Het Huis van de Rechter in Domburg C NOORD-ZEELAND ZUID-BEVELAND WALCHEREN WIJ WENSEN U EEN PRETTIGE VAKANTIE blijvende herinnering WAPENLEPELTJES SEIZOEN OPRUIMING ONZE GEHELE VOORRAAD DAMES- CONFECTIE WORDT OPGERUIMD MET 10-50 PROCENT KORTING. SPECIALE AANBIEDING GEBR. WIEB0LS Landbouwhuishoudschool Haamstede hield eindles ZATERDAG 20 JULI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 18 Hoe het kwaad verdelgd werd HET HUIS VAN DE RECHTER Was het 't licht van de onder gaande zon, dat juist even de hoek van de erker raakte en een grillige schaduw wierp op het sombere grauw van de pui? Waren het de vochtvlekken, die op de afgeblad derde gevel die vreemde figuren vormden Of was het iets, dat niet onder woorden te brengen is, die sfeer van verderf en ondergang, die velen even op de drempel deed aarzelen, voor ze dit verlaten land huis in Domburg binnengingen, dat niemand kopen of huren wilde? door J ACQ. R. W. S1NNINGHE J Rondom het landhuis lag een ver waarloosd park, waarvan de oude bomen omrankt waren door klimop en kamperfoelie. Knoestige doorn- takken hingen er over de paden, die met gras begroeid en door onkruid overwoekerd waren. Sinds de laatste bewoner was om gekomen, had geen tuinman meer een voet gezet in het park. Dat was al zo lang geleden geschied, dat niemand zich meer de naam van die bewoner herinnerde: men kende hem alleen nog als „de rechter" en die titel was overgegaan op het huis. De rechter was koud en hard als glas geweest. Medelijden had hij nooit gekend, met niets of niemand, en hij koos als zijn bijzitters mensen van zijn slag. Eens was een zigeunermeisje be trapt op de diefstal van een zakdoek in een bleekveld, en de bijzitters wil den haar laten gaan omdat ze nog geen zeven jaar oud was. De rechter echter had een appel laten brengen Sportdag voor lagere scholen in Westkapelle Dinsdag werd op het sportveld in Westkapelle een sportdag voor la gere scholen gehouden, waaraan werd deelgenomen door vele dorpen van noordwest Walcheren. De 346 deelnemende leerlingen hadden, mede dank zij het heerlijke zonnetje, een plezierig sportfestijn. Burgemeester Tydeman van West kapelle sprak een kort openings woord, waarna met diplomawerk begonnen werd. Hiervoor moesten de leerlingen hoogspringen, balwer- pen, hardlopen en een benendigheids- proef afleggen. Bij dit onderdeel van net programma kwam de openbare school van Oostkapelle het beste voor de dag en aan het eind van de middag, na afloop van de slagbal en een goudstuk en het kind had te kiezen en het had de hand uitgesto ken naar de dukaat, die zo glinsterde in het zonlicht. „Zij kent de waarde van het geld en zij moet gehangen worden" be sliste de rechter, en hij tekende het doodvonnis. De bijzitters durfden niet te tekenen en de beul vroeg het kind vergiffenis, voor hij haar ter dood bracht, maar de rechter was te vreden met zichzelf en met het door hem gevelde oordeel. Bloedrode mantel De avond, nadat het vonnis was voltrokken, deed hij als gewoonlijk, tegen middernacht, de ronde door het huis en toen hij uit het venster keek, dat uitzag op de Galghoogte, voelde hij opeens dat er iemand ach ter hem stond. Hij wendde zich om en zag een lange, slanke man in de bloedrode mantel van een scherp rechter, die hem spottend een schaal appels voorhield. „Het is nu uw beurt om te kiezen, heer rechter: drie is het getal". Als in een droom nam de rechter drie appels van de schaal. „De keuze was al te gemakkelijk. Wel, heer rechter, U kon niet missen. Dit betekent dat Uin deze wereld niet veroordeeld zult worden, maar wij gaan tot de kern der dingen. Met die woorden brak de scherp rechter de drie appels open en in elk van hen stak een goudstuk. Toen begreep de rechter dat hij veroordeeld was door een rechtbank, die niet van deze wereld ls, en hij vluchtte, maar ver kwam hij niet. Struikelend over een traptrede, stort te hij naar beneden, en kwam zo ongelukkig te vallen dat hij zijn nek op de stenen in de gang brak. Zo vonden hem de bedienden, die op zijn hulpgeroep waren toegesneld. „God wreekt, Waar Hij niet spreekt", zeiden de dorpelingen. Sindsdien had men vaak in het holle van de nacht de vensters van het verlaten huis helder verlicht ge zien, en een luid, maar onbestemd rumoer gehoord, alsof alle boze gees ten aan net feestvieren waren. Soms hoorde men ook bij de Galg hoogte een klagende kinderstem, die om medelijden vroeg. Dan antwoord de, In grote vrees en angst, uit het Huls van de Rechter een stem, die tot drie maal toe „O God" riep, en iedereen begreep, dat die roep tever geefs was. Eens hadden de secretaris en zijn neef zich voorgenomen om in het Huis van de Rechter te over nachten. Zij dachten niet, dat er iets gebeuren zou en zij hadden zich alleen voorbereid op een lan ge, saaie nachtwake. Ze hadden stoelen meegebracht, kandelaars, een bos kaarsen en een ouder wetse bronzen pendule. Ze plaats ten deze op de schouw in de grote voorkamer, zetten links en rechts de van kaarsen voorziene kandelaars, gingen zitten en wachtten op de dingen die komen zouden. Weldra stokte hun gesprek, want de stilte van het verlaten huis beklemde hen. Het scheen hen toe, dat een onuitgesproken onheil verborgen op de loer lag, dat een niet met woorden in te perken verschrikking naderde, heimelijk en geluidloos, met de zachte, verende tred van een roof dier. Vangarmen 't Sloeg tien uur op de ouderwetse bronzen pendule! De deur naar de brede, marmeren gang kierde open, en er kwam iets naar binnen, dat zij niet konden zien en het ging weer heen. De onduidelijke schaduwen van de trapstijlen schenen als vang armen het donker af te tasten. Met een uiterste wilsinspanning stond de secretaris op en liep naar de deur. Toen hij op de drempel stond, riep zijn neef nem toe: „Wat zie je?" Hij keerde zich om en ter wijl hij zo met zijn rug naar de duis tere gang stond, voelde hij zich plot seling aangegrepen tot in het merg van zijn nekwervels. zijn hoofdhuid werd strak en tintelend-koud en hij bemerkte dat zijn haren langzaam overeind gingen staan. Het duurde misschien tien secon den, maar het schenen twintig lange uren, eer hij voelde dat de greep af liet. Wankelend tuimelde hij de ka mer binnen en liep als een blinde naar zijn stoel. Zijn neef staarde onafgebroken naar de klok. De klok had opgehou den te tikken. Het was stil, onnoe melijk stil. Zij waren in het hart van de stil te, maar die stilte was verschrikke lijker dan welk geluid ook. Het was een stilte, waarbij men beide han den voor de mond moest drukken om het niet uit te schreeuwen. Punten van vuur Zij voelden hoe in die met ver schrikking geladen stilte een onein dig verbitterde strijd gestreden werd, daar waar onze begrippen hun betekenis verliezen, voorbij dood en leven. Een ondoordringbare, haast tast bare mist hing in de gang waarin telkens punten van vuur aangloeiden, door elkaar krioelden en doorden, om elders weer op te lichten. Al verder kroop de mist, door de kamers, langs de trappen. Ze vulde het huis; er was feen plaats meer voor de mensen. erwijl de temperatuur met schok ken scheen te stijgen, werden zij let terlijk naar buiten gedrongen. Uren lang liepen ze nog zwijgend in de warme zomerregen. In net westen flitste het weerlicht en ver over zee dreef een onweer af. Die nacht brandde het Huis van de Rechter tot de grond toe af: het kwaad was verdelgd. Aanbesteding Door de rijkswaterstaat te Mid delburg werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis met bijbehorend magazijn voor de havenmeester te Zijpe, alsmede de bouw van een ma gazijn te Anna Jacobapolder. Laag ste inschrijver was het aannemers bedrijf M. van de Velde en Zoon te Bruinis8e voor f 42.965. ZIERIKZEE Afscheid schoolhoofd Tijdens een bijzondere ouderavond in hotel Concordia te Zierlkzee heb ben leerlingen van de r.-k. school te Zierlkzee afscheid genomen van de heer J. de Raay, hoofd der school, die wegens zjjn benoeming te Leiden het eiland gaat verlaten. De heer De Raay zal worden opgevolgd door W. L. Langedijk uit Amsterdam. Serenade voor echtpaar Het echtpaar H. A. van der Stolpe- de Vrieze dat in restaurant Mondra- gon te Zierikzee een receptie hield ter gelegenheid van hun 50-jarig huwelijk wera verrast door een serenade door de koninklijke harmonie „Kunst en Eer" te Zierikzee. De heer en me vrouw Van der Stoloe wonen thans ln Zierikzee. In vroeger jaren ls de heer Van der Stolpe molenaar geweest te Ouwerkerk. MIDDELBURG Onderwijsvoorstellen. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor om de heer H. J. Wes- selink met ingang van 1 december a.s. eervol ontslag te verlenen als le raar aan de gemeentelijke avond school voor nijverheidsonderwijs, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Voorts wordt voorgesteld om de heer J. C. J. de Quartel eervol ontslag te verlenen als onderwijzer aan de openbare la gere school J in verband met zijn be noeming als leraar aan de ulo-school. Voor het aanschaffen van een sor- teerkastje en 'n tweetal kleuteraan- rechten in de openbare kleuterschool aan 't Zand verzoeken B. en W. een wedstrijden, werd door de burge- krediet van f 431,50, terwijl voor de meester de ..Mr. Tvdeman-wisselbe- ulo-school aan de Nieuwe Haven een meester de „Mr. Tydeman-wisselbe- ker" uitgereikt. Vele medailles wer- bijdrage van f 612,— gevraagd wordt voor de aanschaffing van drie kachels, die de versleten exemplaren moeten vervangen. Gevonden voorwerpen. Op het bureau van politie te Middel burg zijn inlichtingen te bekomen om trent in het tijdvak van 10 Juli tot en met 16 Juli 1957 verloren voorwerpen. In dien voorwerpen bij particulieren wor den afgehaald, gelieve dan kennis te geven aan het bureau van politie te Mid delburg. Wieldop van kinderwagen, zon nebril, hondenpenning no. 353, hond grijs van kleur teef, portemonnaie met inhoud, zwarte kinderportemonnaie met Inhoud, bruin lederen tasje waaraan Upsslot, kleurige baddoek met zwem broekje en plastic emmertje met schop je, zilveren speldje gemerkt K.N.G.V., zwarte nylon dameshandschoenen, dames den uitgereikt o.a. aan de winnaars van het slagbal. Bij de jongens werd de le prijs slagbal behaald door de christelijke school te Westkapelle, bij de meisjes werd slagbalwinnaar, dé openbare school Westkapelle. De medaille touwtrekken en esta fette gingen in alle leeftijdsgroepen naar de openbare school Westkapel le. VLISSINGEN Examen Te Amsterdam slaaede voor de ak te Engels m.o. de heer W. Mahleu, onderwijzer aan de St.-Paulusschool te Vlissingen. De heer C. M. Visser, vroeger te Vlissingen, thans te Gouda behaal de te Den Haag de hoofdakte voor onderwijzers. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in het tijdvak van 10 tot 17 Juli 1957 de navolgende werpen aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: enkele rijwielen autopeds, pakje inhoudende kinderkous jes en wantjes, kinderjasje, mutsje van oud-hollands kostuum, rijwielkoplamp, lampekap, portemonnaie, portefeuille, «leutels, diverse handschoenen, polshor loge, speelgoedvllegtuig, en dat inlich tingen aan zijn bureau te bekomen van de adressen waar de navolgende voor werpen zijn te bevragen: motorboot, apeelgoedauto, badhanddoek, damesjas, damesvest, ceintuur, manchetknoop, za deldek, schooletui, kindertasje. kop lampglas van een rijwiel, muntbiljet, paar herenschoenen, paar gymschoenen, gewicht, sleutelring met sleutels, bood schappentas, gouden trouwring, oorknop, vulpen, klndervest, schakelarmband, gouden tientje, brlletul, dolkmes, broche, lederen jas, kinderpetje en muntbiljet ten. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: S. C. Szczepan—Brugge, d.; M. C. J. T. Kipperman—Hontelé, d.; J. G. NiemantsverdrietPortier, z.; C. C. E. Engels—Zieren, d.: J. Kornells—Maas, d.; M. OlivierZwijgers, z.; C. T. van Sluijsvan der Linde, z.; M. M. Peijpers —Provoost, z.; A. Stroo—Paauw, d.; J. Helleputte—van der Veen, z.; F. J. B. de Nooijer—Schmidt, z.; w. L. Belfroid— Crucq, d.; E. Grool—Tuinder,z. Ondertrouwd: G. Maranus, 26 jr. en M. Gillissen, 18 jr.; A. Jonckman, 46 jr. en P. G. Jobse, 27 jr. Getrouwd: C. G. Schout, 25 jr. en C. van de Woestijne; Th. J. Swennen, 23 jr. en P. d. Swennen; J. Mos, 30 Jr. en G. J. de Koster. Overleden: M. Roose, 90 jr., echtgeno te van W, P. Roose; F. J. B. Schmidt, 14 jr., echtgenote van J. de Nooijer; C. Bimmel, 47 jr., echtgenote van P. I. Jansen. polshorloge, huissleutel, kleurige hoofd doek, blauwe boterhamzak, schroeven draaier, sleutel, bril met stalen montuur, duimstok, rode rechter dameshand schoen, rode haarstrik, vulpotlood, brui ne kinderschoen, molen van werphengel, kinderportemonnaie met inhoud, zwarte lederen aktentas vol met eieren, doublé halsketting met kruis en armbandje van dubbeltjes, rechter dameshandschoen van nylonstof, blauwe alpino, contact sleutel F 47, herenregenjas, blauwe strik en rolletje beige zijde, bougie en bougie sleutel, vulpen in grijs etui waarin de naam Rietdijk, Waterman-vulpen, ge bloemd ceintuur, huissleutel no. 8, plas tic capuchon, damestas met portemon naie en zonnebril, gekleurde ballpoint, 4-delige duimstok, zonnebril, houten pijp, rubber emmer, Lipssleutel no. 14, armbandje. KOUDEKERKE Biljartvereniging bestaat tien jaar De biljartvereniging te Koudeker- ke zal dit najaar haar tienjarig be staan vieren. Ter gelegenheid van dit feit zal aanstaande zaterdagavond op het sportveld aan de Biggekerkse- straat een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen een elftal van de bil jartvereniging en een elftal van het gemeentepersoneel. Beide teams ver trekken om zeven uur van het Dorps plein, voorafgegaan door de plaatse lijke harmonie „Voorwaarts". Deze muziekvereniging zal in de pauze van de wedstrijd concerteren. Na afloop marcheert men-op dezelfde wijze te rug naar het dorpsplein, waar tenslot te de Goese accordeonvereniging eni ge muzieknummers zal laten horen. GOES Benoeming De kerkeraad van de hervormde kerk te Goes heeft wika C. Best be noemd tot vormingsleidster. Zij zal o. m. worden belast met het meisjesclub werk en het leiden van het Zonne- bloemwerk. Op zondag 8 september aanstaande zal zij tijdens de jeugd dienst in haar werk worden bevestigd. YERSEKE Wedvlucht Met 192 duiven hield de postdui- venhoudersvereniging „De Noord ster" te Yerseke een concoursvlucht vanuit Orelans. De uitslag hiervan was: 1. C. de Koeijer; 2. M. H. van de Plasse; 3 en 4. Joh. van Es; 5. J. A. van de Plasse; 6 en 7. C. Vermet; 8. M. C. Lamper; 9 en 10. J. J. van Oeveren. KAPELLE Tijdens passeren in sloot gereden Donderdagmiddag is de reiziger A. K. uit Eindhoven tijdens het passeren van een vrachtauto in de Hillewerve- weg te Kapelle met zÜn auto in de sloot gereden. De chauffeur van de vrachtwagen, die uit de richting Goes kwam gereden en uitermate rechts van de weg reed, had in het geheel niet opgemerkt, dat zijn tegenligger de Hfllewerveweg is op verschil lende plaatsen zeer smal in de sloot belandde. Pas op de terugweg kwam hij tot deze ontdekking. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. terwijl ook de materiële schade zeer gering is. Een kraanwagen moest de auto op het droge halen. NW.- EN ST.-JOOSLAND Schoolreisje De kinderen van de laagste 4 klas sen van de openbare lagere school te Nieuw- en Sint-Joosland, maakten onder leiding van het hoofd der school de heer Kramer, en de onderwijzeres sen mej. Mulder en mej. Engelsman een uitstapje -naar Cadzand en Aar denburg. Ook vele ouders der kinde ren waren van de partij, 's Voormid dags werd gebaad op het strand van Cadzand en des namiddags werd de speeltuin te Aardenburg bezocht, waar de medegebrachte boterham men werden genuttigd en waar de kinderen werden getracteerd. Vol daan keerden 's avonds allen huis waarts. De kinderen kunnen terug zien op een welbestede en prettige Van zoldertrap gevallen en been gebroken Donderdagmorgen viel mevrouw Van Overloop-Fraanje te Kapelle tij- dens huishoudelijke werkzaamheden op een zeer ongelukkige wijze van de zoldertrap, dat doktershulp moest worden ingeroepen. Dokter E. F. Fa- Qee-Schaeffer, die de eerste hulp ver leende, liet haar overbrengen naar het ziekenhuis te Goes, alwaar bleek, dat ze haar been had gebroken. Na be handeld te ziin, kon zij huiswaarts ke ren. KATTENDIJKE E.H.B.O.-oefening De afdeling Kattendijke van de E. H.B.O. zal heden zaterdag in een van de gebouwen van „De Wilhelminapol- der" een oefening houden, waarbij niet minder dan dertig personen als patiënten zullen fungeren. Ongeveer vijftig leden van de E.H.B.O. zullen aan deze oefening deelnemen. Burgerlijke stand GOES Bevallen: Th. Geene—Baas, d.; A. C. Beeftink—Verheule, d.; M. A. Hollestelle —de Vries, d.; M. W. Paauwe—Meulblok, z.; E. H. Koks—Dekker, z.; A. de Back— Beeke, d.; H. KorstanJede Graaf, d.; A. J. de Koning—Buijsrogge, z.; C. J. van den BergeBoone, z.; L. M. N. Kop- mels—van der Weele, d.; C. A. Wijs— Poulus, z. Ondertrouwd: M. A. Reijerse, 31 Jr. en A. M. Francke, 19 Jr.; L. Schrler, 30 Jr. en C. D. Westdorp, 22 Jr.: C. J. Jansen, 25 Jr. en E. de Koning, 23 jr.; M. Otte, 22 Jr. en H. E. Roozemond, 19 jr. Overleden: A. M. Verdonk, 83 Jr., we duwnaar van J. van Westen; B. van de Velde, 58 jr., echtgenote van P. Karelse. KATTENDIJKE Bevallen: M. C. Steijn—Nijsten, d. Getrouwd: M. C. Saaman, 26 Jr. en J. Ruissen, 22 jr. •S-HEER-ARENDSKERKE Bevallen: C. M. Steijn—Smits, z.; M. M. de Jonge— Oostdijk, d.; M. L. Paau we—van der Maale, d.; J. Grim—Ver- meule, z. Getrouwd: A. P. Verschuure, 29 jr. I. C. Schrijver, 21 jr.; J. de Kok, 22 jr. en B. Weststrate. 21 Jr.: H. Verbrugge, 23 Jr. en J. M. Boonman, 23 Jr.; W. D. van den Dries, 27 Jr. en A. C. M. Men- heere, 23 Jr.; J. de Muijnck, 21 Jr. en v. d. Klooster, 20 jaar. Overleden: J. Huissoon, 86 jr., wed. van P. Boone; W. de Visser, 65 J., echt. genote van P. Goud. Schoolreisje De regen op donderdag 18 juli waa een beetje spelbreker bij het school reisje van de laagste klassen der chr. school te Brulmsse. In de Wouwse plantage wgs het bij regen niet erg aangenaam vertoeven. Veel beter was het dan in de speel tuin te Bergen op Zoom. Het voorge nomen bezoek aan Hoeven en aan de Efteling te Kaatsheuvel kon geen doorgang vinden. Wedvlucht Door de postdulvenhoudersvcrenl- ging „De Bruse Trekkers" te Brui- nlssc werd deelgenomen aan de wed vlucht uit Orleans op 13 lull. De uitslag was als volgt: 1. A. J. IJzelenberg; 2. Ph. Steketee; 3. P. Zandijk; 4 en 6. T. M. Dalebout; 5. A. S. de Koning. De snelste Bruse duif noteerde 1482,55 meter per minuut, de winnaar van de concourscombinatie deed het ln 1522,27 meter per minuut. De laatste Bruse prijswinnende duif in 1275.40 meter per minuut. Afscheid bij chr. school In de chr. school te Brulnlase had wegens het beginnen van de vakan tie woensdagmiddag het afscheid van de leerlingen plaats, die uit de hoogste klassen overgaan naar an dere onderwijsinstellingen. Het hoofd der school de heer B. J. Brilman, merkte op, dat het vroeger zin had te spreken van „Nu ga je het leven in' doch dat dit nu niet meer geldt, omdat men van het ene onderwijs overschakelt naar het andere. B11 de meisjes gaat de huis houdschol* vooraan, op de voet ge volgd door de ulo. bij dc jongens gaat het om ulo of ambachtsschool. Enke le bollebozen gaan naar de h.b.s.. in enkele gevallen noemde spreker het spijtig, dat door de ouders de h.b.s. niet was gekozen. De leerlingen hadden „grote pak ken" gemaakt, waaruit kleine doch mooie souvenirs te voorschijn kwa men na het afwikkelen van een on telbaar aantal kranten. De leerlingen kregen een getuigschrift en een Bij. bel. Schoolreisje De jongere leerlingen der o.l. school te Brumisse hadden prachtig weer voor een bezoek aan het strand te Renesse, waar naar hartelust kon worden gespeeld. Voeg daarbij het bezoek aan de speeltuin, de traktaties op ijs cn li monade en men krijgt een combina tie die voor kinderen van 6 tot 8 Jaar ideaal is voor een geslaagde school reis, die het dan ook was. SIRJANSLAND Vrouwenvereniging op reis Begunstigd door fraai zomerweer maakte de vrouwenvereniging „De harten omhoog" te Sir Jansland woensdag haar jaarlijks uitstapje. Deze keer stond een tocht door Brabant op het programma. Naturlijk behoorde bij een uit gaansdag van vrouwen het winkelen. Hiervoor was Tilburg uitgekozen. Op de terugweg werd nog een speeltuin aangedaan. Om ongeveer zes uur arriveerde men te Breda, waar een maaltijd werd gebruikt. maar vergeet U vooral niet een aardig souvenir mee te nemenals een Onze specialiteit in ZILVER en PLEET reeds vanaf 2,25 ZEEUWSE RINGEN ARMBANDEN en BROCHES Uitgebreide collectie in OUDHOLLANDS en DELFTS-BLAUW. Komt U even kijken bjj HAVENPLEIN 1 TELEFOON 255 ZIERIKZEE Zeer voordelige aanbiedingen in alle afdelingen ZOMERMANTELS en SWAGGERS, *4 JASSEN, JAPONNEN, MANTELKOS TUUMS, REGENMANTELS, DEUX- PIÊCES, BLOUSES, PULLOVERS en VESTEN, LOSSE JASJES en ZOMER ROKKEN zwarte en gekleurde MANTELS en JAPONNEN met -extra heupmaten. COUPONS JAPONSTOFFEN en GLAS GORDIJNSTOFFEN TEGEN HALVE PRIJZEN. Nachthemden, pyjama's, sjaals, handschoenen, kinder jurken, pullovers en vesten. Sportkousen, nylonkousen, sokken. Favorita-schorten en japonstoffen 1025 PROCENT KORTING. ZIE ETALAGES. - tend contant. Alle goederen zijn Profiteer van de koopjes, uitslui- an PRIMA KWALITEIT HAVENPLEIN 7-9 Voor de woensdagmiddag in het ;eref. jeugdgebouw te Haamstede ge- ïouden eindles van de prot. chr. huis houdschool bestond een flinke belang stelling, vooral van de zijde der moe ders van de leerlingen. De voorzitter van het bestuur, ds. F. v. d. Grift, opende deze middae. Een huishoudschool is een even belangrij ke school als iedere andere inrichting van onderwijs. Daarom is 't de plicht van de leerlingen en oud-leerlingen deze school hoog te houden. Hierna verleende hij het woord aan de heer B. H. G. ter Haar Romeny, de bur gemeester van Wolfaartsdnk, die de voorzitter dankte voor de gelegenheid hem geboden hier het woord te mo gen voeren namens de Z.L.M. Met aanhaling van een kort gedicht, waar in de waarde van een goede huishou ding naar voren komt, belichtte hij op pakkende wjjze het nut van goed huishoudonderwijs, waarna hg de or ganisatie van dit onderwijs in ons land in het kort besprak. Voor dit on derwijs heeft ae Z.L.M. veel belang stelling wat wel blijkt uit het feit, dat deze 8 huishoudscholen in de pro vincie beheert, terwijl de 9e in Oost kapelle in voorbereiding is. Hierna bracht hij dank aan de directrice, mej. M. G. J. Niehof en de leerkrachten aan de commissie van toezicht en aan de ouders, die hun do^" aan de school hebben toevertrouwd. Hierna reikte hij, met voor iedere leerling een toepasselijk woord, de diploma's uit. Assistenten huishouding: Ria Pleune, Jannie de Jonge, Dini Bom. Adri v. d. Wekken. Adri Wandel. Ria Saman, Krina de Meij. Willv Stcenland. Willy Jonker, Greetje van Oord. Tweejarige Primaire cursus: Greetje Bolkenbaas, Willy Jansen, Maatje Malipaard. Elly van D Magda Kramer, Corrie de Feiter. Jannie v. d. Berge, Adri Geluk, Adri Wandel. Rietje Wandel. Ineke de Jonge, Greet Kosten, Adri Oosterling Marie Vier gever. Jannie Kosten. Jannie Manni. Tweejarige cursus costuumn aaien: Dirkje de Feiter. Neeltje Bouwman, Riet Eerland, Corrie de Feiter. De voorzitter dankte de heer ter Haar Romeny voor het uitreiken van de di ploma's en verleende daarna het woord aan wethouder M. den Boer. die de leerlingen en de ouders namens het gemeentebestuur geluk wenste met het behaalde diploma. Hierna was het woord aan de direc trice van de school, mej. Niehof. die dank bracht voor al datgene wat ge durende het afgelopen jaar in zo rui me mate aan de school Is geschonken. Na de pauze, waarin thee met ei gen gebak werd rondgediend, werd de middag verder gevuld met zang en declamatie onder leiding van mej. Hildering en de heer Groenewege. Na een kort slotwoord sloot ds. v. cL Grift deze middag met gebed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 9