mmm Verkoeling in Joego-Slavië na de kritiek van Kroesjtsjew Ook de Kerk heeft te maken met de stroom recreatie-zoekenden CHR. S0C. ORGANISATIES IN GEWEER TEGEN ZWARTE LONEN ZATERDAG 13 JULI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT t TITO BESTUDEERT REDE Sowjet-partijieider had nu weer bezwaren tegen westelijken De kritiek die Kroesjtsjew donderdag in Praag aan het adres van Joego- Slavië uitte en vooral zyn opmerking, dat de Zuidslaviërs „Amerikaans vlees en tarwe eten" heeft volgens dip loniatieke waarnemers de openbare mening in Belgrado zeer geschokt. President Tito zou met hoge ambtena^ ren Kroesjtsjews rede bestuderen. In afwachting van het resultaat van de ze studie zou de publikatie van de rede en een Joegoslaviscli commentaar erop aangehouden worden. Volgens onbevestigde berichten heeft de Joego slavische ambassadeur in Praag, Nïkezic, reeds opdracht gekregen Kroesj tsjew aan z\jn verstand te brengen, dat verklaringen als die van donderdag de betrekkingen van Joego-Slavië met de Sowjet-Unie en de zaak van de socialistische wereld slechts kunnen schaden. In sommige kringen in de Joego slavische hoofdstad gelooft men, dat Kroesjtsjew met opzet zijn denigre rende opmerking maakte. In deze kringen vermoedt men, dat de Sow- jet-partijleider maandag te Lwow, op weg naar Tsjecho-Slowakije, de Joe- go-Slavische vice-president Kardelj en Rankovic ontmoet heeft, die een reis naar de Sowjet-Unie maken. Kar delj en Rankovic zouden mogelijk ei sen hebben gesteld, die Kroesjtsjew geïrriteerd hebben. Men vraagt zich zelfs af, of de beide vice-pffesidenten naar Belgrado teruggeroepen zullen worden. Intussen heeft Nikita Kroesjtsjew die met premier Boelganin een be zoek aan Tsjecho-Slowakije brengt vrjjdag te Bratislava een aanval op de westelijke mogendheden ge daan, omdat zjj het ontwapenings- vraagstuk aan de kwestie van de hereniging van Duitsland verbin den. Deze laatste kwestie is een zaak voor de Duitsers zelf, zo be toogde de Russische partij-secreta ris. De Sowjet-leiders waren vrjidag, op de vierde dag van hun bezoek, naar de hoofdstad van Slowakije gevlogen. Daar werden zij begroet door 120.000 arbeiders en boeren. Kroesjtsjew werd officieel welkom geheten door Karol Bacilek, de eerste secretaris van de Slowaakse communistische partij, die volgens geruchten tegelijk met de jongste „anti-Stalinistische" zuiveringen in Moskou van het toneel zou zijn verdwenen. Bij vorige offi ciële gelegenheden in verband met het bezoek van de Sowjet-leiders was Ba cilek niet aanwezig geweest. Nu prees hij echter uitbundig de Sowjet- Unie en hij zei de zuiveringen „ten volle" te steunen. Boelganin en Kroesjtsjew zijn vrij dagochtend per vliegtuig uit Praag naar Bratislava vertrokken, vanwaar uit zij diverse delen van Tsjecho-Slo wakije zullen bezoeken. Beide Russische leiders werden op het vliegveld uitgeleide gedaan door het vrijwel voltallige centraal comité van de Tsjechoslowaakse communis tische partij en hoge regeringsautori teiten. Kroesjtsjew scheen in een op gewekt humeur. Boelganin was als immer meer ingetogen, doch kenne lijk meer uitgerust dan de twee eer ste dagen van zijn bezoek aan Tsjecho-Slowakije. Ondergrondse verbinding tussen twee mijnen Er is een ondergrondse verbinding tot stand gekomen tussen de staats mijn Wllhelmina In Terwlnselen en de Oranje Nassau mijn II ln Schaesberg. Steenwerkploegen van Nederlands oudste mijn zijn met man en macht bezig geweest om de A- noord-weste lijke steengang op de 506 meter ver dieping van Staatsmijn Wllhelmina te veroinden met steengang 435 op de 430 meter verdieping van de particu liere mijn Oranje Nassau II. Daartoe hebben ze vanuit de A- noordwestelij ke steengang tweehonderd meter nieuwe verdingssteengang gedreven, ;d door een honderd meter lange helling van ongeveer dertig gra- De vier Oranje Nassau mijnen, die |||dM|j| kunnen met de met elkaar verbonden zijn, kunnen thans ook verbinding hebben met de staatsmijn Wilhelmina. De overige staatsmijnen in Limburg, de Emma, de Hendrik en de Maurits, zijn sedert 1947 met elkaar verbonden, waardoor het mogelijk is een ondergrondse wan deling te maken van de Duitse tot aan de Belgische grens. Middelbaar wordt nu Hoger bij de landbouwscholen Teneinde de benaming der land bouwscholen, behorende tot het mid delbaar landbouwonderwijs, meer in overeenstemming te brengen met de namen van overeenkomstige scholen in het buitenland, wordt met ingang van 1 september a.s. de benaming Rijks Middelbare Landbouwschool fewijzigd in Rijks Hogere Land- ouwscnool. De Rijkslandbouwwln- terschool zal voortaan Rijks Middel bare Landbouwschool heten. Engels echtpaar bij auto-ongeval omgekomen In de nacht van donderdag op vrij dag is het Engelse echtpaar J. B. S. H.-H. afkomstig uit een voorstadje van Manchester toen de auto, waarin zij reden op de weg Odoorn-Borger in het plaatsje Ees (gemeente Bor- fer), uit de bocht vloog en tegen een oom terecht kwam, om het leven gekomen. De heer H. is 32 jaar oud en mevrouw H. 27 jaar. Zij laten twee kinderen, van omstreeks drie en vijf jaar oud achter. De heer en mevrouw H. logeerden bij een Nederlandse correspondentie vriend, een veearts in Borger. jjjuuiiuiiiiHiiiiuiiHiiniiiiinuiiiuiiiiiiiu(HHiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi Enkele buien, maar ook zonneschijn H (Van onze weerkundige mede- =1 werker). Volop zomers zal het komen- de weekeinde niet worden, maar er is toch een langzame verbetering te verwachten. j|j Boven noord-Engeland ligt de kern van een depressie, die langzaam naar de Noordzee trekt en daar geleidelijk op- M vult. Deze depressie zal hier en daar nog een regen- of onweersbui brengen, maar te- f| gen zondag verwachten wij ge- leidelijk wat meer zonnige pe- rioden. De lucht die uit zuid- westelijke richting wordt aan- gevoerd, brengt in de middag m nog temperaturen van om- streeks twintig graden Celsius, m Ten westen van Ierland, even- als boven de Golf van Biscaye gaat de luchtdruk weer stij- gen. Deze stijging van de luchtdruk breidt zich geleide- lijk naar het noordoosten uit, f§ zodat wij een langzame verbe- tering van het weer verwach- ten. Aangezien er in de hogere luchtlagen wat minder sterke wind voorkomt, kunnen de bui- s en plaatselijk vrij veel regen brengen, doordat ze betrekke- lijk langzaam passeren. Vrij- dag viel er op enkele plaatsen s in ons land door deze buien meer dan twintig millimeter regen. lllllllliilllllllllllllllllllllHlilillllllllllllllllllllllllllllilllllUlllllllllllllllI WAT TE ZEGGEN. Nikita Kroesjt sjew, eerste secretaris van de Russi sche communistische partij: „Het so cialisme opbouwen is iets heel anders dan rozen kweken". De Franse poli ticus Paul Reynaud: „Dat Bourgès- Maunoury tot nu toe zijn kabinet aan het bewind kon houden, heeft hij al leen aan de Tour de France te danken. Het is namelijk een ongeschreven wet bjj ons, dat gedurende de Tour geen regering ten val mag worden ge bracht." AFGEZIEN. In het te Pasadena (Ca- lifornië) verschijnende dagblad „In dependent" stond dit weerbericht: „Vandaag helder weer, afgezien van een ochtendnevel, die eerst wordt ge volgd door mist en dan door avond damp." INGESLIKT. De zevenjarige Jimmy Allison slikte te Sydenham (Enge land) toen hy in de bios zat een shil ling in. Haastig liep hy naar de the- atherdirecteur met de mededeling dat hq zich ongerust maakte: die shilling was zijn busgeld voor de terugkeer naar huis. RAPPORT VAN HET CONVENT Strafbaarstelling liefst „bedrijfstaksgewijze" Het convent der christelgk-sociale organisaties, waarin samenwerken het Verbond van Protestants-Chris telijke Werkgevers in Nederland, de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond, de Christelyke Mid denstandsbond en het Christelyk Na tionaal Vakverbond in Nederland, heeft een rapport het licht doen zien, waarin het vraagstuk van de zwar te lonen wordt behandeld. Het zwarte loon, aldus het rapport, draagt bg tot de verzwakking van 't normbesef in brede lagen van ons volk. De stilzwggende sanctionering van het bestaan der zwarte lonen vormt een gevaar voor de handhaving van wet en recht in het algemeen. De zwarte lonen vormen eveneens een gevaar voor de nationale econo mie. Zodra ergens zwarte lonen wor den betaald, heeft dit tot ge vol c dat andere ondernemingen niet achter kunnen blijven. Daardoor komt het algemene loonpeil dermate in bewe ging, dat ongewenste nriisgevolgen niet of nauwelgks te vermgden zijn. Deze gevolgen van het euvel der zwarte lonen maken bezinning op dit vraagstuk dringend geboden en rechtvaardigen ten volle een appèl op werkgevers en arbeiders om met alle geoorloofde middelen dit kwaad uit onze samenleving te weren. Het rapport geeft een aantal aanbevelin gen ter beteugeling van het euvel van de zwarte loonvorming en voegt aan deze aanbevelingen nog toe, dat het 'yïtalen en ontvangen van zwart loon als oen kwaad moet worden aange- kt. Bij de beoordeling mag even wel niet uit het oog worden verloren dat de omstandigheden niet overal gelijk zijn, Het °-aat derhalve niet aan alle betalers en/of ontvangers van zwart loon als zondaars over één kam scheren en tegen hen uniforme sancties te eisen. Voorts wordt o--^merkt: Een bedryfstaksgewyze regeling der strafbaarstelling verdient de voor keur boven de sanctieregeling in het buitengewoon besluit arbeidsverhou dingen 1945. Deze laatste houdt, van wege het feit, dat alleen de werkge ver strafbaar wordt gesteld, onvol doende rekening met de verantwoor- lijkheid, welke ook de werknemer als party bij de vaststelling der lonen en andere arbeidsvoorwaarden draagt. H Een scene uit Shakespeare's g ,J)e vrolijke vrouwtjes van H Windsor'-'^ zoals die vrijdag- Ij H avond in 't Middelburgse open- H luchttheater „Torenvliedt" te zien was tijdens de kostuum- repetitie van de „Openlucht- spelers". Op 15 juli a.s. gaat zoals bekend de premiè- re van dit stuk. dat onder re- gie van Jan Lemaire jr. werd ingestudeerd door leden van verschillende amateur-toneel- verenigingen uit Middelburg. (Foto P.Z.C.) Dertien katten kregen de keuken als kattebak Onwelriekend milieu „Dertien katten en een hond met schurft leven in de kleine behuizing in afgrijselijke hygiënische omstan digheden. De keuken, waarvan de vloer met turfmolm is bestrooid, is ingericht als kattebak en de katten slapen waarschijnlijk bij de man in bed. De rotting van het houtwerk is toe te schrijven aan het jarenlange verblijf der katten. Geen arbeider wil een stap in dit huis zetten om de door B. en W. voorgeschreven her stelwerkzaamheden uit te voeren". Deze bepaald onwelriekende milieu beschrijving gaf de advocaat van de huiseigenaren bij de behandeling voor de vice-president van de Am sterdamse rechtbank van een kort geding, tussen de bewoner (als eiser) ende huiseigenaren (gedaagden). De kantonrechter heeft de bewo ner, W. A. J. van W. uit de Noor derdwarsstraat te Amsterdam, gelast de woning te ontruimen, doch de man is in hoger beroep gegaan. Hij heeft nu de president verzocht te bepalen, dat de ontruiming wordt geschorst tot de ontruimingszaak in hoger be roep is behandeld. Op 19 juli zal de president uit spraak doen. Dader van Soesterbergse inbraak gearresteerd (Van een correspondent) Op de Weertsingel te Utrecht is de 29-jarige R. van N. gearresteerd, die ervan wordt verdacht de brutale in braak bij oud-notaris H. C. Labberton te Soesterberg te hebben gepleegd. Bg huiszoeking in de woning van Van N., die .machinehandelaar is, en te Utrecht woont, vonden de recher cheurs een gedeelte van de juwelen in een theepot met thee. De rest was ver borgen in de dubbele bodem van een bureau. De man die een bekende van de politie is en reeds verscheidene in braken op zijn naam heeft staan, be kende onmiddellijk. De gehele buit, die zoals thans blykt een waarde van f 35.000.vertegenwoordigde, is ge vonden. Het onderzoek van de politie, die nauw samenwerkte met de recher che heeft een gehele nacht geduurd. Volgens verklaringen van de gear resteerde, die is opgesloten in het poli tiebureau te Soest, had hg de inbraak gepleegd, omdat hg toevallig had ge zien, dat de huishoudster, mej. C. G. van S. het huis verliet en de sleutel van de keukendeur op een plankje leg de. Met behulp van deze sleutel kon hij zich gemakkelgk toegang tot het perceel verschaffen. I Het koninklijk paar heeft vrij- p dagmorgen de gouverneur-ge- neraal van Canada met zijn echtgenote, zoon en schoon- dochter op het paleis te Soest- dijk ontvangen. Na de lunch §1 I poseerde het gezelschap op het p p bordes van het paleis. V.l.n.r. mevrouw en de heer Th. A. Stone (de Canadese am- bassadeur in ons land); H.M. de koningin; de gouverneur- p generaal de heer Vincent Mas- sy; Z.K.H. prins Bernhard; mevrouw Massy; de echtgeno- p te van de heer Massy jr., die H geheel rechts op de foto staat, p IinnnmiiiiiiiiiiiiinnniiniiiiniiiiininniiiiiiiinnniiiiiiinninBiiiiiiii Proefbaanrak in ons land voor betonnen biels Van „Europese Spoorwegen" (Van een onzer redacteuren) Naar wy vernemen zullen de in de O.R.E., het gemeenschappelijk technische researchbureau van de Europese spoorwegen, samenwer kende spoorwegmaatschappijen in 't voorjaar van 1958 een vergelijkings- proef nemen met 6 17 soorten be tonnen dwarsliggers. Daartoe zal in Zwitserland en in ons land een proef- baanvak worden aangelegd. In Nederland zal dat bestaan uit 6 stukken van 500 meter, elk stuk voorzien van 'n bepaald soort dwars liggers met daaraan aansluitend een traject van 3 km, waarop de N.S. zelf gaat experimenteren met be tonnen biels. Waar dit proefbaan- vak, dat geheel met voegloos spoor wordt belegd, zal komen is op dit moment nog niet bekend. De N.S. zal daartoe binnenkort een keuze maken uit twee hiervoor geschikte trajec ten. De N.S. zijn voorts van plan de bestaande spoorstaven op het traject Rotterdam-Zwijndrecht aaneen te lassen, zodat hierop een tot dusver re nog niet toegepaste wijze ook voegloos spoor ontstaat. Hoofdredacteur .Nieuwsgier' weer in vrijheid De directeur-hoofdredacteur van het in de Nederlandse taal In Djakarta verschynende dagblad „Nieuwsgier", die door de militaire politie werd aan gehouden, Is weer in vryheld gesteld. De aanhouding van mr. T. D. Hafas was volgens mededeling van militaire zijde een gevolg van het feit, dat mr. Hafas geen gehoor had gegeven aan een oproep om voor de militaire auto riteiten te verschijnen voor het afleg gen van een verklaring over een m zgn blad opgenomen artikel. De .Nieuwsgier" verklaarde, dat door een misverstand deze oproep niet door mr. Hafas was ontvangen. STEMMEN UIT DE KERKEN Een E.TJ.-rapport en een kerkver gadering over hetzelfde onderwerp Deze week hebben er twee berichten in onze krant gestaan, die beide betrekking hadden op een zelfde zaak. Het ene was een nog al uitgebreid relaas en het andere een kort bericht. Het ene was meer ingesteld op de wereld van het zakenleven en het andere ging meer over datgene waar over in de kerk gedacht wordt. Belde berichten stonden in verband met het toerisme en alles wat daarmee samenhangt in onze provincie. Het eerste bericht was naar aanleiding van het zo juist verschenen rap port van het E.T.I., waarin ons wordt verteld dat er in onze provincie een bedrag Van ruim 21 miljoen aan buitenlandse valuta is ingeleverd, wat ruim 10 blijkt te zijn van hetgeen er in ons hele land wordt ontvangen en dat, terwijl in Zeeland slechts 2.75 van de bevolking van ons land woont. Berekend wordt dat onze provincie per jaar bezocht wordt door ongeveer een driekwart miljoen buitenlanders. Daarbij komt dan nog een behoorlijk aantal landgenoten. Ook wordt in dit rapport een blik in de toekomst geworpen, wanneer het Deltaplan zal zijn voltooid. Men rekent dan op een half miljoen Nederlandse toeristen per seizoen. De miljoenen guldens, die dan znllen worden besteed, liggen nog weer zoveel hoger en worden geschat op een meervoud van hetgeen dat nu wordt besteed. Wat dat betreft, mag ons gewest een goede toekomst verwachten. Economisch zal de zaak op dit punt wel draaien. Wanneer er zoveel miljoenen binnen komen, profiteert op de een of adere manier, nagenoeg heel de bevolking van de stad, het dorp en de streek van de buiten- en binnenlandse gelden, die voor het toerisme worden uitgegeven. Het tweede bericht was maar kort Het vermeldde namelijk dat de Prov. Kerkvergadering van de Ned. Herv. kerk uitvoerig gesproken heeft over kerk en recreatie, in verband met de heiliging van de zondag. Aangezien het aantal recreatie-zoekenden steeds meer toeneemt, wordt de vraag steeds urgenter .welke de houding van de kerken hiertegenover moet zijn. Tot een bepaalde uitspraak is de Prov. Kerkvergadering niet gekomen. Er zitten zoals te begrijpen is voor de kerken meer kanten aan deze zaak, aangezien van een kerk ver wacht mag worden dat zij in meer dere dingen belang stelt dan voor het fetal guldens dat in de kas komt van e bewoners van onze provincie. De Prov. Kerkvergadering heeft haar gedachten laten gaan over de problemen, die er op dit terrein lig gen, naar aanleiding van een tweetal rapporten van de hand van ds. S. P. de Roos over „Kerk en Recreatie" en over „Zondagsheiliging", waarbij de leden van de prov. commissie voor kerk en theologie hun opmerkingen hadden gemaakt. De vrije tijd vermeerdert, waarvoor we dankbaar mogen zijn. Een steeds groter aantal mensen kan aanspraak maken op vakantie. Het is nu de vraag hoe die vrije tijd wordt gevuld en op welke wijze de vakantie wordt besteed. Evengoed als men het rech te gebruik moet maken van een trac tor. wanneer die is aangeschaft, moet ook worden geleerd het rechte ge bruik te maken van vrije tijd en va kantie, opdat deze dienstbaar zijn aan werkelijke ontspanning. Dit is bedoeld ook in de letterlijke zin, want de boog kan niet altijd gespannen zijn. Het is niet ondienstig wanneer aan de ontspanning enige leiding wordt gegeven. Heeft de kerk te maken met re creatie? We bemerken wel eens een zekere geprikkeldheid wanneer men hoort dat de een of andere instantie van een kerk zich met iets bemoeit of daarover spreekt. Het genoemde rapport zegt daarvan: „De prediking en de zielszorg, die iedereen toch wel als het terrein van de kerk erkent, heeft te maken met de mens in zijn gewone leven en zendt de mens ook weer naar zijn gewone leven terug. Daarom moet de kerk dit gewone le ven op z'n minst kennen, opdat zij weten wat zij zeggen moet". En ver der: „Tot de leefbaarheid van het bestaan behoort ook de recreatie. In elke tijd. op de manier die met die tijd overeenkomt, maar zeker in een tijd als de onze, met zijn hoog le venstempo". I (Vervolg op pag. 5) Glimlach vergaan lenkow vorig voorjaar n'.^Ru». sche energie op bezoek w« in Enge- dagen door het Kremlin werd be schouwd als de beste methode om de wereldrevolutie totstand te bren gen. Malenkow speelde zijn rol me» verve; hij had zich dan ook ontpopt als een van de minder onbehouwen lieden a*n het Moskouse politieke f.rmament. Men had gehoord dat hij Latijn kende en dat hij beschikt» over een fijne intelligentie. Hij kon zich voordoen als een charmant heer- ichap. Op zijn reis door Groot-Brit» tannië behaalde hU dan ook veel meer „persoonlijk succes" dan d» grijnzende partijsecretaris Nikita Kroesjtsjew, die later in gezelschap van Ruslands premier Boelganin eveneens naar Engeland toog, voor een officieel bezoek. Tot dat succes droeg ook bij. dat men wist, hoe Malenkow in februari 1955 was afgezet als Russisch pre mier. Hy had een nieuwe industriële politiek gewenst: het was zijn stre ven om de produktie van consump tiegoederen in de eerste plaats te •tellen en de zware industrie, waar aan wijlen maarschalk Stalin altijd de voorrang had gegund, een klein tikkeltje minder aandacht te geven. De Engelsen zagen in Malenkow du» een communist van een soort, die niet tot de ailerkwaadste behoorde. Pijnlijk vergistten zij zich daar in. Malenkow was niet mals Als Stalins secretaris was h>j het, die in de dertiger jaren de lijs ten opstelde waarop namen stonden van lieden die voor „zuivering" ei» executie in aanmerking kwamen. Hij was het, die in dc voorzomer van 1953 als premier de „misdaden en het verraad" onhulde van Laurenti P. Beria, de chef van Staling gehe.- me politie. Beria werd, zoals bekend, tater ter dood gebracht. Maar Malenkow deed alle hardheid vergeten doordat hij zo'n goede glim- lachpoliticus was. En de gezette gast voelde zich in Engeland kennelijk op zijn gemak. Hij stoorde zich niet het minst aan een jochie, dat bij ecu of ander festyn plotseling, in wild west-kostuum, een pistool op hem richtte. Integendeel: Malenkow vond dit een prachtmop en stond ruiterlijk toe, dat men deze „aanslag" ver eeuwigde. Malenkow zal niet of nauwelijks vermoed hebben, dat in jui» 1957 een seneuze aanslag op zgn carrière zou worden gepleegd, met door gangsters uit het verre wes ten, maar door zijn eigen vroegere vrienden. Wel deden de gebeurtenis sen in het Kremlin aan vroeger» conflicten tussen gangsters in Chi cago denken. Winnaar werd Kroesj tsjew die maarschalk Zjoekow en dus de meeste geweren achter zich had.... Malenkow, die tezamen mei Molotow, Kaganowitsj cn Sjepilow zou hebben samengespannen tegen de partijsecretaris, behoorde tot He- genen die het loodje legden. Welis waar hadden de vier mannen in hel partijpresidium goede kansen gekre gen om hun wil door te drijven, maar Kroesjtsjew verijdelde de op zet, die naar het scheen reeds geluk» was, door het centrale comité te mo biliseren en dat koos ai gauw zijn zijde. De „samenzweerders" zijn ver stoten uit hun partij- en regerings functies. Kroesjtsjew heeft de touw tjes in handen en beijvert zich om de verstotenen weliswaar niet t» liquideren, maar hen toch te „ver bannen" naar minder belangrijke banen. Malenkow zal inplaats van zijn ministerschap voor de elektrisch» centrales het directeurschap bekle den van één enkele, zij het niet on belangrijke centrale, en wel bij Oest-Kamenogorsk, 3200 km ten zuid oosten van Moskou. Dat hij juist naar die streek moet, is ongetwijfeld een zware straf voor hem. De cen trale zal immers dienen voor de ont ginning van een gebied, dat Kroesj tsjew neeft uitgekozen. Tegen dit ontginningsplan heeft Malenkow zieb volgens de beschuldigingen die nu tegen hem zijn uitgebracht steeds verzet.... Nu Malenkow deze opdoffer heeft gekregen, niet uit het westen maar uit het Kremlin, is het glimlachen hem misschien wel ver gaan. Intussen is Kroesjtsjew rustrg op reis gegaar. naar Tsjecho-Slowa kije, waar hij bij zijn aankomst on der meer heeft gezegd: „Wij hadden een paar zwarte schapen in een goede kudde. Zij dachten da: zij de mach» konden grijpen en U weet hoe het eindigde. Wij grepen de zwarte scha pen bij de staart en gooiden ze naar buiten". Kroesjtsjew grijnst nu nog breder dan vroeger. Maar zal ook hij zelf op zeker ogenblik n;e: een buite ling maken? Het gaat in Rusland nu als in sommige stater, van Zuid en Midden-Amerika. waar telkens een dictator oi een juntalid door een ander, die machtshonger heeft, wordt verdreven. Er is in dit opzicht blijk baar geen verschil tussen het regime in die streken en de zogenaamde „dictatuur van het proletariaat". MALENKOW EN JOCIIIE ..„de" aanslag kwam later..

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3