KAPPIE ev\ Lei situ+isqeLei GEEN HUURVERHOGING VOOR „HALVE PREMIE-WONINGEN" WALCHEREN HUISHOUDSCHOOLLEERLINGEN MIDDELBURG KREGEN DIPLOMA MARKTBERICHTEN VRIJDAG 26 JULI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Slot van pag. 1) voorstellen voor de twee premiewo ningen, die deze vereniging bezit. „Overigens zullen de verzoeken om huurverhoging van de premiewo ningen door de gemeente van geval tot geval bekeken worden, waarna de gemeente de minister zal advi seren", zo vertelde ons wethouder Van Popering. Voor de rest zijn er eigenlijk wei nig problemen, want de overige hui zen zijn vrijwel alle woningwetwo ningen. En daarvoor staat de 25 pro cent huurverhoging als een paal bo ven water Ondertussen is de gemeente nog niet in het bezit van vastomlijnde voorschriften over de huurverhoging. Wel is er een circulaire, maar die is op enkele punten vaag. Zo vraagt men zich onder meer af of voor be woners van oude woningen de moge lijkheid zal worden geopend een be roep te doen op een gemeentelijke commissie om te onderzoeken of de woning inderdaad waard is een met 25 procent verhoogde huur op te brengen. In Goes In Goes is de situatie zo, dat bijna alle na-oorlogse woningen in huur prijs omhoog zullen gaan, daar de meeste met de financieringsregelin gen 1947, 1948 en 1950 zijn gebouwd. Niét onder de huurverhoging val len de 72 woningen, welke kortgele den in bouwplan-west gereedkwa men, terwijl de mogelijkheid bestaat, dat ook de in de winter 19551956 in gebruik genomen 30 woningen aan de De Graaffstraat niet in huur worden verhoogd. Twee b.Lo.-scholen in Zeeuwsch-VIaanderen. De voorbereidende besprekingen voor het stichten van de eerste B.L.O.- school in West Zeeuwsch-VIaanderen zijn thans geëindigd. Het resultaat is dat binnenkort twee dergelijke scholen zullen verrijzen'n rooms-katholieke en een openbare streekschool. In welke gemeenten de ze scholen genlaatst zullen worden is nog niet bekend. Met het werven van leerlingen is een begin gemaakt. „Youth for Christ"-kampen De internationale organisatie „Youth for Christ" heeft naar aanleiding van het succes in 1956 ook dit jaar weer twee kampen in de westhoek van Schouwen-Duiveland georgani seerd. Een van deze kampen, waaraan uitsluitend wordt deelgenomen door Nederlanders, wordt het laatst van deze week afgesloten. Tijdens een kampvuur op de Paesenhil te Haam stede, hebben de deelnemers donder dagavond een getuigenis van hun ge loof in Jezus Christus afgelegd. Daarna legden zij een stok op het altaar, vlak voor het kampvuur. Na dat alle stokken waren overgoten met olie en in brand waren gesto ken, werden zij in het grote kamp vuur gegooid, waarmee het opgaan in het vuur van Jezus Christus werd gesymboliseerd. Aan het kamp te Burgh wordt deelgenomen door vele Zeeuwen, on der meer afkomstig uit Middelburg, Kapelle-Biezelinge en Goes. De lei ding berust bij de heer D. van Kat wijk. De volgende week wordt er een „Youth for Christ"-kamp gehou- onder leiding van de Belgische pre dikant ds. 's-Gravendeel. De deelne mers aan dit kamp zullen hoofdzake lijk Belgen zijn. Middenstandsexamens te Middelburg Op de derde dag van het middenstands examen te Middelburg zijn de volgende personen geslaagd: M. Minnaard, 's H. Abtskerke; W. J. Minnaard, id.; mej. M. C. Moerland, Colijnsplaat; J. Mol, Krab- bendijke; J. J. Nijsse, Heinkenszand; C. Pauwe, Kruiningen; J. C. Pauwe, Rilland-Bath; J. van de Parel, Kruinin gen; A. J. K. Pieterse, Werneldinge: mej. F. c. de Plaa, Oostkapelle; mej. J. Foley, Kruiningen; D. J, de Regt, 's Heer Arendskerke; H, de Reus, Goes; mej. T. Reijnierse, Koudekerke; J. W. Roest, Bergen op Zoom; mej. A. J. Rijk, Heinkenszand; A. van de Sande, Breskens; mej. C. Schout, Koudekerke; P. J. Schouwenaar, Werneldinge; B. Seghers, (Rijswijk) Z.H.; mej. A. C. C. Servaat, Ovezande: mevr. P. Peeman, Vlissingen; mej. G. H. Snel, Vllsslngen; mej. R. M, G. Speller, Heinkenszand; J. Suurmond, Souburg; H. Timmerman, Vlissingen; G. G. Vader, Vlissingen; mej. C. van de Vaate, Zierikzee; T. A. A. Verschoor, Breskens; mej. n. Vogel, Serooskerke; D. Vos, Koudekerke. Afgewezen werden 10 kandidaten. Amerikaan geeft beiaard-concert De heer Wendell Westcott, beiaar dier van de Michigan State Universi ty in de Verenigde Staten, geeft van avond (vrijdag) tussen 20 en 21 uur een concert op het carillon van de St.-Jacobstoren te Vlissingen. Op het programma staan onder meer: Ruïnes Van Athene, L. von Beethoven; volks liedjes en Lentelied van F. Mendels sohn. De heer Westcott is met vakantie jn Europa. Op 10 juli j.l. ontving hij het diploma van de beiaardschool te Meeneten met grote onderscheiding. V.A.M.-examens Voor het theoretisch gedeelte le monteur VAM slaagden de heren A. Wouters, Ritthem A. Adriaanse, Mid delburg; c. Wielemaker, Koudeker ke; A. Maranus, Oostkapelle; M. Va- Sint-Laurens en J. Corbijn, Mid delburg. Allen ontvingen hun oplel- dïf aan technische school te Mid- In Middelburg De laatste twee jaar zijn er in Middelburg slechts weinig woning contingenten gereedgekomen, zodat de huurverhoging voor premiebouw hier bijna niet van toepassing is. Het grote blok woningen in de Bree- straat kwam als laatste reeds in januari 1954 gereed. Daarna is het met de woningbouw in de Zeeuwse hoofdstad maar zeer mondjesmaat gegaan. De huren in de woningwet woningen waren in Middelburg ver geleken met andere gemeenten laag, zodat het gemeentebestuur de minis ter zal adviseren om de huren voor deze woningen met 25 procent te verhogen. Momenteel konden nog niet alle formuliereii van woningbouwvereni gingen behandeld worden, zodat de mogelijkheid bestaat, dat in de loop van de week nog adviezen worden uitgebracht voor lagere huurverho ging. Zoals de zaken thans staan, komt er voor alle woningen 25 pro cent bij. Een uitzondering wordt ge maakt voor de onlangs gereedgeko men woningen aan de Baarsjesstraat en aan de Dorus Rijkersstraat. In Ter neuzen In Terneuzen komen B. en W. van avond in vergadering bijeen met het bestuur van de plaatselijke woning bouwvereniging „Werkmansbelang" om te bespreken welk advies aan de minister moet worden gedaan over de premiewoningen. „Horstspelers" voerden het spel „Sjalom" uit In het openluchttheater „Tooren- vliedt" te Middelburg gaven de Horst spelers (een groep wika's van het hervormd opleidingscentrum „De Horst" te Driebergen) donderdag avond een uitstekende opvoering van het spel „Sjalom" van Heinz Flögel. Deze opvoering werd gegeven onder auspiciën van de „Open Deur" te Mid; delburg. Het stuk handelt over dé blindgeborene uit het Bijbelverhaal Johannes 9, die hier de naam Sjalom draagt, het Hebreeuwse woord voor „vrede". Sjalom is ontdaan door de ontmoeting met Jezus, die hem zien de gemaakt heeft. De omstanders reageren zeer verschillend op deze genezing: de een ergert zich aan Jezus, omdat hij op de Sabbath ge neest, een ander maakt zich vrolijk over die „wonderdoener", terwijl slechts een enkeling in Jezus het „Licht der wereld" ziet. De godsdien stige overheid verstoot Sjalom uit de gemeenschap der gelovigen, waardoor hij een verschoppeling is geworden. Dit alles bracht bij Sjalom een in nerlijk conflict teweeg. Vroeger dach ten velen, dat hij door zijn zonden blind geboren was; thans zeggen zij, dat hij door zijn zonden ziende ge worden is. Dit innerlijke conflict hebben de Horstspelers op duidelijke wijze tot uitdrukking weten te bren gen. Evenzeer vertolkte deze groep het bijbels thema op overtuigende wijze. Het geheel werd omlijst met grammofoonmuziek. Onder de aanwezigen bevond zich een Benelux-jeugdgroep onder leiding van ds. Y. van der Schoot uit Vlissin gen. Deze groep verblijft thans m het jeugdcentrum „Hedenesse" nabij Cadzand. MIDDELBURG Schoolzwemwedstrijden voor lagere scholieren De schoolsportcommissie te Middel burg had vorige week voor de hoofd stedelijke lagere scholieren school zwemwedstrijden in elkaar gezet, die uitstekend geslaagd zijn. Er werd met inzet van alle krachten gezwom men, waarbij wel aan het licht kwam, dat de leden van de Middelburgse zwemvereniging „Luctor" sterker waren dan hun medescholieren. Op de estafette 4 maal 50 meter bleken de meisjes van de chr. burgerschool aan de Olmenlaan de sterksten; als tweede eindigde de chr. school aan de Gravenstraat, terwijl de derde (plaats werd ingenomen door school C. Bij de jongens eindigde de herv. school Zuidsingel met grote voor sprong op de eerste plaats, gevolgd door de r.-k. school als tweede en de herv. school 't Zand op de derde plaats. De verdere uitslagen luiden: meis jes 9 en 10 jaar: schoolslag: 1. Dine- ke Francke, 2. Nel van Hermon; rug slag: 1. Tjaska Kruit, 2. Ineke van Dalen; vrije slag: 1. Ineke van Da len, 2. Nel van Hermon; meisjes 11 en 12 jaar: schoolslag: 1. Rosita Rijk- se, 2. Gré Koole, 2. Lenie Alma; vrije slag: 1. Rosita Rijkse, 2. Gré Koole; meisjes 13 en 14 jaar: schoolslag: 1. Lineke Jansen, 2 Jannie Hendrikse; rugslag: 1. Lineke Jansen, 2. Corrie de Groot; vrije slag: 1. Lineke Jan sen, 2. Nel van Dalen; jongens van 9 en 10 jaar: schoolslag: 1. Jo Dron- kers, 2. Giel Krijger; rugslag (geen deelnemers); vrije slag: 1 Leen Da- vidse, 2. Jaap Mesu; jongens 11 en 12 jaar: schoolslag: 1. Jaap Kriek, 2. Tonnie Suurland; rugslag: 1. Tonnie Suurland, 2. Wim van Kruiningen; vrije slag: 1. Jaap Kriek, 2. G. de Heer; jongens 13 en 14 jaar: 1. Bram Volwerk, 2. Leo Kieboom; rugslag 1. Theo Vervoorn, 2. Bram Volwerk; vrije slag: 1. Theo Vervoorn, 2. Bram Volwerk. Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Middel burg zijn inlichtingen te bekomen over iri het tijdvak van 17 juli tot en met 24 juli Ï957 verloren voorwerpen. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald gelieve dan kennis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. Gevonden zijn: 1 pr. witte dameshandschoenen, rode kindercape, bruine portemonnaie met inhoud, rode zwembroek, broche, rood" kinderschoentje, verm. gouden ket ting, rood. meisjesvest, parapluhoes. rosé babyzeil, sjaal, donkerbruine he- renportemonnaie met inhoud school rapport, rol dun draad, damesporte- monnaie met ritssluiting, geélfilter van fototoestel, zilverkleurige arm band, insigne, zwarte regenbroek, rechter glacé dameshandschoen, zwarte etui met sleutels, scheerappa- raat in etui, beige herenregenjas, ring net sleutels, zakdoek, blauwe - pet, wit haarlint zwarte nylon dames handschoen, zonnebril zonder mon tuur, rechter rubberlaars, bruine kinderportemonnaie, lichtmetalen halsketting, rode kinderportemonnaie rode kinderfiets, zakmes, wit rechter kinderschoentje, staafzakbatterij, wit nylonsokje. VAN ONZE ADVERTEERDERS Showroom N.V. Technisch Handelsbureau „Zeeland" De geheel gemoderniseerde show room van het N.V. Technisch Han delsbureau „Zeeland" aan de Gort straat 65 te Middelburg is deze week heropend. Het gehele bedrijfspand heeft een flinke „opknapper" gehad. De showroom is in lichte kleuren ge schilderd, waartegen de nieuwste soorten koelkasten en dergelijke, pas geïmporteerd uit Amerika en Duits land, uitstekend uitkomen. Achter in de showroom is een afgescheiden ruimte ingericht waar de klant rus tig over het voorwrp van zijn keuze kan praten. Gedurende deze week wordt een keurcollectie huishoudkoelkasten, vleeswarenvitrines, diepvrieskasten, gekoelde buffetten enz. geëxposeerd. Speciale aandacht verdient de „Up right food freezer", het nieuwste Amerikaanse diepvriesmeubel in kastvorm. Deze diepvrieskast is uitermate geschikt voor landbouwers én veehouders, die de produkteri van huA ftedrijf direct bij .de hand willen hebben. Alle diepvriesprodükten kun nen op overzichtelijke wijze opgebor gen worden, terwijl ze ook weer, ogenblikkelijk voor het grijpen zijn. „Frigidaire"-huishoudkoelkasten zijn er in verschillende maten van 110 tot 286 liter inhoud, waarbij met name de Amerikaanse kast de be langstelling verdient. De vleeswaren- vitrines en gekoelde buffetten, de laatste weer van de nieuwste gemak ken voorzien, zijn van eigen fabri kaat. DOMBURG Vele festiviteiten in het zomerseizoen Op het recreatieterrein te Domburg gaf het Ballet Soesman een geslaag de voorstelling, waarvoor veel be langstelling bestond. Vanavond (vrij dag) treedt het marionettentheater van Bert Brugman op met de „Bar bier van Sevilla". Op 29 juli en 12 augustus wordt een show gegeven van Zeeuwse klederdrachten vanaf de 18e eeuw tot op heden. Verder luidt het programma: 13 augustus, optre den van het Ballet Soesman; 16 augustus, concert door de Sanger- knaben uit Wienerwald en 22 augus tus, lampionoptocht. De muziekver eniging van Domburg verzorgt voorts om de veertien dagen een concert. Ook de boerenkapel zal enkele malen optreden. Het jaarlijkse tennistoernooi zal van 7 tot en met 11 augustus wor den gehouden en de jaarlijkse ringrij- derij met extra prijzen voor de bad gasten op zaterdag 3 augustus. Op het sportterrein zullen de Domburgse voetbalclub en enkele elftallen, ge vormd uit de badgasten, tegen elkaar spelen. Op het strand organiseert de Zeebadinrichting wedstrijden in het bouwen van forten. Voorts staan ook weer een lintenwedstrijd en een vos senjacht op het programma. Resultaten bevorderingen De leerlingen van dc Industrie- en Huishoudschool (e Middelburg hebben donderdagmorgen hun diploma ontvan gen of zUn bevorderd naar een volgen de klas. Uit handen van de voorzitter van het schoolbestuur, mr. A. C. van Epenhuyzen, ontvingen de „afgestudeer de" leerlingen met een geestig toespraak je hun diploma, waarna de directrice, mej. J. M. Stolk, de bevorderingen be kend maakte. De resultaten der diplomeringen en be vorderingen lulden: De volgende diploma's werden uitge reikt: primaire opleiding aan: C. G. v. d. Berg; J. Boogaard: M. W. Boone; L. P. Dezut- ter; J. J Dingemanse: H. M. Geertse; M. J. C. Harinck (bewijs); W. J. Hoog- straate; C. A. Jobse; S. M. Kreukniet: T. Labruljère; a. C. G. de Leeuw; C. Louwerse; J. P. C. Marijs; M. Neve; M. J. de Priester; W. a. a. Schrier; M. J. a. Sinke; j. Spruijt; P. W. Tevel; E. c. Alfons; P. Dekker; B. Jobse: M. Kwek- keboom; S. E. Paunussa; M. P. Poort vliet; M. P. Reijnierse (bewijs); E. K. de Vin (bewijs); C. E. M. de Vos; M. A. de Witte (bewijs); a. M. Bakker; P. v. d. Broeke; M. w .de Buck: C. P. Davld- se; D. a. Gabrlfilse; J. M. P. Geldof: J. C. de Graauw; L, J. v. Hemert; L. Hoe- beke; M. Joosse; M. P. Joosse; L. Ka mermans; J. Knuljt; N. M. Maas; J. M. Meeuse: J, J. R. L. Minderhoud; N. Min- derhoud; J. F. Onderdijk; M. A, Pieterse; L. J, Russchen; J. M. v. Sorgen; J. C. de Vrieze (bewijs); C. E. Wesdorp; H. P. Wigard; M. de Witte. 5 leerlingen ontvingen geen diploma. Huisnaaister aan: F. W. Boone; E. J. Corthals; M. J. Flipse; P. W. Groene- woud; C. C. Hltijahubessy; A. C. Hui- bregtse; J. M. Lems; M. H. Ludlkhulze; P. Lijnse; C. de Nooijer; G. C. van Of- fenbeek; J. Oosthoek; M. Provoost; S. F. Snijders; M. M. van Sorgen; T. de Vin. Assistente in de huishouding aan: J. C. Boone; J. M. Cornelisse; M. J. Dinge manse; M. J. van Doorn; C. S. A. Groot- veld; M. Hoogerheide; J. M. de Jonge; C. Kasse; J. M. Klompe; C. A. Koole; J. A. Lawalata; M. van Leeuwen; E. c. Leonhart; J. Minderhoud. G. H. Bomer; L. Vermeulen; J. L. Visser; J. Willemse; A. A. M. van Woensel; T. J. Wondergem: A. de Wijze; B. C. C. Ypma. Kinderverzorgster (schooldiploma) aan M. A. de Jager; W. E. Joziasse; T. C. Schroevers; H. A. Vis; C. Wagenaar; M. Walraven. Voor het diploma kinderverzorgster in koloniehuizen, uitgaande van de Centrale Raad voor Kinderuitzending zijn ge slaagd: M, A. de Jager; W. E. Joziasse; E. van Keulen; J. M, J. Luteijn; G. van der Marei; M. W. de Pree; P. A. Schoon- aard; T. C, Schroevers; C. Wagenaar. Bevorderd: van de le naar de 2e Idas primaire opleiding: M. F. L. Adrlaansen; Examen De heer A. Prinsen, onderwijzer aan de Boaz-school te Meliskerke, is ge slaagd voor de hoofdakte B. Schaakvereniging Middelburg 50 jaar De Middelburgse Schaakvereniging gaat haar 50-jarig bestaan vieren. Hoewel het programma nog niet de- finitiefis vastgesteld, is 't wel zeker dat er in het tijdvak van september tot december iedere maand een bij zonder evenement zal worden geor ganiseerd. Hierbij is gedacht aan een Zeeuws toernooi, een Zeeuwse com petitie, een massakamp en jeugdwed strijden. Aan de voorbereidingen wordt thans druk gewerkt. Wachtmeester redde meisje uit gracht te Noordgouwe Het 1-jarig dochtertje van de fami lie J. S. te Noordgouwe raakte bij het spelen in 't water van de Kerkgracht te Noordgouwe. Het hulpgeroep van andere kinderen trok de aandacht van de juist passerende wachtmeester le klasse der rijkspolitie, de heer A. Leautaud. Deze bedacht zich geen ogenblik. Hij sprong gekleed te wa ter en wist het meisje op het droge te brengen. Door het snelle optreden van de heer Leautaud kwam de dren keling er met een nat pak af. Onderzoekingen naar het verleden van Aardenburg Onder leiding van de heer J. van Hinte uit Sint Kruis, vertegenwoordi ger van de Rijksdienst voor Oudheid kundig Bodemonderzoek, worden mo menteel in de Oude Kerkstraat te Aardenburg opgravingen verricht om gegevens te verkrijgen over de vroe gere bewoners van deze plaats. Men hoopt op deze wijze ook de plaats van de verdwenen „Oostpoort" te kunnen vaststellen. Bij de aanleg van een riolering in 1947 zijn reeds enkele bijzonderheden ontdekt, waar uit blijkt dat men hier op resten van het oudste deel van Aardenburg is gestoten. De heer Van Hinte hoopt bij deze opgravingen bewijzen te vin den van de vestiging van Romeinen in deze streek. L. Bimmel; J. A. van Boven; W. Brefi-.; M. F. E. Geertse; A. M. v. Helleman; M. v. <1. Horst; E. S. KooUtra; W. La- bruljèrc; M. Lampers; G. P. Lcljnse; J. J. Leljnse; K. G. de Nood; J. A. J. Rijk: N E. A. Vader; W. A. Vermeulen; M. Wiltenburg; C. Wondergem; K. Baars: T. C. M. Blcscn; N. P. Bosdijk; J. J. van Boven; J. E. Dekker; A. Fens; E. de Graaf; E. J. J. Hendrikse; J. A. Hen drikse; F. J. Koeman: A. P. S. de Ko ning; P. J. Lecnhouts; A. S. Leljnse; F. J. Leljnse; M. B. Ludekuse; M. J. M. Net; L. M. C. V. Roijen: L. C. Schutte; H, Stenhuls; F. F. Verschuur; M. Be- suljen; E. Boon; E. C. Boon; C. J. v. d. Broeke: A. Brouwer; E. T. Caljouw; M. Coppoolse; E. Cordes: J. M. v. Doorn; A. c. Dulne; A. A. Geensen; J. Hage; J. C. Jasperse; K. Louws; L. Luljendijk; J. Meerman; D. Meulmeester; E. C. Moerland: C. E. v. Tatcnhove; C. P. Va der; J. W. Boogaard; J. A. Corré; J. Dekker; P. C. Kloosterman; J. E. v. d. Krlft; W. Llevense; K. Louwerse; J. T. Matthljsse; M. J. Minderhoud; W. Nahu- mury; A, L. Passcnier; N. Passentor; S. Pattikawa; L. Provoost; M. J. Rtemens; M. E. Roose; E. J. Schout; J. F. Seke- waël; M. Slnay; L. C. de Steur; M. S. Verhage; J. Vos. Van de le naar de 2e klas huisnaaister: C. M. Besuljen; C. M. Gldeonse; M. C. Gillissen; W. C. Kaat; M. C. Kwekke- boom; J. E. Ludlkhulze; J. Minderhoud; C. J. de Pagter; J. W. Pouwer; J. de Rijke; P. Sturm; T. Vogel. Van de le naar de 2e klas assistente In de hulshouding: P. Wisse. VLISSINGEN Engelse zeecadetten naar De Ruyter-expositie Zaterdag 3 augustus zal een groep van 45 Engelse en Nederlandse zee cadetten een bezoek brengen aan de De Ruytertentoonstelling „Van het wiel tot het graf", die wordt gehou den in het nieuwe bejaardentehuis te Vlissingen. De Engelsen komen van Dover met de boot in Ostende aan. Vandaar gaat. het via Brugge met de bus naar Vlissingen. De zeecadetten blijven dan tien dagen in Nederland. Gevonden voorwerpen Bij de commissaris van politie te Vlls slngen zijn de volgende gevonden voor werpen aangegeven: bruin lederen bood schappentas; rozenkrans; wit schoentje en sokje; bankbiljet van f 10; lederen etui inh. foto's; diverse portemonnees blauw plastic portefeuille; zwart plastic briletui; diverse sleutels; groen vest; zonnebril met één glas; rode hoofddoek met zwarte bedrukte rand; dasspeld met wapen van Rotterdam; dop van benzine tank; kinderschortje waarop groen met witte hartjes; oorbel met rose steen; rijksdaalder; grijze nylon handschoen: een. doos Hudsonsigaren; houten braine pijp: speldje waarop Brandarls; rood kin- derichoentje: groene parkiet; rood kin- dersportbroekje; blauwgrijze regenjas: gebreide zwarte muts; een paar rood bruine kindersandaaltjes; bril met lüa montuur; bril met donker hoornen mon tuur; grijs jersey kinderjasje; nylon sjaai; sjaaltje waarop afbeeldingen van trei nen, auto's* en fietsen; vijf rittenkaart Stoomtram Walcheren; rode bal; wit kindersokje en groene sweater, OOSTKAPELLE Afloop verkoping Het door mr. P. W. Mevlink, nota ris te Middelburg in veiling gebracht huis te Oostkapelle, Domburgseweg 65, is opgehouden. O.- EN W.-SOUBURG Jaarvergadering R.C.S. Onder voorzitterschap van de heer J. I. Guiran hield de Souburgsc voet balvereniging „R.C.S." in het club gebouw haar algemene jaarvergade ring. In zijn openingswoord noemde de voorzitter het qua prestaties ma tig, doch financieel een gunstig laar. Dit bleek ook duidelijk uit de jaar stukken, die daarna vlot werden af gehandeld. De penningmeester, de heer J. Vermaat, sprak van een uit muntend seizoen, hetgeen eensdeels een gevolg is van de gespeelde pro motiewedstrijden, anderzijds van de ledentoename. Tegen een totaal van inkomsten van 6684,72 stond een uitgaaf van 5373,42, zodat het sei zoen kon worden afgesloten met een winst van 1311.30. Hierin werd om administratieve redenen nog niet opgenomen dc winst uit de voet balpool. De grootste recette in de promotiecompetitie was die tegen B. S.C. namelijk 684.—, die in de ge wone competitie tegen Zeeland Sport t.w. 251.35. Het totaal aantal be talende bezoekers bedroeg 6364. Het lodental steef van 224 tot 253. Ook de verslagen van dc secretaris en van de jeugdcommissie werden zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. Een bestuursvoorstel tot re glementswijziging, waardoor de sa menstelling van de meeste commis sies voortaan door het bestuur zal ge schieden, werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Door net zich niet meer herkies baar stellen van de heren L. L. Ver- maat en J. Sanderse waren er twee vacatures in het bestuur. Hierin werd voorzien door de verkiezing van de heren P. J. Vaes en A. Withage. De heer C. W. de Visser werd in de kas controle-commissie benoemd. Hierna volgde nog een geanimeerde rond vraag. OPENBARE VERKOPING Notaris J. A. Janse de Jonge te Middelburg heeft in de zaal „De Zwaan" te Souburg in het openbaar verkocht het huis en tuin aan dc Vi sode weg 1, groot ongeveer 417 ca. koper werd de heer M. F. L. Rouw te Souburg voor 2750; het huis en tuin aan de Visodeweg 3, groot onge veer 438 ca, koper werd de heer C. Jasperse te Souburg voor 1950; het huis en tuin aan de Visodeweg 5, groot ongeveer 422 ca, koper wera de lieer C. Jasperse te Souburg voor 2030. Examen De heer J. K. Stroo, onderwijzer aan de openbare lagere school te Souburg slaagde te Breda voor de hoofdakte. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 24 juli: Kitty, Londen; Artoon, Londen; 25 Juli: Hooge- zand, Towey. Vlissingen vertrokken 24 Juli; Kitty, Antwerpen; Arbon, Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 24 Juli: Re- gina, Londen; Ondlna, Cablmas: Grom- tas, Londen; Prinses Wllhelmlna. Le Ha vre; Westpolder. Lissabon; Aardenburgh. Rotterdam; Sont, Rotterdam; BUI S, Rotterdam; Clothilde M, Rotterdam: Ei- jo, zee-Gent: 25 Juli: Aaltje, Middles brough; Kar*. Duinkerken; Adm. de Ruyter, Swansea; Vrede. Rotterdam; Astra, Londen; Nederland, zee-Gent; Missouri, Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen 24 Juli: Zus, St.-Maio; Oostcrburgh, Rotterdam; Repeto, Rotterdam; Bety Anne S, Lon den; Alge, Dublin: 25 Juli: Peperkust, Freetown; Gabonkust, Hamburg; Oriënt, Hamina: Stella Prima, Ceuta: Vrouwe polder. Rotterdam; Arnoudspolder, Rot terdam. VISMIJN VEERE. 25 juli. Schar, aanvoer 70 kg. 61—<7. Bot, aanvoer 36 kg, 45. Schol, aanvoer 8 kg. 66. Middel tong, aanvoer 51 kg, 228—335. VEILING KRABBENDIJKE. 25 juli. Dubb. prlnc. bonen I 47.70— 49.10, II 42JO. Appelen: Yellow Transpa rant St. 75-80 91—92, 70-75 86.50, 85-70 83.10—84.40, 670-65 74.30—75.10, 55-60 63, 700-75 83, 65-70 75, 60-65 70, 55-60 63, 41—43, st 65-75 87, 55-65 71, h. 65-75 81.10 55-60 71.80—72.10, k. 60—69, f 30—59, kr 19-44, val 36. Verpakt fruit: Appelen: Yellow Trans parant St. 80-85 88, 75-80 97, 70-75 89, 65- 70 83, 60-65 75, 55-60 65. Beauty of Bath st 60-65 98, 55-60 84. Bramen; I 22—29, II 20 per doos. VEILING GOES. 23 juli. Export- en industrievelling. '25 Juli. Frambozen ln kratten exp. 344 —399, n 271301. Bramen exp. 100126. Zure morellen exp. 175.90, afw. 100. Duit se Zure I en II 105.20—110.90. Dubb. pr. bonen I 56.70—57.80, II 53.50. Yellow Transparant st 75-85 94, st 85-75 81.60— .5. Schout-bij-Dag Jhr. Pa- ;ee de Mtjzon kon dë slaap niet vatten. De ambtelijke zorgen drukten hem zwaar; de maaltijd van de vorige avond had hem daarbij niet geheel bevredigd. De be kwame zeevaarder lag nog steeds te woelen, toen een bleek licht - de nieuwe dag aankondigde. „Misschien was het toch beter geweest een eskader uit te rusten", mijmerde vlootvoogd. „Waar moet het met de marine heen als de koopvaardij onze Witboeken gaat ver- voeren? Hé? Kerels als Fluistermans, met hun ge- heimdoenerij, brengen Je gedachten totaal ln de knoop!" De overste Fluistermans zelf had al evenzeer een onrustige nacht gehad; op dit vroege uur zat hij be kommerd de knopen van zijn uniform te poetsen. „Ik heb lets over het hoofd gezien", peinsde hij. ..Het Inlichtingen-blad van gisteren stond weer vol spionnen-meldingen! Als ik maar wist, wat de spionnage in haar schild voerde...." Een wandeling langs de Jachthaven van Lutje- eim wier zou de naljvere hoofdofficier in dit opzicht een stuk wijzer hebben gemaakt. Hij zou dan heb ben kunnen zien, hoe een kordaat heer druk on derhandelde over de aanschaf van een snel, zee. waardig jacht. Regelmatige lezers van deze verha len zal het niet zijn ontgaan, dat deze vroege ko per niemand minder was dan de geheimzinnige heer Justus Iks. 81.90, st 55-65 72.90—73.90. H 75-85 87, H 65-75 79.20-80, H 55-65 72.90-73.90, H II 47. Gewone veiling Beauty of Bath hulsh. I 83—105, II 55. Oomskinderenpeer h. 45-55 88—110. II 57. Yellow Transparant k 57—69. f. 38—55, kroet 22—40. Klerken I 173, II 140—164. Krieken II 90—110, III 69. Laxton I 140—186, II 95—103, gr. 113 -145, f. 68—92. Tollenaars I 61—65, II 31—47. Czarpruimen I 185—196, II 111—126, fabr. 73—111. Druiven I 250—260, n 720. Perziken I 40. VEILING KAPELLE. 25 juli. Zure morellen ontst. I 171— 172. Duitse zure II 106.60—106.80, III 42. Prolillc II 125.40. Zwarte bessen 294. Frambozen in kr. I 288, II 248—262. Bra men m kratten I 101—120, II 80—100. Yellow Transparant st 75-80 94, st 85-75 83.40—86.10. st. 55-65 73, h. 75-80 87, h 65- 75 82.50—85.10, h 55-65 73.20—73.50, II 44. k. 64—66, fabr. 34—55, val 15—33. Dubb. princessebonen I 53.18—5440, IX 49,40— 50.95. Kasperzlk I 26. Kersen: Klerken I 162—182, II 140—146. Krieken I 157, II 105107. Kersen III 3581. Zure morel len I 334—139. Bramen per doos I 13— 24. II Prolific p. d. 4315, if per kg I 136—146. Kruisbessen p. 1. I 18, n 19, id. per kg II 50—53. Pruimen: Early Laxton I 145—290, II 109—117, grof 140— 163. fabr. 43—63. Czar I 191—238, II 121 —132. Tollenaarspruim I so—70, II 34, Occulanen I 53—61, II 41. Oomskinderen peer St. 55-60 111, St. 50-55 999. h. 55- 6<1 103—106, h. 50-55 84—96, 45-50 62—42, II 44, k. 62. fabr. 40—55. Scarlet Pimper nel k. 74, fabr. 39. VEILING TERNEUZEN. 25 juli. Sla 3—U. Bloemkool B n 23 —26, B alw. 10—18, A 3234, B 22—32, C 17—30. Selderij 10. Peen II io—21, Kroten 5. Uien 613. Eerstelingen, bon ken 26—27, I 16—20. II 7—12. kriel 3—7. Bintjes I 15—19. Eigenheimers I 13. An dijvie 20—26. Kassnijbonen S3, Siamsnij- bonen 66—70. Princ. bonen 3558, Saxa 32—60. Kroten 4—6. Rode kool 12—17. Sav. kool 11—31. waspeen 10—23. To maten A 67—75, B 70—77, C 60-62, CC 47—62. Uien 20—24. Spitskool 6—21. Au gurken 78. Yellow Transparant h. I m. &5 77—8250, m. 55 66.90—70, h. II 34—43, k. 47—61, f. 27—58, va! 24—35. WJtte bessen per doos 17—22, per kg III Tl— Rötie bessen per doos 13—16, per kg II 145. m 62-83.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 15