Veertig jaar zendingswerk in de Belgische Congo lm\m Almanak WILLEM II IN OESTERKRINGEN VERWACHT MEN GOEDE BROEDAANSLAG CENTRUM RILLAND WORDT VERRIJKT MET DORPSHUIS VAARTOCHT BELONING VOOR „17e EEUWSE" LEERLINGEN Agenda a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 19 JULI 1957 LEO BUIJSE UIT ZIERIKZEE „Zeeuwse Amerikaan" met verlof (Van een speciale verslaggever) By na veertig jaar lang werkt ds. L. Buyse in de uitgestrekte en onher bergzame gebieden van de Belgische Congo. By na veertig jaar lang heeft deze Amerikaanse Nederlander, wiens wieg vlakby de dikke toren van Zie- rikzee stond, gewerkt in dienst, van het Evangelie. Tijdens een korte rust uit midden-Afrika is het echtpaar Buyse op bezoek by de familie Lamers aan de Hoge Rijnsdyk in Leiden; daar hebben zy ons van hun werk vereld. Het valt overigens niet mee om re- verend B11y.se aan het praten te krij gen. Niet dat by zwijgzaam is, inte gendeel, maar wanneer het, «U» eigen persoon betreft, krygt; het gesprek snel een andere wending. „Niet ik. maar de zending moet middelpunt in alle publikatie /.yn", is zyu stelregel geworden. Zijn leven begon heel gewoon als xoon van een Zierikzees biirgergezin. In de nabijheid van de schorren en wandelend door de pittoreske straat jes van do Scheldestad droomde hij als kind van verre reizen. Voorlopig echter koos de jonge Leo het bouwvak als beroep en oude Zierikzeeënaars herinneren zich Buyse nog heel goed. Evenals zij zich Jan Buyse nog herin neren. de oudere broer. Nog jong gin gen beiden naar Amerika en daar kon een oude wens in vervulling gaan; de gebroeders Buvse studeerden theolp- gie en bereidden zich voor op een uit zending naar onbekende Afrikaanse streken. In 1921 is het dan zover dat ds. Buyse naar de Belgische Congo ver trekt. De Africa-Inland Mission zond de jonge missionaris uit. Deze zen- Advei tenue) 0000000000000 1 Ook O hoort in uw bagage o Gedeponeerd handelsmerk Q oooooooooooooo DS. L. BUYSE terug uit Afrika dingsorganisatie, in 1895 door Peter Cameron Scott gesticht op interna tionale en interkerkelyke basis, had Yooral oost-Afrika tot missieveld ge kozen. Scotj was er met acht helpers gekomen; vier jaar later was er maar één helper overgebleven. Scott en de anderen waren door ziekte en ontbe ringen om het leven gekomen. Elke kilometer in dit nog zo onbekende ge bied, vertelt van de grote strijd die zendelingen op eenzame posten ge vochten hebben. Maar dan zegt ds, Buyse: „De Heere zelf'hield de zen ding in stand en gaf zo overvloedig zegen, dat er nu 450 evangeliedie naars wonen en ik ben bly met mijn broer daar door God peplaatst te zijn", ltyko zegen werd ondervonden by de stichting van Christelijke scho len, het bouwen van verpleeghui zen voor leprozen, het troosten van bedroefden en het prediken van de enige weg, die tot het be houd voert. Nu is dit groepje van Scott uitgegroeid tot 69 zendings- poston in zes streken even ten noorden en zuiden van de evenaar. Drieduizend predikanten en hulp predikers brengen dagelijks het Evangelie in hun ei een taal aan landgenoten. Hospitalen verrezen er en doktoren, bijgestaan door blanke verpleegsters en kleurlin gen, trachten l\jden te genezen en te voorkomen. Daar werkt nu het echtpaar Buyse, want inmiddels had de jonge Zeeuw een Amerikaans meisje leren kennen, dat de moeilijkheden van de jungle met ',em wilde delen. Zendingsgezin Veel heeft ds. Buyse in de Engelse taal. die voor altijd in het gezin werd ingevoerd, aan zijn kinderen verteld over zyn verre geboorteland en het aardige stadje aan de Scheldemond, in welks provincie nog velen dezelfde naam dragen als de Afrikaans-Ame rikaans-Nederlandse predikant. Maar meer nog vertelde hij over de zending. Dit laatste heeft blijkbaar meer weer klank gevonden bij zijn kinderen dan het verre Nederland. Een zoon werkt nu tenminste als zendeling in de Con go, een dochter vertrok naar onge- kerstende inboorlingen als verpleeg ster en de andere dochter trouwde zendeling Botha uit Port Elisabeth. Tweede andere zoons wonen in de States. Ds. Buyse's oudste broer is na veer tig jaar tropendienst geëmeriteerd en naar zyn nieuwe vaderland Amerika teruggekeerd. De koning van België eerde de op offering, trouw en godsvrucht van het echtpaar Buyse door beiden te begif tigen met <10 Orde van de Belgische Leeuw. SPANNENDE WEKEN VOOR ZEEUWSE KWEKERS Laatste berichten zijn echter minder gunstig. 't Zijn weer spannende weken voor de Zeeuwse oesterkwekers, want in het groene water van de Oosterschel- de wordt deze maand min of meer over hun toekomstmogelijkheden be slist. Vele honderdduizenden gekalk te dakpannen en scheepsladingen VAN ifuin UITKIJKEN! Kinderen plegen zichzelf en ande ren nog al eens In gevaar te brengen door zonder uit te kijken de straatweg op te rennen. Een scholier van de Be- atrixsehool te Haamstede was woens dagmorgen ook zo onvoorzichtig. By het plotseling oversteken van de ry- weg liep hy tegen een motor op. De jongen kwam te vallen, maar de mo torrijder kon zich nog staande hou den. De wildebras, die erg geschrok ken was, werd „De Brouwery" inge dragen, waar een dokter, die even la ter arriveerde, echter geen ernstig let sel constateerde. Het was goed afge lopen. De scholier zal voortaan wel eerst netjes links en dan rechts uitky- ken voor hij oversteekt. Maar men kan ook wijs worden zonder schade of schande. MOFFELEN De Middelburger, die zijn rijwiel had laten moffelenzoals dat heet, was bijzonder met zijn weer als nieuw geworden karretje ingenomen en toen de handelaar hem het ver voermiddel 's avonds tveer afstond, besloot de man onmiddellijk een proefrit te maken. Opgewekt peddele hij in de vallen de duisternis weg, vol lof over de prestaties van de fietsenmaker, 't Fietsje zat weer goed in de verf en alles liep gesmeerd, 's Mans stem ming was opperbest, maar plotseling wekte een zakelijk klinkende stetn hem uit z'n rooskleurige humeur, 't Was de stem van een politie agent, die hem tot stoppen dwong. „Uw lamp brandt niet", sprak de agent bars. Geschrokken stapte onze fietser af, in het achterhoofd al enkele ver ontschuldigende volzinnen over slip pende dynamo's, losgeraakte snoeren en andere in dit soort gevallen ge bruikelijke argumenten. Maar dit maal ging die vlieger niet op. De man had namelijk volslagen verge ten, dat hij zijn rijwiel, voor en aleer het naar de moffelinrichting was gegaan, zorgvuldig had ontdaan van lamp, dynamo en snoer.... De agent begreep het. Zodat zoals gewoonlijk de simpele waar heid weer de beste verontschuldiging was'. EIER1NZAMELING. Het organisatiecomité, dat zich tot doel heeft gesteld het muziek korps Con Amore te Noordgouwe in de uniformen te steken, heeft al zijn fantasie in het geweer geroe pen om de nodige gelden byeen te krijgen. Behalve een bazaar, die in het laatst van de volgende week zal worden gehouden, zal men voor een luttel bedrag een hardge kookt ei met een kop koffie of thee kunnen kopen. De leden van het korps zullen daartoe aanstaande zaterdag een eierinzameling onder de bewoners van Noordgouwe houden. Het volgend jaar zal men weer 'n bazaar en andere festivi teiten organiseren. Men hoopt dan het benodigde bedrag van f 3000. bjjeen te hebben, zodat Con Amore dat thans 47 jaar bestaat, by het gouden jubileum geüniformeerd zal kunnen zijn. NAAR ANTWERPEN. De leden van de muziekvereniging „Vooruit" te Waarde wrijven op het ogenblik in hun handen. Deze uiting van genoegen vindt zijn oorzaak in een uitnodiging van de schout en sche penen van de stad Antwerpen om daar aanstaande zaterdagmiddag een concert te verzorgen. De muzikanten hebben er natuurlijk niet twee keer over hoeven na te denken of ze op dit verzoek zouden ingaan. We twijfelen er niet aan of „Vooruit" zal veel ple zier beleven. STUDIEHOOFD. De kruidenier W. Bras te Sint-Lau- rens heeft bewezen dat hy nog wel wat, anders kan dan krentenwegen. Dit studiehoofd presteerde het in ze ven maanden tijds twee diploma's te behalen, namelijk „warenkennis" en „rookartikelen." GewoonU'k sluit men Iedere cursus afzonderdiyk pas na een jaar met goed gevolg af. Proficiat, Bras, en succes in zaken! mosselschelpen hebben zij in de af gelopen weken te water gegooid, In de hoop dat de miljoenen oesterlar ven welke er rondzweven, zich op de collecteurs zullen vastzetten. Want een goede broedval is beslissend voor de kwekers of ze over drie, vier jaar wel voldoende consumptieoesters zul len hebben.... De wisselvalligheid van de oester cultuur met haar vele risico's is voor de oesterkwekers niets nieuws meer. In slechte jaren hebben ze dat dik wijls maar al te vaak ervaren. De verzuohting die we op Yerseke hoor den: „Het is altijd wat", is daarom zeker niet zonder waarheid. Hoe was het vorig jaar Zo omstreeks de tien de juli stonden de pannen toen nog bij duizenden op de wal. Het weel was veel te slecht en dientengevolge was ook de temperatuur van het Scheldewater te laag. zodat de oes terlarven zich onvoldoende ontwik kelden om een goede aanslag te krij gen. Dit jaar was het weer op het eind van juni en begin van deze maand ideaal. Hoge temperaturen, net wat de oesterlarven nodig heb ben. Maar nu was er iets mis met het plantaardige plankton, het voed sel voor de jonge larven. In zijn bulletin van 10 juli kon dr. Korringa mededelen, dat de kwaliteit van het plantaardige plankton in de Oosterschelde de laatste dagen snel verbeterd was, wat direct ook de groei van de oesterlarven beduidend beter deed worden. Het aantal grote en rijpe larven nam niet onbelang rijk toe, zodat hij een goede aanslag verwachtte. Bovendien waren er weer vele jonge larven in het water verschenen, wat goede hoop gaf dat ook deze week veel oesterbroed mocht worden verwacht. Wanneer al thans de omstandigheden g-unstig zouden blijven, maar dat is nu juist het wisselvallige in de oestercultuur. Het minder gunstige weer van de laatste dagen, doet al direct zijn terugslag gelden. De tempe ratuur van het water beweegt zich in dalende lijn en ook het aantal oesterlarven loopt terug, zo wordt in het gisteren uitgege ven bulletin van het Rijksinsti tuut voor Visserljonderzoek ge meld. Verder hebben de onderzoe kingen uitgewezen, dat er nog slechts weinig rijpe larven zijn, zodat do vooruitzichten voor aan slag momenteel weinig gunstig zijn. Nieuwsgierige kwekers, die al eens op de eerst te water gelaten pannen hebben gekeken, vonden daar aardig wat broedjes. Het is daarom te hopen, dat er spoedig weer verbetering komt, zodat de broedval 1957, waarvan men goe de verwachtingen koesterde, ook inderdaad gunstig zal verlopen. Advertentie) ^4iétörif N.V. Vitrite Fabriek had uitermate gunstig 1956. Uit het jaarverslag over 1956 van de N.V. Vitrite Fabriek te Middel burg, blijkt dat het afgelopen jaar uitzonderlijk gunstig geweest is. Het aantal verkochte lampvoeten bereik te een nieuw hoogtepunt. Behalve in Nederland werden de produkten der fabriek in 25 verschillende landen verkocht. Do financiële resultaten waren zeer bevredigend; de verkopen vertegenwoordigden een waarde van 13.4 miljoen tegenover 12.2 mil joen in 1955. De winst bedroeg voor aftrek van belastingen 1.506.976 te genover 1.070.229 in 1955. Enkele incidentele resultaten buiten hef ei genlijke bedrijf hebben ook tot de be langrijke hoe-ere winst bijgedragen. Op technisch terrein werden we derom belangrijke vorderingen ge maakt in de mechanisatie van dc pro- duktiemethoden. De hiervoor beno digde bedragen werden met eigen middelen gefinanciaerd. In de tweede helft van 1956 veroorzaakten de in maart verhoogde lonen en de belang rijke stiiging der stookolieprijzen een verhoging van de kostprijzen, welke tendens na 1 ian. 1957 nog geaccen tueerd werd door de invoering van de A.O.W. en de 4 pet. loonsverhoging in de nieuwe C.A.O Daarnaast werden de vooruitzichten voor de afzet on gunstiger met druk op de verkoop prijzen, Dientengevolge was de afzet in de reeds verstreken maanden van 1957 lager dan in de overeenkomstige maanden van het vorige jaar. Toch is niet aan te nemen, dat deze terug gang blijvend zal zijn, daar het Hcht- verbruik in de wereld steeds toe neemt. In enkele exportlanden be staat evenwel de neiging om uit na tionale overwegingen zelf met de fa bricage van lampvoeten te beginnen of om deze reeds bestaande produk- ties uit te breiden. De netto winst bedraagt 1.047.693, die vermeerderd met het onverdeelde saldo van 52.519 als volgt werd ver deeld: netto winst 1956 1.047.693. onverdeeld saldo 1955 52.519. Aan preferente aandelen werd 6 net. uit gekeerd. aan zewone aandelen 14 pet. Voor de duurzame produktiemiade- len en de voorraden is 't hedra«r van de reserve 2.670.532. Hoewel mo menteel de nas ietwat gemarkeerd wordt, ziet de directie met vertrou wen de toekomst tegemoet. PLANNEN THANS BESTEDINGSKLAAR Bouw woningen voor militairen vordert snel Het aanzien van het centrum van Rilland-Bath zal over een jaar belang rijk zyn veranderd, wanneer aan de Hoofdweg, schuin tegenover het raad- buis, een hypermodern, aantrekkelyk dorpshuis zyn plaats zal hebben ge vonden. Uit het geschenkenfonds voor wykgebouwen, kleuterscholen en dorpshuizen aan het voormalige rampgebied zal ook deze Bevelandse ge meente haar deel krygen, nu de raad zich enkele weken geleden unaniem heeft verenigd met een plan van het Middelburgse architectenbureau Göt- zen. De plannen voor een representatief dorpshuis-annox-badhuis liggen klaar voor aanbesteding. Het is de wens van burgemeester J. C. W. Jobse en mét hem, van de gehele bevolking dat aanstaande herfst de eerste werkzaamheden een aanvang kunnen nemen. Momenteel gonst het op meer plaat sen in het dorp Rilland van de bouw activiteit. Een flink gedeelte van de in aanbouw zijnde woningen voor de militairen uit het Garnizoen Bergen op Zoom, is bijna voor bewoning ge reed. In oktober zal zeker de rest van deze huizen onder de kap zyn. Om het verenigingsleven niet te la ten verflauwen en het dorp op cultu reel gebied 'n stimulerende injectie te geven heeft Rilland 'n nieuw dorpshuis dringend nodig. Tot nu toe was het behelpen in een cafézaal. die vaak te klein bleek. Omdat Rilland binnen kort bovendien aan de bewoners van de 110 voor militairen gebouwde hul zen de nodige ontspanning moet kun nen bieden, heeft men meer nodig dan de huidige behuizing. Welnu, de plannen zien er aanlok- kelyk uit! Op de plaats, waar op bet ogenblik nog een drietal vervallen huisjes staat, zal hopelyk volgend jaar een toneelzaal zyn verrezen met een capaciteit van 255 zitplaat sen. welk aantal nog kan worden ver groot met 85 stoelen op het balkon. In de kelder van het ruim 609 vier kante nieter grote gebouw is een badhuis met 10 douches geprojec teerd. terwijl het dorpshuis verdor nog de beschikking zal krijgen over een aantal kleinere vergader zalen. Inrichting Via een ingang met een aantal trap treden zullen de bezoekers liet ge bouw betreden. Langs de kassa komen zij in een ruime hall, waar een garde robe met een behoorlijke capaciteit voor het ontdoen van mantel of jas te vinden is. Om in de grote toneelzaal te komen, die slechts aan één zijde een groot raam heeft, moeten zy rechts door de ruime foyer heen. In de rech- terzijwand daarvan is het buffet in gericht en tevens zijn daar de trappen naar de bovenverdieping en de kelder. Wanneer de ruimte in de foyer te klein mocht zijn, kan de rechterzij- wand van de grote zaal als een har monica in elkaar geschoven worden en zullen daar gezellige zitjes o.a. voor dansavonden te voorschijn ko men. Het toneel aan de achterzyde zal over een flinke ruimte beschikken. Voor de kleedkamers moeten de to- Keersluis Brouwershaven werd opgeleverd. Na afloop onderhoudstermijn officiële opening. De eerste sluis op het eiland Schou- wen-Duiveland, die gebouwd is in het kader van de waterbeveiliging de februari-ramp van 1953, is ge reedgekomen. Donderdagmiddag is de keersluis te Brouwershaven opge leverd, waarbij zij op deugdelijkheid is getest. Thans is de onderhouds- termijn ingegaan. Wanneer deze pe riode afgelopen zal zijn, wordt de sluis officieel overgedragen. Zij is gebouwd toen bleek dat de haven van Brouwershaven een zwak ke plaats was in de waterkering. De sluis die reeds in oktober 1956 opgeleverd had moeten worden is de eerste op het eiland Schouwen-Dui- veland die gereed is gekomen. Men verwacht dat zij bij hoog water vol doende weerstand zal kunnen bieden, zodat een herhaling van 1953 zal kunnen worden voorkomen. Het aan nemersbedrijf Van Dongen en Van Hoven te Dordrecht heeft de sluis gebouwd onder directie van het in genieursbureau Plas, Heerderik en Verheij te Amersfoort. De doorvaart- breedte is acht en een halve meter. De sluis heeft een dubbel stel deuren, die met de hapd worden bediend. De drempel ligt op twee en een halve meter beneden N.A.P. Vijfde klas Prins Bernhardschool in Vlissingen won prijs van K.M. De vijfde klas van de Prins Bern hardschool te Vlissingen maakt van daag vrijdag een interessante tocht op de Wester Schelde met de „Cerberus" van de Koninklijke Ma rine. Dat is de beloning van de Ma rine voor de klas, die tijdens de De Ruyterfeesten het hoogste percenta ge „17e eeuwse leerlingen" in zijn gelederen had. Vijftien van de vijf en twintig leer lingen droegen gedurende die periode een 17e eeuws kostuum, hetgeen neerkomt op 60 procent. Geen der andere klassen van de 16 lagere scholen in Vlissingen haalde dit ge middelde. De 25 jongens en meisjes van de vijfde klas der Prins Bernhardschool maken een vaartocht van Vlissingen (Advertentie) via Terneuzen en het Nauw van Bath weer terug naar eerst genoemde stad. De „Cerberus" vertrekt om half tien en verwacht wordt, dat het schip omstreeks half drie de thuis haven wederom zal hebben bereikt. Aan boord zullen de kinderen wor den getracteerd op de traditionele snert en op nassi-goreng. Van de 3408 leerlingen op de lage re scholen in Vlissingen, waren er tijdens de De Ruyterfeesten 874 in een 17e eeuws kostuum gekleed, het geen 25,64 procent is. Schip liep ter hoogte van Bath aan de grond. Donderdagmorgen omstreeks 10 uur is het 112 ton metende motor schip „Zeelands Luister", geladen met stukgoed op weg van Brussel naar Rotterdam, in het Schaar van de Noord bij Bath omhoog gevaren. Daar de positie van het schip niet zonder gevaar was, werden 27 kis ten glas overgeladen in liet te hulp- geschoten motorschip „Alverna" uit Rotterdam. Omstreeks 5 uur in de middag gelukte het dit schio om de „Zeelands Luister" vlot te" slepen. Beide schepen zijn naar Hansweert gevaren, vandaag zal de reis worden voortgezet. nelisten via een aparte trap naar de bovenverdieping waar er twee van dergelijke kamers worden ingericht. Verder zal de boven-hall toegang bie den tot het balkon, een grote biljart- speelzaal en een vergaderzaal met buffet. Beide buffets komen in ver binding te staan met een keuken in het sou-terrain, waar na voldoende bergruimte voor proviand, stoelen en roquisieten overbiyft. Het geheel is van een moderne con ceptie en vooral het glazen front met natuursteen zal aan dit te bouwen dorpshuis een apart cachet geven. De adoptiegemeente Zaandam heeft tot het verwezenlijken van dit plan ook nog een flink steentje bijgedra gen. Met de bouw van de woningen voor do militairen van het garnizoen Ber gen op Zoom gaat het vrij gunstig. Van de HO huizen, die in aanbouw zyn, staan er 46 zo goed als voor be woning gereed. De straten liggen er by de huizenblokken al in, zodat het niet lang meer zal duren, of de nieu we bewoners zullen er enthousiast in trekken. Ja, enthousiast, want zó hebben zU zich by een bezoek over hun aan staand „home" uitgelaten! Ernstige autobotsing in Bergen op Zoom. Donderdagmiddag omstreeks vijf uur botste een personenauto, be stuurd door A. B. uit Oosterland, op de Antwerpsestraatweg te Ber gen op Zoom tegen de geparkeerde auto van de heer A. Meeus uit Woensdrocht, die van voren volko men werd vernield. Daarna greep de auto nog twee wielrijders, de ge broeders F, en G. Hoogers uit Hat- tem, die ongeveer zes meter werden meegesleurd. De wagen botste ten slotte tegen een paal en werd vol komen vernield. Geen van de betrok ken personen werd ernstig gewond. Do auto's moest men wegslepen. De beide fietsen liepen aanzienlijke schade^ op. Mej. Vael 25 jaar bij PZEM als kookdemonstratrice Dinsdag was het voor mej. S. Vael te Sint-Jansteen een bijzondere dag. Het was namelijk 25 jaar geleden, dat zij voor de eerste maal haar diensten als kookdemonstratrice aan de P.Z.E.M. verleende, terwijl zij thans nog regelmatig als zodanig optreedt. Mej. Vael was op deze dag uitgenodigd naar Middelburg te ko men, waar zij in de koffiekamer van het P.Z.E.M.-gebouw aan de Poelen- daelesingel temidden van het perso neel van de voorlichtingsafdeling der P.Z.E.M. op hartelijke wijze werd gehuldigd. De hoofdingenieur, ir. H. Everwijn, sprak niej. Vael zeer waarderend toe, memoreerde het pio nierswerk, dat zij heeft verricht en betuigde zijn grote tevredenheid over de wijze, waarop mei. Vael de belan gen van het bedrijf heeft gediend. Vervolgens sprak de elektro-huis- houdkundige, mej. Lansu, die dank bracht voor de prettige wijze van sa menwerken en namens het voorlich- tingspersoneel een aandenken aan bood. Namens de personeelsvereni ging werd eveneens een aandenken, in de vorm van een bloemstuk, aan geboden. Mej. Vael dankte voor de prettige dag, die haar bereid was. Advertentie j Onreinheden in Uw bloed veroorzaken die Rheumatische Pijnen. Daarom aal «c'n bloadauiverenda Kruscheuknor n joed doen. 'n Heerlyke gewaarwording dat be vrijdende gevoel dat over U komt, naarmate de aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten zich op lever, nieren en ingewanden doet gelden en zo uw bloed sneller gaat stromen. Stramheid en pijn val len als 't ware van U af en ge voelt Uzelf allengs weer helemaal de oude. Vraag Kruschen by uw apotheker of drogist. VANDAAG. Middelburg Electro: „De kapitein van Kopenlck", 7 en 9.15 uur, a.l. Schouw burg: „Gas-oll", 8 uur, 18 j. Molen water: Miniatuur Walcheren, 9—23 uur; Provinciale Bibliotheek: Ten toonstelling: „Zeeuwse geschiedenis door tijdgenoten verhaald", 1012.30 en 13,3038 uur. Van Benthem en Jutting: „Hokusai". Muziektent Mo lenwater concert OKK, Westkapelle, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Je komt er wel uit", 7 en 9 uur, a.l. Luxor: „Het zondige dorp", 8 uur, 14 J. Bejaarden huls tentoonstelling „Michlel de Ruyter", 10—17.30 uur. Kunstzaal Bikker: Schilderijen van Mies Cal- lentels—Carsten. Goes Grand: „Als Parijs ontwaakt", 8 uur, 16 J,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2