STREEKPLAN WALCHEREN IN ZEELANDS STATEN BEVORDERINGEN CHR. LYCEUM VOOR ZEELAND JAARVERSLAG DIENST VOOR SOCIALE ZORG VLISSINGEN KLAM ut de ETHER RIJWIELEN „De Concurrent", Volautomatisch BIET EN ROOIEN? CONTACTAVOND SNEL's SLAGERIJEN een geweldige reclame SNEL's SLAGERIJEN Kantoorbediende (vr.) DINSDAG 16 JULI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 (Slot van pag. 1) maar In berusten, als ls het dan con- tre-coeur". Tenslotte ging ook deze spreker In op kampeerterreinenkwestie, waar bij hij er op wees, dat volgens het Kas verschenen E.T.I.-rapport over et toerisme 73 van de Zeeuwse recreatiegebieden niet toegankelijk zijn. De heer P. Meliefste (a.r.) ver klaarde verheugd te zijn hierover, dat door deze wijzigingen de be voogding der gemeenten door de Provinciale Planologische Dienst ten dele wordt teruggenomen. De ze spreker hoopte, dat het plan over enige jaren opnieuw zal wor den gewijzigd en aldus zal wor den aangepast aan de praktijk. De heer Meliefste vertrouwde dat deze aanpassing niet door Ged. Staten zou geschieden door uit sluitend gebruikmaking van arti kel 44, dat de afwijkingsbevoegd heden regelt. De heer A. J. Berenpas (arb.) sprak eveneens over de kampeer terreinen, waarbij hij betoogde dat er tussen alle betrokken instanties overeenstemming is bereikt over de aanwijzing van een deel van het wa terwingebied te Vrouwenpolder, na melijk aan het uiterste westen van dit gebied, als kampeerterrein voor de Middelburgse Jeugdraad. Hij deed een voorstel om de bestemming van dit 4 ha grote terrein als zoda nig in het Streekplan op te nemen. Over de landarbeiderswoningen sprak de heer J. L. Lukaart (arb.) die voor de bouw daarvan verder wilde gaan dan het streekplan voor zag. Hij ontwikkelde bezwaren te- fen de bouw van deze woningen bij e bedrijven, omdat het beter is, dat de landarbeiders in dorpskernen wo nen. Hij vroeg het college daarover eens contact op te 'nemen met het Landbouwschap Mr. J. F. G. Schllngemann (v.v.d.) maakte enkele vinnige opmerkingen aan het adres van de heer Van Oor schot over ordening. „De heer Van Oorschot is voor ordening. Maar zo zwart-wit wil ik het niet stellen. El ke ordening, die niet noodzakelijk is moet achterwege blijven. Het rege len inoet middel blijven en mag géén doel zijn! Ik heb wel eens de indruk dat de heer Van Oorschot op de or dening-zelf verliefd is Deze spreker verklaarde het eens te zijn met burgemeester Stemerding: regel zo weinig mogelijk. Tenslotte betuigde hy adhe'sie met de woorden van de heer Lukaart over de landar beiderswoningen. ANTWOORD G.S. Ir. G. P. M. Dikötter beantwoordde namens Gedeputeerden de opmerkin gen van de Statenleden. Hij betoogde, dat er géén sprake van was dat het Streekplan de autonomie van de ge meenten zou aantasten. Integendeel, een juist gebruik van het plan zal de gemeenten aansporen mee te gaan in die richting, waarin ook het provinci aal bestuur kan gaan. Dat men in eerste instantie bij de detaillering wat te ver is gegaan vond de heer Diköt ter niet al te tragisch. Het ging hier tenslotte om het eerste streekplan in Nederland. „Al doende leert men" zei de gedeputeerde. Ir, Dikötter vroeg de Staten met nadruk de voorstellen te willen aanvaarden. „En laten wy dan al len nagaan, waar in de praktjjk blijkt dat verbeteringen nodig zyn." Met betrekking tot de kampeerter reinen verklaarde het lid van Ged. Staten, dat er naar gestreefd moet worden te komen tot een „recreatie- plan-Walcheren", waarvan dan de kampeerterreinen een belangrijk on derdeel moeten vormen. Er zijn er thans te weinig en bovendien komen er toestanden voor, die niet gewenst zyn. Het is daarom nodig, dat ge meenten met provincie samenwerken opdat er inderdaad een verantwoorde regeling komt. In dit verband ont raadde ir. Dikötter aanvaarding van het voorstel-Berenpas. Hij verklaarde, dat Gedeputeerden het voorstel nader willen bestuderen om indien nodig via artikel 44 het be wuste terrein alsnog als kampeerge- bied aan te wijzen. Deze kwestie zal bepaald niet op de lange baan wor den geschoven: in de Vinterzitting zal het college de resultaten van het onderzoek mededelen. Vervolgens ging ir. Dikötter met grote nadruk in op de opmerkingen van het Statenlid Meliefste over de „bevoogding der gemeenten door de planologische dienst." Deze opmerkingen waren er naast, vond hy. De P.PJ). is een provinciale dienst en de ambtena ren doen hun werk in dienst van het college van Gedeputeerden, dat de verantwoordelijkheid draagt. Het college maakt het be leid uit, niet de P.P.D. In de commissie-uitbreidingsplannen zit niet alleen de directeur van deze dienst, maar hebben ook ambtena ren van de provinciale en de rijks waterstaat, van volkshuisvesting en bouwnijverheid en van land bouw zitting. Deze commissie evenwel beoordeelt slechts, de be slissing is weer aan Gedeputeer den. „Laten de gemeenten de on juiste voorstelling van zaken over een bevoogding door de P.P.D. nu toch eindelijk eens laten schieten riep ir. Dikötter met stemverhef fing uit. REPLIEKEN. De replieken waren nog uitvoeri ger dan de opmerkingen In eerste In stantie. Met name de heer Kodde zet te zijn bezwaren nog eens in den bre de uiteen. Bovendien waren er in 't debat politieke „randverschijnselen": opmerkingen van de heer Van Oor schot over de „ordenings-opvattin- gen" van de heer Kodde, waarbij de P. v. d. A.-woord voerder zelfs sprak van een „achterlijke groep." Waarop Zoutelandes burgemeester op zijn beurt zijn principes over het gezag uiteenzette. Nieuwe gezichtspunten evenwel deden zich voor, waarna ten slotte met de stemmen van de S.G.P.- fractie teeen de wijzigingen van het Streekplan werden aanvaard. De heer Berenpas trok daarbij zijn voorstel over het kampeerterrein Vrouwenpolder in en verklaarde be reid te zijn de winterzitting af te wachten. Hierop werd ook de schadevergoe- Examen kinderverzorgster Voor het te Eindhoven gehouden exa men „Kinderverzorgater ln Koloniehul zen", uitgaande van de Centrale Raad voor Kinderuitzending, zijn gealaagd de damea I. A. de Jager, Kapelle; W. E. Joziasse, Middelburg: E. van Keulen, Middelburg; J. M. J. Luteljn, Souburg; G. v. d. Marei, Vliacingen; M. W. de Pree. Wilhelmiaedorp; P. A. Sohoonaard, Middelburg; T. C. Schroe ven, Middelburg; C. Wagenaar, Middel burg, allen leerlingen van de Induatrie- en huishoudschool te Middelburg Geen van de kandidaten werd afge wezen. dingsregellng aanvaard, nadat vooraf een juridisch debat was gehouden over de rechtmatige overheidsdaad en de daarmee verbandhoudende schade vergoedingsplicht, een debat, waarbij Gedeputeerde mr. A. J. van der Weel een helder overzicht gaf van de hui dige juridische inzichten on dit ter rein. Aan dit debat werd ook deelge nomen door mr. W. F. E. baron Van der Feltz en de heer Kodde, door mr. Van der Weel betiteld respectievelijk als „jurist door studie" en „jurist van nature", voorts door mr. Schlin- gemann, jhr. mr. T. A. J. W. Schorer en burgemeester Stemerding. LECTUUR-VOORZIEXING. Uitvoerig werd voorts gedebatteerd over het voorstel van Gedeputeerden inzake de subsidiëring der lectuur voorziening. Met name ontwikkelden de leden Kodde, Stemerding en Van Oorschot bezwaren tegen net verle nen van een extra-uitkering aan de Katholieke Centrale Vereniging voor Lectuurvoorziening Zeeland indien deze instelling géén rijkssubsidie zou krijgen. Deze uitkering zou dan gelijk dienen te zijn aan de gederfde rijks subsidie. Na langdurige besprekingen en nadat de vergadering enige malen was geschorst, namen gedeputeerden tenslotte het gehele subsidievoorstel terug met uitzondering van dat deel dat betrekking had op de openbare leeszalen. Dit deel werd wèl aan vaard, met aantekening dat de S.G.P. tegen was. Het college zal voordat 't teruggenomen voorstel wéér in be handeling komt nu eerst doen nagaan, in hoeverre de K.C.V.L. kan samen werken met andere instellingen en daardoor wel rekenen kan op rflks- subsidie. Aan het Christelijk Lyceum voor Zee land zijn bevorderd: Tot de 2e klasse 51 leerlingen t.w.: Ge rard Beneder te Baarland; Dian Scheele te Biezellnge; Nelleke Domlnicus te Bors- sele; Adrie Bakker, Kees Beije, Hans Bosman, Truus van Dokkum, Anneke Donner, Tanneke Donner, Henk Flinter man, Joop Goedee, Rob Goedee, Erik Goossen, Berber de Groot, Eric Hoogen- doorn, Ineke Janse van Noordwljk, Han Kloosterman, Klaaske Kloosterman, Bea Laport, Bram Maljaars, Sweis Meinders- ma, Kees van Noort, Sjaak Priester, Gert v. d. Slikke, Jan Smit, Dries Ver meer te Goes; Jan van Llere te 's-Gra- venpolder; Toon den Hollander te Hans- weert; Jan Jansen te 's-Heer Abtskerke; Jan Deurwaarder, Willy Vermet te 's H. Arendskerke; Ko de Schipper te 's-Heer Hendrikskinderen; Kees de Blaeij, Jopie Herselman, Tanny op 't Hof, Maaike van Neuren, Niek Ribbens, Lenl de Schipper te Kapelle: Jan Duynhouwer, Rla Holle- stelle; Sjaak Priester te Kloetlnge iJan- nie Leys, Jenneke Ligthart Schenk; Adrle Lokerse te Kruiningen; Izaak Dekker te Lewedorp; Ina Boeij te Wemeldinge: Dirk Bruijnzeel te Wissekerke: Corry Booy, Wim Willemsen te Yerseke. Niet bevorderd 9 leerlingen. Een herexamen werd aan 1 leerling op gedragen. Tot de 3e klasse afd. gymnasium be vorderd 17 leerlingen t.w.: Ineke Vrij- landt te Borssele; Erna Flinterman, Ditje van Fraassen, Jos van Heiningen, Nellie Paauwe, Johan van Strlen, Marijke v. d. Vegt, Ewout Quispel te Goes; Hein Kluiver, Cor v. d. Velde te 's-Graven- polder; Willy Kloosterman te Kloetlnge; Marietje de Schipper te 's-Heer Arends kerke; Clasien Stouthamer te Ellewouts- dijk; Cora Homburg te Vllsslngen; Ma rijke Scheele te Wissekerke; Maatje Kloosterman te Wolphaartsdijk; Leo Sln- ke te Yerseke. Niet bevorderd 3 leerlin gen. Tot de 3e klasse afd. h.b.s.: bevorderd 25 leerlingen t.w.: Henk de Bruin, Mari an Buyse, Hans Carpentier, Hans Goo- vers, Onno de Jong, Jan Koene, Deni Nelemans, Ton van der Rest, Henk van 't Veer, Jan de Vos, Jan van Willegen, Rlnus van Zweeden te Goes: Bep Dub belman te 's-Gravenpolder; Rla Vermet te 's-Heer Arendskerke; Arjaan Minder- houd, Jan Mol te Hoedekenskerke; Chris de Jager, Chris Jebblnk te Kapelle: Frans Duijnhouwer te Kloetlnge; Rlen de Jager te Nleuwdorp; Joop v. d. Velde te Ovezande; Davld Relnhoudt te Wol phaartsdijk; Wim Koeman, Artjan Mar- teyn, Laura Simonse te Yerseke. Niet bevorderd 2 leerlingen. Tot de 3e klasse afd. M.: S. v. M. 17 leerlingen t.w.: Ank Bonder, Ermien El- zerman, Klttij de Graaff, Ineke Erme- rlns; Suus van Llere, Idelet Metselaar, Annemarie Meindersma, Netty Paauwe, Janny Vercouteren, Ronny v. d. Vliet, Frieda Denkelaar te Goes; Marijke Nleu- wenhuyze te 's-Heer Arendskerke; Nellie Engelse, Attle Meulendijk te Heinkens- zand; Truus Veerhoek te Kapelle; Jos van Veen te Vllsslngen; Els Veenemans te Yerseke. Niet bevorderd 1 leerling. Tot de 3e klasse afd. gymnasium: 8 leerlingen t.w.: Jaap Boor te Axel; Stof Gunst, Rinus Hillebrand te Goes; Henk Slabbekoorn te Kapelle; Jip Stevens te Middelburg: Gerard Smallegange te Eindexamens Mulo Voor het maandag te Goes gehou den Mulo-examen slaagden voor het dlploma-A: de dames: P. M. van Gij- zen. J. L. Gillissen Verschage en J. C. de Meulmccster te Vllsslngen. M. D. Meliefste en M. J. P. Schoenmakers (x) te Middelburg. J. Bosman (x) en B. E Denkelaar (x) te Goes. P. w. J. Hillebrand (x) te Zierlkzee. M. Klaas man (x) te Goes. P. Lalopua (x) te Kruiningen. A. C. Th. Snijders (x) te Middelburg. C. J v. d. Weele (x> en L. P. Geelhoed (x) te Kamperland. F. Penne fx) te Axel, I. E Frelier (x) en G. M. Hamelink lx) te Terneuzen, P. J. Provoost (x) te Col(jnsplaat en M. J. Janse te Kortgene. En de heren: B. H Jansen en N. H. F. Gommers te Vlissingen. D. C. de Vlieger en I. Suoaal te Middelburg. P. C Sanderse te Grjjpskerke. H. A. v. Streefkerk en D. J. de Rujjter te Vlls- d. Berg te Axel. H. H. Baten. H. D. singen. P. de Kok (x) te Nleuwdorp. J. C. Joziasse (x) en W. Midavaine (x) te Middelburg. G. F. M. Meer- schaert (x) te Sas van Gent. A. A. Verschelling (x) en J. C. Castelefln (x) te Terneuzen en D. J. Hage (x) te Colijnsplaat. (x) Is met middenstandsdiploma. Afgewezen werden zes kandidaten. St Annaland krijgt nieuw Herv. Verenigingsgebouw Behalve de uitbreiding van het kerk gebouw zal de Nederlands Hervormde gemeente In Sint Annaland tevens overgaan tot de bouw van een Vereni gingsgebouw. De plannen hiervoor zijn reeds goedgekeurd, het wachten ls thans nog op de goedkeuring. Verwacht wordt, dat nog dit najaar met de bouw van het Verenigingsge bouw kan worden begonnen. Het ge bouw wordt 14.50 meter lang en 8 me ter breed en de grootste vergader ruimte zal plaats bieden aan 225 per sonen. Het zal voorts nodig zijn. dat het vereniglnggsebouw er komt voor de kerkuitbreiding want de mogelijk heid is niet uitgesloten, dat daarin dan kerkdiensten zullen worden ge houden. Wolphaartsdijk; Jaap Koolstra te Krui ningen; Kees Vette te Yerseke. Niet be vorderd 1 leerling. Een herexamen werd aan één leerling opgedragen. Tot de 4 klas afd. h.b.s. 18 leerlingen t.w.: Rinus Bliek, Mieneke Bruijnzeel, Hans Buyse, Wim Faasse, Tineke Hage, Cocky Jeremiasse, Leo Hartman. Theo Karelse, Llbbe Rozendal. Plet Steutel, Johan Verplanke, te Goes; Arie v. d. Kerk te 's Heer Abtskerke, Lenle Zan- dee te 's-Heer Arendskerke; Piet Oele, Chris Roose, Ko Droogendijk te Kloetin- ge; Rinus Moerman te Nisse; Chiel in 't Anker te Schore. Niet bevorderd 8 leerlingen. Tot de 4e klasse afd. M.S. v. M. 7 leer lingen t.w.: Zoetje de Regt te Borssele; Suus de Bruyne, Agnes op 't Hof, Mieke Smit, Emmy Stam te Goes; Ina Boste laar. Niet bevorderd 0 leerlingen. Tot de 5 de klas, afd. gymnasium 6 leerlingen t.w.: Maps Adriaanse, Gien de Groot, Godard ten Kate, Jan Meinders ma te Goes; Plet Luikenaar te Oud-Sab- binge; Jan van Andel te Vllsslngen. Niet bevorderd 0 leerlingen. Tot de 5e klasse afd. h.b.s.-A: 3 leer lingen t.w.: Henk v. d. Peijl te Goes; Dirk Kluiver te 's-Gravenpolder; Floor Meulbroek te 's-Heer Arendskerke: Niet bevorderd 2 leerlingen. Tot de 5e klas afd. h.b.s.-B 8 leerlingen t.w.: Cokky Fraanje, Bas van Fraassen te Goes; Evert van Dalsen te Kruinin gen Plm Luyk, Rinus Sinke te Colijns plaat; Sjaak Luteyn te Nisse, Adri Smit te Lewedorp; Izak Kole te Waarde. Niet bevorderd 3 leerlingen. Tot de 5e klas, afd. M. S. v. M. 11 leer lingen t.w.: Sari Duvekot, Ria v. d. Heil, Willy Schouls, Madeleine Vermeer, Nel Verschuure te Goes; Lenie Traas te Hoe dekenskerke; Lineke Aarnoutse te Kloe tingen; Lenie de Graaf, Corrieloes Ger ming te Middelburg; Nell Homburg te Vllsslngen; Addy Dleleman te Axel. Niet bevorderd 2 leerlingen. Tot de 6e klas afd. gymnasium A 6 leerlingen t.w. Ko Traas te Biezelinge. Anthe Barends, Heieen v. d. Vegt te Goes; Ary Vrijlandt te Borssele; Tony Bel te Krabbendijke; Gerrit van Burge ier te Kruiningen. Niet bevorderd 0 leer lingen. Tot de 6e klas afd. gymnasium B 4 leerlingen: t.w.: Hans Oranje, Wim Rom- bout. Klaas Zachariasse te Goes, Marien Straub te Kloetinge. Verschenen is het jaarverslag over 1956 van de gemeentelijke dienst voor Sociale Zorg in Vlissingen. De werk gelegenheid vormde evenals de voor afgaande jaren geen problemen in Vlissingen. Op 1 april 1956 werd de beschutte werkplaats onder de naam „Werkplaats voor de Gemeentelijke Sociale Werkvoorzlenine" in bedrijf gesteld. Wegens een vrij hevige en langdurige koudeperiode ontvingen allen die in aanmerking kwamen voor een brandstofverzekering drie weken lang een extra toelage. Over 1956 werd aan 45 mannen (1955: 531 en 42 (44) vrouwen, hoof den van gezinnen en 21 (25) mannen en 101 (96) vrouwen, alleenstaande personen, financiële bijstand verleend. Verder blijkt uit het jaarverslag, dat voor noodzakelijk levensonderhoud, inclusief huur. kruisverenigingen en begrafenispremiën werd uitgekeerd 106.180,49. voor bijzondere verstrek kingen 10.934.75 en voor brandstof fen 10.780.50. De brandstoffentoe- slag ten bate van de niet-ondersteun- den was 41.694,85. De begrafeniskosten voor onvermo- genden kwamen Sociale Zorg op 551.50 te staan. De premievergoe ding ziekenfondsen bedroeg over '56 12 684.50. Gedurende het verslag jaar werd ten bate van voogdijkinde ren aan niet door rijkssubsidie en ou derbijdragen gedekte verpleegkosten 8.073.49 betaald aan de voogdyver- enigingen. Middelburgs Abdij weer in de schijnwerpers Op 17 en 24 juli en 7,14 en 21 augustus a.s. De Middelburgse ingezetenen, die op koninginnedag hun sfeervol ver lichte eeuwenoude Abdij nog niet herontdekt hebben, worden in de ko mende weken volop in de gelegen heid gesteld om dat verzuim nog goed te maken. De dag nadat de stralenbundels der schijnwerpers een boeiend schouwspel van velerlei lichteffecten in het unieke gebouwencomplex to verden, schreven wij, dat het nu eerst recht duidelijk werd welk een rijk bezit aan toeristische mogelijk heden de Zeeuwse hoofdstad in deze Abdij heeft. Duizenden hebben dat reeds gezien op de koninginnedag en tienduizenden kunnen het thans nog zien op de woensdagen 17 en 24 juli, 7, 14 en 21 augustus a.s. Niet alleen voor de Middelburgers zal het een prachtig schouwspel vor men, maar ook voor de binnen- en buitenlandse toeristen, die gedurende deze dagen in Middelburg vertoe ven. Om negen uur des avonds gaan de deuresi van de kerken open, waar na men een tocht door het complex kan maken, te beginnen in de Nieuwe Kerk. De verlichtingscommissie van V.V.V. zal trachten te bewerkstelli gen, dat elke avond gedurende de bezichtiging het orgel in de Nieuwe Kerk bespeeld zal worden. In de meeste gevallen zal dit geschieden door Jan Rijn. Van de Nieuwe Kerk voert de tooht via de trouwkerk naar de Koorkerk, waar onder meer het praalgraf van de Evertsen en het fraai gemetselde gewelf onder de Lange Jan te bezichtigen is. Via het plein bij de Provinciale Bibliotheek kan men door de Kloostergangen wandelen naar het grote Abdijplein, waar men het zicht heeft op het rijksarchief en aan de andere zijde op de ambtswoning. Bovendien kan men nog een kijkje nemen in de Provinciale Bibliotheek, waar bibliothecaris H. Pieters een zeldzame tentoonstelling heeft inge richt over de „Zeeuwse geschiedenis door tijdgenoten verhaald". In vaste dienst benoemd Bij koninklijk besluit is met in gang van 1 juni 1957 benoemd tot hoofdingenieur van de rijkswater staat in vaste dienst ter standplaats Terneuzen, ir. C. A. de Vlieger. Evenals voorafgaande jaren werd de gemcentcltfkc gezin;.verzorging met financiële medewerking van de Kon. Mij „De Schelde" voortgezet De verzorging werd uitgeoefend door drie verzorgsters alsmede een aantal hulpkrachten. Het tekort van deze tak van Sociale Zorg wordt voor dc helft door ..De Schelde" gedragen. In totaal werd ln 138 gezinnen bij stand verleend, wat neerkwam op 2027 dagen. De uitgaven waren I 23 810 81. In 1956 werd geheel of gedeeltelijk voor rekening van dc Dienst voor Sociale Zaken in zieken huizen verpleegd 57 personen, het geen een totaalbedrasr van 29.024.61 vergde Gedurende het verslagjaar werden op kosten van deze instelling 51 personen in verpleeg- en rusthui zen en in bejaardentehuizen opgeno men. Dat kwam op een bedrag van 89.316.50. Opgenomen in Inrichtingen of tehui zen voor kinderen werden in '56 31 kin deren 24.40566). In '56 werden 28 Vlissingse meisjes en 24 Jongen* naar verschillende inrichtingen uitgezon den. gedurende totaal 2528 dagen. De rekening van inkomsten en uit gaven over 1956 sluit op een bedrag van 2.276.372,52. De genicrntHijkc subsidie bedroeg in 1956 896.684.61. WOENSDAG 17 JULI HILVERSUM I. 482 m. 7U ke-«. T.W VARA. 10 00 VPRO. 10.20 VARA. 19-30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7 00 Nwi. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 NWS. 8.18 Gram. 8*o Voor dc vrouw. 9.45 Gram. (935—9.40 Wateral.). VPRO: 10.00 Boekbespreking 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Gram. 10.45 Gevar. progr. 1140 Voor de jeugd. 12.00 Politle- kapel. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgel spel. 13.00 Nwa. 13.15 Amus. mui. 13S0 Medische kroniek. 14 00 Radio Filh. ork. 14.40 Kinderkoor. 3560 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. (Tussen 16.00 en 18.00 Ronde van Frankrijk). 16.30 Gram. 1640 Hammondorgelspel. 17.15 Vakantle- tlps. 1750 Regerlngsultzendlng: Rijksde len Overzee: H. L. van Scheepen: He', eiland Saba. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.40 Ronde van Frankrijk. 18.50 Act. 19.00 Gram. 19.10 „Jeruzalem en Rome", hoorspel. VPRO: 19,30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tus sen de regels door. caus. 20.15 „Een dag als alle andere dagen", hoorspel. 21.10 Holland Festival 1957: Residentle-ork. 21.45 Ronde van Frankrijk. 21.55 Gram. 22.05 „Atomen op zicht", caus. 22.20 Hol land Festival 1957: Plano en viool. 2360 Nws. en SOS-ber. 23.15 Gram. 2350—24.00 Socialistisch nws. ln Esperanto. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc-S. 7.00 —24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.23 Idem. 9.00 Voor de zieken, 9.30 Vernuft en techniek. 9.35 Instr. trio. 10.00 Omroepork. en solist. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 De ster van het Zuiden, hoorspel. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 1253 Plano duo. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Wandel- en vakan tieliedjes. 13.50 Gram. 14.40 Radlofilh. ork. 15.30 Tenor en plano. 16.00 Voor de Jeugd. 17.15 Gram. 17.40 Beursberichten. 17.45 Gram. 18.00 Vrouwenkoor. 1820 Gram. 18.45 Spectrum van het Chr. or ganisatie- en verenigingsleven. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Orgelspel. 19.30 Buitenlands weekoverzicht. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Holland Festival: Omroeporkest. 2160 De wereld van nu. klankbeeld. 2M5 Muzikale lulsterwedstr. 22.05 Instr. sept. 22.25 Vocaal ens. en sol. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 17 00—1750 Voor de kinderen. AVRO: 20.00 Televlzler. 20.15—2260 In Londen staat een huls, blijspel. Heden overleed plot seling, ons geliefd kleinzoontje WILLEM CORNELIS, op de jeugdige leeftijd van 9 jaar en 7 maan den. C. DE LAAT C. J. DE LAAT— WAGENAAR Kloetinge, 13 juli 1957. Molenweg 23. Heden overleed in het ziekenhuis te Middel burg, zacht en kalm, onze geliefde zuster, be huwdzuster en tante LEUNT JE POPPE, wed. van P. BROUWER, in de ouderdom van 82 jaar. FAM. POPPE FAM. DE WOLF— BROUWER Serooskerke (W.), 14 juli 1957. Noordweg SI. TE KOOP: houten zomerwoning aan de kust van Walcheren, geheel demonteerbaar, drie si.kamers, 1 woonkamer en keuken m. zolder. Br. letter 684, bur. P.Z.C., Middelburg. De kantonrechter te Middel burg heeft op 4 juli 1957 handlichting verleend aan Paulus Hendrik Louisse, wo nende te Vlake, gemeente Kruiningen, Zouteweg no. 7, geboren te Schore op 17 juni 1937, waarbij hem de vol gende rechten van meerder jarigheid werden toegekend: het oprichten van een vennootschap onder firma, teneinde voor gezamenlij ke rekening met zijn moe der en Hendrik Cornelis Louisse, uit te oefenen de handel in brandstoffen en het vervoerdersbedrijf en alles wat daarmede sa menhangt in de meest uit gebreide zin des woords en tot het verrichten van alle handelingen waartoe de akte van firma hem de be voegdheid zal geven, alles met inachtneming van de uitzonderingen, vermeld in artikel 484 lid 2 van het Burgerlijk Wetboek. De griffier van het kantongerecht te Middelburg, Voor direct gevraagd: aankomende elektromonteurs bij de N.V. L. J. van 't West- énde. Aanmelden, fil. Wal- straat 4, Vlissingen. Jongens- en meisjes- prachtig sportmodel met terugtraprem, compleet 98,—, leeftijd 8 tot 13 jaar. Groenewoud 70-72, VLISSINGEN GEBOORTEKAARTJES VERLOVINGSKAARTEN HUWELIJKSBRIE VEN Drukkerij VAN DE VELDE Walstraat. Vlissingen N.V. HOEKSEMA CHEM. WASSERIJ EN VERVERIJ. Wegens vakantie zijn onze bedrijven te Middelburg, Vlis singen en Goes, volgende week GESLOTEN Dit is de week van 22 t.m. 27 juli. Keuzeuit 1000 KOFEERS Wilt U hierover meer weten en speciaal over de STOLL bieten rooier, bezoekt dan de op woensdag 17 juli a.s. in de schouwburg „Prins van Oranje" te GOES. Aanvang 7 uur non. Voorlichting door de importeur H. J. HOEGEN DIJKHOF, Doetlnchem en door W. SCHIPPER ZOON N.V., Goes. BRENGEN U DEZE WEEK 500 gram doorregen runderlappen 150 cent 500 gram stoofiappen 170 cent 500 gram magere runderlappen 240 cent 500 gram ribstuk of riblappen 240 cent 500 gram schouderkarbonade 190 cent 500 gram vet spek 75 cent 500 gram mager spek 130 cent 500 gram braadworst 150 cent 500 gram gehakt (half om) 120 cent 500 gram dik rundvet 50 cent 500 gram bladreuzel 60 cent 500 gram doorregen rookspek 100 cent Enz. enz. Onze weekreclame VLEESWAREN is deze week: 250 gram gesorteerde vleeswaren 50 cc-nt. 250 gram heerlijke gekookte metworst 50 cent. 100 gr Boereham 0.48 100 gr Pekelvlees 0.45 NU SAMEN 0.85 100 gr Pekelvlees 100 gr. Ontbijtspek 0.45 0.42 NU SAMEN 0.75 St. Jacobsstraat 3 en Hogeweg 118 VLISSINGEN Gevraagd op aannemerskantoor Zo mogelijk vlot kunnende typen. Enige kennis van boekhouden gewenst. Brieven letter C 42, bur, P.Z.C., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5