Rijkswaterstaat acht bespreking over tunnel en brug van weinig nut Goese melkmeisje gaat zich nieuwe toekomst in Canada bouwen IN 1956 MEER AANVRAGEN VAN DE MIDDENSTANDERS ZEEUWEN UIT ZEELAND (V.S.) VRIJDAG 12 JULI 1957 PROVINCIALS ZBBÜW8R OOÜRANT 8 DE VASTE OEVERVERBINDING OVER DE WEST ER SCHELDE Directie zond brief aan K. v. K. Terneuzen over rapport-Haccou De directie van de rijkswaterstaat ziet peen nut in een bespreking tussen baar en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen over de kwestie van de oeververbindingen voor dit gebied. Dit is meegedeeld in een brief, die de directie van de rijkswaterstaat aan de kamer heeft ge zonden naar aanleiding van het „rapport Haccou". Deze brief is gisteren be sproken in de vergadering van de kamer van koophandel te Terneuzen. De directie van de rijkswaterstaat als die van de Westerschelde nog de deelt voorts mee. dat de rijkswater- moeilijkheid geeft dat de plaats van de staat zowel uit eigen beweging als op thans bestaande scheepvaartgeulen grond van de herhaalde malen gedane niet als bestendig kan worden be schouwd. Zeer ingrijpende rivierwer- ken zouden bij uitvoering van een brug over de Westerschelde noodzakelijk suggesties, de mogelijkheid van een tunnel door de Schelde tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord-Bra bant heeft overwogen, doch de slot som ls geweest, dat de gedachte aan een dergelijk kunstwerk moet worden prijsgegeven. Het zou een zodanige kostbaarheid krijgen dat het econo misch niet te verdedigen is. terwijl de uitvoerbaarheid in het betreffende ri viergedeelte zelfs niet vaststaat. De bouw van een brug over de Wes terschelde is uit zuiver constructief oogpunt bezien wel mogelijk. Daar zg echter 'n belangrijke zeevaartweg zou kruisen, zou zij aan buitengewone en zeer hoge eisen moeten voldoen en zou daardoor buitensporig kostbaar wor den. Zij zou een vrije doorvaarthoogte van vele tientallen meters dienen te verkrijgen en daardoor zouden ook zeer lange en hoge wederzijdse toelei- dende viaducten noodzakelijk zijn. Bo vendien zouden de overspanningen van de scheepvaartgeulen zeer wijd moeten zijn, waarbij een riviermond KERKNIEUWS Afscheid drs. A. P. van der Made Drs. A. P. van der Made van Nleuw- dorp zal in verband met zijn benoe ming tot directeur Jeugdzorg van de Centrale Hervormde Jeugdraad van Groot-Rotterdam zondag 25 augustus a.s. afscheid nemen van de hervorm de gemeente van 's-Heerenhoek- Nieuwdorp-Lewedorp In de classis Goes. Drs. Van der Made werd op 18 maart 1918 uit een landbouwersgezin te Raamsdonksveer geboren en was eerst zes jaar werkzaam op de boerderij van zijn vader. Op ruim éénentwintig jarige leeftijd begon hij in 1939 te stu deren voor het staatsexamen, waar voor hij in 1944 slaagde. Daarna stu deerde de heer Van der Made eerst een jaap''Aan" de tijdelijke academie te Eindhoven éh deed daar ook zijn pro- Saedeutisch tentamen. Na de bevrij- Ing studeerde hij verder nog aan de rijksumversiteit te Utrecht waar hij eind 1948 zijn voorbereidend kerkelijk en op 2 juli van dit jaar zijn docto raalexamen deed. Van oktober 1948 tot juni 1949 was kand. Van der Made eerst ongeveer acht maanden hulppre diker te Utrecht en nadat hij in febru ari 1949 door het provinciaal kerkbe stuur van Overijsel was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. herv. kerk, werd hij op 12 juni van datzelfde jaar (1949) door ds. W. Oost van Minnertsga, toen nog predikant te Wemeldinge te 's-Heerenhoek-Nieuw- dorp-Lewedorp in de classis Goes in het ambt bevestigd. Tijdens zijn acht jarige ambtsbediening in deze zijn eer ste gemeente was drs. Van der Made van september 1952 tot oktober 1953 ruim een jaar werkzaam als legerpre- dikant. In zijn tegenwoordige gemeen te heeft ds. Van der Made vele be stuursfuncties vervuld en zitting ge had in tal van colleges. Zo was hij o.a. van 1 januari 1955 tot 1 juli 1957 scri ba van de classicale vergadering van Goes; zeven jaar secretaris van de Vereniging voor christelijke wijkver pleging Borssele-Nieuwdorp-Lewe- dorp en twee jaar lid van de Streek- raad en van de provinciale Jeugdraad van Zeeland. Te Nieuwdorp werd door hem een afdeling van De Jonge Kerk en een afdeling van de mannenvereni- ging „In dienst der kerk" opgericht. Met ingang van 1 september a.s. is drs. Van der Made benoemd tot direc teur Jeugdzorg van de Centrale Her vormde Jeugdraad van Groot-Rotter dam. Daar er thans te Rotterdam voor deze buitengewone werkzaamheden geen predikantsplaats kan worden ge sticht fover een jaar kan dit worden geregeld) zal drs. Van der Made ver moedelijk tegen 1 september a.s. eme ritaat moeten aanvragen. In verband daarmede zal hij voorlopig te Rotter dam niet worden bevestigd. GEREF. KERKEN Tweetal te Goes (vacature R. A. Flinterman): P. de Bruijn te Woer den en Y. J. Tiemersma te Zierik- zee. Beroepen te Hardenberg (vacature J. van Reeven): B. J. van Zuilen te Willemstad. GEREF. KERKEN (ART. 31) Beroepen te Blokzijl: J. Klamer, kand. te Roodesehool. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Meppel: A. Wilbers te Enschede w. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Hendrik Ido Ambacht: H. Rijksen te Vlaardingen. Bedankt voor Rijsen: F. Mallan te Bruin isse. Radio-Moskou heeft bekendgemaakt dat de Sowjet-vllegtuigindustrie binnen kort een viermotorig turblne-straalvlleg- tulg zal voltooien, dat met 180 passa giers een snelheid van negenhonderd km per uur kan bereiken. Het toestel, dat ..Rosstja" zal heten en gecon strueerd Is door Andrei Toepolew, zal een actie-radius hebben van ongeveer 7000 km. worden. Op grond van deze overwegingen en in aanmerking nemende, dat een on derzoek naar de meest gewenste plaats voor een brug eerst zou kunnen worden aangevat, indien een duidelij ker beeld is gevormd over de ver- keersontwikkeling In Zeeland mede ten gevolge van het Delta-plan acht de rukswater.staat een door de kamer van koophandel voor Zeeuwsch- Vlaanderen aangevraagde bespreking van weinig nut. Oud-raadslid overleden Op 85-jarlge leeftijd is ten gevolge van een val met zijn flets in net zie kenhuis te Bergen op Zoom overle den de heer D. W. Klompe te Tholen, oud-lid van de gemeenteraad van die plaats. De heer Klompe bekleedde vroeger tal van functies. Zo was hij o.m. oud-secretaris van de Zeeuwse LandbouwmaatschapDh afdeling Tho len, secretaris van de Onderlinge Ha- gelverzekeringsmaatschappH en di recteur van de Onderlinge Veeverze- keringsmaat schapnij O.V.T. De overledene, die zelfs op hoge leeftijd nog zeer actief was. was een geziene figuur in Tholen. Ouden van dagen naar Woensdrecht Dank zy de inwoners van Sirjans- land konden de ouden van dagen uit die plaats een uitstapje maken. In particuliere auto's reed men via Tho len naar Woensdrecht. Vla Steenber gen keerden zij voldaan naar huls te rug. „ZEEUWS-VLAAMS BORGSTELLINGSFONDS" Jaarverslag verschenen Verschenen is het jaarverslag over 1950 van het „Zeeuws-Vlaams Borgstellingsfonds" te Terneuzen, dat zich ten doel stelt de belangen van ondernemers op het terrein van ambacht, detailhandel en dienstver lening in zijn gebied te bevorderen. In het afgelopen jaar lag het aan tal aanvragen boven het gemiddelde van de voorafgaande jaren. Vier en vijftig middenstanders dienden een aanvraag in, waarvan er 1 onmid dellijk werd afgewezen. Van de in 1956 behandelde aanvra- fen werden er slechts tien goedge- eurd. Zeven en twintig aanvragen moesten worden afgewezen, omdat deze niet aan de gestelde normen voldeden. Het betreft hier vele mid denstanders, die de tering niet naai de nering weten te zetten, en dus hun privé-uitgaven drastisch dienen t( beperken, aldus het verslag. Tem slotte werden in 1958 nog 12 rap porten uitgebracht aan gemeentebe sturen in verband met aanvragen in zake de Sociaal Economische Hulp verlening aan Zelfstandigen en 2 rap porten aan de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen in verband met aanvra gen ten behoeve van het ministerie van Maatschappelijk werk. Per 1 januari 1957 waren alle Zeeuws-Vlaamse gemeenten bij het fonds aangesloten, inet to taal ruim 91.000 inwoners. Over 1956 was er een nadelig saldo op de exploitatierekening van f 6.343,07, dat wordt gedekt door bijdragen van de gemeenten f J.764,22, de provincie f 882,11, de Kamer van Koophandel f 294,04 en het Ministerie van Economi sche Zaken f 3.402,70. In het bestuur kwamen enige mu taties voor. In de plaats van de heer P. Dierick werd voor Koewacht als lid van het algemeen bestuur aange wezen de heer Aug. Matthijs. In de plaats van de heer A. J. de Visser werd tot lid van het algemeen be stuur benoemd voor de gemeente Zaamslag de heer H. D. Trimpe. Voor de gemeenten Vogelwaarde, Zuidzande en Retranchement wer den resp. als leden van het alge meen bestuur aangewezen de heren F. A. Hendrikse, H. P. Everwijn en C. J. Almekinders. De Nederlands-Belgische waterwegen Er bestaan thans geen redenen van internationale aard om de uitvoering van de waterstaatswerken in Noord- Brabant geen doorgang te doen vin den of uit te stellen. Dit heeft de mi nister van buitenlandse zaken a.i. me degedeeld ln antwoord op vragen van het lid van de Tweede Kamer de heer Assmann over een door de Belgische minister van binnenlandse zaken op 7 juni j.l. afgelegde verklaring met be trekking tot de Nederlands-Belgische waterwegen. Het advies van de heren Steenber- ghe en Van Cauwelaert over vraag stukken van waterwegen en haven problemen wag bestemd om als grond slag te dienen voor regeringsonder handelingen over die vraagstukken, zo deelt de minister van buitenlandse za ken a.i. verder o.a. mede. Ten aanzien van de Stop van Ternaaien is een ont werpverdrag opgesteld, waarvan de technische details en financiële impli caties nog nader worden bestudeerd. De Nederlandse regering heeft zich bereid verklaard onderhandelingen te openen over het kanaal Gent-Terneu- zen en de daarmede In verband staan de problemen. Ten aanzien van de Schelde-Rgn- verblnding heeft de Belgische rege ring verklaard op dit ogenblik nog geen definitief standpunt te willen In nemen. waarop de Nederlandse rege ring heeft geantwoord dat eerlang een aanvang zal worden gemaakt met de waterstaatswerken, welke voor de be langen van westelijk Noordbrabant noodzakelijk zijn. Uit de verklaring van de Belgische minister behoeft niet te worden afge leid dat de Belgische regering tot het besluit zou zijn gekomen haar afwach tende houding over het vraagstuk van een nieuwe Schelde-Rgnverbinding te laten varen. Vragen over kostprijs van voedergranen Het Tweede Kamerlid de heer Von deling (p.v.d.aheeft aan de minis ter van landbouw, visserij en voedsel voorziening gevraagd waarom de re gering het niveau van de binnenland se prijzen van voedergranen (rogge, gerst en haver) aanzienlijk hoger heeft vastgesteld dan door het land bouwschap werd verlangd. Hij informeert welke invloed deze hogere grondstoffenorijzen zullen hebben op de produktiekosten van eieren, varkensvlees en melk en op de kosten van het levensonderhoud? Acht de regering, aldus besluit de heer Vondeling, het in het algemeen en zeker in de huidige omstandig heden niet gewenst, dat de lagere wereldmarktprijzen van grondstof fen van agrarische herkomst mits deze priizen niet zeer tijdelijk of uit- izonderlijk laag zijn ongehinderd in de binnenlandse economie kunnen doorwerken Dit zijn de heer en mevrouw H. Rademaker uit Zeeland, een klei ne stad in de Amerikaanse staat Michigan. Beide rasechte Zeeu wen, die na een negenjarig ver blijf in de Verenigde Staten hun geboortestreek weer eens zijn ko men opzoeken. Al heeft de heer Rademaker, zoals hij zelf zei, het heel goed aan de overzijde van de oceaan, toch kon hij Terneu zen, waar hij eens walkapitein was bij W. Mliller en Co, niet he lemaal vergeten. Ook mevrouw Rademaker was blij om Terneu zen weer eens te zien, waar zij werd geborgen en waar zij een groot deel van haar leven heeft doorgebracht. Het echtpaar Rade maker is op aanraden van hun oudste zoon naar Amerika geëmi greerd, toen deze zich na de oor log. die hij in Amerikaanse dienst heeft meegemaakt, in dat land vestigde en er met een Ameri kaanse vrouw trouwde. In een Rode Kruisbrief, die zijn vader en moeder van hem ontvingen schreef hij al vol lof over zijn tweede vaderland waarvoor hij streed en dat hem beloonde met 5 onderscheidingen. Ook na de oorlog bleven er brieven naar Terneuzen komen, waarin telkens weer vader en moeder werden uitgenodigd om naar Amerika te komen. En na lang aarzelen be sloot de heer Rademaker de gro te stap te wagen. Hij heeft er nooit spijt van gehad. „Je moet alles aan willen pakken, dan kom je er wel", is zijn mening. Eerst 'kwam hij in de wegenbouw te recht. Eindeloze banen trottoir heeft hij helpen aanleggen. Een Klaskampiaenschappen boogschieten in Zeeland De uitslag van de klasse-kampioen schappen handboogschieten in district Zeeland luiden: Jeugdkampioen van Zeeland werd de 17-jarige Jaap van Stee van de vereniging „St. Sebastiaan" uit Yer- seke. Kampioen klasse A: H. Steen bakker van „Juliana"; uit Kwaden- damme; kampioen klasse B: M. Zoe- teweij, „St. Sebastiaan", Yerseke; kampioen klasse C: M. Glerum van dezelfde vereniging. Deze wedstrijd toonde aan, dat de strijd om de titel Kampioen van Zee land handboogschieten zeer span nend kan worden. De kanshebbers lagen ook nu niet ver uit elkaar. C. D. Raas van „Soranus II" behaal de 214 punten. Hij werd onmiddellijk gevolgd door de jeugdkampioen J. van Stee, die 210 punten verzamelde. De kampioen 1956 C. Geus van „Juliana" uit Kwadendamme, die door militaire dienst wordt gehandi capt, liet niettemin 207 punten note ren. Dan volgden H. Steenbakker en C. Lindenberg, beiden reeds eens kampioen geweest, met 206 punten. M. Steenbakker kwam tot 202 pun ten. De wedstrijd, welke eind Augustus wordt verschoten, belooft dus wel spannend te worden. De volledige uitslag luidde: Meeste punten C. A. Raas, „Sora nus II", Heinkenszand; opv. punten J. van Stee, „St. Sebastiaan", Yerse ke; meeste rozen C. Lindenberg. id.; opv. rozen M. Zoetewerj, id.; meeste negens H. Steenbakker, „Juliana", Kwadendamme; opv. negens C. van de Vliet, „St. Sebastiaan", Yerseke; meeste achten C. Geus, „Juliana", Kwadendamme; opv. achten P. Schreurs, „Soranus II". Heinkens zand; meeste zevens M. van Stee, „St. Sebastiaan", Yerseke; opv. ze vens L. Geus, ..Juliana", Kwaden damme; meeste zessen M. Steenbak ker, id.: opv. zessen C. Bek, „Soranus II", Heinkenszand; meeste vijven C. Pekaar. „St. Sebastiaan" Yerseke; opv. vijven P. de Koeij'er, id.; meeste vieren J. Beulens, „Juliana" Kwaden damme; opv. vieren M. Geus, ld.; meeste drieën B. Morlauw, id.; opv. drieën Jac. Mieras, ..St. Sebastiaan", Yerseke; meeste tweeën C. M. de Jong. ..Soranus II", Heinkenszand; opv. tweeën, M. Beneden, „St. Sebas tiaan", Yerseke; meeste enen Ko Ste- ketee, id.; opv. enen J. de Jonge, „So ranus II", Heinkenszand. SAR1E KARELSE HEEFT HAAR „WIJK" VERKOCHT Het pionieren zit Sarie Karelse uit Goes of zoals ze meer bekend heid heeft in de Ganze- stad: „het melkmeisje" in het bloed. Tien jaar geleden ging ze als veertienjarig meisje voor het eerst alleen de baan op met een pony en een twee-wielig melk- wagentjeen nu gaat ze zich een nieuwe toe komst bouwen in Cana da. Nog een volle week en dan zal het bekende- beeld van dit onderne mende meisje uit de straten verdwenen zijn. Ze heeft haar „wijk", die op het ogenblik zó groot is geworden, dat ze hem niet meer aan kan, verkocht, en begin augustus stapt ze op de boot naar de „nieuwe wereld", om haar broer- op een boerderij in Sa rina (Ontario) te gaan helpen. „Ik was in het begin nog zó klein, dat ik niet eens een melkbus op de wagen kon krijgen. Een chauffeur bij het bus station hielp me dan ie dere morgen een hand je", vertelt de aan staande emigrante, die in 1947 de zaak van haar in de oorlog gesneuvelde vader voortzette. „Ik was nog maar één keer met hem meegeweest en U begrijpt, dat ik me wat onwennig voelde, daar boven op de bok. Mijn broer had me ver teld: als je naar links wilt, moet je aan de linkse teugel trekken en als je rechtsaf moet, aan de andere. Dat was alles en daar ging ik Er komt een olijke glim lach op Sarie's gezicht als ze nog denkt aan de eerste jaren. Goed, het was echt wel een beetje moeilijk. Alle klanten verwachtten een volwas sen melkboer aan de deur, daarom viel het wel eens tegen als Sarie met haar Shetlandertje kwam aanrijden. Maar langzamerhand kregen de mensen respect voor haar taaie vasthoudend heid. „Het werd een sport om je collega's net even voor te zijn bij de nieu we bewoners en daar deed ik hard aan mee". Het komt er een beetje trots itif. De jaren van vóór de melksanering staan Sarie weer leven dig voor de geesttoen ze net als op school ook bij dit werk haantje de voorste was. Ondanks de vele plage rijen van de schoolvrien den en -vriendinnetjes en ondanks de handicap, dat ze eigenlijk nog wat te jong was „nu draai ik voor ditalles mijn hand niet meer om" groeide de melkwijk van Sarie steeds verder uit. Het wagentje, dat maar- vier melkbussen en wat kratten kon hebben, was te klein geworden. Er werd een nieuwe grote re vierwieleraange kocht, waar vanzelfspre kend ook een groter paard bij hoorde. Later heeft zij nog twee paar den gehad. Sarie is trouwens een echte die- renvriendin, want sa men met haar moeder verzorgde ze in het be gin op het bedrijf aan de 's Heer Hendriks- kinderendijk ook de koeien en de kalfjes Voor dag en dauw was het tweetal dan op om de koeien te melken. De melksanering bete kende ook voor Sarie een grote verbetering. Het geros en gerij van de ene hoek van de stad naar de andere was nu uit, zodat ze er een enor me tijdsbesparing mee bereikte. Aan de nu bijna afge lopen tienjarige melkslij- terstijd heeft deze Goese boerendochter één ang stige herinnering. Op 'n goede of liever gezegd kwade morgen kreeg haar trouwe bles en zij zelf ook, de schrik van haar leven. Het dier sloeg op hol en rende 'n kilometer ver teugelloos voort. „In de huizei, waar ik langs schoot, werden vele raamgor- dijntjes opengeschoven, maar niemand waagde 't om voor het paard te springen. Tenslote is het me toch gelukt het paard dat me anders zo trouw gehoorzaamde tot stilstandte brengen. Maar sjonge, jonge wat ging dat mirakel hard En nu Canada! Hoe ze op het idee is gekomen? Wel, het heeft haar al tijd al aangetrokken. Bo vendien zitten er veel kennissen in het verre werelddeel, die Sarie bij hun bezoek aan Holland ook al een en ander van hun ervaringen hebben verteld. En nu haar broer, met wie ze twee jaar nog de ,wijk" heeft samengedaan, dit jaar de wijk naar Canada heeft genomen, kan ze het hier onmogelijk nog lan ger uithouden. Ze gaat beginnen op een boerde rij, want dat is haar wat vertrouwd. Bovendien is ze vast van plan om nog een keertje terug te ko men, of. anders moeder over. „Misschien is het an ders dan ik me voorge steld had", zegt Sarie, „maar tegenvallen zal 't toch niet zo gauw. Trou wens, dan heb iknog mijn handen bij me". Dit laatste is dan wel de meest juiste typering, die het Iandverhuizende Goese melkmeisje zich heeft gegeven. hele verandering voor Iemand, die gewoon was geweest bevelen te geven. Spoedig kon hij echter verbeteren, op een jaentwerfje kon men hem goed gebruiken omdat hij uitstekend touw en staaldraad kon splitsen. Op deze werf werkt hij nu nog, als schil der en dat werk bevalt hem best. Mijn beide zoons hebben het ook prima, de oudste (37) is hoofdingenieur en de jongste chef monteur In een grote garage in het plaatsje Holland. Toen Ik vorige maand in Dordrecht was voelde ik heimwee naar Amerika, maar nu ik in Zeeland ben ls dat weer over", zei deze in Hansweert f;eboren emigrant en met enige rots liet hij zijn Hollandse pas poort zien. (Foto P.Z.C.) Dr. O. Norel 75 jaar Dr. O. Norel te Leiden, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk noopt zondag 14 juli a.s. vijfenzeven jaar te worden. _)r. Norel werd op 14 juli 1882 te Harlingen geboren, bezocht het ste delijk gymnasium te Doetinchem en studeerde vervolgens aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij in 1914 bg wijlen prof. dr. Hugo Vis- scher op een proefschrift „Adolf Stoecker en zijn sociaal-ethisch stre ven" promoveerde tot doctor in de Godgeleerdheid. Nadat kand. Norel in 1906 door het provinciaal kerkbe stuur van Overrjsel was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, was hij eerst enige tijd hulpprediker op Terschelling en werd hjj op 3 maart 1907 te Hindeloopen in het ambt bevestigd. In 1912 ver wisselde de jubilaris deze gemeente met die van Den Burg op Texel, van waar hjj vier jaar later naar Vlissin- gen vertrok. In verband met zijn be noeming tot directeur van het Cen traal Bureau voor de Inwendige Zen ding te Amsterdam kreeg dr. Norel met ingang van 1 januari 1921 eervol ontslag met de bevoegdheid van eme-i ritus. Bgna zes jaar later keerde hg weer als dienstdoen predikant in de Ned. Herv Kerk terug en stond toen ongeveer vgf jaar te Leeuwarden, waar hem in verband met zgn benoe ming tot predikant-directeur van het hervormd diaconessenhuis te Am sterdam met ingang van 1 januari '32 nogmaals eervol ontslag met de be voegdheid van emeritus werd ver leend. Ruim zeven jaar later keerde dr. Norel nogmaals als dienstdoend predikant in de Ned. Herv. Kerk te rug en deed hij op 10 sept. 1939 zgn intree in zijn laatste gemeente Hem men in de classis Nijmegen, waar hem met ingang van 1 mei 1948 na ruim éénenveertig volbrachte dienst jaren op ruim vijfenzestig jarige leef tijd emeritaat werd verleend. Hij bleef toen nog tot eind 1948 te Hem men werkzaam als hulpprediker en vestigde zich toen metterwoon te Lelden, waar hij tot mei van het vo rige jaar in de wijkgemeente van ds. J. Groot nog bgstand in 't pastoraat heeft verleend. Wielerkoers te Vlissingen voor scholieren Zoals reeds eerder gemeld start van avond in Vlissingen de wielerwedstrijd voor schoolploegen. Een wedstrijd die zal worden verreden op gewone fiet sen. Favoriet voor het ploegenklasse- ment is de Vlisslngse H.T.S. (school kampioen van Vlissingen). Ook de H.B.S. Vlissingen en de renners van het Prof. Zeeman Lyceum te Zierikzee komen echter in aanmerking. Voor de eerste plaats in het Individuele klasse ment zijn vele kandidaten. De H.B.S- er M. Pais uit Vlissingen. reeds school kampioen van deze stad. zal zeker graag de titel van Zeeuws kampioen hieraan willen toevoegen. Hy zal het echter niet cadeau krygen. want zo als bekend start een sterk veld van ongeveer 70 renners, waarvan we vooral willen noemen B. van Overbe- ke (RVS). Van Waterschoot (Goes), Roodenburg. Goedvolk (HBS), De Visser en De Vrieze (HTS). Boven dien zal nog een puntenklassement worden verreden, zodat een zeer inte ressant en spannende wedstrijd kan worden verwacht. De start is in de Spulstraat. Het parcours omvat ver der Gasthuisstraat. Siykstraat. Bree- straat. Bellamypark tot de muziek tent, Bellamypark (andere zijde) Spuistraat. De afstand die moet wor den verreden bedraagt 40 km. Carillonconcert te Veere Zaterdag a.s. zal Piet Broerse van 8 tot 9 uur een concert geven op het carillon van de raadhuistoren te Vee- re. Op het programma staan o.m. de uitvoering van „Het lied der jonge zeelui" en ..Ode aan Vlissingen". door de heer Broerse gecomponeerd voor het openluchtspel „Bestevaer Mi ddel". „Humoresque" van Dvorak en „Ma poupée chérie", van De Sévérac.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5