Kwestie ds. Cabaret had nasleep in raad 's-Gravenpolder Ze nth A Zeeuwse A!manak 1-klas Uotn GESLAAGDEN AAN MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL ZWITSAPLAST de betere pleister BURGEMEESTER BOLKESTEIN NAM AFSCHEID TELEVISIE „DE LICHTBRON" Agenda 2 PROV1NOIALE ZBBW8B O O ORANT ZATERDAG 13 JULI 1957 LANGDURIGE DISCUSSIE TIJDENS RONDVRAAG Burgemeester J. D. Jansen: „Aan beide zijden zijn fouten gemaakt" De kwestie van <le uitzetting van ds. Cabaret uit de pastorie van de Goref. gemeente van 's Gravenpolder, waarover de laatste weken nogal wat deining is geweest, had vrijdagavond ook haar nasleep in de gemeen teraadsvergadering. Toen het c.h.-raadslid J. de Schipper bij de rondvraag burgemeester J. D. Jansen vroeg om verslag uit te brengen over deze zaak, welke z.i. het dorp in rep en roer bracht, leidde dit tot een langdu rige discussie. Op overigens kalme wijze werden daarbij af en toe, over en weer vrij harde verwijten gemaakt. Wethouder A. Uoogesteger (s.g.-) ging zelfs zover om de burgemeester van bedrog te beschuldigen. Deze verklaarde zich slechts aan het advies van de hiiisvcstingscommissie te hebben gehouden en overigens generlei bevoegheid te hebben om na een rechterlijke uitspraak nog in te grijpen. niet", verklaarde de burgemeester op deze uitlating. Een van de twee grotere woningen bleek namelijk door de eigenaar ver kocht te zijn, toen deze het vermoe den kreeg dat ds. C. dit pand zou betrekken. Een verduidelijking, die de heer De Schipper de opmerking ontlokte: „Als ik goed versta, is de eigenaar v&n deze woning dus de bedrieger". In de laatste B. en W.-vergade- rlngen vóór de uitzetting, was er volgens de burgemeester over drie beschikbare woningen ge sproken. Bij navraag had ds. Ca baret de twee kleinere woningen afgewezen, doch de grotere wilde hif onmiddellijk betrekken. Deze woning van M. bleek toen te zijn verkocht. Later is er nog een gro tere, oudere woning vrijgekomen, doch deze werd aan een ander toegewezen. Wethouder Mol was „Als ik dan goed begrijp, heeft de burgemeester in deze zaak niets te vertellen", zo meende de heer De Schipper uit de uitleg van burge meester Jansen te kunnen conclude ren, hetgeen deze laatste bevestigde. Zo was het ook met de opmerking van de heer De Schipper, dat hij het geval-Cabaret zeer pijnlijk vond, te meer nu het gehele gezin uit elkaar is gerukt. Het raadslid O. Tissing (vrije lijst) was van oordeel, dat de betrokkene ook wel had kunnen mee werken, door op de bewuste rechtszitting te verschijnen en later in beroep te gaan. Hij heeft beide mogelijkheden nagelaten, hoewel hij nog door de burgemeester was gewaarschuwd, zoals deze later verklaarde. Ds Ca baret had met deze handelwijze z.i. de indruk gewekt, niets tegen de zaak te kunnen inbrengen. Naar aan leiding van een desbetreffende op merking van de heer Tissing, gaf burgemeester Jansen als zijn mening te kennen, dat de kwestie door de landelijke pers in sommige gevallen sterk in de sensationele sfeer is ge trokken. Hij vond dit jammer, hoewel hij het overigens wel verwacht had. De burgemeester betreurde het verder, dat de kerk zo in het zon netje was gezet", hetgeen voor heide partijen niet goed was. Als hij de zaak ging ontleden, kwam hij tot de conclusie, dat aan beide kanten fouten waren ge maakt. Daarop mengde wethouder A. Hoo- gesteger (s.g.) zich in de discussie en sprak van bedrog door de burge meester, omdat deze er niet voor ge zorgd had dat ds. Cabaret een wo ning kreeg, toen er drie arbeiderswo ningen en later twee grotere be schikbaar kwamen, „Ik denk niet, dat de heer Hoogesteger dit zo be doelt, anders accepteer ik dit woord Baby-verzorging met Babyderm-preparaten Huidje van alle smetten vrij, hoofdje rein met gezonde haargroei toen op de B. en W.-vcrgadering niet aanwezig, doch zoals de bur gemeester verklaarde, zou deze achter hem hebben gestaan. Op een vraag van de heer Tissing kon burgemeester Jansen verklaren, dat ds. Cabaret alsnog een van de kleipere woningen heeft geaccep teerd. Er werd verder o.a. nog gesproken over bedrijfswoningen, waarmee de pastorie vergeleken kan worden. De neer Joh. op 't Hof (a r.) verklaarde als lid van de woonruimtecommissie dat er nooit een aanvraag van ds. Cabaret was geweest. Vooraf werd een tiental voorstellen in snel tempo afgehandeld. Besloten werd alsnog medewerking te verle nen aan de stichting Verpleeg- en rusthuizen Walcheren, die ook op de Bevelanden een rust- en verpleeghuis wil bouwen. De Boomgaardstraat werd voor alle motorrijtuigen in z.o.- richting gesloten verklaard. Een krediet werd beschikbaar gesteld voor plaatsing van een bank voor bejaarden. Premie werd verleend voor de verbetering van de woning Prov. weg 21 en voorts werden o.a. enkele perceeltjes grond In het uit breidingsplan verkocht. i Advertentie) meesterwerk De betrouwbare tijdmeter ,De klokkenwinkel", C. HARINCK, Lange Vorststraat 35, Goes. J. DE VOOGD, Scheldestraat 15, Vlissingen. Havenplein, Zierikzee. JAC. MOURER, Alleenvertegenwoordiger voor Middelburg en omstreken W. J. CAMPER, Lange Delft 51 Middelburg. Aanbesteding aanleg wegen en veerplein te Breskens Op 31 juli zal te Middelburg wor den aanbesteed het voltooien van de haven, het aanleggen van een veer plein en het maken van aansluitende wegen, met bijkomende werken ten behoeve van ae veerhaven te Bres- VAN PAARD OP HOL. Sinds de mechanisatie ook in Zee land het paard grotendeels heeft ver drongen, hoort men begrjjpeHjker w\jze steeds minder van op-hol-ge- slagen-paarden. Toch gebeur! het nog wei, dat een vertegenwoordiger van „Hippos" de benen neemt, zoals het voor een hooihark gespannen paard in Bruinisse. De voerman was bezig het hooi op de ruiters te zetten, toen het paard er plotseling van door ging. EXPOSEREN Op het ogenblik leven we weer vol op in de tijd van de tentoonstellin gen, want zomer of geen zomer, tro pische hitte of geen tropische hitte de exposities mogen in het seizoen programma niet meer ontbreken. Dat is de laatste jaren nu eenmaal zo ge groeid en ge staat er soms van te kijken wat men allemaal wel ten toon kan stellen. Om te beginnen natuurlijk schilderijen en die zijn er in Zeeland dan ook op diverse plaat sen te zien. Maar daarnaast zijn er nog tal van mogelijkheden. Nuttige handwerken, om maar wat te noe men, zijn ook dankbare tentoonstel lingsattributen en wie over een mooie verzameling postzegels of ge droogde planten beschikt, komt ook al een heel eind. Voortvarende ge meentebesturen, dio de zomergast iets speciaals willen bieden, behoe ven dat heus niet altijd zo ver van huis te zoeken. Integendeel; de mo gelijkheden liggen vaak voor de deur. Waarom bijvoorbeeld de dorpsjeugd niet het strand opgestuurd met de opdracht schelpen te verzamelen f In het raadhuis is altijd wel een hoekje te vinden om de collectie op te slaan en dat biedt de badgasten nog het voordeel, dat ze niet eens meer op het strand zijn aangewezen om schelpen te zien. En waar schel pen ontbreken, 1 vel daar laat t vreemd gevormde straatkeien bijeen garen, of grillige boomtakken, of ex tra grote zandkorrels uit de tuin van de gemeente-secretaris. Kortom, men late zich niet uit het veld slaan. Wie exposeren wil, die kan, want waar een toil is, is een tentoonstelling 1 -- TOT Ziffle met een zwaaiende en slingerende hark achter zich. Tegen het huis van een landbouwer kwam de machine tot stilstand, maar de viervoeter zette z.yn stormloon onverdroten voort, 't Paard koos uiteindelijk toch de goede weg. want het lieD vervolgens regel recht naar zyn stal. Gelukkig liep een en ander zonder ongelukken af. GOUDEN PAAR. Waterlandkerkje heeft vandaag een gouden paar in zijn midden: namelyk het echtpaar Andreas van den Navoij en Leonle Goole, dat op die dag in de buurtschap Turkeije zijn 50-jarig huwelijks feest viert. De heer v. d. Navoij, die zijn gehele leven landarbeider is geweest, was meer dan 45 jaar werkzaam on het landbouwbedrijf van de familie Wijffels, waarvoor hem in 1953 de ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje- Nas sau werd toegekend. Het zal de beide krasse bejaarden op hun 50ste huwelijksdag zeker niet aan belangstelling ontijreken. BEZUIDEN 'T ZWIN. In Nederland heschikl men over vele duizenden donors, die op alle tjjden van de dag en de nacht be reid zyn een halve liter bloed af te staan voor bun mede-mensen in nood. Dit alles gebeurt zonder enig tam-tam, hetgeen nu een maal de aard van de Nederlander met zich mpdebrengt. Onze zui derburen geven meer ruchtbaar heid aan dergelijke zaken 1 Zjj heb ben ecu bloeiende vereniging van „bloedgevers", die over het gehele land zyn afdelingen heeft ver spreid. In Sijsele en in Brugge kwamen de l"den van deze unieke \erenisrinir bijeen, waarbij ztf een hocnelbolling en zelfs een prijs kamp hielden op de teerlingbak. Het was geen der deelnemers aan te zien. dat zij regelmatig bloed afstaan! Wethouder W. Poppe heeft vrijdag avond de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van de drie- en vijfja rige cursus aan de Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool te Vlissingen. Op de foto: de heer Pop pe overhandigt mejuffrouw J. N. de Bue, die voor de vijfjarige cursus als nummer twee slaagde, het diploma. (Foto P.Z.C.) Axel, Hoek en Zaamslag wél gebonden aan centralisatie Bij regeling bouw- en woning toezicht en gemeentewerken Een aantal gemeenten In Zeeuwsch- Vlaanderen Is In 1945 overgegaan tot centralisatie van het bouw- rn wo ningtoezicht en van de dienst der ge meentewerken. Deze regeling is later gewijzigd, aan welke wyziglng niet werd medegewerkt door de gemeen ten Axel. Hoek en Zaamslag. Deze be schouwden de aangebrachte wijzigin gen als een geheel nieuwe regeling, waaraan z(j zich niet gebonden acht ten. Gedeputeerde Staten van Zeeland keurden de nieuwe regeling echter goed, waarop bovengenoemde drie ge meenten zien wendden tot de kroon met het verzoek te beslissen, wat de gemeenschappelijke regeling de ge meenten Axel, Hoek en Zaamslag niet zou binden. De Raad van State heeft in de geest van dit gesprek aan de Kroon geadviseerd. Deze heeft bovengenoemde gemeen ten echter in hun verzoek niet ontvan kelijk verklaard, op grond dat hier voor een beslissing van de Kroon, het zij op grond van art. 7 der wet ge meenschappelijke regelingen, hetzij op grond van art. 79 der grondwet, geen plaats is. DIPLOMA-UITREIKING IN VLISSINGEN Wethouder van onderwijs overhandigde diploma's In aanwezigheid van ouders, ge committeerden, leraren, de commis sie van toezicht en de wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe, werden vrijdagavond de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van de drie- en vijfjarige cursus aan de Gemeentelij ke Middelbare Handelsavondschool in Vlissingen. Wethouder Poppe over handigde de geslaagden met een toe passelijk woord het diploma. Aan het begin van de bijeenkomst sprak de heer Ad Mets, directeur van de school, een kort begroetings woord. Spreker wees er op, dat in de 44 jaar, dat de school bestaat reeds veel is veranderd. Hoewel hij zich bij zonder tevreden toonde over de pres taties van de leerlingen, sprak de heer Mets als zijn mening uit, dat er no gteveel jongeren zijn, die de straat verkiezen boven de school. Wethouder Poppe gewaagde van zijn grote voldoening bij het uitrei ken van de diploma's. Hij wees op de waarde die wordt gehecht aan het diploma van de vijfjarige cursus. Spreker had ook grote waardering voor de wijze waarop de jongens en meisjes zich vele opofferingen had den getroost om veelal 's avonds na hun dagtaak nog de school te bezoe ken. Nadat hij zijn felicitaties had uitgesproken, overhandigde hij de di ploma's. Voor de beste leerlingen waren er boeken. Mej. M. T. Joosse, die het hoogste aantal punten had behaald bij de geslaagden van de driejarige cursus kreeg een boek, alsmede mej. J. N. do Bue (2e van de vijfjarige cursus) en de heren E. L. C. Jans- sens (le van de vijfjarige cursus) en C. J. Janknegt (3e van de vijfjarige cursus. Mej. Joosse dankte namens de leer lingen van do driejarige cursus voor het genoten onderwijs, en de heer Janssens vertolkte de gevoelens van degenen, die het diploma van de vijf jarige cursus hadden behaald. Na mens alle leerlingen bood hij de heer Mets een bureaulamp aan. In zijn dankwoord spoorde de di recteur de geslaagden aan, niet te versagen, maar ondanks het behalen van het diploma, toch voort te gaan met de studie. Het diploma 5-jarige cursus be haalden: Th. C. Bertijn; J. N. de Bue; J. M. Dattin; A. E. de Haan; D. E. J. Hontelé; E. L. C. Janssens; C. J. Janknegt; C. Kaland; M. C. Meij- ers; M. J. Paauwe. Afgewezen 3 kandidaten. Het diploma 3-jarige cursus be haalden: M. E. Jobse; A. Meijers; G. H. Minnebreukcr; P. J. Verplanke; M. T. Joosse; C. P. van den Berge; L. M. L. M. Aspeslagh; A. Krijger. De bevorderingen aan deze school zullen in een volgende editie worden gepubliceerd. Mulo-examens Voor het mulo-examen slaagden te Bergen op Zoom voor het diploma A de dames J. C. Cornelisse Tholen; J. L. Bolier Scherpenisse; en de heer A. v. d. Rhee te St. Maartensdijk. (Advertentie) Uniform gastarief voor Midden-Zeeland Met ingang van 1 juli zullen voor het gehele verzorgingsgebied van de N.V. Mij. tot Gasvoorziening Midden- Zeeland, dus zowel het distributiebe drijf Vlissingen als dat te Goes, uni forme tarieven worden ingevoerd. Voor het huishoudelijk tarief wordt het vastrecht per maand 1 en voorts 26 cent voor de eerste 20 m3 gas per maand, voor de volgende 20 m3 24 ct en voor de rest 22 cent. Voor de muntmeters wordt het vastrecht per maand 1.50 en het gastarief als voor gewone verbruikers. Voor Goes en Kloetinge betekenen deze tarieven een verhoging van I cent per m3 en voor de Bevelandse buitengemeenten een verlaging van een halve cent. De verbruikers, die een munt meter hebben, betaalden tot dusver één cent meer per m3. Nu het vast recht voor de meter in verband met hogere onderhoudskosten e.d. twee kwartjes per maand is verhoogd, zijn de gastarieven gelijk aan die van gewone verbruikers geworden waar mee dus dit voor de betrokkenen on geveer onveranderd blijft. Ook voor het distributiebedrijf Vlis singen betekenen de nieuwe tarieven een verhoging van één cent of iets meer per m3. Auto werd in tuin gedrukt Toen do kruidenier B. te Goes zijn bestelauto vrijdagmorgen op de Wil- helminastraat de D. D. v. d. Bout straat wilde indraaien, werd hij aan gereden door een hem achterop ko mende personenauto, bestuurd door P. uit Den Haaf. De bestelauto werd daarbij in de tuin van een der omwo nenden gedrukt. Beide wagens lie pen aanzienlijke schade op. (Slot van pag. 1) uitgesproken geestesrichting nooit heeft laten spreken in de vergaderin gen van de Middelburgse vroedschap. Hij wenste de heer Bolkestein van harte geluk met zijn benoeming in Deventer en sprak voorts met. gro- te waardering over de echtgenote van de burgemeester: „Mevrouw Bolkestein heeft door haar een voud en lieftalligheid vele harten gewonnen". Namens de raad bood deze spreker een tweetal boeken over beeldende kunst aan. Namens het gemeentepersoneel sprak de gemeentesecretaris, de heer J. Ph. Koene, woorden van afscheid. Dankwoord. Burgemeester Bolkestein sprak een dankwoord. Tegenover de goede ei genschappen. die zo breed waren uit gemeten kende hij maar al te goed ook zijn minder goede eigenschappen, zo verklaarde hy. „En ik heb het be treurd als die wel eens naar buiten kwamen". In het bijzonder dankte mr. Bolke stein de heer Kögeler voor zijn hulp en samenwerking. „Ik ben U daar voor veel dank verschuldigd. Ik zal hieraan steeds denken als voorbeeld van ideale samenwerking". De burge meester dankte ook de andere wet houders en de raad. „De raad en ik hebben wel eens tegenover elkaar ge- Zes Zeeuwse padvinders naar Golden Jamboree Dinsdag 30 juli om half vier, zal het Nederlandse contingent ter sterkte van plm. 1000 man, zich inschepen voor de reis naar Golden Jamboree, Indaba (leiders) en Rover-Moot (voortrekkers) in Sutton-Coldfield. De overtocht zal worden gemaakt met „De Mecklenburg" van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland". Bij het contingent zullen zich aan sluiten een veertigtal deelnemers uit de West en een drie man sterk radjo- équipe van de Nederlandse Radio Unie, t.w. de heren Tom Bouws (A. H.K.C. voor Radiozaken), Johan Bo degraven (Ere-A.D.C. van Utrecht) en Kees de Wolf (oud-padvinder). Uit Zeeland zullen 6 verkenners aan de jamboree deelnemen en wel een uit Aardenburg, een verkenner uit Middelburg en vier zeeverkenners uit Vlissingen. Het materiaal van het Nederland se contingent, waaronder plm. 200 tenten verpakt in 500 colli's, is op za terdag 6 juli In containers van de Britse spoorwegen naar de plaats van bestemming gezonden. IAdvertentie haalt de wereld in uw hulskamer. Deskundige plaatsing van toestel en L. Noordstr. 14, Middelburg, tel. 8873 Dorpsstraat 100 - Zuidzande. staan, maar dat moet men niet te tra gisch nemen, Het is nu eenmaal de taak van een raad het college van B. en W. te critiseren en op fouten te wyzen". De raad weet in de wijze van dis cussie en stijl de schijn op te houden dat men een grotere stad bestuurt dan Middelburg zo zette de heer Bo.l- kestéln verder uiteen. Hij had voor deze stijl van raadsvergaderingen steeds grote bewondering. ,,Ik heb hier zeven jaar met buitengewoon veel plezier gewerkt en gewoond" vervolgde hij. „Middelburg is één van de mooiste steden van het land en heeft het mooiste stadhuis van het land". „U vraagt zich misschien af, waar om gaat hij dan weg? Het is een kwestie xan verstand en gevoel. Het gevoel zegt: Blijf. Maar het verstand zegt, dat het nieuwe zal dwingen tot meer concentratie en werkzaamheid. En het is voor 3Iid- delburg goed, dat de onherroepe lijke éénzijdigheid van één mens wordt afgewisseld". Burgemeester Bolkestein eindigde met het uitspreken van een paar wen sen voor de stad, waarbij hij dacht aan datgene, wat totnutoe minder ge slaagd isde bouw van woningen en scholen, waarin hy hoopte op meer tempo. Andere problemen zijn het gymnasium, de doorbraak Lange Delft-Korte Delft, de St. Pieterstraat en de restauratie van gewone woon huizen om de schoonheid van de stra ten te behouden. Hierna werd de officiële raadszit ting, die in de grote zaal van het Schuttershof werd gehouden, geslo ten. Vervolgens bestond er gelegenheid vanaf de drukbezette ..publieke tribu ne", het woord te voeren. Zo spraken nog burgemeester mr. B. Kolif van Vlissingen, die de sa menwerking tussen de beide steden schetste; burgemeester J. L. Dreg- mans van Koudekerke, als voorzitter van de ver. van Burgemeester en Secretarissen van Walcnerse Ge meenten, als voorzitter van het Weg schap Walcheren en als wnd. voorzit ter van de kringraad B.B. op Walche ren; ds. P. van Til (namens het colle ge van curatoren van het Gymnasi um) de heer J. Allewijn als voorzit ter van de Middelburgse Midden standscentrale; de heer E. Visscher (namens de ver. voor Veilig Verkeer, de brandweer en de Groningse ver.); de burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael (niet als burge meester, maar als oud-Deventenaar) de beer P. J. Bom, namens enkele be drijven op het groot-industrieterrein (Coöp. Eiland Walcheren, Peulvruch tencentrum en graansilo): pastoor H. Snel, namens de r.-k. gemeenschap en tenslotte de heer D. A Huysse als voorzitter van de adviescommissie sportaangelegenheden, zulks onder aanbieding van een sport-enc3'clope- die. In een geestig toespraakje bracht burgemeester Bolkestein dank aan deze sprekers en aan alle verdere aanwezigen, onder wie ook vertegen woordigers van diverse organisaties. Na afloop was er een receptie in de Burgerzaal, waar velen van de gele genheid gébruik maakten met een handdruk afscheid te nemen van bur gemeester Bolkestein. Twee weken geëist tegen gevaarlijke weggebruiker Doorgereden na botsing met motorrijder „Die is raak", had de woonwagen bewoner A. N. uit Terneuzen langs zijn neus weg opgemerkt tegen zijn medepassagier, de werkman J. J. H. uit Terneuzen, terwijl hij door de achterruit van zijn bestelauto naar de bocht van de Havenweg te Sluis kil keek, waar de motorrijder J. F., eveneens uit Terneuzen, gewond naast zijn voertuig lag. Nog geen vijf seconden tevoren had N. deze motorrijder onderste boven gereden, omdat hij de bocht van de Haven weg bijna geheel links genomen had. F. was daardoor in de klem geraakt en met zijn motor gevallen. Zonder zich om zijn slachtoffer te bekom meren was N. daarna doorgereden naar de plaats, waar hij de lading van zijn bestelauto, bestaande uit ijzer, moest wegen. Voor de goede gang van zaken was de werkman H. meegereden. Als getuige werd gehoord de straat-, maker J. K. uit Terneuzen, die op het moment van het ongeluk in. de nabijheid herstelwerkzaamheden uit voerde aan het fietspad langs de Ha venweg. Hij had het ongeluk niet zien gebeuren, maar wel had hij dc motor zien omvallen en de woon wagenbewoner met zijn auto zien doorrijden. De officier van justitie, mr. Ph. M,- Schenkenberg van Mierop, achtte be wezen, dat verdachte de bocht links had genomen en vervolgens was doorgereden. De officier stipte aan, dat de aanrijding veroorzaakt was door grove nalatigheid van de woon wagenbewoner. Hiervoor eiste mr. Schenkenberg van Mierop een on voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken, alsmede ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende zes maanden. De uitspraak volgt op 24 juli a.s. VANDAAG. Middelburg Electro: „Aasgieren van het westen" naturama (14 j.) 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Glant" 20 uur tot 23.30 uur, 14 Jaar; Molen water: Miniatuur Walcheren, 923 uur, dansen met Groot Dansorkest „The Caldonians" uit Roosendaal, 20 uur; Provinciale Bibliotheek: Ex positie „Zeeuwse geschiedenis door tijdgenoten verhaald", 1012.30 en 13.3018 uur*. Van Benthem en Jut ting: Hokusal. Terrein Klnderzorg: zomerfeest wijk I, 14 tot 22 uur. Vlissingen Alhambra: „Vlva las Ve gas", 7 en 9 uur, 14 jaar; Luxor: „In het wilde westen", 7 en 9 uur; 14 j. Kunstzaal Bikker: Schilderijen van Mies CallenfelsCarsten. Bejaarden huis: Tentoonstelling „MIchlel de Ruyter", 10 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur. Badstrand: Aankomst zwemmers Scheldebekerwedstrijd, 15.30 uur; Boulevard Bankert: Le vend schaakspel. 15.30 uur; Boule vard Evertsen: Concert St. Caecllla; 20 uur; Grote Markt: Openluchtbal 19.30 uur, Nolledijk: Vuurwerk 22.30.u. Grote Markt: Openluchtbal, 17.3022.00 uur; Nolledijk: Groots vuurwerk, 22.30 uur. Goes Grand: „Het geheim van de zwarte tent", 7 en 9 uur, 14 J. Grote Markt: Mars- en tamboerwed strijd Federatief Muziekconcours, ge organiseerd door „Euphonia". 15 uur; Schuttershof: Concertwedstrijd Mu ziekconcours. ie uur; Grote Markt: Avondconcert „Hosanna", 20 uur; tap toe „Ons Genoegen". Vlissingen, 22.30 uur: Geref. Oosterkerk: Classlcale Zendingsmiddag, 15 uur. MORGEN. Middelburg Eleotro: als zaterdag, 1530, 19 en 2115 uur; Schouwburg: als vandaag, 14.30 tot 18 uur en 20 tot 23.30 uur; Molenwater: Miniatuur Walcheren 923 uur. Vlissingen Alhambra: als zaterdag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: als zaterdag, 3, 7 en 9 uur; Bejaardenhuls: ten toonstelling MIchlel de Ruyter", 13 tot 17 uur. Goes Grand: „Leven in de brouwerij", 3 uur. „Het geheim van de zwarte tent", 7 en 9 uur, 14 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2