Ringrijderijen in Middelburg trokken duizenden bezoekers VERSLAG MAATSCHAPPELIJKE ZORG TE MIDDELBURG Zeeuwse Almanak GEVABOX AANTAL WERKZOEKENDEN IN ZEELAND DAALDE Agenda 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 26 JULI 1957 SUCCES VOOR „FOLKLORISTISCHE COMMISSIE" Kleurrijke optocht sierde straten van Zeelands hoofdstad DUIZENDEN Zeeuwen en niet-Zceuwen hebben donderdag op het Middelburgs Molenwater de traditionele folkloristische evenementen, na melijk de ringrijderij in sjezen en de ringrijderij te paard meegemaakt. Zij allen genoten van de kleurrijke taferelen, die zich op en om de ringrijdersbancn ontrolden. Deze ringrijderij was de eerste officiële daad van de onlangs gevormde „Folkloristische commissie", samengesteld uit vertegenwoordigers van V.V.V., „Handelsbelang", de stichting „Nieuw Walcheren", samenwerkend met de vertegenwoordigers van de Z.R.V. Deze dag werd een eclatant succes voor de commissie! Ook voor Middel burg zelf: het was één der drukste donderdagen in het seizoen, waarop de bevolking van de Zeeuwse hoofdstad bijna meer dan verdubbeld was. Op de markt was er bijna geen* plaatsje meer vrij om te lopen, tientallen grote bussen stonden overal in de straten, zelfs tot op de singels. Velen namen een kijkje op de „Miniatuur", terwijl ook de café's en restaurants goede zaken maakten. Een vrolijk zonnetje, dat tot ver In de middag fleur aan deze dag gaf, brak des morgens om 10 uur door het wolkendek, .toen de eerste fraai versierde sjezen begonnen te rijden. Hiervoor was een baan uitgezet langs de noordzijde vaan het Molen water, door de Branderijmolengang en over het Noordbolwerk weer te rug. Onderweg ontmoetten de 22 deelnemende équipes vier ringpoor- ten, namelijk drie op het Molenwa ter en één op het bolwerk. Eén vooi één rolden de wagentjes, getrokken door stoere Walcherse paarden, langs het parcours, waar zij in een spor tieve strijd elkaar de loef trachtten af te steken in het verzamelen van de meeste ringen. Op een baan voor de industrie- en huishoudschool waren ondertussen de individuele lanciers aan het werk getogen. Éénentwintig stoere Wal- chenaren evenals de sjeesjesrij- ders in de fraaie klederdracht gesto ken namen er aan deel en ook dit onderdeel van het programma is een succes geworden. In een grote en kleurrijke optocht vertrokken alle deelnemers na de Sauze voor een route door een groot eel van de binnenstad, waar het pu bliek rijen dik stond om maar niets van het schouwspel te missen. Voor op £in£ een hoornblazer te paard, daarna volgden tien ringrijders in Walchers kostuum als escorte voor een aantal ouderwetse Walcherse wagens, waaronder een huifkar en een melkwagen, en voor een groep Domburgse ingezetenen, die de kleur rijke en fraaie oude Walcherse kle derdracht droeg. Vervolgens kwa men de muzikanten van de muziek vereniging „E.M.M." uit Seroosker- ke, eveneens in hoerendracht, waar na de 22 versierde sjezen een plaats je gekregen hadden. Tien ringrijders te paard vormden weer het slot van de stoet, die langs de gehele route veel bewondering oogstte. Na terugkomst op het Molenwater werden de wedstrijden zonder onder breking weer voortgezet. Het ging vrolijk en gezellig toe op beide ba nen, waar een grote menigte de ver richtingen van rijdsters en rijders gadesloeg. „E.M.M." zorgde op de muziektent voor opgewekte klanken, terwijl de mannen te paard met mu ziek uit luidsprekers verrast werden. De sjeesjes moesten 21 maal het par cours rijden, zodat zij in totaal 84 ringen konden verzamelen. Krachtprestatie Geen enkele deelnemer bracht het zover, maar M. Koole uit Sint-Laurens leverde wel een bijzondere krachtprestatie door slechts negen ringen te missen, zodat hij 75 maal raak stak! Om de tweede plaats werd meer strijd gevoerd, namelijk tussen Jac. van Wallenburg uit Middel burg en A. Wisse, eveneens uit Middelburg, die beiden 63 rin gen staken. Loting leverde Van Wallenburg de tweede prijs op. Bij de ringrijders te paard werd eveneens een spannende strijd ge voerd, waaruit P. Lampert uit Big- gekerke onbetwist als sterkste te voorschijn kwam door 27 van de 30 ringen te steken. Tweede werd H. Joosse uit Gapinge met 24 ringen en derde S. Reynierse uit Koudekerke met 21 ringen. Zoals gewoonlijk wer den de versieringen van de sjezen weer beoordeeld door een jury, die vond, dat zeer veel aandacht aan dit werk was besteed. De jury bestond uit de dames Hoe gen, Rivière-Meyboom, Dronkers- Glerum en Sandberg tot Essenburg- Vervolg op pag. 10) jjjjiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiin H De sjezen moesten tijdens de M ringrijderij in Middelburg 84 maal onder de ringpoort door- rijden en daarbij trachten even M zovele malen de ring aan de f| korte lans te steken. Het was niet gemakkelijk. 1 (Foto P.Z.C.) m OVER 1956 Stijging kredieten aan volkskredietbank In het jaarverslag over 1956 van de gemeentelijke dienst voor de maatschappelijke zorg te Middelburg wordt opgemerkt, dat het contact met andere diensten en instellingen intensief was, terwijl ook de verte genwoordiging in verschillende orga nisaties groot is. In het verslag wordt verder" gewag gemaakt van de po- VAN TOT DORPSTOREN. Het herstel van de Sint-Annaland- j»e dorpstoren laat nog maar op zich wachten. Hoewel de firma Fr. Bur gers en Zoon reeds een stelling heeft aangebracht en de voorbereidende maatregelen reeds zijn getroffen, wordt er op het ogenblik nog steeds niet aan de beschadigde toren ge werkt. Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur de dakbedekking te vernieuwen en een bliksemafleider op de toren aan te brengen. Tevens zal de toren een nieuw verfje krijgen. Maar wanneer al die schone plannen verwerkelijkt zullen worden, is nog niet bekend. Waar is het wachten op? BAL IN SCHUUR. De inwoners van Westdorpe houden, zoals het goede Zeeuws- WATERKANT Twee Vlissingse knaapjes vroegen een passerende opa hun bal uit de watergang te halen. Natuurlijk jongens", zei de man vriendelijk. En hij schuifelde langs de grasberm naar het water, rekte zich uit en.... sukkelde in de wa tergang. De jongetjes renden geschrokken aan land. En thuis zegt nu iedereen, als opa start voor middagwandeling: ,Denlc er om opa, niet aan de waterkant spelen Vlamingen betaamt, van feesten. Maar men kan niet alleen feesten met een vrolijke stemming. Daar is ook geld voor nodig. Wel, zo besloot het feestcomité van West dorpe, daar moet dan iets aan ge daan worden. De kas heeft hoog nodig weer wat aanvulling nodig. Daarom organiseert het comité in augustus een feest, dat het moge lijk moet maken weer een ander feest te houden. In de schuur van de weduwe G. Dellaert zal er een groot bal worden gehouden. Ieder een is welkom, als hij maar niet met lege zak komt. WITJES. In Schoondijke deed zich dezer da gen wel een wat bijzondere botsing voor. Mevrouw De D. reed met haar fiets, waar haar dochterje achterop zat, zo maar ineens tegen een krui wagen met cementspecie. Mevr. De D. werd er wit van, want ze viel par does in de specie. Daarbij liep ze ook nog een beenwond op, die de dokter met bekwame hand heeft verbonden. Het dochtertje werd ook wit, maar gelukkig alleen van de schrik. NAGROEI. De regen van de laatste tijd, die op dat prachtige droge weer is gevolgd, is wel met open armen door de boe ren van Oosterland ontvangen. De landbouw heeft water immers brood nodig. Er zat echter ook een minder prettig kantje aan die nattigheid. In sommige aardappelercelen is daar door namelijk nagroei ontstaan. Maar veel tijd om zich daar zorgen over te maken hebben de boeren niet, want het oogsten van de gerst staat al weer voor de deur. De landbou wers hopen nu op wat meer besten- I dig weer. En wij hopen het met hen. I gingen, die zijn aangewend om le komen tot de instelling van de com missie voor sociale kunstopdrachten. Deze commissie dient te worden ge vormd voor de regeling van sociale bijstand aan de beeldende kunste naars. Hoewel reeds in het vorige verslag werd vermeld, dat de samen stelling van deze commissie in 1956 hoogstwaarschijnlijk een feit zou worden, is dit echter nog niet gerea liseerd. De gunstige ontwikkeling in het bedrijfsleven, waardoor de grote vraag naar arbeidskrachten, zowel gesohoolde als ongeschoolde, bleef be staan, en het verder doorwerken van de bepalingen der werkloosheidswet hadden tot gevolg, dat het aantal voor uitkering in aanmerking Ko mende werkloze valide werknemers laag bleef. Bij de inzameling van oud papier werd 205.927 kg verwerkt tegen 165.558 kg in het vorig jaar. Ingezameld papier, waarbij uitdruk kelijk verzooht is om het te vernie tigen, wordt in een snijmachine ver werkt tot papierwol; dit betrof 2165 kg (2061). Op 1 januari 1956 waren 71 (47) en op 1 december 69 (71) personen op de verschillende objecten werkzaam. Het aantal geplaatste personen be droeg 109 (113), waarvan 46 (40) bij de stichting „Werkplaatsen Walche ren", terwijl 26 (25) tewerkgestelde)! in het vrije bedrijf geplaatst konden worden, waarvan 8 (7) afkomstig waren van de stichting „Werkplaat sen Walcheren". Bij alle werken kon geconstateerd worden, dat inschake ling op een GSW-object stimulerend werkt op het zoeken naar particu lier werk. Nol in zi|n prijsklasse I Oók wat uiterlijk betreft 2 diafragma's 2 tijd-afstellingen Hits-aansluiting doorzichtzoeker handige zijsluiting F geheel metalen uitvoering GRATIS 1 Bij aankoop van Gcvabox ontvangt u tijdelijk gratis „Ollic B. Bommel's Foto boek" de geestige handleiding voor foto-amateurs door Marten Toonder, RAPPORT OVER 2e KWARTAAL 1957 Nog steeds tekort aan personeel in verpleeg- en rusthuizen Q Nadat onder invloed van het seizoen in maart het aanbod van manne lijke werkzoekenden reeds was gedaald tot 1813, zette deze daling zich de beide volgende maanden nog voort tot er in mei 1246 ingeschreven stonden. Aldus blijkt uit het rapport over het 2e kwartaal 1957 van het Districtsbureau voor de Arbeidsvoorziening in Zeeland. Aan het eind van juni was het aanbod weer toegenomen tot 1290, na het gereedkomen van de voorjaarswerkzaamheden in de landbouw. Van dit aantal waren 1102 geheel werkloos en 188 werkzaam op aanvullende objecten. De werkloos heid onder het vrouwelijk personeel is gedurende het 2e kwartaal aan vankelijk nog gestegen van 163 tot 238, maar eind juni waren er 64 vrou wen onder het aanbod genoteerd. In vele bedrijfsklassen en beroeps groepen voor het mannelijk perso neel is het aanbod afgenomen. Voor al de landbouw, de bouwnijverheid het niet-varend transportpersoneel, 't hotelpersoneel en het personeel in al gemene dienst hebben tot de afne ming van het aanbod bijgedragen. In vergelijking met 30 juni 1956 ligt het aanbod thans 514 hoger. De toe neming hiervan is in verschillende gevallen vooral het gevolg van het droge weer in dit voorjaar, waardoor de werkgelegenheid in de landbouw sector in ongunstige zin beinvloed werd. Het aantal openstaande aan vragen verminderde van 548 tot 532. Vooral de bouwnijverheid geeft een vermindering van het aantal open staande aanvragen te zien. Op 30 juni 1956 stonden in totaal 56 vrouwelijke werkzoekenden inge schreven. Het aanbod in de bedrijf s- klas personeel in algemene dienst en het aantal ingeschreven minder ge schikte vrouwen is thans enigszins groter. Het éb^ntal openstaande aan vragen om vrouwelijk personeel vermeerderde dit kwartaal van 253 tot 375, terwijl ten opzichte van 30 juni 1956 eveneens een vermeerde-j ;ring valt waar te nemen. In verge lijking met vorig jaar is de stijging van de vraag in de bedrijfsklassen Examens „Vakopleiding Bouwbedrijf" Zeeland Volgende week worden weer de examens afgenomen van de deelne mers van de cursus stichting „Vak opleiding Bouwbedrijf" in Zeeland. Aan deze examens wordt deelgeno men door 60 kandidaten timmeren en 26 kandidaten metselen. In totaal zul len in Nederland deze zomer 2500 leerlingen geëxamineerd worden, die hun opleiding volgens het landelijk leerlingenstelsel in het bouwbedrijf beëindigden. De examens worden af genomen door een commissie, waarin zowel werkgevers als werknemers, alsook het nijverheidsonderwijs is vertegenwoordigd. In totaal staan 6555 leerlingen in geschreven bij de stichting, te weten 4985 timmerlieden, 1471 metselaars, 22 betontimmerlieden. 53 betonijzer- vlechters, 20 tegelzetters en 4 béton- modelmakers. In Hulst worden de examens afgenomen van 29 juli tot en met 1 augustus a.s. met de prijs uitreiking" zaterdag 3 augustus om 10 uur 's morgens in de technische school terwijl in Middelburg de examens worden gehouden van 30 juli tot en met 2 augustus a.s. met de prijsuit reiking op zaterdag 3 augustus om half drie in de technische school. Hoofdakte-examen Te Breda slaagde voor het examen hoofdakte de heer J. E. Jansen te Vlissingen. In totaal zijn in het verslagjaar verder 15 (12) hoofdarbeiders ge plaatst geweest waarvan er 7 (6) een plaats vonden m het vrije be drijf. Op 31 december waren nog 6 hoofdarbeiders tewerk gesteld. Betreffende de gezinszorg beperkt de taak van de dienst zich tot de gevallen, die niet geholpen (kun nen) worden door een kerkelijke of particuliere vereniging, die op dit terrein werkzaam is. In het Medisch Centrum aan de Eigen- haardstraat hebben zich in het verslagjaar geen ingrijpende wij zigingen voorgedaan. Uit het jaarverslag over 1956 van de burgerlijke instelling voor maat schappelijke zorg te Middelburg kan nog opgemerkt worden, dat het steeds weer blijkt, dat zij, die om kleding, handel en hotelpersoneel van betekenis. De in aanbouw zijnde nieuwe fa briek van de in Goes gevestigde glas- bewerkingsinrichting zal vermoede lijk in het derde kwartaal van 1957 kunnen worden betrokken. De aanleg van het industrieterrein te Sint Maartensdijk is bijna gereed. Ver wacht wordt, dat de werkzaamheden aan het industrieterrein te Tholen eerste medio augustus a.s. gereed zullen komen. Bij de in het gewest Middelburg en in het rayon Oostburg gevestigde confectiefabrieken bestond over het algemeen nog een tekort aan vrou welijke arbeidskrachten. Bij de co- kesfabriek in Sluiskil is de toestand niet veranderd. Er is nog altijd ge brek aan personeel, in het bijzonder aan ovenpersoneel. Dit tekort is ech ter niet verontrustend. Tengevolge van de gunstige weers omstandigheden hadden de werk zaamheden in de landbouw een bij zonder vlot verloop, waardoor be langrijk minder arbeiders nodig wa ren dan in andere jaren het geval geweest was. Voorts waren bij het afsluiten van het rapport alle Hore cabedrijven van voldoende perso neel voorzien. Vraag naar personeel was er evenwel voor de grote han delsvaart, de kust-, de Rijn- en de binnenvaart. Dit was ook het geval bij de rust- en verpleeghuizen, waar zelfs een dringend tekort is. bepaalde redenen niet aan het ar beidsproces kunnen deelnemen, het op hoge prijs stellen voor de geno ten steun enige contraprestatie te leveren. Toch gering gebruik Het jaarverslag over 1956 van de gemeenclijke volkskredietbank te Middelburg toont aan, dat vergeleken met de verrichtingen over 1955 in 1956 in verhouding een vrij sterke stijging (47.6 pet) van het aantal verleende kredieten te zien was. Dit had eveneens een stijging van het uitgeleende kapitaal tengevolge en wel met rond 55 pet. Toch blijft het opmerkelijk, dat van de diensten van de bank een gering gebruik ge maakt wordt bij vergelijking van de cijfers van gemeentelijke volkskre dietbanken in andere gemeenten. Voorts konden in 1956 enkele aan vragen niet in behandeling genomen worden, omdat het aangevraagde be drag hoger was dan het krachtens de verordening als maximum toege laten te verlenen krediet 600). Aangezien dit bedrag reeds in 1953 vastgesteld werd en sindsdien ge bruiksgoederen enkele niet onbelang rijke prijsstijgingen ondergingen, heeft het reeds een punt van bespre king uitgemaakt om hierover te zij ner tijd een advies uit te brengen. Jonge zeehonden op de Zeeuwse stranden Speel er niet mee! Er zijn weer jonge zeehonden op de Zeeuwse stranden en dat geeft zo als gewoonlijk aanleiding tot onjuis te hulpverlening aan eenzaam ach tergelaten zeehondenjongen. Ook nu weer zijn er bij Oostkapelle en bij Terneuzen zeehondenjongen opge raapt en men wil pogen die jongen door kunstmatige voedering in leven te houden. Wij kunnen slechts aanra den: onderneem dergelijke pogingen niet Mevr. J. Sissingh te Vlissingen, die verscheidene malen 'n zeehondenjong in leven wist te houden, heeft vroeger reeds in de P.Z.C. aan ieder ernstig ontraden experimenten met jonge zeehonden te ondernemen. In de meeste gevallen werpt een zeehondenmoeder één jong, maar het kan voorkomen, dat er twee jongen geboren worden en omdat een zee hondenmoeder maar een jong kan grootbrengen wordt een van de beide jongen op het strand achtergelaten. Men moet zich echter goed beden ken eer men besluit zo'n verstoten jong op te kweken. Dit kost Immers ontzaggelijke moeite en tijd. Mevr. Sissingh spreekt hier uit ondervin ding. De moeilijkheden zijn 'echter nog lang niet overwonnen wanneer het diertje volwassen is geworden, want wat moet men er dan mee? Dc dieren tonen een grote aanhankelijk heid, speciaal voor hun verzorgsters, en loslaten in zee is onmogelijk. Me vrouw Sissingh heeft er twee 'naar een dierentuin gebracht en slechts in één geval is dat een succes gewor den. Het dier trof een uitstekende oppasser, die er met oneindig ge duld en veel moeite in slaagde het van zijn heimwee naar zijn pleeg moeder te genezen. Met de tweede liep het echter niet zo goed af: het dier is eenvoudig doodgehongerd. Dit is voor mevrouw Sissingh aan- leding om iedere dierenvriend de raad te geven om, wanneer hij een zechondenjong vindt, dit diertje een dergelijk lot te besparen en het zo spoedig mogelijk te laten doodschie ten door de plaatselijke politie. Dit mag wreed lijken, maar is het in wer kelijkheid niet; het dier zal bij het langzaam verhongeren veel meer lij den. De dieren naar een bank in zee brengen is evenmin een oplossing; de jongen worden niet opgenomen en zijn de eerste zes weken van hun le ven beslist niet in staat voor zichzelf te zorgen. Men kan de dieren wel in zee brengen, maar dat moet dan ge beuren ln de paartijd en als zij vol wassen zijn (plm. 11 maanden). Een zeehond zolang te houden is echter volstrekt onmogelijk, al was het al leen al omdat de hoeveelheden vis die zo'n gaat verorbert ongelooflijk zijn. KUNST Jacob Bijster speelde te Middelburg Nieuwe kerk DE organist Jacob Bijster is een man, die weet wat hij wil. zo bleek gisteravond in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Hij kwam hier met een programma, waarin men duidelijk een schema herkende, of liever nog een beginselverklaring. En hij voerae dat programma duidelijk en kernachtig uit, géén tegenspraak duldend. Hoe die beginselverklaring luidde? Zjj was af te leiden uit de keuze van de volgende componisten (en uit zjjn spel uiteraard): Bach De Grigny Andriessen en Bjjster. Met het opnemen van Bach in dit programma erkende de organist, dat deze componist de Duitse alpha en omega is van alle orgelmuziek, maar dat men hem ondanks zijn afkomst toch met een Franse slag kan spelen. Men begrijpe ons goed: deze laatste uitdrukking bedoelt niets ten nadele noch van Bach noch van Bijster! Het ing dus niet in oostelijke doch in zui- elijke richting. De Franse esprit, waarmee de organist de C-dur-tocca- ta speelde, misstond de Thomaskan tor overigens helemaal niet: het ada gio bijvoorbeeld verloor hier zijn Slechstatige ernst, dat het vooral eeft gekregen sinds er pianisten zün, die van dit deel via een transcriptie een tragische „marche funèbre" ma ken. Na Bach kwamen twee Fransen (iedereen in de kerk had er op zit ten wachten), De Grigny en Franck, van de laatste het „Pièce heroique". Het bleek een kolfje naar des Bysters hand te zijn, want hij maakte er een „Pièce magnifique" van. Hij speelde het zelfs zo voortreffelijk, dat men daardoor bijna vergat, dat de dispo-- sitie van het orgel zich niet kon aan passen aan de extatische tinten van dit werk. Overigens waren die aan passingsmoeilijkheden ook niet al te ernstig: de enige, die er last van had, was de schim -van de Franse negen tiende eeuwse orgelbouwer Cavaillé Coll. Hij stond tijdens Franck als maar aan de orgeldeur te kloppen, maar kon er niet in omdat zijn vak genoten uit onze tijd er van houden deuren van stevige grendels te voor zien. Althans voor bepaalde gees ten... Hetzelfde doorzichtige, virtuoze spel, dezelfde brillante vaart, die Bis ter in het werk van Franck tentoon spreidde, kwamen ook tot uiting in Hendrik Andriessen's „Sonata da Chiesa". die als het ware de logische voortzetting vormde van de vorige compositie. Bijster's beginselverklaring bleek door dit alles gebaseerd te zijn op zijn kennelijke genegenheid voor de Fran se orgelliteratuur. Wie daaraan nog twijfelde, werd daarvan aan het eind van de avond genezen: de organist eindigde het concert met een eigen compositie „Partita sopra Psalmo CXLVI". Dit werk nu was de syn these van het voorgaande, qua vorm sloot het aan bij de oude Duitse or- gelschool, qua kankidioom was het veelmeer Frans georiënteerd. En mede omdat de melodie met haar soe pele meiismen zo hrrakteristiek is voor het Franse (protestantse) lied. kon men vaststellen dat Jacob Bijster ziin beginsel bier op voortreffelijke wiize had vastgelegd En het boven dien wist uit te dragen door bijzon der- knap en virtuoos spel. Er was (gelukkig) veel belangstel ling voor dit geslaagde concert. de K. Rundvee, schapen en geiten op fokdag te Goes Dinsdag 17 september a.s. zal te Goes de traditionele Zuidbevelandse rundveefokdag worden gehouden, te gelijk met de provinciale schapenfok- dag. De kring van Geitenfokvereni- gingen heeft besloten die dag even eens 'n fokdag te organiseren, waar voor reeds nu waardevolle stamboek- dieren zijn opgegeven. Ook bij de zui derburen geniet deze fokdao- een flin ke bekendheid. Verschillende Belgi sche autoriteiten op veegebied zullen op bezoek komen, bovendien zullen ook enige „veekweeksyndicaten" met hun leden een excursie naar deze vee show organiseren. VANDAAG. Middelburg Electro „Stad in boeien". 7 en 9.15 uur, 14 j. Schouwburg: „Sa fari", 8 uur, 14 j. Molenwater: „Mi niatuur Walcheren", 9—23 uur. Pro vinciale Bibliotheek: Tentoonstelling „Zeeuwse geschiedenis door tijd genoten verhaald". 10—12.30 en 13.30 —18 uur. Van Ben them en Jutting: Hokusai. Vest tussen Noordbrug en Seisweg: Viswedstrijd. 7 uur. Vlissingen. Alhambra: „Het monster van dr. Quatermass", 7 en 9 uur, 14 i. Luxor: „Aasgieren van het wes ten", 8 uur, 14 j. Bejaardenhuls: Ten toonstelling „Mlchlel de Ruyter", 10—17,30 uur. Goes Grand: „Het monster van dr. Quatermass", 8 uur, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2