Drievoudige triomf van sterke Fransen in Barcelona lllir^iiiiiiii ZWITSAL UITSLAG EN KLASSEMENTEN RONDE VAN FRANKRIJK BELANGRIJKE WEDSTRIJDEN IN DE EERSTE KLAS STEMMEN UIT DE KERKEN Op haar bestemming ZATERDAG 18 JULI 1957 PROVINCIALS ZBRUWBR COURANT B NEDERLANDERS IN HET PELOTON Wim van Est verbeterde positie in puntenklassement Bernardo Ruiz begreep het niet. Moedeloos met het hoofd schuddend reed hü het stadion binnen, de hardheid van zün metier verfoeiend. Want de rit naar Barcelona was hard geweest voor de Spanjaard, zoals In feite iedere étappe hard is voor de nationale en regionale ploegen, uitgezonderd de for matie van Bldot, die slechts één doel heeft: triomfen; desnoods ten koste van de werkkracht van de overige coureurs. Ditmaal werd het een drievou dige triomf voor de nationalen, die daardoor wederom Individueel In het ploegenklassement hun posities verbeterden. Privat werd winnaar, Darri- gade tweede en Bauvin derde. De Spanjaard Rulz bezette de vierde plaats. Voor onze landgenoten, die allen in quetjl de leider biy f t. In tegenstelUng het peioton eindigden, was het slechts belangrijk, dat Wim van Est zjjn po sitie in het puntenklassement verbe terde. Hy werd tweede ln de eind sprint van 't peloton, vóór Schellem- berg en Thomln, de drager van de groene trui. Van Est verspeelde ech ter enkele punten aan Forestier, die zich in deze rit als tiende klasseerde. De 15e éta] Barcelona (1! pe van Perplgnan i km.) heeft ho< de publieke belangstelling buitenge woon groot was evenmin gevoelige wijzigingen kunnen brengen in het algemeen klassement, waarvan An- Dames voetbalden 240 bij elkaar voor „Zonneveld" Bij'na 2000 kijkers beleefden enkele prettige uurtjes Bijna tweeduizend toeschouwers hebben vrijdagavond op het Nadorst- terrein te Middelburg enkele plezie rige uurtjes beleefd tijdens de da mesvoetbalwedstrijd tussen een elftal van de Middelburgse atletiekvereni ging E.M.M. en een van de Zeeuwse Confectiefabriek, dat zich de wellui dende naam van „Modinettes" had „aangepast". Het is en dan met name in de tweede helft een ge weldig spannende wedstrijd gewor den, die de „Modinettes" dank zij hun „linksbuitenvrouw", waarin een rasvoetbalster stak, met 82 ge wonnen hebben. Deze damesvoetbal- wedstrijd ls een succes geworden, niet alleen voor de meisjes zelf, maar ook voor het comité „Sport Steunt Zonneveld", waarvoor de ontmoeting gespeeld werd. Want voorzitter Cor Westerweel kon aan het einde van de wedstrijd een bedrag van f 289,65 ln de kas van het comité stoppen! De muzikanten van „Excelsior" zorgden te zamen met de tamboers en hoornblazers van de „Achilles" signaalafdeling vóór, tijdens de rust en na de wedstrijd voor pittige mu zikale klanken. Om zeven uur be gonnen beide korpsen vanaf de Pot- tenmarkt met een muzikale rond wandeling door een gedeelte van de stad naar het voetbalveld aan de Nadorst. Precies half acht floot „scheidsvrouwe" De Graaff, gekleed in een stemmig zwart arbiters kos tuum, voor de eerste maal en vanaf dit moment ontwikkelde zich een in- terressant voetbalduel, dat de toe schouwers de grootste pret bezorgde. Met z'n allen stormden de dames soms op het bruine „monster" af, waarbij meermalen stevige duwtjes uitgedeeld werden. Maar het ging al lemaal zeer sportief .hoewel rt maar goed was, dat de meisjes niet op voetbalschoenen speelden, want er werd nog al eens misgetrapt.... De rust ging in met dubbelblanke stand. De thee had de „Modinettes" die voor de rust reeds een meerder heid hadden, blijkbaar goed gedaan, want vol enthousiasme gingen zij op het doel van de E.M.M.'sters af. De rechtsbuiten, die voor de rust in het doel gestaan had, ontpopte zich als 'n uitstekend speelster, di ede grond slag legde voor het eerste punt en het tweede en derde „Modinette"- doelpunt op waarlijk verbluffende wijze scoorde, 30 dus. Dat lieten de E.M.M.-sters niet op zich zitten en onder hoogspanning liepen zij in tot 32, waarmee het einde kwam. De heer Westerweel overhandigde na afloop aan de beide aanvoersters bloemen, waarna hij tot slot de speelsters en verdere medewerken den hartelijk dankte. tot de vorige dagen heeft het peloton, en vooral ae leden van de Franse na tionale ploeg, de vluchtelingen geen kans gegeven om veel veld te winnen. Bij de start werd er direct flink tempo Ingezet, waardoor diverse uitlooppogingen weer even snel te niet werden gedaan. Na 40 km ge lukte het evenwel Lorono met Sta- blinskl aan zijn wiel om te ont snappen. Een verhoging van het tempo was daarvan het gevolg, waardoor de hoofdmacht In twee groepen werd gesplitst. 40 km ver der moesten ook deze vluchtelin gen zich terug laten vallen. Een andere Spanjaard, Ruit nam het initiatief over. Hy schoot weg met Darrigade achter zich en deze vlucht had succes. Later sloten zich nog vier andere renners by hen aan. Privat, Poulinghe, Bau vin en Defilippis. Tien kilometer voor het eindpunt probeerde Ruiz een Spaanse overwinning uit het vuur te slepen, zonder succes, want het was Privat die te Barce lona zyn derde étappe-overwinning behaalde. Kleurige wielerwedstrijd in Vlissingse binnenstad Vrijdagavond omstreeks half acht klonk een startschot door de Spui straat te Vlissingen. Een kleurige groep zette zich in beweging, ae „Tour de 1' Ecole" was begonnen! De ze wielerwedstrijd op gewone fietsen voor de leerlingen van de Zeeuwse scholen was georganiseerd door de heren Jan Lobbezoo en Theo de Vrie- ze en stond onder supervisie van de Vlissingse Zomer8how. Naast ver scheidene individuele renners waren het voornamelijk groepen van vijf van één bepaalde school, allen in eenzelfde kleur shirt gestoken, die vooral de start een bont en fees telijk aanzien verleenden. Het parcours in de binnenstad was veertig kilometer lang, maar dat weerhield de renners er niet van een spannende strijd te leveren. Vele konden het hoge tempo niet volhou den en na een half uur waren er van de 86 gestarte renners nog slechts 23 in koers. Volgens de verwachtingen kwam Bram van Overbeeke als win naar uit de strijd te voorschijn. Bo vendien won deze renner vele sprints en daarmede tal van premies. Win naar van het scholenklassement werd de Openbare U.L.O. te Middelburg. De uitslag was: Sprintersklassement: 1. B. v. Over beeke: 2. Wattel; 3. v. Waterschoot; 4. v. Poelje, Visser en Gidiaanse. Algemeen klassement: 1. B. van Overbeeke; 2. Wattel; 3. van Water schoot; 4. van de Weele; 5. Goed volk; 6. van Poelje; 7. Melis; 8. Over- weel; 9. Maat; 10. Wevers; 11. Palm- koek; 12. Sinke en 13. Arends. De tijd, die de winnaar noteerde was 1 uur, 11 min. 9 sec. De twee volgende renners kwamen respectie velijk 2 en 5 seconden na de win- De uitslag van de vijftiende etappe luidt: 1. Privat, Fr., 5 uur 24 minuten 47 sec., met bonificatie 5.23.47; 2. Darrigade, Fr., 5.25.25, met bonificatie 5.24.55; 8. Bauvin, Fr., 5.25.37; 4. Ruiz, Spanje, z.t.; 5. Lanpre, Zuid West, 5.25.47; 6. Ruby, N.O.C., z.t.; 7. Poulinghe, West, 5.25.54; 8. Defilippis, It., z.t.; 8. Baffi, It., 5.29.18; 10. Forestier, Fr., z.t.; 11. Moralea, Sp., z.t.; 12. Padovan, It., z.t. 13. Wim van Est, Ned., z.t.; 14. Schellemberg, Zw., z.t.; 15. Thomln, West, z.t.j 18. Anglade, Zuid Oost, z.t.; 17. Voor- ting, Ned., z.t.; 18. Christian, Zw., z.t,; 19. Lorono,-Bp., z.t.; 20. Keteleer, B., z.t.; 21. Stolker, Ned., z.t.; 24. Plet van Est, Ned., z.t.: 34. Kersten en De Jongh, Ned. 5.29.18. Het algemeen klassement na de vijftien- Nederland weer Europees honkbalkampioen Het Nederlandse honkbalteam heeft de Europese titel behouden. In de laatste wedstrijd versloegen onze landgenoten de Belgische ploeg met Scooter met twee personen onder trein Beiden overleden Vrijdagavond omstreeks vier uur zijn op de onbewaakte overweg in de Klokkendijk te Rljssen twee op een scooter gezeten personen door een uit de richting Wierden komende trein gegrepen en onmiddellijk ge dood. De scooter werd bestuurd door de 34-jarige heer G. D. Y. uit Rotter dam. Zijn 71-jarige vader, de heer A. M. Y. uit Nijverdal zat achterop. Vrijdagmorgen is op de onbewaakte overweg tussen Winterswijk en Lich tenvoorde een bestelauto aangereden door een uit Winterswijk komende trein. De bestuurder van de bestel auto werd gedood. De trein had 22 minuten vei de etappe van de Ronde van Frankrijk luidt: 1. Anquetll, Fr., 92.18.30; 2. Forestier. Fr., 92.20.32; 3. Mahé, Fr., 92.22.11; 4. Christian, Zw., 92.26.14; 5. Bauvin, Fr., 92.26.49; 6. Janssens, B„ 92.27.32; 7. Picot, West, 92.28.20: 8. Wim van Est, Ned., 92.30.27 op 13.57; 9. Defilippis, It., 92.32.48; 10. Rohr- bach, N.O.C., 92.33.11; 11. Jean Bobet, lie de Fr., 92.33.23; 12. Lorono, Sp., 92.34.38; 13. Barone, lie de Fr., 92.35.08; 14. Hoorelbee- ke, lie de Fr., 92.36.05; 15. Planckaert, B., 92.36.24; 16. Nencinl, It., 92.37.14; 17. Schel lemberg, Zw., 92.41.35; 18. Adriaenssens, B„ 92.44.11; 19. Dotto, Zuid Oost, 92.45.00;, 20. Lauredl, zuid Oost, 92.45.31; 27. Voor- tlng, Ned., 93.12.16; 82. Plet van Est, Ned 93.22.53; 40. De Jongh, Ned-, 93.42.25; 52. Kersten, Ned., 94.08.04; 61. Stolker, Ned., 94.32.49. Busto van de Zuid Oost-ploeg was bij het sluiten van de controle nog niet ge arriveerd. Het dagploegenklassement luidt: 1. Frankrijk 16.14,19; 2. Spanje 16.24.13; 3. Zuid West 16.24.23; 4. ex aequo West- ploeg en Italië 16.24.30; 6. ex aequo Zuid Oost, lie de France, België, Noord Oost Centraal, Nederland, Zwitserland 16.27.54. Na de vijftiende etappe is het algemeen ploegenklassement als volgt: 1. Frankrijk 274.37.17; 2. Italië 276.14.50; 3. West 276.36.19; 4. Ile de France 276.54.04; 5. Noord Oost Centraal 277.07.35; 6. Neder land 277.17.03; 7. België 277.18.02; 8. Zwit serland 277.59.47; 9. Zuid West 278.05.38; 10. Zuid Oost 278.24.35; 11. Spanje 279,00.47. KORFBALPROGRAMMA B.K.C. reeds vrij dicht bij titel Indien de hitte vandaag weer geen roet In het eten gooit moet voor de competitle's van de Z.K.B. weer een flink programma worden afgewerkt. In de eerste klas gaat de meeste be langstelling uit naar de wedstryden waarby de' staartploegen betrokken zHn. Twee van hen, Animo I en Olym- pla I, komen zelfs tegen elkaar uit. In deze wedstryd zal fel om de punten feestreden worden omdat de winnaar ets veiliger komt te staan. Animo heeft naar het ons voorkomt de beste napleren. Vervolgens krijgt Tjoba I Volharding I op bezoek. Belden zUn kandidaat voor de onderste plaats van wie Tjoba I er het slechtste voor staat. Scampolo I en Vlos I gaan uit maken wie op de derde plaats terecht komt. In 2a krygt leider Top I het gemak kelijk tegen Eendracht mits de verre reis niet teveel in de benen zal zitten. Spannender zal het toegaan bij de ontmoeting Swift IIIVitesse I. De verliezer is n.l. tijdelijk uitgeschakeld in de strijd om de bovenste plaats. Swift IV gaat naar alle waarschyn- lijkheid tegen Tjoba II zijn negende nederlaag in successie tegemoet. In 2b zal leider Elto I weinig moeite hebben met Volharding II. Temeer omdat Elto by een overwinning liefst vier punten voorsprong gaat krijgen op nummer 2 van de rangiyst, Zeelan- dia I. De Poel krygt Vopo I op visite hetgeen winst voor de bezoekers bete kent. Of zal de Poel ditmaal voor de verrassing zorgen. Jungwirth nog sneller dan Finse lopers Nadat donderdag drie Finnen te Aabo de 1500 meter binnen de we reldrecordtijd hadden gelopen, van wie er twee, Salsola en Salonen de nieuwe recordtijd van 3 min. 40,2 sec. noteerden, liet de Tsjech Jung wirth vrijdagavond te Praag zien dat hij het nog sneller kon. Niet minder dan 2,1 sec. haalde hij van het record van de beide Finnen af en werd daardoor de eerste atleet die de 1500 meter binnen de 3 min. 40 sec. liep. Zijn tijd bedroeg 3 minuten 38.1 sec. De Russische atleet Anatoli Mikhaï- lov heeft tijdens de studentenkampi oenschappen, welke in Leningrad werden gehouden, het Europese re cord 110 meter horden geëgaliseerd. Hij noteerde 13.9 sec. In 3a kan BKC zo zoetjesaan al aan het kampioenschap gaan denken want het bindt Vedo I wel aan de zegekar. Stormvogels, dat eenzaam onderaan bengelt, moet thuis de stryd aanbin den tegen Animo H. Er is een kansje, dat ze uit deze wedstrijd een puntje wegslepen. In 3b gaan twee van de drie hekke- sluiters, te weten AKC en VZOD. on der elkaar uitmaken wie voorlopig als rode lantaarndrager afvalt. Vanwege de grote afstand tussen Aardenburg en Wissekerke wordt deze wedstryd weer op het Swïftterreln te Middel burg gespeeld. Aan spanning zal het hier zeker niet ontbreken. In 3c komt Blauw Wit I door een zege op Dios vast en zeker op gelyke hoogte met koploper SSS, dat zelf niet in het veld komt. Kats gaat naar Ka- pelle om Elto H te bekampen en neemt de punten wel mee terug naar Noord- Beveland. SVS moet het thuis opne men tegen VOPO II en zal hieruit geen winst behalen. Op 18 juli komt Vopo II weer in het veld en wel uit tegen Tjoba m. Ook in de wedstryd gaan ze met de volle winst terug naar Borssele. In 3d kan VOTO weer twee punten aan het totaal toevoegen door thuis hekkesluiter Vitesse II te kloppen. To- Vrijdagavond werd in Vlissingen een urielcrwedstrijd gehouden voor scholieren, op gctoone fietsen de „Tour de VEcole. De vele kleurige shirts, waarin de renners waren ge stoken, gaf vooral aan de start een bont en feestelijk aanzien. Foto P.Z.C.) go in gaat op bezoek by Blauw Wit II en het moet al raar lopen Indien niet f ewonnen wordt, ofschoon Blauw Wit I thuis tot verrassende dingen in staat is. Van belang voor de tweede f laats is in deze klasse de ontmoeting ussen Zeclandia II en WKV, ln weike ontmoeting Zeelandia II wel aan het langste eind zal trekken. On 18 juli wordt nog gespeeld Blauw Wit II Vitesse II. Het zou bepaald een ver rassing zyn indien Vitesse II uit deze wedstryd ook maar een winstpuntje zou meenemen. In de avondklas spelen op 18 juli Vedo II tegen Swift V. hetgeen weer twee winstpunten voor Swift V zal op leveren. voorts komen ln Souburg Zuidwesters II en Animo IV tegen el kaar uit. maar van een spannende ontmoeting zal hier wel geen sprake zyn. We zien Zuidwesters II hier rovaal winnen. mw öiafget afd. a; Swift a-^lympla; Swift b— de adspirantencompetltie's wordt -•olgenae programma afgewerkt: het volgende programma afd. a: Swift a—Olympla; cswiu Animo a; afd. b: Swift kwiekZuid westers: Vedo aBKC: Swift snel Vedo a (wordt gesp. IS-*); afd. c: Swift rapAnimo c en Swift lenig— Animo d (te spelen op 16-7)- afd. d: VopoVlos a; ZeelandiaTogo a; Togo bLuctor a: afd. e: KCSElto a; Volharding bDe Poel; KCSLuc tor b (wordt gesp. 18-7). (Slot van pag; 3) Wanneer aan een groep mensen de mogelijkheid tot recreatie zou wor den ontzegd, zou de kerk in het ge weer moeten komen, ter wille van de ferechtigheid, die in de Heilige chrift van ons wordt gevraagd. Ieder mens heeft recht op rust, opdat hij kan uitblazen en weer op adem kan komen in het gejacht van dit le ven, dat-al sneller gaat. Recreatie be tekent eigenlijk: herschepping. Iede re vrije dag moet zo een recreatie dag zijn en naar zondag 28 van de Heidelbergse Catechismus, moet de rustdag ons heenwijzen naar de gro te herschepping: „de Here door zijn Geest in mij werken late en alzo de eeuwige Sabbath in dit leven aan- vange". Hoewel de tijd toen het alles an ders was dan tegenwoordig, nog niet zo ver achter ons ligt .hebben we het gevoel dat dit klanken zijn uit een heel ver verleden. „De moderne gese culariseerde wereld kent recreatie zonder rust". Ook zonder dat men aan de rustdag een wettig karakter wil geven, gevoelen velen dat de rustdag, die ieder mens toch waarlijk wel nodig heeft in het ritme van de zeven dagen, dat ook de recreatie een Advertentie Zó boeientl is nu PAXiHlAMA gejaag en gejacht tegen wordt geprt waarlijk niet alleen van kerkelijke zijde. En nu wordt onze provincie al meer opgenomen in het programma van hen, die een dag, een weckend of voor langere tijd recreatie zoeken. Dat brengt geld in het laatje. Het gevaar is er we zien het in de praktijk dat er categorieën men sen komen, voor wie er praktisch i ge enrustdag meer is. Winkels en za- ken gaan open op zondag. En al mag op het ogenblik zoals het E.T.I.- ststelt er veel „va- zijn. het is een vraag of, wanneer het valuta-profijt tot het verleden behoort, een gemeenteraad dan zo verstandig is een besluit te nemen dat de winkels voortaan op zondag weer gesloten moeten zijn. Die stroom van recreatiezoekenden brengt allerlei activiteiten mee om vreemdelingen en ook de bewoners zelf naar een bepaalde plaats te ha len. Hoe moet de kerk te midden van dit alles staan? Waar inoet ze waar schuwen en waar moet ze zelf mee doen? Vlak bij De Horst, het terrein van Kerk en Wereld te Driebergen, heeft de Ned. Herv. kerk ook een groot recreatiecentrum, Het Grote Bos. Het is een poging om in deze tijd helpende en dienende te staan te midden van de massa's die recreatie zoeken en voor zo ver wij kunnen na gaan, is hier een nog al goede opzet, zodat er ruimte, kan blijven voor het werk van de kerk. Moeten de kerken gezamenlijk er zich nu niet reeds op bezinnen of er in (le toekomst ook niet een recreatieterrein kan komen in Zeeland wanneer het Deltaplan een realiteit is geworden? De Prov. Kerkvergadering is hoe kan het ook anders midden in al de vragen, die hier opdoemen, blij ven steken. Een volgende keer zullen ze weer worden opgenomen. In ieder geval is het goed dat ook deze ker kelijke instantie met deze vragen be zig is. H. Feuilleton door Clare Rrelou Smith 21 „Neen dat is zo", gaf hij toe. „Ik was vrij wat ouder dan mijn vrouw, maar we waren erg gelukkig. Een onderling nauw verbonden gezin. Ja", ging hij zuchtend voort, „ik weet niet wat ik nu moet doen". „Ann, Ann!" hoorden ze Phyl roe pen. „Ik kom!" riep Ann. „Zal ik haar beneden brengen of wil je liever mee naar boven gaan?" vroeg ze haar gast. „Breng haar alsjeblieft beneden. Och", voegde hij er zielig aan toe, „je moet me niet harteloos vinden, maar... maar ik kan er nog zo moei lijk tegen". „Dat begrijp ik", zei Ann vol mee gevoel. „Ik kon het eerst ook niet". Ze vertelde Phyl, dat er beneden een prettige verrassing was en zette haar bij ae keukendeur op de grond. „Pappie!" kreet Phyl en bijna viel ze toen ze zich ln de armen van haar vader wierp, die haar teder tegen zich aandrukte. Ann sloop weg en ging naar Tom my, die nu ook wakker pro beerde zich in zijn wagentje op te richten. Ze schoof het witte gordijn dat ze altijd gebruikte als bescher ming tegen zwervende katten opzij, maakte de banden los en tilde hem omhoog, terwijl ze zo goed mogelijk trachtte, haar kapsel buiten bereik van zijn graaiende handjes te hou den. Majoor Callender, die Phyl weer had losgelaten, kwam Ann tegemoet e- nam nu de baby in zijn armen. „Hij is groter geworden". „Kijk eens, hij heeft al drie tanden en een vierde is op komst", liet Ann hem haastig zien. Nu kwam Ned binnenstuiven, maar zodra hij zijn vader zag, bleef hij stokstijf staan. „Zo jongeman!" riep de bezoeker hem de hand toestekend. Op het gezicht van de kleine jon gen streden angst en verlangen met elkaar. Zijn vaaer liep naar hem toe en streek hem ferm door de haren. „Ik zal je niet opeten, Ned. Ik weet. dat het jouw schuld niet was". „O. pappie!" En meteen barstte Ned in huilen uit. Het was de eerste keer dat Ann hem zo zag en ze schrok yan de heftigheid, waarmee hij het uitsnikte. Ze nam de baby op en liet de vader en zijn twee oudste kinderen alleen, maar zag bij het weggaan nog, dat hij Ned op zijn knie trok en met de andere hand Phyl stevig bij zich hield. Ned stond erop, dat zijn vader nog voor de thee met hem naar het kip penhok ging. De jongen liep er bin. nen, strekte beide handen vol met voer naar de vogels uit en had de grootste pret als ze het kwamen wegpikken. Ann zag, hoe Callender van dit schouwspel genoot. „Prikt het een beetje?" „Nou en of!" grinnikte Ned. „Durf jij niet naar binnen gaan, Phvl Phyl drong zich dicht tegen Ann aan. „Neen", stamelde ze. „ik ben er bang voor". Haar vader keek een beetje be zorgd, maar Ann glimlachte gerust- f Advertentie) KINDERSHAMPOO „Prik!" niet in de ogen! stellend: „Ze ls nog zo klein". Toen Joe hun stemmen hoorde, kwam hij uit het laboratorium. Ann stelde hem voor. Joe keek eerst naar Ann. met haar van opwinding blo zend gezicht en dan naar de man, die hem ernstig, niet zonder enige be wondering, aanzag. „Dokter Adamson?" vroeg deze, met lichte nadruk op het eerste woord. „Ja", antwoordde Joe, plotseling een besluit nemend. ,,U is de man, die ik hebben moet. Ik wil met u praten over uw dochtertje." Hil knikte even naar Ann, die haastig Pnyl overhaal de om met haar naar binnen te gaan en de lekkerste koekjes voor „pap- Eies thee" uit te kiezen Toen Ann zich ij de deur nog eens omwendde, zag ze dat Joe en Phyls vader reeds in druk gesprek waren. Voor zijn vertrek had Lawrence Callender nog een langdurig onder houd met Ann en haar vader. Afge sproken werd. dat de kinderen by de familie Derwent zouden blijven tot hun vader terugkwam en nun een nieuw thuis kon geven. „Ik wil niet, dat Ann zich overma tig inspant", zei hij met een air van ouderwetse hoffelijkheid jegens haar. dat ze wel een tikje vreemd, maar toch ook prettig vond. „En ik ben na tuurlijk graag oereid. het loon van een kinderjuffrouw of welke andere hulp ook te betalen.'.' Hij trof heel royaal de nodige finan ciële maatregelen en schoof de pro testen van de dokter, dat ze tenslotte toch familie van elkaar waren, ter zijde. „Dat kan wel zyn. dokter, maar ik ben in staat het geld te verschaffen en alsals dit onverwachte niet was gebeurd, had ik dat grote huis in Yorkshire moeten bekostigen", merk te hij op. „Voor ik naar Ceylon terug vlieg. kom ik nog even naar de kin deren zien". „Dat is een nobele vent", zei Anns vader peinzend, toen hy zijn gast naar het station had gereden. Ann, die bezig was met Tommy te voeren en haar mond tegelijk met die van de baby opende en sloot, ant woordde eer. tikje dromerig. „Ja en hij is ook heel aardig," Toen Ann. op de knieën bij haar kostuumpop liggend, bezig was, de Advertentie HAZ6TFABRIEKEN TG ZEVENBERGEN roodsatynen rok aan het nasklaar ge maakt lyfje te speiden. kwamen Joe en haar vader, in ern tig gesprek ge wikkeld. de zitkamer binnen. Ze glim lachten haar even toe maar bleven doorpraten. „Ik geloof, dat je gelijk hebt. Joe. Radiotherapie, massage, oefeningen." „Ik zal haar morgen meenamen naar het ziekenhuis. Ze zal wei niet bang zijn. nietwaar Ann?" Ann hield even op met haar werk. „Wie zal bang zijn ën voor wat „Och", zuchtte Joe. wordt een3 wakker, kindliefwe hebben het over Phyl". „O!" riep Ann. terwijl ze op haar hurken ging zitten, „dacht je. dat ze die vreselyke dingen zai kunnen af doen?" „We weten het nog niet zeker", ant woordde Joe voorzichtig, „maar we hopen het". „O. Joe", zei Ann met stralende ogen „dat zou al te heeriyk zyn". Er werd gebeld en Anns vader ging opendoen. Hy keek de jonge man. die verlegen bloosde, onderzoekend aan. „Isis Ann thuis?" vroeg John ny hakkelend. ..Ja. kom binnen". Johnny gehoorzaamde, maar bleef ln de deur staan, toen hy zag wat Ann deed en dat Joe met haar sprak. Zo dra Ann echter Johnny zag. sprong ze overeind. „O. Johnny, het is zo heerlijk begon ze, .Kalm aan", vermaande Joe snel. „We kunnen het mis hebben". (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 13