenk baar, dat de regering voor een zich steeds uitbreidende varkensstapel een garantieprijs kan handhaven. Een toeneming van de varkensstapel loopt onherroepelijk uit op lage prij zen, of bij een garantieprijs op een algemene reglementering, waarbij aan elke boer een aantal varkens of een aantal fokzeugen zal worden toe gewezen, gebaseerd op de jaren van voor de uitbreiding van de varkens stapel. In dit verband drong de heer De Veer aan op matiging en betere spreiding van de produktie. Tegen 1960 Russische televisie in westen? Televisiekijkers in elf westelijke landen zullen tegen 1960 Russische en Téjechoslowaakse uitzendingen kun nen opvangen, zo heeft het Tsjecho- slowaakse persbureau Ceteka ge meld. Besprekingen over geschikte pro gramma's zouden spoedig beginnen. In Rusland breidt de televisie zich enorm uit. Rusland zal, naar radio Moskou heeft voorspeld, tegen 1960 75 televisiezendstations hebben en on geveer acht miljoen bezitters van te levisietoestellen. In de haven van Everglades (Florida) is aan boord van, een Frans schip negen en een half pond heroïne ter waarde van 700.000 dollar (ruim twee en een half miljoen gulden) ln beslag genomen. Het was de grootste hoeveelheid verdovende middelen, die sinds jaren in de V. S. werd aangetroffen. Waar zyn onze schepen? Aagtedijk M Rangoon. Aagtakark 24 Hamburg. Abbedijk 24 te Uasabon. Aardljk p. 23 Malta. Albirco p. 24 Kp. Flniaterre n. Le Havre. Alhald p. Kp. St-Vineent n. Pt. Satd Alcor 23 100 m. z.z.w. Kp. Flniaterre. Aidabl 22 n. Las Palmas. Alphacca 24 Santos verw. Alpherat 25 Boston verw. Ameland 23 Old Kllpatrlok. Andljk verm. 31 New York n. Le Havre. Arendikerk 24 A'dam n. Bremen. Axeldljk 3 New Orleans verw. Banda 23 Bandar Shapour. Benlnkust 23 Lagos n. Duals. Ball p. 24 Sabang n. Padang. Bolssevaln 23 MaurlMua n. Singapore. Blttar 23 280 m. w, Colombo. Bloemfontein 24 Pt. Elizabeth. Bussum 23 118 m. n.w. Cochir. Camilla 23 250 m. O. Guadeloupe. Caltex „The Hague" 25 te Abadan. Caltex „Pernla" p. 24 Malta. Caltex „Rotterdam" p. 24 Kaap Dyata, Charls 24 Port of Spain. Congokust p. 24 Ouessant n. Le Havre. Cottica 23 305 m. 7..w. Finlsterre. Drente 24 rede Semarang. Dorestad 23 300 m. n.w. Mona Paasage. Eemdljk 24 Havana. Eemlang 24 Hamburg. Etrema 23 Recife n. Vlttoria. Frans van Seumeren 24 Rotterdam. Gaasterkerk verm. 27 Hamburg n. Bremen. Garoet 23 200 m. n.t.w. Cochin. Gadlla 24 Pladjoe. Grootekerk 24 Suez n. Aden. Haulerwljk 23 580 m. n.o. Bermuda. Jagersfontein 24 Las Palmas n. Southampton. Japara KRL 25 te Aden. Joseph Frerlng 23 270 m. z. Dakar. Kalinga p. 23 Lissabon. Khaslella 23 Stanlow n. Curacao. Kenia 23 170 m. v. Rlo de Janeiro. Kinderdijk 25 te Rotterdam. Koslcia 23 1000 m. z.w. Azoren. Kota Agoeng 24 Tj. Prlok n. Singapore. Kola Baroe 24 Makassar n. Semarang. Kieldrecht 23 te Rangoon tot 5 aug. Kloosterdijk 23 550 m. n. Azoren. Leto p. 24 Bermuda n. Golf v. Mex. Lekhaven 25 te Las Palmas. Leopoldskerk 25 te Mombasa. Lieve Vrouwekerk 26 Assab verw. Limburg 23 New Orleans n. Philadelphia.- Louis Lantz 23 55 m. n.w. Pt, Etlenne. Maasdam 29 New York verw. Maashaven 23 100 m. n-w. Lissabon. Merwelloyd 25 n.m. te R'dam. Metula 23 Singapore n. Wellington. Nw. Amsterdam verm. 30 R'dam n. New York. Noordam verm. 27 R'dam n. New York. Neass Commander p. 24 Malta. Ootmarsum 24 Le Havre. Orestes 25 te Amsterdam. Peperkust 24 Antwerpen n. Dakar. Prins Caslmlr 23 600 m. w. Lands End. Pr. Fr. Willem p. 23 Belle Isle. Rijndam 27 Rotterdam verw. Ruys 28 Singapore verw. Rita 24 Soerabaja n. Pladjoe. Schelpwljk 23 840 m. n.o. Sombrero eil, Schledjjk 23 600 m. w. Selllies. Scherpendrechi 25 Prt. Said n. Nymashsm. Salatiga 20 Colombo. Statendam 28 R'dam verw. Stad Rotterdam 23 65 m. z.w..Selllies. Stad Arnhem 24 Viaardingen naar Wabama. Stad Lelden 23 280 m. rnn.w. Dakar. Stad Schiedam p. 24 Gibraltar n. R'dam. Sumatra 25 te Surabaja. Ternati 25 te Belawan. Tablan 25 te Pladju. Tawall 25 te Marseille. Tegelberg 24 nm. te Durban. Theobaldius 26 te Mlri. Thelldomus 24 Fao n. Singapore. Tjitjalengka 22 Kobe. Tomorl 24 te Rotterdam. Tjlluwah 24 Semarang. Van Noort 23 Ehanghal n. Tientsin. Vlist p. 23 Str. Florida. Waterman 24 New York n. R'dam. Weltevreden p. 24 Kp. Bon n. Le Havre. Willemstad 25 Hamburg. Wleldrecht 25 te Napels. Wonosari 24 te Ras Tanura. Zuiderkruis 24 Southampton n. Kaapstad Feuilleton Ann liep in gedachten verzonken naar boven. Misschien was het maar goed, dat Johnny weg moest ,dan kon ze rustig nagaan hoe het met haar gevoelens stond. Waarschnijlijk had ze ongelijk en behoefde liefde noch bazuingeschal noch sterrengeflonker; de meeste mensen zouden haar aan doeningen in Johnny's bijzijn juist een bewijs voor echte, diepgevoelde liefde achten. Och, wie zou zeggen of de romanschrijvers er met hun ge bazel over extase, over liefde op het eerste gezicht en meer van dat moois er niet helemaal naast waren En tochtoch wist ze, dat het niet zo was. Paps had haar immers dikwijls ver teld, hoe hij op haar moeder verliefd was geraaktplotseling als in een flits zonder aarzelen of weifelen. Dat en dat alleen was liefde, zoals zij, Arm. die verlangde. Niet de gene- geuneid, die ze voor Johnny koester- Bovenaan de trap bleef ze staan. r°fi Johnny wel zulke echte, ware liefde voor haar? Bleef alleen zij in door lllare Rrelnn Smith gebreke Verwachtte ze van liefde al te veel en snakte ze naar een emo tie, die ze met geen mogelijkheid kon voelen Maar wat dan? HOOFDSTUK X Toen de kerstavond aanbrak en er in de middag sneeuw was gevallen, steeg de opgewondenheid van de kin deren ten top. O, er lag niet genoeg om een sneeuwman van te maken, maar wel om de feestvreugde voor de kleinen te verhogen. Joe nam hen met een lantaarn mee naar het por taal, waar het drietal een kerstliedje aanhief. Ann snelde naar de deur en omhels de de twee kinderen. ,Ik wist niet, dat jullie zo mooi konden zingen", riep „En krijg ik helemaal geen pluimp je?" vroeg Joe zogenaamd treurig, terwijl hij in de hal zijn koude voeten warm probeerde te stampen. „Wist je niet dat ik ook kan zingen?" „Kun je dat heus?" vroeg Ann ge amuseerd. Ze stond juist onder een grote bos mistletoe, die hij in de hal had op gehangen. Hij deed een stap vooruit, pakte haar bij de schouders, boog zich voor over en kuste haar op de lippen. Ned sprong verrukt in het rond. „Oom Joe kust Ann, oom Joe kust .Ann!" Suzy kwam met haar lange witte avondjurk onder een bontmantel uit beneden. „En wat zou dat, jongen lief?" zei ze tot Ned, „Het is kerst tijd en oom Joe is alleen maar ga lant". Hij had Ann losgelaten en ze stond daar met gloeiende wangen, een beet je kwaad, maar toch begrijpend, dat ze daar niet het recht toe had. Het was immers, zoals Suzy zei, Kerstmis en dan mocht er, volgens landsge bruik gekust worden onder de mistle toe. Suzy kwam tussen hen in staan en hief haar gezicht uitdagend naar Joe op. „Ben je galant, JoeOf is het Advertentie/ iets persoonlijks?" Hij boog zich naar haar toe en kus te haar even op de wang, haar met een een tik gevend. „Je tong is gevaarlijker dan die van een slang", zei hij zacht. Suzy's ogen straalden. „Wist je niet, dat ik voor chantage geboren ben?" vroeg ze ondeugend. Ann keek onthutst van de een naar de ander. „Wat mompelen jullie toch?" vroeg ze. Suzy keek haar lachend aan. „Kind lief, je bent zo langzaam van be grip", gaf ze ten antwoord. „Hoor eens, Suzy", zei Ann eens klaps. „Hoe laat ben je huis? Ga je niet met ons naar de kerk van nacht?" „Ik zal niet veel voor drieën thuis zijn. We gaan ergens aan de kust dansen". Suzy huiverde een beetje in de kille hal en trok haar mantel dich ter om zich heen. „Maar Suzy", zei Aim terneergesla gen. „We zijn er toch altijd samen haar toe gegaan". Suzy trok haar wenkbrauwen op. „Betekent dit, dat we het ook altijd moeten voortzetten?" vroeg ze. „Bo vendien", ging ze triomfantelijk voort, „kun jij de kinderen niet alleen laten". „Paps gaat niet mee. Hij heeft zwa re kou gevat en me beloofd, dat hij in bed zal kruipen. Joan en ik gaan samen. Ik zou willen Suzy klopte haar oudere zuster i even op de schouder. „Kindlief, wees niet zo wanhopig sentimenteel. Om dat we op kerstavond altijd samen zijn gegaan, betekent het toch niet de ondergang van de wereld als een van ons ontbreekt Ann was nog niet tevreden. „Maar Suzy, kun jij wel alleen met Philip uitgaan? Je weet, dat Paps niet veel met hem opheeftWeet hij het?" vroeg ze plotseling. Suzy haalde $iep adem en zei knor rig: „Wil jij je alsjeblieft met je eigen zaken bemoeien, Ann? Wat Paps niet weet, zal hem ook niet de ren. Philip is een lawaaischopper en ik kan hem gemakkelijk baasIk zou graag willen, dat je niet zoveel leven om niets maakte", voegde ze er spottend aan toe, rukte meteen de voordeur open en sloeg die achter zich dicht, nadat Ann nog even een glimp van de donkere, koude avond had opgevangen. Ann bracht de twee kinderen naar de warme kamer, waar Joe haar na denkend aankeek. „Maak ik me te veel zorgen over Suzy?" vroeg Ann bijna droefgees tig. „Hm", glimlachte hij. „Ik geloof niet, dat je je ooit bezorgd over haar hoeft te maken. Ze kan best zichzelf redden". „Dacht je?" Ann vouwde haar han den zenuwachtig samen. „Ze is nog geen achttien en „En ze is beter in staat, op zich zelf te passen dan Jij....—*' Hij begon zijn pijp te stoppen en keek even naar Phyl ,die aan zijn been hing. „Wat is er kindlief?" „Een verhaaltjeeen verhaal tje!" „Goed dan", zei hij een zucht voor wendend, terwijl hij zijn pijp weg legde. Toen ging hij zitten en tilde Phyl op zijn knie. Ned leunde tegen hem aan. „Nu, waarover dan?" Ann draaide zich om en raapte wat speelgoed, dat Tommy in het wilde weg uit zijn box had gegooid, van de grond. „Ann?" klonk het achter haar. op zulk een vreemde toon, dat ze er van schrok. „Ja?" „Zeg eens, Ann, zou ik met je mee kunnen gaan? Ik bedoel vanavond, naar de kerkdienst?" Ze staarde hem even aan. „Maar dat spreekt vanzelf, Joe. Ik heb er niet aan gedacht en „Ja", grinnikte hij even. „Je denkt nooit eens aan mij, nietwaar?" Ze voelde dat ze bloosde. „Natuur lijk wel". „Alleen als je me nodig hebt. Een buis te repareren, een kip te slach ten", zei hij met enige bitterheid in zijn stem. Ze keek hem teleurgesteld aan. „O, Joe, ik denk heel vaak aan je". Met een herinnerde ze zich de das, die ze voor hem gekocht had en ging plot seling glimlachend voort. „Wacht tot morgen, dan zul je wel zien". (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 9